Видавництво "Одеський національний університет"

Редакційно-видавничий відділ 

Із історії видавничої справи в університеті

Початком редакційно-видавничої справи в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова було створення Редакційно-видавничого центру згідно з наказом ректора за № 22-02 від 26 червня 2006 року.

Мета його створення – видання наукової, навчальної, навчально-методичної, довідкової літератури та інших видів видань в інтересах забезпечення ними навчального процесу, науково-дослідної та інших робіт в університеті.
Комплект обладнання для оперативної поліграфії університетом придбано, встановлено та запущено до роботи на початку 2009 року.

На конференції колективу працівників університету, що пройшла 31 травня 2011 року, було затверджено постанову щодо внесення в перелік структурних підрозділів ОНУ в Статуті університету – видавництва «Одеський національний університет» (видавництво ОНУ).

Наказом ректора за № 40-02 від 03.10.2011 р. згідно з законом «Про вищу освіту» в університеті було створено Редакційно-видавничий відділ.

Одеський національний університет імені І. І. Мечникова 22 листопада 2011 року рішенням Державного комітету телебачення та радіомовлення України отримав Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції. Вид діяльності у видавничій справі – видавнича діяльність, виготовлення видавничої продукції (серія ДК, № 4215 від 22.11.2011 р.).

Вступ ОНУ до Державного реєстру книговидавців значно розширює можливості видавництва. Відтепер з 2012 року Одеський національний університет імені І. І. Мечникова має право видавати книжкову продукцію з грифом Міністерства освіти і науки України, монографії та автореферати дисертацій.
Окрім УДК (універсальна десятична класифікація), ББК (бібліотечно-бібліографічна класифікація), знака охорони авторського права © (професійно-видавнича назва «копірайт») видавництво надає Міжнародний стандартний номер книги – ISBN (International Standard Book Number) та номер ідентифікації періодичного видання – ISSN (International Standard Serial Number).

Використання ISBN та ISSN дає можливість увійти до єдиної системи: видання – книгорозповсюдження – інформаційне обслуговування, проводити обов’язкову розсилку видань за адресами, які затверджені Кабінетом Міністрів України та Книжковою палатою.

 

Начальник відділу

Іваниця Дмитро

Співробітники:

 • Ветвицька Валентина Геннадіївна
 • Дьяченко Лариса Федорівна
 • Матяш Валерія Вікторівна
 • Остапенко Світлана Олександрівна

Для університету важливо, щоб кожен викладач міг видати власний підручник чи посібник – навчальний або методичний, оскільки такі видання активно впливають на якість навчального процесу, сприяють реалізації педагогічного потенціалу. Видання монографій, наукових журналів (Вісник Одеського національного університету; Мікробіологія і біотехнологія; Сенсорна електроніка і мікросистемні технології та ін.), матеріалів міжнародних, всеукраїнських та університетських конференцій, не лише розширює наші наукові контакти, а й сприяє підвищенню наукового потенціалу.
Одним із головних замовників видавництва є наукова бібліотека ОНУ. Співпраця видавництва і бібліотеки здатна зберегти на довгі роки праці вчених університету, полегшити доступ до друкованих праць для студентів, аспірантів і фахівців.

Взагалі видавнича діяльність у вищих учбових закладах – це цілий світ інтересів авторів і читачів, редакторів, дизайнерів, поліграфістів, співробітників наукової бібліотеки, покликаний сприяти виконанню завдань університету і зміцненню його зв'язків із зовнішнім світом.

 • Науково-практичний семінар: Специфіка підготовки наукових, науково-популярних, навчальних, довідкових видань до випуску

  Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у науково-практичному семінарі: "Специфіка підготовки наукових, науково-популярних, навчальних, довідкових видань до випуску"

  м. Одеса, 21-22 червня (четвер-п'ятниця) 2018 р.

  Організатори семінару:

  • Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова"
  • Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова (ОНУ)
  • Громадська організація Асоціація "Інформатіо-Консорціум"

  Для участі в семінарі запрошуються: редакційно-видавничі відділи наукових установ та організацій, вищих навчальних закладів України, видавництва (видавничі організації), Ф-ОП (видавці), що випускають наукову, науково-популярну, навчальну, довідкову літературу

  Місце проведення: м. Одеса, оздоровчо-спортивна база відпочинку ОНУ "Чорноморка", сел. Совіньон-1, провулок Південно-санаторний, 2, (їхати від жд вокзалу маршрутним таксі №220 до зупинки «Совіньон-1»)

  Доповідачі:

  • Зелінська Надія, зав. кафедри медіакомунікацій Української академії друкарства, д-р філол. наук, професор
  • Плиса Галина, зав. відділу державної стандартизації Книжкової палати України, заслужений працівник культури України
  • Погореловська Ірина, зав. відділу Міжнародної системи стандартної нумерації книг (ISBN), Книжкової палати України, магістр інтелектуальної власності

  Тематика доповідей: типологічна культура та редагування видань, специфіка оформлення вихідних відомостей наукових, науково-популярних, навчальних, довідкових видань, окремі аспекти охорони авторського права, підготовка електронних видань до випуску, ідентифікація видань у системах ISBN/ISMN/ISSN/DOI

  Оплата участі в семінарі здійснюється: у безготівковій формі на підставі договору / рахунку/ акту і становить 600,00 грн (без ПДВ).

  Зареєструватись для участі в семінарі можна до 15.06.2018, надіславши заявку на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  Довідки за тел.: (044) 296-32-36 (відділ ISBN)

  Оплата проїзду, замовлення та оплата за проживання та харчування (м. Одеса, оздоровчо-спортивна база відпочинку ОНУ "Чорноморка") учасниками семінару здійснюється самостійно!!!

  Вартість проживання — 415 грн. за добу з 1 людини з трьохразовим харчуванням. При бажанні учасники семінару можуть продовжити термін проживання на базі відпочинку ОНУ "Чорноморка" http://onu.edu.ua/uk/infostudents/chornomorka 

  ЗАЯВКА для участі в науково-практичному семінарі "Специфіка підготовки наукових, науково-популярних, навчальних, довідкових видань до випуску"

  (21.06.2018 – 22.06.2018, четвер-п'ятниця)

  Прізвище, ім'я,

  по батькові учасника

   

  Наукова установа/ВНЗ

  /видавництво (видавнича організація)

   

  ПІБ видавця (ФО-П)

   

  Посада

   

  Місцезнаходження видавця

   

  Контактний телефон

   

  E-mail

   

   

СУЧАСНІ ВИДАВНИЦТВА ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ МАТЕРІАЛИ ПЕРШОЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ (м. Одеса, 23-26 вересня 2014 р.) СУЧАСНІ ВИДАВНИЦТВА ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ МАТЕРІАЛИ ДРУГОЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ (м. Одеса, 25-27 травня 2017 р.)

КАТАЛОГ ВИДАНЬ ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА 2014

КАТАЛОГ ВИДАНЬ ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА 2015

КАТАЛОГ ВИДАНЬ ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА 2016

КАТАЛОГ ВИДАНЬ ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА 2017

КАТАЛОГ ВИДАНЬ ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА 2018

КАТАЛОГ ВИДАНЬ ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА 2019

КАТАЛОГ ВИДАНЬ ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА 2020

Наша адреса:

вул. Єлісаветинська (Щепкіна), 12, м. Одеса, 65082, Україна
тел./факс: (048) 723-28-39

тел. (048) 788-03-99 
тел./моб. 094-886-0399   

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: onu.druk

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top