Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, голова Одеської обласної вiйськової адміністрації Олег Кіпер, голова Одеської обласної ради Григорій Діденко тридцятого березня здійснили візит до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

На зустрічі з ректором ОНУ Вячеславом Трубою, представниками ректорату Університету обговорювалися проблемні питання у сфері освіти.

Проректори Майя Ніколаєва, Олександр Запорожченко і Андрій Смітюх, декан ЕПФ Людмила Токарчук взяли участь в обговоренні питань безпеки освітнього процесу, процесу об'єднання закладів вищої освіти та стану академічної мобільності в ОНУ імені Мечникова.

Візит пройшов у плідній робочій атмосфері.

Шановні студенти! Шановні колеги!
 
Сьогодні ми відзначаємо свято юних та цілеспрямованих.
 
Ми пишаємось нашими студентами, які навчаються попри повітряні тривоги та блекаути. Часом захищають курсові та магістерські в укриттях. Деякі з наших студентів виходять на онлайн-лекції у паузах між фронтовими діями.
 
Впевнений, головна справа студентства — здобуття знань, які будуть служити розбудові країни! Ми пишаємося перемогами студентів ОНУ Мечникова у наукових конкурсах та міжнародних олімпіадах. Перемогами у спортивних змаганнях, чемпіонатах України та світу. Студенти Університету Мечникова активні у соціальному та громадському житті, їхня допомога у різних напрямках волонтерства неодноразово відзначена подяками.
 
Студенти-добровольці, випускники ОНУ захищають країну зі зброєю в руках, і ми завжди пам'ятатимемо тих, хто віддав своє життя за Перемогу.
Ми працюємо для того, щоб естафета передачі знань, започаткована нашими попередниками, тривала в поколіннях.
 
У Міжнародний день студента бажаю вам Перемоги, миру!
 
Яскравого студентського життя, вірних друзів та радості нових знань!
 
РЕКТОР Вячеслав ТРУБА
 
onu 23

3 листопада 2023 року відбулась координаційна нарада, під час якої був підписаний меморандум про співробітництво між Одеським національним університетом імені I.I. Мечникова та Департаментом культури, міжнародного співробітництва та европейської інтеграції Одеської міської ради.

У координаційній нараді взяли участь ректор ОНУ імені II. Мечникова, професор Вячеслав Іванович Труба, перший проректор ОНУ Майя Іванівна Ніколаєва, секретар Одеської міської ради Ігор Миколайович Коваль, директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, Іван Леонідович Ліптуга, заступник директора департаменту, начальник управління по роботі з ЮНЕСКО та охорони культурної спадщини Стоянов Федір Федорович, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ОНУ Вадим Рудольфович Барський.

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк перебуває з робочим візитом у Одесі, де відвідала Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова.

Під час візиту до навчального закладу, Олена Кондратюк зустрілася з ректором університету Вячеславом Трубою, який розповів, чим живе університет і як працює в умовах війни.

«Це один із найстаріших та найпотужніших освітніх осередків на півдні України. В умовах повномасштабного вторгнення рф, тут у змішаному форматі  навчається 7000 студентів та працює 638 викладачів», — зазначила Віцеспікерка.

Шановні студенти! Шановні колеги! Вітаю вас з Днем знань! Перше вересня завжди важливе свято для нашої альма-матер. До Університету приходить нове покоління першокурсників. Студентів, які незабаром мають відновити Україну.

Професії, яких потребуватиме Україна після перемоги: спеціальності факультетів ОНУ для відбудови країни. В ефірі 7 каналу – декани факультетів ОНУ Мечникова!

Сьогодні чергове засідання приймальної комісії  ОНУ Мечнікова вiдбулось в укриттi університету.  Засiдання було присвячене питанням вступної кампанії. Через повітряну тривогу ректор, проректори, декани факультетів обговорювали робочі питання в укриттi  корпусу, де знаходиться приймальна комісія.

Професії, яких потребуватиме Україна після перемоги: спеціальності факультетів ОНУ для відбудови країни.

В ефірі: Юрій Ніцук, декан факультету математики, фізики та інформаційних технологій ОНУ імені І.І. Мечникова; Ольга Нікогосян, директорка фахового коледжу ОНУ імені І.І. Мечникова; Олена Іванова, декан факультету журналістики, видавничої справи та реклами ОНУ імені І.І. Мечников; Алiсар Гудiмова, зам.декана факультету психології та соціальної роботи ОНУ імені І.І.Мечникова

#ВступнаОНУ2023

Професії, яких потребуватиме Україна після перемоги: спеціальності факультетів ОНУ для відбудови країни.

В ефірі: Василь Мінчук, декан факультету хімії та фармації ОНУ імені І.І. Мечникова; Людмила Токарчук, декан економіко-правового факультету ОНУ імені І.І. Мечникова; Людмила Стрий, декан філологічного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова. Щирі подяки телеведучій Ользі Гвоздецькій, двічі випускниці Університету.

#ВступнаОНУ2023

1 липня розпочнеться вступна кампанія. Друга вступна кампанія, що проводиться за умов війни, накладає на приймальну комісію особливу відповідальність. Необхідно пояснити вступникам, їхнім батькам і всім бажаючим не лише їхні права та обов'язки, а й зробити це так, щоб вони почували себе в Університеті як у просторі академічної свободи. 

Про роботу приймальної комісії-2023 року в ефірі 7 каналу розповідає Олег Хорошилов. Олег Хорошилов - відповідальний секретар приймальної комісії, доцент факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ ім. Мечникова. Дякуємо за ефір двічі випускниці Одеського університету Мечникова (хімічного та філософського факультетів) телеведучій Ользі Гвоздецькій

https://www.youtube.com/watch?v=6R41PBgN30Y

27. 06.23 у Любліні підписано угоду про співпрацю між Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie та Одеським національним університетом імені Мечникова.

Брифінг «Вступна кампанія-2023 ОНУ іменi Мечникова в умовах воєнного стану» вiдбувся сьогоднi у Media Center Ukraine Odesa. Спікери: перший проректор Майя Ніколаєва та голова студентського профкому ОНУ Євген Юраш. Актуальні питання: вступна кампанія-2023 в умовах воєнного стану; студентська самоорганізація: допомога жителям Херсона, Політеху, евакуйованим жителям постраждалих територій

Щиро вдячнi #MediaCenterUkraineOdesa! Запис онлайн-трансляції: ютюб-канал Media Center Ukraine Odesa https://www.youtube.com/watch?v=9Mp1lUuGXnk

#БрифiнгВступна2023

прес-служба ОНУ Мечникова

5 червня в ОНУ іменi Мечникова з вiзитом перебувала делегація Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій. Мета візиту – підписання меморандуму про співробітництво, координація спільної діяльності щодо просування та популяризації знань з права інтелектуальної власності. У ході зустрічі ректор ОНУ Мечникова, доктор юридичних наук Вячеслав Труба зазначив: «в ОНУ приділяють значну увагу дослідженню та викладанню права інтелектуальної власності. Навчальна дисципліна «Право інтелектуальної власності» викладається студентам усіх факультетів на старших курсах навчання». На кафедрі цивільно-правових дисциплін ЕПФ ОНУ сформувалась потужна наукова школа, в центрі наукових інтересів якої – сучасні проблеми права інтелектуальної власності. З огляду на це, Меморандумом передбачено відкриття Центра підтримки технологій та інновацій на базі ОНУ.

#ректор ВячеславТруба

прес-служба ОНУ Мечникова

Ректор Вячеслав Труба, доктор юридичних наук, професор прочитав лекцію «Спадкові правові відносини за законодавством України». Перший проректор Майя Ніколаєва, кандидат політичних наук, у лекції «Довіряй свої мрії професіоналам…» познайомила аудиторію з особливостями вступної кампанії – 2023. Лекції вiдбулися у Науковій бібліотеці Унiверситету у рамках циклу «ОНУ імені Мечникова – формула успіху».

Невдовзі! Дивіться лекції на ютюб-каналі #ONU_ludi. І до зустрічі в Одеському національному університеті імені Мечникова!

#ректорВячеславТруба #проректорМайяНіколаєва

прес-служба ОНУ Мечникова

30 травня 2023 року в Науковій Бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова відбулась урочиста передача до колекції унікальних книг факсимільного видання «Мазепинського Євангелія» українською та арабською мовами.

23 травня до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова здійснив візит Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Словенія пан Томаж Менцін разом із дружиною, пані Дар'єю Зорко. Також до складу делегації увійшов відомий словеньский письменник, доктор філософії, професор культурології та керівник Центру культурологічних і релігієзнавчих досліджень на факультеті соціальних наук Люблянського університету Митя Великоня. Посол Томаж Менцін вже кілька разів бував в Одесі, але вперше відвідує університет Мечникова.

У день народження Університету на події «Мечников-день» у Ботсаду ОНУ ректор Вячеслав Труба вручив грамоти викладачам – переможцям конкурсу «Кращий викладач ОНУ імені І.І. Мечникова в умовах воєнного стану». Перший проректор Майя Нiколаєва нагородила грамотами студентів за допомогу та організацію у проведенні заходу. Голова профкому студентів та аспірантів Євген Юраш подякував учасникам конкурсу, який був проведений профкомом у квітні шляхом онлайн- опитування студентів усіх 11 факультетів та коледжу ОНУ. #ректорВячеславТруба

#проректорМайяНіколаєва

прес-служба ОНУ Мечникова

25 років тому в ОНУ імені Мечникова створено економіко-правовий факультет. Наказ Міністерства освіти створити факультет з'явився завдяки зусиллям всіх освітян, які розуміли необхідність юридичної освіти саме в Університеті.

Робочу нараду "Науковий потенціал Одеського національного університету імені І.І. Мечникова при вирішенні актуальних проблем аграрного сектору в Одеському регіоні в умовах кліматичних трансформацій та воєнного стану" проведено в ОНУ Мечникова. Нараду проведено сумісно з Департаментом аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної (військової) адміністрації та Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України. В нараді взяли участь ректор Труба Вячеслав Іванович, директор Департаменту Стоянова Алла Андріївна, директор Інституту Вожегова Раїса Анатоліївна. Також університетський науково-організаційний потенціал в нараді представили перший проректор Ніколаєва Майя Іванівна, проректор з наукової роботи Іваниця Володимир Олексійович, проректор з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку Григор’єв Олександр Віталійович, декани геолого-географічного та бiологiчного факультетiв Яворська Вікторія Володимирівна, Заморов Веніамін Веніамінович, завідувач кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Буяновський Андрій Олександрович.

Зустріч ректора ОНУ Вячеслава Труби та директора Агенції Сергія Кононенка, під час якої університету було передано потужний генератор, відбулася в рамках дії підписаного раніше Меморандуму про співпрацю. У сьогоднішній зустрічі взяли участь депутат Одеської Обласної ради, член наглядової ради Агенції Олег Каптур, проректор ОНУ Мечникова з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку Олександр Григор'єв. Нагадаємо, у лютому 2023 року ОНУ імені Мечникова та Агенція регіонального розвитку Одеської області уклали Меморандум, який передбачає низку стратегічних напрямів співпраці. Серед них: залучення галузевих фахівців до розроблення стратегічних документів територіальних громад; залучення експертів університету до наукової експертизи проєктів Агенції; написання проєктів та отримання грантової підтримки у партнерстві; стажування студентів у Агенції.

прес-служба ОНУ Мечникова

Повна зала! Ось що ми хочемо розповiсти про День вiдкритих дверей ОНУ сьогоднi, 15 квiтня. Попри все – жага до знань! Це робить наш свiт кращим. Радi вам, наши майбутнi студенти! Сьогодні ви познайомилися з експозиціями всіх 11 факультетів ОНУ, коледжу та підготовчих курсів. Вас привітав ректор Одеського національного університету імені Мечникова, професор, доктор юридичних наук Вячеслав Труба. На ваші запитання відповіла перший проректор Майя Ніколаєва. Декани зустрілися з вами в аудиторіях, щоб допомогти визначитись із вибором майбутньої спеціальності. А Центр культури ОНУ Мечникова нагадав, що студентство – не лише навчання. Це – радість творчості, спілкування, реалізації талантів. Перший пріоритет – ОНУ імені Мечнікова! І сьогодні ви зробили перший крок до цього правильного вибору.

#ректорВячеславТруба #проректорМайяНіколаєва

прес-служба ОНУ Мечникова

Державне підприємство «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» представило у конференц-залі Одеського університету книги, в яких про систему дипломатичної служби України розповідають безпосередні учасники процесу: посли, дипломати, міністри.

Ректор Одеського нацiонального унiверситету iменi Мечникова Вячеслав Труба разом з першим проректором Майєю Ніколаєвою минулого тижня здійснили візит до Гданську, де взяли участь у другої конференції, присвяченій підтримці України, «Focus on Ukraine», організованій Національним агентством академічних обмінів Польщі (NAWA) спільно з Гданським університетом. На конференції «Focus on Ukraine» ректори, науковці, міністри, військові, представники наукових центрів і студенти Польщі та України обговорювали шляхи допомоги українським університетам під час війни. Ректор Вячеслав Труба розповів учасникам конференції про виклики, з якими наш університет стикнувся останнього року, зокрема – про організацію роботи в умовах постійних відключень електроенергії. Також відбулись плідні переговори з керівництвом Університету Гданська, на яких було обговорено шляхи та перспективи співпраці двох навчальних закладів.

#ректорВячеславТруба #проректорМайяНіколаєва

прес-служба ОНУ Мечникова

Міжнародна наукова конференція «ХIV читання пам'яті професора П. Й. Каришковського» розпочала сьогодні свою роботу в ОНУ імені Мечникова. Урочисте відкриття конференції відбулось в Одеській Національній науковій бібліотеці. Понад 100 вчених-істориків із 7 країн світу виступлять із доповідями, онлайн та офлайн, у 8 секціях конференції.

З привітальним словом до учасників читань звернулися ректор ОНУ імені Мечникова Вячеслав Труба, директорка Одеської Національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова, декан факультету історії та філософії ОНУ Мечникова В'ячеслав Кушнір, завідувачка кафедри археології, етнології та всесвітньої історії ОНУ Мечнікова Олена Сминтина. У своєму привітальному слові ректор ОНУ доктор юридичних наук В. І. Труба зазначив, що «науковцi, викладачі не забувають своїх вчителів. І ось уже чотирнадцятi «Читання пам'яті професора П. Й. Каришковського», який своїми працями прославив Одесу в усьому світі, збирають авторитетну міжнародну наукову спільноту. Серед аудиторії конференції завжди багато студентів, і це означає, що спадкоємність знання зберігається».

#ректорВячеславТруба

прес-служба ОНУ Мечникова

Сьогодні відбулося вручення дипломів магістрів випускникам факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ Мечникова. Дипломованих фахівців привітали: ректор університету Вячеслав Труба, декан факультету Віктор Глебов, завідувачі кафедр факультету.

прес-служба ОНУ Мечникова

Сторінка 1 із 5

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top