Академічна мобільність

Губа Катерина Олексіївна

Здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти (І рік навчання)

Участь у програмі академічної мобільності за підтримки Посольства Франції в Україні (стипендія Уряду Французької Республіки)

Місце:  Centre d’approches vivantes des langues et des médias (CAVILAM) – Université Clermont Auvergne, м. Віші (Франція)

Тривалість: 20.11.2023 р. – 08.12.2023 р.

Цього семестру мене відібрали для проходження мовного стажування у самому серці Франції – місті Віші. Це Центр французької мови CAVILAM, при Університеті Клермон Овернь, де я провела три незабутніх тижні.

Одразу для себе я визначилася, що перед дверима школи я маю залишити усі свої страхи та невпевненість, адже саме в цьому місці моя французька знайде застосування.

У перший день зранку я написала тест, обрала вибіркову дисципліну та мене розподілили у групу з моїм рівнем знань. З-поміж великої кількості дисциплін (communication orale, communication écrite, підготовка до міжнародного іспиту DELF) я обрала усну комунікацію, адже мені було важливо саме спілкуватися з людьми.

На день я мала 3 пари загалом: з 08:45 до 12:00 з маленькою перервою та з 14:00 до 15:30 після двогодинної перерви на відпочинок та обід.

Після завершення стажування я отримала сертифікат про успішне проходження навчання, і я була дуже рада цьому. Але найбільшу радість мені принесло спілкування з викладачами, студентами та просто французами у реальному житті. Було неймовірно приємно отримувати компліменти про гарне володіння французькою від носіїв мови.

За цей досвід хочу подякувати викладачам кафедри французької філології, що обрали мене, та за їхню довіру. А також Посольству Франції в Україні за можливість відкрити для себе новий світ.

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (4 курс) 

Участь у програмі академічної мобільності за підтримки Посольства Франції в Україні (стипендія Уряду Французької Республіки) 

Місце:  Centre d’approches vivantes des langues et des médias (CAVILAM) – Université Clermont Auvergne, м. Віші (Франція)

Тривалість: 20.11.2023 р. – 08.12.2023 р.

Кіцкан Марія Сергіївна

Цього семестру мені випала неймовірна можливість провести три тижні у мовній школі CAVILAM, у місті Віші, Франція. Спочатку все було складно і незрозуміло: підготовка документів, реєстрація на літаки, самостійна купівля квитків на потяг. До того ж, це була моя перша поїздка до Франції.

Нам пощастило: навчання у Франції було повністю оффлайн! У перший день ми пройшли тест на знання французької мови, де вписали також наші вподобання щодо курсів, крім Français générale. Вибір був величезний: compréhension orale, compréhension écrite, підготовка до DELF.

Готуючись до подорожі, я дуже хвилювалася, але щойно я зайшла до CAVILAM, всі мої страхи зникли. Словами не описати, наскільки там дружня атмосфера та доброзичливі викладачі. Це також стосується місцевих жителів: вони не тільки з розумінням ставляться до помилок іноземців, а й  іноді можуть виправити та доступно пояснити що до чого.

Щодо навчання, в нас було два заняття на день: перше – це Français générale, де ми навчались як граматиці, лексиці, так і писали дуже багато творів та грали у цікаві та корисні ігри. Цей курс тривав з 8.45 до 12.00. Після двогодинної перерви в нас був другий курс, який нам обрали за нашими вподобаннями та рівнем підготовки, в мене це була підготовка до DELF. З 14.00 до 15.30 ми готувались до цього іспиту: слухали аудізаписи, працювали над compréhension écrite, production écrite.

По закінченню навчання нам надали сертифікат про проходження інтенсивного курсу французької мови (59 годин).

Станська Аліна Сергіївна

Три тижні у CAVILAM, що функціонує при університеті Клермон Овернь!

Ще на початку навчання нам надали можливість обрати між чотирма ательє: Compréhension orale, Compréhension écrite, а також підготовка до DELF B1 і DELF B2. Особисто я обрала compréhension écrite і залишилась дуже задоволена! Ми працювали з текстами, повторювали багато граматичних конструкцій, часових форм, а також не забували про розмовну практику: кожне завдання ми обговорювали з групою та викладачем.

Cavilam запропонував нам багато цікавих занять: караоке, поїздки в інші міста, театр та багато іншого. Кожен день, після занять, ми мали змогу відвідувати будь-що. У нас була можливість обирати як за часом, так і за бажанням. Також, кожен понеділок о 10:00, ми збиралися на спільному сніданку, де мали змогу познайомитися з більшістю студентів з різних країн. Іспанці, італійці, японці, китайці, мексиканці і багато-багато інших національностей збиралися, щоб разом попити чаю, кави, соків та скуштувати ранкові смаколики.

У Cavilam була велика їдальня, куди ми могли піти протягом обідньої перерви. Для відвідування їдальні ми мали скористатися нашими картками, які ідентифікують особу – таку картку має кожен студент цього закладу.

Я залишись в захваті від Cavilam! Я відкрила для себе багато нового та цікавого, що в майбутньому, я впевнена, допоможе мені у моїй кар’єрі!

Ульянова Анастасія Петрівна

Мені пощастило взяти участь у 3-тижневему мовному стажуванні у Віші, за що я безмежно вдячна Посольству Франції в Україні та рідній кафедрі! Спочатку було доволі страшно – вперше їду до Франції, країну де люди спілкуються переважно французькою. Але, насправді, мовний барʼєр мені вдалося подолати дуже легко! Напевно, завдяки тому, що самі французи дуже товариські, дружелюбні та добрі люди, завжди готові допомогти та цінують бажання іноземців вчитися їх культурі та мові! Звичайно ж, і саме навчання в CAVILAM, курсах інтенсивного вивчення французької, при державному університеті, допомогло більш розкуто та впевнено спілкуватися з громадянами країн з різних куточків світу, оскільки це можливо було лише французькою! В Cavilam також мені вдалось покращити знання із французької граматики та поповнити словниковий запас новими лексичними одиницями, в тому числі і тими, що належать до розмовного стилю. Школа також пропонувала різноманітні заходи по закінченню занять: від спорту до караоке, від театру до поїздок в інші міста! Це дало можливість більше «дослідити» Францію, французів та їх культуру і менталітет у неформальній та вільній атмосфері!

Отже, я отримала прекрасний досвід проживання і навчання у Франції, багато з ким познайомилась, багато чого нового дізналась і побачила, а також підтягнула рівень володіння французькою!

Коврига Олена Олегівна

Дякую нашій кафедрі та Посольству Франції за можливість навчатися у країні, мову якої вивчаємо!

Це були неймовірні 3 тижні, протягом яких ми не лише покращили володіння французькою мовою, а й сформували нові вміння та навички. Завдяки цьому стажуванню, ми познайомилися ближче с французькою культурою, мали змогу познайомитися з містами Франції, а також здійснити найзаповітнішу мрію – побувати в Парижі!

Завдяки перебуванню у Віші я мала змогу зрозуміти, що знання, отримані в ОНУ імені І.І. Мечникова, є справжнім солідним базисом для продовження лінгвістичного, професійного та особистісного розвитку. Дисципліни, як обов’язкові, так і вибіркові, які пропонує наша ОПП стали запорукою того, що французькі викладачі нам робили багато компліментів не тільки стосовно нашої французької, але й загальної ерудованості.

Дякую Cavilam за цікавий підхід до навчання і за підвищення нашого рівня володіння французькою мовою!

Сергієнко Марія Анатоліївна

Участь у програмі академічної мобільності для студентів Erasmus+

Місце:  Республіканський університет м. Сівас (Туреччина)

Тривалість: 5.11.2021 р. - 19.01.2022 р.; 24.01.2022 р. - 9.04.2022 р.

Turkiye'de selam!

Мене звати Сергієнко Марія, я студентка 4 курсу відділення французької філології факультету РГФ.

Програма Ерасмус + зацікавила мене ще давно, аж на першому курсі. Проте лише зараз мені нарешті вдалося стати її учасником! Я отримала грант на стажування у Республіканському університеті м. Сівас, що у Туреччині. До цього два роки поспіль я подавала документи на різні програми, але, нажаль, завжди отримувала відмову. Але ось, нарешті, вдалося, і я отримала довгоочікуваний лист-запрошення від університету!

Перебування тут перевершило усі мої очікування, атмосфера просто надзвичайна. Звичайно, спочатку мені довелося пройти крізь певні труднощі під час підготовки усіх необхідних документів, але зараз ця процедура вже не здається настільки важкою. Навпаки, я насолоджуюся спілкуванням зі студентами та професорами з багатьох країн світу та маю унікальну нагоду значно покращити свій рівень володіння французькою, англійською, та навіть хорватською! (Хто б міг подумати, що університет у невеличкому турецькому місті має тісні відносини з Боснією та Герцеговиною!)

Більше того, зараз я почала відвідувати курси турецької та маю наміри досягти рівня В1 до кінця стажування. Тож не бійтеся спробувати знову і знову, навіть, якщо не вийшло з першого разу! Покращуйте свій рівень володіння мовами, складайте іспити міжнародного зразка – це надасть вам великі переваги під час конкурсу!

Окрім того, не слід забувати що Ерасмус+ є не тільки навчальним, а й соціальним проєктом. Отже, окрім оцінок до уваги беруться результати різноманітних конкурсів та змагань, волонтерські ініціативи та участь у соціальних заходах. Тут завжди раді активній та цілеспрямованій молоді яка прагне відкривати нове.

Більш детальний фотозвіт можна знайти тут

Гасюк Діана Вікторівна

Участь у програмі академічної мобільності для студентів Erasmus+
Місце: університеті Ca’Foscari (м. Венеція, Італія).
Тривалість: весняний семестр 2020-2021 навчального року

Bonjour a tous!

Я, Діана Гасюк, студенткавідділення французької філології (факультет РГФ) отримала немовірну можливість провести один семестр (весняний семестр 2020-2021 н.р.), навчаючись за кордоном, а саме – у відомому університеті Ca’Foscari (Венеція, Італія).

Хотіла б поділитись з вами своїми враженнями та надати декілька порад щодо отримання гранту.

Про програму Erasmus+ я дізналась давно, але вирішила подати заявку на 3-ому курсі (1 семестр). Перелік документів був виставлений на сайті Erasmus ONU, тому мені не прийшлось довго шукати інформацію. З найважливіших документів слід виокремити Learning Agreement, Letter of motivation, transcript of records – іншими словами, план по узгодженню навчальних дисциплін, які будуть вивчатись за кордоном, мотиваційне письмо та академічна успішність.

Я подала документи і очікувала на результат. І ось наприкінці жовтня я отримала лист-привітання з отриманням гранта! Я довго в це не могла повірити, адже навчатись за кордоном – це для мене була не тільки чудова можливість дізнатись про зарубіжну систему освіти, але й дорогоцінний досвід, нові знайомство, насичене студентське життя та подорожі!

Надалі розпочався процес підготовки документів на виїзд, а саме: віза, заява на виїзд за кордон, перехід на індивідуальний план навчання.

Навчання в Італії було змішане (онлайн/офлайн), так як умови пандемії залишались нестабільними. Не зважаючи на це, я досить багато часу провела в бібліотеці, адже такий спосіб навчання вважається досить популярним не лише в Італії, але й в Європі взагалі!

Це був мій перший довготривалий переліт в іншу країну, проте емоції, враження та досвід, які я отримала там не зрівняються ні з чим!

Результати майже з усіх дисциплін, які я вивчала в університеті Ca’Foscari (за винятком італійської культури та літератури), були визнані нашим університетом.

Курсову роботу з основної іноземної мови за 3-й курс я захистила вчасно, разом з усіма моїми одногрупниками, оскільки захист відбувався в ZOOM.

Бажаю кожному студенту спробувати цю можливість, адже студентські роки – незабутні!:)

Князян (Романюк) Діана Хачатурівна

Участь у програмі академічної мобільності для студентів Erasmus+
Місце: Болонський університет, м. Болонья, Італія.
Тривалість: один семестр (лютий – липень 2018 р.)

Підготовка документів

У жовтні 2017 Еразмус-офіс нашого університету оголосив про початок відбору кандидатів для навчання протягом весняного семестру в одному з найстаріших університетів Європи – Болонському університеті. Навчальні кампуси знаходяться у різних містах північного регіону Емілія-Романья, як-от: Чезена, Форлі, Ріміні, Равенна й Болонья. Університет має велику навчальну та технічну базу, кілька філіалів бібліотек і ресурсних центрів у м. Болонья.

У процесі подання заявки міжнародний відділ всіляко допомагав і давав поради щодо заповнення договору про навчання. Мою заявку розглядав безпосередньо Болонський університет, лист-запрошення мені надіслали через два тижні після закінчення терміну подачі документів.

Отже, 5 грудня 2017 я отримала такий електронний лист:

На цьому етапі починався процес взаємодії з міжнародним офісом Болонського університету, який також сприяв підготовці усіх документів для безперешкодного отримання візи, зручного перельоту та перебування на території Італії.

Лист-запрошення на навчання мені надіслали після підтвердження моєї участі у програмі. Це основний документ, необхідний для отримання візи, оскільки саме в ньому університет бере на себе зобов'язання про забезпечення транспорту та проживання в Італії, вказується сума стипендії (850 євро).

Він мав такий вигляд:

Оскільки тривалість мого навчання становила 180 днів, необхідно було особисто подати документи до Посольства Італії в Україні у місті Київ для отримання національної візи типу D. Важливо попередньо записатися до посольства одразу після отримання листа-запрошення. Будь-які зволікання створюють ризик надто пізно отримати паспорт із візою. Наприклад, я отримала свій паспорт лише за три дні до вильоту, тому варто подумати про це заздалегідь.

Навчання в Італії

Студенти прибули до Болоньї за два тижні до початку занять, щоб мати можливість знайти житло, завершити оформлення документів та підготуватися до повноцінного навчання.

Коли я подавала заявку восени, то обрала предмети зі спеціальності "Language, Culture and Communication" на Факультеті іноземних мов та літератур, усного та письмового перекладу. Ця спеціальність була адаптована для іноземних студентів, тому частину предметів викладали англійською мовою. Я обрала три предмети: French Linguistics (Лінгвістика французької мови), English for Specific Purposes (Спеціальна англійська, англійська туризму), а також Mediation - French (Французька міжкультурна комунікація). Разом ці дисципліни становили 9 кредитів.

Процес навчання було організовано у вигляді очних лекцій та практичних занять, самостійних робіт. Викладачі використовували різноманітні технічні засоби для навчання – презентації, платформи з навчальним матеріалом. Особливо цікавою була лінгвістика французької мови, оскільки раз на тиждень ми виконували практичні завдання у комп'ютерному класі, де навчалися готувати тексти для автоматичної обробки у спеціальних застосунках, працювали над проєктами й створювали власні статті для словників.

У кінці семестру для отримання фінальної оцінки за кожний предмет потрібно було написати ессе, представити власний проєкт, виконати письмове завдання закритої (тест) чи відкритої форми. Після складання усіх іспитів міжнародний відділ надав таку академічну довідку:

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top