У межах Альянсу EU-CONEXUS є можливість для аспірантів пройти курси від університетів-партнерів. Перелік курсів та реєстрація за посиланням https://www.eu-conexus.eu/en/for-students/studies/phd-courses/

Колектив молодих вчених з факультету хімії і фармації здобув перемогу у Конкурсі проєктів наукових досліджень молодих вчених , що фінансуються за кошти Держбюджету

Наказом МОН України №1801 від 27 грудня 2024 р. затверджено перелік з 82 проєктів наукових досліджень молодих вчених, що працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та пройшли конкурсний відбір. Фінансування проектів розпочнеться з 2025 року за рахунок коштів Державного бюджету України і розраховано на три роки.

Від Одеського національного університету імені І.І. Мечникова на Конкурс був представлений проект “Нові “зелені” комбіновані спектроскопічні методи аналізу та їх аналітичне застосування”, науковий керівник, к.х.н., доцент кафедри аналітичної та токсикологічної хімії СНІГУР Денис Васильович.

Вітаємо наших колег з високою оцінкою їх наукового потенціалу і бажаємо успіхів у виконанні запланованих досліджень!

Детально про результати Конкурсу: mon.gov.ua

onu new year 2025

Шановні колеги, шановні студенти!

Щиро вітаю вас із Новим 2025 роком!

Зимові свята з дитинства дарують нам натхнення та надію. Рік, що минає, був сповнений викликів та досягнень, а ваша наполегливість, мудрість і талант стали запорукою наших спільних успіхів. Дякую за відданість нашому Університету! Нехай 2025 рік принесе нові можливості, цікаві ідеї та великі перемоги. Бажаю вам миру, добра, міцного здоров’я, родинного тепла й гармонії!

З найкращими побажаннями, Ректор ОНУ Мечникова Вячеслав ТРУБА

 

Одним із важливих напрямків є використання сучасних досягнень у галузі психології. Завдяки плідній співпраці з партнерами в рамках міжнародного проєкту «Who Cares» (https://whocares-pss.info/resources/) факультет отримав доступ до унікальної е-бібліотеки, яка містить найактуальніші методичні матеріали з психосоціальної підтримки. Ці ресурси дозволяють здобувачам та викладачам глибше зануритися в проблематику ментального здоров’я та розробляти ефективні стратегії допомоги людям, які постраждали від конфліктів.

Кафедра теорії та практики перекладу факультету романо-германської філології з радістю повідомляє, що в університеті встановлене нове сучасне цифрове обладнання для навчання студентів синхронному перекладу. Це оновлення є частиною грантової програми “Master's Degree Program in Conference Interpreting – Odesa National I.I. Mechnikov University. Semester I and Semester II of 2023–2024 and Semester I of 2024–2025 academic year”, фінансованої Директоратом з логістики та конференц-перекладу (DG LINC). Грантова програма реалізовується на базі магістерської освітньої програми «Переклад з англійської мови та другої іноземної українською». Закупівля була здійснена на тендерній основі для забезпечення найвищої якості та прозорості.

Кафедра теорії та практики перекладу факультету романо-германської філології реалізовує грантову програму «Master's Degree Program in Conference Interpreting – Odesa National I.I. Mechnikov University. Семестр I та Семестр II 2023–2024 н.р. і Семестр I 2024–2025 н.р.» від DG LINC. Завдяки цій співпраці в межах Грантової програми Європейського парламенту здобувачі-магістри отримують практичний досвід, користуючись підтримкою провідних фахівців Директорату з логістики та конференц-перекладу (DG LINC).

У першому семестрі студенти та викладачі взяли участь у кількох заходах, організованих Європейським парламентом, спрямованих на вдосконалення знань, навичок і розуміння багатомовної комунікації. Серед них:

  • Вступ до усного перекладу в Європейському парламенті (Introducing Interpretation at the European Parliament)
  • День багатомовності (Day of Multilingualism)
  • День багатомовності для університетів (Day of Multilingualism for Universities)
  • Майстер-клас із перекладацького скоропису (Master Class in Interpreter’s Note-Taking)
  • Спеціальна індивідуальна сесія: Практичне та демонстраційне заняття з послідовного перекладу (Special Individual Session: Practice and Demo Session in Consecutive Interpreting)

Під час практичного заняття дві магістрантки мали змогу виконати усний переклад перед досвідченими перекладачами Європейського парламенту. Вони отримали зворотний зв’язок та корисні поради від експертів-практиків. Такі практичні сесії успішно доповнюють ґрунтовну теоретичну та практичну підготовку на магістерській освітній програмі «Переклад з англійської мови та другої іноземної українською».

 з входженням до десятки найкращих співробітників за рейтингом науково-педагогічних (педагогічних) працівників ОНУ імені І.І. Мечникова!

20 грудня 2024 року ректор університету урочисто нагородив професорів почесними грамотами за їх внесок у розвиток науки, освіти та університетської спільноти. Щиро бажаємо подальших успіхів у професійній діяльності та нових звершень!

1

12 грудня здобувачі першого (бакалаврського), другого (магістерського), третього (PhD) 

рівнів освіти за спеціальністю 052-Політологія взяли участь у заході, який присвячений питанням академічної доброчесності та особливостям формування індивідуальної траєкторії. Д.іст.н., професор, координатор роботи Центру забезпечення якості освіти в ОНУ  О.В.Сминтина під час своє презентації розповіла здобувачам про доброчесне середовище ОНУ, особливості академічної доброчесності та необхідності її дотримуватися під час навчання, написання наукових роботі. 

К.політ.н., доцент, заступник декана факультету міжнародних відносин, політології та соціології О.Ю. Хорошилов розповів про особливості та можливості формування індивідуальної траєкторії здобувачів. Під час зустрічі із фахівцями здобувачі поглибили свої знання щодо важливих питань та приймали активну участь у дискусії. 

 

I am sorry, but we have to postpone the seminar scheduled for December 23rd to another date.

Our speaker Orysya Bila has fallen ill.

We wish Orysya a speedy recovery.

I hope that the meeting with Orysya Bila and Joshua Duclos will definitely take place in 2025

Merry Christmas and Happy New Year,

Inna Golubovych».
Щиро запрошую Вас на наступне засідання 2024-2025 н.р. , яке відбудеться  
 
23 грудня, понеділок, о 18.00 (за київським часом )
 
18:00 (за східноєвропейським часом, EET) / 17:00 (CET) .
 
Увага! Посилання на масштабування змінено
Успішною акредитацією з видачею підтверджуючого сертифікату від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти завершився етап розробки та експертизи магістерської освітньо-професійної програми «Ґрунтознавство та використання земельних ресурсів» за спеціальністю 103 Науки про Землю в галузі знань 10 Природничі науки.

9-11 грудня відбувся захист магістерських робіт здобувачів спеціальності 052 «Політологія», під час якого здобувачами були представлені результати їх дворічної роботи над своїми науковими проєктами.

Здобувачі продемонстрували здатність аналізувати й узагальнювати результати новітніх наукових досліджень в політичній науці та застосовувати їх для розв'язання прикладних проблем.

Під час захисту магістерських робіт члени ЕК оцінювали не тільки подані до захисту роботи, а й доповіді, а також відповіді на запитання, уміння презентувати тему та захистити свою точку зору. Магістри під час захисту також показали високий рівень знань, отриманих протягом навчання на магістратурі від висококваліфікованих викладачів університету.

4 грудня з нагоди заснування Інституту соціальних наук у складі Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова в бібліотеці №25 пройшла краєзнавчо-пізнавальна година «30-ліття розвитку політичних науки в Одесі». Під час заходу представники кафедри політології: зав. кафедри політології, проф. Світлана Коч, зав. кафедри журналістики, реклами та медіа комунікацій, доц. Алевтина Пехнік, доц. Артем Кройтор розповіли учням 11-х класів Одеського ліцею №6 та всім присутнім про становлення та розвиток політичної науки в Одесі, а також дискутували із присутніми щодо сутності політики як професії і покликання. Гості заходу розповіли цікаві моменти життя колишніх студентів, які стали співробітниками Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова. Артем Кройтор поділився напрямком розвитку науки на своїй кафедрі. Також розповіли особливості та перспективи працевлаштування політологів.

ІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ 

імені І. І. МЕЧНИКОВА

20 ГРУДНЯ 2024 року о 11ºº год.

в Актовій залі (Французький бульвар 24/26)

ВІДБУДЕТЬСЯ

КОНФЕРЕНЦІЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУОНУ імені І. І. Мечникова

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Звіт професора Вячеслава ТРУБИ про роботу на посаді ректора університету за період січень – грудень 2024 року.
  2. Колективний договір 2021-2024 р.р.: досягнення, проблеми та реалізація.

Доповідає голова профкому Вадим Пєнов.

  1. Різне.

Реєстрація делегатів Конференції починається 

о 10-30 год.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І.МЕЧНИКОВА

17 грудня 2024 року о 11 00 годині 

ВІДБУДЕТЬСЯ

ЗАСІДАННЯ  ВЧЕНОЇ  РАДИ  УНІВЕРСИТЕТУ

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Цифрова платформа Наукової бібліотеки ОНУ імені  І. І. Мечникова у контексті часу.

Доповідає директор Наукової бібліотеки Олена СУРОВЦЕВА.

  1. Обрання за конкурсом на вакантні посади науково-педагогічних працівників. 
  2. Затвердження   разових спеціалізованих вчених рад.
  3. Різне.                                               

18-19 листопада 2024 року здобувачка вищої освіти 3-го курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини», голова Студентської Ради ФМВПС, представила наш факультет на Youth Diplomatic Forum, організованому Товариством Червоного Хреста України.

2 грудня відбулася зустріч стейкхолдерів із групами забезпечення освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського), третього (PhD) рівнів освіти за спеціальністю 052-Політологія.

У обговоренні прийняли участь: представник Уповноваженого з прав людини в Одеській області, к.політ.н. Марія Попова; директор Соціологічного інформаційного-дослідницького центру «Пульс», к.соціол.н. Олена Князева, голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко, координаторка проектів, експертка з питань прозорості, підзвітності та демократизації політичних процесів - Альона Егорова. В своїх виступах вони звернули увагу на проблемах професійної адаптації випускників та набуття практичних навичок під час стажувань, практик та участі у  майстер-класах, гостьових лекціях. 

Внутрішні стейкхолдери (здобувачі освіти) висловили думку щодо досвіду навчання на ОП, розповіли про досвід участі в програмах неформальної освіти та міжнародній  мобільності (залучення до глобальних ініціатив та проєктів). 

28 листопада відбулася ХХVI науково-практична студентська конференція з проблем світової політики «Локальна політика в умовах глобальних перетворень».

В конференції прийняли участь 27 студентів та аспірантів, які навчаються за спеціальностями: політологія, право, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, журналістики.

Під час роботи конференції здобувачами були представлені доповіді з актуальних напрямків, серед яких: вплив глобальних проблем місцеві політичні системи, політика сталого розвитку, глобальні тенденції в регіональних конфліктах та їх вплив на локальні політичні системи та інші. 

28 листопада відбулася 79-та наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників на ФМВПС в цьому році факультет святкує 30-річчя заснування, тому пленарне засідання було присвячено важливим віхам в історії факультету та перспективам, які представили доповідачі.

Під час конференції професорсько-викладацький склад кафедри політології представив свої доповіді щодо різних аспектів сучасної політичної дійсності, основних викликів, які стоять сьогодні перед світовою політикою та демократією в умовах інформатизації.

Слід відзначити участь в конференції аспірантів кафедри політології, які презентували результати річної наукової роботи, продемонстрували високий рівень знання проблем, чим викликали дискусії серед учасників конференції.

19-25 листопада проректор ОНУ імені І.І. Мечникова Олександр Григор‘єв, представники кафедри політології, професори Марія Мілова, Юлія Узун та доценти Наталя Кадук, Ірина Милосердна, Алевтина Пехник у складі робочої делегації ОНУ імені І.І. Мечникова на чолі із деканом Факультету міжнародних відносин, політології та соціології Віктором Глебовим взяли участь у робочому візиті та роботі наукового семінару в Uniwersytet Gdański.

Під час зустрічі з директором Інституту політичних наук проф. Аркадіушем Моджеєвським була можливість ознайомитися з особливостями навчального процесу та науковою діяльністю в Університеті, були обговорені можливості подальшого співробітництва на рівні факультетів.

З 13 по 15 листопада у Ягеллонському університеті в Кракові аспірантка кафедри політології Марія Поправка у складі делегації від Одеського національного університету імені І.І. Мечникова взяла участь в Una Europa Days. Під час заходу був презентований науковий та освітній потенціал кафедри політології та рідного університету, представлені міжнародні проєкти та досягненнями наших науковців.

Марія Поправка з колегами взяла участь в семінарі, присвяченому аналізу перспектив України стати 28-м членом ЄС та аспектах польсько-українських відносин. Атмосфера Ягеллонського університету та теплий прийом польських колег створили унікальний простір для діалогу та співпраці.

ЄС продовжує прийом заявок на участь в акселераційній програмі для стартапів у галузі цифрових і глибоких технологій (DDT) Ready2Scale. Ініціатива спрямована на прискорення розвитку інноваційних продуктів стартапів, підготовку їх до залучення інвестицій та виведення на міжнародні ринки.

У межах програми 25 відібраних стартапів отримають фінансування, інтенсивну підтримку від менторів, доступ до тренінгів, а також можливість участі в бізнес-місіях для вивчення ринку. Розмір одного гранту — до 60 000 євро.

Дедлайн подання заявок - 20 грудня 2024 року

Детально про стартап і реєстрація: https://business.diia.gov.ua/news/akseleratsiina-prohrama-dlia-startapiv-u-haluzi-tsyfrovykh-i-hlybokykh-tekhnolohii

Протягом жовтня та листопада 2024 року здобувачі спеціальності «Міжнародні економічні відносини» та інших спеціальностей факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ мали унікальну можливість відвідувати лекції та тренінги від провідних фахівців Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні.
У рамках співпраці з EUBAM здобувачі поглибили свої знання з актуальних питань європейської інтеграції, регіональної стабільності, міжнародної торгівлі та митних правил.

Зокрема, відбулися такі заходи:

79-а наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ. Секція "Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм)".

Дата та час проведення: 27 листопада, 2024 о 14.30, дистанційно, вхід за посиланням

18-19 листопада 2024 рокуОлександра Хріщева, голова Студентської ради ОНУ, Анастасія Рудненко, голова Студради біологічного ф-ту, Дарина Кушнір, голова Студради ФМВПС, Аліна Сєрая, голова

Студради ЕПФ, Богдан Безруков, голова Студради ФІФ, взяли участь у Youth Diplomatic Forum, організованому Товариством Червоного Хреста України.

Сторінка 1 із 62

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top