Абітурієнту

Frantsuzka Philologia Publicite

Вітаємо вас на сторінці кафедри французької філології Одеського національного університету імені Нобелівського лауреата Іллі Ілліча Мечникова!

Якщо ви бажаєте оволодіти майстерністю викладача французької мови або перекладача і реалізувати себе професійно, якщо завжди мріяли вільно спілкуватися мовою романтики і світових еліт, розуміти французьких виконавців, блогерів, інфлюенсерів, читати в оригіналі французьку літературу та актуальні новини, комфортно подорожувати світом, не відчуваючи себе іноземцем або бути успішним у бізнес-комунікації з іноземними партнерами, а також набути необхідних знань, щоб продовжити навчання у франкомовних країнах, тоді запрошуємо вас на навчання в ОНУ імені І.І. Мечникова, класичний університет з 1865 року.

Спробуємо відповісти на найбільш поширені запитання.

Я хочу стати студентом відділення французької філології. Що я маю зробити?

Щоб стати здобувачем спеціальності 035.055 Філологія. Романські мови та літератури (переклад включно), перша – французька (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти) потрібно скласти ЗНО з трьох предметів:

  • українська мова та література
  • один предмет на вибір: історія України/математика/біологія/географія/фізика/хімія
  • іноземна мова (французька або англійська, на вибір)

Наступний крок – подати документи до приймальної комісії у визначений термін.

Детальніше про правила прийому до ОНУ імені І.І. Мечникова

Щоб стати здобувачем спеціальності 035.055 Філологія. Романські мови та літератури (переклад включно), перша – французька (другий (магістерський) рівень вищої освіти) потрібно:

Подати документи до приймальної комісії у визначений термін (детальніше за посиланням).

Скласти:

  • ЗНО з іноземної мови (французька/англійська/німецька/іспанська)
  • письмовий іспит з фаху у вигляді тестових завдань з теоретичних аспектів французької мови

Чи можу я вступити на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти за цією спеціальністю з нульовим рівнем французької?

Так, ми навчаємо студентів як з початковим, так і з нульовим рівнем знань з французької мови.

Скільки триває навчання?

Загальна тривалість навчання за денною формою становить:

  • на першому (бакалаврському) рівні – 3 роки 10 місяців,
  • на другому (магістерському) рівні – 1 рік 4 місяці.

Які мови я маю можливість вивчати, окрім французької?

Студенти відділення французької філології вивчають обов’язково другу іноземну мову – англійську, а також третю іноземну мову (за вибором – німецька, іспанська, італійська, новогрецька, китайська).

Які у мене будуть професійні перспективи?

Випускники цієї спеціальності можуть працювати:

  • вчителями/викладачами французької та англійської мов і зарубіжної літератури в закладах середньої (бакалавр філології) / вищої (магістр філології) освіти;
  • менеджерами державних установ і організацій, приватних компаній та підприємств;
  • перекладачами у різних галузях з потребою у перекладацьких послугах;
  • журналістами, редакторами, коректорами, копірайтерами та ін.

На сторінці "Випускники кафедри", а також за посиланнями:

є особисті історії випускників, яким французька мова сприяла у професійній реалізації.

Які предмети я вивчатиму?

З переліком основних і вибіркових дисциплін професійної та загальногуманітарної підготовки можна ознайомитися за посиланням.

На 3 та 4 році навчання здобувачі вищої освіти ступеня бакалавра проходять педагогічну практику на базі Одеської спеціалізованої школи № 10, де вони мають змогу вдосконалити знання та вміння, набуті під час навчання, а здобувачі вищої освіти ступеня магістра проходять асистентську практику на факультеті РГФ Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, яка має на меті ознайомлення зі специфікою викладання французької, англійської мов та зарубіжної літератури у ЗВО.

Чи передбачена у програмі науково-дослідницька діяльність студентів?

Окрім вивчення іноземних мов, здобувачі вищої освіти займаються науковою діяльністю: на другому році навчання виконують курсову роботу з зарубіжної літератури, на третьому й четвертому – роблять перші кроки у науковому вивченні французької мови, перекладу, методики викладання та ін. Результати власних досліджень вони можуть представити на Всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, а також опублікувати в наукових журналах.

Здобувачі вищої освіти ступеня магістра працюють над магістерськими роботами, які наприкінці навчання захищають перед Атестаційною комісією. До того ж, щороку студенти факультету романо-германської філології запрошуються до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт на звання кращого науковця країни.

Студентка Діана Князян посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті студентських наукових робіт у квітні 2017

Як відбувається навчання у період пандемії COVID-19?

Відповідно до розпоряджень МОН України навчання в ОНУ імені І.І. Мечникова може відбуватися в дистанційній чи змішаній формі. Перехід на дистанційну форму не означає зупинку освітнього процесу, оскільки усі лекції, семінари і практичні заняття проводяться у повному обсязі. Використовуються різні програми відеозв’язку (Zoom, Skype, Discord, Google Meet), платформи для розміщення навчального матеріалу та контролю знань.

А як організовано дозвілля студентів?

Студентське життя – це не тільки заняття й домашнє завдання. Впродовж навчального року студенти долучаються до традиційних святкувань Дня факультету, беруть участь у студентській Спартакіаді, фестивалі "Mechnikov Fest". Першокурсники проходять урочисте посвячення у студенти, виступають на концерті до Дня першокурсника. Окреме місце у житті кафедри посідає День відділення французької філології, у святкуванні якого беруть участь викладачі і студенти усіх курсів.

Студенти беруть участь у численних культурних заходах та конкурсах, що організовують Посольство Франції в Україні, Посольство Канади в Україні, Університетське Агентство Франкофонії у Центральній i Східній Європі (AUF ECO (www.auf.org).

Завдяки співпраці кафедри з французьким культурним центром "Альянс Франсез" у м. Одеса (hafodessa.com.ua/) студенти постійно запрошуються до участі в освітньо-культурних заходах, у міжнародних конкурсах (Mot d’Or, Plume d’Or, Marathon de la Francophonie, Hackathon numérique) та зустрічах з французькими письменниками та діячами культури. "Альянс Франсез" також проводить консультування щодо навчання в університетах Франції.

Найактивніші студенти мають змогу проявити свої знання на Всеукраїнській студентській олімпіаді з французької мови та Всеукраїнській студентській олімпіаді з перекладу. Наші студенти неодноразово демонстрували високі результати серед найкращих студентів-знавців французької мови України.

А як щодо навчання і стажування за кордоном?

Студенти ОНУ імені І.І. Мечникова беруть участь у міжнародних програмах академічної мобільності та навчаються впродовж кількох місяців в університетах ЄС та США (Erasmus+, Fulbright Program, DAAD). На сторінці "Академічна мобільність" можна ознайомитися з досвідом студентів-учасників міжнародних обмінів.

Заходи, семінари, ательє та програми мобільності студентів, організовані Бюро Університетського Агентства Франкофонії у Центральній i Східній Європі (AUF), також є доступними для студентів відділення французької філології, оскільки ОНУ вмені В.І. Мечникова є з 2013 р. є членом цієї поважної Міжнародної організації.

Студентка Ганна Романко взяла участь у Фестивалі студентів, організованому AUF ECO, та перемогла в ательє "Живопис". Єреван, липень 2018

Студенти мають також можливість пройти під час літніх канікул перекладацьку практику в Університеті м. Пуатьє. Співпраця з Міжнародною неурядовою асоціацією "Français sans frontières" (www.facebook.com/Benjamin.Beckner55) та ін. дозволяє студентам вдосконалити мовленнєві навички у Міжнародних літніх таборах і мовних школах Франції.

Студентки французького відділення пройшли стажування в Університеті м. Пуатьє у Франції.

Чи можу я продовжити навчання після отримання диплому бакалавра та диплому магістра?

Бакалаври філології можуть продовжити навчання в ОНУ імені І.І. Мечникова для здобуття ступеня вищої освіти "магістр" за спеціальністю 035 Філологія спеціалізацією 035.055 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – французька.

Магістри філології мають змогу продовжити навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні для здобуття ступеня доктора філософії.

Чи забезпечує університет житлом?

Так, студенти з інших міст мешкають у гуртожитку, який знаходиться поруч з навчальними корпусами. Детальніше про умови поселення у гуртожиток за посиланням.

У студентському містечку є медичний пункт, стадіон, спортивний зал, університетський культурний Центр, наукова бібліотека, читальний зал, Ботанічний сад, Палеонтологічний музей, Зоологічний музей, Петрографо-мінералогічний музей… І все це за 5-10 хвилин до моря!

За якою адресою я можу знайти приймальну комісію, навчальний корпус та кафедру?

Адреса приймальної комісії:

Французький бульвар 24/26

Тел: (+38-0482) 68-12-84

Тел: (+38-0482) 68-18-58

vstup.onu.edu.ua/vstupna-kampaniia/pryimalna-komisiia

Кафедра французької філології знаходиться за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, IV поверх, кабінет 125.

Слідкуй за нами у соцмережах

Залишилися запитання? Пишіть нам на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Зробіть перший крок до омріяної мети – оберіть відділення французької філології факультету РГФ Одеського національного університету імені І.І. Мечникова!

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top