Культура та спорт
Власний сайт біологічного факультету: biologywiki.onu.edu.ua
Студентське самоврядування
Участь у студентському самоврядуванні – це можливість залучення студентської молоді до низки перетворень, що відбуваються у сучасному суспільстві. Діяльність студентського самоврядування спрямована на особистісний розвиток студентів, становлення їх як соціально активних громадян, розвиток моральних та суспільних якостей.
Традиційно органи студентського самоврядування є організаторами загальноуніверситетських заходів: посвята в студенти, спартакіади. День працівника освіти, «Битва факультетів», «Студентські ігри», флеш-моби та ін.
Студенти біологічного факультету демонструють художні номери на всеуніверситетському конкурсі «Битва факультетів»
Студенти активно долучаються до міських заходів як волонтери, куратори та організатори. Вагомим напрямком діяльності студентського самоврядування є організація і участь у профорієнтаційних заходах, зокрема освітянських виставках, поїздках спільно з навчально-виховними підрозділами у дружні школи, поширення та рекламування іміджевих записів та відео у соціальних мережах.
Профорієнтаційні заходи під час святкування дня факультету
Результативним було проведення Ради лідерів студентського самоврядування факультету, які обмінялися досвідом, набули нових організаторських навичок, розробили спільні студентські проекти.
Нарада лідерів студентського самоврядування
Перспективними завданнями для студентського самоврядування на 2020-2021 навчальний рік є:
- формування у студентства соціально-активного ставлення до навчально-наукової, спортивної та культурної діяльності;
- залучення до загальноуніверситетських заходів більшої кількості студентів через підвищення рівня поінформованості шляхом Viber-інформування, реєстрації аккаунту біологічного факультету в Instagram та групи біологічного факультету в Facebook, створення он-лайн плану заходів на рік.
Культурні заходи
У жовтні традиційно відзначається День першокурсника. Невід’ємною частиною студентського життя є тематичні фотовиставки. День біологічного факультету в університеті святкується в квітні.
У рамках міського форуму Центром сприяння працевлаштуванню випускників та студентів ОНУ 1 листопада 2019 р. проведено День кар’єри, під час якого відбулись такі заходи: конференція з питань працевлаштування, стажування та практики студентів та ярмарок вакансій для зацікавлених студентів та випускників. Проводились також тренінги за такою тематикою: технологія і психологія працевлаштування, розвиток емоційних та комунікативних навичок, проблеми адаптації молодих фахівців на новому робочому місці. Такі події користуються великою популярністю у студентів факультету, особливо студентів старших курсів.
Студенти і викладачі факультету в квітні місяці кожного року приймають участь в огляді-конкурсі творчих колективів та окремих виконавців, студентів та співробітників факультетів Одеського національного університету імені І. І. Мечникова («Битві факультетів ОНУ»). У заключному концерті на честь 154-річниці з дня заснування ОНУ студентами біологічного факультету представлені цікаві номери.
Святкування дня народження ОНУ
Дні відкритих дверей в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова, у тому числі й на біологічному факультеті, відбуваються також наприкінці квітня. Програма цих заходів включає екскурсії до ботанічного саду ОНУ і зоологічного музею, знайомство абітурієнтів з науковою бібліотекою, лабораторіями, зустріч школярів з ректором ОНУ і деканом біологічного факультету, ознайомлення з інформацією про нові правила вступу до ЗВО.
На початку жовтня 2018 року було проведено фестиваль «Осінні вихідні у теплиці Бернардацці», який був присвячений 151-річчю з дня заснування ботанічного саду загальнодержавного значення імені академіка В. І. Липського. У цю прекрасну пору року у програмі були мастер-класи, школа садівників, уроки малювання, квести, творчі майстерні, зона відпочинку та флеш-моби для дітей, виставка рослин, картин і фотографій. У цих заходах від біологічного факультету взяли участь куратори: доценти Назарчук Ю. С., Немерцалов В. В., Кириленко Н. А., Баштан С. О. і студенти з різних курсів. Усі кошти, які були зібрані під час цього благочинного заходу, передано на ремонт Великої пальмової оранжереї (архітектор Бернардацці), яка розташована на старій території ботанічного саду ОНУ. В ній розміщено 700 екземплярів і більш ніж 100 видів переважно тропічних рослин.
В Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова вже стало доброю традицією проведення новорічного вокального конкурсу «Пісня року». Захід проходить в актовій залі ОНУ напередодні чудових зимових свят. В 2018 році від біологічного факультету у ньому брали участь студент 2 курсу Назаренко Віктор і студентка 4 курсу Макаркіна Ганна. Макаркіна Ганна стала переможницею цього конкурсу і посіла перше місце, а Назаренко Віктор за свої вокальні здібності, які розкрилися під час виконання пісні з кінофільму «Адмірал», посів третє місце.
Для студентів першого курсу вже декілька років перед літньою практикою проводяться лекції щодо здорового способу життя. Організатором цих виховних заходів під назвою «Формування культури безпеки та здоров’я на засадах суб’єкт-суб’єктної взаємодії», є кафедра здоров’я людини та цивільної безпеки, а лекторами – студенти старших курсів. Так, у червні 2018 року студенти 2 курсу хімічного факультету Іваненко Олексій і Болдирєв Олексій провели лекцію на тему «Здоров’я. Комплексний підхід». Формування культури безпеки та здоров'я проходить більш результативно, так як з'являється внутрішня мотивація та переконання у необхідності наявності таких рис у себе. При застосуванні суб’єкт-суб’єктної взаємодії молодь усвідомлено приходить до розуміння суті проблеми без тиску і надмірної вимогливості. На наш погляд, такий підхід для молоді є більш переконливим та зрозумілим.
Значне місце у культурному житті факультету посідають урочисті святкування Дня знань, Дня рідної мови, Дня Конституції України, «Halloween», Святого Миколая, Нового року, Дня Святого Валентина, Дня міжнародного жіночого свята, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги і 155-ої річниці ОНУ. З цієї нагоди студенти готують стінні газети, урочисті привітання і різноманітні заходи.
Святкування Halloween (на фото зліва на право студентська ярмарка та група студентів відділення «Садово-паркове господарство» з куратором Кадуріною А. О.)
Слід відмітити активну роботу кураторів біологічного факультету. Вони організовують відвідування культурних заходів, рекреаційних об’єктів, підприємств за профілем навчання, екскурсії в місцеві музеї і далекі подорожі, які дозволяють студентам знайомитись із культурно-історичними пам’ятками нашої країни, виховують повагу, почуття прекрасного, захоплення історичним минулим та здобутками нашого народу.
Організація кураторами дозвілля студентів спрямована на створення та забезпечення умов для творчої самореалізації студентів, активізації більш тісної взаємодії викладачів та студентів, що, в свою чергу, сприятливо впливає на процес навчання; а також професійну орієнтацію та сприяння працевлаштуванню.
Екскурсія по парку Софіївка, м. Умань
Екскурсія «Символіка рослинних мотивів в архітектурі Одеси» (група студентів відділення «Садово-паркове господарство»)
Екскурсії містом (студенти-біотехнологи під час екскурсії на коньячний завод «Шустов»
з куратором доц. Зінченко О.Ю.)
Екскурсія на виноробне підприємство у с. Шабо, Одеська обл. (студенти-біотехнологи
з куратором доц. Зінченко О.Ю.)
Поїздка до етнопарку «Нью-Васюки», с. Великодолинське, Одеська обл.
Екскурсія до середньовічної фортеці в м. Білгород-Дністровський, Одеська обл.
Спектакль «Про кохання без слів», Український театр
(магістри-мікробіологи з куратором доц. Гудзенко Т.В.)
Більшість екскурсій та заходів відбуваються на свіжому повітрі, що також сприяє поліпшенню фізичної форми, як студентів, так і викладачів.
Навіть під час закордонних відряджень викладачі підтримують тісний контакт зі студентами та беруть участь у сумісних заходах.
Викладачі та студенти біологічного факультету біля пам’ятника північному сяйву під час екскурсії містом Умео (Швеція) та сумісного тренування в спорткомплексі Університету Умео (академічна мобільність в рамках програми Еразмус+)
Заходи, що проводяться у межах вільного часу, сприяють розвитку естетичних та мистецьких смаків, високих моральних якостей студентів та дозволяють більш повно розкривати їх унікальну індивідуальність.
Щорічно студенти, аспіранти та викладачі біологічного факультету не лише ставлять перед собою завдання у межах навчального плану: здати курсову роботу, виступити на конференції, написати монографію, а й кидають серйозні виклики. Так у 2017 році аспірантка кафедри генетики та молекулярної біології Дар’я Жарикова здійснила 5-ти денне сходження на гору Кіліманджаро в Африці, де було встановлено прапор Одеського університету. Захід має великий виховний зміст, вимагає неабияких зусиль, суттєво підвищує самооцінку людей.
Вершина Кіліманджаро, Африка
Спортивні заходи
Фізична культура і спорт виконують провідну роль важливого чинника здорового способу життя, профілактики захворювань, формування гуманістичних цінностей, сприяють досягненню фізичної, морально-естетичної досконалості, вихованню корпоративної культури та, разом з іншими напрямами роботи факультету і університету, створюють репутаційний імідж нашого вишу.
Збірні команди студентів з різних видів спорту беруть участь в змаганнях міського, обласного та республіканського рівнів
Збірна команда університету на чолі з капітаном, студентом біологічного факультету, виборює кубок з регбі
Щорічний студентський фестиваль для першокурсників «Mechnikov start fest» зазвичай відбувається на стадіоні ОНУ у вересні. Програма фестивалю включає знайомство учасників команди між собою, презентація команд, мозковий штурм, спортивні конкурси, флеш-моб. Студенти біологічного факультету завжди активні, рішучі та винахідливі, тому і отримують призові місця.
«Mechnikov start fest», тренування команди біологічного факультету на стадіоні ОНУ
(вправи показує студент Григоренко В.)
Універсіада «Cтудентськi iгри» Одеського національного університету імені I. I. Мечникова зазвичай проходить в кінці вересня на базi університетської оздоровчої бази ОНУ в Чорноморці. Так у 2018 році за участь у конкурсі «Візитівка» команда біофаку отримала І місце, «Ранкова руханка» – І місце, «Жіноче перетягування канату» – ІІІ місце, «Жіночий волейбол» – ІІІ місце, «Чоловічий баскетбол» – ІІІ місце, «Плакати» – ІІІ місце, «Мозковий штурм» – ІІІ місце. Загалом збірна студентів біологічного факультету посіла ІІІ загальнокомандне місце і завоювала бронзові медалі. Для порівняння збірна команда біофаку на «Студентських іграх» у 2017 і 2016 р. посіла ІІ місце , а у 2015 р. – ІІІ загальнокомандне місце.
«Ранкова руханка»
Збірна команда біологічного факультету під керівництвом замісника декана з виховної роботи доц. Герасим’юка В. П.
В цьому короткому огляді ми окреслили низку питань, які мають суттєвий вплив на формування молодої особистості. Головними для навчального закладу залишаються заходи, спрямовані на роботу по поліпшенню успішності навчання, а також заходи національно-патріотичного характеру, профілактика негативних явищ та популяризація здорового способу життя.