MEDITERreg Jean Monnet Module

mediterreg logoeu co funded en 1500

 

101047919 — Кільце Середземномор’я: регіональні студії — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH (Номер угоди – 101047919 — Кільце Середземномор’я: регіональні студії)

Акронім проекту: MEDITERreg

Тривалість проекту: 1 березня 2022 – 28 лютого 2025

Інструмент фінансування ЄС: Програма ERASMUS+, що фінансується ЄС, Жан Моне, за підтримки Європейського інструменту сусідства

Резюме проекту: Середземноморський регіон є найважливішим для Європейського Союзу, хоча ЄС має сильну присутність як у Балтії, так і в Чорному морі. Проте саме Середземномор’я є колискою європейської цивілізації, а нині є джерелом найбільших проблем для цієї організації. Тому інтерес до політики ЄС у цьому регіоні буде тільки зростати, і в міру розростання проблеми Північ – Південь вона ставатиме все більш актуальною для політики держав і міжнародних організацій. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова (ОНУ) є найбільш підходящим місцем в Україні для створення окремого Модуля по Середземномор'ю в рамках існуючої магістерської програми. Відділення  міжнародних відносин вже має міцні традиції дослідження Чорноморського регіону, проте майже 30 років тому затвердилася інша традиція, коли вперше тут були впроваджені арабська, грецька і турецька мови.

Настав момент, коли від вивчення середземноморських мов ми маємо якомога швидше перейти до вивчення всього комплексу проблем, пов'язаних з цим регіоном. Для України досвід відносин між країнами Середземномор'я та ЄС став сьогодні ще більш актуальним, тому що через конфлікт з Росією ми не можемо швидко вступити до ЄС. Не тільки для вчених, а й для всього українського суспільства важливо розуміти: як будувати відносини не сподіваючись на повне членство в ЄС? Що ЄС може дати Україні? Які небезпеки несе для нас майбутнє? Схоже, що в міру зростання нестабільності в Україні ці проблеми також стають все більш важливим для ЄС. З точки зору вищої освіти, така спрямованість знайшла відображення у низці проектів та партнерств ОНУ, таких як розвиток європейських студій у Середземномор’ї, сприяння належному врядуванню в країнах-сусідах та обмін передовим досвідом з університетами-партнерами. Факультет міжнародних відносин, політології та соціології за останні 25 років сформувався як регіональний центр досліджень і викладання Європейських студій, країнознавства, перехідних процесів та мов регіону. Завдяки своєму специфічному досвіду, факультет цілком природно може розробляти інструменти, необхідні для розуміння реальності, що змінюється. Це переростає у створення середовища, яке черпає силу із існуючої на Факультеті системи викладання та дослідницької інфраструктури та поєднує її з інноваційним досвідом країн-членів ЄС, їх середземноморських партнерів та України.

Факультет є домом для англомовної магістерської програми з міжнародних відносин, соціальних комунікацій та регіональних досліджень. Його мета – підготувати майбутніх професіоналів, які потенційно могли б стати національними чи навіть європейськими службовцями чи дипломатії. Для таких молодих спеціалістів критичне осмислення еволюції відносин з ЄС буде ключем не лише до розуміння завтрашньої національної та європейської політики у цій галузі, але й до її формування. Запропонований модуль має на меті створення нових знань та інструментів навчання, пов’язаних з європеїзацією Середземномор’я. Контекст, який вимагає таких зусиль, є таким, в якому нормативна влада Європейського Союзу все більше опиняється під тиском та викликами з боку конкуруючих моделей регіоналізму. Модуль очолює Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова (Україна) та включає набір різноманітних партнерів із країн-членів ЄС. Ця дія Жан Моне спрямована на створення та підтримку модуля «Середземномор’я» в межах магістерської програми «Міжнародні відносини, соціальні комунікації та регіональні дослідження» на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Раніше факультет брав участь у проектах Жан Моне як партнерська організація. Тепер, маючи чітке розуміння цінностей та завдань Жан Моне, факультет вперше подає заявку як приймаюча організація з її Модулем MEDITERreg. У рамках Модуля акцент буде зроблений на інтегровані інноваційні методи навчання, двонаправлену ​​інтерактивність та змішане навчання. Поєднання 4 нових курсів з іншими важливими видами діяльності створює комплексний підхід до вивчення Середземномор’я як неоднорідного регіону, який включає в себе різноманітні країни, культури, традиції, а також політичну еволюцію та досвід. Модуль також значно посилить Регіональні та Європейські студії у дослідженнях Факультету з конкретним та детальним розумінням Середземномор’я в цілому та цього виміру в політиці сусідства ЄС. Проект «MEDITERreg» приділяє особливу увагу різноманітним онлайн-заходам та ресурсам. Онлайн-курси та семінари, електронні книги, аудіозаписи та інші цифрові матеріали будуть доступні різним групам учасників на вебсайті проекту. Це забезпечить успішну реалізацію всіх цілей проекту в умовах пандемії Covid-19, коли фізичне переміщення людей є обмеженим. Партнерство з неурядовими організаціями та аналітичними центрами в Україні та за її межами сприятиме поширенню результатів Модулю та пов’язаних з ним ефективних методів роботи за межами ОНУ. Більше того, партнерство з Дипломатичною Академією України при Міністерстві закордонних справ України (ДАУ) надасть можливість поширити, в українському контексті, усвідомлення суспільством процесу європеїзації та його зв’язку із процесом розширення та виміром сусідства.

Цільові групи: студенти ОНУ та студенти за обміном; студенти, молоді дослідники та професіонали з ЄС, країн Середземномор’я та України; викладачі ОНУ та викладацька спільнота в Україні та країнах Середземномор’я.

Одержувач гранту: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Координатор проекту: email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілі та конкретні завдання проекту: оновлений курс «Лінгвокраїнознавство»; нові курси «Регіональні дослідження», «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону», «Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор’ї» та «Міграційний процес у Середземномор’ї»; нові MOOС «Регіональні дослідження», «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону», «Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор’ї» та «Міграційний процес у Середземномор’ї».

Діяльність:

  1. Координаційна зустріч проекту: початкова зустріч, розподіл ролей та створення Ради із забезпечення якості. Обговорення логотипу модуля та короткого опису для вебсайту. Онлайн-платформа модуля буде розміщена в домені ОНУ і буде систематично оновлятися до кінця проекту.
  2. Розробка навчальних програм:  розробка чотирьох нових курсів «Регіональні дослідження», «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону», «Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор'ї» та «Міграційний процес у Середземномор'ї».
  3. Зустріч Ради із забезпечення якості: обговорення її звіту та виконання її пропозицій. Такі зустрічі проводитимуться двічі на рік.
  4. Майстер-класи: підготовка та проведення восьми майстер-класів за участю науковців та громадських діячів (відеозапис).
  5. Одноденні інформаційні семінари: вісім одноденних інформаційних семінарів у партнерських організаціях, які забезпечать розповсюдження матеріалів та викладацького досвіду, розроблених в рамках проекту експертами-партнерами, залученими до проекту, а також більш широкою аудиторією колег. Таким чином семінари забезпечать активне та повноцінне використання розроблених дидактичних матеріалів не лише в рамках MOOC, але й інших  курсів та заходів, запропонованих партнерськими університетами.
  6. Конференції випускників MEDITERreg: підготовка та проведення одноденної Конференції випускників MEDITERreg для магістрантів та молодих дослідників.

Очікувані результати:

  1. Курс «Лінгвокраїнознавство»: розробка, оцінка та впровадження курсу «Лінгвокраїнознавство».
  2. Розробка, оцінка та впровадження чотирьох нових курсів «Регіональні дослідження», «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону», «Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор'ї» та «Міграційний процес в Середземномор'ї».
  3. Розробка МООС: розробка, оцінка та впровадження чотирьох нових MOOC «Регіональні дослідження», «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону», «Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор’ї» та «Міграційний процес у Середземномор’ї».
  4. Електронна книга з дидактики: електронна книга з дидактики буде зосереджена на теоретичних і практичних аспектах регіоналізму, політиці ЄС щодо Середземноморського регіону, різних типах політичних та безпекових взаємозв’язків, ризиках і загрозах у Південному та Східному Середземномор’ї. Автори з різних дисциплін висвітлюватимуть ці теми.
  5.  Монографія «Регіоналізм в Середземномор’ї»: монографія планується за участю 4 ключових учасників цього проекту та аналітиків із університетів-партнерів, а також із залученням молодих науковців та аспірантів ОНУ, зацікавлених у розвитку цієї теми в Україні. Запропонована структура матиме 7 або 8 розділів, які висвітлюють найактуальніші проблеми розвитку Середземномор’я.

Didactics to 4 MOOCs 2024 (pdf: 2,29 МБ)

MOOC

  • Весняний семестр - 2022

    glebov v v

    На початку проекту створена Рада із забезпечення якості. олова Ради: Декан ФМВПС, к. політ. н. Віктор Глебов:

    Члени Ради:

    Заступник декана ФМВПС, професор Світлана Коч:

    Відповідальний редактор наукового журналу "Міжнародні та політичні дослідження", професор Юлія Узун.

    Підготовка чотирьох нових курсів.

    "Регіональні дослідження", професор Ольга Брусиловська:

    "Політика ЄС щодо Середземноморського регіону", к. політ. н, доцент Ірина Максименко:

    "Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор'ї", к. політ. н., доцент Алла Захарченко:

    "Міграційний процес у Середземномор'ї", к. політ. н., доцент Юлія Майстренко:

    Розробка, оцінка та впровадження курсу "Регіональні дослідження", професор Ольга Брусиловська:

    Гостьова лекція PhD cтудента Массімо Д’Анджело (Університет Лафборо, Лондон) для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, 28 квітня 2022 р.:

    Гостьова лекція професора Алі Білгіча (Університет Лафборо, Лондон) для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, 11 травня 2022 р.:

    Розробка, оцінка та впровадження курсу "Лінгвокраїнознавство"

    "Лінгвокраїнознавство" (Арабська мова), к. політ. н., доцент Карина Кулешова:

    "Лінгвокраїнознавство" (Грецька мова), к. пед. н., доцент Оксана Сніговська:

    Гостьова лекція Т. Кукувіноса (Греція) для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, 6 квітня 2022 р.:

    "Лінгвокраїнознавство" (Турецька мова), доцент Юлія Тарасюк:

    Підготовка та проведення одноденної Конференції випускників MEDITERreg для магістрантів та молодих дослідників:

    Перша Конференція випускників MEDITERreg для магістрантів та молодих дослідників.

    Анотація

    Наукова конференція для студентів магістратури та молодих дослідників, які навчаються за спеціальністю 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, відбулася в рамках проекту 101047919 – MEDITERreg «КІЛЬЦЕ СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я: РЕГІОНАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ». Модуль Жан Моне (тип гранту ERASMUS-JMO-2021-MODULE) здійснюється кафедрою міжнародних відносин та очолюється завідуючою кафедрою Ольгою Брусиловською. Конференція відбулася в онлайн-режимі 26 травня 2022 р. Серед питань, які обговорювалися на конференції, чільне місце посідав аналіз теорії та практики регіоналізму в Середземномор’ї.

    Ключові слова: теорія регіоналізму, регіональні дослідження, Середземномор'я.

  • Осінній семестр - 2022

    1. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу «Міграційний процес у Середземномор’ї», доцент Юлія Майстренко:

    12

    Гостьова лекція професора Даніели Іррера (Університет Катанії) для студентів магістратури факультету міжнародних відносин, 2 листопада 2022 р.:

    3

    2. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу “Лінгвокраїнознавство”

    - “Лінгвокраїнознавство” (Грецька мова), доцент Оксана Сніговська:

    4

    - “Лінгвокраїнознавство” (Арабська мова), доцент Карина Кулешова

    - “Лінгвокраїнознавство” (Турецька мова), доцент Юлія Тарасюк

    Гостьова лекція професора Алі Білгіча (Університет Лафборо) для студентів магістратури факультету міжнародних відносин 10 листопада 2022 р.:

    56

    3. Конференції

    Брусиловська О. взяла участь у Конгресі Української Асоціації Європейських Студій - 2022 (Львів, 20-21 жовтня 2022, онлайн).

    Брусиловська О. взяла участь у 77-й професорсько-викладацькій конференції, доповідь керівника проекту «Кільце Середземномор’я: регіональні дослідження» (Одеса, 25 листопада 2022 р., онлайн).

    Брусиловська О. взяла участь у XXIII міжнародній науковій конференції EUROPA XXI WIEKU «Європа перед обличчям поточних і майбутніх криз» (Слубіце, 2-3 лютого 2023 р.).

    7

    Максименко І. взяла участь у круглому столі щорічної генеральної конференції Європейського консорціуму з політичних досліджень (Інсбрук, 23 серпня 2022 р.).

    Сніговська О. взяла участь у 77-й професорсько-викладацькій конференції, 2022 з доповіддю “Грецька амбівалентність, або політика подвійних стандартів у ставленні греків до російсько-української війни (на матеріалах грецьких наукових і еспертно-аналітичних праць)” (Одеса, 24 листопада, 2022, онлайн).

    Тарасюк Ю. взяла участь у 77-й професорсько-викладацькій конференції, 2022 з доповіддю “Публічна дипломатія Республіки Туреччина: основні актори та напрями діяльності” (Одеса, 24 листопада, 2022, онлайн).

    Тарасюк Ю. взяла участь у міжнародній науковій та практичній конференції “Турецька мова як мова міжнаціонального спілкування" з доповіддю на тему “Використання турецької мови в дипломатії та міжнародних документах", (Аланья, 20-22 жовтня, 2022).

    8

    Захарченко А. взяла участь у міжнародній науковій конференції "VI Таврійські історичні наукові читання" з доповіддю “Баланс сил і "гнучкі альянси" у південно-східному Середземномор’ї” (Київ, 14-15 жовтня, 2022, онлайн).

    Захарченко А. взяла участь у міжнародній науковій конференції “Актуальні проблеми української та всесвітньої історії: минуле і сьогодення” (Рівне, 25 жовтня, 2022, онлайн).

    Захарченко А. взяла участь у міжнародній науковій конференції “ХХV Сходознавчі читання А. Кримського” (Київ, 10 листопада, 2022, онлайн).

    4. Публікації

    Брусиловська О. оприлюднила аналітичну доповідь про середземноморські країни регіону Західних Балкан (Українська призма: Зовнішня політика 2021. Аналітичне дослідження / ГО «Рада зовнішньої політики «Українська призма», 2022).

    Сніговська О., Малахіті А. опублікували статтю «Політична карикатура як вид креолізованого тексту в контексті кризи українсько-російських відносин (на матеріалах грецької преси)» у науковому журналі «Міжнародні та політичні студії» (Одеса, 2022).

    Сніговська О., Малахіті А. опублікували статтю «Формування професійної готовності майбутніх фахівців-міжнародників до роботи з інформацією в умовах гібридної війни» в журналі «Інноваційна педагогіка» (Польща, 2022).

    Сніговська О., Малахіті А. опублікували статтю «Офіційна та неофіційна дипломатія І. Каподістрії на тлі зародження руху етеристів» у журналі «Дриновський збірник», Т. XV (Софія – Харків, 2022).

    Захарченко А. опублікувала статтю «Авраамові угоди та перспективи вирішення арабо- ізраїльського конфлікту» (Регіональні студії. № 28, 2022).

    Захарченко А. опублікувала статтю “Реконфігурація регіональних альянсів на Близькому Сході після Арабської весни” (Politicus. № 1, 2022).

    Захарченко А. опублікувала статтю “Політика Джо Байдена на Близькому Сході” (Вісник Львівського університету. Серія філософсько-політологічні студії. № 43, 2022).

    Захарченко А. опублікувала тези “Баланс сил і "гнучкі альянси" у південно-східному Середземномор’ї” (Львів-Торунь: Ліга-прес, 2022).

    Захарченко А. опублікувала тези “Змагання за лідерство на Близькому Сході та нова геометрія регіональних відносин” (Львів-Торунь: Ліга-прес, 2022).

    Захарченко А. опублікувала тези “Відносини між США та Саудівською Аравією в контексті нових загроз міжнародній безпеці” (Львів-Торунь: Ліга-прес, 2022).

  • Весняний семестр - 2023

    1. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу "Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор’ї", доцент Алла Захарченко.

    Курс був організований навколо серії лекцій, які охоплювали ключові теми: регіон Південного та Східного Середземномор’я (ПСС): ключові актори та тенденції; «Арабська весна» в регіоні: політичний, економічний та соціальний виміри; Політичні трансформації в країнах ПСС та роль політичного ісламу; Проблеми регіональної безпеки після «Арабської весни»; громадянські війни в Сирії та Лівії; Нова динаміка арабо-ізраїльського конфлікту; Політика регіональних держав: Туреччина, Іран та Саудівська Аравія; Трансформація регіональних альянсів; Роль глобальних акторів у регіоні: США, Росія та Китай; ЄС та ПСС: питання безпеки, енергетики та міграції; Війна в Україні: наслідки для регіону.

    image01image02

    В рамках курсу відбулась низка семінарських занять, під час яких були більш глибоко вивчені окремі регіональні аспекти. Зокрема, студентами були підготовлені аналітичні есе та доповіді по діяльності недержавних збройних акторів у ПСС. Студенти були активно залучені в процес навчання через роботу в групах та участь у дискусіях.

    image03image04

    Майстер-клас д-ра Н. Софуоглу (науковий співробітник Університету Реджепа Тайїпа Ердогана, Різе, Туреччина) для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, молодих дослідників, науковців та представників громадянського суспільства, онлайн 26 квітня 2023 р.:

    image05image06

    Майстер-клас професора І. Троена (почесний професор Університету Бен-Гуріона в Негеві, Ізраїль) для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, молодих дослідників, науковців та представників громадянського суспільства, онлайн 10 травня 2023 р.:

    image07image08

    2. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу “Регіональні студії”

    Курс був організований навколо серії лекцій, які охоплювали ключові теми: Визначення регіоналістики в історичній, просторовій, порівняльній та глобальній перспективі. Основні чинники еволюції краєзнавства після Другої світової війни. Ранній регіоналізм. Концепція регіону як соціального конструкту. Методи регіональних досліджень. Старий регіоналізм у США та Європі. Старий регіоналізм у країнах, що розвиваються: розвиток і державотворення. Новий регіоналізм після «холодної війни» у США, ЄС, Великій Британії, та країнах, що розвиваються. Раціоналістичні, конструктивістські і рефлексивістські підходи до регіоналізму. Зростання уваги до важливості недержавних акторів у регіональних студіях. Порівняльний регіоналізм. Формальний регіоналізм. Особливості неформального регіоналізму. Безпековий регіоналізм. Регіоналізм економіки та розвитку. Соціальний регіоналізм. Екологічний регіоналізм. Середземномор’я як кейс міжрегіонального розвитку. Багатовимірний регіоналізм у Середземномор’ї. Міжнародне та політичне значення Середземноморського регіону: інтеграційні процеси, регіональна ідентичність, макрорегіональні ініціативи. Демографічний, соціальний та економічний потенціал країн Середземномор'я. Регіональний баланс сил у Середземномор'ї.

    image09

    У рамках курсу відбулась низка семінарських занять, під час яких були більш глибоко вивчені окремі аспекти теорії та історії регіональних студій. Зокрема, студентами були підготовлені аналітичні есе щодо відповіді різних країн та регіонів на російську агресію проти України, політики ЄС, НАТО та США в регіонах, міграційних процесів в Середземномор’ї, регіональних конфліктів, міжрегіональних та двосторонніх стосунків. Студенти були активно залучені в процес навчання через роботу в групах та участь у дискусіях.

    image10image11

    У рамках курсу «Регіональні студії» О. Брусиловська організувала тематичний семінар «Регіональна зовнішньополітична динаміка в Середземномор’ї» за участі Василя Кирилича, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія, к. політ. н.; Володимира Хоманця, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Туніській Республіці, к. ек. н.; Ростислава Огризка, директора Першого територіального департаменту МЗС України (онлайн 20 квітня 2023 р.).

    image12image13image14image15

    У рамках курсу «Регіональні студії» О. Брусиловська організувала майстер-клас від д-ра Університету Гранади, Іспанія, Дієго Чека Ідальго «Арабський світ та Захід: питання Палестини» (18 травня 2023 р.).

    image16image17

    3. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу “Лінгвокраїнознавство”

    У рамках курсу «Лінгвокраїнознавство» О. Сніговська організувала 2 тематичні семінари за участі к. філолог. н., ад’юнкта Університету Патри (Греція) Георгії Дімопулу: «Грікліш та сучасні тенденції трансформації новогрецької мови» (21 березня 2023 р.) та «Пропаганда та фейкові новини в Греції у контексті війни в Україні» (28 березня 2023 р.).

    image18image19

    У рамках курсу «Лінгвокраїнознавство» О. Сніговська організувала майстер-клас від ад’юнкта Афінського університету, запрошеного лектора Національного університету розвідки / Університету Цінхуа (Греція, Китай) Іоанніса Котуласа «Імідж війни Росії проти України: російські фейкові новини в грецьких медіа» (7 квітня 2023 р.).

    image20

    У рамках курсу «Лінгвокраїнознавство» О. Сніговська організувала студентів, які вивчають новогрецьку мову, підготувати етюд «Живі портрети» до Дня Незалежності Греції, 25 березня 2023 року.

    У рамках курсу «Лінгвокраїнознавство» О. Сніговська організувала студентів для участі у вечорі-бенефісі до 160-річчя від дня народження грецького поета Константіноса Кавафіса у Центральній міській бібліотеці імені Івана Франка за підтримки Генерального консульства Греції в Одесі, Генерального секретаря греків зарубіжжя та громадської дипломатії МЗС Греції Іоанніса Хрісулакіса, 3 травня 2023 р.

    image21

    4. Підготовка курсу «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону»

    І. Максименко організувала тематичний семінар за участі д-ра Андрія Тишка з Коледжу Європи, Натолін (18 травня 2023 р.) для студентів магістратури з обговорення стратегії розширення ЄС у співпраці зі східними та південними партнерами.

    image22

    5. Конференції

    Друга Конференція випускників MEDITERreg для магістрантів та молодих дослідників.

    Друга наукова конференція для студентів магістратури та молодих дослідників, які навчаються за спеціальністю 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, відбулася в рамках проекту 101047919 – MEDITERreg «КІЛЬЦЕ СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я: РЕГІОНАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ» (ERASMUS-JMO-2021-MODULE) в онлайн-режимі 31 травня 2023 р. Конференція організована під керівництвом доцента кафедри міжнародних відносин А. М. Захарченко. З доповідями виступили 8 студентів магістратури. Конференція складалась із двох секцій. Під час роботи першої секції «Регіональні дослідження в Середземномор’ї» були заслухані доповіді, присвячені міграційним процесам у Середземномор’ї, підходам середземноморських країн до війни РФ в Україні, регіональній політиці НАТО тощо. Серед питань, що обговорювались в рамках другої секції «Регіональна політика та безпека у Південному та Східному Середземномор’ї (ПСС)», були політичні трансформації Алжиру та інших кран ПСС, громадянські війни в Лівії та Сирії та інші проблеми регіону.

    Матеріали конференції були оприлюднені у науковому журналі «Міжнародні та політичні дослідження, вип. 36, 2023 р.

    image23image24image25image26image27

    Сніговська О. виступила організатором та виступила на міжнародній науковій конференції «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа» (Одеса, 15-16 червня, 2023, онлайн).

    image28image29image30

    • Захарченко А. взяла участь у міжнародній науковій конференції “Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа” (Одеса, 15-16 червня, 2023, онлайн). Виступила із доповіддю “Роль Ірану у війні Росії в Україні: вплив на безпеку у Середземномор’ї”.
    • Кулешова К. взяла участь у міжнародній науковій конференції «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа» (Одеса, 15-16 червня, 2023, онлайн).
    • Майстренко Ю. взяла участь у міжнародній науковій конференції «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа» (Одеса, 15-16 червня, 2023, онлайн).
    • Тарасюк Ю. взяла участь у міжнародній науковій конференції «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа» (Одеса, 15-16 червня, 2023, онлайн).
    • Захарченко А. взяла участь у міжнародній науковій конференції “Трансформація системи міжнародних відносин в умовах російсько-української війни” (Київ, 23 лютого, 2023, онлайн). Виступила із доповіддю “Вплив війни РФ в Україні на близькосхідну стратегію США”.
    • Максименко І. взяла участь у міжнародній науковій конференції «Криза сучасної системи міжнародної безпеки: українська формула миру» (Львів, 21 квітня 2023 р.).
    • Сніговська О. взяла участь у Міжнародному туристичному форумі «Туризм у Україна: виклики та відновлення» (Київ, 21-22 березня 2023).
    • Сніговська О. взяла участь у семінарі «Стандартизація та мовні послуги», організованому Генеральною дирекцією з питань перекладу, Афінським національним університетом імені І. Каподістрії та Грецькою організацією стандартизації (Одеса, 2 червня 2023 р.).

    6. Публікації

    • Захарченко А. опублікувала тези “Вплив війни РФ в Україні на близькосхідну стратегію США” (Матеріали міжнародної наукової конференції “Трансформація системи міжнародних відносин в умовах російсько-української війни”. Київ, 2023).
    • Захарченко А. опублікувала тези “Роль Ірану у війні Росії в Україні: вплив на безпеку у Середземномор’ї” («Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа», Матеріали міжнародної наукової конференції. Одеса, 2023).
    • Кулешова К. опублікувала тези «Імідж України в Єгипті: сучасний стан, перспективи та виклики» (разом з В.Артеменко) та «Політика Саудівської Аравії в контексті війни РФ в Україні» (разом з А. Каліною) («Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа», Матеріали міжнародної наукової конференції. Одеса, 2023).
    • Майстренко Ю. опублікувала тези «Риторика правих партій країн ЄС щодо проблем міграції» («Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа», Матеріали міжнародної наукової конференції. Одеса, 2023).
    • Максименко І. опублікувала тези «Russia's Strategy in the Black and Mediterranean Seas: Challenges of 2022 and Beyond» у збірці «Crisis of the Modern International Security System: Ukrainian Peace Formula. Proceedings of the international scientific conference / Ed. Malskyy M., Vovk R., Kuchyk O. Lviv: Ivan Franko National University of Lviv, 2023).
    • Сніговська О. опублікувала тези «Перспективи розвитку туристичної галузі Республіки Кіпр на тлі впливу пандемії COVID-19 в російсько-української війни» («Туризм в Україні: виклики та відновлення: Збірник матеріалів Міжнародного туристичного форуму». Київ, 2023).
    • Сніговська О. опублікувала тези «Імідж України в грецьких ЗМІ» (спільно з Дімопулу Г., Захарчук Н.) та тези «Дослідження громадської думки та суспільних настроїв у Греції на основі аналізу преси та місцевих ЗМІ на тлі російсько-української війни», з Лавро В.) («Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа», Матеріали міжнародної наукової конференції. Одеса. 2023).
    • Тарасюк Ю. опублікувала тези «Висвітлення війни в Україні у провідних турецьких ЗМІ та його вплив на громадську думку» («Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа», Матеріали міжнародної наукової конференції. Одеса, 2023). 
  • Осінній семестр - 2023

    1) Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу «Міграційний процес у Середземномор’ї», доцент Юлія Майстренко. Майстер-клас від професора Даніели Іррери (Університет Катанії) «Регіональні аспекти безпеки та міграції в MENA» для студентів магістратури факультету міжнародних відносин, 20 листопада 2023 р.

    image1

    2) Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону», доцент Ірина Максименко.

    Семінар старшого викладача Валентини Кассар (кафедра міжнародних відносин Університету Мальти) на тему «Зовнішня політика Мальти: нейтралітет, його еволюція в контексті членства в ЄС і війни проти України» для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, 24 жовтня 2023 р.

    image3

    Майстер-клас від професора Ізабели Рагонесі (кафедра міжнародних відносин Університету Мальти) на тему «Мальта і Середземномор’я: Близький Схід і Північна Африка» для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, 24 жовтня 2023 р.

    image2

    Майстер-клас від доктора філософії з політичних і соціальних наук Адеріто Вісенте (Португалія) на тему «Середземноморська політика Португалії» для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, 31 жовтня 2023 р.

    image5

    Майстер-клас від доктора філософії Ейї Джрад (Університет Тунісу) на тему «Відносини Північна Африка – ЄС (після війни проти України)» для студентів магістратури відділення міжнародних відносин, 7 листопада 2023 р.

    image4

    3) Конференції

    Брусиловська О. взяла участь у 79-й Звітній професорсько-викладацькій конференції, доповідь керівника проекту «Кільце Середземномор’я: регіональні дослідження» (Одеса, 23 листопада 2023 р., онлайн).

    Максименко І. взяла участь у 79-й науковій конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ імені І. І. Мечникова (Одеса, 23 листопада, 2023, онлайн). Виступила із доповіддю «Російська стратегія ескалації в Чорному та Середземному морях: зони «контрзаходів» розширенню НАТО?»

    Сніговська О. взяла участь у Міжнародній науковій конференції «ХХVI Сходознавчі читання А. Кримського». Доповідь за темою «Лінгвістичний феномен караманлійської писемності малоазійських греків» (Інститут сходознавства імені А. Ю. Кримського, Київ, 30 листопада 2023 р.). Режим доступу ХХVI_Сходознавчі_читання_А._Кримського Сніговська О. взяла участь у Міжнародному науковому семінарі «Переклад та криза» для фахівців у галузі неоелліністики, організованому Навчально-науковим інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (20 жовтня 2023 р.). Режим доступу: https://news.philology.knu.ua/anons?fbclid=IwAR37q4kH2gUhIq0_6En3LrxDFFuqjCwYOGoIJOja9JmvDF2u28PJa6luo4s#h.rbx9h8al6awu

    image7

    Сніговська О. взяла участь у міжвузівському науковому семінарі з міжнародною участю (онлайн) «Сучасні елліністичні студії: проблематика та перспективи» за темою «Специфіка перекладу грекомовних рекламних текстів українською мовою» (Київ, 16 листопада 2023 р.).

    image6

    Тарасюк Ю. взяла участь у Міжнародній конференції «Турецька мова як мова міжнародного спілкування» (19-21 жовтня, Сакар'я, Туреччина). Тема доповіді: «Створення та методологія курсу турецької для іспанських університетів».

    image9

    Захарченко А. взяла участь у 79-й науковій конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ імені І.І. Мечникова (Одеса, 23 листопада, 2023, онлайн). Виступила із доповіддю «Війна Ізраїлю з ХАМАСом 2023 р. в контексті регіональної та міжнародної безпеки».

    image8

    4) Підготовка, розповсюдження та впровадження 4 електронних дидактичних посібників до MOOC (режим доступу: http://onu.edu.ua/en/structure/faculty/isn/mediterreg-jean-monnet-module).

    Брусиловська О. оприлюднила е-посібник «Регіональні студії». Захарченко А. оприлюднила е-посібник «Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор’ї». Майстренко Ю. оприлюднила е-посібник «Міграційний процес у Середземномор’ї». Максименко І. оприлюднила е-посібник «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону».

    5) Публікації

    Брусиловська О., Майстренко Ю. оприлюднили аналітичну доповідь про середземноморські країни регіону Західних Балкан (Українська призма: Зовнішня політика 2022. Аналітичне дослідження / ГО «Рада зовнішньої політики «Українська призма», 2023. С. 191-195). Брусиловська О. оприлюднила статтю «Дослідження регіоналізму: чи чекати подальшої еволюції?» (Міжнародні та політичні дослідження. 2023. Вип. 36. С. 30-42). Сніговська О., Малахіті А., Захарчук Н. опублікували статтю «Political image of Ukraine: analysis of fake instrumentation in hybrid warfare (based on Greek mass media materials» (Міжнародні та політичні дослідження. 2023. Вип. 36. С. 188–201. URL: http://heraldiss.onu.edu.ua/article/view/288719/282499 DOI: http://doi.org/10.18524/2707-5206.2023.36.288719) Малахіті А., Сніговська О. опублікували тези «Лінгвістичний феномен караманлійської писемності малоазійських греків». (ХХV Сходознавчі читання А. Кримського: Матеріали міжнародної наукової конференції, 30 листопада 2023р. Київ : Львів – Торунь : Liha-Pres, 2023).

    6) Інші форми активності

    Організація візиту магістрів-міжнародників до Генерального Консульства Грузії в Україні в Одесі на лекцію Генерального Консула Грузії Торніке Берекашвілі щодо питань регіональної геополітики та стосунків Грузії з Грецією (1 листопада 2023 р.).

    image10

  • Весняний семестр - 2024

    1. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу "Регіональна політика та безпека в Південному та Східному Середземномор’ї", доцент Алла Захарченко

    Курс був організований навколо серії лекцій, які охоплювали ключові теми: регіон Південного та Східного Середземномор’я (ПСС): ключові актори та тенденції; «Арабська весна» в регіоні: політичний, економічний та соціальний виміри; Політичні трансформації в країнах ПСС та роль політичного ісламу; Проблеми регіональної безпеки після «Арабської весни»; громадянські війни в Сирії та Лівії; Нова динаміка арабо-ізраїльського конфлікту; Політика регіональних держав: Туреччина, Іран та Саудівська Аравія; Трансформація регіональних альянсів; Роль глобальних акторів у регіоні: США, Росія та Китай; ЄС та ПСС: питання безпеки, енергетики та міграції; Війна в Україні: наслідки для регіону.

    image1image2

    У рамках курсу відбулась низка семінарських занять, під час яких були більш глибоко вивчені окремі регіональні аспекти. Зокрема, студентами були підготовлені аналітичні есе та доповіді по політиці глобальних світових акторів в регіоні.

    image3.png

    image4

    2. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу “Регіональні студії”, проф. Ольга Брусиловська

    Курс був організований навколо серії лекцій, які охоплювали ключові теми: Визначення регіоналістики в історичній, просторовій, порівняльній та глобальній перспективі. Основні чинники еволюції краєзнавства після Другої світової війни. Ранній регіоналізм. Концепція регіону як соціального конструкту. Методи регіональних досліджень. Старий регіоналізм у США та Європі. Старий регіоналізм у країнах, що розвиваються: розвиток і державотворення. Новий регіоналізм після «холодної війни» у США, ЄС, Великій Британії, та країнах, що розвиваються. Раціоналістичні, конструктивістські і рефлексивістські підходи до регіоналізму. Зростання уваги до важливості недержавних акторів у регіональних студіях. Порівняльний регіоналізм. Формальний регіоналізм. Особливості неформального регіоналізму. Безпековий регіоналізм. Регіоналізм економіки та розвитку. Соціальний регіоналізм. Екологічний регіоналізм. Середземномор’я як кейс міжрегіонального розвитку. Багатовимірний регіоналізм у Середземномор’ї. Міжнародне та політичне значення Середземноморського регіону: інтеграційні процеси, регіональна ідентичність, макрорегіональні ініціативи. Демографічний, соціальний та економічний потенціал країн Середземномор'я. Регіональний баланс сил у Середземномор'ї.

    У рамках курсу відбулась низка семінарських занять, під час яких були більш глибоко вивчені окремі аспекти теорії та історії регіональних студій. Зокрема, студентами були підготовлені аналітичні есе щодо відповіді різних країн та регіонів на російську агресію проти України, політики ЄС, НАТО та США в регіонах, міграційних процесів в Середземномор’ї, регіональних конфліктів, міжрегіональних та двосторонніх стосунків. Студенти були активно залучені в процес навчання через роботу в групах та участь у дискусіях.

    image5image6image7image8image9image10

    У рамках курсу «Регіональні студії» О. Брусиловська організувала тематичний семінар «Вплив російсько-української війни на вантажні перевезення та логістику в країнах Середземномор’я» (онлайн 23 березня 2024 р.) за участі П’єтро Євангеліста, який є керівником досліджень в Інституті досліджень Середземномор’я (ISMed) Італійської національної дослідницької ради (CNR), який знаходиться в Неаполі. Семінар відвідали як студенти-міжнародники, так і магістри, що вивчають міжнародні економічні відносини, а також викладачі ФМВПС.

    image11image12

    3. Підготовка чотирьох нових MOOCs

    Підготовка чотирьох нових MOOCs “Regional Studies”, “EU policy towards Mediterranean region”, “Regional Politics and Security in the Southern and Eastern Mediterranean”, and “Migration Process in Mediterranean” та оприлюднення матеріалів до них на сайті ОНУ (березень 2024) за лінком

    https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1dPk4OhHtky8oXAvoW16CO-Hw3asvyDt8

    4. Конференції

    Третя Конференція випускників MEDITERreg для магістрантів та молодих дослідників.

    Третя наукова конференція для студентів магістратури та молодих дослідників, які навчаються за спеціальністю 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, відбулася в рамках проекту 101047919 – MEDITERreg «КІЛЬЦЕ СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я: РЕГІОНАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ» (ERASMUS-JMO-2021-MODULE) в онлайн-режимі 15 травня 2024 р. Конференція організована під керівництвом доцента кафедри міжнародних відносин А. Захарченко. Вступне слово виголосила заступник декана ФМВПС Ю. Майстренко. Конференція складалась із двох секцій, виступили 7 здобувачів. Під час першої сесії «Конфлікти та політичні трансформації в ППС після Арабської весни» студенти представили доповіді по конфліктам в Сирії та Лівії, а також по політичним трансформаціям у Марокко та Алжирі. Друга сесія «Роль недержавних збройних акторів у ПСС» була присвячена ролі ХАМАСу, Хизбалли та ІДІЛ у регіональних процесах. Матеріали конференції були оприлюднені у науковому журналі «Міжнародні та політичні дослідження, вип. 38, 2024 р.

    image13image14image15image16image17image18

    Брусиловська О. взяла участь у міжнародній конференції The Seventh Global Conference of WISC International Relations in a World of Flux: Understanding Continuity, Change and Contestation (24-26 липня 2024 р., Варшава, Польща) із доповіддю «Is There a Place for Comparative Regionalism in IR theory?».

    Захарченко А. взяла участь у спільній 40-й щорічній конференції Асоціації досліджень Ізраїлю та 12-й щорічній конференції Європейської асоціації досліджень Ізраїлю «Ізраїль та дослідження Ізраїлю: європейська та міжнародна перспектива», Карлов університет, Прага, 1-3 липня 2024 р. Виступила із доповіддю: «Політика Ізраїлю щодо України та Росії в мінливому стратегічному середовищі».

    Сніговська О. взяла участь у V Міжнародній науково-методичній конференції «Сходознавство. Актуальність та перспективи» (ХНПУ імені Г. С. Сковороди, Харків, 29 березня 2024 р.). Доповідь за темою «Лінгвокультурологічний феномен караманлійської писемності малоазійських греків».

    Сніговська О. взяла участь у Міжвузівському науковому семінарі з міжнародною участю «Сучасні елліністичні студії: проблематика та перспективи»: «Η σημερινή κυπριακή διάλεκτος: χαρακτηριστικά και πρόσφατες εξελίξεις / Сучасний кіпрський діалект: характерні риси та тенденції розвитку» (Київ, МДУ / Відкритий університет Кіпру, Нікосія, 8 березня 2024 р.); «Війна в Україні 2022-24 рр. в грецьких ЗМІ: лінгвістичний і геополітичний аспекти» (Київ, МДУ, кафедра грецької філології / ЛНУ імені Івана Франка, кафедра класичної філології, 5 квітня 2024 р.).

    5. Наукові обміни

    Брусиловська О., Захарченко А., Максименко І., Тарасюк Ю. та студентка магістратури Мотречко С. взяли участь у науковому обміні в рамках наукового співробітництва між Центром вищих оборонних досліджень (CASD) та Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова в рамках проекту 101047919 - MEDITERreg «THE RING OF MEDITERRANEAN: REGIONAL STUDIES» (тип гранту ERASMUS-JMO-2021-MODULE) 15-19 квітня 2024 р., Рим, Італія. Зокрема, вони провели воркшоп «Кільце Середземномор’я: регіональні дослідження», де презентували 4 нових курси в галузі регіональних досліджень, розроблених в рамках модулю Жана Моне MEDITERreg. Відбулися також зустрічі зі співробітниками приймаючої сторони, які поділилися досвідом викладання регіональних студій із впровадженням методик war gaming у викладання та тренінги для кадрового складу НАТО. Було проведене відвідування гостьової лекції професора Клодіани Бешку (Університет Тирани), присвяченої західнобалканському регіону, і дискусія після лекції.

    image19image20image21image22image23image24

    Брусиловська О., Захарченко А., Тарасюк Ю. взяли участь у програмі академічної мобільності Еразмус+ у Університеті Реджепа Таїпа Ердогана 20-24 травня 2024 року (м. Різе, Туреччина), де провели лекції для турецьких студентів за тематикою проєкту Медітеррег. Також вони взяли участь у панелі «Сучасне сприйняття Туреччини та України в Чорноморсько-Середземноморському регіоні» 23 травня 2024 р. Виступили з доповідями: «Сприйняття війни в Україні у посткомуністичних країнах Середземномор’я», «Сприйняття війни в Україні в країнах Південного та Східного Середземномор'я» та «Сприйняття Туреччини в Україні». Протягом мобільності були також встановлені зв’язки з викладачами університету, як запропонували свій вклад у підготовку наукової монографії, яка за умовами угоди має завершити Медітеррег у ОНУ (друк до лютого 2025 року).

    image25image26image28image27

    6. Публікації

    Захарченко А. опублікувала тези «Політика Ізраїлю щодо України та Росії в мінливому стратегічному середовищі» (Aсоціація досліджень Ізраїлю, 2024).

    Сніговська О. опублікувала статтю «Лінгвокультурологічний концепт біженець у грецькомовному суспільно-політичному і медійному дискурсі». Міжнародні та політичні дослідження. 2024. Вип. 37. С. 132–150 (з А. Малахіті).

    Сніговська О. оприлюднила тези «Лінгвокультурологічний феномен караманлійської писемності малоазійських греків». Сходознавство. Актуальність та перспективи : матеріали V Міжнар. наук.-метод. конф. Харків, 2024 р. С. 42–44 (з А. Малахіті).

    Тарасюк Ю. опублікувала статтю «Російські наративи в Туреччині: історичні передумови та пропаганда в медіа». European Political Science (2024). https://doi.org/10.1057/s41304-024-00480-x 

    7. Організація візиту

    Сніговська О. організувала візит магістрів-міжнародників до Грецького Фонду Культури в Одесі на планшетну виставку і відкриту лекцію к. іст. наук Олени Уварової, присвячену Патріарху Григорію V, історичним подіям заснування в Одесі в 1814 р. таємної організації «Філікі Етерія» і грецькому визвольному руху першої третини ХІХ ст.

    image29image30

  • Осінній семестр - 2024

    1. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу «Міграційний процес у Середземномор’ї», доцент Юлія Майстренко. Семінар від професора Ясемін Тутар та доктора Мехмета Алі Мерта (Університет Реджепа Тайїпа Ердогана, Різе) «Політика регіоналізму ЄС у контексті міграційного менеджменту в Середземномор’ї» для студентів магістратури кафедри міжнародних відносин, 31 жовтня 2024 р.:

    image11

    image13

    2. Впровадження, оцінка, виконання та поширення курсу «Політика ЄС щодо Середземноморського регіону», доцент Ірина Максименко. Семінар Родеріха Кізеветтера (Речник із запобігання кризам, Уповноважений із зовнішньої політики, Депутат Бундестагу Німеччини) «Роль ЄС у перемозі України та безпеці Середземномор’я», для студентів магістратури кафедри міжнародних відносин, 11 жовтня 2024 р., під час якого студенти ознайомилися із зовнішньополітичною стратегією ЄС у вищезазначених питаннях, позиціями Європейського Союзу та Німеччини, у зокрема, щодо ключових питань безпеки, які впливають на регіональну ситуацію:

    image12

    Семінар професора Севен Ердоган (кафедра міжнародних відносин, Університет Реджепа Тайїпа Ердогана, Різе) на тему «Внесок ЄС у регіоналізацію Середземномор’я» для студентів магістратури кафедри міжнародних відносин, 25 жовтня 2024 р., у рамках якого професор Ердоган розкрила основні теоретичні та практичні питання процесів регіоналізації в Середземноморському басейні з акцентом на впливі політики ЄС:

    image15

    image14

    Семінар професора Севен Ердоган (Університет Реджепа Тайїпа Ердогана, Різе) на тему «Останні тенденції розширення ЄС на основі процесу здобуття членства в ЄС Асоційованого Тріо, Західних Балкан і Туреччини» для студентів магістратури кафедри міжнародних відносин, 22 листопада 2024 р., під час якого студенти мали змогу ознайомитись із сучасними тенденціями, викликами та перспективами політики розширення ЄС та їх значення для Середземноморського регіону:

     image17

    image16

    3. Конференції

    Брусиловська О. взяла участь у 80-й науковій конференції науково-педагогічних працівників Одеського національного університету імені Мечникова. Доповідь керівника проекту «Кільце Середземномор’я: регіональні дослідження» (Одеса, 28 листопада 2024 р., онлайн). Брусиловська О. взяла участь у XXVI International Turkish Cooperative Congress (Мадрид, 24-25 вересня 2024 р., онлайн):

     image19

    Брусиловська О. взяла участь у міжнародній конференції «Центральна та Східна Європа та Балкани: історичні перспективи, культурні мости та нові горизонти» (Софія, 3-5 жовтня 2024 р.) з доповіддю «Сприйняття України в посткомуністичних країнах Середземномор’я протягом російсько-української війни»:

    image18

    image22

    Захарченко А. взяла участь у Міжнародній конференції XXVI International Turkish Cooperative Congress (24-25 вересня 2024, Madrid, Spain, онлайн) із доповіддю: «Роль глобальних акторів в Південному та Східному Середземномор’ї після «Арабської весни»».

    Захарченко А. взяла участь у VIIІ Конгресі Сходознавців (20 грудня 2024, Київ) із доповіддю «Безпекові виклики в регіоні Близького та Середнього Сходу після 7 жовтня 2023 р.: підходи США».

    Захарченко А. взяла участь в Українсько-арабській експертній платформі «Україна та Близький Схід: обговорення перспектив миру та безпеки» (4-6 листопада 2024, Амман, Йорданія):

    image20

    Максименко І. взяла участь у Міжнародній конференції XXVI International Turkish Cooperative Congress (24-25 вересня 2024, Madrid, Spain, онлайн) з доповіддю «The EU Policy Toward the Mediterranean: Challenges of Russia’s Policy».

    Майстренко Ю. взяла участь у Міжнародній конференції XXVI International Turkish Cooperative Congress (24-25 вересня 2024, Madrid, Spain, онлайн) з доповіддю на тему «Основні шляхи нелегальної міграції Середземномор’ї»

    Тарасюк Ю. взяла участь у Міжнародній конференції 26th International Turkish Cooperative Congress (24-25 вересня 2024, Madrid, Spain) з темою: «The prospects of the bilateral relations between Turkey and Ukraine after 2022 year». Тарасюк Ю. взяла участь у модерації панелі «The Ring of Mediterranean» на Міжнародній конференції 26th International Turkish Cooperative Congress (24-25 вересня 2024, Madrid, Spain):

    image21

    image23

    Тарасюк Ю. взяла участь у Міжнародній конференції «Турецька мова як мова міжнародного спілкування» із доповіддю на тему: «Презентація програми курсу: «Лінгвокраїнознавство Турецької Республіки» (Шанлиурфа, Туреччина, онлайн).

    4. Впровадження, оцінка, супроводження та поширення нових MOOC (березень 2024 – лютий 2025) (Режим доступу:

    http://onu.edu.ua/en/structure/faculty/isn/mediterreg-jean-monnet-module).

    Реалізація, оцінка, супроводження та поширення MOOC «Регіональні студії», О. Брусиловська (осінь 2024): сім осіб отримали сертифікат про закінчення курсу (3 ЄКТС, 90 годин):

    image24

    Впровадження, оцінка, подальші дії та поширення MOOC «Міграційний процес у Середземномор’ї», Ю. Майстренко (осінь 2024): четверо осіб отримали сертифікат про проходження курсу (3 ECTS, 90 годин):

    image25

    5. Публікації

    Підготовка, розповсюдження та впровадження наукової публікації (за участю молодих дослідників ОНУ та університетів-партнерів): Багатовимірний регіоналізм у Середземномор’ї: актори та виклики: монографія / Редактори Ольга Брусиловська, Севен Ердоган та Даніела Іррера; авторський колектив: Ольга Брусиловська, Валентина Кассар, Мухаррем Доган та ін. Одеса: Астропринт, 2024. 260 с.

    image10

    Майстренко Ю., Мельниченко А. оприлюднили статтю «Проблема нелегальної міграції у ЄС: спроба вирішення через формування двосторонніх угод». Міжнародні та політичні дослідження. 2024. Вип. 38. С.64-75.

    Сніговська О. оприлюднила статтю «Лінгвокультурологічний концепт біженець у грецькомовному суспільно-політичному і медійному дискурсі», Міжнародні та політичні дослідження. 2024. Вип. 37. С. 132–150. (разом з А. Малахіті).

    Захарченко А. опублікувала тези «Політика Ізраїлю щодо України та Росії в мінливому стратегічному середовищі» (Aсоціація досліджень Ізраїлю, 2024).

    Захарченко А. опублікувала тези «Безпекові виклики в регіоні Близького та Середнього Сходу після 7 жовтня 2023 р.: підходи США» (Львів-Торунь: Liha-Pres, 2024).

    6. Поширення результатів проекту (результатів)

    Поширення інформації про MEDITERreg в рамках участі Ольги Брусиловської в Nonresidential Scholars Program for Ukraine, штаб-квартира якої розташована в Університеті Індіани (IU) та підтримується Big Ten Academic Alliance. Як позаштатний стипендіат вона брала участь у щомісячних віртуальних семінарах/практикумах щодо zoom з іншими позаштатними українськими стипендіатами та партнерами з факультету США: щоб поділитися роботою, що триває, отримати відгуки та створити інтелектуальну спільноту. Вона представила свою роботу в проекті на щомісячному віртуальному семінарі у 23 січня 2025 року:

    image26

    Поширення інформації про MEDITERreg в рамках презентації монографії «Багатовимірний регіоналізм у Середземномор’ї: актори та виклики», організованої Університетом Меріленда (США, 24 лютого 2025 р.). З презентаціями виступили Ольга Брусиловська, Севен Ердоган, Юлія Майстренко, Ірина Максименко, Юлія Тарасюк і Кирило Стурмак, Катерина Вакарчук та Алла Захарченко

    image9

    image27

     

    image2

    image1

    image28

    Розповсюдження інформації щодо МЕДІТЕРрегу в рамках реалізації проекту HORIZON GEO-POWER-EU - 101132692 - GAP-101132692 (з 1 червня 2024 р.). Учасники: Ольга Брусиловська, Юлія Майстренко, Ірина Максименко.

    Алла Захарченко поширила інформацію про MEDITERreg в рамках участі в Українсько-арабській експертній платформі «Україна та Близький Схід: обговорення перспектив миру та безпеки». Метою цієї неурядової ініціативи є розвиток діалогу між українськими та арабськими експертами та визначення перспектив для подальшого співробітництва. Перша зустріч в рамках платформи відбулась 4-6 листопада 2024 в Аммані, Йорданія.

    Юлія Тарасюк провела відкриті лекції в університеті Аліканте, Іспанія, по історії, політиці та культурі Османської імперії. В рамках лекцій, було презентовано курс «Лінгвокраїнознавство Туреччини», який був розроблений для студентів Одеського Національного університету імені І. І. Мечникова (18-21 листопада 2024).

    Юлія Тарасюк взяла участь в організації та проведенні засідань наукового студентського гуртка: «Тюркологічні студії» з тематики регіональної політики Туреччини (жовтень, листопад, грудень 2024, онлайн):

     image3

    image4

    Оксана Сніговська взяла участь у проведенні засідань наукового студентського гуртка «Елліністичні студії» (вересень, жовтень, листопад 2024 р., онлайн) за темами: 1) Греція та міжнародне право: роль Міжнародного суду ООН у регулюванні регіональної політики (24 вересня 2024 р.). Доповідач: магістр міжнародних відносин Романов Пилип:

    image5

    2) Вирішення Кіпрського питання: регіоналізм як інструмент дипломатії та інтеграції (8 жовтня 2024 р.). Доповідач: магістр міжнародних відносин Малахіті Георгій:

    image6

    3) Грецькі територіальні води в Середземномор’ї: міжнародне право, Женевська конвенція 1958 року та регіональний порядок (19 листопада 2024 р.). Доповідач: старший викладач кафедри суспільних комунікацій та регіональних студій Андрій Малахіті

    Оксана Сніговська підготувала здобувачів вищої освіти Романова Пилипа і Довган Дар’ю до участі у ХХVI науково-практичній студентській конференції з проблем світової політики «Локальна політика в умовах глобальних перетворень» з доповіддю «Роль Греції у підтримці України: військовий і гуманітарний аспекти (за матеріалами сучасної преси)» (28 листопада 2024 р., ФМВПС, у співпраці з Андрієм Малахіті):

    image7

    image8

Методологічні семінари

для здобувачів програми підготовки докторів філософії зі спеціальності 052 - Політологія в ОНУ імені І.І.Мечникова

СЕМІНАР 18.12.2020

  1. Обговорення результатів дисертаційного дослідження СЕРОВА Р.І. за темою «Інтерпретації політичної реальності в українсько-французькому дискурсі кінця ХХ-початку ХХІ ст.»
    • Науковий керівник: Попков В.В. д. філософ. н., професор, завідувач кафедри політології.
  2. Обговорення питань щодо експертиз академічної доброчесності.

СЕМІНАР 22.01.2021

  1. Обговорення результатів дисертаційного дослідження ПАШАЄВОЇ К.Ф. за темою «Чинники політичної трансформації країн Південного Кавказу»
    • Науковий керівник: Брусиловська О. І. д. політ. н., професор, завідувач кафедри міжнародних відносин.
  2. Обговорення етапів підготовки дисертаційної роботи до захисту.

Обговорення вдосконалення освітніх програм

Перший (бакалаврський) та другий (магістерський) рівень

Академічне обговорення проблем освітньо-професійних стандартів спеціальності

291 МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ, СУСПІЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ СТУДІЇ

(стажування, тренінги, семінари, школи, зустрічі з зарубіжними фахівцями)

  • 9-10 січня 2018 (Тарту). Науково-методичний семінар для учасників міжнародного проекту Еразмус+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балтійсько-Чорноморське об’єднання» (проф. Брусиловська О. І., доц. Сіновець П. А., доц. Максименко І. В.).
  • 20-22 березня 2018 (Гамбург). Зустріч партнерів по міжнародному проекту «Мережа обміну в дослідженні миру в Євразії» (Дубовик В. А., Глебов С. В., Коваль І. М., Кузьмін Д. В., Максименко І. В.).
  • 10 травня 2018 (Одеса). Зустріч партнерів по міжнародному проекту «Переосмислення регіональних досліджень: Балтійсько-Чорноморське об’єднання» (проф. Брусиловська О. І., доц. К. В. Вакарчук, доц. Сіновець П. А., доц. Максименко І. В., ст. викл. Грабина А. В.).
  • 10-11 червня 2018 (Лунд). Науково-методичний семінар для учасників міжнародного проекту Еразмус+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балтійсько-Чорноморське об’єднання» (проф. Брусиловська О. І.).
  • 17-21 вересня 2018 (Познань). Науково-методичний семінар для учасників міжнародного проекту Еразмус+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балтійсько-Чорноморське об’єднання» (проф. Брусиловська О. І., доц. Максименко І. В., викл. Кузьмін Д.В.).
  • 10 жовтня 2018 (Одеса). Зустріч партнерів по міжнародному проекту «Ядерна історія» (доц. Сіновець П. А., доц. Максименко І. В., викл. Кузьмін Д.В.)
  • 29-30 жовтня 2018 (Маріуполь). Науково-методичний семінар для учасників міжнародного проекту Еразмус+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балтійсько-Чорноморське об’єднання» (проф. Брусиловська О. І., викл. Кузьмін Д.В.).
  • 21-26 січня 2019 (Тарту). Тренінг у рамках міжнародного проекту Erasmus +“Rethinking of Regional Studies: Baltic-Black Sea Connection”(Брусиловська О.І., Максименко І.В.).
  • 8-9 квітня 2019 (Познань). Тренінг Research and Curriculum Development training у рамках міжнародного проекту Erasmus +“Rethinking of Regional Studies: Baltic-Black Sea Connection” (Брусиловська О.І., Максименко І. В.,Кузьмін Д.В).
  • 22-28 червня 2019 (Одеса). Тренінг у рамках міжнародного проекту Erasmus +“Rethinking of Regional Studies: Baltic-Black Sea Connection. (проф. Брусиловська О. І., доц. К. В. Вакарчук, доц. Сіновець П. А., доц. Максименко І. В., ст. викл. Грабина А. В.).
  • 8-22 серпня 2019 (Баку). Стажування в Інституті археології та етнографії Національної академії наук Азербайджану, в рамках проекту ЄС 734645 Horizon 2020 “Knowledge exchange and academic cultures in the humanities: Europe and Black Sea region: KEAC-BSR” (Глебов С.В.).
  • 23-26 вересня 2019 (Одеса). Тренінг у рамках міжнародного проекту Erasmus +“Rethinking of Regional Studies: Baltic-Black Sea Connection (проф. Брусиловська О. І., доц. К. В. Вакарчук, доц. Сіновець П. А., доц. Максименко І. В., ст. викл. Грабина А. В.).
  • 23-24 вересня 2019 (Сольна). Семінар щодо розвитку освіти у галузі нерозповсюдження та роззброєння, СІПРІ (Сіновець П.А).
  • 14-21 жовтня 2019 (Гамбург). Стажування в Центрі досліджень ОБСЄ, Інституті дослідження проблем миру та політики безпеки Гамбурзького університету (Глебов С.В., Кузьмін Д.В.).
  • 15-17 жовтня 2019 (Потсдам). Міжнародний семінар «Глобальний ісламізм 2019 – феномен, взаємозалежність, профілактика», організований Федеральним агентством з питань громадянської освіти Німеччини (Захарченко А.М.).
  • Вересень-грудень 2019 (Міддлбері). Стажування в Центрі з дослідження нерозповсюдження в рамках програми Fall 2019 Visiting Fellow Program (Максименко І.В.).
  • 21-22 січня 2020 р. (Каунас). Тренінг із підготовки та написання навчальних програм та он-лайн навчання (Максименко І. В., Кузьмін Д. В.).
  • 9-15 лютого 2020 (Кааріку). Зимова школа «Between the Baltic and the Black Seas: the Patch and Networks of New Regionalisms and Neighborhoods» (доц. Дубовик В.А.).
  • 17-20 лютого 2020 (Одеса). Зимова школа з академічної доброчинності для викладачів на базі ФМВПС ОНУ (проф. Брусиловська О. І., доц. К. В. Вакарчук, доц. Сіновець П. А., доц. Максименко І. В., ст. викл. Грабина А. В.).
  • 23-24 вересня 2020 (Одеса). Семінар у рамках міжнародного проекту Erasmus +“Rethinking of Regional Studies: Baltic-Black Sea Connection для викладачів ФМВПС «Reflecting on and looking ahead at the changed landscape of higher education in light of rapid digitalization» (Брусиловська О.І., Велика О.В., Відімська К.І., Грабіна Г.В., Максименко І.В., Тарасюк Ю.М.).
  • Травень 2020 (Познань). Стажування у Jean Monnet Centre of Excellence АМУ (Грабіна Г.В.).
  • 12 травня 2021 (Таллінн). Науковий e-семінар «Досвід Естонії у боротьбі з кіберзагрозами: уроки для України» (Брусиловська О.І.).
  • Жовтень 2021 (Пярну). Міжнародна осіння школа Resilience League (Грабіна Г.В.).
  • 20-24 листопада 2022 (Таллінн). Міжнародна осіння школа Resilience League 2022 (Грабіна Г.В.).
  • 16-17 травня 2022 (Брюссель). Спеціальний семінар Консорціуму ЄС з питань нерозповсюдження та роззброєння «War in Ukraine: The impact on the international security architecture – non-proliferation, disarmament, arms control, export controls» (Сіновець П.А., Максименко І.В.).
  • 1 жовтня 2022 - 31 березня 2023 (Мальта). Стажування на базі кафедри міжнародних відносин Факультету мистецтв Університету Мальта (Максименко І. В.).
  • 20 лютого - 12 травня 2023 (Трьомсо). Стажування на базі Центру мирних студій Арктичного університету Норвегії (Глебов С.В.).
  • 15 лютого - 30 червня 2023 (Медфорд). Стажування на базі Школи права та дипломатії імені Флетчера університету Тафтс (Дубовик В .А.).
  • 6-7 лютого 2023 (Левалюа-Пере). Науковий семінар Фонду стратегічних досліджень «Війна проти України та світовий ядерний порядок» (Максименко І.В.).
  • 2 січня – 10 березня 2023 (Варшава). Стажування у Центрі Східної Європи Варшавського університету (Брусиловська О.І.).
  • 13-21 листопада 2023 (Гданськ). Академічне стажування у Гданському університеті (Брусиловська О.І., Грабіна Г.В.).
  • 2-10 березня 2024 (Монтерей). Стажування по програмі «The US-Black SeaNonproliferationProfessionals Exchange Module» (Сіновець П.А.).

Третій освітньо-науковий рівень

Академічне обговорення проблем освітньо-наукових стандартів

(Майстер-класи, вебінари, зустрічі із професіоналами-практиками, експертами галузі)

  • Грудень 2018 р. Серія майстер-класів в університеті Вітовта Великого (Литва), від Агентства із забезпечення якості вищої освіти, та Міністерства освіти Литви за участю делегація факультету (доц. Хорошилов О.Ю., доц. Покась М.С., викл. Кузьмина Д.В.)
  • 28.02.2019 р. Лекція заступника Держсекретаря США Джордж Кент;
  • 06.03.2019 р. Лекція професора Йельського університету США Стівен Херцог;
  • 05.04.2019 р. Лекція «Дипломатія та права людини» посол королівства Бельгія в Україні пан Алекс Ленартс;
  • 03.05.2019 р. Майстер-клас «Написання наукового проекта/дисертації» професора університету Св. Клімента Охридського І. Мавродієвої (Болгарія);
  • 06.05.2019 р. Семінар-тренінг «Написання статті в високорейтингові журнали, що включені в наукометричні бази» професора університету Св. Клімента Охридського І. Мавродієвої (Болгарія);
  • 30.05.2019 р. Лекція «Європа на рубежі епох: Brexit, російська агресія, геополітика» професор Оксфордського університету Брукс Ньюмарк;
  • 13.10.2019 р. Лекція «Співробітництво НАТО з Україною» Голова представництва НАТО в Україні Олександр Вінніков;
  • 30.10.2019 р. Семінар «Становлення Турецької Республіки та національна боротьба у 1918 – 1922 рр.» віце-консула Генерального консульства в Одесі Емре Гюлер та Директор Інституту ім. Юнус Емре в Києві Ендер Коркмаз.
  • 17-20.02.2020 р. Семінар-тренінг «Написання наукових академічних проектів» викладач Лундського університету С. Льнявські. (Швеція)
  • 12.03.2020 р. Лекція «Академічне письмо в системі академічної доброчесності: поняття, структура, інструменти».
  • 03.04.2020 р. Тренінг «Academic Writing: Structure, Conventions and Some Words of Advice» професор Аркадійского університету Пенсильванії США А. Качуевски

Зустрічі із стейкхолдерами

для здобувачів програми підготовки докторів філософі
зі спеціальності 052 - Політологія в ОНУ імені І.І.Мечникова

26.11.2020. зустріч із ПОПОВИМ Євгеном Олександровичем – керівником Південноукраїнського представництва фонду «Відродження»

Тема: Доктори філософії з політології в роботі аналітичних центрів: професійні вимоги, перспективи вдосконалення програм підготовки.

11.03.2021 зустріч із ГАБЕР Євгенією Василівною – к.політ.н., зовнішньополітичним радником Прем‘єр-міністра України

Тема: Аналітик зовнішньополітичної діяльності: знання, навички та вимоги до професійної підготовки

Одеський центр досліджень дезінформації

Одеський центр досліджень дезінформації

Одеський центр досліджень дезінформації (OCDS) має на меті сприяти, зокрема, вивченню російської дезінформації в усьому світі з географічним фокусом на стратегіях дезінформації в Чорноморському регіоні. Незважаючи на те, що багато науковців працюють над російською дезінформацією, OCDS забезпечує більшу співпрацю та координацію на міжнародному рівні, а також сприяє отриманню знань про практики дезінформації в певному регіоні.

OCDS, очолюваний професором Ольгою Брусиловською, складається з 8 дослідників ОНУ:

  • доцент Ганна Грабіна (кафедра міжнародних відносин),
  • доцент Ірина Максименко (кафедра міжнародних відносин),
  • доцент Катерина Вакарчук (кафедра міжнародних відносин),
  • проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Майя Ніколаєва (кафедра політології);
  • ст. викладач Юлія Тарасюк (кафедра суспільних комунікацій та регіональних студій),
  • аспірант Віра Насіківська (кафедра міжнародних відносин).
  • аспірант Денис Ліщіновський (кафедра міжнародних відносин)

OCDS також включає асоційованих інституційних та індивідуальних асоційованих членів (вчених і практиків) на міжнародному рівні. OCDS налагоджує партнерські відносини, розширює дослідницький потенціал, надає підтримку дослідницькій інфраструктурі, організовує семінари та конференції, підтримує мережу вчених і практиків, а також закладає майбутні дослідницькі колаборації.

Історія

Створення Одеського центру досліджень дезінформації (OCDS) було спільною ініціативою кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (Україна) та Центру досліджень комунікації та культури (CRCC) Університету Лафборо (Великобританія).

Одеський національний університет імені І. І. Мечникова та Університет Лафборо співпрацюють у навчальній та дослідницькій діяльності з моменту підписання угоди про побратимство в липні 2022 року. Восени 2022 року було проведено чотири гостьові лекції для студентів ОНУ магістратури з міжнародних відносин, які прочитали викладачі Лафборо. У грудні 2022 року ОНУ та Лафборо спільно організували науковий круглий стіл, на якому обговорювали вплив війни Росії проти України на політичну комунікацію, журналістику та громадську думку в глобальному контексті (за участи колеги з Університету Гайдарабаду, Індія). Дослідницький круглий стіл відбувся за підтримки Фонду Президента України. Результати обговорення готуються до публікації в розділі Symposia журналу European Political Science. Було отримано фінансування від Інституту передових досліджень у Лафборо на запрошення викладачів ОНУ Ольги Брусиловської та Юлії Тарасюк відвідати Лафборо на один тиждень у квітні 2023 року для проведення дослідницьких симпозіумів, а також для участі в інших заходах із розвитку потенціалу та партнерства. Проводяться регулярні зустрічі між вищим керівництвом обох університетів, які координує Cormac Consultancy, щоб розширити співпрацю як у викладанні, так і в наукових дослідженнях, а також регулярні зустрічі на рівні школи та факультету для обговорення співпраці у сфері міжнародних відносин і політичної комунікації.

1 грудня 2023 року OCDS та Офіс кубинського мовлення (OCB) розпочали співпрацю, спрямовану на протидію поширеному впливу російської дезінформації, зокрема в іспаномовних ЗМІ. OCB контролює Radio and Television Martí, веб-сайт новин Martínoticias.com і пов’язані з ним соціальні медіа-платформи. Martís зі штаб-квартирою в Майамі, штат Флорида, є мультимедійним центром неупереджених і об’єктивних новин, інформації та аналізу, який надає жителям Куби інтерактивні програми сім днів на тиждень через супутникове телебачення, короткохвильове та AM-радіо та цифрові платформи. Це партнерство означає важливий крок у боротьбі з поширенням російської пропаганди, що відображається в наративі офіційної преси та зовнішньої політики Куби. Російські державні ЗМІ, такі як RT Actualidad і Sputnik Mundo, були визначені як основні джерела прокремлівського новинного контенту в кубинських ЗМІ, які часто повторюють позицію Росії щодо конфлікту в Україні. Наша співпраця спрямована на аналіз цих наративів, щоб зменшити їхній вплив. Пропонуючи унікальні, добре поінформовані перспективи, це партнерство озброїть аудиторію інструментами для ефективного виклику та демонтажу російської дезінформації. Це нове партнерство узгоджується зі стратегічними цілями української Стратегії інформаційної безпеки на період до 2025 року та Стратегічного плану Агентства глобальних медіа США на 2022-2026 роки, в якому підкреслюється критична необхідність протидії глобальній дезінформації (https://www.usagm.gov/2023/12/21/office-of-cuba-broadcasting-partners-with-odesa-center-for-disinformation-studies-to-counter-russian-propaganda/)

Сторінка абітурієнта

Факультет міжнародних відносин, політології та соціології
Адреса: 65026, Україна, м. Одеса, вул. Змієнка Всеволода, 2

Декан

Віктор Вікторович Глебов

кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин

Приймальна декана В.В. Глебова:

Французький бульвар 24/26 Ауд.: 39
Тел.: 38 (0482) 68-54-61
Факс: 38 (0482) 63-44-62
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Факультет міжнародних відносин, політології та соціології, на якому навчається більше 800 студентів - один із підрозділів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Це – унікальний освітньо-науковий центр, відомий не тільки в Україні, але й за кордоном. Випускники факультету володіють високим інтелектом і кругозором, іноземними мовами і здобувають освіту, що відповідає міжнародним стандартам – це дає можливість бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Багатьом випускникам шкіл подобаються спеціальності які є на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології, але перед тим, як обрати спеціальність і подати документи до приймальної комісії університету, вони та їхні батьки задають собі питання: «але чи зможу я влаштуватися на роботу з дипломом однієї із запропонованих спеціальностей?». Так, ви зможете, - відповідаємо ми, - але це залежить від вас.

Випускники Факультету міжнародних відносин, політології та соціології роблять і продовжують робити кар’єру в різноманітних сферах. Ринок вакансій відкритий і для вас. Головне – мати впевненість в собі і корисності своєї спеціальності. Освіта в сфері міжнародних відносин, політології та соціології допоможе вам розвинути впевненість в собі, гнучкість і творчий підхід, який зроблять вас цінним в сьогоднішньому конкурентному світі.

Диплом як бакалавра, так і магістра в сфері міжнародних відносин, політології та соціології служить універсальною базою для всіх тих, хто хоче займати державні посади, працювати в сфері міжнародного бізнесу, дипломатії або викладацькій діяльності у вищій школі. Шанси знайти таку роботу зростають зі знанням іноземних мов, які представлені саме на нашому факультеті.

Останнім часом зросла тенденція великих приватних компаній, як в Україні так і за кордоном, наймати випускників таких факультетів, як наш, для роботи в сфері міжнародного менеджменту та маркетингу. Дана категорія роботодавців зацікавлена у фахівцях з багатопрофільною освітою, які вміють спілкуватися і знаходити спільну мову з клієнтами, володіють іноземними мовами Роботодавці все більше переконані в тому, що такі фахівці є більш гнучкими і здатними пристосовуватися до мінливих умов сучасного світу.

Курси з міжнародних відносин, міжнародного бізнесу, політології та соціології спрямовані на розвиток дослідницької діяльності, вміння об’єктивно аналізувати інформацію і викладати факти, є відмінною підготовкою для тих, хто захоче працювати в сфері зв’язків з громадськістю.

Як академічні так і комерційні видання, друкують безліч книг та журналів з політичних наук, зокрема, з питань міжнародних відноси а також бізнесу, політичної історії та інших схожих дисциплін, включаючи спеціалізовані журнали та підручники. Наші випускники можуть працювати в таких видавництвах як дослідники, журналісти, помічники редактора, а також репортерами в газетах, на радіо і телебаченні, бути радіо – і телеведучими.

На Факультеті МВПС студенти можуть здобути вищу освіту на чотирьох відділеннях, а саме:

  • «Міжнародних відносин» (денна форма навчання),
  • «Міжнародних економічних відносин» (денна та заочна форми навчання),
  • «Політології» (денна та заочна форми навчання) та «Соціології» (денна та заочна форми навчання), на яких існує багаторівнева система освіти.

Підготовка студентів здійснюється за рівнями вищої освіти: «бакалавр», «магістр», «доктор філософії» за чотирма спеціальностями, а саме:

  • 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії;
  • 292 Міжнародні економічні відносини;
  • 052 Політологія;
  • 054 Соціологія.

Студенти спочатку можуть отримати ступінь бакалавра, провчившись 4 роки, а потім, через 1,5 роки – ступінь магістра.

Тепер, більш детально про спеціальності

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 291 МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ, СУСПІЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ СТУДІЇ

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти з нормативним терміном навчання (денна форма) 4 роки.

Диплом одиничний, 240 кредитів ЄКТС. НРК України – 6 рівень; FQ-EHEA – перший цикл; EQF-LLL – 6 рівень.

Мова викладання: українська.

Мета програми: підготовка висококваліфікованих та конкурентноспроможних фахівців, які володіють на належному рівні знаннями, практичними навичками в сфері міжнародних відносин, суспільних комунікації та регіональних студій, зовнішньополітичної діяльності держав, міжнародних взаємодій між державами, міжнародними організаціями та недержавними акторами, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов та передбачає застосування теорій суспільних наук та спеціальних наукових методів дослідження проблем міжнародних відносин.

Освітня кваліфікація: бакалавр з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій

Здатність до працевлаштування: фахівець здатний виконувати зазначені професійні роботи за ДК 003:2010: Організатор діловодства (державні установи). Віце-консул. Дипломатичний агент. Дипломатичний кур'єр. Секретар дипломатичного агентства. Секретар колегії (комітету). Секретар ради (науково-технічної, наукової, художньо-технічної). Секретар центрального органу виконавчої влади. Помічник керівника підприємства (установи, організації). 

Подальше навчання: можливість здобуття освіти за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих.

Обов’язкові навчальні дисципліни: Історія України. Фізичне виховання. Українська мова за професійним спрямуванням. Перша іноземна мова. Англійська мова за професійним спрямуванням. Вступ до фаху «Міжнародні відносини». Політична географія. Актуальні проблеми світової політики. Дипломатична та консульська служба. Історія міжнародних відносин. Міжнародні організації. Міжнародні комунікації та інформаційний простір. Зовнішня політика України. Навчально-країнознавча практика. Перша іноземна мова за професійним спрямуванням. Курсова робота з історії міжнародних відносин. Зовнішня політика країн Азії та Африки. Теорія міжнародних відносин. Конфліктологія. Зовнішня політика країн Західної Європи. Політичні доктрини ХХ-ХХІ ст. Зовнішня політика країн Східної Європи. Виробнича практика. Курсова робота з теорії міжнародних відносин. Транскордонні та транснаціональні відносини у Чорноморському регіоні. Зовнішня політика США. Зовнішня політика країн Латинської Америки. Стратегічне планування в міжнародних відносинах. Проблеми регіональної безпеки Близького та Середнього Сходу. Актуальні проблеми сучасних політичних інститутів. Системна трансформація посткомуністичних країн Європи та Азії. Атестаційний екзамен за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

Другий (магістерський) рівень вищої освіти з нормативним терміном навчання (денна форма)  1 рік 4 місяці.

Диплом одиничний, 90 кредитів ЄКТС. Сьомий рівень Національної рамки кваліфікацій (другий цикл Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти, Сьомий рівень Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя).

Мова викладання: українська, англійська.

Мета програми: підготовка висококваліфікованих та конкурентоздатних фахівців в галузі міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій, які здатні розв’язувати складні спеціалізовані задачі і практичні проблеми дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері професійної діяльності, опанували засади та принципи критичного осмислення проблем у галузі та на межі галузей знань та здатні до навчання впродовж життя.

Передумови: Наявність диплома бакалавра / спеціаліста.

Освітня кваліфікація: магістр з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій

Здатність до працевлаштування: фахівець здатний виконувати зазначені професійні роботи за ДК 003:2010: Фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою. Молодший науковий співробітник (філософія, історія, політологія). Науковий співробітник-консультант (філософія, історія, політологія). Експерт із суспільно-політичних питань. Консультант із суспільно-політичних питань. Політичний оглядач.

Подальше навчання: Мають право продовжити навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих.

Обов’язкові навчальні дисципліни: Academic English. Методологія написання наукового проекту в галузі. Теорія міжнародного конфлікту. Теорія взаємодії держав. Політика ЄС щодо Чорноморсько-Середземноморського регіону. Теорія і практика перекладу дипломатичної кореспонденції та міжнародних документів. Регіональні студії. Цифрова дипломатія як сучасний комунікативний інструмент. Україна в системі міжнародної безпеки. Ядерний чинник у глобальній політиці. Ісламський чинник у глобальній політиці. Переддипломна практика. Кваліфікаційна магістерська робота.

Контактна інформація:

м. Одеса, Французький б-р - 24/26,
факультет міжнародних відносин, політології та соціології, тел.+38 (0482) 68-54-61
Приймальна комісія, +38 (0482) 68-12-84  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 292 Міжнародні економічні відносини

Спеціальність Міжнародні економічні відносини передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців орієнтованих на роботу в державному та приватному секторах економіки України, міжнародних фінансових організаціях у наступних сферах:

  • Міжнародні економічні відносини,
  • теорія грошей і грошового обігу,
  • мікроекономіка,
  • макроекономіка,
  • економіка підприємства,
  • міжнародні валютно-кредитні відносини широкого профілю

Здобувачі вищої освіти набувають фундаментальні знання з основних закономірностей цивілізаційного розвитку, моделювання процесів міжнародних економічних відносин, використання методології економічної науки, проведення аналізу проблем сучасної трансформації міжнародних економічних відносин та світового господарства, складання багатофакторних економетричних моделей на основі аналізу глобальної макроекономічної політики. Студенти вивчають англійську, німецьку, французьку, новогрецьку мови. Навчальний план передбачає проходження практики у комерційних банках м. Одеси та інших міст України, приватних підприємствах, органах державної влади міста та області. Підготовка фахівців з міжнародних економічних відносин на факультеті здійснюється за рівнями вищої освіти: бакалавр (4 роки), магістр (1,5 роки), доктор філософії (4 роки).

Після 4 років навчання на бакалавріаті студенти отримують диплом про базову вищу освіту та професійну кваліфікацію: Фахівець з міжнародних економічних відносин. Фахівець з перекладу.

Після 1,5 років навчання за програмою магістра випускники спеціальності міжнародних економічних відносин отримують диплом встановленого зразка Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та професійну кваліфікацію:

  • Експерт із зовнішньоекономічних питань.
  • Економіст з міжнародної торгівлі.
  • Аналітик з інвестицій.
  • Перекладач.

Працевлаштування: міжнародні економічні організації, підприємства державного та приватного секторів економіки України, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, місцеві та регіональні органи державної влади та місцевого самоврядування, аналітичні агентства та дослідницькі центри, засоби масової інформації.

Контактна інформація:

м. Одеса, Французький б-р - 24/26,
факультет міжнародних відносин, політології та соціології, тел.+38 (0482) 68-54-61
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Приймальна комісія, +38 (0482) 68-12-84  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 052 ПОЛІТОЛОГІЯ

Спеціальність Політологія передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців у наступних сферах:

  • Політичні науки,
  • політичний менеджмент,
  • зв'язки з громадськістю (PR),
  • зв'язки з урядовими структурами (GR),
  • політичні комунікації,
  • політичне прогнозування,
  • політична антропологія.

Випускники орієнтовані на роботу в місцевих і регіональних органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських організаціях, науково-дослідних центрах та аналітичних агентствах, засобах масової інформації.

Здобувачі вищої освіти набувають фундаментальні знання у сфері внутрішньої та зовнішньої політики держави, діяльності структур громадянського суспільства, в сфері політичних комунікацій та технологій, конфліктології, політичного менеджменту, геополітики. Студенти-політологи вивчають англійську, німецьку, французьку мови. Навчальний план передбачає проходження практики та активну участь студентів-політологів в діяльності державних установ, засобів масової інформації, політичних партій і громадських організацій. Підготовка фахівців зі спеціальності Політологія на факультеті здійснюється за рівнями вищої освіти: бакалавр (4 роки), магістр (1,5 роки), доктор філософії (4 роки).

Після 4 років навчання на бакалавріаті студенти отримують диплом про базову вищу освіту та професійну кваліфікацію: Політолог. Організатор громадських заходів. Орг.секретар (асоціації, союзу, федерації).

Після 1,5 років навчання за програмою магістра випускники спеціальності політологія отримують диплом встановленого зразка Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та професійну кваліфікацію:

  • Політолог.
  • Політичний оглядач.
  • Викладач закладів вищої освіти.

Працевлаштування: відділи та департаменти внутрішньої політики місцевих рад, районних та обласних державних адміністрацій, аналітичні відділи політичних партій, громадських організацій, науково-дослідних центрів, центри політичної аналітики місцевих, регіональних на загальноукраїнських засобів масової інформації.

Контактна інформація:

м. Одеса, Французький б-р - 24/26,
факультет міжнародних відносин, політології та соціології, тел.+38 (0482) 68-54-61
web-site: http://politolog.onu.edu.ua/ 
Приймальна комісія тел. +38 (0482) 68-12-84  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 054 СОЦІОЛОГІЯ

Спеціальність Соціологія передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців у наступних сферах:

  • соціальне управління,
  • етносоціологія,
  • PR-технології,
  • галузеві соціології

орієнтованих на роботу в органах влади, державному та приватному секторах економіки України. Здобувачі вищої освіти набувають фундаментальних знань у сфері галузевих соціологій (соціологія молоді, соціологія праці, соціологія культури, соціологія літератури та мистецтва, соціологія громадської думки), гендерних досліджень, етносоціології, загальної та соціальної психології тощо. Студенти спеціальності соціологія набувають умінь та навичок з використання математико-статистичних методів у соціологічних дослідженнях, інформатики, методики організації та проведення прикладних досліджень тощо.

Студенти-соціологи вивчають аглійську, німецьку та французьку мови. Навчальний план передбачає проходження педагогічної та виробничої практик у закладах середньої, та вищої освіти м. Одеси та Одеської області, в засобах масової інформації, громадських організаціях, благодійних фондах. Підготовка фахівців зі спеціальності Соціологія на факультеті здійснюється за рівнями вищої освіти: бакалавр (4 роки), магістр (1,5 роки), доктор філософії (4 роки).

Після 4 років навчання на бакалавріаті студенти отримують диплом про базову вищу освіту та професійну кваліфікацію: Соціолог.

Після 1,5 років навчання за програмою магістра випускники спеціальності Соціологія отримують диплом встановленого зразка Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та професійну кваліфікацію:

  • Соціолог.
  • Викладач закладів вищої освіти.

Працевлаштування: управлінські і аналітичні структури приватних підприємств місцевого, регіонального та загальнонаціонального рівнів, відділи і управління соціального захисту місцевих та регіональних органів державної влади та місцевого самоврядування, засоби масової інформації, громадські організації.

Контактна інформація:

м. Одеса, Французький б-р - 24/26,
факультет міжнародних відносин, політології та соціології, тел.+38 (0482) 68-54-61
Приймальна комісія тел. +38 (0482) 68-12-84  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висновок

Ми перерахували деякі з сфер, в яких наші студенти успішно проявляють себе. Головна перевага дипломів факультету полягає в їх гнучкості при виборі роботи. Наш світ постійно змінюється і фахівці навчені займатися тільки однією справою, найчастіше не знаходять собі застосування, якщо їх спеціальність стає неактуальною, робота нудною і рутиною, а ринок перенасичений молодими фахівцями в цій галузі. Отримаючи освіту на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології, ви не просто вивчаєте міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, політологію і соціологію, а й розвиваєте в собі цінну здатність по особливому поглянути на навколишній світ.

Студентська наукова робота

НАУКОВИЙ АЛЬМАНАХ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ № 1, 2017

НАУКОВИЙ АЛЬМАНАХ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ № 2, 2018

НАУКОВИЙ АЛЬМАНАХ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ № 3, 2019

НАУКОВИЙ АЛЬМАНАХ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ № 4, 2020

НАУКОВИЙ АЛЬМАНАХ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ № 5, 2021

НАУКОВИЙ АЛЬМАНАХ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ № 6, 2022

НАУКОВИЙ АЛЬМАНАХ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ № 7, 2023

title

На  факультеті міжнародних відносин, політології та соціології викладацьку роботу ведуть понад 70 викладачів, у тому числі 9 професорів, 38 кандидатів наук, що зосереджені на 5 кафедрах:

  • Соціології (завідувач - професор Онищук В.М.)
  • Політичних наук (завідувач - професор Попков В.В.)
  • Міжнародних відносин (завідувач - професор Брусиловська О. І.)
  • Історії та світової політики (завідувач - доцент Шевчук М.А.)
  • Світового господарства і міжнародних економічних відносин (завідувач - професор Якубовський С.О) 

За час існування факультету підготовлено: 6 докторів наук, понад 70 кандидатів наук.

За останній рік опубліковано: 7 монографій, підручників і навчальних посібників; 162 статті, у тому числі 23 - за кордоном. В даний час в аспірантурі факультету навчається близько 50 аспірантів.

Основні сфери та напрямки наукових досліджень:

  • Світова політика: теоретичні, історичні та правові аспекти;
  • Міжнародні відносини і зовнішня політика держав у контексті глобальних трансформацій;
  • Політичні процеси і політичні структури в умовах трансформації суспільства;
  • Інституційні зміни в суспільних системах та пошук нової ідентичності.

На факультеті створені і плідно працюють:

  • Центр міжнародних досліджень;
  • Центр вивчення соціального розвитку міста;
  • Центр турецької мови та культури;
  • Центр новогрецької  мови та культури;
  • Арабський і Японський центри культури.

Факультет міжнародних відносин, політології та соціології активно розвиває співробітництво із закордонними університетами та організаціями:

  • підтримує постійні наукові контакти більше ніж з 20 закордонними університетами в Європі, США, Канаді, Японії, Туреччини;
  • є учасником програми Жана Моне (адмініструється Європейським Союзом);
  • визначений базовим університетом в Україні з підготовки магістерської програми «Викладання євроведення»;
  • є базовою організацією при проведенні Днів Європи в Україні.

На факультеті активно розвивається суспільне життя і заохочується соціальна активність студентів:

  • працюють органи студентського самоврядування;
  • розвинена спортивна та культурно-масова робота.

Архіви конференцій

Десята міжнародна науково-практична конференція “Добробут націй в умовах європейської інтеграції” 29-30 квітня 2020 р.

РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНИХ ЕКОНОМІК В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ МАТЕРІАЛИ І-ої МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ  13 - 16 лютого 2013 рокуРОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНИХ ЕКОНОМІК В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ МАТЕРІАЛИ ІІ ІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
10 - 11 травня 2013 року

РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНИХ ЕКОНОМІК В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ 25–26 жовтня 2013 рокуЕКОНОМІЧНІ ПІДСУМКИ 2013 РОКУ: ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ, ЕФЕКТИВНІСТЬ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ 13–14 грудня 2013 року

Відгуки випускників кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин

Шановні випускники освітніх програм з міжнародних економічних відносин! Для нас є дуже важливими Ваші професійні успіхі після закінчення Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Саме тому ми будемо Вам вдячні, якщо отримаємо від Вас інформацію про Ваш кар’єрний шлях через

Google-форму https://forms.gle/Pnj5imY1U1qEMqp56

Ця форма є постійно відкритою та її можна заповнити бажаючим у будь який час

Кар’єрний шлях випускників

Аріна Трубавипускниця 2024 р.

Бакалаврська програма за спеціальністю МЕВ в ОНУ ім. І. І. Мечникова відкрила переді мною безліч можливостей для здобуття не лише теоретичних знань, а й практичних навичок у галузі міжнародної торгівлі та інвестицій. Навчання дало мені ґрунтовні знання для участі у проєкті від USAID «Економічна підтримка Сходу України» та СFA Ethics Challenge 2021.

На 3-му курсі бакалаврату мені також випала можливість взяти участь у програмі міжнародної мобільності Erasmus+ в University of Warsaw (м. Варшава, Польща). Особливе місце у програмі мого навчання посідала наукова діяльність – участь в конференціях, публікація тез та статей. Одним з основних свої досягнень я вважаю публікацію статті за сприяння Якубовського С.О. у європейському журналі InterEULawEast, який індексується в наукометричній базі даних «Scopus», на основі результатів досліджень у межах кваліфікаційної роботи бакалавра.

Сьогодні я продовжую навчання за магістерською програмою з міжнародних економічних відносин і впевнена, що на кафедрі світового господарства та міжнародних економічних відносин на мене чекають нові професійні звершення завдяки високому рівню викладання та підтримці науково-педагогічного колективу.

Вікторія Гайдайвипускниця 2023 р.

Я працюю в Лондонській інженерній компанії, яка у співпраці з державними органами займається будівництвом та ремонтом нових транспортних шляхів для метро в Англії.

Я вдячна спеціальності «Міжнародні економічні відносини» за знання, які я отримала за 4 роки навчання в університеті імені І. І. Мечникова. Хочу висловити подяку нашим чудовим викладачам, які завжди намагались знайти для нас не лише корисну та цікаву інформацію, а й чудово донести її до нас. Незважаючи на те, що вже пройшло кілька років після закінчення університету, я досі згадую наші лекції та семінари.

Окрему подяку хочу висловити Сергію Олексійовичу Якубовському, з яким у мене асоціюється наш чудовий факультет, за його відданість своїй роботі та справі, за допомогу та помірну суворість, завдяки яким хотілося ходити на пари та глибоко вивчати предмет. Завдяки навичкам і знанням, які я отримала, у мене є мотивація і, головне, знання для того, щоб працювати та досягати поставлених цілей в економічному центрі світу.

Олександра Бабінчуквипускниця 2020 р.

Навчання на кафедрі міжнародних економічних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова дало мені потужну базу для кар’єри у сфері фінансів і консалтингу. Завдяки викладачам я розвинула аналітичні навички, критичне мислення та отримала прикладний досвід, що нині допомагає мені ефективно працювати в Ernst & Young над стратегічними фінансовими проєктами найбільших у світі міжнародних корпорацій.

Особливо ціную поєднання теорії та практики, яким керувалися на кафедрі МЕВ, а також готовність викладачів підтримувати й мотивувати студентів. Саме завдяки цим знанням і натхненню я успішно здобула кваліфікацію CFA, реалізувала масштабні проєкти й продовжую професійний розвиток у міжнародному середовищі в США. Рекомендую кафедру МЕВ усім, хто прагне здобути ґрунтовну освіту та впевнено будувати кар’єру в сучасній глобальній економіці.

Анастасія Шендеровавипускниця 2023 р.

Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин в ОНУ імені І. І. Мечникова надала мені міцну основу знань у галузі світової економіки, міжнародних фінансів та глобальних торгових процесів. Завдяки викладачам я здобула цінні навички в галузі економічного аналізу, що дозволило мені впевнено брати участь у міжнародних проектах, дослідженнях та конкурси. Кафедра також надихнула мене на подальший розвиток у науці та зміцнила мої амбіції продовжувати дослідження у міжнародній економіці, що призвело до моїх успіхів на міжнародній арені та подальшого навчання там.  Я щиро вдячна таким викладачам як Наталії Володимирівні Бичковій та Сергію Олексійовичу Якубовському за підтримку протягом усього мого навчального шляху. Також хочу висловити подяку професору Клаудіо Морана з Університету Мілано Бікокка (Італія) за його підтримку, наставництво та його вклад в мій розвиток під час навчання в магістратурі. Протягом свого навчання я прагнула до активної участі у міжнародних проектах та конференціях. В даний час я продовжую свій академічний шлях як аспірант в Університеті Інсубрії (Італія).

Марина Качановськавипускниця 2022 р.

Особисто для мене особливу цінність навчання на МЕВ має висока якість викладання. Викладачі кафедри МЕВ не лише володіють теоретичними знаннями, але і мають практичний досвід, включаючи міжнародний досвід. Це надавало мені актуальні та практичні знання в таких важливих галузях, як міжнародні фінанси, інвестиційні процеси та міжнародні економічні відносини. Також хочу підкреслити, що всі викладачі кафедри завжди готові допомогти студентам та надати підтримку. Крім того, кафедра МЕВ надає безліч можливостей для професійного розвитку, не обмежуючись навчальною програмою. Я мала можливість брати участь в міжнародних фінансових конкурсах, наприклад, CFA, в національних олімпіадах, в міжнародних програмах щодо вирішення реальних кейсів, а також брати участь у студентських обмінах з європейськими університетами і багато іншого. Завдяки спеціальності МЕВ я здобула знання з широким полем застосування, розвинула навички критичного та аналітичного мислення, а також «soft» навички, такі як робота в команді та управління нею, time менеджмент, делегування, що стало мені в нагоді, коли я працювала бізнес-аналітиком в міжнародній консалтинговій компанії Civitta, і зараз, коли я працюю аналітиком з розвитку інновацій в Україні в компанії USAID.

Аліна Слюсарчуквипускниця 2006 р.

Головний економіст  банка Morgan Stanley регіону СНД, Лондон, Великобританія

«Перед тим, як почати роботу в Morgan Stanley, я рік працювала в Міжнародному Валютному Фонді, в представництві у Києві і закінчила Магістратуру за фахом «Економічна Теорія» в Київській Школі Економіки. Зараз я займаю посаду Головного економіста по Україні та країнах СНД банку Morgan Stanley в Лондоні. В мої обов'язки входить економічний аналіз і прогнозування економічної ситуації в цих країнах, я регулярно зустрічаюся з інвесторами, а також приводжу їх в ці країни для зустрічей з національними банками, міністерствами фінансів і економіки, урядом і місцевими експертами. Я цікавлюся поведінкової економікою (всім раджу прочитати книгу Даніеля Канемана «Думай повільно, вирішуй швидко»), когнітивною нейробіологією, дайвінгом. Я б порадила студентам, котрі вступили на МЕВ, усвідомленості, розуміння, для чого їм це потрібно, наскільки це збігається з їхніми мріями, інтересами і цілями. Мені завжди подобалося вчитися, пізнавати щось нове, ставити нові завдання. Я вдячна за те, що я отримала цю можливість з МЕВ. Найбільше в професії і в повсякденному житті знадобилися мікро і макроекономіка, статистика і, безумовно, економетрика. Такі предмети потрібно вивчати глибше. Любов до математики теж не пройшла.»

 

Олена Криворучковипускниця 2011 р.

Директор ДП «Укрдорінвест», що займається імплементацією проектів дорожньої інфраструктури, що фінансуються за рахунок кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій. Стипендіатка Європейського банку реконструкції та розвитку в університеті Рима Тор Вергата, Італія, магістр з управління державними закупівлями 2017 р.

«МЕВ - це можливість отримати кращі знання, які можуть допомогти якісно проявити себе не тільки на Батьківщині, а й на міжнародній арені. МЕВ - це безкраї можливості для професійного розвитку незалежно від сектора економіки. МЕВ - це можливість «thinking out of box», без якого в сучасному світі складно досягти висот. Для мене МЕВ - це вибір, зроблений серцем, який привів до мого особистісного успіху, за що я безмежно вдячна всім, хто був поруч протягом 6 років навчання. »

 

Аліна Ольшевськавипускниця 2017 р.

BNP Paribas Security Services, Fund Dealing Team Trainee (м.Варшава); стипендіатка програми ім. Стефана Банаха, студентка Вищої Школи Економіки в Варшаві.

Завдяки 4-х років навчання на кафедрі МЕВ, зі мною назавжди залишилися не тільки найтепліші спогади, а й інтуїтивне розуміння світової економіки і фінансових процесів, що дуже сильно допомогло мені в процесі мого навчання в Варшаві і при працевлаштуванні.

Крім сильної економічної бази, університет дав мені можливість взяти участь в міжнародній програмі мобільності Erasmus + в Università deglistudidiFoggia (м Фоджа, Італія), побувати на безлічі цікавих конференцій і зустрічей з відомими економістами, політиками і представниками міжнародних організацій, опублікуватися в українських і зарубіжних виданнях.

Окремо хочеться відзначити високий рівень професіоналізму викладачів кафедри, які легко знаходять спільну мову зі студентами, є дуже доброзичливими і надихають на подальший розвиток. Спілкування з такими людьми часто грає вирішальну роль в академічній долі студентів.

 

Тетяна Швецовавипускниця 2016 року

Інвестиційний банк UBS, ITsupportanalyst, Вроцлав, Польща

Під час навчання на кафедрі МЕВ я отримала хорошу базу знань, вміння аналізувати і мислити глобально. Завдяки цьому я змогла вступити на магістерську програму в Вроцлавський університет в Польщі і отримати тут стипендію за академічні успіхи. Під час навчання на магістратурі я також мала можливість поїхати в Лейпцизький університет по стипендіальній програмі Erasmus. Зараз я вже отримала диплом магістра і працюю в міжнародній корпорації. Я з впевненістю можу сказати, що під час вступу на МЕВ я зробила правильний вибір.

Кондратюк Ольгавипускниця 2015 року

JuniorTraderatDeltaHedge (хедж-фонд, г.Padova, Італія); стипендіатка Фонду Конрада Аденауера, студентка Фрайбурзького університету, Німеччина.

МЕВ звучить гордо, достойно, престижно. Що дає статус студента МЕВ:

Вивчення економіки та фінансів? - Так!

Навчання на іноземних мовах? - Так!

Кращі професора? - Так!

Навчання по обміну за кордоном? - Так!

Гарантія працевлаштування? - Все в наших руках!

Вибір спеціальності на користь МЕВ став одним з найбільш правильних і вдалих в моєму житті.

Назарян Маринавипускниця 2015 року

Дослідник в Регіональному відділенні Організації Об'єднаних Націй, м Будапешт, Угорщина; стипендіатка Магістерської програми Центрального Європейського Університету, м Будапешт.

 На кафедрі МЕВ мене навчили глобально і критично мислити, це найголовніше, це той навик, з яким можна застосувати себе вбудь-якій галузі. З самого першого курсу нас навчали бути амбітними та цілеспрямованими. Сьогодні я вчуся на повній стипендії в Магістратурі Центрального Європейського Університету в Будапешті на програмі, яка увійшла в ТОП-150 найпрестижніших програм з економіки в світі, як виявилося, і тут знають нашу кафедру МЕВ і навіть прекрасно пам'ятають деяких наших випускників, це говорить багато про що. Без знань, навичок і побажань від наших викладачів, я б ніколи не подала документи, а головне - ніколи б не отримала запрошень від трьох європейських ВНЗ продовжити навчання в їх стінах.

Добрій Андрійвипускник 1999 року

Заступник Директора Департаменту Казначейства та Міжнародного Бізнесу

Начальник Управління Міжнародного Бізнесу і Ринків Капіталу

ГРУПА БАНКУ "ПІВДЕННИЙ"

«Як же багато всього сталося за ті короткі п'ять років - і дорослішали, і умніли, і раділи життю, але головне - навчилися жити самостійно, приймати рішення і відповідати за них. Як показав час - вчили нас грунтовно, правильним речам і, вкладаючи душу в кожного з нас. Спасибі всім!"

Ростецька Юліявипускниця 2001 року

Директор з логістики "ТОВ ДТА-Логістика"

«Давно, звичайно, це було - студентські роки і навчальний процес, але, однозначно, МЕВ - це один з кращих факультетів і гідний квиток в життя, якщо звичайно людина цим квитком користується :)»

Богданов Дмитровипускник 2001 року

Виконавчий директор ТД "Копійка"

«При виборі спеціальності я, в першу чергу, керувався своїми інтересами і захопленнями тим, що, по-справжньому, мене приваблює. Такими речами були міжнародні відносини і право, політичні та економічні зв'язки держав світу, іноземні мови. Висловлюю щиру вдячність своїй кафедрі міжнародних економічних відносин, за можливості отримати різнобічні знання - в області економіки, бізнесу, фінансів, міжнародних відносин, іноземних мов. Універсальність освіти дозволяє випускникам реалізувати себе в досить широкому діапазоні професійного середовища.

З впевненістю можна сказати, що викладачі залишили найприємніші спогади. Бути може, когось можна виділити в більшій мірі, але доброзичливість, стимули до подальшого зростання, здатність пояснити незрозумілі речі простими словами, були загальними якостями для всіх.

Особливе значення має невимушена атмосфера спілкування викладачів і студентів, відсутність формалізму, великі можливості для позааудиторної роботи і спілкування студентів»

Оборина Оленавипускниця 2002 року

«Факультет Міжнародних Економічних Відносин в своїй основі дає як теоретичні, так і прикладні знання. При цьому використовувати їх в практиці, працюючи в різних сферах міжнародного бізнесу, досить легко, що дає можливість швидко реагувати на постійно мінливу обстановку в бізнес - середовищі і вільно працювати в різних сферах міжнародної діяльності. Робота, аналіз і переклад зарубіжної торгової законодавчої бази, яка супроводжується в процесі навчання на МЕВ, дає можливість орієнтуватися в основних поняттях, напрямках і формулюваннях міжнародної торгівлі, викладених на англійській мові, що, безумовно, є важливою характеристикою при прийнятті управлінських рішень, можливості вільно орієнтуватися і апелювати поняттями в ході міжнародних переговорів.

Отримавши характеристику Якубовського С.О., я поступила і успішно закінчила AmericanHotel & LodjingEducationalInstitute, отримавши міжнародну сертифікацію CHSP.

Після захисту диплома, мені було запропоновано продовжити навчання в аспірантурі в Інституті Проблем Ринку Національної Академії Наук України і більш детально розкрити тему мого диплома в рамках дисертаційної роботи, захист якої дала мені звання кандидата економічних наук.

Знання, отримані на факультеті МЕВ, багато в чому визначили напрям моєї діяльності як регіонального фінансового директора підрозділу міжнародної транснаціональної корпорації MidlandRecoursesHolding »

Зелінська Світланавипускниця 2002 року
 

«Факультет Міжнародних Економічних Відносин справив великий вплив на мою кар'єру, а знання і досвід, отримані в процесі навчання, дали їй хороший старт і багато переваг.

Особливу подяку і визнання хотілося б висловити Якубовскому Сергію Олексійовичу, який не тільки цікаво, захоплююче, пізнавально і змістовно викладав суть своїх лекцій, а й давав нам можливість висловлювати свою думку, навчив міркувати, дискутувати і знаходити відповіді на багато питань.

Саме завдяки знанням, багажу термінів і навичкам, отриманим в процесі навчання, мені вдалося за кілька років пройти шлях від менеджера з імпорту до керівника компанії, яка є представником однієї з найбільших судноплавних компаній на світовому ринку - China Shipping Container Lines Co. Ltd.

Хочеться так само відзначити той факт, що за 5 років навчання, нам була надана можливість проходження практики на території Німеччини та навчання у викладачів за програмою Civic Education Project. Це не тільки принесло додаткові знання, а й заклало ґрунтовний фундамент для подальшого зростання.

Навчання на МЕВ вчить вчитися, не зупинятися на досягнутому, вдосконалювати свої знання і досвід, а також не тільки досягати намічених цілей, але найголовніше - закріплювати результат, утримувати його і йти далі не дивлячись ні на які труднощі »

Арутюнян Артурвипускник 2011 року

«Я працюю в лондонському офісі консалтингової компанії"Prophet "і займаюсь розробкою бізнес-стратегій для міжнародних брендів. Наприклад, зараз працюю над репозиціюванням найбільшої азіатської страхової компанії.

Крім гарної економічної бази, навчання на спеціальності МЕВ дало мені можливість проявити себе як лідера і займатися різними соціальними ініціативами.

Викладачі та управління факультету заохочують не тільки роботу студентів в аудиторії, а й позакласні ініціативи. Наприклад, разом з кількома іншими студентами факультету я заснував студентську організацію, яка завдяки підтримці з боку викладачів переросла в Студентську раду ІМЕМ.

Мені здається, в сучасному стрімко розвиненому світі перемагає не той, хто може вивести формулу Блека-Шоулза, а той, хто більш гнучкий і здатний працювати в команді, бути лідером. А для цього необхідне розуміння того, як побудовансвіт, і вміння швидко вчитися новому - на мій погляд, це вдало виховують в студентах нашої спеціальності»

Жовтюк Аннавипускниця 2011 року
 

Менеджер з адміністративної діяльності Атлас Сервисіс Груп Україна (Atlas Services Group Ukraine)

«Рідна кафедра СГ і МЕВ назавжди залишиться в моїй пам'яті як сама ліберальна, прогресивна і гостинна з усіх знайомих мені кафедр ОНУ. Лекції деяких викладачів кафедри були справжньою подією, на яких можна було обговорити останні новини в сфері економіки і побудувати власні прогнози динаміки економічних процесів в Україні та світі. На нашу кафедру було завжди приємно зайти, там зазвичай панував позитивний настрій, обговорювалися якісь нагальні економічні проблеми, викладачі привітно і розуміючи посміхалися. Погодьтесь, таке зустрічається не часто і не скрізь ... І всього цього дуже не вистачає, коли покидаєш стіни рідного університету »

Кривопиша Євгеніявипускниця 2011 року

Спеціаліст відділу індивідуального бізнесу АБ «ПОРТО-ФРАНКО»

«З моменту вступу в ОНУ ім. І.І.Мечникова, я не сумнівалась в правильності зробленого мною вибору. Причина полягає не тільки в величезному інтересі вивчення економічних і фінансових процесів, а й в грамотнійта зрозумілій формі подачі цих знань викладачами кафедри Світового господарства і МЕВ. Навчання проходило легко, тому що процес затягував і час минав непомітно. Сфера інтересів спеціальності дуже широка і можна з легкістю знайти для себе те, чим будеш займатись все життя, а інтерес до подальшого вивчення не зникне ніколи. Для мене таким інтересом стало вивчення фінансових систем національних економік. В результаті сфера економіки стала невід'ємною частиною мого життя і діяльності. Я до сих пір продовжую навчання, але вже в статусі аспіранта улюбленої кафедри »

Гагаріна Катеринавипускниця 2011 року

Економіст з фінансової роботи ТОВ «Панком-Юн»

«Для мене факультет МЕВ - це вільний розвиток особистості в обраному напрямку. Тут тобі вирішувати що і як вивчати, де знання потрібно розширити, а де поглибити. А відмінно підготовлені викладачі можуть допомогти тобі настільки, наскільки це потрібно, не пригнічуючи твоєї власної волі. Сама по собі світова економіка дозволяє вийти з вузького кола повсякденного мислення і подивитися на цей світ заново. Вивчення різних іноземних мов стирає будь-які межі для обміну знаннями, дозволяє удосконалюватися в ногу з часом, долаючи замкнутість застарілих принципів. Тут вчать, як розвивати і використовувати свої власні здібності і як вміло керувати всією міццю накопиченими за століття знаннями. МЕВ - це той шлях, який хотілося, щоб пройшов кожен, але не кожен здатний сприйняти його цінність »

Тараненко Вікторіявипускниця 2011 року

Експерт Регіонального офісу спільного Технічного секретаріату спільної операційної програми Європейського Союзу "Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013"

«До останнього сумнівалася у виборі професії, довгий час не могла визначитися і, відповідно, дуже відповідально підійшла до пошуку навчального закладу, в якому потрібно було провести свої студентські роки. Пріоритетним для мене був рівень акредитації, так як цей показник говорить, в першу чергу, про рівень кваліфікації викладацького складу ВНЗ. В цьому відношенні ОНУ імені І.І.Мечникова задовольнив всім необхідним критеріям. Далі був не менш важливий етап - вибір факультету. Проаналізувавши попит на ринку праці і оцінивши свої можливості і інтереси, я зупинила свій вибір на кафедріСвітового господарства і міжнародних економічних відносин. Роки навчання пролетіли непомітно. В день захисту диплома я побувала на своїй першій співбесіді в якості дипломованого фахівця і отримала пропозицію про працевлаштування. Я щиро вважаю, що своїм успіхам в кар'єрі зобов'язана високому рівню кваліфікації і таланту викладачів, нестандартному підходу до подачі матеріалу, а також той атмосфері на курсі, яка була створена для комфортного і плідного процесу навчання. Я щиро вірю в те, що вільне володіння двома іноземними мовами в поєднанні зі знаннями економіки в сфері міжнародних відносин - це ключ до успіху і реалізації себе в майбутньому»

Куценко Ілля Володимировичвипускник 2002 року
«Ніколи не забуду один з чудових періодів в моєму житті - 1997-2002 рр.- мої студентські роки на відділенні МЕВ факультету ЕТ ОНУ ім. Мечникова. І справа не тільки в тому, що це студентські роки, які для багатьох вважаються кращими ... Навчаючись тут і набуваючи нові знання, я чітко пам'ятаю, як ми багато разів ставили один одному одне і тесаме питання: «У нас стільки різнопрофільних, часто взагалі непов'язаних один з одним предметів (економічна теорія, МЕВ, ЗЕД, математика, економетрика, статистика, теорія ймовірності, міжнародні відносини, політологія, соціологія, іноземні мови та багато іншого), що мимоволі складається враження, що ми можемо в майбутньому стати або дуже універсальними фахівцями з можливістю працювати в абсолютно різних сферах, або ніким». Можу з повною впевненістю сказати, що багато в чому, завдяки Університету і, зокрема, відділення МЕВ я зміг не тільки поставити перед собою правильні професійні цілі, але і домогтися їх. Пропрацювавши більше 10 років в міжнародній компанії WITEC (www.witec.com.ua), я пройшов шлях від асистента відділу ЗЕД, начальника відділу ЗЕД, заступника комерційного директора до комерційного директора української філії і директора з розвитку бізнесу іноземної компанії. Я бажаю новоствореный кафедрі МЕВ процвітання і успіху в підготовці талановитих фахівців, які зможуть внести істотний внесок в розвиток України. А всім майбутнім і сьогоднішнім студентам кафедри МЕВ бажаю наполегливості, завзяття до навчання, отримання теоретичних і практичних знань, які, повірте, всім вам знадобляться для побудови вашого гідного майбутнього»
 
Серін Емрахвипускник 2009 року
 
Я працюю в одній з кращих компанії Туреччини Güral Premier Resort & SPA «Assistant Of Front Office Manager» Освітня програма по спеціалізації «МЕВ» відповідає високим стандартам сучасної освіти і допомогла мені як в роботі, так і в житті. Хочеться відзначити високий рівень викладацького складу університету, що складається з кваліфікованих фахівців своєї галузі, які назавжди завоювали моє визнання і повагу. Заняття проходять дуже цікаво, а знання, отримані мною під час навчання в університеті, є воістину безцінними. Отримані результати перевершили всі очікування. Крім того, навчання в університеті імені І.І Мечникова відкрило переді мною нові горизонти. Після закінчення університету, я зміг вільно спілкуватися із зарубіжними партнерами, що багато в чому допомогло мені знайти хорошу високооплачувану роботу»
 

Інформація для здобувачів

  1. Навчальний кейс "Міграційна криза 2022 року, викликана війною Росії проти України"
  2. Програма комплексного державного іспиту з фаху, бакалаври, 2021-2022 н.р.
  3. Питання комплексного державного іспиту з фаху, бакалаври, 2021-2022 н.р.
  4. Рекомендації для підготовки дипломних робіт, бакалаври, 2021-2022 н.р.
  5. Методика курсових робіт для студентів спеціальності "Міжнародні економічні відносини"
  6. Економетричний аналіз як інструмент вивчення міжнародних економічних відносин
  7. Інновації в системі міжнародних економічних відносин 
  8. Міжнародне інвестиційне бізнес-планування
  9. Загальні рекомендації для підготовки курсових робіт на спеціальності МЕВ
  10. Загальні рекомендації для підготовки дипломних робіт на спеціальності МЕВ
  11. Тематика магістерських робіт на спеціальності МЕВ, 2020-2021 н.р.
  12. Тематика бакалаврських робіт на спеціальності МЕВ, 2020-2021 н.р.
  13. Тематика курсових робіт, МЕВ І, 2021
  14. Тематика курсових робіт, МЕВ ІІ, 2021
  15. Тематика курсових робіт, МЕВ ІІІ, 2021
  16. Рекомендації з підготовки курсових робіт, МЕВ І, 2021
  17. Рекомендації з підготовки курсових робіт, МЕВ ІІ, 2021
  18. Рекомендації з підготовки курсових робіт, МЕВ ІІІ, 2021
  19. Приклад оформлення курсових робіт, МЕВ ІІ, 2021
  20. Програма комплексного атестаційного іспиту, бакалаври, 2021
  21. Програма комплексного атестаційного іспиту, магістри, 2020
  22. Економічні наслідки та міграційна криза, викликані війною Росії проти України
  23. Програма комплексного державного іспиту з фаху, бакалаври, 2022-2023 н.р.

Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин

Запрошуємо ознайомитись із актуальними подіями кафедри, а також із відгуками наших випускників

Завідувач кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин

Завідувач кафедри: доктор економічних наук, професор Якубовський Сергій Олексійович

Кафедру очолює д.е.н., проф. Якубовський С.О., який є відомим економістом-міжнародником, автором понад 200 публікацій з питань розвитку світової економіки, міжнародних фінансів та європейської інтеграції. Проф. Якубовський С.О. є членом наукових рад двох європейських журналів - “Journal Global Policy and Governance” і “Journal Transition Studies Review”, які індексуються у базі даних Scopus.

Лише за 2019-2023 роки Якубовський С.О. має 36 наукових публікацій, серед яких: 19 статей у журналах, що рецензуються у базах даних Scopus та Web of Science.

У межах програми Еразмус+ у квітні-травні 2018 р. у січні 2019 р. та у листопаді 2022 р. професор Якубовський С.О. викладав у Вільному університеті Берліна (Німеччина), у жовтні-листопаді 2017 р. у Болонському університеті, у березні 2016 р. в університеті м. Фоджі (Італія).

Професорсько-викладацький склад кафедри

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ

Навчальні програми:

Бакалаврат, 4 роки навчання - диплом бакалавра за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини», освітня програма «Міжнародні економічні відносини».

Магістратура, 1 рік 4 місяця навчання - диплом магістра за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини», освітня програма «Міжнародні економічні відносини».

Програма PhD 4 роки навчання – диплом PhD за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини», освітньо-наукова програма «Міжнародні економічні відносини».

Кафедра є єдиним на Півдні України офіційним партнером всесвітньо відомого Chartered Financial Analyst Institute, який готує висококваліфікованих фахівців з фінансів та інвестицій, що свідчить про відповідність навчання на спеціальності «Міжнародні економічні відносини» найкращим міжнародним стандартам фінансової освіти (див.посилання).

Кафедра є офіційним партнером Німецької служби академічних обмінів DAAD та Вільного університету Берліна, що дозволяє студентам спеціальності «Міжнародні економічні відносини» паралельно навчатися у Берліні, отримуючи стипендію від Уряду Німеччини (див.посилання).

Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» беруть активну участь в Європейській програмі ERASMUS Student Mobility, що дозволяє їм за кошти ЄС навчатися у Вільному університеті Берліна (Німеччина), Болонському університеті та Університеті міста Фоджа (Італія), Університеті міста Гранада (Іспанія) (див.посилання).

На спеціальності працюють викладачі, які отримали освіту та проходили стажування у країнах Європейського Союзу і США, публікуються у відомих міжнародних наукових виданнях, мають досвід викладання у найкращих університетах Європи та США.

Студенти під час навчання вивчають дві іноземні мови та фахові дисципліни (див.посилання) зі спеціалізаціями «Міжнародні фінанси» та «Фірма у міжнародних ринкових структурах». Частина фахових дисциплін на спеціальності «Міжнародні економічні відносини» викладається англійською мовою. На кафедрі також викладаються дисципліни у межах проекту Європейського Союзу «Соціальне та економічне включення біженців та мігрантів до Європейського Союзу: виклики для України», найкращі студенти отримують офіційні сертифікати Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (див.посилання).

Під час навчання студенти успішно виступають на різноманітних національних та міжнародних конкурсах, конференціях, симпозіумах. Зокрема, студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» перемогли:

  1. В кейс-чемпіонаті від Національного банку України
  2. У фіналі міжнародного конкурсу з інвестиційних досліджень «CFA Research Challenge»
  3. На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Актуальні проблеми співробітництва з Європейським Союзом»
  4. У міжнародному конкурсі з ділової французької мови
  5. Та увійшли у тройку найкращих команд на міжнародному змаганні «CFA Institute Ethics Challenge».

Високий рівень викладання на спеціальності «Міжнародні економічні відносини», якій відповідає найкращим міжнародним стандартам, дозволяє отримувати випускниками професійні кваліфікації, які користуються високим попитом в країнах Європейського Союзу та Україні.

Видатний статус кафедри та висока якість освіти за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини" дозволяють кращим студентам отримати право на безкоштовне навчання на магістерських програмах провідних університетів США і Європи.

Випускники (див.посилання) спеціальності «Міжнародні економічні відносини» працюють у всесвітньовідомих міжнародних фінансових компаніях і транснаціональних корпораціях в США, Європі та Україні, очолюють міжнародні та державні агенції, є успішними бізнесменами та фінансистами.

Адреса кафедри: вул. Французький бульвар 24/26, кімн. 38-а,
Одеса, 65058, Україна.
Телефон: (+38-050) 661-9995
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Конкурс для школярів

Конкурс для школярів

РЕКОМЕНДАЦІЇ
Конкурс дослідницьких робіт серед школярів Одеської області 2014 року

«Сучасні відносини України і Європейського Союзу: Сусіди чи Партнери?»

Рекомендовані теми робіт:

  1. ВВП на душу населення у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  2. Довготривалість життя у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  3. Витрати на освіту у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  4. Рівень освіченості у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  5. Доступ до Інтернету у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  6. Рівень зайнятості у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  7. Валовий внутрішній продукт у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  8. Рівень цін у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  9. Зовнішня торгівля Європейського Союзу і України.
  10. Імпорт енергоносіїв Європейським Союзом і Україною: порівняльна характеристика.
  11. Створення енергії з відтворювальних джерел: досвід Європейського Союзу для України.
  12. Захист навколишньої середи у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  13. Задоволеність життям населення у Європейському Союзі і Україні: порівняльна характеристика.
  14. Європейський Союз – родина демократичних європейських держав.
  15. Як працює Європейський Союз?
  16. Торговельні відносини Європейського Союзу і України.
  17. Рух капіталу між Європейським Союзом і Україною.
  18. Ефективність допомоги ЄС Україні.
  19. Поняття сприяння торгівлі між Європейським Союзом і Україною.
  20. Поняття санітарних і фітосанітарних заходів між Європейським Союзом і Україною.
  21. Технічні бар’єри у торгівлі між Європейським Союзом і Україною.
  22. Рух капіталу між Європейським Союзом і Україною.
  23. Державні закупівлі у практиці Європейського Союзу і України.
  24. Поняття антиконкурентних дій у практиці Європейського Союзу і України.
  25. Торгівля енергоносіями у практиці Європейського Союзу і України.
  26. Поняття сталого розвитку у практиці Європейського Союзу і України.
  27. Співробітництво у сфері енергетики між Європейським Союзом і Україною.
  28. Макроекономічне співробітництво між Європейським Союзом і Україною.
  29. Бюджетна політика у практиці Європейського Союзу і України.
  30. Оподаткування у практиці Європейського Союзу і України.
  31. Питання статистики у практиці Європейського Союзу і України.
  32. Питання навколишнього природнього середовища у практиці Європейського Союзу і України.
  33. Співробітництво у галузі транспорту між Європейським Союзом і Україною.
  34. Співробітництво у сфері цивільних космічних досліджень між Європейським Союзом і Україною.
  35. Співробітництво у сфері науки і технологій між Європейським Союзом і Україною.
  36. Політика у сфері підприємництва у практиці Європейського Союзу і України.
  37. Співробітництво у сфері фінансових послуг між Європейським Союзом і Україною.
  38. Заснування та діяльність компаній у практиці Європейського Союзу і України.
  39. Поняття інформаційного суспільства у практиці Європейського Союзу і України.
  40. Політика з питань аудіовізуальної галузі у практиці Європейського Союзу і України.
  41. Співробітництво у сфері туризму у практиці Європейського Союзу і України.
  42. Співробітництво у сфері сільського господарства у практиці Європейського Союзу і України.
  43. Морська політика у практиці Європейського Союзу і України.
  44. Захист прав споживачів у практиці Європейського Союзу і України.
  45. Співробітництво у галузі зайнятості між Європейським Союзом і Україною.
  46. Соціальна політика у практиці Європейського Союзу і України.
  47. Співробітництво в галузі охорони здоров’я між Європейським Союзом і Україною.
  48. Співробітництво у галузі освіти між Європейським Союзом і Україною.
  49. Транскордонне та регіональне співробітництво між Європейським Союзом і Україною.
  50. Фінансове співробітництво між Європейським Союзом і Україною.

Для ілюстрації рекомендується створити інтерактивну карту Європейського Союзу і України за допомогою ресурсу Google Maps https://maps.google.com (https://support.google.com/maps/answer/3045850?hl=ru&ref_topic=3093585). Також вітається використання і створення власної інфографіки (http://smd.univ.kiev.ua/?p=1086).

Список рекомендованих джерел:

Статистичний сайт України // www.ukr.stat.gov.ua
Статистика Національного банку України // http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=65162&cat_id=36674
Інформаційний сайт ЄС // europa.eu
Europe Direct // Europedirect.europa.eu
Read about Europe // https://bookshop.europa.eu/en/home/
Key facts about Europe and Europeans // http://europa.eu/about-eu/facts-figures/index_en.htm
Угода про Асоціацію України з Європейським Союзом // https://www.google.com.ua/

Вимоги до роботи:

  1. Автор є учнем 10 - 11-го класу загальноосвітньої школи.
  2. Робота є оригінальним дослідженням.
  3. Робота подана у зазначений термін.
  4. Документ має бути підготовлений українською, російською або англійською мовами. Обсяг не більше 10 сторінок разом із малюнками, посиланнями на джерела та додатками. Шрифт Times New Roman - розмір 14, поля 2 см, через інтервал 1,5.
  5. Діаграми та графіки, відформатовані, вставляється в документ належним чином. На використані дані, публікації та інші документи, повинні бути посилання.
  6. На титульному аркуші мають бути вказані назва роботи, ім'я автора, консультант, назва школи, клас, номери телефонів та адреси електронної пошти автора і консультанта.
  7. Анотація розміром не більше ніж 150 слів повинна слідувати за титульним листом. Назва та анотація сторінки не включені в межах сторінки.
  8. Роботи повинні бути представлені в електронному вигляді за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Термін. Роботи в електронній формі повинні бути отримані до опівночі 31 березня 2014 року.

Питання . Для отримання додаткової інформації, будь ласка , зв'яжіться з Сергієм Якубовським, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., 38-048-723-5418, або Іриною Насадюк, 38-097-358-0922, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Підтвердження. Після того як всі матеріали були отримані, підтвердження електронною поштою буде надіслано авторові за електронною адресою, вказаною на титульному листі роботи.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Змієнка Всеволода, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top