Cвітові стандарти фінансової освіти «CFA Institute» в ОНУ

У червні 2020 Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, 631 у світі, четвертий в Україні та перший в м. Одеса, приєднався до CFA Institute University Affiliation Program.

cfa1

Це означає, що програма підготовки бакалаврів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Факультету міжнародних відносин, політології та соціології, включає щонайменше 70 відсотків CFA Program Candidate Body of Knowledge (CBOK) та акцентує увагу на впровадженні Кодексу ділової етики (Code of Ethics) та стандартів професійної поведінки (Standards of Practice) CFA Institute в робочий план програми. Ця програма забезпечує студентів знаннями, що дозволяють отримати чартер сертифікованого фінансового аналітика (Chartered Financial Analyst®, CFA), який є найбільш престижною та визнаною інвестиційною сертифікацією у світі.

Вступ до CFA Institute University Affiliation Program засвідчує потенційним студентам, роботодавцям та ринку, що програма підготовки фахівців спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Одеського національного університету імені І.І. Мечникова тісно пов'язана з професійною практикою. Співпраця з CFA Institute дає можливість щодо постійного забезпечення новітніми навчально-методичними та практично-орієнтованими розробками по різних фінансово-економічних дисциплінах, широкого залучення до участі у дискусіях, конференціях, круглих столах. Шляхом участі у цій програмі Одеський національний університет імені І.І. Мечникова має право отримувати певну кількість студентських стипендій для програми CFA щороку.

Довідково:

Про програму підготовки бакалаврів спеціальності «Міжнародні економічні відносини»

Відкрита ще в 1992 році програма підготовки студентів за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» - одна з найпрестижніших програм у м. Одеса. Програма пропонує студентам комплексну підготовку на основі економічних дисциплін, що доповнені фінансово-аналітичними предметами та іноземними мовами, та дозволяє зрозуміти механізми функціонування бізнес середовища та закономірності міжнародних економічних відносин. Ця програма може бути завершена за вісім семестрів і має декілька напрямків спеціалізації, де міжнародні фінанси та інвестиції є одним із найважливіших напрямків. Викладачі програми здобули освіту та пройшли стажування у світових провідних університетах та підтримують професійні зв'язки із закордонними колегами. Команди студентів спеціальності беруть активну участь у щорічному дослідницькому конкурсі CFA research challenge.

Про СФА Інститут (CFA Institute)

CFA Інститут – глобальна асоціація інвестиційних професіоналів, заснована в 1947 році у Сполучених Штатах Америки, забезпечує найвищі стандарти самоосвіти, етики та професіоналізму в інвестиційній сфері по всьому світу. Більше ніж 600 університетів світу є визнано такими, що надають освіту в сфері фінансів згідно з найвищими стандартами якості. Ключова мета організації – це створення середовища, в якому інтереси інвесторів посідають перше місце, ринки функціонують ефективно, а економіка зростає. Інститут CFA має понад 176 000 членів у 166 країнах та територіях, у тому числі 164 000 власників чартеру CFA. Більш детальна інформація щодо CFA Інституту за посиланням: www.cfainstitute.org.

Про програму CFA

Програма CFA встановлює стандарт для розвитку навичок, стандартів, компетентності та доброчесності фінансових аналітиків, керівників портфелів, інвестиційних консультантів та інших фахівців з інвестицій у всьому світі. Англомовна навчальна програма та іспити CFA однакові у всьому світі. Менше, ніж кожен п’ятий кандидат, який починає програму, успішно завершує її та отримує чартер CFA - «золотий стандарт» для інвестиційних професіоналів.

CFA