Сторінка абітурієнта

Факультет міжнародних відносин, політології та соціології
Адреса: 65026, Україна, м. Одеса, вул. Дворянська, 2

Декан

Віктор Вікторович Глебов

кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин

Приймальна декана В.В. Глебова:

Французький бульвар 24/26 Ауд.: 39
Тел.: 38 (0482) 68-54-61
Факс: 38 (0482) 63-44-62
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Факультет міжнародних відносин, політології та соціології, на якому навчається більше 800 студентів - один із підрозділів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Це – унікальний освітньо-науковий центр, відомий не тільки в Україні, але й за кордоном. Випускники факультету володіють високим інтелектом і кругозором, іноземними мовами і здобувають освіту, що відповідає міжнародним стандартам – це дає можливість бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Багатьом випускникам шкіл подобаються спеціальності які є на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології, але перед тим, як обрати спеціальність і подати документи до приймальної комісії університету, вони та їхні батьки задають собі питання: «але чи зможу я влаштуватися на роботу з дипломом однієї із запропонованих спеціальностей?». Так, ви зможете, - відповідаємо ми, - але це залежить від вас.

Випускники Факультету міжнародних відносин, політології та соціології роблять і продовжують робити кар’єру в різноманітних сферах. Ринок вакансій відкритий і для вас. Головне – мати впевненість в собі і корисності своєї спеціальності. Освіта в сфері міжнародних відносин, політології та соціології допоможе вам розвинути впевненість в собі, гнучкість і творчий підхід, який зроблять вас цінним в сьогоднішньому конкурентному світі.

Диплом як бакалавра, так і магістра в сфері міжнародних відносин, політології та соціології служить універсальною базою для всіх тих, хто хоче займати державні посади, працювати в сфері міжнародного бізнесу, дипломатії або викладацькій діяльності у вищій школі. Шанси знайти таку роботу зростають зі знанням іноземних мов, які представлені саме на нашому факультеті.

Останнім часом зросла тенденція великих приватних компаній, як в Україні так і за кордоном, наймати випускників таких факультетів, як наш, для роботи в сфері міжнародного менеджменту та маркетингу. Дана категорія роботодавців зацікавлена у фахівцях з багатопрофільною освітою, які вміють спілкуватися і знаходити спільну мову з клієнтами, володіють іноземними мовами Роботодавці все більше переконані в тому, що такі фахівці є більш гнучкими і здатними пристосовуватися до мінливих умов сучасного світу.

Курси з міжнародних відносин, міжнародного бізнесу, політології та соціології спрямовані на розвиток дослідницької діяльності, вміння об’єктивно аналізувати інформацію і викладати факти, є відмінною підготовкою для тих, хто захоче працювати в сфері зв’язків з громадськістю.

Як академічні так і комерційні видання, друкують безліч книг та журналів з політичних наук, зокрема, з питань міжнародних відноси а також бізнесу, політичної історії та інших схожих дисциплін, включаючи спеціалізовані журнали та підручники. Наші випускники можуть працювати в таких видавництвах як дослідники, журналісти, помічники редактора, а також репортерами в газетах, на радіо і телебаченні, бути радіо – і телеведучими.

На Факультеті МВПС студенти можуть здобути вищу освіту на чотирьох відділеннях, а саме:

 • «Міжнародних відносин» (денна форма навчання),
 • «Міжнародних економічних відносин» (денна та заочна форми навчання),
 • «Політології» (денна та заочна форми навчання) та «Соціології» (денна та заочна форми навчання), на яких існує багаторівнева система освіти.

Підготовка студентів здійснюється за рівнями вищої освіти: «бакалавр», «магістр», «доктор філософії» за чотирма спеціальностями, а саме:

 • 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії;
 • 292 Міжнародні економічні відносини;
 • 052 Політологія;
 • 054 Соціологія.

Студенти спочатку можуть отримати ступінь бакалавра, провчившись 4 роки, а потім, через 1,5 роки – ступінь магістра.

Тепер, більш детально про спеціальності

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 291 МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ, СУСПІЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ СТУДІЇ

Вищезазначена спеціальність передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців у наступних сферах:

 • дипломатична і консульська діяльність,
 • міжнародні відносини та зовнішня політика держави зі спеціалізацією з європейських досліджень, американістики і сходознавства.

Здобувачі вищої освіти набувають фундаментальні знання в галузі міжнародних відносин і зовнішньої політики, дипломатичної служби, міжнародного права, міжнародних економічних відносин; вивчають східні мови за вибором (арабська, китайська, турецька, японська, новогрецька). Англійську мову вивчають всі студенти. Підготовка фахівців-міжнародників на факультеті здійснюється за рівнями вищої освіти: бакалавр (4 роки), магістр (1,5 роки). Акредитована магістерська програма з англійською мовою викладання.

Після 4 років навчання на бакалавріаті студенти отримують диплом про базову вищу освіту та професійну кваліфікацію: Фахівець з міжнародних відносин. Фахівець з перекладу.

Після 1,5 років навчання за програмою магістра випускники спеціальності міжнародних відносин отримують диплом встановленого зразка Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та професійну кваліфікацію:

 • Політолог-міжнародник,
 • перекладач,
 • викладач у закладах вищої освіти.

Працевлаштування: державні дипломатичні представництва, органи зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної діяльності, підприємства та установи, що працюють над питаннями здійснення зовнішньоекономічних контактів, науково-технічних і культурних зв'язків, наукові установи, органи законодавчої і виконавчої влади, державні адміністрації, викладач іноземної мови в закладах освіти, комерційні структури, діяльність яких пов'язана з маркетингом на посадах експерта, референта або консультанта, рекламні та екскурсійно-туристичні агентства.

Контактна інформація:

м. Одеса, Французький б-р - 24/26,
факультет міжнародних відносин, політології та соціології, тел.+38 (0482) 68-54-61
Приймальна комісія, +38 (0482) 68-12-84  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 292 Міжнародні економічні відносини

Спеціальність Міжнародні економічні відносини передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців орієнтованих на роботу в державному та приватному секторах економіки України, міжнародних фінансових організаціях у наступних сферах:

 • Міжнародні економічні відносини,
 • теорія грошей і грошового обігу,
 • мікроекономіка,
 • макроекономіка,
 • економіка підприємства,
 • міжнародні валютно-кредитні відносини широкого профілю

Здобувачі вищої освіти набувають фундаментальні знання з основних закономірностей цивілізаційного розвитку, моделювання процесів міжнародних економічних відносин, використання методології економічної науки, проведення аналізу проблем сучасної трансформації міжнародних економічних відносин та світового господарства, складання багатофакторних економетричних моделей на основі аналізу глобальної макроекономічної політики. Студенти вивчають англійську, німецьку, французьку, новогрецьку мови. Навчальний план передбачає проходження практики у комерційних банках м. Одеси та інших міст України, приватних підприємствах, органах державної влади міста та області. Підготовка фахівців з міжнародних економічних відносин на факультеті здійснюється за рівнями вищої освіти: бакалавр (4 роки), магістр (1,5 роки), доктор філософії (4 роки).

Після 4 років навчання на бакалавріаті студенти отримують диплом про базову вищу освіту та професійну кваліфікацію: Фахівець з міжнародних економічних відносин. Фахівець з перекладу.

Після 1,5 років навчання за програмою магістра випускники спеціальності міжнародних економічних відносин отримують диплом встановленого зразка Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та професійну кваліфікацію:

 • Експерт із зовнішньоекономічних питань.
 • Економіст з міжнародної торгівлі.
 • Аналітик з інвестицій.
 • Перекладач.

Працевлаштування: міжнародні економічні організації, підприємства державного та приватного секторів економіки України, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, місцеві та регіональні органи державної влади та місцевого самоврядування, аналітичні агентства та дослідницькі центри, засоби масової інформації.

Контактна інформація:

м. Одеса, Французький б-р - 24/26,
факультет міжнародних відносин, політології та соціології, тел.+38 (0482) 68-54-61
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Приймальна комісія, +38 (0482) 68-12-84  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 052 ПОЛІТОЛОГІЯ

Спеціальність Політологія передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців у наступних сферах:

 • Політичні науки,
 • політичний менеджмент,
 • зв'язки з громадськістю (PR),
 • зв'язки з урядовими структурами (GR),
 • політичні комунікації,
 • політичне прогнозування,
 • політична антропологія.

Випускники орієнтовані на роботу в місцевих і регіональних органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських організаціях, науково-дослідних центрах та аналітичних агентствах, засобах масової інформації.

Здобувачі вищої освіти набувають фундаментальні знання у сфері внутрішньої та зовнішньої політики держави, діяльності структур громадянського суспільства, в сфері політичних комунікацій та технологій, конфліктології, політичного менеджменту, геополітики. Студенти-політологи вивчають англійську, німецьку, французьку мови. Навчальний план передбачає проходження практики та активну участь студентів-політологів в діяльності державних установ, засобів масової інформації, політичних партій і громадських організацій. Підготовка фахівців зі спеціальності Політологія на факультеті здійснюється за рівнями вищої освіти: бакалавр (4 роки), магістр (1,5 роки), доктор філософії (4 роки).

Після 4 років навчання на бакалавріаті студенти отримують диплом про базову вищу освіту та професійну кваліфікацію: Політолог. Організатор громадських заходів. Орг.секретар (асоціації, союзу, федерації).

Після 1,5 років навчання за програмою магістра випускники спеціальності політологія отримують диплом встановленого зразка Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та професійну кваліфікацію:

 • Політолог.
 • Політичний оглядач.
 • Викладач закладів вищої освіти.

Працевлаштування: відділи та департаменти внутрішньої політики місцевих рад, районних та обласних державних адміністрацій, аналітичні відділи політичних партій, громадських організацій, науково-дослідних центрів, центри політичної аналітики місцевих, регіональних на загальноукраїнських засобів масової інформації.

Контактна інформація:

м. Одеса, Французький б-р - 24/26,
факультет міжнародних відносин, політології та соціології, тел.+38 (0482) 68-54-61
web-site: http://politolog.onu.edu.ua/ 
Приймальна комісія тел. +38 (0482) 68-12-84  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 054 СОЦІОЛОГІЯ

Спеціальність Соціологія передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців у наступних сферах:

 • соціальне управління,
 • етносоціологія,
 • PR-технології,
 • галузеві соціології

орієнтованих на роботу в органах влади, державному та приватному секторах економіки України. Здобувачі вищої освіти набувають фундаментальних знань у сфері галузевих соціологій (соціологія молоді, соціологія праці, соціологія культури, соціологія літератури та мистецтва, соціологія громадської думки), гендерних досліджень, етносоціології, загальної та соціальної психології тощо. Студенти спеціальності соціологія набувають умінь та навичок з використання математико-статистичних методів у соціологічних дослідженнях, інформатики, методики організації та проведення прикладних досліджень тощо.

Студенти-соціологи вивчають аглійську, німецьку та французьку мови. Навчальний план передбачає проходження педагогічної та виробничої практик у закладах середньої, та вищої освіти м. Одеси та Одеської області, в засобах масової інформації, громадських організаціях, благодійних фондах. Підготовка фахівців зі спеціальності Соціологія на факультеті здійснюється за рівнями вищої освіти: бакалавр (4 роки), магістр (1,5 роки), доктор філософії (4 роки).

Після 4 років навчання на бакалавріаті студенти отримують диплом про базову вищу освіту та професійну кваліфікацію: Соціолог.

Після 1,5 років навчання за програмою магістра випускники спеціальності Соціологія отримують диплом встановленого зразка Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та професійну кваліфікацію:

 • Соціолог.
 • Викладач закладів вищої освіти.

Працевлаштування: управлінські і аналітичні структури приватних підприємств місцевого, регіонального та загальнонаціонального рівнів, відділи і управління соціального захисту місцевих та регіональних органів державної влади та місцевого самоврядування, засоби масової інформації, громадські організації.

Контактна інформація:

м. Одеса, Французький б-р - 24/26,
факультет міжнародних відносин, політології та соціології, тел.+38 (0482) 68-54-61
Приймальна комісія тел. +38 (0482) 68-12-84  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висновок

Ми перерахували деякі з сфер, в яких наші студенти успішно проявляють себе. Головна перевага дипломів факультету полягає в їх гнучкості при виборі роботи. Наш світ постійно змінюється і фахівці навчені займатися тільки однією справою, найчастіше не знаходять собі застосування, якщо їх спеціальність стає неактуальною, робота нудною і рутиною, а ринок перенасичений молодими фахівцями в цій галузі. Отримаючи освіту на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології, ви не просто вивчаєте міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, політологію і соціологію, а й розвиваєте в собі цінну здатність по особливому поглянути на навколишній світ.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top