23 листопада 2023 рок відбулась зустріч першого проректору ОНУ імені І. І. Мечникова Майї Ніколаєвої з Надзвичайним й Повноважним Послом Франції?? в Україні паном Гаелєм Вейсьєром.
На зустрічі з боку делегації Посольства Франції також були присутні Олів’є Жако, радник з питань культури та співробітництва, Олег Соснов, керівник культурних проєктів, та Ярослава Леженцева, керівник Одеського Представництва Альянс Франсез, з боку ОНУ – начальник відділу міжнародних зв’язків Юрій Грінченко, декан факультету романо-германської філології Ніна Кравченко, завідувачка кафедри французької філології Мальвіна Марінашвілі та професор кафедри французької філології Маріанна Князян.
Минулого тижня завершилась Autumn Science School для студентів нашого Університету а також наукові мобільності викладачів ОНУ Мечникова в Університеті Гданська.
Студенти і викладачі мали нагоду відвідати структурні підрозділи Університету та історичні пам’ятки міста, ознайомитись з підходом до впровадження у діяльність Університету цілей сталого розвитку.
10 студентів ОНУ Мечникова прийняли участь у «Congress of Young Science” у польському місті Гданськ. Головна мета візиту - обговорення співпраці Гданського університету і ОНУ Мечникова. Представники студентської ради та профкому ОНУ розповіли про свою діяльність в університеті та обговорили спільні проекти разом із представниками Гданського університету.
21-22.09.2023 ОНУ Мечникова провів в Одеській регіональній ТПП інформ-сесію міжнародного проєкту AccEnT project: Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes, який реалізується у консорціумі з Університетом Аристотеля в Салоніках??, KU Leuven??, Університетом Марії Кюрі-Склодовської??, Thomas More University of Applies Sciences??, Університетом Pablo de Olavide??, Fontys University of Applied Sciences??, University of Macerata ?? та Луцьким національним технічним університетом??, а також Круглий стіл для представників екосистеми інновацій та підприємництва.
- З вітальним словом на інформ-сесії виступив ректор ОНУ професор Вячеслав Труба, була представлена Концепція Accent у зв’язку із цілями сталого розвитку, низка презентацій, а також обрано амбасадорів AccEnt.
- На Круглому столі обговорювалися проектні можливості для українських стартапів. Оголошено конкурс стартапів на травень 2024 р.
фото Катерини Дерікот (ФЖРВС) та Юлії Максимової (ЕПФ)
Протягом 12 днів студенти ОНУ Мечникова відвідували різноманітні майстер-класи та лекції в рамках літньої школи «Summer School for Promotion of Democratic Values” у Гданському Університеті (Польща).
Завершилася літня школа European Science Campus 2023, яка тривала з 19.07.2023 до 30.07.2023 в Гданському Університеті, та у якій взяли участь 4 здобувачі ОНУ Мечникова з ЕПФ, ФМВПС та біологічного факультету. Метою заходу було вдосконалення наукових компетенцій здобувачів різних ступенів освіти.
Завершився Young Scientists Congress, що тривав з 06.07.23 по 11.07.23 у Гданському Університеті і проводився у партнерстві з ОНУ. Метою Конгресу був обмін науковими напрацюваннями серед молодих науковців, налагодження відносин між Університетом Гданську та ОНУ Мечникова.
В конгресі прийняли участь 10 здобувачів ОНУ всіх рівнів підготовки (аспіранти, магістри та бакалаври) різних спеціальностей. Здобувачі ОНУ представили свої актуальні наукові напрацювання, під час панельної дискусії відбулося обговоренню нагальних питань підготовки докторантів і особливостей роботи Школи докторантів в освітній системі Польщі. На зустрічі з проректором Університету Гданська професором Арнольдом Клочинським здобувачі ОНУ змогли задати питання та висловити пропозиції щодо майбутніх спільних заходів.
10 молодих науковців – здобувачів ОНУ Мечникова прибули до Гданська на Scientific Young Congress.
Конгрес проводить Університет Гданська у партнерстві з ОНУ Мечникова, ректор нашого Університету проф. Вячеслав Труба та проректор з міжнародного співробітництва проф. Андрій Смітюх входять до наукового комітету заходу.
За запрошенням Університету Гданська делегація ОНУ Мечникова у складі проректора з міжнародного співробітництва Андрія Смітюха, начальника відділу міжнародних зв’язків Юрія Грінченка, завідуючої навчальним відділом Світлани Гвоздій, завідуючої кафедрою конституційного права та правосуддя Тетяни Степанової та доцента кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Оксани Зінченко взяла участь у Governing Week Альянсу SEA EU у Гданську.
27-29 травня делегація РГФ ОНУ взяла участь у Staff Week – заході, організованому Центром іноземних мов Гданського університету (Польща) спільно з Мальтійським університетом для представників дев'яти університетів альянсу приморських університетів SEA-EU. Теми доповідей включали розвиток багатомовності, розвиток мовних компетентностей та необхідність встановлення спільної мовної політики SEA-EU.
23 травня до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова здійснив візит Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Словенія пан Томаж Менцін разом із дружиною, пані Дар'єю Зорко. Також до складу делегації увійшов відомий словеньский письменник, доктор філософії, професор культурології та керівник Центру культурологічних і релігієзнавчих досліджень на факультеті соціальних наук Люблянського університету Митя Великоня. Гостей зі Словенії вітали ректор Вячеслав Труба, перший проректор Майя Ніколаєва, проректор з міжнародного співробітництва Андрій Смітюх, декан факультету міжнародних відносин Віктор Глєбов, начальник відділу міжнародних зв'язків Юрій Грінченко, професор кафедри політології Юлія Узун.
17 травня Кароліна-Софі Рупп, професор Кільського університету Крістіана Альбрехта (ФРН), прочитала лекцію студентам магістратури і бакалаврату ОНУ Мечникова спеціальності 081 "Право".
Темою лекції став вступ до права нерухомості Німеччини.
Студенти дізналися про принципи речового права Німеччини, правові засади реєстрації, порядок виникнення та передачі речових прав на нерухомість за німецьким правом.
Делегація ОНУ Мечникова у складі проректора Андрія Смітюха та начальника відділу міжнародних зв’язків Юрія Грінченка взяла участь в організованій Баварським академічним центром Центральної, Східної та Центрально-Східної Європи (BAYHOST) українсько-баварській конференції з програм подвійних дипломів у Регенсбурзі, Німеччина. Учасники конференції поділились своїм досвідом організації програм подвійних дипломів та обговорили основні чинники, що впливають на їх реалізацію. В робочих групах та на індивідуальних зустрічах делегація ОНУ провела з представниками низки баварських Університетів плідні переговори щодо запуску програм подвійних дипломів з різних спеціальностей, обговоривши освітні, фінансові та організаційні аспекти їх впровадження.
25 квітня викладачі та студенти ОНУ взяли участь в щорічному Форумі Демократії, який проводить Оснабрюкський університет прикладних наук (Німеччина). Форум традиційно поєднує дослідників, студентів, представників влади та бізнесу з Оснабрюку та інших міст Нижньої Саксонії. З доповідями на Форумі виступили завідувача кафедри міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор Ольга Іллівно Брусиловська, студенти факультету міжнародних відносин, політології та соціології Марія Знаменок, Як Коган, Олена Курик. Центральною темою доповідей була війна в Україні, її вплив на життя українців, передумови та наслідки збройної агресії проти нашої України, значення демократії для українського суспільства. Сповнені особистісних емоцій, короткі але змістовні, виступи українських учасників були із великою підтримкою прийняті німецькою авдиторією. У дискусії, що послідувала, німецькі та українські учасники змогли поставити один до одного кілька запитань, як належить такому Форуму, доволі гострих. Україна виборює свою свободу, українці зробили свій вибір на користь демократії, й в учасників Форуму не залишилось сумнівів, що Україна невдовзі буде гідним членом Європейського Союзу.

ОНУ Мечникова на польському TV: в ході візиту до Гданську ректор Вячеслав Труба поділився з польськими журналістами тим, як працює Університет під час війни, а перший проректор Майя Ніколаєва у студії програми Raport Gospodarczy національного інформаційно-публіцистичного каналу TVP3(Gdansk) розповіла як про втрати, що їх понесла освіта України від російської агресії, так і про можливості, які надає співпраця з європейськими, зокрема – польськими університетами та перспективи майбутньої відбудови України.
Дивись за лінком 1.43-1.50 хв., 6.52-11.30 хв.: https://gdansk.tvp.pl/53965990/raport-gospodarczy
18 квітня 2023 року на ЕПФ ОНУ відбулась лекція Лори Лейн-Стіл, доцента Університету Південної Кароліни (США) для студентів бакалаврату та магістратури спеціальності 081 «Право», ЕПФ ОНУ, присвячену практиці Верховного Суду США з питань абортів та дискримінації при працевлаштуванні за ознакою статі, гендеру та сексуальної орієнтації.
14 квітня 2023 року доцент Деніел Едельсон (Університет Сетон Холл, США) разом з професором Стівеном Горовіцем (Університет Джорджтауну, США) разом провели лекцію для студентів бакалаврату та магістратури спеціальності 081 «Право», ЕПФ ОНУ.
Минулого тижня ректор ОНУ Мечникова Вячеслав Труба разом з першим проректором Майєю Ніколаєвою здійснили візит до Гданську (Польша), де взяли участь у конференції Focus on Ukraine, організованій Польським національним агентством з академічних обмінів (NAWA) та Університетом Гданську, на якій політики та представники освітніх спільнот Польщі та України обговорювали шляхи допомоги українським університетам під час війни.
8 листопада доцент кафедри прав людини Університету Миколая Коперника у Торуні (Польща) dr. Julia Kapelańska-Pręgowska прочитала студентам бакалаврату та магістратури спеціальності 081 «Право» ЕПФ ОНУ імені І.І.Мечникова лекцію про проблемні аспекти прав людини під час війн та криз, де було висвітлено співвідношення міжнародного гуманітарного права (International Humanitarian Law) та міжнародного права прав людини (International Human Rights Law), обмеження прав людини у воєнний час та сферу прав людини, які не можуть бути обмежені за жодних обставин.
Студенти задали лекторці низку запитань і взяли участь у дискусії.
Захід відбувся у межах ініціативи USAID Global Legal Skills Virtual Workshop Series.
У середу, 2 листопада 2022 р. у рамках курсу “Проблеми міжнародного публічного та міжнародного приватного права” для студентів І курсу магістратури спеціальності “Право” економіко-правового факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова відбулася лекція професора кафедри міжнародного права Університету Фоджа (Італія) Aldo Ligustro з проблемних питань вирішення спорів у Світовій Організації Торгівлі.
Робоча мова — італійська. Лекцію було організовано та перекладено к.ю.н., доц. кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права Нігреєвою О.О.
02 листопада на ЕПФ ОНУ Мечникова пройшла лекція Анни Конлі, доцента юридичного факультету Університету Монтани, США (Anna Conley, assistant professor at the Alexander Blewett III School of Law of the University of Montana) для студентів бакалаврату та магістратури, спеціальність 081 «Право».
31 жовтня 2022 р. на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ Мечникова відбулось урочисте святкування десятої річниці заснування Китайського культурного центру.
У своєму вітальному слові ректор ОНУ, професор Вячеслав Труба підкреслив, що Китайський культурний центр в ОНУ імені І. І. Мечникова протягом усіх років своєї роботи робить позитивний внесок у дружній розвиток міжнародних відносин у сфері вищої освіти.
У вітальному листі, який представив голова Центру Чжан Бінлінь, посольство КНР в Україні зазначає, що: "Китайський культурний центр, - йдеться у вітанні, - проводить велику роботу в галузі вивчення китайської мови в Одесі, виховав плеяду українських та китайських талантів, дуже яскраво представив українцям китайську традиційну культуру і зосередив увагу на китайській освіті для дітей закордонних китайців в Україні".
27 жовтня 2022 р. відбулась лекція професора права Університету Південної Кароліни США Неда Сноу (Ned Snow) для студентів бакалаврату та магістратури ЕПФ ОНУ, спеціальність 081 «Право», присвячена питанням правових режимів інтелектуальної власності у правовій системі США.
Жвавий інтерес студентів викликали питання захисту прав інтелектуальної власності та особливостей режиму інтелектуальної власності на комп’ютерні програми у США. Лекція сприяла поглибленню знань студентів з дисциплін «Цивільне право», «ІТ право» та «Інтелектуальна власність».
Захід відбувся у межах ініціативи USAID Global Legal Skills Virtual Workshop Series.