В ДЕНЬ ФАКУЛЬТЕТУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН, ПОЛІТОЛОГІЇ ТА СОЦІОЛОГІЇ 24 лютого 2023 року відбулось 

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 78-ї НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ І НАУКОВИХ ПРАЦІВНИКІВ 

СОКОРИНСЬКИЙ В. О. Цифрові тоталітарні тенденції та проблема «захисту прав» в умовах загострення міжнародних відносин.

ЛІЩИНОВСЬКИЙ Д. Р. Російські наративи у країнах – донорах допомоги Україні: кейси США, Німеччини та Польщі. 

КИРИЧЕНКО О. В. Відновлення міжнародного туризму в Україні в післявоєнний період.

23 листопада відбулася XXV науково-практична студентська конференція з проблем світової політики за темою: «Локальна політика в умовах глобальних перетворень». Учасниками конференції стали студенти баклавріата та магістратури факультету міжнародних відносин, політології та соціології спеціальностей 052-Політологія та 292–Міжнародні економічні відносини Під час конференціі було представлено 17 актуальних доповідей, які викликали жваві дискусії навколо теоретичних і практичних проблем сучасної політичної ситуації. За результатами роботи конференції 2023 р. планується видання наукового журналу «Соціально-політичні студії. Науковий альманах. Праці молодих науковців». 2024. №8.

Посилання на електорнні версії видань №1-7 можна знайти за посиланням

23 листопада 2023 рок відбулась зустріч першого проректору ОНУ імені І. І. Мечникова Майї Ніколаєвої з Надзвичайним й Повноважним Послом Франції?? в Україні паном Гаелєм Вейсьєром.

На зустрічі з боку делегації Посольства Франції також були присутні Олів’є Жако, радник з питань культури та співробітництва, Олег Соснов, керівник культурних проєктів, та Ярослава Леженцева, керівник Одеського Представництва Альянс Франсез, з боку ОНУ – начальник відділу міжнародних зв’язків Юрій Грінченко, декан факультету романо-германської філології Ніна Кравченко, завідувачка кафедри французької філології Мальвіна Марінашвілі та професор кафедри французької філології Маріанна Князян.

За підтримки МОН України та міжнародної організації Black Sea Universities Network Одеським національним технологічним університетом проводиться Міжнародний конкурс студентських наукових робіт Black Sea Science 2024 у номінації "Інформаційні технології, автоматизація та робототехніка".

Метою конкурсу є розширення міжнародних зв'язків та залучення студентів до співпраці у наукових дослідженнях. Участь у конкурсі безкоштовна, мова конкурсу – англійська.

Для участі у конкурсі необхідно

заздалегідь зареєструватися на pk.ontu.edu.ua

та до 01.02.2024 надіслати в електронному вигляді (на аркуші реєстрації або за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ) конкурсну роботу.

Вимоги до учасників та робіт : isc.ontu.edu.ua

Додаткові відомості про конкурс : isc.ontu.edu.ua

24-25 листопада відбудеться всеукраїнська наукова конференція молодих вчених «ҐРУНТОВО-ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ»

Робота конференції 24-25 листопада 2023 року у змішанному форматі.

Офлайн: ауд. 86 (м. Одеса, пров. Шампанський, 2, геолого-географічний факультет);

Онлайн: за посиланням: ZOOM

Ідентифікатор конференції: 396 864 9371

Код доступу: 2BBLWQ

Робочі мови конференції – українська, англійська.

Програма конференції (pdf)

78-а наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ. Секція "Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм)". Дата та час проведення: 23 листопада, 2023 о 15.00.

«22» листопада 2023 р. об 11.00 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова на кафедрі політології (із використанням онлайн-платформи Zoom) відбудеться між кафедральний науковий семінар з метою апробації дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 052 «Політологія» Серова Романа Ігоровича

Назва дисертаційної роботи: «Інтерпретація політичної реальності в українсько-французькому дискурсі кінця XX-початку XXI століть»

Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, професор кафедри політології Попков Василь Васильович.

Підключитись до конференції Zoom за посиланням

Ідентифікатор конференції: 721 1901 1904

Код доступа: 5E86w2

Шановні студенти! Шановні колеги!
 
Сьогодні ми відзначаємо свято юних та цілеспрямованих.
 
Ми пишаємось нашими студентами, які навчаються попри повітряні тривоги та блекаути. Часом захищають курсові та магістерські в укриттях. Деякі з наших студентів виходять на онлайн-лекції у паузах між фронтовими діями.
 
Впевнений, головна справа студентства — здобуття знань, які будуть служити розбудові країни! Ми пишаємося перемогами студентів ОНУ Мечникова у наукових конкурсах та міжнародних олімпіадах. Перемогами у спортивних змаганнях, чемпіонатах України та світу. Студенти Університету Мечникова активні у соціальному та громадському житті, їхня допомога у різних напрямках волонтерства неодноразово відзначена подяками.
 
Студенти-добровольці, випускники ОНУ захищають країну зі зброєю в руках, і ми завжди пам'ятатимемо тих, хто віддав своє життя за Перемогу.
Ми працюємо для того, щоб естафета передачі знань, започаткована нашими попередниками, тривала в поколіннях.
 
У Міжнародний день студента бажаю вам Перемоги, миру!
 
Яскравого студентського життя, вірних друзів та радості нових знань!
 
РЕКТОР Вячеслав ТРУБА
 
onu 23

9 листопада 2023 р. у рамках міжнародного наукового проєкту «Лімспейс» у співпраці з географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, геолого-географічним факультетом Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, факультетом гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Київською Малою академією наук учнівської молоді відбулася відкрита лекція відомої європейської вченої Беатріс фон Гіршгаузен (Beatrice von HIRSCHHAUSEN) - д.геогр. н., провідного наукового співробітника лабораторії «Географія міст» і Центру імені Марка Блока на тему: «Фантомні кордони (на прикладі карт виборів у Польщі)». До лекції долучились здобувачі та викладачі факультету, які з цікавістю прийняли участь в обговоренні проблематики фантомних кордонів в географії та електоральної ситуації за результатами останніх виборів в Республіці Польща. Представники факультету вдячні організаторам (особливо Івану Савчуку) за запрошення та сподіваються на продовження співпраці і в майбутньому!

9 листопада 2023 року відбулася відкрита лекція доцента кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин, PhD з міжнародних економічних відносин Алексеєевської Г.С. для здобувачів 1-го курсу бакалавріату спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини. Лекцію було присвячено темі «Платіжний баланс країни».

Запрошуємо долучитися до відкритої лекції викладачів, магістрів, студентів та всіх бажаючих!

Лекція відбудеться в рамках міжнародних наукових проектів «INQUA-POCAS “Ponto-Caspian Stratigraphy and Geochronology”) та UNESCO-IUGS-IGCP 610 "From the Caspian to Mediterranean: Environmental Change and Human Response during the Quaternary” (керівник обох проектів д.г.-.м.н., проф. Валентина ЯНКО, ОНУ імені І.І.Мечникова).

Лекція відбудеться у четвер 16 листопада 2023 року.

Початок о 9:30 год. (за Києвом)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І. І. МЕЧНИКОВА

14 листопада 2023 року  о 14 00 годині 

ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ  ВЧЕНОЇ  РАДИ  УНІВЕРСИТЕТУ

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

3 листопада 2023 року відбулась координаційна нарада, під час якої був підписаний меморандум про співробітництво між Одеським національним університетом імені I.I. Мечникова та Департаментом культури, міжнародного співробітництва та европейської інтеграції Одеської міської ради.

У координаційній нараді взяли участь ректор ОНУ імені II. Мечникова, професор Вячеслав Іванович Труба, перший проректор ОНУ Майя Іванівна Ніколаєва, секретар Одеської міської ради Ігор Миколайович Коваль, директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, Іван Леонідович Ліптуга, заступник директора департаменту, начальник управління по роботі з ЮНЕСКО та охорони культурної спадщини Стоянов Федір Федорович, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ОНУ Вадим Рудольфович Барський.

У Києві відбулась презентація посібника «Як впровадити програму стажування для молоді?» (далі – Посібник), який розробила команда Міжнародний республіканський інститут «IRI Ukraine» для органів місцевого самоврядування на основі практичного досвіду впровадження пілотних програм стажування у громадах в межах програми USAID «Мріємо та діємо».

Посібник містить наступні покрокові інструкції та рекомендації для органів місцевого самоврядування, як впровадити програму стажування для молоді: 

  • Крок 1. Визначення потреб і спроможності ОМС, портрета стажера і підготовка до запуску програми стажування;
  • Крок 2. Анонс програми стажування та відбір учасників і учасниць;
  • Крок 3. Проведення програми стажування;
  • Крок 4. Завершення та оцінювання програми стажування.

Інформацію щодо Посібника та його завантаження можливо отримати за наступним посиланням: iri.org.ua

Минулого тижня завершилась Autumn Science School для студентів нашого Університету а також наукові мобільності викладачів ОНУ Мечникова в Університеті Гданська.

Студенти і викладачі мали нагоду відвідати структурні підрозділи Університету та історичні пам’ятки міста, ознайомитись з підходом до впровадження у діяльність Університету цілей сталого розвитку.

31 жовтня 2023 р. на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбулася відкрита лекція для здобувачів ОП «Міжнародні економічні відносини» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі стейкхолдером, Андрієм Соколовим, представником провідного підприємства України ТОВ «Таллі Лоджистікс», яке постійно та динамічно розвивається у сфері організації міжнародних транспортних перевезень, фрахтування та експедирування суден, а також надає широкий спектр логістичних послуг компаніям України та ЄС.

Запрошуємо долучитись до відкритої лекції викладачів, магістрів і студентів.

Лекція відбудеться в рамках міжнародного наукового проекту «INQUA-POCAS “Ponto-Caspian Stratigraphy and Geochronology”) та д.б.т. МОН України «Вивчення розвантаження глибинних флюїдних потоків на дні Чорного моря з метою оцінки мореплавства» (керівник обох проектів проф. Валентина ЯНКО, ОНУ імені І.І.Мечникова).

Дата проведення: 8 листопада 2023 року.

Початок о 13:00 год. (за Києвом)

Доповідач: відомий вчений у питанні природи землетрусів та методів їх вивчення на суші і на морському дні проф. Хайреттін КОРАЛ (Harettin KORAL) (д.геол. н., професор Стамбульского університету, Туречінна.

Лекція: «Submarine earthquakes, their consequences and methods of studуі».

Тривалість: 1.20 год.

Доступ за посиланням:

Ідентифікатор конференції: 4971851052

Код доступу: q27mJ0

 

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1309 від 25.10.2023 року затверджено рішення Атестаційної колегії МОН України та рішення Вченої ради університету від 19 вересня 2023 року про присвоєння вчених звань: 

Вченого звання професора:

  • Коч Світлані Вадимівні – професора кафедри політології 

Вченого звання доцента: 

  • Дяченко Ользі Вікторівні  – доцента кафедри політології.

Своєю працею Ви передаєте свої знання та досвід здобувачам, формуєте нове покоління професійних політологів. 

Щиро вітаємо Вас з присвоєнням вчених звань і бажаємо нових наукових  успіхів та досягнень!

Дата проведення: 09.11.2023 р.

Початок о 16:00 год. (за Києвом)

У рамках міжнародного наукового проєкту «Лімспейс» у співпраці з українськими партнерами: географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, геолого-географічним факультетом Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова, факультетом гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Київською Малою академією наук учнівської молоді відбудеться відкрита лекція провідної європейської вченої

Доповідач: Беатріс фон Гіршгаузен (Beatrice von HIRSCHHAUSEN) (д.геогр. н., провідний науковий співробітник лабораторії «Географія міст» і Центру імені Марка Блока)

Лекція: «Фантомні кордони (на прикладі карт виборів у Польші)».

Переклад українською мовою: І.Г. Савчук

Тривалість: 1 год.

Доступ до посилання

Ідентифікатор конференції: 876 4878 9793

Код доступу: 931069

ВЕБІНАРИ ПРО ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ ПЛАТФОРМИ

Research4Life

31 жовтня – 06 листопада 2023 р.

Запрошуємо всіх прийняти участь в серії вебінарів, які ознайомлять з можливостями платформи Research4Life для дослідників. Вебінари організовані Державною науково-технічною бібліотекою (ДНТБ) України, пройдуть на платформі Zoom, а також транслюватимуться на каналі ДНТБ України в YouTube, де після їх проведення будуть доступні для перегляду в записі.

1 жовтня 2023 року Луїджі Ніколо Сегаріцці, науковий співробітник Institut d’études européennes (IEE-ULB), Брюссель, та аташе з питань політики, преси та інформації Представництва Європейського Союзу, Кишинів, відвідав Центр. Метою візиту було встановлення більш міцних наукових та суспільних зв'язків між нашими інституціями, об'єднаними прагненням до істини в епоху постправди. У центрі уваги наших майбутніх спільних проектів – викриття російської дезінформації, яка набула всесвітнього масштабу та вплив якої негативно впливає на життя всіх європейських народів.

27-29 жовтня 2023 року відбулося навчання у рамках проєкту Train the trainers для представників і представниць з Дніпропетровської та Одеської областей. Метою даного проекту є підготовка тренерів з міжсекторальних кризових симуляційних навчань. Тепер в Україні є 16 сертифікованих тренерів, серед яких Ганна Грабіна, доцент кафедри міжнародних відносин, співробітник Одеського центру досліджень дезінформації.

Студентська рада ОНУ дякує студентам всіх факультетів, які відвідали наш захід «Студентські уроки волонтерства» від громадської організації «Незламна молодь».

Представники «Незламної молоді» розповіли:

  • що таке волонтерство?
  • які існують напрями волонтерства;
  • де знайти волонтерські можливості?

Студенти взяли активну участь в обговоренні, ставили питання, надавали відповіді та ділилися власним досвідом волонтерства.

Радіємо, що в нашому університеті багато зацікавлених студентів, які із задоволенням відвідують не тільки розважальні заходи, але і освітньо-соціальні.

Далі-більше.

Вітаємо з затвердженням спеціалізованої вченої ради з присудження наукового ступеня доктора наук Д.41.051.12 за профілем: 12.00.03 «Цивільне право та цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право», 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» (наказ МОН № 1309 від 25.10.2023 р.)

Громадські організації «Національна академія наук вищої освіти України» та «Міжнародна академія освіти і науки» з метою всебічної підтримки освітян та науковців, талановитих молодих учених проводять щорічний конкурс на краще видання, яке отримало визнання серед наукової та освітянської спільноти (період видання - з 2021-го по 2023 рр. включно).

На конкурс приймаються: монографії; підручники;  навчальні посібники;  праці молодих вчених; винаходи; художня література.

Дедлайн подання конкурсних робіт та супровідних документів – до 30.11.2023 року.

Детально про Конкурс в Інформаційному повідомленні 

Сторінка 1 із 53

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top