КОНГРЕС УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ЄВРОПЕЙСКИХ СТУДІЙ 2022 «Відповідь ЄС на війну проти України», 20-21 жовтня

Пленарне засідання «ВІЙНА ПРОТИ УКРАЇНИ І МАЙБУТНЄ ЄВРОПИ»

Ключові доповідачі:

• Ліліана Родрігес, колишній євродепутат, професор університету Мадейра (Португалія).
  • Ольга Брусиловська (Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Україна) «Роль Польщі у формуванні та реалізації східної політики ЄС».
  • Ярослав Янчак (Познанський університет імені Адама Міцкевича, Польща) «Геополітика Європейського Союзу: трансформація зовнішніх кордонів ЄС у контексті зміни світового порядку».
  • Анна Сердінова (Дніпровський технологічний університет, Україна) «Наслідки російсько-української війни для світової економіки»
  • Ігор Тодоров (Ужгородський національний університет, Україна) «Співпраця між ЄС та Україною у світлі посилення стійкості в регіоні».

Модератор: Оксана Головко-Гавришева

ID15526 1

Круглий стіл "Російське вторгнення в Україну: наслідки для Білорусі і Молдови"

Доцент кафедри міжнародних відносин Володимир Дубовик прийняв участь в круглому столі на тему "Російське вторгнення в Україну: наслідки для Білорусі і Молдови" Школи права і дипломатії імені Флетчера університету Тафтс (США) 13 жовтня 2022 року.

XII Міжнародна літня школа «Відповідь на нові ядерні реалії: концепції та дії»

10-14 жовтня 2022 року відбулася XII Міжнародна літня школа «Відповідь на нові ядерні реалії: концепції та дії», організована Одеським центром з питань нерозповсюдження та Бодрумським інститутом за підтримки Управління радіаційної безпеки Швеції та фонду Річарда Лоунсбері. Літня школа відбулася в турецькому місті Бодрум. Впродовж трьох днів, насичених лекціями, дискусіями, а також грою-симуляцією, де кожен студент представляв власну країну-учасницю ООН, 44 учасника з 10 країн світу взяли участь у школі оффлайн та онлайн. Програма школи фокусувалася на вивченні та аналізі впливу війни в Україні на контроль над озброєннями та нерозповсюдження. Одеський центр з питань нерозповсюдження підтримав 8 українських студентів у їх професійній та академічній діяльності, забезпечивши стипендії для участі. Головна мета літньої школи – підготовка молоді Європи та країн Чорноморського регіону у сфері нерозповсюдження, політики ядерних країн, контролю над озброєннями та роззброєння. Поліна Сіновець, Директор Одеського центру з питань нерозповсюдження та доцент кафедри міжнародних відносин, підготувала дві лекції для учасників школи, а саме «Війна в Україні: вплив на нерозповсюдження та роззброєння» та «Російська ядерна доктрина та європейська безпека».

title_6606dff767b6818193046461711726583
title_6606dff767b6f20886238051711726583

Hаукове стажування Володимира Дубовика

Доцент кафедри міжнародних відносин Володимир Дубовик розпочав 10 жовтня 2022 року наукове стажування в університеті Тафтс (Медфорд, США). Він запрошений Школою з дипломатії та права імені Флетчера.

Факультативні предмети про Україну у Варшавському університеті

В осінньому семестрі 2022/23 навчального року у Варшавському університеті розпочалися два загальноуніверситетські факультативні предмети про Україну.

Монографія «Контроль над озброєннями та Європа: нові виклики та перспективи для стратегічної стабільності»

Одеський центр з питань нерозповсюдження презентував нову монографію «Контроль над озброєннями та Європа: нові виклики та перспективи для стратегічної стабільності» під редакцією Поліни Сіновець та Уільяма Альберка, опубліковану у видавництві Springer.

Монографія складається с трьох частин: «США та Росія: нові виклики та стратегічна стабільність в Європі», «Розширене стримування та контроль над озброєннями в Європі», «Регіональні напрямки стратегічної стабільності в Європі». Кафедра міжнародних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова внесла значний вклад у монографію, яка містить у собі статті професора Ольги Брусиловської, доцента Поліни Сіновець, доцента Ірини Максименко, провідного фахівця центру Валерії Гергієвої та випускниці магістратури з МВ 2015 р. Валерії Хессе.

Монографія «Ядерна історія України» під редакцією Поліни Сіновець

Одеський центр з питань нерозповсюдження презентував свою нову публікацію, яка містить найповнішу ядерну історію України. Книга була оприлюднена книжковим видавництвом Springer. Завдяки кооперації найкращих українських експертів сфери книга розкриває значення ролі України в ядерній програмі СРСР, а також аналізує мрії про ядерне стримування та важливість цивільного співробітництва в ядерній енергетиці.

Аспірантка кафедри міжнародних відносин Насіківська Віра стала учасницею XXXII Східноєвропейської школи для молодих науковців, що проходила у Варшавському університеті з 12 по 23 вересня 2022 року. Програма школи складалась із серії лекцій та семінарів, що проводилися професорами найкращих університетів Польщі. Основна ціль школи — набуття молодими науковцями досвіду в обраній науковій галузі, знайомство з найновішими течіями та практиками у сфері гуманітарних наук. У рамках XXXII Східноєвропейської школи велика увага приділялась широкомасштабній війні, яку Росія веде проти України, та її впливу на політичне та наукове середовище Східної Європи.

Фото та додаткова інформація