Петрографо-мінералогічний музей

Зав. музею: В.П. Усенко

Провідний спеціаліст: Г.І. Кандиба

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел.+38 (067) 480 40 53

Геолого-мінералогічний музей Одеського національного університету ім. И.И. Мечникова є одним з найстарших музеїв Одеси й Одеської області. Його фонди нараховують більше 10 тис. зразків мінералів і гірських порід, що відбивають речовинну сполуку Земної кори, дна Світового океану.

Історія музею починається з колекцій Ришельевского ліцею, на базі якого в 1865 р. був відкритий Новоросійський імператорський університет. До 1917 р. Кабінетом завідували проф. Н.А. Головкинский, проф. Р.А. Прендель, проф. М.Д. Сидоренко. Особливий внесок у формування й розвиток мінералогічного кабінету вніс професор Ромул Олександрович Прендель. Після розформування Новоросійського університету в 1921р. Кабінет відновив свою діяльність в 1933 р. г. й одержав статус петрографо-мінералогичного музею.

У цей час основу експозиційної частини музею становлять систематичні колекції мінералів і гірських порід. Окремо представлені тематичні експозиції по кристалографії, генетичній мінералогії, онтогенії мінералів, геохімії мінералів.

Поряд із природними мінералами представлена експозиція великої групи синтетичних мінералів - аналогів природних і не мають аналогів у природі.

Особливо виділяється колекція метеоритів. Представлено основні групи метеоритів - залізні, кам'яні й залізокам’яні.

Серед них є метеорити, що впали в Одеській області. Це метеорити «Одесса» й «Гросслибенталь». Колекцію заснував професор Новоросійського університету Р. А. Прендель. Серед наукових колекцій особливу цінність представляє колекція залізомарганцевих утворень Тихого й Індійського океанів, зібраних в 80-х рр. під час наукових рейсів.

Представлені в експозиції мінеральні утворення одеських катакомб і карстових печер. Регіональні колекції мінералів і гірських порід представляють, насамперед, Україну з її геологічним різноманіттям. З інших регіональних колекцій становлять інтерес зборів мінералів і гірських порід Уралу, Далекого Сходу, Середньої Азії, Західної й Центральної Європи (Франція, Німеччина, Чехія).

В геолого-мінералогічному музеї формується колекція артефактів Саботіновської і Черняхівської культур, знайдених на території Одеської області. Артефакти представлені знаряддями праці, виконаними з гірських порід. Їх дослідження проводяться в рамках нового напряму - археологічної геології, що використовує геологічні методи дослідження, зокрема мінералогічні і петрографічні для реконструкції шляхів поширення матеріалів та знарядь праці в Північному Причорномор'ї.

Зміст і тематика експозицій музею адаптований до програм курсів по мінералогії, петрографії, кристалографії, літології, загальній геології. У музеї проводяться загальноосвітні екскурсії для учнів середніх і вищих закладів міста й області.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top