Наші студенти в мовних центрах
Специфіка навчання спеціальності 291 – Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії – полягає в тому, що чільне місце відводиться вивченню англійської, новогрецької та східних мов. Тому більшість активності студентів проходить через їх участь в заходах, які готуються мовними центрами.
Центр китайської мови та культури активно співпрацює з Генеральним Консульством Китайської Народної Республіки в Одесі, Міністерством Освіти КНР а також, з окремими китайськими університетами. Центр приймає делегації та організує численні культурні заходи за підтримкою Генерального консула КНР в Одесі та представників китайської діаспори. Наші студенти приймають участь у міжнародних освітніх програмах та державних грантах, таких як: «Один Пояс, Один Шлях», «Велика Китайська Стіна», «Odesa – Qingdao Sister City Cooperation Program» та «Chinese Scholarship Council – CSC».
2017
Конференційний зал ФМВПС: Конференція «Один Пояс, Один Шлях» на честь святкування 25 річниці встановленні дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою.
2017, Центр китайської мови та культури: Відкриття китайського мовно-літературного гуртка студентів ФМВПС
2018
Центр китайської мови та культури: Зустріч із китайською делегацією на чолі з Генеральним консулом КНР в Одесі – паном Сун Ліцюнем
2018, Центр китайської мови та культури: Культурна програма святкування п’ятої річниці заснування Центру – «Танок з віялами» та традиційна чайна церемонія
2019
2019, Візит Генерального Консула Сун Ліцюня та передача нових навчальних посібників з китайської мови для Центру
2019, Зустріч з представниками Генерального Консульства КНР в Одесі під час проведення Міжнародної фотовиставки «70 років з дня заснування КНР»
Центр досліджень новогрецької мови і культури з моменту відкриття у 2013 р. активно співпрацює з Міністерством Освіти та Релігії Греції, приймає численні делегації, організує «круглі столи», телемости і лекції провідних фахівців, Генеральних консулів Греції в Одесі, Аташе з торгово-економічних питань, Морських Аташе Греції в Одесі, координаторів із питань освіти Міністерства Освіти та Релігії Греції, успішних греків- підприємців, представників туристичних агенцій та інших.
2017
Презентація першого українського перекладу відомого грецького твору XVII століття Вінсента Корнароса «Еротокрит». Захід здійснено в Одеському літературному музеї за підтримки Грецько-Української торгівельно-промислової палати у м. Пірей і Державного Архіву в Одеській області (24 березня 2017 р.).
І місце у міському брейн-ринзі «17 пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», зайняте командою студентів ФМВПС, які вивчають новогрецьку мову (13 травня 2017 р.).
2018
«Українські виміри Кавафіса» – проєкт, створений у колаборації з кафедрою загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики КНУ імені Тараса Шевченка на чолі з А. Савенко, кандидатом філологічних наук, доцентом, директором Центру елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького, головою української секції
«Міжнародного товариства друзів Нікоса Казандзакіса» (Філіал ГФК в Одесі, 30 листопада 2018 р.).
2019
Візит Повноважного Міністра 2-го рангу Генерального консула Греції в Одесі Алексіоса- Маріоса Лімберопулоса (13 лютого 2019 р.).
Святкування 25-ї річниці викладання грецької мови на ФМВПС. Вечір-присвята «Прощання» з нагоди 110-річчя дня народження Янніса Ріцоса (30 листопада 2019 р.).
2020
Візит Генерального консула Греції в Одесі пана Дімітріоса Діохтиса (21 жовтня 2020 р.).
Центр дослідження турецької мови та культури було відкрито у 2003 році за підтримки турецької державної організації ТІКА. У лютому 2012 року в відбулося
відкриття другого кабінету цього Центру. На базі Центру здійснюється вивчення турецької мови за різними аспектами, працює бібліотека Центру, проводяться тюркологічні семінари, міжнародні конференції, мовне та країнознавче стажування студентів, а також зустрічі із дипломатами та науковцями. Сьогодні колектив викладачів включає 5 українських викладачів постійного складу (к. філол. н., доц. Мініахметова Е. Х.; к. політ. н. Волкова Я. В., ст. викладач Відімська К. І.; ст. викладач Тарасюк Ю. М., ст. викладач Шаглі Г. І., викл. Насіківська В. І.), а також викладачів-носіїв турецької мови та літератури, які працюють в Університеті в рамках протоколу про співробітництво із Міністерством освіти Турецької Республіки. Щороку кількість студентів, які вивчають турецьку мову, налічує близько 80-100 осіб. Під час навчання студенти беруть участь і демонструють високі досягнення на Всеукраїнських олімпіадах з турецької мови; активно долучаються до проведення заходів турецької культури, святкових концертів; відвідують Туреччину в рамках мовних стажувань; приймають участь у програмах обміну Еразмус із турецькими університетами.
2017 рік. Відкриття Стамбульського парку в Одесі. Студенти-міжнародники, що вивчають турецьку мову прийняли участь у культурному заході в програмі офіційного відкриття.
2018 рік. Літня практика в Університеті Акденіз, Анталія.
2017 рік. Літня практика в університеті міста Чанаккалє.
2018
2018 р. Візит до Генерального Консульства ТР в Одесі. Вітання та нагорода найкращих студентів, що вивчають турецьку мову.
2019
2019 рік. Студенти Факультету міжнародних відносин, політології, соціології ОНУ, що вивчають турецьку мову перемогли у Всеукраїнській олімпіаді із турецької мови та літератури та отримали перше та друге місце. На фото: Надзвичайний та Повноважний Посол ТР в Україні Ягмур Гюльдере, студенти: Єрохіна Анастасія та Насіківська Віра.
2019 рік. Конференція, присвячена Дню Республіки Туреччини, що була проведена спільно із директором Інституту імені Юнуса Емре в Україні.
2021
2021 рік. Студенти-міжнародники першого курсу, що обрали для навчання турецьку мову.