Дистанційне навчання
Дистанційне навчання в умовах війни значно відрізняється від того, що було в період карантину, спричиненого корона вірусною інфекцією.
Як і раніше, викладачі кафедри проводить навчання з використанням зручних платформ для дистанційного навчання - лекції у Zoom, надання презентацій та контрольних завдань за допомогою веб-серверу Google Classroom, електронною поштою та через менеджери Viber, Telegram.
Але, в умовах стресу, надмірного психологічного навантаження та постійних переживань студентам важко сприймати суху інформацію у вигляді монотонної лекції. Потрібно більше зацікавити студента, іноді навіть на рівні емоцій. Тому і викладачі нашої кафедри і куратори курсів, що знаходяться на постійному зв'язку зі студентами и частку лекційних годин приділяють тому, щоб дізнатися, як собі студенти почувають, чи всі у них добре, чи є безперебійний зв'язок рідними. Дізнаються, чи можливо студентам необхідна додаткова допомога для того, щоб опанувати курс .
До того ж кожен викладач розуміє, що відсидіти чотири пари в аудиторії набагато легше, ніж перед монітором. У зв'язку з цим курси наших викладачів включають багато демонстраційних матеріалів, роботи з серверами, фрагменти навчальних фільмів
Карантин залишив нам свій досвід, який став у нагоді зараз. Як і раніше, багато з нас додатково навчаються на таких сервісах як Stepik, Coursera, Edx або Promiteus і розповідає про такі можливості студентам.
Однак дистанційне навчання має свої мінуси, особливо для студентів біологів або медиків. В першу чергу складність з практикою. Ситуація, при якій студенти можуть подивитися як що робиться, але не мають можливості зробити руками, багато в чому знецінює отримані знання і це один з основних мінусів дистанційного навчання. При даній формі навчання, максимальний результат може бути досягнутий тільки за умов жорсткої самодисципліни, самостійності і свідомості, що ускладняється тим психологічним тиском, що зараз відчувають і студенти і викладачі.
Викладачі нашої кафедри намагаються проводити практичні заняття у лабораторії з одночасної демонстрацією у Zoom. Особливо це стосується практичних занять з мікробіології, імунології, вірусології, спеціального практикуму.
Зараз ми перейшли на змішану форму навчання і це добре, оскільки неможливо отримати практичні навички дистанційно. Однак, ми усі пам’ятаємо, що зараз у країні війна, тому студенти ознайомлені з місцем розташування захисних споруд та правилами поведінки під час евакуації та в укритті.
Тому, не дивлячись на все - можемо сказати, що викладачі нашої кафедри впоралися і як і раніше працюють і сподіваються на краще.