9-11 грудня відбувся захист магістерських робіт здобувачів спеціальності 052 «Політологія», під час якого здобувачами були представлені результати їх дворічної роботи над своїми науковими проєктами.
Здобувачі продемонстрували здатність аналізувати й узагальнювати результати новітніх наукових досліджень в політичній науці та застосовувати їх для розв'язання прикладних проблем.
Під час захисту магістерських робіт члени ЕК оцінювали не тільки подані до захисту роботи, а й доповіді, а також відповіді на запитання, уміння презентувати тему та захистити свою точку зору. Магістри під час захисту також показали високий рівень знань, отриманих протягом навчання на магістратурі від висококваліфікованих викладачів університету.
4 грудня з нагоди заснування Інституту соціальних наук у складі Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова в бібліотеці №25 пройшла краєзнавчо-пізнавальна година «30-ліття розвитку політичних науки в Одесі». Під час заходу представники кафедри політології: зав. кафедри політології, проф. Світлана Коч, зав. кафедри журналістики, реклами та медіа комунікацій, доц. Алевтина Пехнік, доц. Артем Кройтор розповіли учням 11-х класів Одеського ліцею №6 та всім присутнім про становлення та розвиток політичної науки в Одесі, а також дискутували із присутніми щодо сутності політики як професії і покликання. Гості заходу розповіли цікаві моменти життя колишніх студентів, які стали співробітниками Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова. Артем Кройтор поділився напрямком розвитку науки на своїй кафедрі. Також розповіли особливості та перспективи працевлаштування політологів.
18-19 листопада 2024 року здобувачка вищої освіти 3-го курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини», голова Студентської Ради ФМВПС, представила наш факультет на Youth Diplomatic Forum, організованому Товариством Червоного Хреста України.
2 грудня відбулася зустріч стейкхолдерів із групами забезпечення освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського), третього (PhD) рівнів освіти за спеціальністю 052-Політологія.
У обговоренні прийняли участь: представник Уповноваженого з прав людини в Одеській області, к.політ.н. Марія Попова; директор Соціологічного інформаційного-дослідницького центру «Пульс», к.соціол.н. Олена Князева, голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко, координаторка проектів, експертка з питань прозорості, підзвітності та демократизації політичних процесів - Альона Егорова. В своїх виступах вони звернули увагу на проблемах професійної адаптації випускників та набуття практичних навичок під час стажувань, практик та участі у майстер-класах, гостьових лекціях.
Внутрішні стейкхолдери (здобувачі освіти) висловили думку щодо досвіду навчання на ОП, розповіли про досвід участі в програмах неформальної освіти та міжнародній мобільності (залучення до глобальних ініціатив та проєктів).
28 листопада відбулася ХХVI науково-практична студентська конференція з проблем світової політики «Локальна політика в умовах глобальних перетворень».
В конференції прийняли участь 27 студентів та аспірантів, які навчаються за спеціальностями: політологія, право, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, журналістики.
Під час роботи конференції здобувачами були представлені доповіді з актуальних напрямків, серед яких: вплив глобальних проблем місцеві політичні системи, політика сталого розвитку, глобальні тенденції в регіональних конфліктах та їх вплив на локальні політичні системи та інші.
28 листопада відбулася 79-та наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників на ФМВПС в цьому році факультет святкує 30-річчя заснування, тому пленарне засідання було присвячено важливим віхам в історії факультету та перспективам, які представили доповідачі.
Під час конференції професорсько-викладацький склад кафедри політології представив свої доповіді щодо різних аспектів сучасної політичної дійсності, основних викликів, які стоять сьогодні перед світовою політикою та демократією в умовах інформатизації.
Слід відзначити участь в конференції аспірантів кафедри політології, які презентували результати річної наукової роботи, продемонстрували високий рівень знання проблем, чим викликали дискусії серед учасників конференції.
19-25 листопада проректор ОНУ імені І.І. Мечникова Олександр Григор‘єв, представники кафедри політології, професори Марія Мілова, Юлія Узун та доценти Наталя Кадук, Ірина Милосердна, Алевтина Пехник у складі робочої делегації ОНУ імені І.І. Мечникова на чолі із деканом Факультету міжнародних відносин, політології та соціології Віктором Глебовим взяли участь у робочому візиті та роботі наукового семінару в Uniwersytet Gdański.
Під час зустрічі з директором Інституту політичних наук проф. Аркадіушем Моджеєвським була можливість ознайомитися з особливостями навчального процесу та науковою діяльністю в Університеті, були обговорені можливості подальшого співробітництва на рівні факультетів.
З 13 по 15 листопада у Ягеллонському університеті в Кракові аспірантка кафедри політології Марія Поправка у складі делегації від Одеського національного університету імені І.І. Мечникова взяла участь в Una Europa Days. Під час заходу був презентований науковий та освітній потенціал кафедри політології та рідного університету, представлені міжнародні проєкти та досягненнями наших науковців.
Марія Поправка з колегами взяла участь в семінарі, присвяченому аналізу перспектив України стати 28-м членом ЄС та аспектах польсько-українських відносин. Атмосфера Ягеллонського університету та теплий прийом польських колег створили унікальний простір для діалогу та співпраці.
Протягом жовтня та листопада 2024 року здобувачі спеціальності «Міжнародні економічні відносини» та інших спеціальностей факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ мали унікальну можливість відвідувати лекції та тренінги від провідних фахівців Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні.
У рамках співпраці з EUBAM здобувачі поглибили свої знання з актуальних питань європейської інтеграції, регіональної стабільності, міжнародної торгівлі та митних правил.
Зокрема, відбулися такі заходи:
1 листопада 2024 року відбулося засідання науково-методологічного семінару кафедри політології на тему «ХХІ століття: до нового Вестфальського миру». Доповідач, д.філософ.н., проф. Василь Попков звернув увагу на актуальність проблеми для сучасного світового політичного процесу, а також зосередив увагу на тенденції розвитку світової політики в умовах появи нових викликів. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти спеціальності «Політологія», які прийняли активну участь в обговоренні теми.
29 жовтня 2024 року студенти 3-го курсу спеціальності "Міжнародна економіка" на чолі зі стейкхолдером Ольгою Копиловою відвідали захід Національного банку України.
30 жовтня відбувся передзахист випускних кваліфікаційних робіт у здобувачів другого курсу магістерської програми "Політологія". Можна зазначити, що передзахист магістерських робіт засвідчив зацікавленість здобувачів у складних дослідницьких проблемах. Передзахист є важливим етапом для всіх здобувачів, оскільки він ілюструє дослідницький прогрес і надає можливість отримати цінні поради та настанови від членів комісії. Ми бажаємо нашим магістрам успіхів у їхній подальшій роботі та з нетерпінням чекаємо на їхній фінальний захист.
18 жовтня 2024 року завершився тиждень міжнародного віртуального обміну у межах міжнародного проекту CLUVEX, у якому прийняли участь здобувачі бакалавріату 1-4 курсів, зокрема студенти спеціальності Міжнародні економічні відносини ФМВПС ОНУ. Проект об'єднав здобувачів з Вірменії, Данії, Фінляндії та України.
Учасники розробили та презентували свої індивідуальні «кліматичні горизонти» шляхом дослідження світу з різних поглядів та отримали безцінний досвід міжнародного спілкування. Після успішного захисту, здобувачі отримали сертифікати.
16-18 жовтня відбулися Una4UA2 Una Europa Days на базі Faculty of International and Political Studies Jagiellonian University у Kraków. В рамках проєкту науковою спільнотою розглядалися перспективи євроінтеграції України в умовах війни, відбулися дискусії та обмін думками з колегами. Доцентка кафедри політології Ірина Милосердна та доцентка кафедри міжнародних відносин Ганна Грабіна працювали у складі делегації з 28 учасників університетів України: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Житомирський державний університет імені Івана Франка. Окрема вдячність організаторам заходу Dean of the Faculty of International and Political Studies dr hab. Piotr Bajor, International Relations Office Jagiellonian University Katarzyna Włodkowska-Łoziak та викладачам dr Olesia Tkachuk, dr. Iryna Polets-Gerus Uniwersytet Jagielloński, які також дали можливість більше дізнатися про діяльність Ягеллонського університету та Студій Польсько-Українських. Щиро вдячні міжнародному відділу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за можливість прийняти участь у такому заході.
Вітаємо першокурсника Расула Гулієва зі спеціальності Міжнародні економічні відносини (МЕВ), який здобув блискучу перемогу на міжнародних змаганнях з боксу, представляючи Україну. Його професіоналізм, сила духу та рішучість стали ключовими факторами у виграші поєдинку, що забезпечив перемогу української збірної.
Ця перемога не лише підкреслює високий рівень підготовки спортсменів університету, але й надихає молодь на нові досягнення в спорті та навчанні.
Вітаємо Расула та бажаємо йому подальших спортивних і академічних успіхів!
23 вересня відбувся щорічний фестиваль першокурсників "Mechnykov Start Fest", який зібрав нових студентів університету для знайомства та командної роботи. Програма фестивалю була насиченою та різноманітною, зосередженою на тімбілдінгу, інтелектуальних і спортивних випробуваннях.
На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю: Kateryna Vakarchuk, Voto latinoamericano en la ONU sobre la Planta Nuclear de Zaporiyia I (Video),
https://www.martinoticias.com/a/398142.html
Voto latinoamericano en la ONU sobre la Planta Nuclear de Zaporiyia II (final)
https://www.martinoticias.com/a/398913.html
Вітаємо студента 3го курсу спеціальності "Міжнародні економічні відносини" Владислава Шведу з блискучою перемогою на чемпіонаті України з карате! На цих вихідних у Києві відбувся національний чемпіонат, де Владислав став чемпіоном України у ваговій категорії до 75 кг серед молоді до 21 року.
Ця перемога є яскравим підтвердженням його наполегливої праці, самовідданості та високого рівня спортивної підготовки. Від імені Університетської спільноти щиро вітаємо Владислава з цим досягненням та бажаємо подальших успіхів як у спорті, так і в навчанні!
18-20 червня відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачами спеціальності 052 «Політологія».
Під час захисту були представлені наукові проєкти з різних тем, які знаходяться в «фокусі» політологічних досліджень. Рівень робіт та захист проєктів відзначалися високою якістю наукового викладу та викликали жваві дискусії серед членів екзаменаційної комісії та всіх присутніх. Здобувачі демонстрували свій ораторський талант, а також рівень володіння матеріалом. Написання та захист кваліфікаційних робіт стали перевіркою того, які компетенції сформувалися у здобувачів за період навчання в університеті.
Ми вітаємо випускників із вдалим завершенням першого етапу на шляху до успішної кар'єри та від щирого серця бажаємо їм міцного здоров'я, щастя і величезних успіхів у досягненні поставлених цілей та чекаємо в магістратурі!
31 травня 2024 р. на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбулась друга міжнародна науково-практична конференція “Соціально-економічний та політичний розвиток країн в умовах глобальної нестабільності». У конференції взяли участь понад 100 науковців та здобувачів вищої освіти з Сінгапуру, Гонконгу, Грузії та України.
18.04.2024 здобувачі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини мали честь зустрітися із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгії в Україні. Цей захоплюючий захід приурочений до довгострокової співпраці між нашим університетом та посольством Бельгії. Студенти отримали неймовірну можливість почути про важливі аспекти бельгійсько-українських відносин, обмінятися думками та задати запитання нашому шановному гостю. Посол Пітер Ван Де Вельде поділився своїм глибоким розумінням політичної та економічної ситуації в Україні та ролі Бельгії в підтримці нашої країни на шляху до Європейського Союзу та післявоєнного відновлення. Він наголосив на важливості активної участі молодого покоління в державному будівництві та заявив, що студенти є гарантом майбутніх змін у світі.
На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю: Olga Brusylovska, Iryna Maksymenko “Informe Especial sobre votación de Cuba, Venezuela y Nicaragua entre 2014 - 2023 (Parte I)”.
19 квітня відбулася онлайн-зустріч представників академічної спільноти університетів-партнерів, стейкхолдерів, здобувачів для обговорення проєктів трьох Освітніх програм «Політологія» за спеціальністю 052-«Політологія» ПЕРШИМ (бакалаврським) рівнем освіти (гарант д.політ.н, професор Марія МІЛОВА); ДРУГИМ (магістерським) рівнем освіти (гарант к.політ.н., доцент Олег ХОРОШИЛОВ); ТРЕТІМ (освітньо-науковим) рівням освіти (гарант д.політ.н., проф Світлана КОЧ).
Під час обговорення звернули увагу на такі критерії якості освітньої програми:
- доцільність розподілу кредитів для опанування освітніх компонентів та забезпечення програмних результатів навчання;
- організація навчання через дослідження;
- якість практичної підготовки;
- відповідність освітніх програм та освітньо-наукової програми сучасним тенденціям ринку праці.
02 квітня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбувся захист курсових робіт здобувачів 2-го курсу.
Слід визнати, що для здобувачів це був перший досвід написання та захисту курсової роботи, і водночас стало можливістю перевірити себе в науковій діяльності. Здобувачі демонстрували гарне розуміння вивчених тем та вміння аналізувати інформацію про об'єкти дослідження та наочно представляти результати роботи, намагалися довести обґрунтованість своїх висновків та аргументувати свою наукову позицію.
Вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності!
29 березня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбулася установча конференція Асистентської практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 року навчання спеціальності 052 «Політологія» денної форми навчання, яка буде проходити з 01.04.2024 по 05.05.2024 року.
Оскільки в магістратурі здійснюється підготовка магістрів не лише до дослідницької, але й до викладацької діяльності у закладах вищої освіти, планом навчання передбачено оволодіння здобувачами викладацькими навичками під час проходження асистентської практики, базами якої є кафедри університету.
Під час установчої конференції здобувачів ознайомили із програмою асистентської практики, а також обов’язками здобувачів щодо її проходження. Учасники конференції розглянули вимоги та правила оформлення звітної документації, а також отримали відповіді на питання, які виникли в процесі обговорення.