24-25 листопада відбудеться всеукраїнська наукова конференція молодих вчених «ҐРУНТОВО-ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ»
Робота конференції 24-25 листопада 2023 року у змішанному форматі.
Офлайн: ауд. 86 (м. Одеса, пров. Шампанський, 2, геолого-географічний факультет);
Онлайн: за посиланням: ZOOM
Ідентифікатор конференції: 396 864 9371
Код доступу: 2BBLWQ
Робочі мови конференції – українська, англійська.
78-а наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ. Секція "Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм)". Дата та час проведення: 23 листопада, 2023 о 15.00.
9 листопада 2023 р. у рамках міжнародного наукового проєкту «Лімспейс» у співпраці з географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, геолого-географічним факультетом Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, факультетом гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Київською Малою академією наук учнівської молоді відбулася відкрита лекція відомої європейської вченої Беатріс фон Гіршгаузен (Beatrice von HIRSCHHAUSEN) - д.геогр. н., провідного наукового співробітника лабораторії «Географія міст» і Центру імені Марка Блока на тему: «Фантомні кордони (на прикладі карт виборів у Польщі)». До лекції долучились здобувачі та викладачі факультету, які з цікавістю прийняли участь в обговоренні проблематики фантомних кордонів в географії та електоральної ситуації за результатами останніх виборів в Республіці Польща. Представники факультету вдячні організаторам (особливо Івану Савчуку) за запрошення та сподіваються на продовження співпраці і в майбутньому!
Запрошуємо долучитися до відкритої лекції викладачів, магістрів, студентів та всіх бажаючих!
Лекція відбудеться в рамках міжнародних наукових проектів «INQUA-POCAS “Ponto-Caspian Stratigraphy and Geochronology”) та UNESCO-IUGS-IGCP 610 "From the Caspian to Mediterranean: Environmental Change and Human Response during the Quaternary” (керівник обох проектів д.г.-.м.н., проф. Валентина ЯНКО, ОНУ імені І.І.Мечникова).
Лекція відбудеться у четвер 16 листопада 2023 року.
Початок о 9:30 год. (за Києвом)
Запрошуємо долучитись до відкритої лекції викладачів, магістрів і студентів.
Лекція відбудеться в рамках міжнародного наукового проекту «INQUA-POCAS “Ponto-Caspian Stratigraphy and Geochronology”) та д.б.т. МОН України «Вивчення розвантаження глибинних флюїдних потоків на дні Чорного моря з метою оцінки мореплавства» (керівник обох проектів проф. Валентина ЯНКО, ОНУ імені І.І.Мечникова).
Дата проведення: 8 листопада 2023 року.
Початок о 13:00 год. (за Києвом)
Доповідач: відомий вчений у питанні природи землетрусів та методів їх вивчення на суші і на морському дні проф. Хайреттін КОРАЛ (Harettin KORAL) (д.геол. н., професор Стамбульского університету, Туречінна.
Лекція: «Submarine earthquakes, their consequences and methods of studуі».
Тривалість: 1.20 год.
Ідентифікатор конференції: 4971851052
Код доступу: q27mJ0
Дата проведення: 09.11.2023 р.
Початок о 16:00 год. (за Києвом)
У рамках міжнародного наукового проєкту «Лімспейс» у співпраці з українськими партнерами: географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, геолого-географічним факультетом Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова, факультетом гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Київською Малою академією наук учнівської молоді відбудеться відкрита лекція провідної європейської вченої
Доповідач: Беатріс фон Гіршгаузен (Beatrice von HIRSCHHAUSEN) (д.геогр. н., провідний науковий співробітник лабораторії «Географія міст» і Центру імені Марка Блока)
Лекція: «Фантомні кордони (на прикладі карт виборів у Польші)».
Переклад українською мовою: І.Г. Савчук
Тривалість: 1 год.
Ідентифікатор конференції: 876 4878 9793
Код доступу: 931069
21.10.2023 о 11.00 в онлайн-режимі відбудеться гостьова лекція на тему "Роль дистанційного моніторингу в сільському господарстві та просторовому плануванні" для здобувачів вищої освіти геолого-географічного факультету за спеціальностями 103 Науки про Землю та 106 Географія.
Лектор - Бутенко Ярина Олександрівна, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник відділу інформаційних технологій та маркетингу інновацій Інституту водних проблем і меліорації НААН.
Окрім здобувачів факультету запрошуються усі бажаючі.
Ідентифікатор конференції: 895 1977 5053
Код доступу: r61jYu
Експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яка здійснює процедуру акредитації, запрошує усіх, хто бажає, на відкриту зустріч у вигляді Zoom конференції.
Ця зустріч відбудеться 03 жовтня 2023 року о 13.45.
Відкрита зустріч з експертною групою: ID29768 Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, ОП "Науки про Землю"
Час: 3 жовтня, 2023 13:45
Ідентифікатор конференції: 712 3589 4142
Пароль: 2023
Експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яка здійснює процедуру акредитації, запрошує усіх, хто бажає, на відкриту зустріч у вигляді Zoom конференції.
Ця зустріч відбудеться 03 жовтня 2023 року о 14.00. Тривалість - 40 хвилин.
Відкрита зустріч: ID 29769 Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, ОПП Географія
Час: 03 жовтня 2023 14:00 - 14:40 Київ
Приєднатися до конференції Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/76444945427?pwd=VrIJab2YK9wJIw9BNXybkBOFcFXaAt.1
Ідентифікатор конференції: 764 4494 5427
Пароль: 2023
Успіхи наших студентів та аспірантів завжди радують, особливо у наш непростий час. Тому звістка про те, що аспірантка третього року навчання Олена Дікол за спеціальністю «Науки про Землю» (керівник проф. Янко В.В.) стала лауреатом премії імені Є.К.Лазаренко, була сприйнята з більшим задоволенням.
На базі нашого університету за організаторських зусиль представників геолого-географічного та економіко-правового факультету 8-9 вересня 2023 р. відбулась ІІІ Міжнародна конференція "Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в умовах воєнного стану: виклики та варіанти впровадження".
В рамках Наукової школи «Проблеми морської геології та палеонтології» та держ. бюджетної теми МОН України № 612 «Вивчення розвантаження глибинних флюїдних потоків на дні Чорного моря з метою оцінки мореплавства», які очолює доктор геолого-мінералогічних наук, проф. Валентина ЯНКО, випускниці геолого-географічного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова аспірантка Олена ДІКОЛ та Тетяна КОНДАРЮК (PhD з геології океанів та морів у 2020 р.) виконують роботи в Чорному морі на борту румунського науково-дослідного судна “Mare Nigrum” в румунських та болгарських водах з 1 по 21 вересня 2023 р.
Викладачі та здобувачі вищої освіти усіх рівнів геолого-географічного факультету нашого університету взяли участь у роботі Міжнародній літній школі “Contemporary problems of urban development” в рамках дослідницького навчального проекту ініційованого Університетом Адама Міцкевича в Познані, яка тривала з 13 по 19 серпня 2023 року.
Літня школа “Contemporary problems of urban development” відбулася за участі представників освіти, науки і бізнесу з метою налагодження ще більшої економічної, міжнародної та гуманітарної співпраці між країнами Європи та окремими її регіонами.
Участь в проекті посилює міжнародні зв’язки нашого університету, підтверджує готовність до роботи і співпраці з дружніми польськими колегами навіть під час війни, відкриває нові горизонти до спільної науково-дослідної діяльності та освітніх міждисциплінарних інноваційних програм.
У четвер, 27 квітня 2023 року, о 18:00, Програма академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні запрошує всіх зацікавлених на онлайн-презентацію Fulbright Graduate Student Program.
Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії. Документи можна подати до 16 травня 2023 року включно.
На зустрічі ви дізнаєтеся:
- про можливості, які надає Програма;
- умови участі в конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій;
- особливості заповнення анкети та вимоги до подання матеріалів.
Ви також зможете поставити запитання координаторам програми щодо підготовки конкурсного пакету документів.
Реєстрація https://bit.ly/41cRZuH
Після реєстрації Ви отримаєте електронний лист із підтвердженням, що містить інформацію для приєднання до зустрічі.
В стінах ОНУ Мечникова сумісно з Департаментом аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації та Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України проведено робочу нараду щодо актуальних проблем аграрного сектору Одеського регіону в умовах кліматичних трансформацій та воєнного стану.
В нараді взяли участь ректор Вячеслав Труба, директор Департаменту Алла Стоянова, директор Інституту Раїса Вожегова, перший проректор Майя Ніколаєва, проректор з наукової роботи Володимир Іваниця, проректор з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку Олександр Григор’єв, декан геолого-географічного факультету Вікторія Яворська, декан біологічного факультету Веніамін Заморов, завідувач кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Андрій Буяновський.
Було підписано Меморандум про співпрацю між Університетом та Департаментом та Договір співробітництва між Університетом та Інститутом.
Дата проведення: 27.04.2023
Початок о 16:00 год. (за Києвом)
Лекція у рамках проєкта "Лімспейс": "Критична інфраструктура міст України у контексті війни (від 2014 р. до сьогодення): мікрогеографічне дослідження".
Доповідач: Софі Ламброскіні, доктор філософії зі слов'янських студій, керівниця проєкту "Лімспейс" від Центру імені Марка Блока (Берлін), доцент Університету Парі-8 Нантер.
У доповіді буде показано сучасні географічні підходи до розуміння важливості критичної інфраструктури для життя у містах у контексті російсько-української війни. На прикладі конкретних досліджень на місцях буде розкрите виняткове значення людського фактору у функціонуванні міського комунального господарства як важливого елементу збереження умов і якості життя пересічних українців під час ведення бойових дій.
Конференція Zoom - https://us06web.zoom.us/j/85601662328?pwd=NDdENWhlcEd3VEZZazRyWVJhb3I3UT09
Ідентифікатор конференції: 856 0166 2328
Код доступу: 570378
Студенти ОНУ імені І.І. Мечникова геолого-географічного факультету долучаються до відкритих лекцій які організовує Навчально-науковий інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки УНТЦ (Українського науково-технологічного центру) та Єврокомісії організовують серію лекцій з актуальних питань національної та глобальної безпеки: РХБЯ, експортного контролю товарів і технологій подвійного використання, які читатимуть відомі міжнародні експерти, для студентів.
Лекції проходитимуть в дистанційному форматі з 12 квітня до 03 травня 2023 року (щосереди, початок о 14:20 (60 хв. лекція + 20 хв. Q&A).
6 квітня 2023 р. відбудеться щорічна Студентська наукова конференція по секції "Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм)
Посилання на вхід в конференцію по підсекціям:
У рамках міжнародного наукового проєкту «Лімспейс» лабораторія «Географія міст» у співпраці з українськими партнерами: географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, геолого-географічним факультетом Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова, факультетом гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Київською Малою академією наук учнівської молоді започатковують серію відкритих лекцій провідних європейських географів.
Керівник відділу координації розвитку туристичної інфраструктури в регіонах Ігор Чава. Гостьова лекція "Брендинг дестинації"
07.04.2023 о 15.00
Підключення до конференції Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/2806732822...
Meeting ID: 280 673 2822
Passcode: 3imJi9
У рамках міжнародного наукового проекту «Лімспейс» лабораторія «Географія міст» у співпраці з українськими партнерами: географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, геолого-географічним факультетом Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова, факультетом гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Київською Малою академією наук учнівської молоді започатковують серію відкритих лекцій провідних європейських географів.
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 55-річчю кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Одеського національного університету імені І. І. Мечникова «Ґрунти в сучасному світі», що відбудеться 23-24.12.2022 року на базі геолого-географічного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Проведення конференції планується у онлайн форматі.
Геолого-географічний факультет Одеського національного університету імені І.І.Мечникова та Одеський відділ Палеонтологічного товариства НАН України запрошує студентів спеціальностей «Науки про Землю», «Туризм» та «Географія» прийняти участь 28.02.2023 о 15.00 у Всеукраїнській студентьскій науково-практичній онлайн-конференції «ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ ПАЛЕОНТОЛОГІЇ ТА СУМІЖНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ»
ZOOM-конференції.
З програмою конференції можна ознайомитися тут.
Посилання на вхід в конференції по підсекціям:
Підсекція ГЕОЛОГІЯ
вхід за посиланням: Підключитися до конференції Zoom
ідентифікатор конференції: 897 1650 8075, код доступу: YH4TAJ
Підсекція ГЕОГРАФІЯ
вхід за посиланням
ідентифікатор конференції: 905 210 55 28, код доступу: 4GKPYs
Підсекція СЕРЕДНЯ ОСВІТА (Географія)
вхід за посиланням
ідентифікатор конференції: 396 864 9371, код доступу: 2BBLWQ
Підсекція СФЕРА ОБСЛУГОВУВАННЯ. ТУРИЗМ
вхід за посиланням: Підключитися до конференції Zoom
ідентифікатор конференції: 579 125 0971, код доступу: 111
Вже другий місяць ціною тисяч людських життів Україна виборює своє право на свободу, за що ми щиро вдячні Збройним силам України та іншим структурним підрозділам, які обороняють наші з вами домівки. На фоні війни завжди хочеться почути гарні новини, бути поруч із сім'єю, зустрітися (хоч і дистанційно) з друзями.