Наукова робота
Адреса: вул. Всеволода Змієнка, 2, кімн. 68, Одесса 65082 Україна
Телефон: (38-048) 723-54-18
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Кафедра світової економіки і міжнародних економічних відносин спеціалізується на сфері міжнародних потоків товарів, послуг і факторів виробництв, міжнародних фінансах і міжнародній валютній системі. Дослідження кафедри здійснюються її викладачами та 14 аспірантами, працюючими з широкого кола питань в цих областях.
Основні напрями наукових досліджень на кафедрі включають в себе:
- Розвиток національних фінансових систем,
- Зовнішній борг,
- Корекція платіжного балансу,
- Обсяг прямих іноземних інвестицій,
- Міжнародні фінансові ринки,
- Міжнародна торгівля і міграція,
- Міжнародна економічна інтеграція,
- Економічна інтеграція ЄС і економіка ЄС,
- Міжнародна конкуренція і міжнародна конкурентоспроможність країн,
- Розвиток ринкових структур і стратегії українських компаній,
- Інновації в міжнародних економічних відносинах.
Кафедра сприяє спільним дослідженням в університеті та за його межами. Її дослідницька середа побудована навколо Одеського наукового семінару з міжнародних економічних відносин, щорічної наукової конференції та регулярних внутрішніх семінарів.
На кафедрі відкрита державна наукова тема «Стійкий розвиток національних економік в умовах нестабільності світової валютно-фінансової системи»
Наукові дослідження в рамках наукової теми спрямовані на визначення показників стійкого розвитку національних економік; оцінку економічної стійкості країн, що розвиваються, оцінка економічної стійкості промислово-розвинутих країн, оцінка стійкості світового господарства, підготовка рекомендацій щодо створення належних умов для стійкого розвитку економіки України.
Зокрема очікуються наступні результати: визначено показники стійкого розвитку національних економік, оцінено економічну стійкість промислово розвинутих держав та країн, що розвиваються, підготовлено рекомендації щодо створення належних умов для стійкого розвитку економіки України. У 2012-2015 роках буде визначено показники стійкості економік промислово-розвинутих країн, проаналізовано вплив грошово-кредитної політики на конкурентоспроможність економік США, країн Європейського Союзу, Японії, буде визначено чинники, що впливають на стійкість світового господарства у цілому, проаналізовано особливості міжнародного руху капіталу та інших економічних факторів.
Перелік наукових праць співробітників кафедри
Збірники наукових праць
- Збірник наукових праць конференції «Стратегії розвитку постсоціалістичних країн в умовах європейської економічної інтеграції»
- Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Економічна інтеграція як умова підвищення добробуту у країнах СНД»
- Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності»
- Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності»
- Програма та збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності»