Академічна мобільність доцента кафедри

Ірини Милосердної до Гданського університету (Польща) з 13 по 22 листопада.

В рамках академічної мобільності доцент Ірина Милосердна у складі професорсько-викладацької групи Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відвідала Гданський університет (Польща) з 13 по 22 листопада. 

В рамках візиту відбулися зустрічі з науковою спільнотою Гданського університету, знайомство із роботою бібліотеки та архіву, участь в інших заходах. 

За час участі у програмі мобільності були поглиблені знання щодо міжнародного досвіду провадження викладацької, наукової діяльності та доступу до європейської та світової дослідницької інфраструктури, а також обговорювалися питання співробітництва та реалізації спільних проєктів. 

Протягом візиту також була можливість познайомитися з містом Гданськ, його історією, культурною спадщиною та затишною атмосферою.

II Міжнародний круглий стіл «МІЖНАРОДНІ МЕДІАКОМУНІКАЦІЇ У ЦИФРОВУ ЕПОХУ» відбувся 28 листопада 2023 року у дистанційному форматі, метою даного заходу було обговорення актуальних проблем міжнародних цифрових медіакомунікацій. Катерина Вакарчук виступила з темою "Російська пропаганда в медіа країн Латинської Америки", зазначивши основні наративи, які поширює Росія в даному регіоні, апелюючи до колоніального минулого країн Латинської Америки та посилюючи антиамериканські настрої. 

vakarchuk conf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В ДЕНЬ ФАКУЛЬТЕТУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН, ПОЛІТОЛОГІЇ ТА СОЦІОЛОГІЇ 24 лютого 2023 року відбулось 

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 78-ї НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ І НАУКОВИХ ПРАЦІВНИКІВ 

СОКОРИНСЬКИЙ В. О. Цифрові тоталітарні тенденції та проблема «захисту прав» в умовах загострення міжнародних відносин.

ЛІЩИНОВСЬКИЙ Д. Р. Російські наративи у країнах – донорах допомоги Україні: кейси США, Німеччини та Польщі. 

КИРИЧЕНКО О. В. Відновлення міжнародного туризму в Україні в післявоєнний період.

23 листопада відбулася XXV науково-практична студентська конференція з проблем світової політики за темою: «Локальна політика в умовах глобальних перетворень». Учасниками конференції стали студенти баклавріата та магістратури факультету міжнародних відносин, політології та соціології спеціальностей 052-Політологія та 292–Міжнародні економічні відносини Під час конференціі було представлено 17 актуальних доповідей, які викликали жваві дискусії навколо теоретичних і практичних проблем сучасної політичної ситуації. За результатами роботи конференції 2023 р. планується видання наукового журналу «Соціально-політичні студії. Науковий альманах. Праці молодих науковців». 2024. №8.

Посилання на електорнні версії видань №1-7 можна знайти за посиланням

9 листопада 2023 року відбулася відкрита лекція доцента кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин, PhD з міжнародних економічних відносин Алексеєевської Г.С. для здобувачів 1-го курсу бакалавріату спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини. Лекцію було присвячено темі «Платіжний баланс країни».

31 жовтня 2023 р. на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбулася відкрита лекція для здобувачів ОП «Міжнародні економічні відносини» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі стейкхолдером, Андрієм Соколовим, представником провідного підприємства України ТОВ «Таллі Лоджистікс», яке постійно та динамічно розвивається у сфері організації міжнародних транспортних перевезень, фрахтування та експедирування суден, а також надає широкий спектр логістичних послуг компаніям України та ЄС.

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1309 від 25.10.2023 року затверджено рішення Атестаційної колегії МОН України та рішення Вченої ради університету від 19 вересня 2023 року про присвоєння вчених звань: 

Вченого звання професора:

  • Коч Світлані Вадимівні – професора кафедри політології 

Вченого звання доцента: 

  • Дяченко Ользі Вікторівні  – доцента кафедри політології.

Своєю працею Ви передаєте свої знання та досвід здобувачам, формуєте нове покоління професійних політологів. 

Щиро вітаємо Вас з присвоєнням вчених звань і бажаємо нових наукових  успіхів та досягнень!

1 жовтня 2023 року Луїджі Ніколо Сегаріцці, науковий співробітник Institut d’études européennes (IEE-ULB), Брюссель, та аташе з питань політики, преси та інформації Представництва Європейського Союзу, Кишинів, відвідав Центр. Метою візиту було встановлення більш міцних наукових та суспільних зв'язків між нашими інституціями, об'єднаними прагненням до істини в епоху постправди. У центрі уваги наших майбутніх спільних проектів – викриття російської дезінформації, яка набула всесвітнього масштабу та вплив якої негативно впливає на життя всіх європейських народів.

27-29 жовтня 2023 року відбулося навчання у рамках проєкту Train the trainers для представників і представниць з Дніпропетровської та Одеської областей. Метою даного проекту є підготовка тренерів з міжсекторальних кризових симуляційних навчань. Тепер в Україні є 16 сертифікованих тренерів, серед яких Ганна Грабіна, доцент кафедри міжнародних відносин, співробітник Одеського центру досліджень дезінформації.

25 жовтня відбулася зустріч здобувачів бакалаврського рівня спеціальності 052 «Політологія» із стейкхолдером Ігорем Миколайовичем Ковалем, секретарем Одеської міської ради VIII скликання. За час зустрічі здобувачі дізналися щодо особливостей діяльності 25 жовтня відбулася зустріч здобувачів бакалаврського рівня спеціальності 052 «Політологія» із стейкхолдером Ігорем Миколайовичем Ковалем, секретарем Одеської міської ради VIII скликання.

19 жовтня відбулася зустріч здобувачів бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності 052 «Політологія» із стейкхолдером Павлом Колотвіним, керівником Інституту політичної інформації, регіональним представником ІМІ в Одеській області, координатором проєкту «Infocrime» в Одесі. Підчас зустрічі здобувачі дізналися про особливості роботи у ЗМІ, проблеми журналістської діяльності в умовах військового стану. Здобувачі також прийняли участь у тренінгу з медіаграмотності із застосуванням FakeBoom Bot для вимірювання медійної грамотності, який був розроблений Медіабаза

25-28 липня – конгрес «Дискурси та їхній вплив на світ багатьох криз», спільно організований міжнародною асоціацією DiscourseNet та латиноамериканською асоціацією ALED, в університеті Валенсії, Іспанія (Ольга Брусиловська, Катерина Вакарчук).

Одеський центр досліджень дезінформації

За ініціативи кафедри суспільних комунікацій та регіональних студій ФМВПС на чолі зі Сніговською Оксаною Володимирівною була проведена міжнародна науково-практична конференція «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа».

Студенти Факультету міжнародних відносин, політології та соціології Одеського національного університету імені І.І.Мечникова успішно прослухали модуль про співробітництво України з ЄС, який викладали фахівці Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) (http://eubam.org/) протягом весняного семестру 2023 р.

За результатами успішної участі у курсі студенти були нагороджені сертифікатами. Це вже 6-й рік поспіль плідної співпраці такого формату кафедри Світового господарства та міжнародної організації EUBAM.

Команда економістів-міжнародників Факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ імені І. І. Мечникова стала фіналістом міжнародного конкурсу інвестиційних досліджень «CFA Institute Research Challenge 2023». Команда студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» у складі Адельзберг Тетяни (капітан команди), Оніщук Катерини, Ткаченко Аліни, Пини Еліни та Сердюченко Михайла під керівництвом к.е.н., доц. Бичкової Н.В. успішно представила інвестиційний звіт американської напівпровідникової компанії "Інтел" та увійшла 4-ку фіналістів серед 10 найкращих команд зі всієї України, відібраних до фіналу конкурсу.

7 квітня фахівці Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (http://eubam.org/) провели зустріч із студентами Факультету міжнародних відносин, політології та соціології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Експерти з Німеччини, Польщі, Фінляндії та Угорщини викладатимуть студентам ОНУ модуль про співробітництво України з ЄС у рамках Зони Вільної Торгівлі. На лекціях буде розглянута роль та повноваження EUBAM, роль митних служб у заходах щодо сприяння торгівлі, а також важливість контролю кордонів ЄС (із програмою курсу можна ознайомитись за посиланням).

За додатковою інформацією звертайтесь на кафедру Світового господарства і міжнародних економічних відносин, відповідальна особа: доцент кафедри Родіонова Тетяна Андріївна, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пленарне засідання «ВІЙНА ПРОТИ УКРАЇНИ І МАЙБУТНЄ ЄВРОПИ»

Ключові доповідачі: 

  • Ліліана Родрігес, колишній євродепутат, професор університету Мадейра (Португалія).
  • Ольга Брусиловська (Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Україна) «Роль Польщі у формуванні та реалізації східної політики ЄС».
  • Ярослав Янчак (Познанський університет імені Адама Міцкевича, Польща) «Геополітика Європейського Союзу: трансформація зовнішніх кордонів ЄС у контексті зміни світового порядку».
  • Анна Сердінова (Дніпровський технологічний університет, Україна) «Наслідки російсько-української війни для світової економіки»
  • Ігор Тодоров (Ужгородський національний університет, Україна) «Співпраця між ЄС та Україною у світлі посилення стійкості в регіоні».

Модератор: Оксана Головко-Гавришева

ID15526 1

Доцент кафедри міжнародних відносин Володимир Дубовик прийняв участь в круглому столі на тему "Російське вторгнення в Україну: наслідки для Білорусі і Молдови" Школи права і дипломатії імені Флетчера університету Тафтс (США) 13 жовтня 2022 року.

10-14 жовтня 2022 року відбулася XII Міжнародна літня школа «Відповідь на нові ядерні реалії: концепції та дії», організована Одеським центром з питань нерозповсюдження та Бодрумським інститутом за підтримки Управління радіаційної безпеки Швеції та фонду Річарда Лоунсбері. Літня школа відбулася в турецькому місті Бодрум. Впродовж трьох днів, насичених лекціями, дискусіями, а також грою-симуляцією, де кожен студент представляв власну країну-учасницю ООН, 44 учасника з 10 країн світу взяли участь у школі оффлайн та онлайн. Програма школи фокусувалася на вивченні та аналізі впливу війни в Україні на контроль над озброєннями та нерозповсюдження. Одеський центр з питань нерозповсюдження підтримав 8 українських студентів у їх професійній та академічній діяльності, забезпечивши стипендії для участі. Головна мета літньої школи – підготовка молоді Європи та країн Чорноморського регіону у сфері нерозповсюдження, політики ядерних країн, контролю над озброєннями та роззброєння. Поліна Сіновець, Директор Одеського центру з питань нерозповсюдження та доцент кафедри міжнародних відносин, підготувала дві лекції для учасників школи, а саме «Війна в Україні: вплив на нерозповсюдження та роззброєння» та «Російська ядерна доктрина та європейська безпека».

title_6568ce77bd18d6674823031701367415
title_6568ce77bd1937450970641701367415

Доцент кафедри міжнародних відносин Володимир Дубовик розпочав 10 жовтня 2022 року наукове стажування в університеті Тафтс (Медфорд, США). Він запрошений Школою з дипломатії та права імені Флетчера.

В осінньому семестрі 2022/23 навчального року у Варшавському університеті розпочалися два загальноуніверситетські факультативні предмети про Україну.

Одеський центр з питань нерозповсюдження презентував нову монографію «Контроль над озброєннями та Європа: нові виклики та перспективи для стратегічної стабільності» під редакцією Поліни Сіновець та Уільяма Альберка, опубліковану у видавництві Springer.

Монографія складається с трьох частин: «США та Росія: нові виклики та стратегічна стабільність в Європі», «Розширене стримування та контроль над озброєннями в Європі», «Регіональні напрямки стратегічної стабільності в Європі». Кафедра міжнародних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова внесла значний вклад у монографію, яка містить у собі статті професора Ольги Брусиловської, доцента Поліни Сіновець, доцента Ірини Максименко, провідного фахівця центру Валерії Гергієвої та випускниці магістратури з МВ 2015 р. Валерії Хессе.

Одеський центр з питань нерозповсюдження презентував свою нову публікацію, яка містить найповнішу ядерну історію України. Книга була оприлюднена книжковим видавництвом Springer. Завдяки кооперації найкращих українських експертів сфери книга розкриває значення ролі України в ядерній програмі СРСР, а також аналізує мрії про ядерне стримування та важливість цивільного співробітництва в ядерній енергетиці.

Аспірантка кафедри міжнародних відносин Насіківська Віра стала учасницею XXXII Східноєвропейської школи для молодих науковців, що проходила у Варшавському університеті з 12 по 23 вересня 2022 року. Програма школи складалась із серії лекцій та семінарів, що проводилися професорами найкращих університетів Польщі. Основна ціль школи — набуття молодими науковцями досвіду в обраній науковій галузі, знайомство з найновішими течіями та практиками у сфері гуманітарних наук. У рамках XXXII Східноєвропейської школи велика увага приділялась широкомасштабній війні, яку Росія веде проти України, та її впливу на політичне та наукове середовище Східної Європи.

Фото та додаткова інформація

22-24 серпня у Відні на базі Центральноєвропейського університету відбулась конференція: "Undergraduate Conference: Economics in the XXI Century".

Від України свої дослідницькі роботи презентували три студентки ОНУ ім. І.І. Мечникова спеціальності Міжнародні економічні відносини:

Сторінка 1 із 3

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top