13 травня 2025 року о 14:00 годині

ВІДБУДЕТЬСЯ УРОЧИСТЕ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ,
ПРИСВЯЧЕНЕ 160-й РІЧНИЦІ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ ОНУ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Привітання ректора університету, голови Вченої ради
    • професора Вячеслава ТРУБИ.
  2. «Еволюція образу Іллі Мечникова у візії університетської спільноти» - наукова доповідь професора Вадима ХМАРСЬКОГО.
  3. Затвердження разових спеціалізованих вчених рад.
  4. Різне.

Ідентифікатор Zoom конференції: 815 9327 2314

Код доступу: 727153

Вчений секретар Світлана КУРАНДО

Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки України (наказ №621 від 24.04.2025 р.) затвердила рішення Вченої ради ОНУ імені І. І. Мечникова про присвоєння вчених звань:​

Наукова бібліотека ОНУ імені І.І. Мечникова отримала в дар фундаментальну монографію, яка присвячена драматичній долі Бесарабського краю у 1917-1922 рр. Це видання займатиме гідне місце у фонді нашої бібліотеки. Запрошуємо всіх зацікавлених до знайомства з цією книгою. Дякуємо за подарунок, пані Світлано!

Університет посів 4 місце у рейтингу закладів вищої освіти України за показниками бази даних SCIVERSE SCOPUS, яка індексує понад 25 тисяч наукових видань із технічних, медичних і гуманітарних наук.

Цей рейтинг базується на кількості наукових публікацій та рівні цитованості — визнаних у світі критеріях якості наукової діяльності.

ОНУ імені Мечникова має такi показники:

  • 4816 наукових публікацій
  • понад 37 000 цитувань
  • Індекс Гірша за 2024 рік — 75

19 травня 2025 року Європейська комісія проведе інформаційний день, присвячений питанням компонента «Дослідницькі інфраструктури» Програми «Горизонт Європа».
Захід буде сфокусовано на конкурсах у рамках робочої програми компонента «Дослідницькі інфраструктури» на 2025 рік (Horizon Europe Research Infrastructures work programme 2025) за основними напрямами:

  1. INFRADEV, метою якого є розвиток, консолідація та оптимізація європейського ландшафту дослідницьких інфраструктур, а також збереження глобального лідерства;
  2. INFRAEOSC, що має на меті створення оперативної, відкритої та справедливої європейської хмарної наукової екосистеми;
  3. INFRASERV, метою якого є підтримка міжнародного доступу дослідників до найсучаснішого обладнання, важливого для масштабних наукових досліджень або для підтримки суспільних викликів і пріоритетів ЄС;
  4. INFRATECH, що має на меті зробити свій внесок у розробку наступного покоління наукових засобів, інструментів, методів та передових цифрових рішень для дослідницької інфраструктури.

Детальна інформація на сайті:

145 років від дня народження видатного астронома, організатора науки та творця наукової школи геодинаміки академіка АН України професора Олександра Яковича Орлова (1880-1954) виповнилося 6 квітня. З 1912 по 1934 роки А.Я.Орлов був директором Астрономічної обсерваторії університету в Одесi, зробивши дуже багато для її розвитку.

На відзначення 145-річчя О.Я.Орлова в обсерваторії ОНУ проведено семінар, організований Астрономічною обсерваторією та Одеським астрономічним товариством. У проведенні семінару взяли участь: Головна астрономічна обсерваторія та Інститут радіоастрономії НАНУ, Полтавська гравіметрична обсерваторія НАНУ, Астрономічна обсерваторія Київського національного університету та Інститут геофізики НАНУ.

Центр колективного користування науковим обладнанням (ЦККНО) — структурний підрозділ Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, який функціонує в складі науково-дослідної частини університету.

Для науковців усіх факультетів ОНУ, а також колег з інших наукових установ, керівниця Центру Світлана Ракитська провела ознайомчу екскурсію-презентацію.

Відкриваючи зустріч, проректор з наукової роботи професор Володимир Іваниця наголосив, що Центр є унікальним як за оснащенням, так і за компетенціями фахівців, які тут працюють. Він також відзначив, що автономне забезпечення електричним живленням у Центрі реалізовано завдяки проєкту МОН України. За кошти ЄС було придбано та встановлено обладнання сонячної електростанції. Проректор Іваниця подякував МОН та усім, хто долучився до втілення цього проєкту, зокрема, проректору ОНУ з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку Олександру Григор'єву.

Центр орієнтований на міжуніверситетську та міжвідомчу кооперацію з розробки нових технологій і конкурентоспроможної продукції.

Пріоритетні напрями досліджень у ЦККНО:

  • Морський мікробіом, біологічна різноманітність та біоінформатика.
  • Морські мікробні ресурси та їх генетичний потенціал.
  • Метаболомні спектри морських мікроорганізмів.
  • Скринінг морських мікроорганізмів - продуцентів нових для медицини та фармації.
  • Морські мікроорганізми для агробіотехнології.
  • Екологічні біотехнології оздоровлення морського середовища.

Контактна інформація:

ЦККНО (+38048) 748-14-20, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Одеський національний економічний університет за підтримки МОН України запрошує дослідників та всіх, хто зацікавлений у комерціалізації наукових розробок та інновацій у закладах вищої освіти та наукових установах, на презентацію платформи InnoHub.

Мета заходу – сприяти обміну досвідом, встановленню контактів між науковцями та бізнесом і розвитку інновацій.

Українські заклади вищої освіти і наукові установи матимуть безкоштовний доступ до провідних баз даних і платформ протягом 2025 року! Завдяки підтримці міжнародних партнерів відкрито доступ

до: Web of Science і аналітичних інструментів від Clarivate ScienceDirect, Scopus і Researcher Discovery, SciVal і Funding Institutional від Elsevier Колекцій Research4Life (Scopus, Hinari, AGORA, ARDI,

GOALI, OARE) Ресурсів і журналів, зокрема Open Publishing від Bentham Science.

Публікуйтеся у провідних виданнях, використовуйте потужні інструменти для досліджень і долучайтеся до навчальних вебінарів!

Деталі про підключення й можливості:

Clarivate: http://surl.li/cvrmpk

Академічна підтримка: http://surl.li/lpsaxb

Державна науково-технічна бібліотека України: http://surl.li/kebmoz

Шановні колеги, 30 березня 2022 року Україна стала 39-м повноправним членом Асоціації COST, яка надає інноваторам та дослідникам можливості для нетворкінгу, посилюючи їх здатність вирішувати наукові, технологічні та суспільні виклики.

Асоціація COST (Європейське співробітництво в галузі науки та техніки) – міжнародна некомерційна асоціація зі штаб-квартирою у Брюсселі, членами якої є 40 країн, та яка фінансується в межах Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». COST фінансує дослідницькі та інноваційні мережі. Робота Асоціації COST спрямована на розбудову дослідницьких ініціатив в Європі та за її межами, що дозволяють науковцям та інноваторам розвивати свої ідеї в будь-якій галузі науки та техніки, обмінюватись досвідом з колегами. Дії COST – це мережі, що сприяють дослідженням, інноваціям і кар’єрі дослідника та діють протягом чотирьох років.

Колектив молодих вчених з факультету хімії і фармації здобув перемогу у Конкурсі проєктів наукових досліджень молодих вчених , що фінансуються за кошти Держбюджету

Наказом МОН України №1801 від 27 грудня 2024 р. затверджено перелік з 82 проєктів наукових досліджень молодих вчених, що працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та пройшли конкурсний відбір. Фінансування проектів розпочнеться з 2025 року за рахунок коштів Державного бюджету України і розраховано на три роки.

Від Одеського національного університету імені І.І. Мечникова на Конкурс був представлений проект “Нові “зелені” комбіновані спектроскопічні методи аналізу та їх аналітичне застосування”, науковий керівник, к.х.н., доцент кафедри аналітичної та токсикологічної хімії СНІГУР Денис Васильович.

Вітаємо наших колег з високою оцінкою їх наукового потенціалу і бажаємо успіхів у виконанні запланованих досліджень!

Детально про результати Конкурсу: mon.gov.ua

ЄС продовжує прийом заявок на участь в акселераційній програмі для стартапів у галузі цифрових і глибоких технологій (DDT) Ready2Scale. Ініціатива спрямована на прискорення розвитку інноваційних продуктів стартапів, підготовку їх до залучення інвестицій та виведення на міжнародні ринки.

У межах програми 25 відібраних стартапів отримають фінансування, інтенсивну підтримку від менторів, доступ до тренінгів, а також можливість участі в бізнес-місіях для вивчення ринку. Розмір одного гранту — до 60 000 євро.

Дедлайн подання заявок - 20 грудня 2024 року

Детально про стартап і реєстрація: https://business.diia.gov.ua/news/akseleratsiina-prohrama-dlia-startapiv-u-haluzi-tsyfrovykh-i-hlybokykh-tekhnolohii

14 листопада 2024 р. об 11-00 відбудеться відкритий науково-практичний семінар УкрІНТЕІ на тему «Відкрита наука і штучний інтелект: сучасні виклики та можливості для освіти і наукових досліджень».

Спікерка – Валентина Коваленко, канд. пед. наук, ст. досл., провідний науковий співробітник відділу хмаро орієнтованих систем і штучного інтелекту в освіті Інституту цифровізації освіти НАПН України.

 Вхід без попередньої реєстрації за посиланням http://webinar.ukrintei.ua/

Для тих, хто не може бути присутнім на семінарі, але зацікавлений у тематиці, запис та презентацію буде викладено в Архівних записах за посиланням http://webinar.ukrintei.ua/

Бажаючим отримати електронний сертифікат – звертатися до організаторів.

Контакти: Матусевич Вікторія (050) 351-59-22, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

14 і 28 листопада 2024 року о 10:15 будуть проведені для вчених безкоштовні вебінари з питань використання ресурсів компанії Clarivate: Web of Science Core Collection, ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index, EndNote, EndNote Click, Pivot-RP, MJL, JCR у роботі з дисертацією.

Детальна інформація про заплановані онлайн вебінари, реєстрація за лінком:

http://surl.li/mfoixx та у додатку.

12 листопада 2024 року Національний контактний пункт (НКП) програми «Горизонт Європа», що діє на базі Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, за участі національних контактних пунктів «Європейська дослідницька рада» та «Фінансові і правові питання» (Івано-Франківськ), «Цивільна безпека для суспільства» та «Європейські інноваційні екосистеми» проведе семінар «Програма ЄС «Горизонт Європа»: можливості для українських науковців».

За підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи "Європейське Відродження України" буде проведено вебінар, в режимі онлайн ZOOM-конференції 31 жовтня 2024 з 16.00 до 17.30 (за київським часом).

Участь є безкоштовною за умови попередньої реєстрації до 29 жовтня включно за покликом: https://forms.gle/xqUTBtkw8zf55Lq59

Мета заходу: представити зміст відкритих конкурсів у кластері 5 "Клімат, енергетика та мобільність" програми "Горизонт Європа" ; розкрити практичні аспекти процесу підготовки успішних проєктних

заявок за участі сильних партнерів; звернути увагу українських організацій на міждисциплінарний характер конкурсів у кластері 5;

також звернути увагу на нову європейську ініціативу Баугауз та представити особливості залучення організацій різного виду для формування успішних консорціумів.

Довідково:

За підтримки МОН України Державна науково-технічна бібліотека України у співпраці з ТІВ-Лейбніцьким інформаційним центром науки та технологій запрошують взяти участь у III Міжнародній конференції “ВІДКРИТА НАУКИ ТА ІННОВАЦІЇ В УКРАЇНІ 2024 (OSICU2024)“.

Метою конференції є обговорення практичних аспектів впровадження принципів відкритої науки та інновацій в Україні. Конференція спрямована на пошук шляхів вирішення нагальних проблем безперебійного доступу до науково-дослідницької інфраструктури, вільного доступу до результатів наукової діяльності, необхідності реформування системи оцінки наукових досліджень та пришвидшення інтеграції української науки до Європейського дослідницького простору, шляхом узгодження політик Європейського Союзу у сфері відкритої науки та форматів обміну даними

Захід відбудеться 24-25 жовтня 2024 року в режимі онлайн

у межах Міжнародного тижня відкритого доступу 2024.

Реєстрація на офіційному сайті конференції за посиланнями: https://conference2024.dntb.gov.ua/en/ або https://conference2024.dntb.gov.ua/

Програма конференції додається.

 

Захід організовано консорціумом проєкту «Open Science for Ukrainian Higher Education System (Open4UA)» (Erasmus+ CBHE Strand 3) з метою сприяння зростанню знаннєвої економіки України шляхом реформування системи вищої освіти. Під час заходу команда Open4UA презентує результати аналізу національного законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам у галузі відкритої науки і оцінювання досліджень

Семінар відбудеться 28 жовтня 2024 року онлайн на платформі Zoom, 16:00-18:00.

Реєстрація : https://forms.gle/UMQwt1BcwNi4Zie7A

Детальніше : https://lpnu.ua/open4ua

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Щодо проведення 79-ї звітної

конференції професорсько-викладацького

складу і наукових працівників

З метою сприяння комунікації науковців Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, обговоренню актуальних проблем наукових досліджень, обміну досвідом і результатами наукових праць в 2024 році

  1. Повідомляю про проведення 27-29 листопада ц.р. 79-ї звітної наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників (в змішаному режимі, офлайн/онлайн.).
  2. Прошу в термін до 11 листопада 2024 р. подати пропозиції щодо програми конференції за відповідними секціями до науково-дослідної частини (на e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 723-63-20, Драгуновській О.І.) за зразком, що додається.

Танатар Севастьян Мойсейович (1849–1917) видатний хімік, доктор наук, професор, засновник школи неорганічної хімії в Одеському університеті. До 175-ї річниці з дня народження вченого Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготовлено віртуальну виставку, яка висвітлює життєвий шлях і наукову спадщину Севастьяна Мойсейовича.

Ботанічний сад ОНУ- Стара територія  доєднався до міжнародної програми з терапевтичного садівництва. У межах  програми Ботанiчний сад спiвпрацює  з  ГО "Центр соціально-побутової адаптації молоді з інвалідністю ІНКЛЮЛАЙФ". Знайомство з роботою  ІНКЛЮЛАЙФ   суттєво змінює уявлення про життя  містян з фізичними чи ментальними проблеми. 

За сприяння розвитку досліджень в галузі наук про Землю почесним стипендіатом Геологічного товариства Америки /GSA International Honorary  Fellows обрано  професора ОНУ імені Мечникова Валентину ЯНКО. Усього почесними стипендiатами товариства у 2024 роцi стали   чотири науковця зі всього світу. Цією нагородою вшановують вчених, які відзначилися в геологічних дослідженнях після багатьох років міжнародно визнаного внеску в науку.

Перший  в  Українi  україномовний  переклад з латини "Великої хартії вольностей"  здійснено молодим вченим ОНУ імені Мечникова Вадимом Чепіженком. Доцент кафедри археології, етнології та всесвітньої історії медієвіст В. Чепиженко працював над перекладом  Magna Carta  понад півроку. 

 Як зазначає дослідник, перекладу цього програмного для низки наук - юриспруденції, історії, філології - середньовічного документа українською мовою з мови оригiналу, раніше не існувало.  Як відомо, "Велика хартія вольностей", укладена між королем Англії Іоаном Безземельним і феодальною знаттю в 1215 році, вважається важливим юридичним документом, який створив передумови для подальшого утвердження принципів верховенства права.

5-6 вересня на факультетi ГГФ ОНУ Мечникова проходила  міжнародна науково-практична конференція «ҐРУНТОЗНАВЧО-ГЕОГРАФІЧНА НАУКА І ПРАКТИКА», присвячена 105-річчю доктора сільськогосподарських наук, професора ГОГОЛЄВА ІВАНА МИКОЛАЙОВИЧА.

9- 11 вересня на   факультетi хімії та фармації ОНУ ім. Мечникова    вiдбулась І наукова конференція з міжнародною участю «ІННОВАЦІЙНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ХІМІЇ - 2024». 

Як перетворити ідею на успішний бізнес-проєкт? Як винахід може вийти на великий ринок та залучити інвестиції?

Щоб дізнатись про це і практично пропрацювати свою бізнес-ідею з найкращими менторами, реєструйтеся на всеукраїнську підприємницьку програму Lab2Market UA 2.0. Проєкт реалізується IP офісом у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Другий сезон програми стартує з 16 вересня 2024 року.

Сторінка 1 із 10

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Змієнка Всеволода, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top