У п'ятницю 05 квітня 2024 р. відбулась ще одна лекція Suzanne Darrow-Kleinhaus, професорки Touro University Law Center (US??), на якій студенти бакалавріату ЕПФ ОНУ, спеціальність 081 «Право» дізналися багато цікавого про особливості американського common law

drugi yuridichni debati 82

У п'ятницю 29 березня 2024 р. RobinBoyleLaisure, професорка з правового письма St.JohnsUniversityLawSchool (США, Нью-Йорк) прочитала студентам бакалавріату ЕПФ ОНУ, спеціальність 081 «Право» лекцію про складання договорів (ContractDrafting). На лекції студенти дізналися про практичні особливості структури, змісту та формулювань договорів у правовій системі США.

drugi yurydychni onlain debaty 41

У п'ятницю 22 березня 2024 р. Suzanne Darrow-Kleinhaus, професорка Touro University Law Center (US) прочитала студентам бакалавріату ЕПФ ОНУ, спеціальність 081 «Право» лекцію з контрактного права США, на якій студенти отримали унікальну можливість дізнатися про відмінності американського договірного права від українського і отримали відповіді на свої запитання.

ID15893

В Університеті Страсбургу (Франція) відбулась організована Університетом Адама Міцкевича у Познані зустріч представників провідних українських університетів з віце-президенткою Європарламенту Евою Копач (Ewa Kopacz) та представниками альянсів європейських університетів. ОНУ Мечникова був представлений на цій зустрічі проректором з міжнародного співробітництва Андрієм Смітюхом.

4 березня 2024 року в гуманітарному корпусі ОНУ ім. І.І. Мечникова за сприяння Генерального консульства Республіки Болгарії в Одесі було урочисто відкрито меморіальної дошку на честь видатного письменника, перекладача, журналіста, юриста та громадського діяча Болгарії - Алеко Константінова.

У вступному слові керівник Болгарського телеграфного агентства Кіріл Вилчєв привітав керівництво та студентів ОНУ присутніх на заході. Життя та діяльність Алеко Константінова явили собою ще один приклад тих тісних зв’язків, які існують між Болгарією та Одесою. Й відкриття дошки у його пам’ять є ознакою подальшого зміцнення тривалої дружби між нашими народами.

Проректор ОНУ Мечникова з міжнародного співробітництва Андрій СМІТЮХ представив наш Університет на Глобальному Конгресі Альянсу Європейських Університетів SEA EU «Strong Partnership to Face Global Challenges and Achieve Sustainable Development Goals», що відбувся в Університеті Альгарве (м.Фару, Португалія), в якому взяли участь 213 осіб, що представили 31 університет та 14 приватних інституцій з 28 країн, розташованих на 4 континентах.

На Глобальному Конгресі SEA EU у Португалії ОНУ Мечникова серед інших 42 інституцій доєднався до Global Gateway Declaration, яка підтверджує прихільність організацій-підписантів цілям сталого розвитку, якісній освіті, соціальній справедливості, захисту прав людини, просуванню культури міжнародного співробітництва, збереженню миру, повазі до життя людини, сприянню академічній мобільності, відкритій науці та вільному обміну ідеями.

Наприкінці 2023 року до ОНУ завітала група китайських студентів, щоб завершити свою магістерську освіту на ЕПФ за спеціальністю «Менеджмент».

Голова Студентської ради ЕПФ Андрій Кавецький та голова Профбюро факультету Ксенія Мальцева стали координаторами низки інтеграційних заходів для іноземних студентів, що сприяли їхній адаптації в українському середовищі.

Китайські студенти завітали на заходи Студради та Профкому, відвідали Ботанічний сад та Палеонтологічний музей ОНУ, здійснили екскурсію по Одесі.

Приїзд китайських студентів до ОНУ в період війни є свідоцтвом їхньої довіри до української освіти загалом та нашого Університету зокрема.

IMG 3617

Триває проект AccEnt щодо розвитку інноваційної та підприємницької діяльності в Університетах партнерах. В рамках проекту Ви можете отримати підтримку власної стартап - ідеї чи існуючого стартапу.

Для отримання додаткової інформації та реєстрації відвідайте:

https://www.accentproject.eu/masterclasses.ac

Ви також маєте можливість пройти менторську сесії на HelpDesk проекту

Accent Project | Helpdesk

             

 23-24 листопада проректор ОНУ Мечникова з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Андрій Смітюх взяв участь у Раді проректорів з міжнародного співробітництва Спілки Ректорів України, яка пройшла в Університеті Адама Міцкевича у Познані (Польща).
 
На зустрічі, де були представлені 56 університетів з України, узагальнювався досвід та вироблялися спільні підходи щодо посилення інтернаціоналізації освіти в Україні, зокрема – стратегій інтернаціоналізації, академічної мобільності, міжнародної освіти, співпраці з Альянсами європейських університетів та участі у міжнародних професійних мережах.

Наприкінці другого дня заходу Андрій Смітюх представив доповідь, у якій узагальнив вироблені членами Ради пропозиції щодо перспектив розвитку академічної мобільності в Україні.

photo 2023 11 28 20 28 32

23 листопада 2023 рок відбулась зустріч першого проректору ОНУ імені І. І. Мечникова Майї Ніколаєвої з Надзвичайним й Повноважним Послом Франції?? в Україні паном Гаелєм Вейсьєром.

На зустрічі з боку делегації Посольства Франції також були присутні Олів’є Жако, радник з питань культури та співробітництва, Олег Соснов, керівник культурних проєктів, та Ярослава Леженцева, керівник Одеського Представництва Альянс Франсез, з боку ОНУ – начальник відділу міжнародних зв’язків Юрій Грінченко, декан факультету романо-германської філології Ніна Кравченко, завідувачка кафедри французької філології Мальвіна Марінашвілі та професор кафедри французької філології Маріанна Князян.

24 жовтня 2023 року Професор кафедри менеджменту та інновацій Ірина Нєнно та Директор програм МВА Фламандської Школи Бізнесу Кристоф Декок провели перший Майстер-клас проекту AccEnt "Бізнес-моделі та моделі менеджменту". Метою низки майстер-класів є підтримка стартапів Університетів-партнерів України, Греції, Італії, Нідерландів, Бельгії, Іспанії, Польщі.

9 листопада 2023 року Доцент кафедри економіки та підприємництва Крючкова Наталія Михайлівна та Професор кафедри менеджменту та інновацій Нєнно Ірина Михайлівна провели Майстер-клас "Інструменти управління ризиками та бізнес-аналітики" для ефективного прийняття рішень в бізнесі. На прикладі кейсу "Nespresso" було побудовано карту ризиків та наведено аналітику розрахунків ключових бізнес-показників.

Минулого тижня завершилась Autumn Science School для студентів нашого Університету а також наукові мобільності викладачів ОНУ Мечникова в Університеті Гданська.

Студенти і викладачі мали нагоду відвідати структурні підрозділи Університету та історичні пам’ятки міста, ознайомитись з підходом до впровадження у діяльність Університету цілей сталого розвитку.

10 студентів ОНУ Мечникова прийняли участь у «Congress of Young Science” у польському місті Гданськ. Головна мета візиту - обговорення співпраці Гданського університету і ОНУ Мечникова. Представники студентської ради та профкому ОНУ розповіли про свою діяльність в університеті та обговорили спільні проекти разом із представниками Гданського університету.

21-22.09.2023 ОНУ Мечникова провів в Одеській регіональній ТПП інформ-сесію міжнародного проєкту AccEnT project: Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes, який реалізується у консорціумі з Університетом Аристотеля в Салоніках??, KU Leuven??, Університетом Марії Кюрі-Склодовської??, Thomas More University of Applies Sciences??, Університетом Pablo de Olavide??, Fontys University of Applied Sciences??, University of Macerata ?? та Луцьким національним технічним університетом??, а також Круглий стіл для представників екосистеми інновацій та підприємництва.

  • З вітальним словом на інформ-сесії виступив ректор ОНУ професор Вячеслав Труба, була представлена Концепція Accent у зв’язку із цілями сталого розвитку, низка презентацій, а також обрано амбасадорів AccEnt.
  • На Круглому столі обговорювалися проектні можливості для українських стартапів. Оголошено конкурс стартапів на травень 2024 р.

фото Катерини Дерікот (ФЖРВС) та Юлії Максимової (ЕПФ)

Протягом 12 днів студенти ОНУ Мечникова відвідували різноманітні майстер-класи та лекції в рамках літньої школи «Summer School for Promotion of Democratic Values” у Гданському Університеті (Польща).

Завершилася літня школа European Science Campus 2023, яка тривала з 19.07.2023 до 30.07.2023 в Гданському Університеті, та у якій взяли участь 4 здобувачі ОНУ Мечникова з ЕПФ, ФМВПС та біологічного факультету. Метою заходу було вдосконалення наукових компетенцій здобувачів різних ступенів освіти.

Завершився Young Scientists Congress, що тривав з 06.07.23 по 11.07.23 у Гданському Університеті і проводився у партнерстві з ОНУ. Метою Конгресу був обмін науковими напрацюваннями серед молодих науковців, налагодження відносин між Університетом Гданську та ОНУ Мечникова.

В конгресі прийняли участь 10 здобувачів ОНУ всіх рівнів підготовки (аспіранти, магістри та бакалаври) різних спеціальностей. Здобувачі ОНУ представили свої актуальні наукові напрацювання, під час панельної дискусії відбулося обговоренню нагальних питань підготовки докторантів і особливостей роботи Школи докторантів в освітній системі Польщі. На зустрічі з проректором Університету Гданська професором Арнольдом Клочинським здобувачі ОНУ змогли задати питання та висловити пропозиції щодо майбутніх спільних заходів.

10 молодих науковців – здобувачів ОНУ Мечникова прибули до Гданська на Scientific Young Congress.
Конгрес проводить Університет Гданська у партнерстві з ОНУ Мечникова, ректор нашого Університету проф. Вячеслав Труба та проректор з міжнародного співробітництва проф. Андрій Смітюх входять до наукового комітету заходу.

 За запрошенням Університету Гданська делегація ОНУ Мечникова у складі проректора з міжнародного співробітництва Андрія Смітюха, начальника відділу міжнародних зв’язків Юрія Грінченка, завідуючої навчальним відділом Світлани Гвоздій, завідуючої кафедрою конституційного права та правосуддя Тетяни Степанової та доцента кафедри  мікробіології, вірусології та біотехнології Оксани Зінченко взяла участь у Governing Week Альянсу SEA EU у Гданську.

27-29 травня делегація РГФ ОНУ взяла участь у Staff Week – заході, організованому Центром іноземних мов Гданського університету (Польща) спільно з Мальтійським університетом для представників дев'яти університетів альянсу приморських університетів SEA-EU. Теми доповідей включали розвиток багатомовності, розвиток мовних компетентностей та необхідність встановлення спільної мовної політики SEA-EU.

23 травня до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова здійснив візит Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Словенія пан Томаж Менцін разом із дружиною, пані Дар'єю Зорко. Також до складу делегації увійшов відомий словеньский письменник, доктор філософії, професор культурології та керівник Центру культурологічних і релігієзнавчих досліджень на факультеті соціальних наук Люблянського університету Митя Великоня. Гостей зі Словенії вітали ректор Вячеслав Труба, перший проректор Майя Ніколаєва, проректор з міжнародного співробітництва Андрій Смітюх, декан факультету міжнародних відносин Віктор Глєбов, начальник відділу міжнародних зв'язків Юрій Грінченко, професор кафедри політології Юлія Узун.

17 травня Кароліна-Софі Рупп, професор Кільського університету Крістіана Альбрехта (ФРН), прочитала лекцію студентам магістратури і бакалаврату ОНУ Мечникова спеціальності 081 "Право".

Темою лекції став вступ до права нерухомості Німеччини.

Студенти дізналися про принципи речового права Німеччини, правові засади реєстрації, порядок виникнення та передачі речових прав на нерухомість за німецьким правом.

Делегація ОНУ Мечникова у складі проректора Андрія Смітюха та начальника відділу міжнародних зв’язків Юрія Грінченка взяла участь в організованій Баварським академічним центром Центральної, Східної та Центрально-Східної Європи (BAYHOST) українсько-баварській конференції з програм подвійних дипломів у Регенсбурзі, Німеччина. Учасники конференції поділились своїм досвідом організації програм подвійних дипломів та обговорили основні чинники, що впливають на їх реалізацію. В робочих групах та на індивідуальних зустрічах делегація ОНУ провела з представниками низки баварських Університетів плідні переговори щодо запуску програм подвійних дипломів з різних спеціальностей, обговоривши освітні, фінансові та організаційні аспекти їх впровадження.

25 квітня викладачі та студенти ОНУ взяли участь в щорічному Форумі Демократії, який проводить Оснабрюкський університет прикладних наук (Німеччина). Форум традиційно поєднує дослідників, студентів, представників влади та бізнесу з Оснабрюку та інших міст Нижньої Саксонії. З доповідями на Форумі виступили завідувача кафедри міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор Ольга Іллівно Брусиловська, студенти факультету міжнародних відносин, політології та соціології Марія Знаменок, Як Коган, Олена Курик. Центральною темою доповідей була війна в Україні, її вплив на життя українців, передумови та наслідки збройної агресії проти нашої України, значення демократії для українського суспільства. Сповнені особистісних емоцій, короткі але змістовні, виступи українських учасників були із великою підтримкою прийняті німецькою авдиторією. У дискусії, що послідувала, німецькі та українські учасники змогли поставити один до одного кілька запитань, як належить такому Форуму, доволі гострих. Україна виборює свою свободу, українці зробили свій вибір на користь демократії, й в учасників Форуму не залишилось сумнівів, що Україна невдовзі буде гідним членом Європейського Союзу.

Сторінка 1 із 6

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top