Абітурієнту ГГФ

Історія факультету бере свій початок від часів Новоросійського Імператорського університету (з 1865). За час свого існування (з 1934) факультет підготував більше 10 тисяч фахівців географів і геологів, понад 600 аспірантів і докторантів географічних і геологічних спеціальностях.

Site1

Геолого-географічний факультет сьогодні - це:

  • географічне і геологічне відділення і туризм;
  • п'ять випускних кафедр і загальноуніверситетська кафедра фізичного виховання і спорту;
  • три науково-дослідні лабораторії;
  • відомі унікальними колекціями палеонтологічний і геологічний музеї;
  • полігон бурової геологічної практики та навчально-наукова база польових практик студентів у Балтському районі Одеської області.
  • більше 500 студентів денної та заочної форми навчання.

Вступна кампанія 2025

Форма навчання: денна

  • Бакалавр: 3 роки 10 місяців (8 семестрів);
  • Магістр: 1 рік 4 місяця (3 семестри) на основі диплома бакалавра, спеціаліста
  • Ph.D доктор філософії

Перелік спеціальностей та умови вступу до кожної спеціальності

За результатами рішень Міністерства освіти і науки щодо вступної кампанії на поточний рік, інформація буде актуалізуватись на інформаційних ресурсах університету, зокрема на http://vstup.onu.edu.ua/vstupna-kampaniia, (Геолого-географічний факультет.)

Презентації за спеціальностями

  • 103 Науки про Землю

    • 103 Науки про Землю. Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія (бакалавр)

    Освітня програма підготовки бакалаврів «Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія», є унікальною для України, оскільки системно поєднує підготовку морських геологів – фахівців з геології і корисних копалин дна морів і океанів, гідрогеологів – фахівців з пошуків, розвідки та оцінки запасів підземних вод, та інженер-геологів – фахівців з дослідження гірських порід і масивів ґрунтів з метою забезпечення безпечного будівництва всіх видів інженерних споруд, вивчення небезпечних геологічних процесів та оцінки стану геологічного середовища.Отримання фундаментальних знань з морської геології дасть можливість працювати у виробничій сфері, брати участь у науково-дослідницьких експедиціях по вивченню дна морів та океанів, оцінці їх екологічного стану, пошуку корисних копалин.Області застосування знань фахівців-гідрогеологів невичерпні: це морське дно, яке практично не вивчене; глибини надр, що містять підземніводи; меліорація земель, задоволення насущних і постійно зростаючих потреб народного господарства і населення у якісній воді. Інженер-геолог займається інженерно-геологічними дослідженнями в будівництві, при реконструкції будівель і споруд і відповідає за стійкістьбудівель і масивів порід. В даний час, коли інтенсивно освоюються території суходолу, акваторії морів і узбережжя ця професія користується підвищеним попитом.

    Професія геолога, гідрогеолога, інженер-геолога, яку отримують студенти в рамках освітньої програми «Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія» на відміну від багатьох інших професій не має кордонів. Наші геологи успішно працюють в різних країнах світу. Ще один з плюсів професії геолога – часті подорожі: в експедиціях геологи відвідують безліч куточків нашої неосяжної планети.

    • 103 Науки про Землю (геологія) (магістр)
    • 103 Науки про Землю. Грунтознавство та використання земельних ресурсів (магістр)

    103 Науки про Землю. Ґрунтознавство та використання земельних ресурсів - це нова освітньо-професійна програма для здобувачів вищої освіти. Навчання на цій програмі формує здатності здійснювати наукові дослідження геосфер та їхніх компонентів, розв'язувати складні практичні та наукові задачі і на основі цього надавати оцінку впливу на людське суспільство і можливості промислового використання для розв'язування актуальних ґрунтознавчих, земельнооціночних, ґрунтово-меліоративних проблем. Випускники за цією ОПП можуть займати посади наукових співробітників у науково-дослідних установах, науково-педагогічних працівників у закладах передвищої та вищої освіти, керівників і спеціалістів у сфері оцінки земель, раціонального використання ґрунтово-земельних ресурсів, їх управління і охорони, агросектору, екології, органів влади, зокрема і місцевого самоврядування.

  • 106 Географія

    • 106 Географія. Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку

    ОП Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку - комплексні знання сучасних умов регіональної політики розвитку територій, які базуються на розумінні внутрішнього потенціалу і тенденцій територіального розвитку, формуванні місцевих конкурентних переваг, інтелектуальних можливостей території, що зумовлює нові підходи до вирішення місцевих екологічних, соціальних та економічних питань, удосконалення управління суспільно-економічними процесами в регіоні. Студенти здобувають навички аналізу, прогнозування та управління регіональним розвитком, включаючи оцінку природно-ресурсного та рекреаційно-туристичного потенціалу території, демографічної ситуації та ринку праці, рівня економічної, соціальної та природно-техногенної безпеки, якості життя населення, раціоналізації управління природокористуванням в приморських смугах. Випускники працюють у різноманітних структурах державного, регіонального та міського управління, аналітичних центрах, у науково-дослідних та проектних державних і приватних установах, підприємствах сфери бізнесу.

    • 106 Географія. Землекористування і оцінка земель

    Підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців за спеціальністю 106 Географія за освітньою програмою «Землекористування і оцінка земель», які отримають необхідні знання й уміння інноваційного предметно-професійного характеру та зможуть їх застосовувати на практиці - це мета нашої програми підготовки, яка базується на понад як пятидесятирічному досвіді існування кафедри в університеті. Програма підготовки майбутніх випускників передбачає застосування сучасних географічних теорій і методів, формування загальних і професійних компетентностей, необхідних для розв’язування ґрунтознавчо-географічних і земельно-оціночних задач, що забезпечить вільний доступ до працевлаштування та здобуття наступного рівня вищої освіти. Випускники за цією ОПП можуть займати первинні посади: ґрунтознавець; фахівець із агрохімії і ґрунтознавства; географ-ґрунтознавець; фахівець землекористування і оцінки земель; громадський інспектор з використання та охорони земель та ін. Обирай головою і серцем!

  • 242 Туризм

    • 242 Туризм

    242 Туризм ОП Туризм дозволяє студентам здобути загальні і професійні компетентності, необхідні для проведення самостійних наукових і виробничих досліджень з теорії і методології туризмознавства, менеджменту туристичної діяльності, маркетингу туристичних послуг, нормативно-правового забезпечення туристичної діяльності, територіальної організації сфери послуг, організації та географії релігійного туризму, рекреалогії та рекреаційної географії, географії туризму України, організації активного туризму, індустрії гостинності, історико-культурного туризму. Студенти отримують такі важливі якості, як комунікабельність, вміння творчо та нестандартно приймати рішення. Доречними стануть стійкість до стресу та працьовитість. Адже з туристами можуть статися різні непередбачувані ситуації, починаючи від урагану на узбережжі моря і закінчуючи відміною рейсу. Туризм має свої переваги, такі як можливість подорожувати та бувати у різних країнах, великі доходи, які мають сезонний характер. Але, незважаючи на сезонність, туризм вважається однією з найперспективніших та найбільш прибуткових галузей. Зазвичай у туризмі працюють фанати своєї справи, які не проміняють цю справу більше ні на що.

    Буклет Спеціальність 242 Туризм ГГФ (pdf)

    Всеукраїнський студентський гурток «Я ПОКАЖУ ТОБІ СВІТ» (pdf)

  • 014.07 Середня освіта Географія

    • 014.07 Середня освіта (Географія)

    Підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних учителів географії, які отримали базові та фундаментальні знання й уміння інноваційного предметно-професійного характеру, можуть їх застосовувати та продукувати нові знання для вирішення професійних завдань в закладах загальної середньої освіти нового типу. Формування загальних та професійних компетентностей, що забезпечують вільний доступ до працевлаштування та здобуття наступного рівня вищої освіти. Особливостями ОП 014.07 Середня освіта (Географія) є органічне поєднання в освітньому процесі предметної (ґрунтовні теоретичні знання та експериментальні уміння з географії), психолого-педагогічної (володіння інноваційними технологіями навчання географії) підготовки; поєднання теоретичного навчання з практичною спрямованістю підготовки фахівців. Студенти здобувають навички застосовувати основні принципи та методи географічних досліджень відповідно до основних концепцій та парадигм в географії, спроможність аналізувати особливості сучасного соціально- економічного розвитку країн і регіонів світу, застосовувати основні концепції, закони і загальні проблеми природокористування, спроможність моделювати, організовувати та контролювати процес навчання географії в школі, організовувати краєзнавчо-туристичну та природознавчо-екологічну роботу в ЗО.

    Буклет Спеціальність 014.07 Середня освіта (Географія) (pdf)

    Презентація спеціальності (відео)

documents ggf

Сьогодні факультет співпрацює з науковими та університетськими центрами Польщі, Румунії, Угорщини, Туреччини, Нідерландів, США та інших країн в галузі геологічних і географічних наук, моніторингу та охорони навколишнього середовища.

На факультеті доступні стажування і підвищення кваліфікації, в тому числі стажування з отриманням сертифікату.

  • Навчальні і виробничі практики:

    Приблизно 25% навчального процесу на геолого-географічному факультеті - польові, навчальні, виробничі практики.

    Наші практики проходять по всій території України і за кордоном, як на стаціонарах, так і в польових маршрутах. Виїзні практики дозволяють поринути в атмосферу романтики походів з наметами і вогнищами, а так само отримати практичні навички орієнтування на місцевості, закріпити отримані теоретичні знання, практичні вміння та навички, оволодіти новими методами пізнання природи і природних процесів. Все це готує студента до трудової діяльності за фахом і проведення самостійних досліджень.

    На старших курсах наші студенти проходять виробничі та педагогічні практики в спеціалізованих організаціях, підприємствах і школах.

  • Життя факультету

    Студенти беруть участь в наукових конференціях, олімпіадах. Важливу роль в житті факультету грають профком студентів факультету і студентське самоврядування. У свята проводяться концерти за участю студентів і викладачів, веселі конкурси та спортивні змагання. Головне свято - день Геолого-географічного факультету, збирає сотні випускників факультету колишніх років, сучасних студентів, викладачів, співробітників.

    Протягом року проводяться щорічні університетські конкурси «Битва факультетів», «Міс та Містер Досконалість», різні спортивні свята, де наші студенти займають призові місця.

Приймальна комісія: Французький бульвар 24/26
телефон: (0482) 68-12-84, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Геолого-географічний факультет:

Шампанський провулок, 2, Одеса, 65058, Україна;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел.: (048) 746-66-69

Факультет на просторах інтернету

ГГФ архів

Галерея

КОНФЕРЕНЦІЇ ТА ІНШІ НАУКОВІ ЗАХОДИ

  • Наукові школи

    Міжнародна літня школа “Contemporary problems of urban development”

    Викладачі та здобувачі вищої освіти усіх рівнів геолого-географічного факультету нашого університету взяли участь у роботі Міжнародній літній школі “Contemporary problems of urban development” в рамках дослідницького навчального проекту ініційованого Університетом Адама Міцкевича в Познані, яка тривала з 13 по 19 серпня 2023 року. Літня школа “Contemporary problems of urban development” відбулася за участі представників освіти, науки і бізнесу з метою налагодження ще більшої економічної, міжнародної та гуманітарної співпраці між країнами Європи та окремими її регіонами. Участь в проекті посилює міжнародні зв’язки нашого університету, підтверджує готовність до роботи і співпраці з дружніми польськими колегами навіть під час війни, відкриває нові горизонти до спільної науково-дослідної діяльності та освітніх міждисциплінарних інноваційних програм.

    • Наукові конференції

      До Всесвітнього Дня ґрунту (World Soil Day). Міжнародна науково-практична конференція «УПРАВЛІННЯ ТА МОНІТОРИНГ ҐРУНТІВ: СУЧАСНІ ВИМІРЮВАННЯ ТА ПОСТВОЄННЕ ВІДНОВЛЕННЯ» (грудень 2024)

      До Всесвітнього Дня ґрунту 2024, який проходив цьогоріч під гаслом: «Турбота про ґрунти: вимірювання, управління, моніторинг», 4 грудня на базі кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру була проведена Міжнародна науково-практична конференція «УПРАВЛІННЯ ТА МОНІТОРИНГ ҐРУНТІВ: СУЧАСНІ ВИМІРЮВАННЯ ТА ПОСТВОЄННЕ ВІДНОВЛЕННЯ», в якій прийняли участь понад 100 представників з різних наукових установ, закладів освіти, органів влади та місцевого самоврядування, громадські діячі, фахівці сільського господарства, екологи та ін. Співорганізаторами заходу виступили окрім нашого університету Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НААН та Миколаївський національний аграрний університет. Після вітальної частини та пленарних доповідей конференції від Одеського відділення ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків» за вагомий внесок у розвиток ґрунтознавства представники різних закладів і установ нашого регіону отримали заслужені відзнаки. За результатами проведення конференції буде опубліковано збірник праць, а рішення будуть надані для роботи обласній військовій (державній) адміністрації, обласній раді, територіальним громадам регіону.

      ІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених «ҐРУНТОВО-ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ» (листопад 2024)

      22-23 листопада 2024 року відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених «ҐРУНТОВО-ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ», яка проходила на базі геолого-географічного факультету ОНУ у змішаному форматі. У роботі конференції взяли участь аспіранти, докторанти, молоді вчені, здобувачі вищої освіти, представники наукових установ і закладів вищої освіти різних регіонів України, аграрії, представники органів місцевого самоврядування, практики водного господарства.

      Основні напрями наукових досліджень стосувалися ґрунтово-еколого-географічних проблем використання земель, ґрунтово-географічному і ґрунтово-землевпорядному аналізу використання ґрунтових і земельних ресурсів Одещини, півдня та заходу України, стану планування розвитку територій громад в Україні, використанню геоінформаційних технологій в сучасних дослідженнях ґрунтів і земель, наслідків впливу війни на сучасний стан ґрунто- і землекористування, проблеми земельного реформування, охорони ґрунтів і земель, тощо. Окрема увага приділялась і проблемним питанням вищої освіти і науки України, у тому числі географічної, ґрунтознавчої, землевпорядної, питанням підготовки вчителів географії та природознавства у ЗВО для ЗЗСО (НУШ та інші програми).

      IV Міжнародна конференція «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах воєнного стану: виклики та варіанти впровадження» (вересень 2024)

      20-21 вересня 2024 р. в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова відбулась IV Міжнародна конференція «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах воєнного стану: виклики та варіанти впровадження». Захід відбувся в рамках святкування 10-річчя Міжнародного освітньо-наукового проекту "Інноваційний університет" та 5-річчя створення ВГО "Інноваційний університет". В рамках конференції були розглянути актуальні питання розвитку освіти і науки України, прослухано наукові доповіді, зокрема - «Міждисциплінарність та програма Artes Liberales, як можливий шлях розвитку української вищої освіти», доповідач - Тарас Фініков, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, професор Варшавського університету. Детально презентоване «Нове положення про акредитацію освітніх програм: можливості для розвитку міждисциплінарних освітніх програм» доповідач - Наталія Стукало, заступник голови Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. «Правове регулювання міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти» доповідач - Олександр Хименко, керівник секретаріату Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. Щиро дякуємо учасникам конференції за змістовні та ґрунтовні доповіді. Організаторми конференціі в ОНУ були ЕПФ та ГГФ.

      Науково-практична конференція «ҐРУНТОЗНАВЧО-ГЕОГРАФІЧНА НАУКА І ПРАКТИКА», (вересень 2024)

      06-07 вересня 2024 р. на базі нашого факультету відбулася міжнародна науково-практична конференція «ҐРУНТОЗНАВЧО-ГЕОГРАФІЧНА НАУКА І ПРАКТИКА», присвячена 105-річчю доктора сільськогосподарських наук, професора ГОГОЛЄВА ІВАНА МИКОЛАЙОВИЧА.

      Аудиторія доповідачив та слухачів становила понад 120 учасників, в т.ч. з зарубіжних країн (Канада, Велика Британія, Словаччина, Швеція, Молдова, Фінляндія та ін.).

      Було заслухано багато наукових та науково-практичних доповідей, пов’язаних з тематикою конференції, а саме присвячених постаті і науковій школі проф. Гоголєва І.М., актуальними проблемами ґрунтознавчо-географічної науки і практики, землекористування, аграрного виробництва, охорони довкілля, дослідження та відновлення стану і родючості ґрунтів, що зазнали мілітарного впливу, нагальним питанням географічної освіти і науки в Україні та світі.

      Основу резолюції конференції склали необхідність поглиблення співпраці влади, науки та освіти і бізнесу, поширення передового науково-практичного досвіду в агровиробництво та охорону довкілля, розробка і впровадження регіональних стратегій з охорони і відновлення ґрунтових ресурсів, зокрема зазнавших мілітарного впливу, розвитку зрошуваних меліорацій, впровадження екологобезпечних агротехнологій, а також необхідність подальшої підготовки спеціалістів (з ґрунтознавства, географії ґрунтів, меліорації земель, земельного кадастру, прикладної екології), тощо. За результатами конференції планується видати збірник матеріалів у відповідності до представлених доповідей.

      Круглий стіл, присвячений 85-річчю від дня народження Біланчина Ярослава Михайлович (січень 2024)

      12 січня на геолого-географічному факультеті пройшов круглий стіл, присвячений 85-річчю від дня народження Біланчина Ярослава Михайловича — відомого ґрунтознавця, географа, освітянина, декана геолого-географічного факультету (1985-2007 рр.), завідувача кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів (1994-2017 рр.), завідувача кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру (2017-2020 рр.). В роботі заходу прийняли участь відомі в Україні науковці, колеги та учні Ярослава Михайловича, які пліч-о-пліч працювали з ним в стінах Одеського університету імені І.І.Мечникова. Віддаючи шану особистого вкладу та відданість справі Ярослава Михайловича в розвиток і становлення кафедри, ПНДЛ-4 і геолого-географічного факультету, лейтмотивом заходу були побажання наступних зустрічей з науковцями та практиками ґрунтознавства, географії, меліорації, освіти.

       

      ІІІ Міжнародна конференція "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах воєнного стану: виклики та варіанти впровадження" (вересень 2023)

      На базі нашого університету за організаторських зусиль представників геолого-географічного та економіко-правового факультету 8-9 вересня 2023 р. відбулась ІІІ Міжнародна конференція "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах воєнного стану: виклики та варіанти впровадження". З вітальними словами виступили ректор ОНУ імені І. І. Мечникова професор Вячеслав Труба, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, професор Варшавського університету Тарас Фініков, голова правління Всеукраїнської громадської організації "Інноваційний університет" Олеся Ващук, керівник секретаріату НАЗЯВО Олександр Хименко. Далі учасники конференції протягом двох днів провели пленарні та секційні засідання з проблемних питань розробки і впровадження в освітній процес міждисциплінарних програм, інтеграції системи освіти і науки в умовах воєнного стану, застосуванні міждисциплінарних підходів у підготовці здобувачів, тощо. В результативній частині заходу озвучено також побажання продовжити таку гарну традицію як проведення щорічної наукової конференції на базі нашого університету.

      Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Вплив руйнування Каховського водосховища на екологію та економіку Північного Причорномор'я» (липень 2023)

      27 липня на базі нашого факультету відбувся міжнародний науково-практичний круглий стіл «Вплив руйнування Каховського водосховища на екологію та економіку Північного Причорномор'я», ініціатором якого виступив Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НАН України.

      Підрив Каховської греблі та руйнування ГЕС 06.06. 2023 р. спричинив масштабну техногенну катастрофу не тільки для південних областей України, а й загалом для усього Чорноморського регіону.

      В роботі взяли участь представники влади, науковці, експерти, керівники аграрних підприємств з обговоренням наслідків руйнування Каховського водосховища та надання шляхів і рекомендацій щодо вирішення проблеми.

      Науково-практичний семінар "Актуальні проблеми державного земельного кадастру і раціонального використання земель" (лютий 2022 р.)

      Міжнародна науково-практична конференція «ҐРУНТИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ», присвячена 55-річчю кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

      23-24 грудня 2022 року відбулася міжнародна науково-практична конференція «ҐРУНТИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ», присвячена 55-річчю кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. У роботі конференції прийняли участь понад 50 учасників, було заслухано 26 доповідей з історії становлення й розвитку кафедри географії України, грунтознавства і земельного кадастру та з актуальних проблем грунтознавчо-географічної науки і практики. За результатами конференції планується видання збірника матеріалів, який буде розміщено для вільного доступу широкого кола зацікавлених осіб. Основу резолюції конференції склали необхідність подальшої підготовки спеціалістів (у сфері грунтознавства, географії грунтів, меліорації земель, земельного кадастру, прикладної екології) та інтеграція здобутків колективу кафедри та провідних установ регіону за проблематикою заходу у національні та регіональні програми з охорони грунтів та підвищення їх продуктивності.

      Науково-практичний круглий стіл "Стан та тенденції засолення грунтів Одещини"

      приурочений до Всесвітнього дня грунту (грудень 2021)

      Міжнародна науково-практична конференція «Ґрунтознавчо-географічна наука і практика – актуальні проблеми сьогодення».

      До 50-річчя Проблемної науково-дослідної лабораторії географії грунтів та охорони грунтового покриву чорноземної зони (ПНДЛ-4) ОНУ ім. І. І. Мечникова (жовтень 2021)

      ІІ Міжнародна конференція "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження" (липень 2021)

      Міжнародна конференція "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження» (червень 2020)

      До 100-річчя проф. Гоголєва І.М. (серпень 2019)

    • Сертифікати учасників наукових конференцій

      title_680e528f987c614917757091745769103
      title_680e528f987cc36533261745769103
      title_680e528f987d013386341311745769103
      title_680e528f987d510011340831745769103
      title_680e528f987d97597414931745769103
      title_680e528f987dd6416223031745769103
      title_680e528f987e19361306651745769103
      title_680e528f987e517924843571745769103
       

      title_680e528f987e91709649641745769103
    • День ГІС

      День Географіічних інформаційних систем – День ГІС. Проводиться щорічно, в середу третього тижня листопада, під час тижня географічних знань.

    • Відкриті лекції та семінари

      Зустріч зі стейкхолдерами - компанією «Travel Study Work»

      26 березня 2025 року відбулась зустріч студентів та викладачів геолого-географічного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова зі стейкхолдерами - компанією  «Travel Study Work». Детальну інформацію щодо вакансій у туроператорів, особливості проходження міжнародного стажування науково-педагогічних працівників  та міжнародні програми практик студентів сфери обслуговування в країнах Європи надали директорка компанії «Travel Study Work» пані Руслана Жовтані, менеджери компанії - Наталія Чорнеюк та  Валерій Бовкун. 

      Зустріч з представником компанії Algoos Study Work and Travel

      21 березня 2025 року пройшла зустріч здобувачів геолого-географічного факультету імені І.І. Мечникова спеціальностей 242 "Рекреація і туризм" та 106 "Географія" з представницею Міжнародної рекрутингової компанії Algoos Study Work and Travel - пані Антоніною Дідух. Компанія Algoos є організатором міжнародної практики у сфері туристичного бізнесу. Студенти отримали інформацію щодо можливості проходження практики в Греції, Іспанії, Кіпрі, а також термінів, та умов проходження практики.

      Відкрита лекція Едіти Скаржинської на тему «Вплив інтелектуального капіталу на соціально-економічний розвиток"
       
      16 листопада 2024 року відбулась відкрита лекція пані Edyta Skarzyńska лекторки Варшавського університету природничих наук  (Warsaw University of Life Sciences, SzkoLa GLowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie). 
       
      Викладачі та здобувачі геолого-географічного факультету імені І.І. Мечникова спеціальностей 106 "Географія" та 242 "Рекреація та туризм", разом з колегами та студентами Уманського національного університету садівництва та Львівського торговельно-економічного університету прослухали лекцію Едіти Скаржинської на тему «Вплив інтелектуального капіталу на соціально-економічний розвиток". 

      Відкрита лекція "Рельєф і його зображення на топографічних картах"

      19.09.2024 р. відбулася відкрита лекція к.пед.н., доцента кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Адобовської М.В. на тему "Рельєф і його зображення на топографічних картах" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 103 Науки про Землю. Лекція пройшла на високому організаційному та методичному рівнях, здобувачі в інтерактивному форматі опанували навчальний матеріал, ознайомилися з основними формами зображення рельєфу на топографічних картах, розглянули практичні приклади розв'язування задач з горизонталями при роботі з топокартами при польових зніманнях і вишукуваннях. Окрім студентів 1 курсу лекцію відвідали студенти старших курсів за спеціальностями 103 Науки про Землю і 106 Географія, а в обговоренні взяли участь викладачі факультету (Буяновський А.О., Тригуб В.І., Федорончук Н.О.).

      Відкрита лекція "Сучасний агрохімічний сервіс в агровиробництві: від традиційного до точного (прецизійного) землеробства".

      17.09.24 відбулася відкрита лекція завідувача агрохімічної лабораторії "Balkanу Lab", кандидата географічних наук, доцента, докторанта Інституту кліматичного орієнтованого сільського господарства НААН України Мороза Григорія Богдановича на тему "Сучасний агрохімічний сервіс в агровиробництві: від традиційного до точного (прецизійного) землеробства". Під час заходу здобувачі факультету за освітніми програмами "Ґрунтознавство та використання земельних ресурсів" спеціальності 103 Науки про Землю та "Землекористування і оцінка земель" спеціальності 106 Географія, викладачі та гості ознайомилися з потужностями та технічним обладнанням лабораторії, сучасними методиками агрохімічних аналізів та практиками впровадження результатів досліджень і робіт в виробничих процесах агропідприємства. На завершення лекції усі присутні змогли прийняти участь у дискусії, пов'язаній з методичними питаннями агрохімічних обстежень та готовності аграріїв впроваджувати модернові практики точного землеробства. Після обговорення лекції пролунали слушні пропозиції від гарантів ОП щодо включення лабораторії до баз виробничих практик факультету.

      20 березня 2024 р. для зацікавлених осіб відбулася відкрита лекція Anne Vazquez PhD, Assistant Professor (Коледж вільних мистецтв і наук Сент-Джонс).

      Дослідження Anne Vazquez стосуються аналізу навколишнього середовища, зокрема вивчення зв’язування органічних забруднюючих речовин із ґрунтом і розчиненою органікою в природних водах. На лекції вона розповіла про неіонні поверхнево-активні забруднювачі та методи, які використовуються для вивчення та кількісного визначення зв’язування забруднюючих речовин із ґрунтом. Лекція пройшла на високому рівні та викликала жвавий інтерес у присутніх слухачів.

      Відкрита лекція проф., д-ра Taşkın ÖZTAŞ з Atatürk Üniversitesi (Туреччина) на тему "Ґрунти та їх збереження" (грудень 2023) За запрошенням колег з Одеського державного аграрного університету (завідувачки кафедри геодезії, землеустрою та земельного кадастру Леонідової Ірини та доцента цієї ж кафедри Мовчан Тетяни) в рамках міжнародної мобільності викладачі та здобувачі освіти нашої кафедри прийняли участь в відкритій лекції проф., д-ра Taşkın ÖZTAŞ з Atatürk Üniversitesi (Туреччина) на тему "Ґрунти та їх збереження". Лекція пройшла на високому організаційному та методичному рівні, заявлені та висвітлені проблемні питання під час лекції викликали цікавість та дискусію.

      Відкрита лекція Марі-Аннік Ламі-Жіне «Географія південно-західних островів Індійського океану» (La géographie des îles du sud-ouest de l'océan Indien) – грудень 2023 5 грудня 2023 р. викладачі та студенти геолого-географічного факультету імені І.І. Мечникова, разом з колегами та студентами Вінницького національного аграрного університету, прослухали відкриту лекцію Марі-Аннік Ламі-Жіне «Географія південно-західних островів Індійського океану» (La géographie des îles du sud-ouest de l'océan Indien) заступника декана факультету гуманітарних наук з наукової і міжнародної співпраці Університету Реюньону, доцента, старшого наукового дослідника Центру географічних наукових досліджень Університету Реюньону. Висловлюємо вдячність пані Марі-Аннік Ламі-Жіне за цікаву лекцію та Савчуку Івану Григоровичу за організацію якісного перекладу. Під час лекції студенти ознайомились з географічним положенням регіону, розглянули види туризму та ознайомились з перспективами розвитку туризму регіону.

      Онлайн семінар «Туризм та реабілітація для людей з інвалідністю: приклад Ізраїлю» (грудень 2023)

      Викладачі та студенти спеціальності 242 Туризм і рекреація, 014 Середня освіта долучились до онлайн-семінару, який організований Управлінням туризму та курортів ЛОДА на тему: «Туризм та реабілітація для людей з інвалідністю: приклад Ізраїлю». Захід провели представники організації Access Israel. Дякуємо організаторам семінару – ГО «Всесвіт з Україною» за сприяння ЛОВА, за надану можливості долучитися та отримати корисну інформацію, яка буде використана в навчальному процесі.

      Лекція відомої європейської вченої Беатріс фон Гіршгаузен (Beatrice von HIRSCHHAUSEN) на тему : «Фантомні кордони (на прикладі карт виборів у Польщі)»

      9 листопада 2023 р. у рамках міжнародного наукового проєкту «Лімспейс» у співпраці з географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, геолого-географічним факультетом Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, факультетом гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Київською Малою академією наук учнівської молоді відбулася відкрита лекція відомої європейської вченої Беатріс фон Гіршгаузен (Beatrice von HIRSCHHAUSEN) - д.геогр. н., провідного наукового співробітника лабораторії «Географія міст» і Центру імені Марка Блока на тему: «Фантомні кордони (на прикладі карт виборів у Польщі)». До лекції долучились здобувачі та викладачі факультету, які з цікавістю прийняли участь в обговоренні проблематики фантомних кордонів в географії та електоральної ситуації за результатами останніх виборів в Республіці Польща. Представники факультету вдячні організаторам (особливо Івану Савчуку) за запрошення та сподіваються на продовження співпраці і в майбутньому!

      Гостьова лекція "Роль дистанційного моніторингу в сільському господарстві та просторовому плануванні"

      21.10.2023 в онлайн-режимі відбулася гостьова лекція Бутенко Ярини Олександрівни на тему "Роль дистанційного моніторингу в сільському господарстві та просторовому плануванні" для здобувачів вищої освіти геолого-географічного факультету за спеціальностями 103 Науки про Землю і 106 Географія. Запрошений лектор - Бутенко Ярина Олександрівна, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник відділу інформаційних технологій та маркетингу інновацій Інституту водних проблем і меліорації НААН. Окрім здобувачів факультету до лекції також долучились викладачі кафедри та інших ЗВО України, представники закладів середньої освіти регіону. Лекція пройшла у формі бесіди з обговоренням проблемних питань та практичних прикладів, з якими зіштовхуються в своїй діяльності присутні на заході науковці та практики. Підсумковим результатом відкритої лекції стала пропозиція для Ярини Олександрівни провести практичні заняття зі здобувачами наших освітніх програм за проблематикою їх наукових досліджень.

      27 квітня 2023 року відбулася гостьова лекція у рамках проєкта "Лімспейс": "Критична інфраструктура міст України у контексті війни (від 2014 р. до сьогодення): мікрогеографічне дослідження". Доповідач: Софі Ламброскіні, доктор філософії зі слов'янських студій, керівниця проєкту "Лімспейс" від Центру імені Марка Блока (Берлін), доцент Університету Парі-8 Нантер. У доповіді було розкрито сучасні географічні підходи до розуміння важливості критичної інфраструктури для життя у містах у контексті російсько-української війни. На прикладі конкретних досліджень на місцях авторка розкрила виняткове значення людського фактору у функціонуванні міського комунального господарства як важливого елементу збереження умов і якості життя пересічних українців під час ведення бойових дій.

      18.04 відбулася відкрита лекція французького вченого - д. геогр. н. Дені Екерта, присвячена проблемі етнонаціональної ідентифікації в Україні, мовним питанням та територіальній організації. Ця подія сталася у рамках міжнародного наукового проекту «Лімспейс» у співпраці з українськими партнерами: географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, геолого-географічним факультетом Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, факультетом гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Київською Малою академією наук учнівської молоді.

      Доповідач Дені Екерт - провідний науковий співробітник лабораторії «Географія міст» і Центру імені Марка Блока (Париж, Франція).

      Лекція про «Мови і територія в Україні. Те, що ми знаємо і те, що ми не знаємо» містила викладений оригінальний авторський погляд, викликала неабияку цікавість та жваву дискусію.

      Переклад забезпечив українською мовою Савчук І.Г., за що йому щиро вдячні слухачі.

      14 квітня 2023 року, у рамках глобальної ініціативи Міжнародного географічного союзу «GeoNight» Інститут географії НАН України, географічний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та факультет біології, географії і екології Херсонського державного університету, пройшов онлайн-форум «Geography for Society: wartime and beyond» на якому були присутні здобувачі вищої освіти та співробітники нашого факультету. Конференція була спрямована на покращення взаємодії географічної спільноти з представниками органів державної влади, визначення місця географії в системі середньої та вищої освіти.

      Під час заходу було приділено увагу функціям географії як світоглядної науки, яка визначає суспільну свідомість, забезпечує основу для розвитку багатьох галузей економіки та сталого просторового розвитку загалом. Також визначені основні проблеми географічної науки та освіти, та ризики, пов'язані з «витісненням» географії з навчальних програм.

      Гостьова лекція "Брендинг дестинацій". Доповідав керівник відділу координації розвитку туристичної інфраструктури в регіонах Ігор Чава. Розглядали, як розробляти бренди міст, для створення єдиного стилю в зовнішній комунікації, на прикладі міста Дрогобич.

      Відбулася відкрита лекція завідувача кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Буяновського А.О. для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальностей 106 "Географія" та 014.07 "Середня освіта (Географія)" на тему: "Обстеження і картографування ґрунтів і ґрунтового покриву, їх агровиробниче групування і бонітування. Оцінка ґрунтів і земель. Моніторинг ґрунтів". Окрім студентів 1-го курсу лекцію прослухали також студенти-магістри, а в обговоренні взяли участь викладачі кафедри.

      Представники кафедри географії України, грунтознавства і  земельного кадастру разом  взяли участь у  дводенному он-лайн-вебінарі з  лекційного курсу «Консолідація земель: дієвий і актуальний інструмент сільського розвитку – огляд і перспективи для України». Дякуємо за   організацію факультету землевпорядкування НУБіП України, Німецько-українському агрополітичному  діалогу  (APD) та лектору Йоахіму Томасу - професору, екс-керівнику відділу Міндовкілля, сільського господарства, охорони природи і захисту прав споживачів федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія.

      Здобувачі вищої освіти та співробітники нашого факультету продовжують набувати нових знань та практичних умінь з проведення та аналізування наукових комплексних географічних досліджень. Так за результатами власних багаторічних досліджень та спільних науково-дослідних робіт з науковцями кафедр та проблемних лабораторій університету відкриту лекцію провела доцент, кандидат географічих наук Пилипенко Г.П. на тему "Зміни ландшафтів під впливом антропогенної діяльності та кліматичних трансформацій". Неординарний підхід до оцінки отриманих матеріалів багаторічних спостережень, унікальний фактаж досліджень, глибокі та розгорнуті відповіді на питання, визвали необхідність провести цикл таких лекцій за піднятою тематикою. Друга лекція планується на наступному тижні в режимі відео-конференції.

      Зі студентами та аспірантами кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру проведено науково-практичний семінар за участі представника потенційного стейкхолдера Причорноморського центру водних ресурсів та грунтів, випускника нашої кафедри Задорожнього І.В. Під час заходу заслухано доповідь про історію, сучасний стан та перспективи меліоративного моніторингу в нашому регіоні. Здобувачі активно приймали участь у дискусії, задавали різноманітні питання, що стосувалися роботи установи як майбутньої бази практик і працевлаштування, так і проблем сучасного моніторингу ґрунтів на масивах зрошення.

      Студенти та  аспіранти кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру продовжують відвідувати бази практик та майбутні місця працевлаштування. Так,   за запрошенням  директора Одеської філії ДУ "Інститут охорони родючості ґрунтів"  к.с.-г.н. Куліджанова Е.В. здобувачі вищої освіти відвідали указану установу в с. Лиманка Одеського району Одеської області. Директор та співробітники установи   провели екскурсію лабораторним корпусом  та гостьові лекції. Так,   Куліджанов Е.В.  провів лекцію на тему «Особливості проведення агрохімічної паспортизації та ведення моніторингу ґрунтів", а к.біол.н. Хохрякова А.І. лекцію на тему"Систематика та класифікація грунтів і земель  в межах населених пунктів».

      Студенти та  аспіранти кафедри географії України, грунтознавства і земельного кадастру відвідали  за запрошенням  випусників нашої кафедри, нинішніх завідувачів   кафедри землеустрою і кадастру та кафедри геодезії і природокористування ОДАУ проф. Михайлюка В.І. та  доц. Леонідової І.В. Викладачі ОДАУ провели гостьові лекції на базі музею грунтознавства імені О.Г.Набоких. Так, 30 вересня 2021 року відбулась лекція   д.г.н., проф. Михайлюка В.І. на тему «Дослідження та  картографування грунтів сільськогосподарських угідь та населених пунктів». А доц. Леонідова І.В. прочитала лекцію "Про природні умови, географо-генетичні особливості грунтотворення та функціональне зонування о. Зміїний". Здобувачі разом з викладачами відвідали музей та навчально-наукову лабораторію при ОДАУ, ознайомились з колекцією мінералів та порід грунтів музею, унікальними грунтовими  монолітами,  роботою сучасного обладнання та методиками дослідження грунтів.

      Відкрита лекція ректора Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії доктора педагогічних наук, професора Шоробури Інни Михайлівни «Державний стандарт базової середньої освіти: особливості та шляхи впровадження»

      Відкрита лекція доктора філософії, доцента кафедри туризму, теорії і методики фізичної культури та валеології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Долинської Олесі Олегівни «Туристично-рекреаційний комплекс Хмельницької області»

      Відкрита лекція кандидата географічних наук, доцента, завідувача кафедри географії та геоекології ЦДПУ імені В. Винниченка Семенюк Лариси Леонтіївни «Європейські стандарти акредитації освітніх програм»

      Відкрита лекція кандидата педагогічних наук, доцента кафедри географії та методики її викладання ТНПУ імені В. Гнатюка Варакути Ольги Михайлівни «Технології змішаного навчання у шкільній географічній освіті»

      Зустріч з головним спеціалістом відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти в Одеській області Гладенюком Володимиром Анатолійовичем вчителем вищої кваліфікаційної категорії, головою метод об’єднання ЗЗСО №6 Гамар Оленою Іванівною (м. Білгород-Дністровський)

      Відкрита лекція для студентів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на тему: «Лимани північно-західного Причорномор’я» кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру ОНУ імені І. І. Мечникова Адобовської Марії Володимирівни

    КУЛЬТУРНІ ТА СПОРТИВНІ СВЯТА

    • Культурні свята

      Битва факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова

      День геолого-географічного факультету (проводиться на початку квітня)

    • Спортивні свята

      Спортивні свята «Мечников-START-FEST», «Спортивні ігри в Чорноморці», «Мечников-FEST» та ін.

    НАГОРОДИ

    • Спортивні досягнення

    • Грамоти, подяки та інші нагороди

    ПРАКТИКИ

    ВІДЕО

    Більше відео за посиланням: YouTube ONU: Геолого-географический факультет

    Кар'єра

    Випускники факультету отримують знання та вміння, які дозволяють працювати:

    • у науково-дослідних інститутах і центрах;
    • науковими співробітниками у науково-дослідних профільних організацій та ВНЗ;
    • у відділах освіти (при районних і обласних адміністраціях і радах);
    • викладачами і вчителями в навчальних закладах різного рівня;
    • фахівцями в області ГІС (створення геобаз даних, аналіз і картографування природних і природно-господарських систем);
    • геологами, інженер-геологами, гідрогеологами в геологічних (пошуково-зйомочних експедиціях), гірничодобувних, проектно-вишукувальних організаціях і проектних інститутах;
    • у земельних відділах та управліннях районів і областей України;
    • менеджерами еколого-геологічної служби державних і приватних організацій і підприємств;
    • співробітниками органів державного і місцевого екологічного контролю;
    • у природоохоронних організаціях;
    • туристичних фірмах;
    • краєзнавчих музеях.

    Загально-університетська кафедра фізичного виховання та спорту:

    За роки навчання в університеті багато студентів домоглися видатних спортивних результатів у змаганнях на першості України, Європи, Світу.

    Чемпіони України: МСУМК Щетнік Ірина – кулева стрільба; МС Сугак Анна – баскетбол; МС Шеремет Максим – самбо; КМС Філіп Андрій – дзюдо, самбо; КМС Белінська Дарина – карате; КМС Адєєв Даніель – регбі; МС Нємов Владислав – водне поло; КМС Сервуля Маргарита – баскетбол, регбі, футбол та ін.

    Призери Європи: МСУМК Щетнік Ірина – кулева стрільба; МС Сугак Анна – баскетбол; МС Шеремет Максим – самбо; Чемпіон світу з кулевої стрільби МСУМК Щетнік Ірина.

    В ОНУ вчилися і підвищували свою спортивну майстерність олімпійський чемпіон з десятиборства М.Авілов, чемпіон світу з шахів Е.Геллєр, чемпіон Європи з дзю-до Ф.Маргіані та ціла низка інших відомих спортсменів.

    Кафедри та інші структурні підрозділи

    Кафедри

    Кафедра географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру

    Завідувач кафедри – Буяновський Андрій Олександрович, кандидат географічних наук, доцент
    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Кафедра економічної та соціальної географії і туризму

    Завідувач кафедри - Сич Віталій Андрійович, доктор географічних наук, професор

    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

    Кафедра морської геології, гідрогеології, інженерної геології та палеонтології

    Завідувач кафедри - Кадурін Сергій Володимирович, кандидат геологічних наук, доцент

    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Кафедра фізичної географії, природокористування і геоінформаційних технологій

    Завідувач кафедри Вихованець Галина Володимирівна, доктор географічних наук, професор

    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Кафедра фізичного виховання та спорту

    Завідувач кафедри - Казанова Ольга Миколаївна, ст. викладач, майстер спорту СРСР з художньої гімнастики, тренер з художньої гімнастики

    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Музеї

    Петрографо-мінералогічний музей

    Завідуючий музеєм - Усенко Валерій Павлович
    Шампанський провулок, 2;
    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
    тел. +38 (067) 480 40 53

    Палеонтологічний музей

    Завідуючий музеєм - Подоплєлова Наталія Георгіївна
    вул. Змієнка Всеволода, 2;
    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
    тел. (0482) 723-02-08

    Підземний палеонтологічний заповідник “Одеські катакомби”

    Завідуючий музеєм - Пронін Костянтин Костянтинович
    Шампанський провулок, 2

    Науково-дослідні лабораторії

    Проблемна науково-дослідна лабораторія інженерної геології узбережжя морів та водосховищ і гірських схилів

    Завідувач лабораторії - Кадурін Сергій Володимирович, доцент кафедри інженерної геології і гідрогеології, кандидат геологічних наук
    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Проблемна науково-дослідна лабораторія географії ґрунтів та охорони ґрунтового покриву чорноземної зони (ПНДЛ-4)

    Завідувач лабораторії - Буяновський Андрій Олександрович, кандидат географічних наук, доцент
    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Науково-дослідна лабораторія морської геології, геохімії і палеонтології (НДЛ-3)

    Завідувач лабораторії - Кравчук Ганна Олегівна, кандідат геологічних наук, доцент.
    е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Керівництво

    Шампанський провулок, 2, Одеса, 65058, Україна;
    тел.: (048) 746-66-69
    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Декан факультету - доктор географічних наук, професор Яворська Вікторія Володимирівна

    Декан факультету - доктор географічних наук, професор Яворська Вікторія Володимирівна

    • Заступник декана з навчальної і наукової роботи - доцент Адобовська Марія Володимирівна
    • Заступник декана з виховної роботи - доцент Кравчук Ганна Олегівна
    • Відповідальний за проведення навчальних і виробничих практик (географічне відділення) - доцент Шашеро Антоніна Миколаївна
    • Відповідальний за проведення навчальних і виробничих практик (геологічне відділення) - доцент Кадурін Сергій Володимирович
    • Відповідальний за проведення педагогічної практики – доцент Куделіна Світлана Борисівна

    Схема підрозділів факультету

    shema ggf ukr 2019 01

    Становлення і розвиток географічних і геологічних наук та підготовка фахівців за цими розділами наук про Землю започатковані в Одеському (був. Новоросійському Імператорському) університеті вже з першого (1865) року його існування і здійснювались на природничому відділенні фізико – математичного факультету.

    З 1934 року центром розвитку наук про Землю і підготовки кадрів географів і геологів в університеті стає географічний факультет, відкритий на виконання Постанови ЦК ВКП(б) і РНК СРСР від 16. 05. 1934 р. “Про викладання географії в початковій і середній школі” і Постанови президії комітету вищої технічної освіти при ЦВК СРСР від 14. 07. 1934 р. “Про викладання економічної географії у вузах і втузах” на базі кафедр фізичної географії і геології університету та кафедри економічної географії Одеського інституту народного господарства. У складі факультету були кафедри фізичної географії і геології, економічної географії, метеорології і гідрології, геодезії і картографії, геології, мінералогії і петрографії. Всі кафедри були випусковими. Основною матеріально – технічною базою факультету були навчальні кабінети при відповідних кафедрах, метеостанція, петрографо – мінералогічний і палеонтологічний музеї. Першими деканами географічного факультету були доц. О. М. Смирнов (1934 – 1935, 1937 - 1938), проф. Ш. Г. Вишнепольський (1936 – 1937), доц. І. Ю. Калібердін (1938 – 1939), проф. І. Д. Андросов (1940 – 1941). До війни факультет випустив 171 фахівця, на кафедрах навчались 10 аспірантів. Викладачі і співробітники факультету проводили дослідження і картографування природних умов і ресурсів півдня України, надавали методичну допомогу учителям географії шкіл регіону.

    В роки Великої Вітчизняної війни підготовка фахівців – географів проводилась в евакуації (в місті Майкопі 1941 – 1942 р. р., м. Байрам – Алі 1942 – 1944 р. р.). Деканом факультету у воєнні та перші післявоєнні роки був завідувач кафедри економічної географії доц. О. М. Смирнов.

    Восени 1945 року на базі кафедри геології, музеїв, кабінету і лабораторії ґрунтознавства та студентів геологічної фуркації був відкритий геолого – ґрунтовий факультет (декан проф. Ю. А. Гапонов) у складі трьох кафедр – геології і палеонтології, гідрогеології, мінералогії і петрографії, кабінету і лабораторії ґрунтознавства (у 1948 – 1949 р. р. кафедри ґрунтознавства).

    У 1952 року географічний і геолого – ґрунтовий факультети університету були об’єднані у геолого – географічний факультет (декан – доц. О. М. Смирнов у 1952 – 1960 р. р.). Студенти факультету в 50 – і роки спеціалізувались з географії, геології і пошуку корисних копалин, гідрогеології, мінералогії і петрографії, гідрології і метеорології.
    Факультет у ці та наступні роки очолювали декани доц. Г. П. Міщенко (1960 – 1970 р. р.), проф. І. П. Зелінський (1970 – 1979 р. р.), доц. І. О. Полоса (1979 – 1983 р. р.), проф. О. Г. Топчієв (1983 – 1985 р. р.), доц. Я. М. Біланчин (1985-2007 р. р.).З 2007 року факультет очолює проф. Є. А.Черкез.

    За 85 років існування факультет підготував майже 10 тисяч фахівців географів і геологів, 600 аспірантів і докторантів з географічних і геологічних спеціальностей. Майже 500 випускників факультету захистили кандидатські і докторські дисертації. Випускник факультету І. І. Чебаненко став академіком АН УРСР. Лауреатами Ленінської премії є випускники О. А. Гордієнко, В. М. Степанов, В. Є. Хаджи. Останньому була також присуджена Державна премія СРСР. Лауреатом Державної премії СРСР також є випускник факультету Л. Л. Перчук. Лауреатами Державної премії Молдавської РСР у 1988 р. стали випускники В. М. Баранова, І. В. Зеленін, В. О. Подражанський. Лауреатами Державної премії України стали професори факультету Г. І. Швебс (1993 р.), І. П. Зелінський та Є. А. Черкез (1996 р.).

    Географи і геологи Одеського університету за 155 річну його історію, і особливо в останні 85 років існування географічного (з 1952 р. геолого – географічного) факультету внесли вагомий вклад у скарбницю вітчизняної і світової географічної і геологічної науки, підготовки висококваліфікованих фахівців. Це стало результатом діяльності декількох поколінь вчених університету і факультету. 

    Культура та спорт

    Культура і спорт є невід'ємною частиною процесу навчання і всебічного розвитку особистості студента.

    Студенти – магістри в рамках асистентської практики проводять екскурсії для студентів молодших курсів (бакалаврів) у музеях (геолого-мінералогічний, палеонтологічний, зоологічний) і в ботанічному саду університету. Беруть активну участь у конференціях, олімпіадах, творчих проектах.

    Важливу роль в організації культурних і спортивних заходів відіграють студентське самоврядування та профком студентів.

    Протягом року проводяться щорічні університетські конкурси «Битва факультетів», «Міс та містер університету» та спортивні свята «Мечников-START-FEST», «Спортивні ігри в Чорноморці», «Мечников-FEST», та ін. Головне свято - «День геолого-географічного факультету» проводиться на початку квітня, та збирає студентів, викладачів, співробітників та випускників факультету.

    Міжнародне співробітництво

    Науково-педагогічні працівники геолого-географічного факультету активно співпрацюють з колегами ближнього та далекого зарубіжжя, науковими та університетськими центрами Німеччини, Австрії, Польщі, Болгарії, Словаччини, Латвії, Білорусі, Румунії, Угорщини, Туреччини, Нідерландів, США та інших країн в галузі геологічних і географічних наук, моніторингу та охорони навколишнього середовища.

    На факультеті отримують освіту іноземні студенти з Китаю, Туреччини, Марокко, Азейрбайджану та країн Африки (Конго, Чад, Гвінея), які з початку війни продовжили навчання в дисанційному режимі.

    В рамках договору про обмін досвідом аспірант спеціальності 103 Науки про Землю О. Дікол здійснила виїзд у Перу.

    Не зважаючи на труднощі воєнного стану, викладачі і студенти активно приймають участь у міжнародному співробітництві. Співробітники геолого-географічного факультету здійснюють виїзди за кордон для проходження стажування, участі у міжнародних літніх школах, набуття сучасних професійних навичок, обміну досвідом та представлення результатів своїх досліджень на міжнародному рівні на наукових конференціях.

    Доцент П’яткова А. В. пройшла стажування у Cracow University of Economics, Małopolska School of Public Administration (Польща, Краків, 2021р.),

    Доцент Какаранза С. Д. здійснював науковий супровід геологорозвідувальних робіт Сьєрра Леоне (2021 р.),

    Доцент Мелконян Д.В. здійснила стажування у Centre for Computational and Data Science (dScience) (Норвегія, Осло, Університет Осло, 2022 р.), доц. Хомич Л.В пройшла стажування по кафедрі географії людини, Факультету екології та природних ресурсів, Фрайбурзький університет Альберта-Людвіга (2023 р.).

    Викладачі факультету проф. Яворська В.В., доц. Шашеро А.М., доц. Буяновський А.О., доц. Адобовська М. В., проф. Вихованець Г.В. взяли участь у роботі Міжнародної літньої школи «Contemporary problems of urban development» в рамках дослідницького навчального проекту ініційованого Університетом Адама Міцкевича (2023 р.).

    Доцент Федорончук Н.О. взяла участь у роботі Міжнародної літньої школи «OTTERS Summer School 2024» в рамках проєкту OTTERS Citizen Science for Water Stevardship Horizon Europe)

    Доцент Федорончук Н.О. в рамках реалізації договору про науково-технічне співробітництво з ДНУ «МорГеоЕкоЦентр НАН України» та договору про співробітництво з Національними інститутом дослідження та розвитку морської геології та геоекології (GeoEcoMar, Румунія) є членом керівного комітету проєкту DOORS - 'Developing Optimal and Open Research Support' for the Black Sea (Horizon 2020) https://www.doorsblacksea.eu/, в рамках якого на протязі 2023-2024 років нею у складі міжнародної команди науковців здійснено 3 дослідницьких рейси в Чорному морі, в одному з яких приймала участь аспірант ГГФ Дікол О.С.

    За останні роки на базі геолого-географічного факультету було проведено Міжнародні конференції за участю науковців з Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Чехії, Австрії, Італії, Нідерландів, Великої Британії, Греції, Німеччини, Молдови, Болгарії, Румунії, США, Канади, Словаччини, Швеції, Фінляндії (з початку воєнного часу - дистанційно):

    • ІІ Міжнародна конференція "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження" (5 липня 2021 р.)
    • Міжнародна конференція з оцінки зсувної небезпеки «Third EAGE Workshop on assessment of landslide hazards and impact on communities» (20-23 вересня 2021 р.)
    • Міжнародна науково-практична конференція «Ґрунтознавчо-географічна наука і практика – актуальні проблеми сьогодення» присвячена 50-річчю ПНДЛ-4 ОНУ (8-9 жовтня 2021 р.)
    • Міжнародна науково-практична конференція «Ґрунти в сучасному світі» присвячена 55-річчю кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру (22 грудня 2022 р.)
    • Міжнародна наукова online-конференція присвячена 80-річчю від дня народження професора Шуйського Юрія Дмитровича «Теорія і практика берегознавства та природокористування» (30-31 травня 2022 р.)
    • ІІІ Міжнародна конференція «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах воєнного стану: виклики та варіанти впровадження» (8-9 вересня 2023 р.)
    • Міжнародна науково-практична конференція «Історія, дослідження та розвиток Геолого-географічного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова за 90 років» (12 липня 2024 р.)
    • Міжнародна науково-практична конференція «ҐРУНТОЗНАВЧО-ГЕОГРАФІЧНА НАУКА І ПРАКТИКА» (6-7 вересня 2024 р.)
    • Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи та напрями досліджень морської геології та океанології (16.09.2024 р.)

    Міжнародні угоди, програми, та проєкти:

    • Договір про співробітництво між ОНУ імені І.І. Мечникова та Національним університетом Альтіплано (Перу) № 648-2017-SG-UNA (2017-2022)
    • Договір про співробітництво з Національними інститутом дослідження та розвитку морської геології та геоекології (GeoEcoMar, Румунія)
    • Угода про наково-освітянське співробітництво з Пряшівським університетом (м. Пряшів,Словаччина)
    • Співробітництво з лабораторією Мерілендського університету (США) в області методики і технології викладання курсу “Географія міст” на базі ГІС
    • проєкт EU-UNDP EMBLAS «Поліпшення моніторингу навколишнього середовища Чорного моря». Координатор проекту – UNDP – Bratislava (Словаччина).
    • проєкт EMODNet - Biology – малий грант асоційованого партнерства проекту ЄС «Експлуатація, розвиток і підтримка Європейської мережі морських спостережень і даних. Координатор проекту – Морський Інститут Фландрії (VLIZ), м. Оостенде, Бельгія
    • проєкт GEF-UNEP “Цільові дослідження для підвищення розуміння глобального циклу азоту в напрямку створення системи управління азотом” (Targeted Research for improving understanding of the Global Nitrogen Cycle towards the establishment of an International Nitrogen Management System (INMS)) NEC05348 Координатор проекту – Центр Екології і Гідрології (СЕН) Ради по Вивченню Навколишнього Середовища (NERC), якій є складовою частиною Агентства з досліджень та інновацій Великої Британії (UKRI), м. Единбург, Велика Британі.
    • Проект UNDP – EU «Покращення моніторингу довкілля Чорного моря – вибрані заходи (EMBLAS-Plus)» Координатор проекту - Туреччина, UNDP Організація об’єднаних націй, Стамбульський регіональний вузол Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова В.І. Медінець.
    • Проект BSB 889 «Екологічний моніторинг в басейні Чорного моря з використанням продуктів програми Копернікус» (PONTOS) Координатор проекту – Фонд Американського Університету Вірменії, Вірменія. Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова С.В. Медінець.
    • INQUA Focus Group SACCOM: 1709F “Ponto-Caspian Stratigraphy and Geochronology (POCAS)” 2018-2022р.р.
    • Проєкт OTTERS Citizen Science for Water Stevardship (Horizon Europe GA No. 101094041) https://otters-eu.aua.am/about/

    Навчальні матеріали

    СТУДЕНТАМ

    Розклад дзвінків

    Перша зміна
    І пара – 8.00 – 9.20
    ІІ пара – 9.30 – 10.50
    ІІІ пара – 11.20 – 12.40
    ІV пара – 12.50 – 14.10

    ДИСЦИПЛІНИ

    Дисципліни, які викладаються за освітньо-професійними програмами, відповідають існуючим стандартам спеціальностей. Якщо стандарт відсутній, то відповідають національної рамки кваліфікації. 25 % складають дисципліни вільного вибору студентів, які формують індивідуальну траєкторію навчання студента. Навчальні плани за всіма освітньо-професійними програмами погоджені з роботодавцями та стейкхолдерами.

    Навчальний процес на геолого-географічному факультеті значною мірою складається з польових, навчальних, виробничих практик, лабораторних та практичних занять. Наші практики проходять в межах України та за кордоном, як на стаціонарах, так і в польових маршрутах. Виїзні практики дозволяють поринути у романтичну атмосферу мандрів, а також отримати практичні навички орієнтування на місцевості, закріпити отримані теоретичні знання, практичні вміння та навички, оволодіти новими методами пізнання природи і природних процесів. Все це готує студента до виробничої діяльності за фахом та проведенню наукових досліджень.

    На старших курсах наші студенти проходять виробничі та педагогічні практики в спеціалізованих організаціях, підприємствах і навчальних закладах середньої освіти.

    ОБОВ’ЯЗКОВІ ДИСЦИПЛІНИ

    Перелік обов’язкових дисциплін для студентів геолого-географічного факультету.
    (НП – навчальна програма, РП – робоча програма, С – силабус, МР – методичні рекомендації)

    103 Науки про Землю

    • Спеціальність 103 Науки про Землю, бакалавр (ОП «Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія», 2022)

      ДокументиНазва ОКСеместр
      1 курс
      РП/С Українська мова (за професійним спрямуванням) І
      РП/С Актуальні питання Історії та культури України І
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І-VII
      РП/С Вища математика I,II
      РП/С Фізика з основами астрономії I
      РП/С Хімія (загальна, фізична, колоїдна та аналітична) I,II
      РП/С Фізичне виховання I-IV
      РП/С Загальна геологія I,II
      РП/С Загальна екологія I
      РП/С Основи екології геосфер I,II
      РП/С Основи топографії I
      РП/С Історична геологія та палеонтологія II,III
      РП/С Мінералогія та кристалографія II,III
      РП/С Навчальна топографічна практика II
      РП/С Навчальна практика з загальної геології та геоекології II
      2 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І-VII
      РП/С Філософія III
      РП/С Основи охорони праці та безпека життєдіяльності III
      РП/С Математична статистика IV
      РП/С Фізичне виховання I-IV
      РП/С Історична геологія та палеонтологія II,III
      РП/С Мінералогія та кристалографія II,III
      РП/С Структурна геологія і геокартування III,IV
      РП/С Геоморфологія з основами четвертинної геології III,IV
      РП/С Геологорозвідувальна справа III,IV
      РП/С Морська геологія IV
      РП/С Інформатика і обробка геологічних даних III,IV
      РП/С Навчальна геологорозвідувальна (бурова) практика IV
      РП/С Навчальна практика зі структурної геології та геокартування IV
      3 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І-VII
      РП/С Гідрогеологія V
      РП/С Інженерна геологія VI
      РП/С Петрографія V
      РП/С Літологія VI
      РП/С ГІС-технології V
      РП/С Основи геофізики та геологічна інтерпретація геофізичних даних VI,VII
      РП/С Навчальна геофізична практика VI
      4 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І-VII
      РП/С Основи геофізики та геологічна інтерпретація геофізичних даних VI,VII
      РП/С Основи геохімії VII
      РП/С Регіональна геологія VIII
      РП/С Геотектоніка VIII
      РП/С Геологія родовищ корисних копалин VII
      РП/С Економічна геологія та управління геолого-розвідувальними роботами VII, VIII
      РП/С Виробнича практика зі спеціальності VII
      РП/С Кваліфікаційна робота VIII
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, бакалавр (ОП «Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія», 2021)

      ДокументиНазва ОКСеместр
      3 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І-VII
      РП/С Гідрогеологія V
      РП/С Інженерна геологія VI
      РП/С Петрографія V
      РП/С Літологія VI
      РП/С ГІС-технології V, VI
      РП/С Основи геофізики та геологічна інтерпретація геофізичних даних VI,VII
      РП/С Навчальна геофізична практика VI
      4 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І-VII
      РП/С Основи геофізики та геологічна інтерпретація геофізичних даних VI,VII
      РП/С Основи геохімії VII
      РП/С Регіональна геологія  VIII
      РП/С Геотектоніка VIII
      РП/С Геологія родовищ корисних копалин  VII
      РП/С Економічна геологія та управління геолого-розвідувальними роботами VII, VIII
      РП/С Виробнича практика зі спеціальності VII
      РП/С Кваліфікаційна робота VIII
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, бакалавр (ОПП Науки про Землю, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП/С Українська мова (за професійним спрямуванням) I
      РП/С Актуальні питання Історії та  культури України I
      РП/С Вища математика I
      РП/С Фізика з основами астрономії I
      РП/С Загальна, фізколоїдна та аналітична хімія I
      РП/С Загальна геологія I
      РП/С Загальна екологія I
      РП/С Основи екології геосфер I
      РП/С Основи топографії I
      РП/С Мінералогія та кристалографія I-II
      РП/С Історична геологія та палеонтологія II
      РП/С Філософія II
      РП/С Математична статистика II
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) II -IV
      РП Фізичне виховання (позакредитна)* I- II
      РП/С Філософія II
      РП/С Основи охорони праці та безпека життєдіяльності II
      РП/С Структурна геологія і геокартування II
      РП/С Геоморфологія з основами четвертинної геології II
      РП/С Геологорозвідувальна справа II
      РП/С Основи  геофізики II
      РП/С Інформатика і обробка геологічних даних II
      РП/С Гідрогеологія III
      РП Петрографія III
      РП/С ГІС-технології III
      РП/С Інженерна геологія III
      РП Літологія III
      РП Основи геохімії IV
      РП Геологія родовищ корисних копалин IV
      РП Регіональна геологія IV
      РП/С Пошуки та розвідка корисних копалин та оцінка запасів підземних вод IV
      РП Геотектоніка IV
      РП Економічна геологія та управління геолого-розвідувальними роботами IV
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, магістр (ОПП Науки про Землю, 2024)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП/С Іноземна мова за професійним спрямуванням I, ІІ
      РП/С Цивільний захист та охорона праці в галузі І
      РП/С Морська інженерна геологія І
      РП/С Методологія наукового пізнання І
      РП/С Методика викладання фахових дисциплін у Вищій школі та академічне письмо І
      РП/С ГІС моделювання геологічних,  інженерно-геологічних та гідрогеологічних систем І
      РП/С Родовища корисних копалин Світового океану та основи їх економічної оцінки І
      РП/С Морські родовища нафти і газу І
      РП/С Основи інженерного захисту територій ІІ
      РП/С Виробнича практика зі спеціальності ІІ
      РП/С Науково-дослідна практика І
      РП/С Кваліфікаційна робота магістра  (виконання й захист)  
      РП/С Асистентська практика ІІ
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, магістр (ОПП Науки про Землю, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ
      РП/С Цивільний захист та охорона праці в галузі І
      РП/С Педагогіка і психологія вищої школи І
      РП/С Методологія наукового пізнання ІІ
      РП/С Методика викладання фахових дисциплін у вищій школі та академічне письмо I
      РП/С ГІС моделювання геологічних, інженерно-геологічних та гідрогеологічних систем I
      РП/С Родовища корисних копалин Світового океану та України I
      РП/С Морські родовища нафти і газу I
      РП/С Основи інженерного захисту територій ІІ
      РП Виробнича практика зі спеціальності ІІ
      РП Науково-дослідна практика І
      РП/С/МР Кваліфікаційна робота магістра (виконання й захист)  
      РП Асистентська практика ІІ
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, магістр (ОПП Ґрунтознавство та використання земельних ресурсів, 2023)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) 1
      РП/С Цивільний захист та охорона праці в галузі 1
      РП/С Педагогіка і психологія вищої школи 1
      РП/С Методика викладання фахових дисциплін у вищій школі 2
      РП/С Історія і методологія грунтознавства і земельного кадастру 1
      РП/С Грунтово-земельні ресурси і стале землекористування   
      РП/С Бонітування ґрунтів і грошова оцінка земель   
      РП/С ГІС в ґрунтознавстві і кадастрі   
      РП Професійно-наукова практика  
      РП/С Природоохоронне право  і оцінка впливу на довкілля (ОВД)  
      РП Науково-дослідна (переддипломна)  практика  
      2 курс
      РП/С Асистентська практика ЗВО  
      МР Кваліфікаційна робота магістра (виконання й захист)  
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, PhD (ОНП Науки про Землю, 2024)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП / C Філософія науки та етика науковця  I
      РП / C Наукова проектна діяльність та інтелектуальна власність II
      РП / C Академічне письмо іноземною мовою I, II
      РП / C Інформаційні технології у науковій діяльності I
      РП / C Педагогіка та інноваційні технології викладання у вищий школі II
      РП / C Історія, концепції та сучасні досягнення Наук про Землю​ в галузях морської геології, палеонтології, гідрогеології, та інженерної геології I
      РП / C Методи, аналіз та презентація результатів наукових досліджень​ в галузях сучасної морської геології, палеонтології, гідрогеології, та інженерної геології II
      РП / C Педагогічна (асистентська) практика III
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, PhD (ОНП Науки про Землю, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП / C Філософія науки та етика науковця I
      РП / C Наукова проектна діяльність та інтелектуальна власність II
      РП / C Академічне письмо іноземною мовою I, II
      РП / C Інформаційні технології у науковій діяльності I
      РП / C Історія, концепції та сучасні досягнення Наук про Землю I
      РП / C Методи, аналіз та презентація результатів наукових досліджень II
      РП / C Педагогічна (асистентська) практика III
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, PhD (ОНП Науки про Землю) (2020)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      НП / РП Філософія науки та етика науковця І
      НП / РП Наукова проектна діяльність та інтелектуальна власність ІІ
      НП / РП Академічне письмо іноземною мовою І, ІІ
      НП / РП Інформаційні технології у науковій діяльності І
      НП / РП Історія, концепції та cучасні досягнення науки І
      НП / РП Методи, аналіз та презентація результатів наукових досліджень ІІ
      НП / РП Педагогічна (асистентська) практика ІІІ

    106 Географія

    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку, 2022)

      Документи Назва дисципліни Семестр
      РП/С Актуальні питання історії та культури України I
      РП/С Українська мова за проф. спрямуванням І
      РП/С Іноземна мова за проф. спрямуванням І - VII
      РП/С Вища математика I
      РП/С Основи фізики Землі I
      РП/С Хімія сфер Землі I
      РП/С Землезнавство I
      РП/С Геологія з основами геоморфології I, II
      РП/С Основи топографії та картографії I, II
      РП/С Ландшафтознавство з основами ландшафтного планування I, II
      РП/С Грунтознавство з основами географії ґрунтів  II
      РП/С Метеорологія і кліматологія  II
      РП/С Основи суспільної географії  II
      РП/С Біогеографія з основами екології III
      РП/С Основи регіоналістики III
      РП/С Основи геоекології та сталого розвитку III
      РП/С Основи гідрології та менеджмент водних ресурсів III
      РП/С Політологія III
      РП/С Основи геоінформатики і ГІС III, IV
      РП/С Фізична географія материків і океанів III, IV
      РП/С Регіональна економічна і соціальна географія III, IV
      РП/С Основи урбаністики  IV
      РП/С Основи просторового планування  IV
      РП/С Регіональна економіка з основами регіональної політики V
      РП/С Правове регулювання природокористування V
      РП/С Географія світового господарства V
      РП/С Основи економічної теорії V
      РП/С+KP Фізична географія України V
      РП/С+KP Економічна і соціальна географія України VI
      РП/С Економіка природокористування VI
      РП/С Геодемографія з основами географії населення VI
      РП/С Екологія урбаністичних систем VI
      РП/С Природокористування в берегових системах VII
      РП/С Геоменеджмент та геомаркетинг VII
      РП/С Управління грунтово-земельними ресурсами VII
      РП/С Глобалістика та регіональна інтеграція VIII
      РП Навчальна комплексна географічна практика II
      РП Навчальна краєзнавчо-географічна практика IV
      РП Виробнича практика  VI
      РП Переддипломна практика VII
      МР Кваліфікаційна робота VIII
      РП Атестаційний іспит з географії VIII
      РП/С Фізичне виховання* (позакредитна) I - IV
    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку, 2021)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      3 курс
      РП/С Іноземна мова за проф. спрямуванням І - ІV
      РП/С Регіональна економіка з основами регіональної політики V
      РП/С Правове регулювання природокористування V
      РП/С Географія світового господарства   V
      РП/С Основи економічної теорії V
      РП/С +KP Географія  України V, VI
      РП/С Економіка природокористування VI
      РП/С Геодемографія з основами географії населення      VI
      РП/С Екологія урбаністичних систем    VI
      РП Виробнича практика  VI
      4 курс
      РП/С Іноземна мова за проф. спрямуванням   VII
      РП/С Природокористування в берегових системах   VII
      РП/С Геоменеджмент та геомаркетинг VII
      РП/С Управління грунтово-земельними ресурсами VII
      РП/С Глобалістика та регіональна інтеграція VIII
      РП Переддипломна практика VII
      МР + ПІ Державна атестація (кваліфікаційна бакалаврська робота, атестаційний іспит з географії) VIII
    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Землекористування і оцінка земель, 2024)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання (семестр)
      РП/С Актуальні питання історії та культури України  I (1) 
      РП/С Українська мова за професійним спрямуванням  I (1) 
      РП/С Іноземна мова за професійним спрямуванням  I - IІІ (2,4,6) 
      РП/С Основи ОП та БЖД  І (1) 
      РП/С Фізика з основами астрономії  І (1) 
      РП/С Хімія сфер Землі з основами геохімії  І (1) 
      РП/С Математичні та статистичні методи в географії  І (1) 
      РП/С Землезнавство  І (1) 
      РП/С Геологія з основами геоморфології  І (1) 
      РП/С Основи топографії і картографії  І - ІІ (2,3) 
      РП Ландшафтознавство з основами ландшафтного планування  І (2) 
      РП Ґрунтознавство з основами географії ґрунтів  І (2) 
      РП/С Метеорологія і кліматологія  І (2) 
      РП/С Основи суспільної географії  І (2) 
      МР/РП  Навчальна комплексна географічна практика  І (2) 
      РП/С Основи економічної теорії  ІІ (3) 
      РП/С Основи геоінформатики та ГІС  ІІ (3,4) 
      РП/С Основи гідрології та менеджмент водних ресурсів  ІІ (3) 
      РП/С Біогеографія з основами екології  ІІ (3) 
      РП/С Фізична географія материків і океанів  ІІ (3) 
      РП/С Економіка природокористування  ІІ (3) 
      РП/С Прикладна геодезія  ІІ (4) 
      РП/С Регіональна економічна і соціальна географія  ІІ (4) 
      РП/С Основи просторового планування  ІІ (4) 
      МР/РП  Навчальна практика з фаху  ІІ (4) 
      РП/С Основи землеустрою  ІІІ (5) 
      РП/С Фізична географія України  ІІІ (5) 
      РП/С Правове регулювання природокористування  ІІІ (5) 
      РП/С Географія світового господарства  ІІІ (5) 
      РП/С Основи геоекології та сталого розвитку  ІІІ (5) 
      РП/С Економічна і соціальна географія України  ІІІ (6) 
      РП/С Земельне право і управління ґрунтово-земельними ресурсами  ІІІ (6) 
      РП/С Земельний кадастр  ІІІ (6) 
      РП/С Курсова робота  ІІІ (6) 
      МР/РП  Виробнича практика  ІІІ (6) 
      РП/С Оцінка земель  ІV (7) 
      РП/С Землевпорядне проектування  ІV (7) 
      МР/РП  Переддипломна практика  ІV (7) 
      МР  Кваліфікаційна робота  ІV (8) 
      ПІ  Атестаційний іспит з географії   ІV (8) 
    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Землекористування і оцінка земель, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання (семестр)
      С/РП Актуальні питання історії та культури України I (1)
      С/РП Українська мова за професійним спрямуванням І (1)
      С/РП Іноземна мова за професійним спрямуванням I - IV (1-7)
      С/РП Вища математика І (1)
      С/РП Основи фізики Землі І (1)
      С/РП Хімія сфер Землі І (1)
      С/РП Землезнавство І (1)
      С/РП Геологія з основами геоморфології І (1,2)
      С/РП Основи топографії і картографії І (1,2)
      С/РП Ландшафтознавство з основами ландшафтного планування І (1,2)
      С/РП Ґрунтознавство з основами географії ґрунтів І (2)
      С/РП Метеорологія і кліматологія І (2)
      С/РП Основи суспільної географії І (2)
      С/РП Політологія ІІ (3)
      С/РП Основи геоінформатики та ГІС ІІ (3,4)
      С/РП Основи гідрології та менеджмент водних ресурсів ІІ (3)
      С/РП Біогеографія з основами екології ІІ (3)
      С/РП Фізична географія материків і океанів ІІ (3,4)
      С/РП Регіональна економічна і соціальна географія ІІ (3,4)
      С/РП Картографічне моделювання ІІ (3)
      С/РП Основи геоекології та сталого розвитку ІІ (3)
      С/РП Прикладна геодезія ІІ (4)
      С/РП Основи просторового планування ІІ (4)
      С/РП Основи землеустрою ІІI (5)
      С/РП Правове регулювання природокористування ІІI (5)
      С/РП Географія світового господарства ІІI (5)
      С/РП Психологія управління часом III (5)
      С/РП+KP Фізична географія України III (5)
      С/РП+KP Економічна і соціальна географія України III (6)
      С/РП Економіка природокористування III (6)
      С/РП Топогеодезичні роботи в землеустрої III (6)
      С/РП Земельний кадастр III (6)
      С/РП Оцінка земель IV (7)
      С/РП Основи сільськогосподарського виробництва та аграрної економіки IV (7)
      С/РП Управління ґрунтово-земельними ресурсами IV (7)
      С/РП Землевпорядне проектування IV (8)
      РП Навчальна комплексна географічна практика I (2)
      РП Навчальна практика з ґрунтознавства і геодезії  ІІ (4)
      РП Виробнича практика III (6)
      РП Переддипломна практика IV (7)
      МР Кваліфікаційна робота IV (8)
      ПІ Атестаційний іспит з географії IV (8)
      С/РП Фізичне виховання* (позакредитна) І-ІІ (1-4)
    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Землекористування і оцінка земель, 2021)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання (семестр)
      3 курс
      РП/С Іноземна мова за проф. спрямуванням І – ІV  (1-7)
      РП/С Основи землеустрою ІІІ (5)
      РП/С Правове регулювання природокористування  ІІІ (5)
      РП/С Географія світового господарства  ІІІ (5)
      РП/С Психологія управління часом ІІІ (5)
      РП/С + KP Географія України  ІІІ (5,6)
      РП/С Економіка природокористування  ІІІ (6)
      РП/С Топогеодезичні роботи в землеустрої ІІІ (6)
      РП/С Земельний кадастр ІІІ (6)
      РП Виробнича  практика ІІІ (6)
      4 курс
      РП/С Іноземна мова за проф. спрямуванням І – ІV  (1-7)
      РП/С Оцінка земель ІV (7)
      РП/С Основи сільськогосподарського виробництва і аграрної економіки ІV (7)
      РП/С Управління ґрунтово-земельними ресурсами ІV (7)
      РП/С Землевпорядне проектування ІV (8)
      РП Переддипломна практика  ІV (7)
      МР + ПІ Державна атестація (кваліфікаційна бакалаврська робота, атестаційний іспит з географії) ІV (8)
    • Спеціальність 106 Географія, магістр (ОПП Географія, 2022)

      РП/СОКСеместр
      1 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ,ІІІ
      РП/С Цивільний захист та охорона праці в галузі І
      РП/С Педагогіка і психологія вищої школи І
      РП/С Методика викладання фахових дисциплін у вищій школі  
      РП/С Історія і методологія географічної науки І
      РП/С Геостратегування і геопланування І
      РП Професійно-наукова практика І
      РП/С Глобалізаційні виклики І
      РП/С Природоохоронне право  і оцінка впливу на довкілля (ОВД) ІІ
      РП/С Проблеми регіонального розвитку І
      РП Науково-дослідна (переддипломна)  практика ІІ
      2 курс
      РП Асистентська практика ЗВО ІІІ
      РП/С/МP Кваліфікаційна робота магістра (виконання й захист) ІІІ
    • Спеціальність 106 Географія, PhD (ОНП Географія) (2017)

      ДокументиНазви дисциплінРік навчання
      НП/РП Історія, концепції та проблеми географічної науки І
      НП/РП Методологія та філософія наукових досліджень І
      НП/РП English academic writing І, ІІ
      НП/РП Асистенська практика у ВНЗ І
      НП/РП Сучасні досягнення географічних наук ІІ
      НП/РП Управління проектами, програмами та охорона інтелектуальної власності ІІ
      НП/РП Методи наукових досліджень, аналіз та презентація результатів дослідження ІІ
      НП/РП Професійна етика викладача та науковця ІІІ
    • Спеціальність 106 Географія, PhD (ОНП Географія) (2020)

      ДокументиНазви дисциплінРік навчання
      НП/РП   Філософія науки та етика науковця     І
      НП/РП Історія, концепції та cучасні досягнення науки І
      НП/РП Академічне письмо іноземною мовою І, ІІ
      НП/РП Інформаційні технології у науковій діяльності І
      НП/РП Наукова проектна діяльність та інтелектуальна власність ІІ
      НП/РП Методи, аналіз та презентація результатів наукових досліджень ІІ
      НП/РП Педагогічна (асистентська) практика ІІІ

    242 Туризм і рекреація

    • Спеціальність 242 Туризм і рекреація, бакалавр (ОПП Туризм, 2023)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      І курс
      РП / С Історія туризму I
      РП / С Туристично-рекреаційні ресурси України I
      РП / С Актуальні питання історії та культури України I
      РП / С Екологія I
      РП / С Регіональна економіка з основами регіональної політики I
      РП / С Рекреологія I
      РП / С Українська мова (за проф. спрямуванням) I
      РП / С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І-VI
      РП / С Безпека життєдіяльності в туризмі II
      РП / С Рекреаційні комплекси світу II
      РП / С Основи суспільної географії II
      РП / С Географія туризму II-III
      РП / С Економічна теорія II-III
      РП / С Інформаційні системи і технології в туризмі II-III
      РП / С Організація туризму II-V I-IV
      РП / С Фізичне виховання (позакредитна)  
      РП / С Навч. практика "Вступ до фаху" II
    • Спеціальність 242 Туризм, бакалавр (ОПП Туризм, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      І курс
      РП / С Історія туризму I
      РП / С Туристично-рекреаційні ресурси України I
      РП / С Актуальні питання історії та культури України I
      РП / С Екологія I
      РП / С Регіональна економіка з основами регіональної політики I
      РП / С Рекреологія I
      РП / С Українська мова (за проф. спрямуванням) I
      РП / С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І-VI
      РП / С Безпека життєдіяльності в туризмі II
      РП / С Рекреаційні комплекси світу II
      РП / С Основи суспільної географії II
      РП / С Географія туризму II-III
      РП / С Економічна теорія II-III
      РП / С Інформаційні системи і технології в туризмі II-III
      РП / С Організація туризму II-V
      РП / С Фізичне виховання (позакредитна) I-IV
      РП / С Навч. практика "Вступ до фаху" II
      ІІ курс
      РП / С Філософія та основи релігієзнавства III
      РП / С Туристична картографія III
      РП / С Друга іноземна мова (за проф. спрям.) III-IV
      РП / С Організація ресторанного господарства III-IV
      РП Навчальна організаційна практика IV
      ІІІ курс
      РП / С Психологія V
      РП / С Організація готельного господарства V
      РП / С Маркетинг в туризмі V
      РП / С Заповідна справа V
      РП / С Статистика в туризмі VI
      РП / С Облік і аудит в туризмі VI
      РП / С Менеджмент в туризмі VI-VII
      РП / С Природні туристичні ресурси світу VI
      РП / С Географія світового господарства VI
      РП / С Спортивно-оздоровчий туризм VI
      РП Виробнича професійно-орієнтована практика VI
      IV курс
      РП / С Правове регулювання туристичної діяльності VII
      РП / С Міжнародний туризм VIII
      РП / С Транспортне забезпечення в туризмі VIII
      РП Переддипломна практика VII
      МР Бакалаврська робота VIII
      ПЕ Атестаційний екзамен VIII
    • Спеціальність 242 Туризм, бакалавр (ОПП Туризм, 2019)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      3 курс
      РП / С Іноземна мова за профспрямуванням V
      РП / С Організація туризму V, VI, VII
      РП / С Маркетинг в туризмі V ,VI
      РП / С Організація ресторанного господарства V,VI
      РП / С Організація готельного господарства V,VI
      РП / С Психологія V
      РП / С Облік і аудит в туризмі VI
      РП / С Менеджмент в туризмі VI, VII
      РП / С Професійно-орієнтована практика   VI
      4 курс
      РП / С Економіка підприємництва VII, VIII
      РП / С Правове регулювання туристичної діяльності VII
      РП / С Виробнича практика VII
      РП / С Міжнародний туризм VIII
      РП / С Переддипломна практика VIII
      МР Кваліфікаційна робота VIII
      РЕ Державний іспит VIII
    • Спеціальність J3 Туризм та рекреація, магістр (ОПП Туризм, 2025)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ
      РП/С Друга іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ
      РП/С Методологія та організація наукових досліджень І
      РП/С Цивільний захист та охорона праці в галузі І
      РП/С Економіка та бізнес планування туризму та готельно-ресторанного бізнесу І
      РП/С Туризмологія І
      РП/С Іміджеологія та PR в туризмі І
      РП/С Географія світової спадщини І
      РП/С Логістика в туризмі І
      РП/С Курортна справа з основами курортології та реабілітології ІІ
      РП/С Виробнича практика І, ІІ
      2 курс
      РП/С Міжнародне право ІІІ
      РП/С Психологія управління та конфліктологія ІІІ
      РП/С Інноваційні технології в туризмі ІІІ
      РП/С Екскурсологія ІІІ
      РП/С Переддипломна практика ІІІ
      РП/С Кваліфікаційна робота (виконання й захист) ІІІ
    • Спеціальність 242 Туризм і рекреація, магістр (ОПП Туризм, 2024)

      ДокументиНазва дисципліни (обов'язкові компоненти)Семестр
      1 курс
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ
      РП/С Друга іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ
      РП/С Методологія та організація наукових досліджень І
      РП/С Цивільний захист та охорона праці в галузі І
      РП/С Економіка та бізнес планування туризму та готельно-ресторанного бізнесу І
      РП/С Туризмологія І
      РП/С Іміджеологія та PR в туризмі І
      РП/С Географія світової спадщини І
      РП/С Логістика в туризмі І
      РП/С Курортна справа з основами курортології та реабілітології ІІ
      РП/С Виробнича практика І, ІІ
      2 курс
      РП/С Міжнародне право ІІІ
      РП/С Психологія управління та конфліктологія ІІІ
      РП/С Інноваційні технології в туризмі ІІІ
      РП/С Екскурсологія ІІІ
      РП/С Переддипломна практика ІІІ
      РП/С Кваліфікаційна робота (виконання й захист) ІІІ
    • Спеціальність 242 Туризм, магістр (ОПП Туризм, 2022)

      РП/С ОК Семестр
      РП/С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ
      РП Друга іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ
      РП/С Методологія та організація наукових досліджень І
      РП/С Цивільний захист та охорона праці в галузі І
      РП/С Педагогіка та психологія вищої школи (педагогіка туризму) І
      РП/С Туризмологія І
      РП/С Геоглобалістика    
      РП/С Географія світової спадщини  
      РП/С Логістика в туризмі І
      РП/С Асистентська практика ІІ
      РП/С Курортна справа з основами курортології та реабілітології ІІ
      2 курс
      РП/С Міжнародне право ІІІ
      РП/С Психологія управління та конфліктологія ІІІ
      РП/С Інноваційні технології в туризмі ІІІ
      РП/С Екскурсологія ІІІ
      РП/С Виробнича (переддипломна) практика І,ІІІ
      РП/С Кваліфікаційна робота  
    • Спеціальність 242 Туризм, магістр (ОПП Туризм)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс
      НП / С Туризмологія I
      РП/НП / С Методологія та організація наукових досліджень I
      НП / С Професійна та корпоративна етика I
      НП / С Асистентська практика I
      РП / С Іноземна мова (за професійним спрямуванням) І, ІІ
      НП / С Друга іноземна мова (за професійним спрямуванням) І
      НП / С Друга іноземна мова (за професійним спрямуванням) ІІ
      РП/НП / С Геоглобалістика ІІ
      МР / С Виробнича практика ІІ
      НП / С Логістика в туризмі ІІ
      РП/НП / С Географія світової спадщини ІІ
      2 курс
      НП / С Міжнародне право (приватне, договірне, консюмерське) ІІІ
      НП / С Цивільний захист та охорона праці в галузі III
      НП / С Психологія управління та конфліктологія III
      НП / С Педагогіка та психологія вищої школи (педагогіка туризму) III
      МР Магістерська робота (виконання й захист) III
      РП / С Екскурсологія III
      НП / С Курортна справа з основами курортології та реабілітології III

    014.07 Середня освіта (Географія)

    • Спеціальність 014.07 Середня освіта (Географія), бакалавр (ОПП Середня освіта, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс (ОПП Середня освіта (Географія) 2022 року)
      РП/С Українська мова за проф.спрям. І
      РП/С Актуальні пит.іст. та культ.України І
      РП/С Іноземна мова за проф.спрям. І, ІІ
      РП/С Вища математика І
      РП Основи топографії та картографії І, ІІ
      РП/С Основи фізики Землі І
      РП/С Хімія сфер Землі І
      РП/С Землезнавство І
      РП/С Геологія з основами геоморфології І, ІІ
      РП Ґрунтознавство з основами географії ґрунтів ІІ
      РП/С Ландшафтознавство з основами ландшафтного планування І, ІІ
      РП/С Метеорологія  і кліматологія ІІ
      РП/С Основи суспільної географії ІІ
      РП/С Навчальна комплексна географічна практика ІІ
      2 курс
      РП Політологія ІІІ
      РП/С Основи гідрології та менеджмент водних ресурсів ІІІ
      РП Біогеографія з основами екології ІІІ
      РП/С Фізична географія материків і океанів ІІІ, ІV
      РП/С Регіональна економічна і соціальна географія ІІІ, ІV
      РП/С Іноземна мова за проф.спрям. ІІІ, ІV
      РП Теоретичні основи шкільної географічної освіти та краєзнавства ІІІ
      РП/С Педагогіка ІІІ
      РП/С Основи ГІС ІV
      РП/С Метеорологія  і кліматологія ІV
      РП/С Загальна та вікова психологія ІV
      РП/С Навчально професійно-орієнтовна практика ІV
      3 курс (ОПП Середня освіта (Географія) 2020 року)
      РП/С Фіз.географія материків  і океанів V, VI
      РП/С Географія світового госп. V
      РП/С Педагогіка V
      РП/С Іноземна мова за проф.спрям. V, VI
      РП/С Регіональна економ  і соц геогр VI
      РП/С Географія в ЗОНЗ та методика її викладання VI
      РП/С Виробнича практика з організації роботи вчителя середньої школи VI
      4 курс (ОПП Середня освіта (Географія) 2018 року)
      РП/С Регіональна економ  і соц геогр VII
      РП/С Економічна і соціальна географія України та методика її викладання VII
      РП Географія України та методика її навчання та викладання VII
      РП Зміст і методика навчання природознавства VII
      РП/С Педагогічна практика VII
      РП/С Іноземна мова за проф.спрям. VII
      РП/С Педагогічна практика VIIІ
      МР Бакалаврська робота VIII
      ПКДЕ Підготовка до держ іспиту VIII
    • Спеціальність 014.07 Середня освіта (Географія), бакалавр (ОПП Середня освіта)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      І курс
      НП / С Українська мова за професійним спрямуванням І
      НП / С Актуальні питання історії та культури України І
      НП / С Геологія загальна та історична І
      НП / С Основи фізичної географії І
      НП / С Хімія з основами геохімії І
      НП / С Фізика з основами астрономії І
      НП / С Іноземна мова за професійним спрямуванням І, ІІ
      НП / С Вища математика І, ІІ
      НП / С Топографія з основами геодезії І, ІІ
      НП / С Ґрунтознавство з основами географії ґрунтів ІІ
      НП / С Основи суспільної географії ІІ
      НП / С Інформатика з основами геоінформатики ІІ
      РП / МР Навчальна топографічна практика ІІ
      РП / МР Навчальна комплексно-географічна практика ІІ
      ІІ курс
      НП / С Метеорологія та кліматологія ІІІ
      НП / С Інформатика з основами геоінформатики ІІІ
      НП / С Картографія ІІІ
      НП / С Політологія ІІІ
      НП / С Біогеографія з основами екології ІІІ
      НП / С Геоморфологія ІІІ
      НП / С Іноземна мова за професійним спрямуванням ІІІ, ІV
      НП / С Ландшафтознавство ІІІ, VI
      НП / С Загальна гідрологія IV
      НП / С Основи охорони праці та БЖД IV
      РП Навчальна комплексна краєзнавчо-географічна IV
      РП Навчальна зонально-географічна практика IV
      ІІІ курс
      НП / С Педагогіка V
      НП / С Географія світового господарства V
      НП / С Іноземна мова за професійним спрямуванням V, VI
      НП / С Фізична географія материків і океанів V, VI
      НП / С Регіональна економічна і соціальна географія VI
      НП / С Географія в ЗОНЗ та методика її викладання VI
      РП Виробнича практика з організації роботи вчителя середньої школи VI
      IV курс
      НП / С Регіональна економічна і соціальна географія VII
      НП / С Зміст і методика навчання природознавства VII
      НП / С Географія України та методика її навчання та викладання VII
      НП / С Економічна і соціальна географії України та методика її викладання VII
      РП Педагогічна практика VII
      РП Педагогічна практика VIII
      МР Бакалаврська робота VIII
      ПКДЕ Комплексний державний екзамен VIII

    ВИБІРКОВІ ДИСЦИПЛІНИ

    Відповідно до Положення про порядок реалізації здобувачами вищої освіти права на вільний вибір навчальних дисциплін в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова, студенти здійснюють запис на вивчення навчальних дисциплін вільного вибору з Переліку вибіркових дисциплін, який оприлюднено на сторінці факультету офіційного сайту ОНУ.

    Запис здійснюється на підставі написаної студентом заяви на ім'я декана факультету. В заяві студент зазначає назву дисципліни або їх перелік та подає до деканату. Обрані дисципліни вносяться до індивідуального плану студента.

    Перелік вибіркових дисциплін для студентів геолого-географічного факультету.
    (НП – навчальна програма, РП – робоча програма, С - силабус, МР – методичні рекомендації)

    103 Науки про Землю

    • Спеціальність 103 Науки про Землю, бакалавр (ОП «Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія», 2022)

      ДокументиНазва ОКСеместр
      2 курс
      РП/С Політологія ІІІ
      С Економічна теорія ІІІ
      С Соціологія ІІІ
      3 курс
      РП/С Мікропалеонтологія V
      РП/С Інженерні споруди V
      С Екологічне та природоохоронне право в Україні V
      РП/С Осадові басейни та палеогеографія V
      РП/С Ґрунтознавство V
      С Загальна гідрологія V
      РП/С Механіка грунтів VI
      РП/С Геохронологія та стратиграфія VI
      С Цифрове ГІС картографування VI
      РП/С Динаміка підземних вод VI, VII
      РП/С Металогенія та генетична мінералогія VI, VII
      С Геологія нафти і газу VI, VII
      РП/С Методи морських геологічних досліджень V
      С Польові методи випробування грунтів V
      РП/С Методика  інженерно-геологічного та еколого-геологічного картування V
      РП/С Технічна меліорація грунтів V
      РП/С Курсова робота з морської геології VI
      РП/С Курсова робота з гідрогеології VI
      РП/С Курсова робота з інженерної геології VI
      С Навчальна практика з літології VI
      РП/С Навчальна практика з польових методів гідрогеологічних та інженерно-геологічних досліджень VI
      4 курс
      С Динаміка підземних вод VI, VII
      С Металогенія та генетична мінералогія VI, VII
      С Геологія нафти і газу VI, VII
      С Регіональна геологія океанів і морів VII
      С Інженерна геодинаміка VII
      С Природокористування в берегових системах VII
      С Пошуки та розвідка корисних копалин VII,VIII
      С Регіональна інженерна геологія та регіональна гідрогеологія VII,VIII
      С Геоекологія океанів і морів VII,VIII
      С Міжнародні стандарти геолого-розвідувальних робіт VII,VIII
      С Методика гідрогеологічних досліджень VII,VIII
      С Нафтогазоносність дна морів і океанів VII,VIII
      С Геохімічні методи пошуків VIII
      С Методика інженерно-геологічних досліджень VIII
      С Використання природних ресурсів і охорона природи VIII
      С Геологія і корисні копалини Чорного та Азовського морів VIII
      С Гідрогеохімія VIII
      С Пошуки, розвідка та оцінка запасів підземних вод VIII
      С Кадастр природних ресурсів VIII
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, бакалавр (ОП «Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія», 2021)

      ДокументиНазва ОКСеместр
      3 курс
      РП/С Мікропалеонтологія V
      РП/С Інженерні споруди V
      С Екологічне та природоохоронне право в Україні V
      РП/С Осадові басейни та палеогеографія V
      РП/С Ґрунтознавство V
      С Загальна гідрологія V
      РП/С Механіка грунтів VI
      РП/С Геохронологія та стратиграфія VI
      C Цифрове ГІС картографування  VI
      РП/С Динаміка підземних вод VI, VII
      РП/С Металогенія та генетична мінералогія  VI, VII
      С Геологія нафти і газу VI, VII
      РП/С Методи морських геологічних досліджень  V
      С Польові методи випробування грунтів V
      РП/С Методика  інженерно-геологічного та еколого-геологічного картування V
      РП/С Технічна меліорація грунтів V
      РП/С Курсова робота з морської геології VI
      РП/С Курсова робота з гідрогеології VI
      РП/С Курсова робота з інженерної геології VI
      С Навчальна практика з літології  VI
      РП/С Навчальна практика з польових методів гідрогеологічних та інженерно-геологічних досліджень VI
      4 курс
      С Динаміка підземних вод VI, VII
      С Металогенія та генетична мінералогія  VI, VII
      С Геологія нафти і газу VI, VII
      С Регіональна геологія океанів і морів VII
      С Інженерна геодинаміка VII
      С Природокористування в берегових системах VII
      С Пошуки та розвідка корисних копалин VII,VIII
      С Регіональна інженерна геологія та регіональна гідрогеологія VII,VIII
      С Геоекологія океанів і морів VII,VIII
      С Міжнародні стандарти геолого-розвідувальних робіт  VII,VIII
      С Методика гідрогеологічних досліджень VII,VIII
      С Нафтогазоносність дна морів і океанів VII,VIII
      С Геохімічні методи пошуків VIII
      С Методика інженерно-геологічних досліджень VIII
      С  Використання природних ресурсів і охорона природи VIII
      С Геологія і корисні копалини Чорного та Азовського морів VIII
      С Гідрогеохімія VIII
      С Пошуки, розвідка та оцінка запасів підземних вод VIII
      С  Кадастр природних ресурсів VIII

    • Спеціальність 103 Науки про Землю, бакалавр (ОПП Науки про Землю, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП/С Політологія II
      РП/С Соціологія II
      РП/С Психологія управління часом II
      РП Морська геологія III
      РП Ґрунтознавство III
      РП/С Землезнавство III
      РП/С Мікропалеонтологія III
      РП/С Інженерні споруди III
      РП/С Картографічне моделювання III
      РП Генетична мінералогія III
      РП/С Технічна меліорація грунтів III
      РП/С "Менеджмент природних ресурсів та природоохоронної діяльності" III
      РП/С Методи морських геологічних досліджень III
      РП/С Методика інженерно-геологічного та еколого-геологічного картування III
      РП/С Фізична географія материків і океанів III
      РП Геохронологія та стратиграфія III-IV
      РП/С Динаміка підземних вод III-IV
      РП Геохімічні методи пошуків IV
      РП/С Методика інженерно-геологічних досліджень IV
      РП/С Основи гідрології та менеджмент водних ресурсів IV
      РП Осадові басейни та палеогеографія III
      РП Регіональна геологія океанів і морів IV
      РП Металогенія IV
      РП/С Міжнародні стандарти геолого-розвідувальних робіт IV
      РП/С Геологія і корисні копалини Чорного моря IV
      РП/С Механіка грунтів III
      РП/С Польові методи випробування грунтів III
      РП Регіональна гідрогеологія IV
      РП/С Регіональна інженерна геологія IV
      РП/С Інженерна геодинаміка IV
      РП/С Гідрогеохімія IV
      РП Основи геологічної інтерпретації геофізичних даних IV
      РП/С Методика гідрогеологічних досліджень IV
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, магістр (ОПП Науки про Землю, 2024)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП/С Інженерна геодинаміка І
      РП/С Геодинаміка та вчення про формації І
      РП/С Основи глобальної тектоніки та геодинаміка І
      РП/С Еколого-геологічні проблеми міських агломерацій І
      РП/С Методи пошуку та розвідки морських родовищ нафти та газу І
      РП/С Океанографічні дослідження І
      РП/С Інформаційне забезпечення НДР ІІ
      РП/С Актуальні проблеми геології, морської геології та стратиграфії ІІ
      РП/С Стратиграфія четвертинних відкладів Чорного моря ІІ
      РП/С Еколого-геологічний моніторинг та оцінка впливу на довкілля ІІ
      РП/С Геологія родовищ нафти та газу на шельфі Чорного моря ІІ
      РП/С Екологічна геологія України ІІ
      РП/С Спеціальні гідрогеологічні розрахунки І
      РП/С Екологічна геологія родовищ корисних копалин ІІ
      РП/С Літодинаміка та узбережно-морське розсипоутворення ІІ
      РП/С Інженерно-геологічні прогнози і моделювання І
      РП/С Океанський седиментогенез І
      РП/С Інженерна геологія Азово-Черноморського басейну І
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, магістр (ОПП Науки про Землю, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП/С Морська інженерна геологія I
      РП/С Геодинаміка та вчення про формації I
      РП/С Основи глобальної тектоніки та геодинаміка I
      РП/С Еколого-геологічні проблеми міських агломерацій I
      РП/С Методи пошуку та розвідки морських родовищ нафти та газу I
      РП/С Океанографічні дослідження I
      РП/С Інформаційне забезпечення НДР ІІ
      РП/С Актуальні проблеми геології, морської геології та стратиграфії ІІ
      РП/С Стратиграфія четвертинних відкладів Чорного моря ІІ
      РП/С Еколого-геологічний моніторинг,  експертиза та аудит ІІ
      РП/С Геологія родовищ нафти та газу на шельфі Чорного моря ІІ
      РП/С Екологічна геологія України ІІ
      РП/С Спеціальні гідрогеологічні розрахунки ІІ
      РП/С Екологічна геологія родовищ корисних копалин ІІ
      РП/С Літодинаміка та узбережно-морське розсипоутворення ІІ
      РП/С Інженерно-геологічні прогнози і моделювання I
      РП/С Океанський седиментогенез I
      РП/С Інженерна геологія Азово-Черноморського басейну I
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, магістр (ОПП Ґрунтознавство та використання земельних ресурсів, 2023)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс
      РП/С Геостратегування і геопланування 2
      РП/С Глобальні виклики 2
      РП/С Проблеми регіонального розвитку  2
      РП/С Урбаністичне геопланування 2
      РП/С Актуальні проблеми ґрунтознавства і земельного кадастру  2
      РП/С Кліматично орієнтоване землеробство 2
      РП/С Біосферна етика 2
      РП/С Урбосередовище і ґрунти міст 2
      РП/С Актуальні проблеми зрошуваного землеробства на півдні України 2
      РП/С Здоров’я ґрунту та охорона ґрунтових ресурсів 2
      РП/С Еколого-економічні аспекти природокористування  2
      РП/С Ландшафтне планування 2
      2 курс
      РП/С Агроґрунтознавство і агрохімія 3
      РП/С Математичні методи та інформаційні технології в ґрунтознавстві та кадастрі  3
      РП/С Моніторинг геосистем 3
      РП/С Менеджмент ГІС-проектів 3
      РП/С Рекреаційно-туристичне природокористування  3
      РП/С Географічний прогноз і експертиза 3
      РП/С Агроекологія і екологія ґрунтів 3
      РП/С Степознавство 3
      РП/С Діагностика і класифікація ґрунтів 3
      РП/С Правове забезпечення управління ґрунтово-земельними ресурсами  3
      РП/С Менеджмент природокористування 3
      РП/С Кластери в АПК 3
      РП/С Моніторинг ґрунтів  і земель 3
      РП/С Меліоративне ґрунтознавство 3
      РП/С Кадастр і оцінка природних ресурсів України 3
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, PhD (ОНП Науки про Землю, 2024)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП / C Перспективи нафтогазоносності шельфу Чорного моря I
      РП / C Геологічна небезпека у містах I
      РП / C Математичні методи моделювання в інженерній геології та гідрогеології I

      РП / C en

      РП / C ua
      Advanced Topics in Paleontology, Micropaleontology and Paleoecology I
      РП / C Сучасні проблеми інженерної геодинаміки I
      РП / C Охорона та раціональне використання підземних вод I
      РП / C Корисні копалини Світового океану II
      РП / C Сучасні морські седиментаційні процеси II

      РП / C en

      РП / C ua

      Engineering geological processes of the Azov-Black Sea basin coastal zone II
      РП / C Сучасні досягнення морської геології II
      РП / C Геологічні структури та перспективність дна Чорного та Азовського морів II
      РП / C ГІС технології в науковій проектній діяльності II
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, PhD (ОНП Науки про Землю, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      РП / С Педагогіка вищої школи II
      РП / С Освітні вимірювання ІІ
      РП / С Інноваційні технології викладання у вищій школі II
      РП / С Інтернаціоналізація освітньо-наукової діяльності II
      РП / С Перспективи нафтогазоносності шельфу Чорного моря I
      РП / С Геологічна небезпека у містах I
      РП / С Охорона та раціональне використання підземних вод I

      РП / С en

      РП / С ua
      Advanced Topics in  Paleontology,  Micropaleontology and Paleoecology I
      РП / С Математичні методи  моделювання в інженерній геології та гідрогеології I
      РП / С Сучасні проблеми інженерної геодинаміки I
      РП / С Корисні копалини Світового океану II
      РП / С Сучасні морські седиментаційні процеси II

      РП / С en

      РП / С ua
      Engineering geological processes of the Azov-Black Sea basin coastal zone. II
      РП / С Сучасні досягнення морської геології II
      РП / С Геологічні структури та перспективність дна Чорного та Азовського морів II
      РП / С ГІС технології в науковій проектній діяльності II
    • Спеціальність 103 Науки про Землю, PhD (ОНП Науки про Землю) (2020)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання
      НП / РП / С Педагогіка вищої школи ІІ
      НП / РП / С Психологія ефективного управління часом ІІ
      НП / РП / С Інтернаціоналізація освітньо-наукової діяльності ІІ
      НП / РП / С Методи статистичної обробки даних ІІ
      НП / РП / С Перспективи нафтогазоносності шельфу Чорного моря І
      НП / РП / С Геологічна небезпека у містах І
      НП / РП / С Охорона та раціональне використання підземних вод І
      НП / РП / С Advanced Topics in  Paleontology,  Micropaleontology and Paleoecology І
      НП / РП / С Математичні методи моделювання в інженерній геології та гідрогеології І
      НП / РП / С Сучасні проблеми інженерної геодинаміки І
      НП / РП / С Корисні копалини Світового океану ІІ
      НП / РП / С Сучасні морські седиментаційні процеси ІІ
      НП / РП / С Engineering geological processes of the Azov-Black Sea basin coastal zone (Інженерно-геологічні процеси прибережної зони Азово-Чорноморського басейну). ІІ
      НП / РП / С Сучасні досягнення морської геології ІІ
      НП / РП / С Геологічні структури та перспективність дна Чорного та Азовського морів ІІ
      НП / РП / С ГІС технології в науковій проектній діяльності ІІ

    106 Географія

    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку, 2022)

      Документи Назва дисципліни Семестр
      РП/С Основи охорони праці та БЖД III
      РП/С Філософія III
      РП/С Соціологія III
      РП/С Трудове право III
      РП/С Соціальна географія IV
      РП/С Прикладна кліматологія IV
      РП/С Моделі та моделювання в географії та природокористуванні IV
      РП/С Управління розвитком територіальних громад IV
      РП/С Географічні основи організації заповідної справи IV
      РП/С Географія культури і релігії IV
      РП/С Цифрове ГІС картографування V
      РП/С Основи топоніміки V
      РП/С Екологічна етика V
      РП/С Міські агломерації та урбанізовані ареали V
      РП/С Менеджмент природних ресурсів та природоохоронної діяльності V
      РП/С Бази даних ГІС V
      РП/С Основи рекреаційно-туристичного природокористування VI
      РП/С Географія Одещини VI
      РП/С Міське планування та основи містобудування VI
      РП/С ГІС в урбаністиці та міському плануванні VI
      РП/С Географічні основи природокористування VI
      РП/С Основи сільськогосподарського виробництва та аграрної економіки VI
      РП/С Адміністративне та муніципальне право в Україн VI
      РП/С Транспортно-логістичні системи VI
      РП/С ГІС в муніципальному та регіональному управлінні VI
      РП/С Рекреаційна географія VI
      РП/С Меліоративна географія VI
      РП/С Статистичні методи в регіональному та муніципальному управлінні VI
      РП/С Дистанційні методи дослідження природного середовища VII
      РП/С Етногеографія VII
      РП/С Медична географія VII
      РП/С Природно-ресурсний потенціал   України VII
      РП/С Екологічне та природоохоронне право в Україні VII
      РП/С Геохімія і геофізика ландшафтів VII
      РП/С Географічна експертиза регіональних проектів і програм VII
      РП/С Регіоналізація Європейського простору VII
      РП/С Управління розвитком міст VII
      РП/С Екологічний менеджмент VII
      РП/С Основи океанології та морське природокористування VII
      РП/С Психологія управління часом VII
      РП/С Поведінкова географія VIII
      РП/С Морське ландшафтознавство VIII
      РП/С Географія культурної спадщини VIII
      РП/С Міське господарство VIII
      РП/С Основи берегознавства VIII
      РП/С Просторовий аналіз і моделювання в ГІС VIII
      РП/С Стратегічне планування розвитку регіонів VIII
      РП/С Природно-ресурсний потенціал Чорного та Азовського морів VIII
      РП/С Ревіталізація та модернізація міського середовища VIII
      РП/С Основи ерозієзнавства VIII
      РП/С Просторове планування в територіальних громадах VIII
      РП/С Міський туризм та туристичний брендинг міст VIII
      РП/С Кадастр природних ресурсів VIII
      РП/С Інженерна географія VIII
      РП/С Етика та естетика VIII
      РП/С Географічні основи регіонального бізнес планування VIII
      РП/С Географія сфери обслуговування VIII
      РП/С Транскордонне та прикордонне співробітництво VIII
    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку, 2021)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      3 курс
      РП/С Цифрове ГІС  картографування V
      РП/С Основи топоніміки V
      РП/С Екологічна етика V
      РП/С Міські агломерації та урбанізовані ареали V
      РП/С Менеджмент природних ресурсів та природоохоронної діяльності V
      РП/С Бази даних ГІС  V
      РП/С Основи рекреаційно-туристичного природокористування V
      РП/С Географія Одещини V
      РП/С Міське планування та основи містобудування V
      РП/С ГІС в урбаністиці та міському плануванні VI
      РП/С Географічні основи природокористування VI
      РП/С Основи сільськогосподарського  виробництва та аграрної економіки VI
      РП/С Адміністративне та муніципальне право в Україн VI
      РП/С Транспортно-логістичні системи VI
      РП/С ГІС в муніципальному та регіональному управлінні VI
      РП/С Рекреаційна географія VI
      РП/С Меліоративна географія VI
      РП/С Статистичні методи в регіональному та муніципальному управлінні VI
      4 курс
      РП/С Дистанційні методи дослідження природного середовища VII
      РП/С Етногеографія VII
      РП/С Медична географія VII
      РП/С Природно-ресурсний потенціал   України VII
      РП/С Екологічне та природоохоронне право в Україні VII
      РП/С Геохімія і геофізика ландшафтів VII
      РП/С Географічна експертиза регіональних проектів і програм VII
      РП/С Регіоналізація Європейського простору VII
      РП/С Управління розвитком міст VII
      РП/С Екологічний менеджмент VII
      РП/С Основи океанології та морське природокористування VII
      РП/С Психологія управління часом VII
      РП/С Поведінкова географія  VIII
      РП/С Морське ландшафтознавство VIII
      РП/С Географія культурної  спадщини VIII
      РП/С Міське господарство VIII
      РП/С Основи берегознавства VIII
      РП/С Просторовий аналіз і моделювання в ГІС VIII
      РП/С Стратегічне планування розвитку регіонів VIII 
      РП/С Природно-ресурсний потенціал Чорного та Азовського морів VIII
      РП/С Ревіталізація та модернізація міського середовища VIII
      РП/С Основи ерозієзнавства  VIII
      РП/С Просторове планування в територіальних громадах VIII
      РП/С Міський туризм та туристичний брендинг міст VIII
      РП/С Кадастр природних ресурсів VIII
      РП/С Інженерна географія VIII
      РП/С Етика та естетика VIII
      РП/С Географічні основи регіонального бізнес планування VIII
      РП/С Географія сфери обслуговування  VIII
      РП/С Транскордонне та прикордонне співробітництво VIII
    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Землекористування і оцінка земель, 2024)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання (семестр)
      С/РП Політологія IІ (3)
      С/РП Філософія IІ (3)
      С/РП Соціологія IІ (3)
      С/РП Основи менеджменту IІ (3)
      С/РП Трудове право IІ (3)
      С/РП Соціальна географія ІІ (4)
      С/РП Біологія ґрунтів ІІ (4)
      С/РП Геоботаніка з основами ботаніки ІІ (4)
      С/РП Методика організації краєзнавчо-туристичної роботи ІІ (4)
      С/РП Психологія управління часом ІІ (4)
      С/РП Геохімія ландшафтів ІІ (4)
      С/РП Екологічна етика ІІІ (5)
      С/РП Спортивний туризм і орієнтування ІІІ (5)
      С/РП Дослідження і картографування ґрунтів і земель ІІІ (5)
      С/РП Людина і навколишнє середовище ІІІ (5)
      С/РП Менеджмент природних ресурсів та природоохоронної діяльності ІІІ (5)
      С/РП Фізика та хімія ґрунтів ІІІ (5)
      С/РП Основи рекреаційно-туристичного природокористування ІІІ (5)
      С/РП Географія Одещини ІІІ (5)
      С/РП Міське планування та основи містобудування ІІІ (5)
      С/РП Управління розвитком територіальних громад ІІІ (6)
      С/РП ГІС в урбаністиці та міському плануванні ІІІ (6)
      С/РП Основи заповідної справи ІІІ (6)
      С/РП Екологічне та природоохоронне право в Україні ІІІ (6)
      С/РП Адміністративне та муніципальне право в Україні ІІІ (6)
      С/РП ГІС в муніципальному та регіональному управлінні ІІІ (6)
      С/РП Класифікація та діагностика ґрунтів ІІІ (6)
      С/РП Вчення про ґрунтоутворювальні процеси ІІІ (6)
      С/РП Біоресурси та їх охорона ІІІ (6)
      С/РП Медична географія IV (7)
      С/РП Географія ґрунтів та земельні ресурси України IV (7)
      С/РП Математичні методи в ґрунтознавстві та землеустрої IV (7)
      С/РП Основи агрохімії та ґрунтово-агрохімічних досліджень IV (7)
      С/РП Проблеми регіонального ґрунтознавства та землеустрою IV (7)
      С/РП Географія культури і релігії IV (7)
      С/РП Географія ґрунтів та земельні ресурси світу IV (7)
      С/РП Управління розвитком міст IV (7)
      С/РП Охорона ґрунтів України IV (7)
      С/РП Основи меліорації та меліоративної географії IV (7)
      С/РП Антропогенні ґрунти IV (7)
      С/РП Моніторинг земель IV (7)
      С/РП Просторове планування агро- та урботериторій IV (7)
      С/РП Історико-географічні системи землекористування IV (7)
      С/РП Екологія ґрунтів IV (7)
      С/РП Просторове та ландшафтне планування в умовах децентралізації в Україні IV (8)
      С/РП Меліоративне агроґрунтознавство IV (8)
      С/РП Правові основи використання ґрунтово-земельних ресурсів IV (8)
      С/РП Супутникова геодезія IV (8)
      С/РП ГІС в кадастрових системах IV (8)
      С/РП ГІС-картографія ґрунтів з основами контурно-меліоративної організації території IV (8)
      С/РП Методи дистанційного дослідження в географії, ґрунтознавстві і землеустрої IV (8)
      С/РП Семінар з проблем сучасного ґрунтознавства і галузевих кадастрів IV (8)
      С/РП Основи ерозієзнавства IV (8)
      С/РП Морфологія ґрунтів IV (8)
      С/РП Кадастр природних ресурсів IV (8)
      С/РП Стале еколого-безпечне землекористування IV (8)
      С/РП Географічні основи регіонального бізнес планування IV (8)
      С/РП Агроландшафтне планування і проектування IV (8)
      С/РП Біопродуктивність ґрунтів IV (8)
      С/РП Географія АПК IV (8)
      С/РП Картографічне моделювання IV (8)
      С/РП Практикум з земельного права і земельного кадастру при організації бізнесу IV (8)

       

    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Землекористування і оцінка земель, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання (семестр)
      С/РП Основи охорони праці та БЖД IІ (3)
      С/РП Філософія IІ (3)
      С/РП Соціологія IІ (3)
      С/РП Основи менеджменту IІ (3)
      С/РП Трудове право IІ (3)
      С/РП Соціальна географія ІІ (4)
      С/РП Біологія ґрунтів ІІ (4)
      С/РП Геоботаніка з основами ботаніки ІІ (4)
      С/РП Методика організації краєзнавчо-туристичної роботи ІІ (4)
      С/РП Управління розвитком територіальних громад ІІ (4)
      С/РП Геохімія ландшафтів ІІ (4)
      С/РП Екологічна етика ІІІ (5)
      С/РП Спортивний туризм і орієнтування ІІІ (5)
      С/РП Дослідження і картографування ґрунтів і земель ІІІ (5)
      С/РП Людина і навколишнє середовище ІІІ (5)
      С/РП Менеджмент природних ресурсів та природоохоронної діяльності ІІІ (5)
      С/РП Фізика та хімія ґрунтів ІІІ (5)
      С/РП Основи рекреаційно-туристичного природокористування ІІІ (5)
      С/РП Географія Одещини ІІІ (5)
      С/РП Міське планування та основи містобудування ІІІ (5)
      С/РП Географія АПК ІІІ (6)
      С/РП ГІС в урбаністиці та міського плануванні ІІІ (6)
      С/РП Основи заповідної справи ІІІ (6)
      С/РП Екологічне та природоохоронне право в Україні ІІІ (6)
      С/РП Адміністративне та муніципальне право в Україні ІІІ (6)
      С/РП ГІС  в муніципальному та регіональному управлінні ІІІ (6)
      С/РП Класифікація та діагностика ґрунтів ІІІ (6)
      С/РП Вчення про ґрунтоутворювальні процеси ІІІ (6)
      С/РП Біоресурси та їх охорона ІІІ (6)
      С/РП Медична географія IV (7)
      С/РП Географія ґрунтів та земельні ресурси України IV (7)
      С/РП Математичні методи в ґрунтознавстві та землеустрої IV (7)
      С/РП Основи агрохімії та ґрунтово-агрохімічних досліджень IV (7)
      С/РП Проблеми регіонального ґрунтознавства та землеустрою IV (7)
      С/РП Географія культури і релігії IV (7)
      С/РП Географія ґрунтів та земельні ресурси світу IV (7)
      С/РП Управління розвитком міст IV (7)
      С/РП Охорона ґрунтів України IV (7)
      С/РП Основи меліорації та меліоративної географії IV (7)
      С/РП Антропогенні ґрунти IV (7)
      С/РП Моніторинг ґрунтів і земель IV (7)
      С/РП Просторове планування агро-  та урботериторій IV (8)
      С/РП Історико-географічні системи землекористування IV (8)
      С/РП Агроекологія та екологічні функції ґрунтів IV (8)
      С/РП Просторове та ландшафтне планування в умовах децентралізації в Україні IV (8)
      С/РП Меліоративне ґрунтознавство IV (8)
      С/РП Правові основи використання ґрунтово-земельних ресурсів IV (8)
      С/РП Супутникова геодезія IV (8)
      С/РП ГІС в кадастрових системах IV (8)
      С/РП ГІС-картографія ґрунтів з основами контурно-меліоративної організації території IV (8)
      С/РП Методи дистанційного дослідження в географії, ґрунтознавстві і землеустрої IV (8)
      С/РП Семінар з проблем сучасного ґрунтознавства IV (8)
      С/РП Основи ерозієзнавства IV (8)
      С/РП Морфологія ґрунтів IV (8)
      С/РП Кадастр природних ресурсів IV (8)
      С/РП Стале еколого-безпечне землекористування IV (8)
      С/РП Географічні основи регіонального бізнес-планування IV (8)
      С/РП Агроландшафтне проектування IV (8)
      С/РП Біопродуктивність ґрунтів IV (8)
      С/РП Практикум з земельного права і земельного кадастру при організації бізнесу IV (8)
    • Спеціальність 106 Географія, бакалавр (ОПП Землекористування і оцінка земель, 2021)

      ДокументиНазва дисципліниРік навчання (семестр)
      3 курс
      РП/С Екологічна етика ІІІ (5)
      РП/С Спортивний туризм і орієнтування ІІІ (5)
      РП/С Дослідження і картографування ґрунтів і земель ІІІ (5)
      РП/С Людина і навколишнє середовище ІІІ (5)
      РП/С Менеджмент природних ресурсів та природоохоронної діяльності ІІІ (5)
      РП/С Фізика та хімія ґрунтів ІІІ (5)
      РП/С Основи рекреаційно-туристичного природокористування ІІІ (5)
      РП/С Географія Одещини ІІІ (5)
      РП/С Міське планування та основи містобудування ІІІ (5)
      РП/С Географія АПК ІІІ (6)
      РП/С ГІС в урбаністиці та міському плануванні ІІІ (6)
      РП/С Основи заповідної справи  ІІІ (6)
      РП/С Екологічне та природоохоронне право в Україні ІІІ (6)
      РП/С Адміністративне та муніципальне право в Україні ІІІ (6)
      РП/С Трудове право ІІІ (6)
      РП/С Класифікація та діагностика ґрунтів ІІІ (6)
      РП/С Вчення про ґрунтоутворювальні процеси ІІІ (6)
      РП/С Біоресурси та їх охорона  ІІІ (6)
      4 курс
      РП/С Медична географія ІV (7)
      РП/С Географія ґрунтів та земельні ресурси України  ІV (7)
      РП/С Математичні методи в ґрунтознавстві та землеустрої  ІV (7)
      РП/С Основи агрохімії та ґрунтово-агрохімічних досліджень ІV (7)
      РП/С Проблеми регіонального ґрунтознавства та землеустрою ІV (7)
      РП/С ГІС в кадастрових системах  ІV (7)
      РП/С Географія ґрунтів та земельні ресурси світу  ІV (7)
      РП/С Управління розвитком міст ІV (7)
      РП/С Охорона ґрунтів України ІV (7)
      РП/С Основи меліорації та меліоративної географії ІV (7)
      РП/С Антропогенні ґрунти  ІV (7)
      РП/С Моніторинг ґрунтів і земель ІV (7)
      РП/С Просторове планування агро- та урботериторій ІV (8)
      РП/С Історико-географічні системи землекористування ІV (8)
      РП/С Агроекологія та екологічні функції ґрунтів ІV (8)
      РП/С Просторове та ландшафтне планування в умовах децентралізації в Україні ІV (8)
      РП/С Меліоративне ґрунтознавство ІV (8)
      РП/С Правові основи використання ґрунтово-земельних ресурсів  ІV (8)
      РП/С Супутникова геодезія ІV (8)
      РП/С Геохімія ландшафтів ІV (8)
      РП/С ГІС-картографія ґрунтів з основами контурно-меліоративної  організації території ІV (8)
      РП/С Методи дистанційного дослідження в географії, ґрунтознавстві і землеустрої ІV (8)
      РП/С Біопродуктивність ґрунтів   ІV (8)
      РП/С Основи ерозієзнавства  ІV (8)
      РП/С Морфологія ґрунтів  ІV (8)
      РП/С Кадастр природних ресурсів ІV (8)
      РП/С Стале еколого-безпечне землекористування  ІV (8)
      РП/С Географічні основи регіонального бізнес планування ІV (8)
      РП/С Агроландшафтне проектування  ІV (8)
      РП/С Семінар з проблем сучасного ґрунтознавства і земельного кадастру ІV (8)
    • Спеціальність 106 Географія, магістр (ОПП Географія, 2022)

      РП/СОКСеместр
      1 курс
      РП/С Політична географія ІІ
      РП/С Теорія природничої географії ІІ
      РП/С Географія країн ЄС ІІ
      РП/С ГІС технології в географії ІІ
      РП/С Системний аналіз в географії ІІ
      РП/С Океанографічні дослідження ІІ
      РП/С Біосферна етика ІІ
      РП/С Урбосередовище і грунти міст ІІ
      РП/С Актуальні проблеми зрошуваного землеробства на півдні України ІІ
      РП/С Демографія та етнічна географія світу ІІ
      РП/С Географічні засади стратегічного розвитку  регіонів України ІІ
      РП/С Світові торгівельні режими ІІ
      2 курс
      РП/С Грунтово-земельні ресурси України ІІІ
      РП/С Кадастр і оцінка земель в Україні ІІІ
      РП/С Актуальні проблеми ґрунтознавчо-географічної науки і практики ІІІ
      РП/С Менеджмент ГІС-проектів ІІІ
      РП/С Географія міжнародного туризму ІІІ
      РП/С Географічний прогноз і експертиза ІІІ
      РП/С Урбаністичне геопланування ІІІ
      РП/С Демократія від теорії до практики ІІІ
      РП/С Географія культурної спадщини ІІІ
      РП/С Моніторинг геосистем ІІІ
      РП/С Туристичні ресурси світу ІІІ
      РП/С Рекреаційні ресурси берегової зони морів України ІІІ
      РП/С Охорона навколишнього середовища ІІІ
      РП/С Кадастр і оцінка природних ресурсів України ІІІ
      РП/С Географія систем розселення ІІІ
    • Спеціальність 106 Географія, PhD (ОНП Географія) (2017)

      ДокументиНазви дисциплінРік навчання
      НП/РП Сучасні методологічні проблеми суспільної географії І
      НП/РП Планування території І
      НП/РП Сучасні проблеми фізичної географії І
      НП/РП Провідні географічні  закони І
      НП/РП Морфологічний аналіз в геоморфології І
      НП/РП Методика організації та проведення польових досліджень І,ІІ
      НП/РП Ґрунтово-земельні ресурси і сталий розвиток держави І
      НП/РП Урбосередовище - проблеми сьогодення І
      НП/РП Геоінформаційні системи і технології в сучасній географії ІІ
      НП/РП Моніторінг геоморфологічних процесів в береговій зоні Світового океан ІІ
      НП/РП Конструктивний підхід в географії ІІ
      НП/РП Геоінформаційнй системи і технології в сучасній географії І,ІІ
      НП/РП Основи регіонознавства та АТУ України ІІ
      НП/РП Демографічні та етнічні проблеми світу ІІ
      НП/РП Меліорація в Україні - історія, сучасний стан, перспективи ІІ
      НП/РП Кадастр та оцінка земель і нерухомості в Україні ІІ
    • Спеціальність 106 Географія, PhD (ОНП Географія) (2020)

      НП – навчальна програма, РП – робоча програма, С - силабус

      ДокументиНазви дисциплінРік навчання
      НП / РП / С Сучасні методологічні проблеми суспільної географії І
      НП / РП / С Дослідження світового та регіональних туристичних ринків І
      НП / РП / С Ґрунтово-земельні ресурси і сталий розвиток держави І
      НП / РП / С Картографічні основи фізичної географії та морфологічний аналіз І
      НП / РП / С Сучасні проблеми конструктивної географії І
      НП / РП / С Планування території І
      НП / РП / С Урбосередовище - проблеми сьогодення І
      НП / РП / С Актуальні проблеми ґрунтознавчо-географічної науки та практики І
      НП / РП / С Методика організації та проведення польових досліджень І
      НП / РП / С Педагогіка вищої школи* ІІ
      НП / РП / С Психологія ефективного управління часом ІІ
      НП / РП / С Інтернаціоналізація освітньо-наукової діяльності ІІ
      НП / РП / С Методи статистичної обробки даних ІІ
      НП / РП / С Студії з політичної географії та географічного країнознавства ІІ
      НП / РП / С Ґрунтово-екологічний моніторинг ІІ
      НП / РП / С Моніторинг, проектування та моделювання  фізико-географічних ланшафтів ІІ
      НП / РП / С Прикладні конструктивно-географічні дослідження ІІ
      НП / РП / С Міждисциплінарні дослідження в географії ІІ
      НП / РП / С Біогеографія України та світу ІІ
      НП / РП / С Кадастр та оцінка земель і нерухомості в Україні ІІ
      НП / РП / С Стратегія природокористування та гармонійний розвиток ІІ
      НП / РП / С ГІС-технології в науковій проектній діяльності ІІ

    242 Туризм і рекреація

    • Спеціальність 242 Туризм, бакалавр (ОПП Туризм, 2022)

      Документи Назва дисципліни Семестр
      ІІ курс
      РП / С Політологія III
      РП / С Правознавство III
      РП / С Вища та прикладна математика III
      РП / С Світове готельне і ресторанне господарство III
      РП / С Етика та естетика III
      РП / С Рекреаційно-туристичний потенціал: напрями систематики і оцінки III
      РП / С Туристичне краєзнавство Одещини IV
      РП / С Курортологія і санаторно-курортна діяльність IV
      РП / С Замковий туризм IV
      РП / С Географія світової культури та мистецтва IV
      РП / С Організація ділового туризму та виставкова діяльність IV
      РП / С Музеєзнавство IV
      РП / С Основи анімаційної діяльності IV
      РП / С Організація банкетів і прийомів IV
      РП / С Історико-культурний туризм IV
      РП / С Географія сфери послуг IV
      РП / С Страхування в туризмі IV
      РП / С Маркетинг готельно-ресторанного господарства IV
      ІІІ курс
      РП / С Молодіжний та навчальний туризм V
      РП / С Картографічні методи в туризмі V
      РП / С Спортивно-туристичне орієнтування V
      РП / С Підприємництво в сфері туризму V
      РП / С Етика бізнесу V
      РП / С Підприємницьке право V
      РП / С Географія релігій VI
      РП / С Культурна спадщина України VI
      РП / С Основи фізичної та суспільної географії VI
      IV курс
      РП / С Етногеографія та етнічний туризм VII
      РП / С Сільський зелений туризм VII
      РП / С Інклюзивний туризм VII
      РП / С Туризм в країнах Чорноморсько-Середземноморського басейну VII
      РП / С Медична географія VII
      РП / С Туристичне країнознавство VII
      РП / С Економіка підприємництва VII
      РП / С Управління туристичною дестинацією регіону VII
      РП / С Бізнес-планування у готельно-ресторанному господарстві VII
      РП / С Туризм в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону VII
      РП / С Подієвий туризм VII
      РП / С Суспільно-географічні основи розвитку туризму VII
      РП / С Екологічний туризм VIII
      РП / С Рекреаційна кліматологія VIII
      РП / С Маркетинг територій VIII
      РП / С Реклама в туризмі VIII
      РП / С Кулінарна етнологія VIII
      РП / С Основи наукових досліджень VIII
      РП / С Геологічні пам`ятки світу VIII
      РП / С Географія спелеотуризму і спелеорекреації VIII
      РП / С Екстремальні види туризму VIII
      РП / С Професійна комунікація другою іноземною мовою VIII
      РП / С Аналіз діяльності туристичних підприємств VIII
      РП / С Організація екскурсійної діяльності VIII
    • Спеціальність 242 Туризм, бакалавр (ОПП Туризм, 2019)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      3 курс
      РП / С Статистика в туризмі V
      РП / С Турлогістика V
      РП / С Географія світового господарства V
      РП / С Культурна спадщина України V
      РП / С Природні туристичні ресурси світу V
      РП / С Рекреаційна кліматологія V
      РП / С Правознавство VI
      РП / С Подієвий туризм VI
      РП / С Підприємництво в сфері туризму VI
      РП / С Туристичне країнознавство VI
      РП / С Туризм на природоохороних територіях VI
      РП / С Медична географія VI
      РП / С Туризм в країнах Чорноморсько-Середземноморського басейну VI
      РП / С Планування та організація туристичного бізнесу VI
      4 курс
      РП / С Географія релігій VII
      РП / С Страхування в туризмі VII
      РП / С Молодіжний та навчальний туризм VII
      РП / С Курортологія і санаторно-курортна діяльність VII
      РП / С Екологічна етика VII
      РП / С Туризм в країнах Північної та Західної Європи VII
      РП / С Сільський зелений туризм VII
      РП / С Туризм в країнах Африки та Близького Сходу VII
      РП / С Спортивно-оздоровчий туризм VII
      РП / С Геологічні пам'ятки світу VII
      РП / С Картографічні методи в туризмі VIII
      РП / С Релігійний туризм та паломництво VIII
      РП / С Аналіз діяльності туристичних підприємств VIII
      РП / С Політико-географічні особливості розвитку туристичної діяльності VIII
      РП / С Туризм в країнах Американського регіону VIII
      РП / С Спортивно-туристичне орієнтування VIII
      РП / С Туризм в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону VIII
      РП / С Управління туристичною дестинацією регіону VIII
      РП / С Етногеографія VIII
      РП / С Музеєзнавство VIII
      РП / С Екологічний туризм VIII
    • Спеціальність J3, Туризм та рекреація, магістр (ОПП Туризм, 2025)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс
      РП/С Управління регіональним розвитком туризму ІІ
      РП/С Дозвіллєзнавсто ІІ
      РП/С Естетика ландшафту ІІ
      РП/С Геоглобалістика   ІІ
      РП/С Міжнародний туристичний бізнес ІІ
      РП/С Трудове право ІІ
      РП/С Міжнародні та національні туристичні бренди ІІ
      РП/С Управління якістю в туризмі ІІ
      РП/С Діловий та дипломатичний протокол ІІ
      РП/С Рекреаційно-туристичне природокористування ІІ
      РП/С Управління інноваційним розвитком у лікувально-оздоровчому туризмі ІІ
      РП/С Менеджмент курортної справи ІІ
      РП/С Управління рекреаційним підприємством ІІ
      РП/С Туристична політика ІІ
      РП/С Управління проектами в туризмі ІІ
      РП/С Концепція сталого розвитку у туризмі ІІ
      РП/С Рекреаційні комплекси України ІІ
      РП/С Використання мінеральних вод та пелоїдів в курортології ІІ
      2 курс
      РП/С Управління ризиками підприємства ІІІ
      РП/С Маркетинг курортної справи ІІІ
      РП/С Соціологія туризму ІІІ
      РП/С Круїзний туризм ІІІ
      РП/С Міжнародні розрахунки та валютні операції в туризмі ІІІ
      РП/С Релігійний туризм та паломництво ІІІ
    • Спеціальність 242 Туризм і рекреація, магістр(ОПП Туризм, 2024)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс
      РП/С Управління регіональним розвитком туризму ІІ
      РП/С Дозвіллєзнавсто ІІ
      РП/С Естетика ландшафту ІІ
      РП/С Геоглобалістика   ІІ
      РП/С Міжнародний туристичний бізнес ІІ
      РП/С Трудове право ІІ
      РП/С Міжнародні та національні туристичні бренди ІІ
      РП/С Управління якістю в туризмі ІІ
      РП/С Діловий та дипломатичний протокол ІІ
      РП/С Рекреаційно-туристичне природокористування ІІ
      РП/С Управління інноваційним розвитком у лікувально-оздоровчому туризмі ІІ
      РП/С Менеджмент курортної справи ІІ
      РП/С Управління рекреаційним підприємством ІІ
      РП/С Туристична політика ІІ
      РП/С Управління проектами в туризмі ІІ
      РП/С Концепція сталого розвитку у туризмі ІІ
      РП/С Рекреаційні комплекси України ІІ
      РП/С Використання мінеральних вод та пелоїдів в курортології ІІ
      2 курс
      РП/С Управління ризиками підприємства ІІІ
      РП/С Маркетинг курортної справи ІІІ
      РП/С Соціологія туризму ІІІ
      РП/С Круїзний туризм ІІІ
      РП/С Міжнародні розрахунки та валютні операції в туризмі ІІІ
      РП/С Релігійний туризм та паломництво ІІІ
    • Спеціальність 242 Туризм, магістр (ОПП Туризм, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс
      РП/С Управління проектами в туризмі ІІ
      РП/С Організація спеціальних видів туризму ІІ
      РП/С Туристична політика ІІ
      РП/С Управління регіональним розвитком туризму ІІ
      РП/С Релігійний туризм та паломництво ІІ
      РП/С Діловий та дипломатичний протокол ІІ
      РП/С Іміджеологія та PR в туризмі ІІ
      РП/С Міжнародний туристичний бізнес ІІ
      РП/С Діджиталізація та цифрові трансформації сучасності ІІ
      РП/С Геоекологія ІІ
      РП/С Менеджмент курортної справи ІІ
      РП/С Управління ризиками підприємства ІІ
      РП/С Туристичний потенціал франкомовних країн ІІ
      РП/С Медична географія ІІ
      РП/С Управління якістю в туризмі ІІ
      РП/С Трудове право ІІ
      РП/С Рекреаційно-туристичне природокористуванн ІІ
      2 курс
      РП/С Управління рекреаційним підприємством ІІІ
      РП/С Рекреаційні комплекси України ІІІ
      РП/С Менеджмент анімаційних заходів ІІІ
      РП/С Використання мінеральних вод та пелоїдів в курортології ІІІ
      РП/С Маркетинг курортної справи ІІІ
      РП/С Концепція сталого розвитку у туризмі ІІІ
      РП/С Круїзний туризм ІІІ
      РП/С Безпека туризму ІІІ
      РП/С Соціологія туризму ІІІ
      РП/С Міжнародні розрахунки та валютні операції в туризмі ІІІ
      РП/С Естетика ландшафта ІІІ
    • Спеціальність 242 Туризм, магістр (ОПП Туризм)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      1 курс
      НП / С Управління проектами в туризмі I
      НП / С Організація спеціальних видів туризму I
      НП / С Іміджеологія та PR в туризмі I
      НП / С Міжнародний туристичний бізнес I
      НП / С Використання мінеральних вод та пелоїдів в курортології I
      НП / С Маркетинг курортної справи I
      НП / С Геоекологія I
      НП / С Менеджмент курортної справи I
      РП/НП / С Управління регіональним розвитком туризму II
      НП / С Релігійний туризм та паломництво II
      НП / С Управління рекреаційним підприємством II
      НП / С Рекреаційні комплекси України II
      НП / С Управління якістю в туризмі II
      НП / С Трудове право II
      НП / С Медична географія II
      НП / С Туристичний потенціал франкомовних країн II
      НП / С Рекреаційно-туристське природокористування II
      2 курс
      НП / С Соціологія туризму III
      НП / С Міжнародні розрахунки та валютні операції в туризмі III
      НП / С Круїзний туризм III
      НП / С Безпека туризму III
      РП/НП / С Естетика ландшафта III

    014.07 Середня освіта (Географія)

    • Спеціальність 014.07 Середня освіта (Географія), бакалавр (ОПП Середня освіта, 2022)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      2 курс
      РП/С Основи охорони праці та БЖД ІІІ
      РП/С Основи геоморфології IV
      РП/С Основи картографії IV
      3 курс (ОПП Середня освіта (Географія) 2020 року)
      РП/С Географія релігій V
      РП/С Загальна та вікова психологія V
      РП/С Методика організації краєзнавчо-туристичної роботи V
      РП/С Організація інклюзивної освіти в ЗОНЗ V
      РП Географія Одещини V
      РП/С Геоботаніка з основами ботаніки V
      РП/С Використання природних ресурсів та їх охорона VI
      РП Людина і навколишне середовище VI
      РП Віртуальне навчальне середовище VI
      4 курс (ОПП Середня освіта (Географія) 2018 року)
      РП Основи екологічного виховання учнів VII
      РП/С Анімаційна позашкільна робота VII
      РП Трудове право VIII
      РП Інтерактивні технології в сучасній освіті VIII
      РП Біоресурси та їх охорона VIII
      РП Заповідна справа, кадастр та моніторинг об’єктів природно-заповідного фонду VIII
      РП Основи сільськогосподарського виробництва та аграрної економіки VIII
      РП Основи педагогічної майстерності VIII
    • Спеціальність 014.07 Середня освіта (Географія), бакалавр (ОПП Середня освіта)

      ДокументиНазва дисципліниСеместр
      ІІ курс
      НП / С Філософія ІІІ
      НП / С Етика та естетика ІІІ
      НП / С Історія педагогіки ІІІ
      НП / С Ґрунтово-земельні ресурси України та світу IV
      НП / С Заповідна справа, кадастр та моніторинг об’єктів природно-заповідного фонду IV
      НП / С Кластери територіально-виробничих систем IV
      НП / С Соціальна географія IV
      НП / С Основи управління регіонами IV
      НП / С Теоретичні проблеми економічної і соціальної географії IV
      III курс 
      НП / С Загальна та вікова психологія V
      НП / С Спортивний туризм і орієнтування V
      НП / С Організація дозвілля в ДЗОВ V
      НП / С Методика організації краєзнавчо-туристичної роботи V
      НП / С Основи геоменеджменту і геомаркетингу V
      НП / С Основи шкільної географічної освіти V
      НП / С Організація інклюзивної освіти в ЗОНЗ V
      НП / С Географія АПК V
      НП / С Методика розв'язування задач з географії V
      НП / С Географія Одещини V
      НП / С Геоекологія та виховання екологічної свідомості V
      НП / С Моніторинг якості освіти V
      НП / С Економічна теорія V
      НП / С Географія релігій V
      НП / С Валеологія та моніторинг здоров’я школяра V
      НП / С Методика застосування комп'ютерної техніки при викладанні шкільного курсу географії V
      НП / С Людина і навколишнє середовище V
      НП / С Інтелектуальна власність V
      НП / С Використання природних ресурсів та їх охорона VI
      НП / С Біосферна етика VI
      НП / С Методи математичної статистики в ґрунтознавстві VI
      НП / С Геоботаніка з основами ботаніки VI
      НП / С Технології корекційно-розвиваючого навчання VI
      НП / С Медична географія VI
      НП / С Методика виховної роботи VI
      НП / С Соціальна педагогіка VI
      НП / С Віртуальне навчальне середовище VI
      IV курс 
      НП / С Вікова фізіологія та шкільна гігієна VII
      НП / С Основи екологічного виховання учнів VII
      НП / С Основи планування території VII
      НП / С Анімаційна позашкільна робота VII
      НП / С Психологія управління та конфліктологія VII
      НП / С Географія сфери обслуговування VII
      НП / С Правові основи використання ґрунтово-земельних ресурсів VIII
      НП / С Трудове право VIII
      НП / С Дослідження, картографування та моніторинг ґрунтів і земель VIII
      НП / С Природоресурсне право з основами правознавства VIII
      НП / С Інтерактивні технології в сучасній освіті VIII
      НП / С Основи педагогічних вимірювань VIII
      НП / С Основи с.г. виробництва та аграрної економіки VIII
      НП / С Економіка природокористування VIII
      НП / С Вчення про ґрунтоутворювальні процеси VIII
      НП / С Математичне моделювання в педагогіці VIII
      НП / С Методика та практика роботи зі шкільними географічними атласами та картами VIII
      НП / С Менеджмент освітніх закладів VIII
      НП / С Основи педагогічної майстерності VIII
      НП / С Позакласна і позашкільна робота з географії VIII
      НП / С Інтегровані навчальні дисципліни VIII
      НП / С Основи педагогічних досліджень VIII
      НП / С Біоресурси та їх охорона VIII
      НП / С Перша долікарська допомога VIII

    МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

    ОБРАНІ ДИСЦИПЛІНИ

    НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ-ПАРТНЕРИ

    ПРАКТИКИ

    ВИКЛАДАЧАМ

    ПОЛОЖЕННЯ

    Наукова діяльність

     Інформація щодо роботи аспірантури

    Наукові досягнення геолого-географічного факультету

    представлені не лише в Україні та за її межами

    В період з 2019 по 2024 роки науковцями факультету видано 12 монографій (з них 5 в Україні та 7 за кордоном), 360 статей , 8 патентів на винаходи, більш 520 тез Всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій.

    Наукові дослідження на геолого-географічному факультеті виконуються за напрямом «Математичні науки та природничі науки» (галузь знань – «Природничі науки») на 4 кафедрах, та науково-дослідному секторі. Діють 4  відомі наукові школи:

    Наукові дослідження також забезпечують 2 навчально-наукові музеї («Петрографо-мінералогічний музей» та «Палеонтологічний музей») з фондом відповідно понад 60 тис. та 11 тис. експонатів (разом понад 71 тис. експонатів). Створено учбово-науковий полігон підземних комплексних геологічних, гідрогеологічних і інженерно-геодинамічних спостережень і досліджень (на базі міського музею «Тайни підземної Одеси»). Полігон використовується в учбовому процесі для проведення занять і практик студентів.

    Функціонує навчально-науковий стаціонар «Кринички» (база для навчальних та науково-дослідних практик студентів).

    За останні 5 років випускниками аспірантури і викладачами факультету захищено 1 докторська і 3 кандидатських дисертації:

    • Домусчи С. В. Чинники і географія забруднення ґрунтів Одеської міської таприморської зон. Науковий керівник Тригуб В.І. – Дис. на здобуття наук.ступ. Доктора філософії за спец. 106 – Географія. – Одеса, 2023.
    • Сич В. А. Систематика і оцінка рекреаційно-туристичного потенціалу регіону на засадах географічного середовища та рекреаційних кластерів. – Дис. на здобуття наук. ступ. доктора географічних наук за спец. 11.00.02 – економічна та соціальна географія. – Одеса; Львів, 2021.
    • Кондарюк Т.О. Умови осадкоутворення та фаціальні обстановки на межі плейстоцену та голоцену в Чорному морі (за форамініферами). Науковий керівник Янко В.В. – Дис. на здобуття наук. ступ. канд. геол. наук за спец. 04.00.10 – геологія морів і океанів. – Одеса, Київ, 2020.
    • Адобовська М.В. Підготовка майбутніх учителів географії до професійної діяльності із застосуванням інтерактивних технологій. Науковий керівник Шоробура І. М. – Дис. на здобуття наук. ступ. канд. пед. наук за спец. 13.00.04 - Теорія і методика професійної освіти.. – Одеса, Хмельницький, 2020.

    Наукові дослідження на геолого-географічному факультеті здійснюються у відповідності з наступними пріоритетними напрямками досліджень:

    • „Раціональне природокористування. Технології виявлення і оцінки корисних копалин, їх раціонального екологічно-безпечного видобування ”.  Науковий керівник – проф. Янко В.В.
    • «Раціональне природокористування. Технології раціонального використання ґрунтів і збереження їх родючості». Науковий керівник – доц. Буяновський А.О.
    • “Фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави. Фундаментальні проблеми наук про життя та розвиток біотехнологій”. Науковий керівник –  проф. Шуйський Ю.Д.
    • “Фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави. Фундаментальні дослідження в науках про Землю та проблемах геоекології”. Науковий керівник – д.геогр. наук, проф. В.А. Сич 
    • «Державна цільова науково-технічна програма проведення досліджень в Антарктиці на 2011–2023 роки”.  Науковий керівник – доц. Кадурін С.В.

    Міжнародни проекти:

    • Міжнародний проект GEF-UNEP “Цільові дослідження для підвищення розуміння глобального циклу азоту в напрямку створення системи управління азотом” (Targeted Research for improving understanding of the Global Nitrogen Cycle towards the establishment of an International Nitrogen Management System (INMS)) NEC05348 Координатор проекту –Центр Екології і Гідрології (СЕН) Ради по Вивченню Навколишнього Середовища (NERC), якій є складовою частиною Агентства з досліджень та інновацій Великої Британії (UKRI), м. Единбург, Велика Британі. Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова С.В. Медінець.
    • Проект UNDP – EU «Покращення моніторингу довкілля Чорного моря – вибрані заходи (EMBLAS-Plus)» Координатор проекту - Туреччина, UNDP Організація об’єднаних націй, Стамбульський регіональний вузол Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова В.І. Медінець.
    • Проект BSB 889 «Екологічний моніторинг в басейні Чорного моря з використанням продуктів програми Копернікус» (PONTOS) Координатор проекту – Фонд Американського Університету Вірменії, Вірменія. Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова С.В. Медінець.
    • Проєкт OTTERS Citizen Science for Water Stevardship (Horizon Europe GA No. 101094041) https://otters-eu.aua.am/about/ Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова В.І. Медінець

    Тематика науково-дослідних робіт

    • Держбюджетна тема 612 (ГНДЛ-3). «Вивчення розвантаження глибинних флюїдних потоків на дні Чорного моря з метою оцінки безпеки мореплавства» (науковий керівник – проф. Янко В.В.).
    • Госпдоговірна тема Н/11-2023 (Кафедра морської геології, гідрогеології інженерної геології та палеонтології). «Вивчення умов осадконакопичення та їх змін у геологічному минулому в районі Антарктичного півострова» (науковий керівник – доц. Кадурін С.В.).
    • Госпдоговірна тема 117 (кафедра географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру, ПНДЛ-4 ОНУ). «Ґрунтово-агрохімічне обстеження території землекористування ПП «Вільне 2012» (науковий керівник – доц. Буяновський А.О.).
    • Держбюджетна тема №330 (без фінансування) (кафедра географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру) «Стале землекористування в південному регіоні України: сучасні проблеми та шляхи їх вирішення» (науковий керівник – доц. Буяновський А.О.).
    • Держбюджетна тема 328 (без фінансування) (кафедра фізичної географії, природокористування і геоінформаційних технологій) «Антропогенні зміни на узбережжі класичного лиманного типу (на прикладі Чорного та Азовського морів в межах України)» (Керівник проф. Шуйський Ю.Д.)
    • Держбюджетна тема 316 (без фінансування) (кафедра економічної та соціальної географії і туризму) «Особливості формування регіональних рекреаційних комплексів в Українському Причорномор'ї» (Науковий керівник проф. Сич В.А.)

    Щорічні наукові конференції

    • Геолого-географічний факультет ОНУ щорічно проводить міжнародні наукові конференції, в яких приймають участь науковці з різних регіонів України та інших країн, зокрема регулярно проводяться Міжнародні конференція «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах воєнного стану: виклики та варіанти впровадження» та щорічні круглі столи, присвячені Всесвітньому дню ґрунту.

    Науково-педагогічні кадри

    Кадровий потенціал20192020202120222023
    Чисельність штатних НПП або НП, з них 45 43 41 40 34
    Доктори наук 9 8 9 9 8
    Кандидати наук 24 26 26 24 20

    Викладачі впроваджують наукові результати у навчальний процес. У цих напрямках захищено багато дипломних робіт студентами-магістрами. 

    Наукові фахові видання:

    Спеціальності та освітні програми

    Спеціальності та освітні програми

    Освітній рівень – БАКАЛАВР

    Тривалість навчання: денна форма - 3 роки 10 місяців (8 семестрів);

    014.07 Середня освіта. Географія
    Освітня програма «Середня освіта. Географія»

    103 Науки про Землю
    Освітня програма «Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія»

    106 Географія
    Освітня програма «Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвітку»

    Освітня програма  «Землекористування і оцінка земель»

    242 Туризм
    Освітня програма «Туризм»

    Освітній рівень – МАГІСТР

    Тривалість навчання: денна - 1 рік 4 місяця (3 семестри)

    103 Науки про Землю

    Освітня-професійна програма «Науки про Землю» (геологія)

    Освітня-професійна програма "Ґрунтознавство та використання земельних ресурсів"

    106 Географія
    Освітньо-професійна програма «Географія»

    242 Туризм
    Освітньо-професійна програма «Туризм»

    Освітній рівень – Ph.D доктор філософії

    Тривалість навчання 4 роки

    103 Науки про Землю
    Освітньо-наукова програма «Науки про Землю»

    106 Географія
    Освітньо-наукова програма «Географія»

    Перелік конкурсних предметів (вступна компанія 2023)

    Форми навчання: денна, бюджетна / комерційна

    Випускаючі кафедри:

    В структурі факультету загально-університетська кафедра фізичного виховання та спорту.

    Студенти, які навчаються за державним замовленням, мають право на отримання стипендії.

     

    Одеська обласна державна адміністрація

    Одеська обласна державна адміністрація
    Одеська обласна державна адміністрація
    Top