Алея Слави – Наші випускники

Абравітова Любов, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Південно-Африканській Республіці

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2002 року.

«П’ять років навчання на відділенні «Міжнародні відносини» безумовно заклали міцну базу для подальшого втілення в життя моєї мрії – представляти сильну, незалежну Україну на міжнародній арені. Одержані мною добре збалансовані знання, були не простою передачею інформації від викладачів до учнів, натомість були підґрунтям для нових ідей та стимулом для подальшого самовдосконалення. В жодному ВНЗ не можуть навчити всім тонкощам дипломатичної роботи. Небагато ВНЗ можуть дати «інструменти» для такої роботи. Як на своєму, так і на прикладі низки дипломатів сучасного зовнішньополітичного відомства України, засвідчую, що наша кафедра такі «інструменти» передає своїм студентам. Завжди приємно чути високі оцінки випускників нашої Аlma mater від керівництва МЗС України. Сподіваюся, що в майбутньому ми побачимо наших випускників серед очільників цього відомства!»

Абравітова Любов

Бильєв Дмитро, Тимчасовий повірений у справах України в Йорданському Хашимітському Королівстві

Випускник відділення Міжнародних відносин 2011 року.

 «Аналітика та мовна підготовка – два стовпи, навколо яких ти маєш будувати свій профайл в дипломатії, вихідний професійний сет, який дозволить тобі мати переваги у висококонкурентному середовищі міжнародної дипломатії. Гарний академічний бекграунд – надважлива складова цього шляху. З великою пошаною і вдячністю відношусь до тих п’яти років, які мені пощастило провести на відділенні МВ ОНУ. Професійна команда викладачів дала орієнтири напрямків та методи пошуку, без них навігація у безмежному просторі теорій, підходів, монографій, авторів у сфері МВ була б неможливою. Секретом успіху цієї команди було те, що кожен викладач підходив до своєї справи, як до чогось особистого, не було місця імітації процесу чи формалізму».

Бильєв Дмитро

Воротнюк Марина, к. політ. н., науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних служб з питань оборони та безпеки (Лондон, Великобританія); член правління Ради зовнішньої політики «Українська призма»

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2005 року
Працювала науковим співробітником Центру міжнародних досліджень ОНУ (2006-2013), науковим співробітником Одеського філіалу Національного інституту стратегічних досліджень; лектором Університету Коменського в Братиславі. Після кількох років роботи в Центрі дослідження політики європейського сусідства Центральноєвропейського університету (Будапешт, Відень), починає працювати в RUSI.
«Мені дуже подобається відчуття нашої колективної причетності до чогось спільного та значного, до того, що всі ми – це і є «Одеська школа міжнародників», яка має свою історію та ґрунтується на спадкоємності поколінь професіоналів, адже саме тут ми чули зі студентських часів, що «ми бачимо далі інших, тому що стоїмо на плечах гігантів».Воротнюк Марина

Габер Євгенія, к. політ. н., Радник Прем’єр-міністра України з питань зовнішньої політики (Київ, Україна) та старший науковий співробітник Центру сучасних турецьких досліджень (Школа міжнародних справ Нормана Патерсона, Університет Карлтон, Оттава, Канада)

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2007 року.

У 2009-2014 рр. працювала на кафедрі міжнародних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова, у 2014-2018 рр. – перекладачем, а потім другим секретарем Посольства України в Турецькій Республіці. Євгенія працювала заступником директора Дипломатичної академії ім. Г. Удовенка при МЗС України у 2018-2020 рр. Захистила дисертацію зі спеціальності 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку в ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка на тему «Регіональний вимір турецько-американських відносин в пост-біполярний період». Є автором понад 40 наукових праць та співавтором декількох колективних монографій з питань зовнішньої політики України, Туреччини, проблем безпеки в Чорноморському регіоні та на Близькому Сході.

«Кожного разу під час офіційних переговорів та найскладніших перекладів із вдячністю згадую рідний університет. Досі користуюся тим багажем теоретичних знань та практичних навичок, який отримала, навчаючись на відділенні міжнародних відносин. Дипломат, політолог, аналітик, перекладач – саме такими універсальними солдатами зі знанням декількох іноземних мов випускаються студенти-міжнародники ОНУ імені І. І. Мечникова. Щире спасибі Вам за все!» 

4.1

Лозова Валерія, інтерн Міжнародного агентства з атомної енергії у Відні, Австрія

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2015 року.

Магістр з міжнародної безпеки та нерозповсюдження (Університет Джорджія, США), стипендіатка програм Фулбрайта, Маскі, Фонду Карнегі, Центру з вивчення проблем нерозповсюдження ім. Джеймса Мартіна. 

«Саме ґрунтовні знання та вишкіл на відділенні Міжнародних відносин дали змогу бути конкурентноспроможною у всіх відборах на навчання, стажування. Дуже важливим став ступінь володіння англійською, який є заслугою найсерйознішого підходу до її вивчення на МВ ОНУ. Особливу роль у моєму становленні як професіонала відіграло те, що кожен із викладачів по-справжньому горить своєю справою, активно бере участь у міжнародних наукових заходах. Це надихає студентів розвиватися, вдосконалюватися, досліджувати. Для мене особисто головною стала наявність унікальної сфери досліджень МВ ОНУ – «Нерозповсюдження ЗМУ» під керівництвом директора єдиного в країні Центру з питань нерозповсюдження – доктора Поліни Сіновець. Щиро вдячна рідній кафедрі за те, що вона стала місцем натхнення, де до студентів завжди ставляться з теплом і повагою!»

5

Мельник Наталя, к. політ. н., Перший секретар Місії України при НАТО

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2002 року.

«З теплом, ніжністю і глибокою вдячністю згадую роки свого навчання на Факультеті міжнародних відносин Одеського національного університету (1997-2002) та в аспірантурі нашої кафедри (2002-2006). Отримані ґрунтовні знання, гарно побудована програма і досвід спілкування з видатними політологами-міжнародниками, які вже тоді буди відомі у США і Європі (С. Й. Аппатовим, І. М. Ковалем, В. В. Глебовим, О. І. Брусиловською, В. А. Дубовиком, С. В. Глебовим, П. А. Синовець, Д. В. Кузьміним), дозволили мені одразу  після закінчення навчання поступити на дипломатичну службу України. Окремо хочу висловити вдячність моєму науковому керівникові, І. М. Ковалю, який багато років присвятив кафедрі міжнародних відносин; всім моїм викладачам  англійської, німецької і турецької мов за їхнє терпіння та новаторську методологію викладання іноземної мови нам, студентам; всім співробітникам кафедри за створення унікальної атмосфери доброзичливості і натхнення. Завжди раджу вступати до нашого факультету всім абітурієнтам, хто мріє про дипломатичну службу України».

6

Пашаєва Ксенія, доктор філософії (Політологія), провідний фахівець Регіонального відділення Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України у м. Одеса

Випускниця кафедри міжнародних відносин 2016 року.

У 2017-2021 рр. навчалася в аспірантурі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. В 2021 р. захистила дисертацію на тему: «Чинники політичної трансформації країн Південного Кавказу».

«Навчання в університеті – це важливий етап у житті особистості, на якому необхідно щоб формування майбутнього спеціаліста відбувалося під впливом досвідчених та талановитих професіоналів. Саме таким є педагогічний колектив кафедри міжнародних відносин ФМВПС. На мою думку, кафедра міжнародних відносин є найкращою опцією для набуття знань та розвитку професійних навичок, які відповідають потребам сучасності. Окрім того, особливою є атмосфера на кафедрі, яка стимулює науковий й професійний рух уперед та підкорення нових горизонтів, а особистим прикладом для цього є твої викладачі».

8

Русова Ольга, к. політ. н., Другий секретар у Посольстві України в Королівстві Таїланд

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2011 року.

У 2011-2015 рр. навчалась в аспірантурі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова та через два роки захистила дисертацію на тему: «Країни «Веймарського трикутника» в європейських інтеграційних та безпекових процесах» в ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка. Вона працювала провідним фахівцем Регіонального відділення Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України в м. Одеса у 2016-2020 рр. У 2019/20 академічному році стала студенткою Естонської школи дипломатії в рамках 9-місячної програми післядипломної освіти з теорії і практики міжнародних відносин та європейської інтеграції. Є автором понад 15 аналітичних та наукових статей, співавтором колективної монографії, присвяченої дослідженню зовнішньої політики в еру «пост-правди» та розробником сертифікованого курсу дистанційного навчання з кібердипломатії та цифрової політики для працівників дипломатичної і державної служби.

 «Надзвичайно важливий період мого життя – становлення як особистості та дослідника - пов'язаний із ОНУ. Набуті знання не раз ставали в пригоді під час виконання моїх професійних обов’язків, а прагнення самовдосконалюватись, яке з’явилось ще у студентські часи, продовжує спонукати до всебічного розвитку. Величезна подяка всьому викладацькому складу кафедри міжнародних відносин за вашу компетентність, відданість своїй справі, настанови та підтримку!»

9

Удовік Віолетта, к. іст. н., другий секретар Посольства України в Японії з культурно-гуманітарних питань

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2008 року.

У магістратурі Токійського університету за фахом «Історія політики та дипломатії Японії» (2009-2012) здобула ступінь магістра права за спеціальністю «Політологія». Вільно володіє японською, англійською, іспанською мовами. Відповідальна за організацію багатьох культурних заходів з популяризації України в Японії (2017-2020 рр.)

«Під час навчання на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології мала чудову можливість не тільки вивчати міжнародні відносини, але й пройти стажування у Великобританії і Німеччині, побувати в Японії. Дуже вдячна викладачам за надані знання, поради та натхнення!»

10

Єрмаков Антон, спеціаліст із медіа та комунікацій, EUBAM

Випускник відділення Міжнародних відносин ОНУ 2008 року

«Відділення Міжнародних відносин – це чудове місце, де студент може отримати все, чого він прагне здобути. Знання, друзі, академічні здобутки, розваги – Вам залишається лише визначитися зі своїми пріоритетами. Мені ФМВПС надав міцну теоретичну базу, яка стала у пригоді на початку мого шляху у цій галузі. Потужна школа англійської мови дасть Вам усі інструменти для початку кар’єри в міжнародній сфері. Окреме «дякую» хочу сказати О. М. Набоці, А. М. Захарченко та О. І. Брусиловській за навчання і розуміння, за те, що не давали мені розслаблятися і за те, що я отримав за ці роки!»

11

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top