18-20 червня відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачами спеціальності 052 «Політологія». 

Під час захисту були представлені наукові проєкти з різних тем, які знаходяться в «фокусі» політологічних досліджень. Рівень робіт та захист проєктів відзначалися високою якістю наукового викладу та викликали жваві дискусії серед членів екзаменаційної комісії та всіх присутніх. Здобувачі демонстрували свій ораторський талант, а також рівень володіння матеріалом. Написання та захист кваліфікаційних робіт стали перевіркою того, які компетенції сформувалися у здобувачів за період навчання в університеті. 

Ми вітаємо випускників із вдалим завершенням першого етапу на шляху до успішної кар'єри та від щирого серця бажаємо їм міцного здоров'я, щастя і величезних успіхів у досягненні поставлених цілей та чекаємо в магістратурі! 

unnamed

31 травня 2024 р. на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбулась друга міжнародна науково-практична конференція “Соціально-економічний та політичний розвиток країн в умовах глобальної нестабільності». У конференції взяли участь понад 100 науковців та здобувачів вищої освіти з Сінгапуру, Гонконгу, Грузії та України.

18.04.2024 здобувачі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини мали честь зустрітися із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгії в Україні. Цей захоплюючий захід приурочений до довгострокової співпраці між нашим університетом та посольством Бельгії. Студенти отримали неймовірну можливість почути про важливі аспекти бельгійсько-українських відносин, обмінятися думками та задати запитання нашому шановному гостю. Посол Пітер Ван Де Вельде поділився своїм глибоким розумінням політичної та економічної ситуації в Україні та ролі Бельгії в підтримці нашої країни на шляху до Європейського Союзу та післявоєнного відновлення. Він наголосив на важливості активної участі молодого покоління в державному будівництві та заявив, що студенти є гарантом майбутніх змін у світі.

На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю: Olga Brusylovska, Iryna Maksymenko “Informe Especial sobre votación de Cuba, Venezuela y Nicaragua entre 2014 - 2023 (Parte I)”.

19 квітня відбулася онлайн-зустріч представників академічної спільноти університетів-партнерів, стейкхолдерів, здобувачів для обговорення проєктів трьох Освітніх програм «Політологія» за спеціальністю 052-«Політологія» ПЕРШИМ (бакалаврським) рівнем освіти (гарант д.політ.н, професор Марія МІЛОВА); ДРУГИМ (магістерським) рівнем освіти (гарант к.політ.н., доцент Олег ХОРОШИЛОВ); ТРЕТІМ (освітньо-науковим) рівням освіти (гарант д.політ.н., проф Світлана КОЧ).

Під час обговорення звернули увагу на такі критерії якості освітньої програми:

  • доцільність розподілу кредитів для опанування освітніх компонентів та забезпечення програмних результатів навчання;
  • організація навчання через дослідження;
  • якість практичної підготовки;
  • відповідність освітніх програм та освітньо-наукової програми сучасним тенденціям ринку праці.

02 квітня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбувся захист курсових робіт здобувачів 2-го курсу.

Слід визнати, що для здобувачів це був перший досвід написання та захисту курсової роботи, і водночас стало можливістю перевірити себе в науковій діяльності. Здобувачі демонстрували гарне розуміння вивчених тем та вміння аналізувати інформацію про об'єкти дослідження та наочно представляти результати роботи, намагалися довести обґрунтованість своїх висновків та аргументувати свою наукову позицію.

Вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності! 

29 березня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбулася установча конференція Асистентської практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 року навчання спеціальності 052 «Політологія» денної форми навчання, яка буде проходити з 01.04.2024 по 05.05.2024 року. 

Оскільки в магістратурі  здійснюється підготовка магістрів не лише до дослідницької, але й до викладацької діяльності у закладах вищої освіти, планом навчання передбачено оволодіння здобувачами викладацькими навичками під час проходження асистентської практики, базами якої є кафедри університету. 

Під час установчої конференції здобувачів ознайомили із програмою асистентської практики, а також обов’язками здобувачів щодо її проходження. Учасники конференції розглянули вимоги та правила оформлення звітної документації, а також отримали відповіді на питання, які виникли в процесі обговорення.

Захід було організовано за спільного задуму ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Громадської організації «Інститут світової політики», Волинського обласного відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Вітаємо команду здобувачів вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» з ІІ місцем на конкурсі етичних дилем в сфері фінансів та інвестицій від CFA Society Ukraine. З різницею лише в один бал від першого місця наші студенти продемонстрували високий рівень отриманих знань і проявили свої вміння та навички з вирішення етичних дилем, з якими стикаються професіонали фінансового та інвестиційного ринків.

Дякуємо випускникам спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Євгенію Буковському та Нікі Кочарян, які активно долучилися до підготовки студентської команди.

Склад команди: Уляна Полупанова (капітан), Владислав Шведа, Олена Паламарчук, Семенов Ілля, Оранський Олександр.

Ментор: доцент кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин, к.е.н., доц. Цевух Ю. О.

На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю:

Kateryna Vakarchuk, Maiia Nikolaieva «Cuba, una pieza clave en la propaganda de Rusia contra Ucrania», https://www.martinoticias.com/a/cuba-una-pieza-clave-en-la-propaganda-de-rusia-contra-ucrania/384175.html

Центр Віллі Брандта організував воркшоп «Спірна солідарність: сприйняття та ставлення до війни Росії проти України в Латинській Америці та Європі». Захід відбувся 12 березня 2024 року в гібридному режимі англійською мовою, присвячений другій річниці початку російської агресії проти України. На воркшопі були обговорені питання ставлення європейських країн та Латинської Америки до війни в Україні. У роботі воркшопу взяла участь співробітниця ОЦДД Катерина Вакарчук.

26 березня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбувся захист курсових робіт здобувачів 3-го курсу. Під час захисту здобувачі презентували свої дослідження з різних актуальних тем політичної науки та надали вичерпні відповіді на всі запитання.

Вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності!

Здобувачі першого освітнього рівня спеціальності 052 Політологія продовжують активно навчатися в ОСВІТНЬОМУ ЦЕНТРІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ. 

18 березня 2024 року на платформі «Zoom» Освітній центр Верховної Ради України провів відкритий урок, на який були запрошені студенти 2-го курсу навчання, які вже навчалися в Центрі на курсі «Майбутніх державотворців» (13 жовтня – 15 грудня 2023 р.)

Лектори: Перший заступник Голови ВРУ Олександр КОРНІЄНКО і відомий український історик Олександр КУЧЕРУК. 

Мова йшла про ті історичні події та історичні постаті, завдяки яким УЦР змогла існувати. Також обговорювались причини і наслідки утворення УЦР. 

Розглядалися питання становлення українського парламентаризму загалом і феномен українського парламенту часів УЦР. 

18 березня 2024 року відбулося засідання науково-методологічного семінару кафедри політології на тему «Світ-системний аналіз як метод дослідження глобальних політичних процесів». Доповідач, д.філософ.н., проф. Василь Попков звернув увагу на сутність проблеми та її актуальність для сучасних світових політичних процесів. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти спеціальності «Політологія», які прийняли активну участь в обговоренні теми.

title_669227b99813819661716981720854457
title_669227b99813e10454892641720854457

3 березня здобувачі 4 курсу спеціальності 052 - Політологія факультету міжнародних відносин, політології та соціології розпочали проходження Виробничої практики, яка є невід’ємною частиною учбового процесу та можливістю знайомства з діяльністю всеукраїнських аналітичних центрів, ЗМІ та політичних партій. Виробнича практика націлена на набуття здобувачами практичних навичок, фахових компетенцій і є важливою сходинкою в освоєнні професії. Серед баз виробничої практики цього року є: Одеська територіальна організація політичної партії «Європейська Солідарність», Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», БО «Благодійний фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», ГО «Інститут політичної інформації», Телерадіокомпанія «ГРАД».

27 січня-17 лютого 2024 року на базі кафедри політології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова була проведена V Школа майбутнього політолога. За час роботи Школи її учасники, серед яких були школяри, здобувачі та громадські активісти, мали можливість дізнатися про політику та політичні процеси, політичну міфологію та музику в системі засобів політичного впливу на людину, політичні технології та глобалізацію. Учасники підіймали різні питання та приймали активну участь. По завершенню, керівництво факультету побажало учасникам успіхів та нових зустрічей на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології.

Завдяки Альваро Альбі, заступнику директора Офісу кубинського мовлення (OCB)/USAGM, на martinoticias.com створено спеціальний розділ для публікацій, присвячених співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS: www.martinoticias.com

Наразі він складається зі вступної статті, публікації USAGM на початку спільної роботи, двох статей Катерини Вакарчук та двох її відео. Будемо додавати в розділ матеріали, які будуть підготовлені в майбутньому!

ID15846

29 січня відбулося урочисте вручення дипломів випускникам магістратури спеціальності «Політологія». Керівництво факультету міжнародних відносин, політології та соціології висловило напутні слова та побажали їм не зупинятися на досягнутому і йти тільки вперед, адже перед ними відкриті всі двері, на них чекає ще багато відкриттів і звершень! Ми чекаємо молодих колег в аспірантурі!

Школа - це освітня платформа для школярів, здобувачів та всіх, хто цікавиться політикою. 

У межах діяльності школи відбуваються лекції, дискусії просвітницького характеру.  Школа майбутнього політолога - чудова нагода дізнатися більше про політичну науку, процеси, які відбуваються в державі та світовій політиці.

19 грудня 2023 року відбулася зустріч Надзвичайного та повноважного посла Латвії в Республіці Польща Юріса ПОЙКАНСА та Почесного консула України Олега ВЕРЕТЕННІКОВА з колективом викладачів та здобувачами спеціальностей 052 політологія,  291 міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, 292 Міжнародні економічні відносини Факультету міжнародних відносин, політології та соціології в офлайн та онлайн режимі. Пан Посол виступив з лекцією «Вплив російської агресії в Україні  на розвиток процесів в Європі та світі», положення якої стали предметом дискусії, в якій прийняли участь понад 100 здобувачів. У спілкуванні із здобувачами обговорювалися питання взаємовідносин між країнами,  сучасного стану безпеки від регіонального до світового рівнів, перспективи євроінтеграційних процесів України.  

Дякуємо пану Юрісу ПОЙКАНСУ та пану Олегу ВЕРЕТЕННІКОВУ!  Дякуємо всім присутнім за участь та зацікавленість актуальними проблемами! 

Викладачі кафедри політології ОНУ імені І.І. Мечникова розпочали серію зустрічей із старшокласниками міста Одеси та Одеської області. Профорієнтаційні заходи спрямовані на презентацію освітньої програми 052-Політологія та залучення школярів до освітньо-наукового простору Університету. Перші зустрічі відбулись 12 та 14 грудня в Загальноосвітніх школах № 84 та № 31. Старшокласники отримали запрошення на V Школу молодого політолога, яка традиційно запланована на лютий 2024 року.

5 грудня 2023 року на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбулася відкрита лекція для здобувачів ОП «Міжнародні економічні відносини» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі стейкхолдером, Ольгою Копиловою, фінансовим директором провідного підприємства України ТОВ «Старк Шиппинг», яке надає широкий спектр логістичних послуг вітчизняним та іноземним компаніям. Лекцію було присвячено історії розвитку фінансових ринків Європи, зокрема Англії, Італії, Голландії та інш. Під час лекції було наведено нові економіко-історичні факти та результати власних досліджень Ольги Копилової. Здобувачі відмітили, що лекція була корисна як для розширення кругозору, так й для розуміння специфіки функціонування фінансових інструментів у економіках різних країн Європи.

Lecture of Olga Kopylova

У листопаді 2023 року здобувачі та викладачі спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Факультету міжнародних відносин, політології та соціології відвідали із візитом Вільний університет Берліну в рамках проекту Леонарда Ейлера DAAD «Діалог Берлін - Одеса в економіці».

30 листопада відбулася зустріч із Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Марією Поповою із студентами спеціальностей 052 політологія, 291 міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, 292 Міжнародні економічні відносини Факультету міжнародних відносин, політології та соціології в офлайн та онлайн режимі. Під час зустрічі обговорювалася тема «Гарантії дотримання прав людини в умовах воєнного стану та роль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в їх захисті» та обговорювалися актуальні питання щодо забезпечення та реалізації прав людини в сучасних умовах. Студенти проявили високий рівень зацікавленості даною проблематикою, участь у заході прийняло більше 120 здобувачів, які обговорювали проблемні аспекти у реалізації прав людини.

Академічна мобільність доцента кафедри

Ірини Милосердної до Гданського університету (Польща) з 13 по 22 листопада.

В рамках академічної мобільності доцент Ірина Милосердна у складі професорсько-викладацької групи Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відвідала Гданський університет (Польща) з 13 по 22 листопада. 

В рамках візиту відбулися зустрічі з науковою спільнотою Гданського університету, знайомство із роботою бібліотеки та архіву, участь в інших заходах. 

За час участі у програмі мобільності були поглиблені знання щодо міжнародного досвіду провадження викладацької, наукової діяльності та доступу до європейської та світової дослідницької інфраструктури, а також обговорювалися питання співробітництва та реалізації спільних проєктів. 

Протягом візиту також була можливість познайомитися з містом Гданськ, його історією, культурною спадщиною та затишною атмосферою.

Сторінка 1 із 4

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top