Наукова діяльність
Корисні посилання
Наукові конференції геолого-географічного факультету
- 78-звітна конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників. Секція "Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм)". Листопад, 2023 (pdf)
- IІI Міжнародна конференція «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах військового стану: виклики та варіанти впровадження» - вересень 2023
- 77-звітна конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників. Секція "Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм). Листопад, 2022
- 76-а наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ. Секція Науки про Землю. Листопад 2021 р.
- Міжнародна конференція з оцінки зсувної небезпеки «Third EAGE Workshop on assessment of landslide hazards and impact on communities», вересень 2021 (pdf)
- Ґрунтознавчо-географічна наука і практика – актуальні проблеми сьогодення: мат-ли міжнар. наук.-практ. конф., (м. Одеса, 8-9 жовтня 2021 р.). Одеса: ОНУ, 2021. – 128 с. (pdf)
- "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження": Зб.матер. міжнар. конф. (Одеса, 5 - 6 липня 2021 р.) / Одеський національний університет імені І.І.Мечникова. – Одеса, 2021. – 182 с. (pdf)
- "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження": Зб.матер. міжнар. конф. (Одеса, 25-26 червня 2020 р.) / Одеський національний університет імені І.І.Мечникова. – Одеса, 2020. – 94 с. (pdf)
- Наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ. Секція Науки про Землю. Листопад 2020 р. (pdf)
- Наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ. Секція Науки про Землю. Листопад 2019 р. (pdf)
- Ґрунтознавчо-географічна наука і практика — традиції та сьогодення: мат-ли Всеукраїнської наук. конф. (м. Одеса, 12–13 вересня 2019 року). Одеса ОНУ, 2019. - 253 с. (pdf)
Наукові конференції студентів та аспірантів
Міжнародні науково-практичні конференції:
- GSA Connects 2021, Портленд, жовтень 2021 р. (pdf)
- Х Міжнародна Антарктична конференція, травень 2021 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Інноваційний розвиток готельно-ресторанного господарства та харчових виробництв», квітень 2021 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Шляхи забезпечення стабілізації економіки в умовах пандемії», квітень 2021 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні і прикладні напрямки розвитку туризму та рекреації в регіонах України», квітень 2021 р. (pdf)
- VIII Міжнародна науково-практична конференція «Development of madern science: theory, methodology, practice», березень 2021 р. (pdf)
- Міжнародна наукова конференція «Освіта і наука у мінливому світі: проблеми та перспектива розвітку», березень 2021 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «European scientific discussions», лютий 2021 (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Пріоритети фінансово-економічного управління», січень 2021 (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Управління високошвидкісними рухомими об’єктами та професійна підготовка операторів складних систем», листопад 2020 р. (pdf)
- VIII Міжнародна науково-практична конференція «Modern problems in science», листопад 2020 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні та практичні аспекти соціально-економічних наукових досліджень», жовтень 2020 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Економіка, облік, фінанси та право: аналіз тенденцій та перспектив розвитку», жовтень 2020 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні і прикладні напрямки розвитку туризму та рекреації в регіонах України», квітень 2020 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Економіка, облік, фінанси та право: аналіз тенденцій та перспектив розвитку», жовтень 2019 р. (pdf)
- ХV Міжнародна конференція «Стратегія якості в промисловості і освіті», червень 2019 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Гостинність, сервіс, туризм: досвід, проблеми, інновації», квітень 2019 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Конкурентоспроможна модель інноваційного розвитку економіки України», квітень 2019 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи професійної підготовки фахівців в умовах євроінтеграції», квітень 2019 р. (pdf)
- Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні і прикладні напрямки розвитку туризму та рекреації в регіонах України», квітень 2019 р. (pdf)
- ХХІV Міжнародна науково-практична конференція «Новини науки ХХІ століття», листопад 2018 р. (pdf)
Всеукраїнські науково-практичні конференції:
- Всеукраїнська науково-практична конференція «Туристичний бренд як чинник формування позитивного іміджу Гайворонської міської територіальної громади», травень 2021 р. (pdf)
- Наукова конференція «Геоекологія в умовах викликів ХХІ сторіччя», квітень 2021 р. (pdf)
- Науково-практична конференція «Аграрна наука: стан та перспективи розвітку», березень 2021 р. (pdf)
- ІІ Всеукраїнська науково-методична інтернет-конференція «Проблеми і перспективи розвітку природничих наук у контексті модернізації середньої та вищої школи», жовтень 2020 р. (pdf)
- Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Стратегічні перспективи туристичної та готельно-ресторанної індустрії в Україні: теорія, практика та інновації розвитку», жовтень 2020 р. (pdf)
- Всеукраїнська конференція «Метеорологія, гідрологія, моніторинг довкілля в контексті екологічних викликів сьогодення», листопад 2016 р. (pdf)
Сертифікати конференцій:
- Серифікати конференцій аспіранта Андреева К. (pdf)
- Сертификати конференій аспіранта Траоре О. (pdf)
- Сертифікати конференцій аспірантки Домусчі С.В (pdf).
- Сертифікати конференцій аспіранта Cоколовського В.А. (pdf)
Студентські наукові конференції:
- Секція Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм), травень 2023 р. (pdf)
- Секція Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм), травень 2022 р. (pdf)
- Секція Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм), квітень 2021 р. (pdf)
- Секція Геолого-географічні науки, квітень 2020 р. (pdf)
- Секція Геолого-географічні науки, квітень 2019 р. (pdf)
Договори про спільну наукову діяльність
- Договір про співробітництво з ФГ "Гранат", 2023 (pdf)
- Договір про науково-технічне співробітництво з Інститутом геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка НАН України (2023 р.) (pdf)
- Меморандум про співпрацю з Лабораторією "Географія міст" (МУНДЛ 8504), Франція, 2023 р. (pdf)
- Договір про співробітництво з Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України, 2023 р. (pdf)
- Меморандум про співробітництво з Департаментом аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної (військової) адміністрації, 2023 р. (pdf)
- Меморандум про співпрацю з акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", 2022 р. (pdf)
- Договір про співробітництво з Національними інститутом дослідження та розвитку морської геології та геоекології (GeoEcoMar), Румунія, 2022 р. (.pdf)
- Договір про співпрацю з Навчально-науковим інститутом «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2021 р.) (pdf)
- Договір про науково-технічне співробітництво з ДНУ «МорГеоЕкоЦентр НАН України» (2021 р.) (pdf)
- Договір про співробітництво з ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського» (2021 р.) (pdf)
- Договір про науково-технічне співробітництво з Державною установою Національний антарктичний науковий центр МОН України (2021 р.) (pdf)
- Угода про науково-освітянське співробітництво між національним університетом Альтіплано (м. Пуно, Перу) та Одеським національним університетом ім. І.І. Мечникова (м. Одесса, Україна) (pdf)
- Договір з Пряшівським університетом (м. Пряшів,Словаччина) (pdf)
- Договір про науково-технічне співробітництво з Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича (2020 р.) (pdf)
- Угода з Одеським державним аграрним університетом (2019 р.) (pdf)
- Договір про науково-технічне співробітництво з Нижньодністровським національним природним парком (2014 р.) (pdf)
- Договір про співробітництво з Гідрометеорологічним центром Чорного та Азовського морів Міністерства надзвичайних ситуації України (2011 р.) (pdf)
Акти впроваджень
Акти впровадження результатів стажування в навчальний процес
- Впровадження РНД до аспірантського курсу ''Мідждисциплінарні дослідження в географії'' (спеціальність 106 Географія) (pdf)
- Впровадження РНД до аспірантського курсу ''Дослідження світового та регіональних туристичних ринків'' (спеціальність 106 Географія) (pdf)
- Впровадження РНД до аспірантського курсу ''Методологія та філософія наукових досліджень'' (спеціальність 106 Географія) (pdf)
- Впровадження РНД до аспірантського курсу ''Картографічні основи фізичної географії...'' (спеціальність 106 Географія) (pdf)
- Впровадження РНД до аспірантського курсу ''Грунтово-земельні ресурси і сталий розвиток країни'' (спеціальність 106 Географія)(pdf)
- Впровадження РНД до аспірантського курсу ''Урбосередовище - проблеми сьогодення'' (спеціальність 106 Географія) (pdf)
Акти впровадження результатів науково-дослідних робіт (НДР)
- Акт впровадження д/б теми "Встановити масштабність і наслідки деградації чорноземів України в умовах сучасної зміни клімату та сільського господарського використання" у науковий процес (2021 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР "Встановити масштабність і наслідки деградації чорноземів України в умовах сучасної зміни клімату та сільськогосподарського використання" у навчальний процес на кафедрі фізичної географії, природокористування і геоінформаційних технологій (2021 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР "Встановити масштабність і наслідки деградації чорноземів України в умовах сучасної зміни клімату та сільськогосподарського використання" у навчальний процес на кафедрі географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру (2021 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР "Дослідження сучасного інженерно-геодинамічного стану дна та берегової смуги Північно-Західного шельфу Чорного моря" в навчальний процес (2021 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР "Розробка прогнозних критеріїв пошуків покладів вуглеводнів в Чорному морі на засадах теорії флюїдогенезу" в науковий процес (2021 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР "Розробка прогнозних критеріїв пошуків покладів вуглеводнів в Чорному морі на засадах теорії флюїдогенезу" в навчальний процес (2021 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР "Розробка прогнозних критеріїв пошуків покладів вуглеводнів в Чорному морі на засадах теорії флюїдогенезу" в виробничий процес (2021 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР "Дослідження сучасного інженерно-геодинамічного стану дна та берегової смуги Північно-Західного шельфу Чорного моря" в виробничий процес (2021 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР «Дослідження сучасного інженерно-геодинамічного стану дна та берегової смуги північно-західної частини Чорного моря» в навчальній процес спеціальності 103 Науки про Землю (2020 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР «Встановити масштабність і наслідки деградації чорноземів України в умовах сучасної зміни клімату та сільськогосподарського використання» в господарство (2020 р.) (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР «Встановити масштабність і наслідки деградації чорноземів України в умовах сучасної зміни клімату та сільськогосподарського використання» в навчальний процес спеціальностей 014.07 Середня освіта (Географія), 106 Географія, 242 Туризм (2020 р.) (pdf)
- Акти впровадження результатів в рамках НДР «Провести морські екосистемні дослідження та розробити наукову основу для впровадження Директиви ЄС з морської стратегії» в науково-дослідний процес (2019, 2020 р.) (pdf)
- Акти впровадження результатів НДР «Дослідження інженерно-геодинамічного стану прибережних зсувних схилів Чорного моря та впливу природних і антропогенних факторів» в науково-технічний процес (2019, 2020 рр.) (pdf)
- Акти впровадження результатів НДР «Визначити джерела і роль азотного навантаження в еврофікації водних екосистем Нижнього Дністру і Чорного моря» (2019, 2020 рр.) в науково-дослідний процес (pdf)
- Акт впровадження результатів НДР «Дослідження сучасного інженерно-геодинамічного стану дна та берегової смуги північно-західної частини Чорного моря» у виробничий процес (2019 р.) (pdf)
Акти впровадження дисертаційних робіт
- Акт впровадження дисертаційного дослідження Кондарюк Т.О. "Умови осадкоутворення та фаціальні обстановки на межі плейстоцену та голоцену в Чорному морі" (2021 р.) (pdf)
- Акти впровадження дисертаційної роботи Сича В.А. «Систематика і оцінка рекреаційно-туристичного потенціалу регіону на засадах географічного середовища та рекреаційних кластерів» в освітній та виробничий процес (2020 р.) (pdf)
- Акти впровадження дисертаційної роботи Адобовської М.В. «Підготовка майбутніх учителів географії до професійної діяльності із застосуванням інтерактивних технологій» в освітній процес ВНЗ України (2019 р.) (pdf)
Наукові досягнення геолого-географічного факультету
представлені не лише в Україні та за її межами
В період з 2017 по 2020 роки науковцями факультету видано 10 монографій (з них 8 в Україні та 2 за кордоном), 340 статей , 6 патентів на винаходи, більш 500 тез Всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій.
Ґрунтоутворювальні процеси в чорноземах степової зони, керівник проф. Красєхі Є.Н.Наукові дослідження на геолого-географічному факультеті виконуються за напрямом «Математичні науки та природничі науки» (галузь знань – «Природничі науки») на 5 кафедрах, та науково-дослідному секторі. Діють 4 відомі наукові школи:
- Ґрунтоутворювальні процеси в чорноземах степової зони, керівник проф. Красєха Є.Н
- Проблеми інженерної геодинаміки, керівник проф. Черкез Є.А.
- Суспільно-географічні засади планування територій, керівник проф. Топчієв О.Г.
- Проблеми морской геології та палеонтології, керівник - доктор геол.-мін.наук, проф Янко В.В.
Наукові дослідження також забезпечують 2 навчально-наукові музеї («Петрографо-мінералогічний музей» та «Палеонтологічний музей») з фондом відповідно понад 60 тис. та 11 тис. експонатів (разом понад 71 тис. експонатів). Створено учбово-науковий полігон підземних комплексних геологічних, гідрогеологічних і інженерно-геодинамічних спостережень і досліджень (на базі міського музею «Тайни підземної Одеси»). Полігон використовується в учбовому процесі для проведення занять і практик студентів.
Функціонує навчально-науковий стаціонар «Кринички» (база для навчальних та науково-дослідних практик студентів).
За останні 5 років випускниками аспірантури і викладачами факультету захищено 1 докторська і 7 кандидатських дисертації:
- Сич В. А. Систематика і оцінка рекреаційно-туристичного потенціалу регіону на засадах географічного середовища та рекреаційних кластерів. – Дис. на здобуття наук. ступ. доктора географічних наук за спец. 11.00.02 – економічна та соціальна географія. – Одеса; Львів, 2021.
- Кондарюк Т.О. Умови осадкоутворення та фаціальні обстановки на межі плейстоцену та голоцену в Чорному морі (за форамініферами). Науковий керівник Янко В.В. – Дис. на здобуття наук. ступ. канд. геол. наук за спец. 04.00.10 – геологія морів і океанів. – Одеса, Київ, 2020.
- Адобовська М.В. Підготовка майбутніх учителів географії до професійної діяльності із застосуванням інтерактивних технологій. Науковий керівник Шоробура І. М. – Дис. на здобуття наук. ступ. канд. пед. наук за спец. 13.00.04 - Теорія і методика професійної освіти.. – Одеса, Хмельницький, 2020.
- Ніколаєва О.І. Рекреаційний господарський комплекс Одеського регіону. Науковий керівник Яворська В.В. Дис. на здобуття наук. ступ. канд. географічних наук за спец. 11.00.02 – економічна та соціальна географія. – Одеса; Харків, 2018.
- Попельницька Н.О. Грунтово-географічні дослідження північно-західного причорномор'я. Науковий керівник Тригуб В. І. Дис. на здобуття наук. ступ. канд. географічних наук за спец. 111.00.05 – біогеографія та географія ґрунтів. Одеса; Львів, 2017.
- Ходас О.Є. Особливості ландшафтно-геохімічних умов та грунтового покриву узбережь лиманів північно-західного Причорномор’я. Науковий керівник Біланчин Я.М. - Дис. на здобуття наук. ступ. канд. географічних наук за спец. 11.00.01 – фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів. – Одеса;, 201.
- Коломієць К.В. Соціально-економічний розвиток регіону Українського Причорномор’я на засадах регіоналістики та планування територій. Науковий керівник Яворська В.В. Дис. на здобуття наук. ступ. канд. географічних наук за спец. 11.00.02 – економічна та соціальна географія. – Одеса, 2017.
- Світлічна Д.О. Формування геоінформаційної системи природно-ресурсного потенціалу регіону. Науковий керівник Яворська В.В. Дис. на здобуття наук. ступ. канд. географічних наук за спец. 11.00.02 – економічна та соціальна географія. – Одеса, 2017.
Наукові дослідження на геолого-географічному факультеті здійснюються у відповідності з наступними пріоритетними напрямками досліджень:
- „Раціональне природокористування. Технології виявлення і оцінки корисних копалин, їх раціонального екологічно-безпечного видобування ”. Наукові керівники – проф. Янко В.В.
- “Теорія та методологія прогнозування і моделювання небезпечних геологічних процесів, охорона геологічного середовища”. Науковий керівник – проф. Черкез Є.А.
- “Теоретична географія. Наукові основи природокористування, охорони навколишнього середовища та рекреаційна діяльність”. Наукові керівники – проф. Шуйський Ю.Д., проф. Світличний О.О.
- “Географія та наукові основи меліорації й охорони ґрунтів. Моніторинг та комплексне управління родючістю зрошувальних чорноземів.”. Наукові керівники – проф. Красєха Є.Н.
- “Охорона і інтегрований моніторинг природного середовища” Наукові керівники –к.ф.м.н. Медінець В.І., проф. Черкез Є.А.
- “Географічні засади рекреаційно-туристичної діяльності. Концепція рекреаційних середовищ і рекреаційних кластерів”. Науковий керівник – д.геогр. наук, проф. Яворська В.В.
- “Методологічні основи планування територій і регіональної соціально-економічної політики”. Науковий керівник – д.геогр. наук, проф. Топчієв О.Г.
Міжнародни проекти:
- Міжнародний проект GEF-UNEP “Цільові дослідження для підвищення розуміння глобального циклу азоту в напрямку створення системи управління азотом” (Targeted Research for improving understanding of the Global Nitrogen Cycle towards the establishment of an International Nitrogen Management System (INMS)) NEC05348 Координатор проекту –Центр Екології і Гідрології (СЕН) Ради по Вивченню Навколишнього Середовища (NERC), якій є складовою частиною Агентства з досліджень та інновацій Великої Британії (UKRI), м. Единбург, Велика Британі. Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова С.В. Медінець.
- Проект UNDP – EU «Покращення моніторингу довкілля Чорного моря – вибрані заходи (EMBLAS-Plus)» Координатор проекту - Туреччина, UNDP Організація об’єднаних націй, Стамбульський регіональний вузол Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова В.І. Медінець.
- Проект BSB 889 «Екологічний моніторинг в басейні Чорного моря з використанням продуктів програми Копернікус» (PONTOS) Координатор проекту – Фонд Американського Університету Вірменії, Вірменія. Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова С.В. Медінець.
Науково-педагогічні кадри
Кадровий потенціал | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
---|---|---|---|---|---|
Чисельність штатних НПП або НП, з них | 43 | 44 | 45 | 45 | 43 |
Доктори наук | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 |
Кандидати наук | 20 | 25 | 25 | 24 | 26 |
Викладачі впроваджують наукові результати у навчальний процес. У цих напрямках захищено багато дипломних робіт студентами-магістрами.
Наукові фахові видання:
- «Вісник Одеського національного університету. Географічні та геологічні науки». Відповидно до наказу МОН України № 409 від 17.03.2020 р. журнал входить до Переліку наукових фахових видань України: Категорія «Б».
- Правила для авторів. Вісник ОНУ. Географічні та геологічні науки