Міжнародне співробітництво

Науково-педагогічні працівники геолого-географічного факультету активно співпрацюють з колегами ближнього та далекого зарубіжжя, науковими та університетськими центрами Німеччини, Австрії, Польщі, Болгарії, Словаччини, Латвії, Білорусі, Румунії, Угорщини, Туреччини, Нідерландів, США та інших країн в галузі геологічних і географічних наук, моніторингу та охорони навколишнього середовища.

На факультеті отримують освіту іноземні студенти з Китаю, Туреччини, Марокко, Азейрбайджану та країн Африки (Конго, Чад, Гвінея), які з початку війни продовжили навчання в дисанційному режимі.

В рамках договору про обмін досвідом аспірант спеціальності 103 Науки про Землю О. Дікол здійснила виїзд у Перу.

Не зважаючи на труднощі воєнного стану, викладачі і студенти активно приймають участь у міжнародному співробітництві. Співробітники геолого-географічного факультету здійснюють виїзди за кордон для проходження стажування, участі у міжнародних літніх школах, набуття сучасних професійних навичок, обміну досвідом та представлення результатів своїх досліджень на міжнародному рівні на наукових конференціях.

Доцент П’яткова А. В. пройшла стажування у Cracow University of Economics, Małopolska School of Public Administration (Польща, Краків, 2021р.),

Доцент Какаранза С. Д. здійснював науковий супровід геологорозвідувальних робіт Сьєрра Леоне (2021 р.),

Доцент Мелконян Д.В. здійснила стажування у Centre for Computational and Data Science (dScience) (Норвегія, Осло, Університет Осло, 2022 р.), доц. Хомич Л.В пройшла стажування по кафедрі географії людини, Факультету екології та природних ресурсів, Фрайбурзький університет Альберта-Людвіга (2023 р.).

Викладачі факультету проф. Яворська В.В., доц. Шашеро А.М., доц. Буяновський А.О., доц. Адобовська М. В., проф. Вихованець Г.В. взяли участь у роботі Міжнародної літньої школи «Contemporary problems of urban development» в рамках дослідницького навчального проекту ініційованого Університетом Адама Міцкевича (2023 р.).

Доцент Федорончук Н.О. взяла участь у роботі Міжнародної літньої школи «OTTERS Summer School 2024» в рамках проєкту OTTERS Citizen Science for Water Stevardship Horizon Europe)

Доцент Федорончук Н.О. в рамках реалізації договору про науково-технічне співробітництво з ДНУ «МорГеоЕкоЦентр НАН України» та договору про співробітництво з Національними інститутом дослідження та розвитку морської геології та геоекології (GeoEcoMar, Румунія) є членом керівного комітету проєкту DOORS - 'Developing Optimal and Open Research Support' for the Black Sea (Horizon 2020) https://www.doorsblacksea.eu/, в рамках якого на протязі 2023-2024 років нею у складі міжнародної команди науковців здійснено 3 дослідницьких рейси в Чорному морі, в одному з яких приймала участь аспірант ГГФ Дікол О.С.

За останні роки на базі геолого-географічного факультету було проведено Міжнародні конференції за участю науковців з Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Чехії, Австрії, Італії, Нідерландів, Великої Британії, Греції, Німеччини, Молдови, Болгарії, Румунії, США, Канади, Словаччини, Швеції, Фінляндії (з початку воєнного часу - дистанційно):

  • ІІ Міжнародна конференція "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження" (5 липня 2021 р.)
  • Міжнародна конференція з оцінки зсувної небезпеки «Third EAGE Workshop on assessment of landslide hazards and impact on communities» (20-23 вересня 2021 р.)
  • Міжнародна науково-практична конференція «Ґрунтознавчо-географічна наука і практика – актуальні проблеми сьогодення» присвячена 50-річчю ПНДЛ-4 ОНУ (8-9 жовтня 2021 р.)
  • Міжнародна науково-практична конференція «Ґрунти в сучасному світі» присвячена 55-річчю кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру (22 грудня 2022 р.)
  • Міжнародна наукова online-конференція присвячена 80-річчю від дня народження професора Шуйського Юрія Дмитровича «Теорія і практика берегознавства та природокористування» (30-31 травня 2022 р.)
  • ІІІ Міжнародна конференція «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах воєнного стану: виклики та варіанти впровадження» (8-9 вересня 2023 р.)
  • Міжнародна науково-практична конференція «Історія, дослідження та розвиток Геолого-географічного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова за 90 років» (12 липня 2024 р.)
  • Міжнародна науково-практична конференція «ҐРУНТОЗНАВЧО-ГЕОГРАФІЧНА НАУКА І ПРАКТИКА» (6-7 вересня 2024 р.)
  • Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи та напрями досліджень морської геології та океанології (16.09.2024 р.)

Міжнародні угоди, програми, та проєкти:

  • Договір про співробітництво між ОНУ імені І.І. Мечникова та Національним університетом Альтіплано (Перу) № 648-2017-SG-UNA (2017-2022)
  • Договір про співробітництво з Національними інститутом дослідження та розвитку морської геології та геоекології (GeoEcoMar, Румунія)
  • Угода про наково-освітянське співробітництво з Пряшівським університетом (м. Пряшів,Словаччина)
  • Співробітництво з лабораторією Мерілендського університету (США) в області методики і технології викладання курсу “Географія міст” на базі ГІС
  • проєкт EU-UNDP EMBLAS «Поліпшення моніторингу навколишнього середовища Чорного моря». Координатор проекту – UNDP – Bratislava (Словаччина).
  • проєкт EMODNet - Biology – малий грант асоційованого партнерства проекту ЄС «Експлуатація, розвиток і підтримка Європейської мережі морських спостережень і даних. Координатор проекту – Морський Інститут Фландрії (VLIZ), м. Оостенде, Бельгія
  • проєкт GEF-UNEP “Цільові дослідження для підвищення розуміння глобального циклу азоту в напрямку створення системи управління азотом” (Targeted Research for improving understanding of the Global Nitrogen Cycle towards the establishment of an International Nitrogen Management System (INMS)) NEC05348 Координатор проекту – Центр Екології і Гідрології (СЕН) Ради по Вивченню Навколишнього Середовища (NERC), якій є складовою частиною Агентства з досліджень та інновацій Великої Британії (UKRI), м. Единбург, Велика Британі.
  • Проект UNDP – EU «Покращення моніторингу довкілля Чорного моря – вибрані заходи (EMBLAS-Plus)» Координатор проекту - Туреччина, UNDP Організація об’єднаних націй, Стамбульський регіональний вузол Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова В.І. Медінець.
  • Проект BSB 889 «Екологічний моніторинг в басейні Чорного моря з використанням продуктів програми Копернікус» (PONTOS) Координатор проекту – Фонд Американського Університету Вірменії, Вірменія. Керівник наукової групи ОНУ імені І.І. Мечникова С.В. Медінець.
  • INQUA Focus Group SACCOM: 1709F “Ponto-Caspian Stratigraphy and Geochronology (POCAS)” 2018-2022р.р.
  • Проєкт OTTERS Citizen Science for Water Stevardship (Horizon Europe GA No. 101094041) https://otters-eu.aua.am/about/

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top