Кафедра лексикології та стилістики англійської мови
Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор
Колегаєва Ірина Михайлівна
Викладацький склад кафедри
- Ігіна Олена Володимирівна - кандидат філологічних наук, доцент
- Калінюк Олена Олексіївна - кандидат філологічних наук, доцент
- Кашуба Марина Валентинівна - кандидат філологічних наук, доцент
- Колегаєва Ірина Михайлівна - доктор філологічних наук, професор
- Красницька Катерина Вікторівна - кандидат філологічних наук, доцент
- Нетреба Катерина Сергіївна - викладач
- Попік Ірина Петрівна - кандидат філологічних наук, доцент
- Степанюк Неля Василівна - кандидат філологічних наук, доцент
- Терехова Лілія Володимирівна - кандидат філологічних наук, доцент
- Ткаченко Ганна Володимирівна - кандидат філологічних наук, доцент
- Тхор Неоніла Максимівна - кандидат філологічних наук, доцент
Це ностальгічна фотографія нашого колективу. Військовий стан і життєві перепетії прорідили склад кафедри, але всі вони в душі лексикологи назавжди.
Загальна характеристика кафедри
Кафедра лексикології і стилістики англійської мови була реорганізована із кафедри англійської філології у 1975 р. ЇЇ засновником і першим завідувачем була доктор філологічних наук, професор Валерія Андріївна Кухаренко. В ті часи колектив кафедри налічував 12 осіб, серед яких фахівців вищої кваліфікації було лише двоє: проф. Кухаренко В.А. та доц. Горшкова К.О.
Наразі на кафедрі під керівництвом проф. Ірини Михайлівни Колегаєвої працюють 10 викладачів, із них 9 мають науковий ступінь кандидата філологічних наук. Всі вони є випускниками ОНУ імені І.І. Мечникова та аспірантури при кафедрі лексикології і стилістики англійської мови. Через навчання в докторантурі й аспірантурі при кафедрі пройшло багато філологів-германістів, які сьогодні складають кадровий кістяк в ОНУ та інших. Це доктори наук, професори О.Ю. Карпенко, Т.І.Домброван, О.П.Матузкова, Бігунова Н.О., Кравченко Н.О., Строченко О.В., Смаглій В.М., кандидати наук, доценти О.Л.Нікуліна, Реконвальд Н.В., О.М.Мелентьєва, А.О.Томас, Олійникова Г.О., Загребельна Н.В., Цобенко О.В., Н.П.Віт, О.М.Набока, І.Ю.Онищук, О.О.Джуматий. Проф. Л.М. Голубенко, яка довгі роки очолювала факультет романо-германської філології, також є ученицею проф. В.А. Кухаренко. Належністю до цієї школи до цих пір пишається і відомий на всю країну та за її межами шоумен О.Н. Філімонов.
Сьогодні чотири із дев’яти мовних кафедр факультету РГФ очолюють спеціалісти, які виросли та сформувалися саме на кафедрі лексикології і стилістики англійської мови. Це проф. О.Ю. Карпенко, яка завідує кафедрою граматики англійської мови, доц. Набока О.М., що очолює кафедру іноземних мов професійного спрямування для гуманітарних факультетів, доц. О.П. Матузкова, яка з моменту зародження довгі роки керувала кафедрою теорії та практики перекладу. Професор Н.О.Бігунова завідує кафедрою теоретичної та прикладної фонетики англійської мови. Крісло завідуючого кафедрою лексикології і стилістики англійської мови за чотири десятиліття її існування належало: проф. В.А. Кухаренко (з моменту заснування по 1983 рік), доц. Н.М. Тхор (1983 – 1994 рр.) та проф. І.М. Колегаєвій (з 1994 року і по теперішній час). Посаду декана факультету романо-германської філології обіймає професор Н.О.Кравченко.
В межах кафедри склалася і успішно розвивається наукова школа, яка була започаткована проф. В.А. Кухаренко і продовжена її ученицею та послідовницею проф. І.М. Колегаєвою. Коло наукових пошуків охоплює лінгвістику тексту, дослідження, в царині когнітивної лінгвістики, проблеми вербальної комунікації і перекладу, лінгвокогнітивні розробки сучасного англомовного дискурсу, а також широке коло проблем лінгвістичної семантики. При кафедрі діє аспірантура і докторантура за спеціальністю 10.02.04. – германські мови.
Навчальна діяльність кафедри полягає у підготовці фахівців за кількома напрямками. Передусім, це навчання студентів факультету романо-германської філології, майбутніх викладачів англійської та німецької мови і літератури і майбутніх перекладачів. Професори, доценти, викладачі кафедри навчають їх майстерному володінню сучасною англійською мовою, а також вводять студентів у науково-філологічний світ, знайомлячи їх з теоретичними курсами лексикології, стилістики, лінгвокраїнознавства, когнітивістики, теорії мовної комунікації, інтерпретації тексту. Професори та доценти кафедри пропонують студентам цілу низку спецкурсів за найактуальнішою тематикою: від основ бізнес спілкування до оглядів масової та поп-культури останнього десятиріччя у англомовному світі. Матеріали та методичні навички, які співробітники кафедри отримують під час закордонних стажувань, потім застосовуються у навчальному процесі.
На базі кафедри лексикології і стилістики англійської мови створена міжкафедральна філологічна бібліотека, яка налічує більше 3 тисяч томів наукової літератури із загальних питань лінгвістики та спеціальних проблем англійської філології. Наявні у бібліотеці монографії, дисертації, наукові збірники, словники та енциклопедії слугують надійною теоретичною базою, якою активно користуються як досвідчені, так і молоді спеціалісти-філологи.
Починаючи з 2000 року на факультеті РГФ успішно функціонує ресурсний центр американського країнознавства та викладання англійської мови, який очолює проф. І.М. Колегаєва. Персонал ресурсного центру – це молоді співробітники кафедри лексикології і стилістики англійської мови. На базі центру проводяться семінари для викладачів і студентів навчальних закладів м. Одеси. Фонди центра налічують сотні одиниць довідкової літератури, аудіо та відео матеріали з питань лінгвістики, методики викладання англійської мови, країнознавства США та сучасної культури англомовного світу. За час свого існування кафедра неодноразово виступала у ролі приймаючої кафедри для викладачів із Великої Британії та США, які за програмами British Council та Fulbright працювали в ОНУ ім. І.І. Мечникова, читали лекції, проводили семінари та тренінги для студентів і викладачів ОНУ та інших вузів Одеси.
Кафедра лексикології і стилістики англійської мови організовує семінари і майстер класи для викладачів факультету, в яких беруть активну участь представники Oxford University Press та інших провідних організацій у сфері освіти. Дані семінари присвячені обговоренню новітніх методик викладання англійської мови, оцінювання якості знань, а також використанню інноваційних мультимедійних компонентів в процесі навчання (iTutor, iChecker і багато інших).
Викладачі факультету РГФ на семінарі Oxford University Press: Впровадження інноваційних технологій у навчання (Digital literacy: How to help implement technology use in the classroom)
Навчальна діяльність
Фахівці кафедри викладають низку теоретичних та практичних навчальних дисциплін.
На освітньому рівні «бакалавр» співробітниками кафедри викладаються обов’язкові навчальні дисципліни:
- Основна / перша іноземна мова (англійська): домашнє читання, лексика, аналіз тексту;
- Друга іноземна мова (англійська): практична фонетика, лексика, граматика, домашнє читання, газета, аналіз тексту;
- Лексикологія основної іноземної / англійської мови;
- Стилістика основної іноземної / англійської мови;
- Лінгвокраїнознавство основної іноземної / англійської мови;
- Основи теорії мовних комунікацій;
- Лінгвокраїнознавство другої іноземної мови;
- Основи наукового дослідження, академічне письмо та академічна доброчесність.
На освітньому рівні «бакалавр» фахівці кафедри викладають вибіркові навчальні дисципліни:
- Екстенсивне читання англомовного тексту;
- Принципи роботи з англомовними лексикографічними джерелами;
- Англомовний туристичний дискурс;
- Методи вивчення та викладання лексики;
- Англомовна преса ділового спрямування;
- Хронотоп літературного тексту;
- Текст як мовленнєвий, комунікативний та культурологічний феномен;
- Наратив в англомовному художньому тексті;
- Дискурс англомовних мас-медіа.
На освітньому рівні «магістр» співробітниками кафедри викладаються обов’язкові навчальні дисципліни:
- Основна іноземна мова (англійська);
- Друга іноземна мова (англійська);
- Сучасні когнітивні дослідження та організація наукової роботи.
На освітньому рівні «магістр» фахівці кафедри викладають вибіркові навчальні дисципліни:
- Нейролінгвальні механізми мовленнєвої діяльності;
- Опис у художньому тексті і у сценарному трансформі;
- Вербалізація концептуального поля.
Для аспірантів професорами кафедри викладаються дисципліни:
- Густаторний код культури;
- Нейролінгвістика в парадигмі сучасної філології;
- Художня, наукова і мас-медійна комунікація як об‘єкт лінгвістичних досліджень.
Викладачі кафедри також здійснюють керівництво педагогічною та асистентською практикою, а також забезпечують наукове керівництво науковими роботами здобувачів першого, другого та третього рівнів вищої освіти.
Всі спецкурси логічно пов'язані з науковими дослідженнями, що проводяться співробітниками кафедри, і з тим напрямком навчальної діяльності, який забезпечує кафедра лексикології і стилістики англійської мови.
В період з 2015 по 2020 рр. видано такі методичні вказівки та навчальні посібники
- Тхор Н.М., Калінюк О.О.,Попік І.П. Методичні вказівки до домашнього читання для студентів молодших курсів англ. відділення ф-ту РГФ.– Одеса, Фенікс, 2015. – 82 с.
- Нетреба К.С. Навчальний посібник із домашнього читання на матеріалі роману М.Хеддона «The Curious Incident of the Dog in the Night-Time» для студентів 1-2 курсів відділення англійської філології денної та заочної форм навчання. – Одеса, КП ОМД, 2015. – 144 с.
- Насталовська І.В. Навчальний посібник із домашнього читання для студентів 3-4 курсів відділення німецької філології денної та заочної форм навчання. – Одеса, КП ОМД, 2015. – 189 с.
- Насталовська І.В. Методичні вказівки до курсу «Домашнє читання» для студентів 1-3 курсів відділення німецької філології денної та заочної форм навчання. – Одеса, КП ОМД, 2015. – 33с.
- Степанюк Н.В., Томчаковський О.Г. Методичні вказівки «The Problems of the Subjunctive Mood in English» для студентів 3-5 курсів економічних спеціальностей Інституту математики, економіки і механіки ОНУ. – Одеса, ТОВ «Удача», 2015. – 48 с.
- Томчаковський О.Г. Методичні вказівки «Англійська ділова преса» для студентів 3-4 курсів економічних спеціальностей Інституту математики, економіки і механіки ОНУ. – Одеса, ТОВ «Удача», 2015. – 65 с.
- Томчаковський О.Г.Методичні рекомендації «Лексикография английского языка» для студентів 5 курсу англійського відділення денної форми навчання ф-ту РГФ. – Одеса, ТОВ «Удача», 2015. – 59 с.
- Ємельянова Л.Л., Калінюк О.О. Методичні вказівки до практичного курсу з аналітичного читання для студентів старших курсів англійської філології денної та заочної форм навчання ф-ту РГФ. – Одеса,Фенікс, 2015. – 35 с.
- Тхор Н.М., Калінюк О.О.,Попік І.П. Методичні вказівки до домашнього читання для студентів старших курсів англ. відділення ф-ту РГФ.– Одеса, Фенікс, 2016. – 149 с.
- Розанова О.А. Методичні вказівки до спецкурсу «ProfessionalCommunicationSkills» для студентів 3 курсу денної форми навчання ф-ту РГФ. – Одеса, КП ОМД, 2016 – 52 с.
- Нетреба К.С. Навчальний посібник з домашнього читання для студентів 4-5 курсів англійського відділення денної форми навчання ф-ту РГФ. – 40 с.
- Калінюк О.О, Поздняков Д.О. Метамова лінгвістичних досліджень. Методичні вказівки до написання курсових, бакалаврських, і магістерських робіт з лексикології та стилістики англійської мови для студентів ІІІ – IV курсів та магістрів англійського відділення факультету романо-германської філології // Одеський національний університет ім.. І.І.Мечникова. – О.: КП “Одеська міська друкарня”, 2019. - 32 с.
- Поздняков Д.О., Нетреба К.С. Домашнє читання. Методичні вказівки до курсу «Домашнє читання» (на матеріалі романів N. Hornby “About a Boy”, V.Woolf “Mrs. Dalloway, Y.Martel “Life of Pi”) для студентів III-IV курсів денної та IV-V курсів заочної форм навчання відділення англійської філології // Одеський національний університет ім.. І.І.Мечникова. – О.: КП “Одеська міська друкарня”, 2019. - 37 с.
- Тхор Н.М, Калинюк Е.А., Попик І.П. Домашнє читання. Методичні вказівки з домашнього читання для студентів молодших курсів відділення англійської філології (денної та заочної форм навчання) факультету РГФ. - Одеса: Фенікс, 2019.
- Степанюк Н.В., Терехова Л.В., Реконвальд Н.В. Реферування англомовного публіцистичного тексту. Методичні вказівки до курсу “Основна іноземна мова (англійська)” для здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра спеціальності 035 «Філологія» спеціалізації 035.041 «Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська». Одеса: ТОВ “Удача”, 2020.
- Степанюк Н.В., Терехова Л.В., Реконвальд Н.В. Особливості сучасної англомовної преси. Методичні вказівки до курсу “Друга іноземна мова (англійська)” для здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра спеціальності 035 «Філологія» спеціалізації 035.043 «Германські мови та літератури (переклад включно), перша - німецька». Одеса: ТОВ “Удача”, 2020.
- Реконвальд Н.В., Степанюк Н.В., Терехова Л.В. Домашнє читання (на матеріалі роману S.Kinsella “The Undomestic Goddess”). Методичні вказівки для здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра спеціальності 035 «Філологія» спеціалізації 035.041 «Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська». Одеса: ТОВ “Удача”, 2020.
Наукова діяльність
Назва науково-дослідної роботи – «Системно-структурні і дискурсивно-когнітивні дослідження англомовної картини світу» 0119U002438.
Підготовка кадрів
В період з 1991 по 2021 рр. в межах навчання в докторантурі кафедри захистили докторські дисертації:
- Колегаєва І.М. Текст в системе научной и художественной коммуникации (на материале англоязычной прозы). 1992 г.
- Карпенко О. Ю. Когнітивна ономастика як напрямок пізнання власних назв. 2006 г.
- Домброван Т. І. Синергетическая модель развития английского языка. 2014 г.
- Матузкова О. П. Английская идентичность как лингвокультурный феномен: когнитивно-дискурсивный аспект. 2015 г.
- Строченко Л.В. Концептуальне поле GENIUS у картині світу англомовного соціуму. 2021 р.
Кандидатські дисертації в рамках навчання в аспірантурі захистили:
- Кашуба М.В. «Нарративниый и фабульный хронотоп англоязычного художественного текста (на материале произведений с повествованием от первого лица)».1996 г.
- Розанова О.А. «Композиционно-речевые формы в англоязычной художественной и публицистической прозе (сравнительное исследование на материале произведений 19-20 вв.). 1996 г.
- Калінюк О.О. Композиционно-речевая форма "описание" в научно-фантастическом тексте (на материале научно-фантастических произведений английских и американских авторов ХХ в.). 1999 г.
- Степанюк Н. В. Способы интеграции инокодовых сообщений в текст (на материале научной и художественной англоязычной прозы). 2002 г.
- Попик И. П. Лексико-семантическое поле "жестикуляция" в языке и речи (на материале англоязычных словарей и текстов). 2004 г.
- Строченко Л. В. Лексико-семантичне поле "коштовне каміння" в англійській мові та мовленні (лінгвокогнітивне дослідження на матеріалі словників і текстів). 2008 р.
- Насталовська І. В. Текстова парадигма оригінального та адаптованого текстів (на матеріалі англомовних художніх текстів). 2009 г.
- Томчаковський О. Г. Англоязычная лексикографическая статья как поликодовое сообщении (на материале англоязычных толковых словарей). 2013 г.
- Поздняков Д. О.. Англоязычная вербализация концепта "INSANITY" (на материале словарей и художественных текстов). 2013 г.
- Ігіна О. В. Англоязычный анималистический дискурс. 2014 г.
- Красницька К. В. Вербалізація концепту СТОРОНИ СВІТУ в англомовній картині світу. 2015 р.
- Терехова Л. В. Газетный макротекст: единство категорий ВРЕМЯ, ПРОСТРАНСТВО, ЧЕЛОВЕК в публикациях о кризисной ситуации (на материале англоязычной периодики). 2015 г.
- Карпенко М. Ю. Онімний простір інтернету (на матеріалі англомовних сайтонімів). 2016 р.
- Новаковська О. М. Лексико-семантичне поле «blood» в англомовній наївній та науковій картині світу. 2016 р.
За 2020 р. співробітниками кафедри було опубліковано такі статті
- Kolegaeva, I., & Strochenko, L. (2020). CONCEPT GENIUS IN ITS HISTORICAL PERSPECTIVE. Scientific Journal of Polonia University, 38(1-1), 50-55. https://doi.org/10.23856/3806
- Долусова Н.В. Концепт SEA в американському жіночому дискурсі ХХ-ХХІ ст. // Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана. – Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика», 2020. – Вип. 30. Том 2. – С.159-164.
- Долусова Н.В., Красницька К.В. Вербалізація концепту «ПОРУШЕННЯ ХАРЧОВОЇ ПОВЕДІНКИ» в феміністських есе // Записки з романо-германської філології – Вип.1 (44). – 2020. – С.116-123.
- Долусова Н.В., Красницька К.В., Стeпанюк Н.В. Глобальне явище CORONAVIRUS як новий концепт в англомовній лінгвокогнітивній картині світу // Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Вип. 32. Дрогобич. 2020. – С.148-153.
- Игина Е.В., Гайошко Л.А., Сиротенко Т.В. Об анимализме и антропоморфизме в художественной литературе / Е.В.Игина и др.// Записки з РГФ: Збірник наукових праць факульт. ром.-герм. філол. ОНУ. – Одеса, 2020. – Вип.1 (44). - С. 139-148.
- Калiнюк О.О., Кашуба М.В., Розанова О.А. Дистрибутивнi характеристики композицiйно-мовленневої форми “опис” у науково-фантастичному текстi (на матерiалi оповiдань Рея Бредберi). Вiсник ЗНУ. Фiлологiчнi науки. Запорiжжя, 2020. Вип. 1.
- Кашуба М.В., Розанова Е.А. Функционирование дейктических средств в англоязычных текстах с перепорученным повествованием от 1-го лица. Актуальні питання гуманітарних наук. Міжвуз. зб. наук. праць молодих вчених Дрогобицького університету ім. Івана Франка. 2020. Вип. 27. T.2. С. 83-90
- Красницька К. В., Долусова Н. В., Степанюк Н.В. Глобальне явище CORONAVIRUS як новий концепт в англомовній лінгвокогнітивній картині світу // Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Драгобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Вип. 32. Дрогобич. 2020. C. 148-153.
- Нетреба Е.С. Особенности индивидуально-авторской интерпретации вербализованного концепта ОСЕНЬ/AUTUMN (на материале романа «Осень» Али Смит)// Записки з РГФ – № . – Одеса: КП ОМД, 2020. – C. 58-68.
- Розанова О.А., Кашуба М.В., Цинова М. В. Проспекцiя та ретроспекцiя як темпоральнi маркери текстової органiзацiї роману Н. Спаркса “The Choice”. Записки з романо-германської фiлологiї. 2020. Вип. 1 (44) – C. 264-272
- Попик И.П., Тхор Н.М. Пространственные категории в английском языке // Записки з романо-германської філології, Вип. 2(45) 2020. С. 120-126
- Степанюк Н. В., Терехова Л. В., Калінюк О.О., Драгомирецький О. О. Особливості художнього твору полікодового характеру (на матеріалі творів А. К. Дойля). Записки з романо-германської філології. Одеса, 2020. Вип. 1 (44). С. 301-310.
- Колегаєва І. М. Строченко Л.В. Назви комунікативних дій в історичній перспективі // Записки з романо-германської філології. Випуск 2 (45). 2020. С. 36-42.
- Терехова Л. В., Драгомирецький О. О., Степанюк Н. В., Калінюк О.О. Прецедентні феномени у газетному макротексті: особливості функціонування // Записки з романо-германської філології. Випуск 2 (45). 2020. С. 109-119.
- Долусова Н.В. Вербалізація концепту “OPPRESSION” у жіночому дискурсі XIX-XX ст. Одеська лінгвістична школа: кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 248-254.
- Игина Е.В., Гайошко Л.А. Оригинальная нарративная структура биографической повести Вирджинии Вулф “Flush”. Одеська лінгвістична школа: кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 260-270.
- Калінюк О.О. Особливості трансформації художнього тексту в кіносценарний комунікативний трансформ.Одеська лінгвістична школа: кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 271-279.
- Красницька К. В., Степанюк Н. В. Феномен пам’яті в сучасному англомовному романі (на матеріалі творів Тан Тваненг та Кадзуо Ішігуро): особливості авторської інтерпретації лінгво-когнітивного концепту MEMORY. Одеська лінгвістична школа: кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 279-287.
- Нетреба К. С. Концепт ВРЕМЕНА ГОДА/SEASONS в языковой картине мира А. Картер (на материале рассказа «Лесной Царь» (“THE ERL-KING ”) Одеська лінгвістична школа:кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 288-295.
- Попик И.П. Тхор Н. М. Ядерно-периферийная структура лексико-семантического поля «жестикуляция» в английском языке. Одеська лінгвістична школа: кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 147-153.
- Строченко Л.В. Концептуальне поля GENIUS в англійському мовленні. Одеська лінгвістична школа: кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 170-176.
- Терехова Л. В. Драгомирецький О. О. Поляризація ролей актантів у газетному макротексті. Одеська лінгвістична школа: кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 473-480.
- Томчаковский А. Г., Томчаковская Ю. О. К истории развития английской лексикографии.Одеська лінгвістична школа: кола реконструкцій. Колективна монографія. Одеса, 2020. – С. 177-183.
За 2020 рік було опубліковано такі тези
- Долусова Н.В. Реалізація календарного міфу у романі Т. Прачетта «Зимових діл майстер» // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції Сучасні студії з романо-германської філології, Одеса, 15 травня 2020
- Dolusova N. Mythological Allusion in the Novel “The Sea Priestess” By Dion Fortune // Theoretical and Practical Foundations of Social Process Management. XXIII International Scientific and Practical Conference. San Francisco, USA 2020. pp. 47-48 рр. Available at: DOI: 10.46299/ISG.2020.XXIII. URL: http://isg-konf.com
- Долусова Н.В. Вербалізація стереотипних гендерних образів в англійських пареміях // Science, society, education: topical issues and development prospects. Abstracts of the 8th International scientific and practical conference. Kharkiv, Ukraine. 2020. Pp. 254-256. URL: https://sci-conf.com.ua
- Ігіна О.В. До питання класифікації наративу / О.В.Ігіна // Тези доповідей Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні студії з романської і германської філології ”. - Одеса, 2020. - С. 54-55.
- Калінюк О.О. Особливості функціонування неологізмів у тексті кіносценарного комунікативного трансформу // Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні студії з романської і германської філології". – Одеса, 2020.
- Калінюк О.О., Даніліна О.А. Лексичні засоби створення простору роману Стівена Кінга «11/22/63» // Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні студії з романської і германської філології". – Одеса, 2020.
- Калінюк О.О., Червенкова А. Г. Опис відкритого простору у романі Джека Керуака «On the Road» // Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні студії з романської і германської філології". – Одеса, 2020.
- Калінюк О.О, Дрішлюк В.І. Особливості функціонування юридичних термінів, що визначають особисті та майнові зобов’язання // Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні студії з романської і германської філології". – Одеса, 2020.
- Kalinyuk O.O., Yudina O.N. The role of the speech portrait in creating the protagonist’s image // Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні студії з романської і германської філології". – Одеса, 2020
- Колегаева И.М. Густаторный код культуры: прилагательные вкусовой семантики в украинском, русском и английском языках // Сучасні студії з романської і германської філології: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції: м. Одеса, 15 травня 2020 р. – С.124-127.
- Красницька К.В. Соціальні стереотипии як джерело аксіологічної забарвленості концепту СТОРОНИ СВІТУ. Research of different directions of development of philological sciences in Ukraine and EU: Conference proceedings. Baia Mare, 2019. С.58-61.
- Красницька К.В. Особливості індивідуально-авторської інтерпретації концептуального змісту вербалізованого концепту MEMORY в романі К. Ішіґуро The Buried Giant. Сучасні студії з романської і германської філології: Міжнародна науково-практична конференція. Одеса, 2020.
- Нетреба К.С. Концепт ОСІНЬ/AUTUMN у мовній картині світу Алі Сміт на матеріалі роману «Осінь»// Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні студії з романської і германської філології» до 155-річчя Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та 60-річчя факультету романо-германської філології (15 травня 2020р.) – О.: КП ОМД, 2020. – С. 134-137.
- Попік І.П., Тхор Н.М. ПРОКСЕМІЧНИЙ АСПЕКТ НЕВЕРБАЛЬНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі публікацій А. Піза). Сучасні студії з романської і германської філології: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції: м. Одеса, 15 травня 2020 р. / За редакцією д.філол.н., проф. Колегаєвої І.М. Одеса: КП ОМД, 2020. С. 84-85
- Popik I., Tkhor N. Stylistic peculiarities of Martin Luther King’s speech “I have a dream”. Матеріали міжнародної конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ». м. Одеса, Україна. 14–15 серпня 2020 р.
- Попік І.П., Тхор Н.М. ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАГОЛОВНИХ СЛІВ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ (НА МАТЕРІАЛІ ОПОВІДАННЯ М.СПАРК «A MEMBER OF THE FAMILY»). Здобутки та досягнення прикладних та фундаментальних наук XXI століття : матеріали міжнародної наукової конференції (Т. 2), 7 серпня, 2020 рік. Черкаси, Україна: МЦНД. С. 87-88
- Попік І.П., Тхор Н.М.ТАКЕСИЧНИЙ АСПЕКТ НЕВЕРБАЛЬНОЇ КОМУНІКАЦІЇ. The ХХIII th International scientific and practical conference « THEORETICAL AND PRACTICAL FOUNDATIONS OF SOCIAL PROCESS MANAGEMENT» (29 – 30 June, 2020). San Francisco, USA 2020. 321 p. Available at : DOI:10.46299/ISG.2020.XXIII : URL: http://isg-konf.com. С. 240-241.
- Tkhor N., Popik I. Stylistic peculiarities of J.F. Kennedy’s inaugural address. Збірник наукових матеріалів L Міжнародної інтернет —конференції «ІННОВАЦІЇ ХХІ СТОЛІТТЯ» 10 серпня 2020 р., м. Вінниця. С. 167-169
- Розанова О. A., Шевчук Ю. O. Особливостi функцiонування категорii простiр в романi Уiльяма Голдiнга “Lord of the Flies”. Матерiали Мiжнародної науково-практичної конференцiї “Сучаснi студїi з романської i германської фiлологiї ”. Одеса: КП ОМД, 2020. C. 92-96
- Кашуба М.В., Розанова Е.А., Циновая М.В. К вопросу об отрицательных модальных глагольных конструкциях в подъязыках автоматики ( в текстах морской направленности). Proceedings of the International Scientific and Practical Conference “Theoretical and Empirical Research: Concept and Trends”. Oxford, 2020. C. 134-136
- Кашуба М.В., Розанова Е.А., Циновая М.В. К вопросу о пространственном дейксисе (на материале англоязычных текстов с перепорученным повествованием от 1-го лица). Proceedings of the International Scientific and Practical Conference “Theoretical and Empirical Research: Concept and Trends”. Oxford, 2020. C. 136-139
- Степанюк Н.В. Терехова Л.В. Красницька К.В. Полікодовий феномен у детективах А. К. Дойля // Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання та проблеми розвитку сучасної мови та літератури». Одеса. 14-15 серпня2020. C. 64-67
- Степанюк Н.В. Функціонування американського молодіжного сленгу у творах Джона Гріна «Paper towns» та «Let it snow»// Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні студії з романської і германської філології”. Одеса. 15 травня 2020. C. 100-103.
- Строченко Л.В. Підходи до трактування концептуального поля у сучасній лінгвістиці // Сучасні студії з романської і германської філології: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції: м. Одеса, 15 травня 2020 р. / За редакцією д.філол.н., проф. Колегаєвої І.М. Одеса: КП ОМД, 2020. С. 146-148.
- Строченко Л.В. Сучасні напрями лінгвоконцептології // Міжнародна науково-практична конференція «Мова у світлі клачисної спадщини та сучасних парадигм. 13-14 березня 2020 р. Львів: ЛОГОС, 2020. – С. 90-94.
- Kolegaeva I., Strochenko L. Speech embodiment of the English concept GENIUS // "GLOBAL SCIENCE AND EDUCATION IN THE MODERN REALITIES ‘2020": conference proceedings. «ISE&E» & SWorld in conjunction with KindleDP Seattle, Washington, USA. P. 418-420.
- Терехова Л.В., Драгомирецький О. О. Автор і читач у газетній комунікації про кризові ситуації // Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні студії з романської і германської філології”. - Одеса, 2020. - С. 103-106
- Терехова Л.В., Дубровська Є. В. Особливості функціонування екфрази у романі Трейсі Шевальє " Дівчина з перловою сережкою" // Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні студії з романської і германської філології”. - Одеса, 2020. - С. 106-108
- Терехова Л. В., Драгомирецький О. О., Степанюк Н.В. Прецедентні феномени у газетному макротексті, що зображує тривалу кризову ситуацію // Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання та проблеми розвитку сучасної мови та літератури». Одеса. 25-26 вересня 2020. С. 115-118
- Томчаковский О.Г., Томчаковская Ю.О. Этапы развития английской лексикографии. / О.Г. Томчаковский, Ю.О. Томчаковська // Тези доповідей Міжнародно науково-практичної конференції "Мова у світлі класичної спадщини та сучасних парадигм." – Львів: ЛОГОС, 2020 р. – С. 94 –99.
- Tomchakovska Yu., Tomchakovskyi O. Nonverbal means of communication in English dictionaries. / Yu. Tomchakovska., O.Tomchakovskyi // Information, its impact on social and technical processes. – Haifa, 2020 – P. 205–206.
- Томчаковский О.Г., Томчаковская Ю.О. Функциональные зоны словарной статьи. / О.Г. Томчаковский, Ю.О. Томчаковська // Тези доповідей Міжнародно науково-практичної конференції "Сучасні студії з романської і германської філології." – Одеса: , 2020 р. – С. 33-37.
- Tomchakovska Yu.O., Tomchakovskyi O.G. Structural and semantic peculiarities of English legaldiscourse (based on “Aquinas’ Moral, Political, and Legal Philosophy” by John Finnis). / / Yu.O. Tomchakovska, O.G.Tomchakovskyi // Тези доповідей Міжнародної науково-практичної конференції "Правове життя сучасної України". – Одеса: Гельветика, 2020 р. – С. 428-43.
- Tomchakovska Yu.O., Tomchakovskyi O.G. The polycode character of English dictionaries // XX Міжнародна науково-практична конференція “PERSPECTIVE DIRECTIONS FOR THE DEVELOPMENT OF SCIENCE AND PRACTICE”, 08-09 червня 2020 р. Афіни, Греція. C. 330-332.
Міжнародна діяльність
Кандидат філологічних наук, доцент Красницька Катерина Вікторівна з вересня 2022 року і потепер знаходиться у закордонному відрядженні за програмою академічної мобільності в університеті Мейджи Гакуин Токио (Meiji Gakuin Tokyo), працює в межах наукової теми Specific features of the English Language in Japanise tourist materials.
Іноземні викладачі
В різні періоди на кафедрі лексикології і стилістики англійської мови працювали:
- Ричард Фрід (США);
- Кіті Джонсон (США);
- Теодор Роджерс (США);
- Івонна Хефт (США);
- Марк Гальперин (США).
Першочерговим завданням колективу кафедри є якісна підготовка кваліфікованих спеціалістів у галузі англійської філології. В сучасній Україні така спеціальність є безумовно популярною, що, в свою чергу, породжує відповідну реакцію ринку освітніх послуг. На території південного регіону України функціонують численні навчальні заклади різних рівнів акредитації, форм власності та професійних напрямів, які пропонують навчання англійській мові. Це створює атмосферу творчої конкуренції. Важелями перемоги у подібній ситуації для факультету РГФ та кафедри лексикології і стилістики англійської мови виступають: збереження вагомого кадрового потенціалу, який забезпечує «марку» ОНУ ім. І.І. Мечникова; орієнтація на новітні викладацькі технології; поновлення ресурсного фонду; створення умов творчого росту молодим спеціалістам.
Адреса
м. Одеса, Французький Бульвар 24/26, к.110
Поштовий індекс: 65058, Україна.
Телефон: 8 (048) 776-21-89
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Презентація кафедри