У тренінгу взяли очну участь проректори ОНУ Майя Ніколаєва, Олександр Григор'єв, Андрій Смітюх, зав.кафедрою гідрології суші Валерія Овчарук, зав.кафедрою агрометеорології та агроекології Оксана Вольвач, доценти кафедри метеорології та кліматології Лариса Недострелова та Інна Хоменко (керівник проєкту ClimEd в ОНУ), які спільно з колегами з інших українських ЗВО представили проєкти кліматичних сервісів в середовищі Shiny App для використання в рекреаційному секторі в Одесі та Карпатах, сільському господарстві та охороні здоров'я. 7 викладачів ОНУ відвідали тренінг дистанційно і представлять свої проєкти до 25 квітня.
Також представники ОНУ взяли участь у засіданні керівного комітету проєкту Erasmus+ ClimEd, на якому обговорювались перспективи виконання проекту у 2025-26 роках.
Кліматичні послуги відіграють ключову роль у протидії наслідкам змін клімату, надаючи науково обґрунтовану інформацію для прийняття ефективних рішень у різних секторах — від сільського господарства до охорони здоров’я. Вони допомагають передбачати екстремальні погодні явища, планувати адаптаційні заходи та зменшувати вразливість громад і економік до кліматичних ризиків. Завдяки кліматичним послугам уряди, бізнеси та громади можуть діяти проактивно, зменшуючи збитки та підвищуючи стійкість до змін навколишнього середовища.