Наукова робота

Адреса: вул. Дворянська, 2, кімн. 68, Одесса 65082 Україна

Телефон: (38-048) 723-54-18

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кафедра світової економіки і міжнародних економічних відносин спеціалізується на сфері міжнародних потоків товарів, послуг і факторів виробництв, міжнародних фінансах і міжнародній валютній системі. Дослідження кафедри здійснюються її викладачами та 14 аспірантами, працюючими з широкого кола питань в цих областях.

Основні напрями наукових досліджень на кафедрі включають в себе:

 • Розвиток національних фінансових систем,
 • Зовнішній борг,
 • Корекція платіжного балансу,
 • Обсяг прямих іноземних інвестицій,
 • Міжнародні фінансові ринки,
 • Міжнародна торгівля і міграція,
 • Міжнародна економічна інтеграція,
 • Економічна інтеграція ЄС і економіка ЄС,
 • Міжнародна конкуренція і міжнародна конкурентоспроможність країн,
 • Розвиток ринкових структур і стратегії українських компаній,
 • Інновації в міжнародних економічних відносинах.

Кафедра сприяє спільним дослідженням в університеті та за його межами. Її дослідницька середа побудована навколо Одеського наукового семінару з міжнародних економічних відносин, щорічної наукової конференції та регулярних внутрішніх семінарів.

На кафедрі відкрита державна наукова тема «Стійкий розвиток національних економік в умовах нестабільності світової валютно-фінансової системи»

Наукові дослідження в рамках наукової теми спрямовані на визначення показників стійкого розвитку національних економік; оцінку економічної стійкості країн, що розвиваються, оцінка економічної стійкості промислово-розвинутих країн, оцінка стійкості світового господарства, підготовка рекомендацій щодо створення належних умов для стійкого розвитку економіки України.

Зокрема очікуються наступні результати: визначено показники стійкого розвитку національних економік, оцінено економічну стійкість промислово розвинутих держав та країн, що розвиваються, підготовлено рекомендації щодо створення належних умов для стійкого розвитку економіки України. У 2012-2015 роках буде визначено показники стійкості економік промислово-розвинутих країн, проаналізовано вплив грошово-кредитної політики на конкурентоспроможність економік США, країн Європейського Союзу, Японії, буде визначено чинники, що впливають на стійкість світового господарства у цілому, проаналізовано особливості міжнародного руху капіталу та інших економічних факторів.

Перелік наукових праць співробітників кафедри

Збірники наукових праць

 1. Збірник наукових праць конференції «Стратегії розвитку постсоціалістичних країн в умовах європейської економічної інтеграції»
 2. Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Економічна інтеграція як умова підвищення добробуту у країнах СНД»
 3. Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності»
 4. Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності»
 5. Програма та збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності»

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top