ЄС продовжує прийом заявок на участь в акселераційній програмі для стартапів у галузі цифрових і глибоких технологій (DDT) Ready2Scale. Ініціатива спрямована на прискорення розвитку інноваційних продуктів стартапів, підготовку їх до залучення інвестицій та виведення на міжнародні ринки.
У межах програми 25 відібраних стартапів отримають фінансування, інтенсивну підтримку від менторів, доступ до тренінгів, а також можливість участі в бізнес-місіях для вивчення ринку. Розмір одного гранту — до 60 000 євро.
Дедлайн подання заявок - 20 грудня 2024 року
Детально про стартап і реєстрація: https://business.diia.gov.ua/news/akseleratsiina-prohrama-dlia-startapiv-u-haluzi-tsyfrovykh-i-hlybokykh-tekhnolohii
14 листопада 2024 р. об 11-00 відбудеться відкритий науково-практичний семінар УкрІНТЕІ на тему «Відкрита наука і штучний інтелект: сучасні виклики та можливості для освіти і наукових досліджень».
Спікерка – Валентина Коваленко, канд. пед. наук, ст. досл., провідний науковий співробітник відділу хмаро орієнтованих систем і штучного інтелекту в освіті Інституту цифровізації освіти НАПН України.
Вхід без попередньої реєстрації за посиланням http://webinar.ukrintei.ua/
Для тих, хто не може бути присутнім на семінарі, але зацікавлений у тематиці, запис та презентацію буде викладено в Архівних записах за посиланням http://webinar.ukrintei.ua/
Бажаючим отримати електронний сертифікат – звертатися до організаторів.
Контакти: Матусевич Вікторія (050) 351-59-22, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
14 і 28 листопада 2024 року о 10:15 будуть проведені для вчених безкоштовні вебінари з питань використання ресурсів компанії Clarivate: Web of Science Core Collection, ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index, EndNote, EndNote Click, Pivot-RP, MJL, JCR у роботі з дисертацією.
Детальна інформація про заплановані онлайн вебінари, реєстрація за лінком:
http://surl.li/mfoixx та у додатку.
12 листопада 2024 року Національний контактний пункт (НКП) програми «Горизонт Європа», що діє на базі Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, за участі національних контактних пунктів «Європейська дослідницька рада» та «Фінансові і правові питання» (Івано-Франківськ), «Цивільна безпека для суспільства» та «Європейські інноваційні екосистеми» проведе семінар «Програма ЄС «Горизонт Європа»: можливості для українських науковців».
За підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи "Європейське Відродження України" буде проведено вебінар, в режимі онлайн ZOOM-конференції 31 жовтня 2024 з 16.00 до 17.30 (за київським часом).
Участь є безкоштовною за умови попередньої реєстрації до 29 жовтня включно за покликом: https://forms.gle/xqUTBtkw8zf55Lq59
Мета заходу: представити зміст відкритих конкурсів у кластері 5 "Клімат, енергетика та мобільність" програми "Горизонт Європа" ; розкрити практичні аспекти процесу підготовки успішних проєктних
заявок за участі сильних партнерів; звернути увагу українських організацій на міждисциплінарний характер конкурсів у кластері 5;
також звернути увагу на нову європейську ініціативу Баугауз та представити особливості залучення організацій різного виду для формування успішних консорціумів.
Довідково:
За підтримки МОН України Державна науково-технічна бібліотека України у співпраці з ТІВ-Лейбніцьким інформаційним центром науки та технологій запрошують взяти участь у III Міжнародній конференції “ВІДКРИТА НАУКИ ТА ІННОВАЦІЇ В УКРАЇНІ 2024 (OSICU2024)“.
Метою конференції є обговорення практичних аспектів впровадження принципів відкритої науки та інновацій в Україні. Конференція спрямована на пошук шляхів вирішення нагальних проблем безперебійного доступу до науково-дослідницької інфраструктури, вільного доступу до результатів наукової діяльності, необхідності реформування системи оцінки наукових досліджень та пришвидшення інтеграції української науки до Європейського дослідницького простору, шляхом узгодження політик Європейського Союзу у сфері відкритої науки та форматів обміну даними
Захід відбудеться 24-25 жовтня 2024 року в режимі онлайн
у межах Міжнародного тижня відкритого доступу 2024.
Реєстрація на офіційному сайті конференції за посиланнями: https://conference2024.dntb.gov.ua/en/ або https://conference2024.dntb.gov.ua/
Програма конференції додається.
Захід організовано консорціумом проєкту «Open Science for Ukrainian Higher Education System (Open4UA)» (Erasmus+ CBHE Strand 3) з метою сприяння зростанню знаннєвої економіки України шляхом реформування системи вищої освіти. Під час заходу команда Open4UA презентує результати аналізу національного законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам у галузі відкритої науки і оцінювання досліджень
Семінар відбудеться 28 жовтня 2024 року онлайн на платформі Zoom, 16:00-18:00.
Реєстрація : https://forms.gle/UMQwt1BcwNi4Zie7A
Детальніше : https://lpnu.ua/open4ua
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Щодо проведення 79-ї звітної
конференції професорсько-викладацького
складу і наукових працівників
З метою сприяння комунікації науковців Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, обговоренню актуальних проблем наукових досліджень, обміну досвідом і результатами наукових праць в 2024 році
- Повідомляю про проведення 27-29 листопада ц.р. 79-ї звітної наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників (в змішаному режимі, офлайн/онлайн.).
- Прошу в термін до 11 листопада 2024 р. подати пропозиції щодо програми конференції за відповідними секціями до науково-дослідної частини (на e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 723-63-20, Драгуновській О.І.) за зразком, що додається.
Танатар Севастьян Мойсейович (1849–1917) видатний хімік, доктор наук, професор, засновник школи неорганічної хімії в Одеському університеті. До 175-ї річниці з дня народження вченого Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготовлено віртуальну виставку, яка висвітлює життєвий шлях і наукову спадщину Севастьяна Мойсейовича.
Ботанічний сад ОНУ- Стара територія доєднався до міжнародної програми з терапевтичного садівництва. У межах програми Ботанiчний сад спiвпрацює з ГО "Центр соціально-побутової адаптації молоді з інвалідністю ІНКЛЮЛАЙФ". Знайомство з роботою ІНКЛЮЛАЙФ суттєво змінює уявлення про життя містян з фізичними чи ментальними проблеми.
За сприяння розвитку досліджень в галузі наук про Землю почесним стипендіатом Геологічного товариства Америки /GSA International Honorary Fellows обрано професора ОНУ імені Мечникова Валентину ЯНКО. Усього почесними стипендiатами товариства у 2024 роцi стали чотири науковця зі всього світу. Цією нагородою вшановують вчених, які відзначилися в геологічних дослідженнях після багатьох років міжнародно визнаного внеску в науку.
Перший в Українi україномовний переклад з латини "Великої хартії вольностей" здійснено молодим вченим ОНУ імені Мечникова Вадимом Чепіженком. Доцент кафедри археології, етнології та всесвітньої історії медієвіст В. Чепиженко працював над перекладом Magna Carta понад півроку.
Як зазначає дослідник, перекладу цього програмного для низки наук - юриспруденції, історії, філології - середньовічного документа українською мовою з мови оригiналу, раніше не існувало. Як відомо, "Велика хартія вольностей", укладена між королем Англії Іоаном Безземельним і феодальною знаттю в 1215 році, вважається важливим юридичним документом, який створив передумови для подальшого утвердження принципів верховенства права.
5-6 вересня на факультетi ГГФ ОНУ Мечникова проходила міжнародна науково-практична конференція «ҐРУНТОЗНАВЧО-ГЕОГРАФІЧНА НАУКА І ПРАКТИКА», присвячена 105-річчю доктора сільськогосподарських наук, професора ГОГОЛЄВА ІВАНА МИКОЛАЙОВИЧА.
9- 11 вересня на факультетi хімії та фармації ОНУ ім. Мечникова вiдбулась І наукова конференція з міжнародною участю «ІННОВАЦІЙНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ХІМІЇ - 2024».
Як перетворити ідею на успішний бізнес-проєкт? Як винахід може вийти на великий ринок та залучити інвестиції?
Щоб дізнатись про це і практично пропрацювати свою бізнес-ідею з найкращими менторами, реєструйтеся на всеукраїнську підприємницьку програму Lab2Market UA 2.0. Проєкт реалізується IP офісом у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.
Другий сезон програми стартує з 16 вересня 2024 року.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І. І. МЕЧНИКОВА
14 травня 2024 року о 14ºº годині
ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
- Вітання ректора Вячеслава Труби присвячене 159-річниці ОНУ імені І. І. Мечникова.
- «ОНУ імені І. І. Мечникова «тут і зараз»: медійна репрезентація, позиціювання та інформаційний порядок денний».
Доповідає професор Олена Іванова.
- Різне.
Ідентифікатор конференції: 815 9327 2314
Код доступу: 727153
Вчений секретар Світлана КУРАНДО
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І. І. МЕЧНИКОВА
30 КВІТНЯ 2024 року о 14ºº годині
ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
- СТВОРЕННЯ НОВИХ СТРУКТУР В ОНУ В ХОДІ ПРИЄДНАННЯ ОДЕСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНОГО ІНСТИТУТУ ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕРДОВИЩА і ЛЮДИНИ.
Доповідає ректор Вячеслав ТРУБА.
- РІЗНЕ.
Идентификатор конференции: 81593272314
Код доступа: 727153
Вчений секретар Світлана КУРАНДО
23 КВІТНЯ 2024 року о 14 00 годині
ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
- ПРО ПІДГОТОВКУ ДО ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ У 2024 РОЦІ.
Доповідають: перший проректор Майя НІКОЛАЄВА;
Відповідальний секретар Приймальної комісії Світлана ПІДГОРНА.
- ОБРАННЯ ЗА КОНКУРСОМ НА ВАКАНТНІ ПОСАДИ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. Додаток 1.
- ПРИСВОЄННЯ ВЧЕНИХ ЗВАНЬ. Додаток 2.
- ГЕОЛОГО-ГЕОГРАФІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ.
Доповідає декан ГГФ Вікторія ЯВОРСЬКА.
- ЗАТВЕРДЖЕННЯ РАЗОВИХ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ВЧЕНИХ РАД.
- РІЗНЕ.
МОН України оголошено конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт та проєктів (далі – Конкурс), які фінансуватимуться за рахунок коштів спеціального фонду, отриманих за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».
26 БЕРЕЗНЯ 2024 року о 14:00 годині
ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
- ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ ОНУ У 2023 РОЦІ ТА УХВАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУ НА 2024 РІК.
- ДОПОВІДАЄ головний бухгалтер Світлана ШАФЛІНСЬКА
- ПРИСВОЄННЯ ВЧЕНИХ ЗВАНЬ. Додаток 1.
- НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА В ОНУ: ПІДСУМКИ ТА ЗАВДАННЯ.
- ДОПОВІДАЄ проректор Володимир ІВАНИЦЯ
- ФАКУЛЬТЕТ МАТЕМАТИКИ, ФІЗИКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ.
- ДОПОВІДАЄ декан ЮРІЙ НІЦУК
- ЗАТВЕРДЖЕННЯ РАЗОВИХ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ВЧЕНИХ РАД.
- РІЗНЕ
Ідентифікатор конференції: 844 9018 2630
Код доступу: 415723
Вчений секретар Світлана КУРАНДО
27 лютого 2024 року о 14:00 годині (он-лайн)
Відбудеться засідання вченої ради університету
Порядок денний
- Затвердження плану роботи вченої ради на 2 семестр 2023-2024 н.р.
- доповідає голова вченої ради Вячеслав Труба.
- Про організацію освітнього процесу у 2 семестрі 2023-2024 н.р.
- доповідають: ректор і перший проректор.
- Підсумки та аналіз результатів зимової екзаменаційної сесії 2023-2024 н.р.
- доповідає проректор Олександр Запорожченко.
- Про результати конкурсу проєктів науково-дослідних робіт, які фінансуються за кошти держбюджету.
- доповідає начальник НДЧ Олександр Копійка.
- Різне.
Ідентифікатор конференції: 844 9018 2630
Код доступу: 415723 Вчений секретар Світлана Курандо
До уваги всіх зацікавлених!
З 29 по 31 січня 2024 року в ОНУ імені І. І. Мечникова відбуватиметься процедура акредитації підготовки магістрів за освітньою програмою «Фармація» (ID ЄДЕБО 30292, факультет хімії та фармації).
Експертна група НАЗЯВО запрошує всіх бажаючих (крім гаранта та представників адміністрації) на Відкриту зустріч, яка відбудеться 29 січня 2024 року о 17:30.
Ідентифікатор конференції: 879 4265 9986
Пароль: 290124
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І.МЕЧНИКОВА
19 грудня 2023 року о 14ºº годині
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
- ОБРАННЯ ЗА КОНКУРСОМ НА ВАКАНТНІ ПОСАДИ НАУКОВО- ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ДОДАТОК 1.
- ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ З ПІДГОТОВКИ КАДРІВ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ В ОНУ У 2023 РОЦІ.
- Доповідає зав. відділом аспірантури та докторантури Ольга РУЖИЦЬКА
- ПРО РЕЖИМ РОБОТИ В НАВЧАЛЬНИХ ТА АДМІНІСТРАТИВНИХ КОРПУСАХ У КАНІКУЛЯРНИЙ ПЕРІОД.
- Доповідає проректор Олександр ГРИГОР’ЄВ
- РІЗНЕ.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І.МЕЧНИКОВА
22 ГРУДНЯ 2023 Р. О 12-00 ГОД.
в Актовій залі (Французький бульвар 24/26)
Порядок денний
- Звіт професора Вячеслава Труби про роботуна посаді ректора університету за період січень 2023 р. – грудень 2023 р.
- Різне.
Реєстрація делегатів Конференції починається з 11-30 год.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І.МЕЧНИКОВА
12 грудня 2023 року о 14ºº годині
ВІДБУДЕТЬСЯ
ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
- ОБРАННЯ ЗА КОНКУРСОМ НА ВАКАНТНІ ПОСАДИ НАУКОВО- ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ДОДАТОК 1.
- ПРИСВОЄННЯ ВЧЕНИХ ЗВАНЬ. ДОДАТОК 2.
- ЗАТВЕРДЖЕННЯ РАЗОВИХ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ВЧЕНИХ РАД.
- РІЗНЕ.
За підтримки МОН України та міжнародної організації Black Sea Universities Network Одеським національним технологічним університетом проводиться Міжнародний конкурс студентських наукових робіт Black Sea Science 2024 у номінації "Інформаційні технології, автоматизація та робототехніка".
Метою конкурсу є розширення міжнародних зв'язків та залучення студентів до співпраці у наукових дослідженнях. Участь у конкурсі безкоштовна, мова конкурсу – англійська.
Для участі у конкурсі необхідно
заздалегідь зареєструватися на pk.ontu.edu.ua
та до 01.02.2024 надіслати в електронному вигляді (на аркуші реєстрації або за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ) конкурсну роботу.
Вимоги до учасників та робіт : isc.ontu.edu.ua
Додаткові відомості про конкурс : isc.ontu.edu.ua