Захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти
9-11 грудня відбувся захист магістерських робіт здобувачів спеціальності 052 «Політологія», під час якого здобувачами були представлені результати їх дворічної роботи над своїми науковими проєктами.
Здобувачі продемонстрували здатність аналізувати й узагальнювати результати новітніх наукових досліджень в політичній науці та застосовувати їх для розв'язання прикладних проблем.
Під час захисту магістерських робіт члени ЕК оцінювали не тільки подані до захисту роботи, а й доповіді, а також відповіді на запитання, уміння презентувати тему та захистити свою точку зору. Магістри під час захисту також показали високий рівень знань, отриманих протягом навчання на магістратурі від висококваліфікованих викладачів університету.
30-ліття розвитку політичних науки в Одесі
4 грудня з нагоди заснування Інституту соціальних наук у складі Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова в бібліотеці №25 пройшла краєзнавчо-пізнавальна година «30-ліття розвитку політичних науки в Одесі». Під час заходу представники кафедри політології: зав. кафедри політології, проф. Світлана Коч, зав. кафедри журналістики, реклами та медіа комунікацій, доц. Алевтина Пехнік, доц. Артем Кройтор розповіли учням 11-х класів Одеського ліцею №6 та всім присутнім про становлення та розвиток політичної науки в Одесі, а також дискутували із присутніми щодо сутності політики як професії і покликання. Гості заходу розповіли цікаві моменти життя колишніх студентів, які стали співробітниками Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова. Артем Кройтор поділився напрямком розвитку науки на своїй кафедрі. Також розповіли особливості та перспективи працевлаштування політологів.
Вдосконалення освітнього процесу за спеціальністю 052-Політологія
2 грудня відбулася зустріч стейкхолдерів із групами забезпечення освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського), третього (PhD) рівнів освіти за спеціальністю 052-Політологія.
У обговоренні прийняли участь: представник Уповноваженого з прав людини в Одеській області, к.політ.н. Марія Попова; директор Соціологічного інформаційного-дослідницького центру «Пульс», к.соціол.н. Олена Князева, голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко, координаторка проектів, експертка з питань прозорості, підзвітності та демократизації політичних процесів - Альона Егорова. В своїх виступах вони звернули увагу на проблемах професійної адаптації випускників та набуття практичних навичок під час стажувань, практик та участі у майстер-класах, гостьових лекціях.
Внутрішні стейкхолдери (здобувачі освіти) висловили думку щодо досвіду навчання на ОП, розповіли про досвід участі в програмах неформальної освіти та міжнародній мобільності (залучення до глобальних ініціатив та проєктів).
ХХVI науково-практична студентська конференція з проблем світової політики «ЛОКАЛЬНА ПОЛІТИКА В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ».
28 листопада відбулася ХХVI науково-практична студентська конференція з проблем світової політики «Локальна політика в умовах глобальних перетворень».
В конференції прийняли участь 27 студентів та аспірантів, які навчаються за спеціальностями: політологія, право, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, журналістики.
Під час роботи конференції здобувачами були представлені доповіді з актуальних напрямків, серед яких: вплив глобальних проблем місцеві політичні системи, політика сталого розвитку, глобальні тенденції в регіональних конфліктах та їх вплив на локальні політичні системи та інші.
79-та наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників на ФМВПС
28 листопада відбулася 79-та наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників на ФМВПС в цьому році факультет святкує 30-річчя заснування, тому пленарне засідання було присвячено важливим віхам в історії факультету та перспективам, які представили доповідачі.
Під час конференції професорсько-викладацький склад кафедри політології представив свої доповіді щодо різних аспектів сучасної політичної дійсності, основних викликів, які стоять сьогодні перед світовою політикою та демократією в умовах інформатизації.
Слід відзначити участь в конференції аспірантів кафедри політології, які презентували результати річної наукової роботи, продемонстрували високий рівень знання проблем, чим викликали дискусії серед учасників конференції.
Академічна мобільність викладачів кафедри політології до Гданського університету (Польща) з 19 по 25 листопада.
19-25 листопада проректор ОНУ імені І.І. Мечникова Олександр Григор‘єв, представники кафедри політології, професори Марія Мілова, Юлія Узун та доценти Наталя Кадук, Ірина Милосердна, Алевтина Пехник у складі робочої делегації ОНУ імені І.І. Мечникова на чолі із деканом Факультету міжнародних відносин, політології та соціології Віктором Глебовим взяли участь у робочому візиті та роботі наукового семінару в Uniwersytet Gdański.
Під час зустрічі з директором Інституту політичних наук проф. Аркадіушем Моджеєвським була можливість ознайомитися з особливостями навчального процесу та науковою діяльністю в Університеті, були обговорені можливості подальшого співробітництва на рівні факультетів.
Академічна мобільність аспірантки кафедри політології Марії Поправки до Ягеллонського університету (Польща)
З 13 по 15 листопада у Ягеллонському університеті в Кракові аспірантка кафедри політології Марія Поправка у складі делегації від Одеського національного університету імені І.І. Мечникова взяла участь в Una Europa Days. Під час заходу був презентований науковий та освітній потенціал кафедри політології та рідного університету, представлені міжнародні проєкти та досягненнями наших науковців.
Марія Поправка з колегами взяла участь в семінарі, присвяченому аналізу перспектив України стати 28-м членом ЄС та аспектах польсько-українських відносин. Атмосфера Ягеллонського університету та теплий прийом польських колег створили унікальний простір для діалогу та співпраці.
01.11.2024 року відбувся науково-методологічний семінар кафедри політології на тему «XXІ століття: до нового Вестфальського миру»
1 листопада 2024 року відбулося засідання науково-методологічного семінару кафедри політології на тему «ХХІ століття: до нового Вестфальського миру». Доповідач, д.філософ.н., проф. Василь Попков звернув увагу на актуальність проблеми для сучасного світового політичного процесу, а також зосередив увагу на тенденції розвитку світової політики в умовах появи нових викликів. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти спеціальності «Політологія», які прийняли активну участь в обговоренні теми.
Передзахист кваліфікаційних робіт здобувачами 2 курсу магістратури спеціальності 052 «Політологія»
30 жовтня відбувся передзахист випускних кваліфікаційних робіт у здобувачів другого курсу магістерської програми "Політологія". Можна зазначити, що передзахист магістерських робіт засвідчив зацікавленість здобувачів у складних дослідницьких проблемах. Передзахист є важливим етапом для всіх здобувачів, оскільки він ілюструє дослідницький прогрес і надає можливість отримати цінні поради та настанови від членів комісії. Ми бажаємо нашим магістрам успіхів у їхній подальшій роботі та з нетерпінням чекаємо на їхній фінальний захист.
Академічна мобільність доцента кафедри політології Ірини Милосердної та доцента кафедри міжнародних відносин Ганни Грабіни до Краківського університету (Польща) з 16 по 18 жовтня.
16-18 жовтня відбулися Una4UA2 Una Europa Days на базі Faculty of International and Political Studies Jagiellonian University у Kraków. В рамках проєкту науковою спільнотою розглядалися перспективи євроінтеграції України в умовах війни, відбулися дискусії та обмін думками з колегами. Доцентка кафедри політології Ірина Милосердна та доцентка кафедри міжнародних відносин Ганна Грабіна працювали у складі делегації з 28 учасників університетів України: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Житомирський державний університет імені Івана Франка. Окрема вдячність організаторам заходу Dean of the Faculty of International and Political Studies dr hab. Piotr Bajor, International Relations Office Jagiellonian University Katarzyna Włodkowska-Łoziak та викладачам dr Olesia Tkachuk, dr. Iryna Polets-Gerus Uniwersytet Jagielloński, які також дали можливість більше дізнатися про діяльність Ягеллонського університету та Студій Польсько-Українських. Щиро вдячні міжнародному відділу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за можливість прийняти участь у такому заході.