Сертифікатні програми
Сертифікатна програма - коротка спеціалізована освітня програма, спрямована на формування у слухачів спецефічних загальних та спеціальних компетентостей. Метою реалізації сертифікатної програми є задоволення індивідуальних освітніх потреб різних груп населення в рамках освіти впродовж життя, системи підвищення кваліфікації та неформальної освіти.
Координатор СП - доктор історичних наук, професор Сминтина Олена Валентинівна
5 простих кроків до впровадження Сертифікатних програм в ОНУ імені І. І. Мечникова
Крок 1. Розробник заповнює онлайн заявку за посиланням
Крок 2. Заявка проходить первинну експертизу Науково-методичної ради ОНУ (до 7 робочих днів). Розробник отримує на вказану у заявці адресу електронної пошти мотивований фідбек та, в разі позитивного рішення, форми установчих документів СП.
Крок 3. Розробник надсилає на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. повний пакет установчих документів СП (не пізніше як 20 днів до чергового засідання НМР).
Крок 4. На підставі рішення НМР планово-фінансовий відділ та бухгалтерія розраховують вартість даної освітньої послуги та визначають мінімальну й максимальну кількість осіб у групі.
Крок 5. Вчена рада ОНУ імені І. І. Мечникова приймає рішення про запровадження. Ректор видає наказ про відкриття програми. Оголошується набір
Каталог сертифікатних програм
Успішна розповідь про себе за законами іміджеології
Фокус: Ця СП для усіх, хто має бажання навчитися створювати переконливі самопрезентації, що засвідчують ваші особисті наміри й об‘єктивні переваги вас як кандидата, вашу мотивованість та обізнаність (мотиваційні листи при вступі на навчання до закладів вищої освіти, резюме, CV при прийомі на роботу, проходженні стажування, підвищенні кваліфікації у разі конкурсного відбору учасників). Ви навчитеся швидко оцінювати інформацію, сформуєте здатність аргументувати власну позицію, будете вміти доступно й переконливо викладати свої думки. СП покликана сформувати навички критичного мислення та продуктивного іміджування для здійснення успішної самопрезентації й незабутньої демонстрації власної позиції. Куратор: Олена Іванова, доктор наук із соціальних комунікацій, професор з понад 20-літнім досвідом практичної, наукової та експертної роботи у сфері масової комунікації, журналістики, реклами, іміджелогії, про що свідчать численні публікації авторки, її творчі проєкти, моніторингові дослідження, експертні заключення й оцінки.
Обсяг: 1,5 кредити ЄКТС, у тому числі 27 контактних годин з куратором протягом 6 днів.
Форма занять: СП передбачає мінімум лекцій та максимум практичних занять із застосуванням творчих завдань, ігрової та проєктної діяльності, дискусій, кейс-стаді, індивідуальних консультацій викладача СП. Онлайн.
В разі успішного опанування програми слухачі отримують Сертифікат підвищення кваліфікації відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних й науково-педагогічних працівників».
Розробка та впровадження сертифікатних програм
Сертифікати 28 вересня - 27 жовтня 2022 р.
Фокус програми (інтегральна компетентність): здатність спроєктувати та впровадити власний інноваційний освітній продукт
Результати навчання:
- вміння оцінити потребу у специфічному освітньому продукті на сучасному ринку освітніх послуг;
- практичні навички створення опису сертифікатної програми виходячи з потреб її специфічної цільової групи (формулювання компетентностей, результатів навчання, визначення форм сертифікації тощо);
- вміння планувати освітній процес та моніторити його якість;
- практичні навички з просування власного освітнього продукту на ринку освітніх послуг.
Обсяг: 2 кредити ЄКТС, 12 контактних акад. год. за 4 тижні (1 раз на тиждень 3 акад. год. або 120 астроном. хвилин)
Форма занять: онлайн (Zoom + Google classroom).
Куратор – доктор історичних наук, професор Сминтина Олена Валентинівна, координатор сертифікатних програм в ОНУ імені І. І. Мечникова
В разі успішного опанування програми слухачі отримують Сертифікат підвищення кваліфікації відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних й науково-педагогічних працівників».
Буде особливо корисним для:
- науково-педагогічних та педагогічних працівників;
- наукових співробітників, музейних працівників, працівників закладів позашкільної освіти;
- здобувачів третього (докторського) рівня вищої освіти;
- магістрантів.
- всіх, хто мріє про власний освітній бізнес.
Діалог та фасилітація.Особливості медіації в соціальних конфліктах
Сертифікати 24-28 жовтня 2022 р.
Ця програма пропонується для тих, хто хоче розумітись в соціальних конфліктах, та знати як з ними працювати. Чекаємо викладачів ЗВО України юридичного та економічних напрямів, адвокатів, психологів, представників громадських організацій, волонтерів, практикуючих медіаторів.
Головний фокус програми у її практикоорієнтованості, розумінні особливостей соціальних конфліктів, конфліктів ідентичностей та специфіки інтервенції до подібних конфліктів, особливо в умовах війни, тобто програма відповідає нагальним потребам сьогодення. В лекціях використовується досвід та матеріали ініціатив у роботі з конфліктами після 24 лютого 2022 року.
Мета СП: надати уявлення про діалог як професійну форму втручання в соціальні конфлікти і співвідношення діалогу з іншими формами медіації. Тим більше, що в часи війни, діалог виходить на перший план серед всіх інших форм медіації.
СП інтегративна, спирається на досягнення різних наук і цим відрізняється. Основна увага присвячена змінам роботи з конфліктами в умовах війни.
Куратор СП - керівник центру лідерства ОНУ Терещенко Інна Георгіївна, медіаторка, фасилітаторка, тренерка з 25-річним досвідом, почесний член НАМУ, членкиня Правління НАМУ, координаторка напрямку «Медіація та діалог» Східно-Європейської мережі GPPAC.
Хто викладає на СП - викладачі різних наукових підходів та практики, які мають досвід роботи з діалогами в подібних конфліктах.
Обсяг - 1,5 кредитів ЄКТС, у тому числі 30 контактних годин зі спікерами. Тривалість – 1 тиждень.
Форма занять – дистанційна (Zoom + Google classroom).
В разі успішного опанування програми слухачі отримують Сертифікат підвищення кваліфікації відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800.
Грантрайтинг для гуманітаріїв
Фокус програми: формування практичних навичок пошуку донорів (програм фінансування) та складання успішних проєктних заявок (запитів на фінансування) у царині гуманітарних наук.
Результати навчання:
- вміння знайти оптимальну для свого проєкту програму фінансування або донора;
- практичні навички створення успішних проєктних заявок (запитів на фінансування) з урахуванням особливостей наукової проблематики гуманітарного спрямування;
- знання про специфіку процесу оцінювання проєктних заявок (запитів на фінансування).
Цільова аудиторія: ті, хто прагне отримати фінансування своїх наукових досліджень або освітніх проєктів з різних напрямків гуманітаристики.
Програма є особливо корисною для:
- молодих науковців (Early Career Researchers, Post-Docs) та викладачів,
- здобувачів вищої освіти (магістрантів, докторантів).
Куратор СП – докторка історичних наук, професорка Сминтина Олена Валентинівна, експертка з оцінювання наукових проєктів у програмах Horizon2020, Horizon Europe, COST, ERA-Net, Міністерства освіти і науки України, Національного фонду досліджень України та ін.
Обсяг: 2 кредити ЄКТС, 12 контактних акад. год. за 4 тижні (1 раз на тиждень 3 акад. год. або 120 астроном. хвилин)
Форма занять – дистанційна (Zoom + Google документи + Telegram).
В разі успішного опанування програми слухачі отримують Сертифікат підвищення кваліфікації відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних й науково-педагогічних працівників».
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Заявка на відкриття Сертифікатної програми: Google Form
Положення про Сертифікатні програми в ОНУ імені І.І.Мечникова