Ректор ОНУ Вячеслав Труба, перший проректор Майя Ніколаєва, начальник відділу міжнародних зв’язків Юрій Грiнченко взяли участь в тренінгу «Опанування ШІ для професійного розвитку». Тренинг був організований Ягеллонським університетом в Кракові 21-25 жовтня 2024 року в рамках альянсу європейських університетів UnaEuropa. Разом з колегами з кількох провідних університетів Європи, представники ОНУ вивчали технологічні, етичні, правові та економічні аспекти впровадження штучного інтелекту в навчальний процес, в дослідницьку роботу, а також в адміністративні процедури управління навчальним закладом. Учасники тренінгу поділились своїми досвідом, обговорили методи регулювання застосування ШІ, основні ризики впровадження ШІ та рекомендації щодо успішного опанування цього інструменту.
ОНУ Мечникова потрапив (https://www.timeshighereducation.com/.../world-ranking...) до міжнародного рейтингу THE World University Rankings 2025, де посів 1501+ місце (з 2857 ЗВО записи щодо яких містяться у рейтингу). Посилання на джерело у першому коментарі
Делегація ОНУ Мечникова відвідала Харбін, КНР, та взяла участь у Міжнародному семінарі щодо кооперації між українськими та китайськими експертами 2024, який пройшов у Харбінському інженерному університеті.
До складу делегації увійшли проректори Андрій Смітюх та Олександр Григор’єв, директор Центру міжнародної освіти Наталія Крючкова, нач.відділ міжнародних зв’язків Юрій Грінченко, директор Міжвідомчого науково-навчального фізико-технічного центру МОН і НАН України Ярослав Лепіх, зав.кафедрою гідрології суші Валерія Овчарук, зав.кафедрою екології та охорони довкілля Ангеліна Чугай, проф.кафедри океанології та морського природокористування Микола Берлінський, доцент кафедри метеорології та кліматології Інна Хоменко та доцент кафедри алгебри, геометрії та диференціальних рівнянь Наталія Шарай.
Члени делегації виступили з доповідями, взяли участь в обговореннях та провели низку переговорів з представниками китайських університетів щодо перспектив подальшої співпраці.
Віртуальний обмін студентами в рамках проєкту CLUVEX (Кліматичний університет для віртуальних обмінів)
Запрошуємо усіх студентів долучитись до тижня віртуального обміну студентами, який відбудеться з 14 по 18 жовтня 2024 року.
Тематика навчання стосується новітніх наукових знань про зміну клімату з міждисциплінарних точок зору, від природничих наук до соціоекономіки та мистецтва.
Запрошуються студенти та аспіранти різних спеціальностей з України, Вірменії, Данії, Фінляндії та ін. країн ЄС
З 25 по 31 серпня 2024 року в м. Гамбург, Німеччина, в рамках проєкту «Підтримка європейськими університетами правової та громадської спроможності для екологічного відновлення України – GROMADA» доцент кафедри метеорології та кліматології Хоменко Інна Анатоліївна взяла участь у трансдисциплінарній літній школі з лекцією на тему «Кліматична стійкість та екологічне право: подолання кліматичних наслідків війни та екологічних злочинів».
Доцент кафедри конституційного права та правосуддя ОНУ Левенець Анжела Вікторівна здійснила міжнародну академічну мобільність до Університету Адама Міцкевича у місті Познань та взяла участь у Міжнародній літній школі «Internationalization and Internationalization at Home through Virtual Exchange: Creating a Motivating Environment for Collaborative Online International Learning (COIL)» за проєктом «BNI-UE-2023-23: Співпраця Університету Адама Міцкевича з університетами України в рамках альянсу Європейських університетів». Під час літньої школи прослухала лекції польських колег щодо організаційних аспектів інтернаціоналізації навчального процесу, основних викликів, з якими стикаються як викладачі, так і студенти з різних країн, а також шляхи їх вирішення. Надзвичайно позитивним виявився досвід спілкування з колегами з різних ЗВО України, що призвело до налагодження нових зв’язків та комунікацій.
01-15.07.2024 професор кафедри маркетингу та бізнес-адміністрування ЕПФ ОНУ Марина Чайковська здійснила наукову мобільність до Університету Кристиана-Альбрехта у Кілі, де відвідала лекції провідних професорів, Центр трансферу інновацій, лабораторію міждисциплінарних проектів (проаналізовано виклики командної роботи в умовах інтердисциплінарності, успішні кейси підвищення ефективності мультидисциплінарних команд); бізнес-інкубатор (проведено зустріч із стартаперами та їх менторами, обговорено ефективні методи відбору життєздатних ідей, бізнес-моделі їх масштабування; джерела фінансування стартапів у ЄС та Україні).
11 липня 2024 року відбулась зустріч президента Університету Цюріха Міхаеля Шепмана (Швейцарія) з керівництвом провідних українських університетів: КНУ імені Т.Г. Шевченка, ХНУ імені В.Н. Каразіна та ОНУ імені І.І. Мечникова.
Наш університет за дорученням ректора Вячеслава Труби був представлений проректором з міжнародного співробітництва Андрієм Смітюхом та деканом факультету романо-германської філології Ніною Кравченко.
На зустрічі було окреслено коло питань, що становлять спільний інтерес університетів та обговорено напрями їх можливої співпраці.
Захід було проведено за сприяння та підтримки Посла України у Швейцарії Ірини Венедіктової.
В рамках візиту 19 міжнародних зборів болгарських медіа до Одеської області делегація журналістів та керівників засобів масової інформації Болгарії на чолі з директором Болгарського телеграфного Агентства Кирила ВИЛЧЄВА у супроводі Генерального Консула Республіки Болгарії в Одесі Светослава ІВАНОВА та ректора Софійського університету Святого Климента Охридського Георгі ВИЛЧЄВА завітала до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова для участі в урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятнику Святим рівноапостольним братам Кирилу та Мефодію та до пам’ятної таблички випускнику нашого університету, видатного болгарського літератора, юриста, громадського діяча та політика Алеко Константінова.
Делегація ОНУ Мечникова у складі ректора Вячеслава Труби, першого проректора Майї Ніколаєвої, проректора з міжнародного співробітництва Андрія Смітюха, начальника навчального відділу Світлани Гвоздій та зав.кафедрою гідрології суші Валерії Овчарук відвідали Університет Гданська, де взяли участь у заходах, пов’язаних з реалізацією завдань, спрямованих на посилення екологічного виміру у діяльності членів Альянсу Університетів SEA-EU (ініціатива Goes Greener).
Делегація Одеського національного університету імені Мечникова здiйснила вiзит до Університету Мачерати, Італія в рамках міжнародного проекту "Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes". Делегацію очолив ректор ОНУ професор Вячеслав Труба. До складу увiйшли завідувач кафедри менеджменту та інновацій ЕПФ ОНУ Едуард Кузнєцов; координатор проекту, керівник Центру «Інноваційний офіс» ОНУ Мечникова Ірина Нєнно.
За традицією у цей день відбувається урочисте покладання квітів до пам'ятника Святим рівноапостольним Кирилу та Мефодію біля будівлі Університету на Французькому бульварі за участю делегації Генерального Консульства Республіки Болгарія в Одесі. Цього року в церемонії прийняли участь Генеральний Консул Светослав Ніколов Іванов, консул Стоян Стоянов, директор Всеукраїнського центру болгарської культури в Одесі Дмитро Терзі, представники суспільних та культурних організацій болгар в Україні. Від ОНУ імені І.І. Мечникова участь у заході взяли проректор з міжнародного співробітництва Андрій Смітюх та начальник відділу міжнародних зв'язків Юрій Грінченко.
Завершився навчальний візит завідувачки кафедри теорії та практики перекладу, доцента Ірини Валеріївни Раєвської та доцента кафедри Ольги Сергіївни Гринько до Брюсселю. Візит був організований Європейським парламентом в межах гранту, який отримала наша магістерська ОП «Переклад з англійської мови та другої іноземної українською».
5 українських вишів з Одеси, Львову, Кропивницького, Харкова та Івано-Франківська отримали грант на підготовку синхронних перекладачів.
Це був надзвичайно насичений тиждень, багатий на зустрічі, спілкування, навчання та нетворкінг. При цьому формат зустрічей був не «лекційний» - це було живе інтерактивне спілкування. Представники різних генеральних директоратів та підрозділів Європарламенту розповідали про свою роботу та зростаючу потребу у перекладачах, в мовних парах яких є українська. Зі свого боку, представники українських вишів розказали про особливості підготовки усних перекладачів в Україні. Як організатори, так і учасники з України висловили сподівання, що такий візит стане початком тісної і плідної співпраці між європейськими інституціями та вишами України, що спеціалізуються на підготовці усних перекладачів.
18 квітня 2024 року відбувсь візит Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Бельгії в Україні Пітера ван де Вельде. На зустрічі з Ректором Вячеславом Трубою пан Посол висловив своє захоплення красою Одеси, її багатим історичним, культурним але й також освітнім та науковим спадком.
У п'ятницю 05 квітня 2024 р. відбулась ще одна лекція Suzanne Darrow-Kleinhaus, професорки Touro University Law Center (US??), на якій студенти бакалавріату ЕПФ ОНУ, спеціальність 081 «Право» дізналися багато цікавого про особливості американського common law
У п'ятницю 29 березня 2024 р. RobinBoyleLaisure, професорка з правового письма St.John’sUniversityLa
У п'ятницю 22 березня 2024 р. Suzanne Darrow-Kleinhaus, професорка Touro University Law Center (US) прочитала студентам бакалавріату ЕПФ ОНУ, спеціальність 081 «Право» лекцію з контрактного права США, на якій студенти отримали унікальну можливість дізнатися про відмінності американського договірного права від українського і отримали відповіді на свої запитання.
В Університеті Страсбургу (Франція) відбулась організована Університетом Адама Міцкевича у Познані зустріч представників провідних українських університетів з віце-президенткою Європарламенту Евою Копач (Ewa Kopacz) та представниками альянсів європейських університетів. ОНУ Мечникова був представлений на цій зустрічі проректором з міжнародного співробітництва Андрієм Смітюхом.
4 березня 2024 року в гуманітарному корпусі ОНУ ім. І.І. Мечникова за сприяння Генерального консульства Республіки Болгарії в Одесі було урочисто відкрито меморіальної дошку на честь видатного письменника, перекладача, журналіста, юриста та громадського діяча Болгарії - Алеко Константінова.
У вступному слові керівник Болгарського телеграфного агентства Кіріл Вилчєв привітав керівництво та студентів ОНУ присутніх на заході. Життя та діяльність Алеко Константінова явили собою ще один приклад тих тісних зв’язків, які існують між Болгарією та Одесою. Й відкриття дошки у його пам’ять є ознакою подальшого зміцнення тривалої дружби між нашими народами.
Проректор ОНУ Мечникова з міжнародного співробітництва Андрій СМІТЮХ представив наш Університет на Глобальному Конгресі Альянсу Європейських Університетів SEA EU «Strong Partnership to Face Global Challenges and Achieve Sustainable Development Goals», що відбувся в Університеті Альгарве (м.Фару, Португалія), в якому взяли участь 213 осіб, що представили 31 університет та 14 приватних інституцій з 28 країн, розташованих на 4 континентах.
На Глобальному Конгресі SEA EU у Португалії ОНУ Мечникова серед інших 42 інституцій доєднався до Global Gateway Declaration, яка підтверджує прихільність організацій-підписантів цілям сталого розвитку, якісній освіті, соціальній справедливості, захисту прав людини, просуванню культури міжнародного співробітництва, збереженню миру, повазі до життя людини, сприянню академічній мобільності, відкритій науці та вільному обміну ідеями.
Наприкінці 2023 року до ОНУ завітала група китайських студентів, щоб завершити свою магістерську освіту на ЕПФ за спеціальністю «Менеджмент».
Голова Студентської ради ЕПФ Андрій Кавецький та голова Профбюро факультету Ксенія Мальцева стали координаторами низки інтеграційних заходів для іноземних студентів, що сприяли їхній адаптації в українському середовищі.
Китайські студенти завітали на заходи Студради та Профкому, відвідали Ботанічний сад та Палеонтологічний музей ОНУ, здійснили екскурсію по Одесі.
Приїзд китайських студентів до ОНУ в період війни є свідоцтвом їхньої довіри до української освіти загалом та нашого Університету зокрема.
Триває проект AccEnt щодо розвитку інноваційної та підприємницької діяльності в Університетах партнерах. В рамках проекту Ви можете отримати підтримку власної стартап - ідеї чи існуючого стартапу.
Для отримання додаткової інформації та реєстрації відвідайте:
https://www.accentproject.eu/masterclasses.ac
Ви також маєте можливість пройти менторську сесії на HelpDesk проекту
23-24 листопада проректор ОНУ Мечникова з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Андрій Смітюх взяв участь у Раді проректорів з міжнародного співробітництва Спілки Ректорів України, яка пройшла в Університеті Адама Міцкевича у Познані (Польща).
На зустрічі, де були представлені 56 університетів з України, узагальнювався досвід та вироблялися спільні підходи щодо посилення інтернаціоналізації освіти в Україні, зокрема – стратегій інтернаціоналізації, академічної мобільності, міжнародної освіти, співпраці з Альянсами європейських університетів та участі у міжнародних професійних мережах.
Наприкінці другого дня заходу Андрій Смітюх представив доповідь, у якій узагальнив вироблені членами Ради пропозиції щодо перспектив розвитку академічної мобільності в Україні.
23 листопада 2023 рок відбулась зустріч першого проректору ОНУ імені І. І. Мечникова Майї Ніколаєвої з Надзвичайним й Повноважним Послом Франції?? в Україні паном Гаелєм Вейсьєром.
На зустрічі з боку делегації Посольства Франції також були присутні Олів’є Жако, радник з питань культури та співробітництва, Олег Соснов, керівник культурних проєктів, та Ярослава Леженцева, керівник Одеського Представництва Альянс Франсез, з боку ОНУ – начальник відділу міжнародних зв’язків Юрій Грінченко, декан факультету романо-германської філології Ніна Кравченко, завідувачка кафедри французької філології Мальвіна Марінашвілі та професор кафедри французької філології Маріанна Князян.
24 жовтня 2023 року Професор кафедри менеджменту та інновацій Ірина Нєнно та Директор програм МВА Фламандської Школи Бізнесу Кристоф Декок провели перший Майстер-клас проекту AccEnt "Бізнес-моделі та моделі менеджменту". Метою низки майстер-класів є підтримка стартапів Університетів-партнерів України, Греції, Італії, Нідерландів, Бельгії, Іспанії, Польщі.
Приймальна комісія
Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua
Ректор
вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua