Шановні учасники онлайн-міжнародного філософського постійного семінару «Post Scriptum»! Щиро запрошую Вас на наступне засідання 2024-2025 н.р. , яке відбудеться 25 листопада, понеділок, о 18.00 (за київським часом ) (18:00 (за східноєвропейським літнім часом)) / 17:00 (CEST)
Доповідач: Олена Оліфер (Асистент кафедри філософії
Криворізький державний педагогічний університет)
Назва: СОЦІАЛЬНІ ВИМІРИ ПРАКТИЧНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ
Проблема ідентичності, тобто питання «Хто ми?», мала велике значення в суспільно-політичних дискурсах у ХХ столітті. Коли Україна здобула незалежність, перед українською нацією вперше постало питання ідентичності. Понад 30 років українські вчені досліджують зміни ідентичності українського народу. Нині, коли Україна бореться за виживання, категорія ідентичності залишається актуальною, оскільки ідентичність має тенденцію залучати унікальність людини в суспільному дискурсі.
Про це та про розвиток наукового осередку в Олександрії і популяризацію постаті видатного філософа Дмитра Чижевського говорили міський голова Сергій Кузьменко та завідувачка кафедри філософії, доктор філософських наук, професорка університету Інна Голубович. Зустріч відбулася в міській раді 21 жовтня. Мета візиту професорки – зробити науковий спадок Чижевського доступнішим для сучасної освіти.
1 листопада 2024 року відбулося засідання науково-методологічного семінару кафедри політології на тему «ХХІ століття: до нового Вестфальського миру». Доповідач, д.філософ.н., проф. Василь Попков звернув увагу на актуальність проблеми для сучасного світового політичного процесу, а також зосередив увагу на тенденції розвитку світової політики в умовах появи нових викликів. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти спеціальності «Політологія», які прийняли активну участь в обговоренні теми.
29 жовтня 2024 року студенти 3-го курсу спеціальності "Міжнародна економіка" на чолі зі стейкхолдером Ольгою Копиловою відвідали захід Національного банку України.
30 жовтня відбувся передзахист випускних кваліфікаційних робіт у здобувачів другого курсу магістерської програми "Політологія". Можна зазначити, що передзахист магістерських робіт засвідчив зацікавленість здобувачів у складних дослідницьких проблемах. Передзахист є важливим етапом для всіх здобувачів, оскільки він ілюструє дослідницький прогрес і надає можливість отримати цінні поради та настанови від членів комісії. Ми бажаємо нашим магістрам успіхів у їхній подальшій роботі та з нетерпінням чекаємо на їхній фінальний захист.
18 жовтня 2024 року завершився тиждень міжнародного віртуального обміну у межах міжнародного проекту CLUVEX, у якому прийняли участь здобувачі бакалавріату 1-4 курсів, зокрема студенти спеціальності Міжнародні економічні відносини ФМВПС ОНУ. Проект об'єднав здобувачів з Вірменії, Данії, Фінляндії та України.
Учасники розробили та презентували свої індивідуальні «кліматичні горизонти» шляхом дослідження світу з різних поглядів та отримали безцінний досвід міжнародного спілкування. Після успішного захисту, здобувачі отримали сертифікати.
У Фаховому коледжі ОНУ імені І. І. Мечникова 25 жовтня пройшло чергове об'єктове тренування з цивільного захисту, спрямоване на покращення навичок реагування працівників і студентів при загрозі або виникненні терористичного прояву та дій за сигналом "Повітряна тривога".
Під час тренування під керівництвом голови комісії з питань евакуації університету проректора Олександра ГРИГОР'ЄВА та начальника Штабу ЦЗ Миколи П'ЯТНІЧЕНКА учасники відпрацьовували навички евакуації з приміщень коледжу, надання першої медичної допомоги постраждалим та взаємодії з рятувальними службами. Співробітником відділу запобігання надзвичайних ситуацій по Приморському району міста ГУ ДСНС України у Одеській області Ігорем КОДАНЬОВИМ було проведено роз'яснювальну лекцію для викладачів та представників органів студентського самоврядування коледжу.
Керівництво коледжу зазначило, що такі тренування є регулярними, оскільки підготовка до надзвичайних ситуацій – це невід'ємна частина сучасної освітньої діяльності. Завдяки подібним заходам студенти та викладачі коледжу зможуть краще орієнтуватися у надзвичайних ситуаціях, що вкрай важливо для забезпечення безпеки в освітньому процесі.
16-18 жовтня відбулися Una4UA2 Una Europa Days на базі Faculty of International and Political Studies Jagiellonian University у Kraków. В рамках проєкту науковою спільнотою розглядалися перспективи євроінтеграції України в умовах війни, відбулися дискусії та обмін думками з колегами. Доцентка кафедри політології Ірина Милосердна та доцентка кафедри міжнародних відносин Ганна Грабіна працювали у складі делегації з 28 учасників університетів України: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Житомирський державний університет імені Івана Франка. Окрема вдячність організаторам заходу Dean of the Faculty of International and Political Studies dr hab. Piotr Bajor, International Relations Office Jagiellonian University Katarzyna Włodkowska-Łoziak та викладачам dr Olesia Tkachuk, dr. Iryna Polets-Gerus Uniwersytet Jagielloński, які також дали можливість більше дізнатися про діяльність Ягеллонського університету та Студій Польсько-Українських. Щиро вдячні міжнародному відділу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за можливість прийняти участь у такому заході.
Шановні колеги, 23 жовтня в рамках альянсу EU-CONEXUS, у якому ОНУ є асоційованим партнером, буде проходити вебінар щодо тайм-менеджменту проєктів. Зареєструватися можна за посиланням https://events.teams.microsoft.com/
У межах проєкту EU-CONEXUS ENABLES, співвиконавцем якого є ОНУ, планується проведення тренінгового курсу для потенційних координаторів проєктів, фахівців, які хочуть бути менторами молодих учених у поданні грантових заявок і т.ін. Бажаючих взяти участь у тренінгах запрошуємо зареєструватися за посиланням https://www.eu-conexus.eu/en/research-management-administrators-mobility-and-network-program/
Там же можна ознайомитися з детальною інформацією щодо тренінгів. За результатами тренінгів видається сертифікат.
У межах проєкту EU-CONEXUS ENABLES, співвиконавцем якого є ОНУ, започатковано програму сприяння кар'єрному зростанню молодих науковців. У рамках програми буде проведено серію онлайн-тренінгів. Зі змістом програми можна ознайомитися за посиланням https://www.eu-conexus.eu/
Зареєструватися для участі https://www.eu-conexus.eu/en/events/workshop-1-mentoring-matters-an-introduction-to-mentoring-for-mentees/
26 жовтня 2024 року IT-компанія DataArt (http://www.dataart.team/) запрошує студентів взяти участь у щорічній Міжнародній олімпіаді зі спортивного програмування Proggy-Buggy Contest! (http://www.proggy-buggy.com/)
Тривалість Олімпіади – 42 хвилини, кількість задач – 13!
Чому це цікаво студентам?
Цей конкурс надає можливість здобувачам закладів вищої освіти перевірити свої навички у сфері інформаційних технологій та кібербезпеки, виконуючи завдання за різними напрямами.
Переможці конкурсу отримають можливість взяти участь в оффлайн курсі у Буковелі та розділять 1 300 000 гривень. Участь у відборі можуть взяти громадяни України віком від 18 років.
Як взяти участь
Все просто - заповніть Заявку за посиланням тут.
Деталі Конкурсу можна дізнатися тут.
З 21 жовтня по 23 жовтня 2024 року в ОНУ імені І. І. Мечникова відбуватиметься процедура акредитації підготовки магістрів за освітньою програмою "Ґрунтознавство та використання земельних ресурсів" спеціальності 103 Науки про Землю.
Експертна група НАЗЯВО запрошує всіх зацікавлених (крім гарантів і представників адміністрації) взяти участь у відкритій зустрічі, яка відбудеться 21 жовтня 2024 року з 15:00 - 16.00 PM Київ
Приєднатися до конференції Zoom:
https://us05web.zoom.us/j/89904004779?pwd=rVw5HzHas38pSYhZg1HNCH2NJXaJbF.1
Ідентифікатор конференції: 899 0400 4779
Код доступу: 2024
Життя студентів факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова сповнене цікавими подіями: мали унікальну зустріч-бесіду з кримськотатарським композитором, музикантом-фольклористом, заслуженим діячем мистецтв України Джемілем Каріковим про кримськотатарське музичне мистецтво в Україні у рамках супровідної культурно-просвітницької програми «Суголосся/Aenkdeşlik. Кримськотатарська й українські традиції в культурних взаємозв'язках».
В Етнографічній Світлиці кафедри археології, етнології та всесвітньої історії ФIФ ОНУ історики, культурологи та філософи мали можливість поринути в світ музичної магії у виконанні майстра.
ЕПФ ОНУ Мечникова вітає Діану Козинську, здобувачку 4 курсу спеціальності 081 Право, з почесним 3 місцем у ІІ Міжнародному правничому конкурсі наукових статей серед здобувачів вищої освіти!
Конкурс організований Міністерством освіти і науки України, Донецьким державним університетом внутрішніх справ.
В конкурсній науковій роботі "Від теорії до практики: тренінгова модель впровадження толерантності як ціннісної основи поліцейської діяльності" Діана розробила інноваційний тренінг для працівників Національної поліції України, спрямований на розвиток навичок толерантності та формування ціннісного ставлення до різноманіття в суспільстві.
Науковий керівник роботи - ст.викладач кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики Олена Нарожна.
На фiлологiчному факультетi ОНУ Мечникова відбулася зустріч з випускницею факультета, письменницею, літературознавицею Ганною Костенко.
Ганна Костенко читала тексти та привідкрила студентам завісу у творчу лабораторію митця.
Зазначимо, що перші твори Ганни вийшли друком за часів її власного студентства в ОНУ.
Зокрема, газета "Одеський Університет" знайомила читачiв з оповіданнями Ганни.
Дякуємо за зустріч.
Вiтаємо Дмитра Горбаня, студента 4-го курсу геолого-географічного факультету ОНУ, спеціальність 103 "Науки про Землю (геологія)", який зайняв 3 місце на чемпіонатi України з бойового самбо.
Горбан Дмитро (тренер - заслуженний тренер України Чебан Віталій Федорович, тренер з боротьби кафедри фізичного виховання та спорту ОНУ імені Мечникова) виконав норматив кандидата в майстри спорту з бойового самбо.
Чемпіонат України з бойового самбо (розділ про-фулл) серед чоловіків пройшов у місті Київ
Магістри 1 курсу спеціальності 011 "Освітні, педагогічні науки" кафедри педагогічної освіти та соціальної реабілітації ОНУ Мечникова відвідали "Музей історії" Одеського національного університету імені Мечникова. Вiн розташований у головному корпусi ОНУ, був вiдкритий до 150-рiччя Университету.
Кузнєцов Вячеслав Олександрович, доцент, к.п.н., один з засновників експозиції музею, провів інформативну та цікаву лекцію, познайомив студентів з роботою університету від його заснування і до сьогодення, розповів безлiч фактів щодо наукової діяльності професорів нашого університету.
Студенти із зацікавленням знайомилися з провідними постатями, книгами, артефактами музею.
Дякуємо Вячеславу Олександровичу за проведену екскурсію!
Для студентiв факультету психології та соціальної роботи ОНУ імені І.І.Мечникова пройшов другий з серії тренінгів "Самопрезентація як один з чинників успішного працевлаштування", організований відділом сприяння працевлаштуванню випускників і студентів ОНУ Мечникова. Тренінг провела психолог Одеського обласного центру зайнятості Наталя Орлова.
Дякуємо за допомогу в організації замдеканам ФПСР Вернодубову Михайлу Петровичу та Гудімовій Алісар Халедівні.
Студенти І курсу Фахового коледжу ОНУ взяли участь у флешмобі єдності до Дня Українського козацтва (свято Покрови) та Дня захисників і захисниць України «Ми – нащадки козацької слави» від ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».
На початку нового навчального року студенти нашого коледжу були відзначені стипендіями Верховної Ради України за високі досягнення у навчанні та активну участь у громадському житті.
Ці стипендії є визнанням не лише академічних успіхів, але й значних зусиль студентів у розвитку наукової діяльності та їх активної громадянської позиції.
Вітаємо наших стипендіатів, студентів ІІІ курсу Анастасію ІЛЛЯШЕНКО та Євгенія ЗАДОРОЖНОГО!
Надійшла інформація, якою раді поділитися з колегами:
Доктор геолого-мінералогічних наук, професор ОНУ серед почесних стипендіатів-2024 Геологічного товариства Америки (GSA).
У 2024 році за сприяння розвитку досліджень в галузі наук про Землю міжнародними почесними стипендіатами Геологічного товариства Америки /GSA International Honorary Fellows обрано чотири науковця, серед них поважний професор ОНУ імені І.І. Мечникова Валентина ЯНКО.
Цією нагородою вшановують вчених, які відзначилися в геологічних дослідженнях після багатьох років видатного та міжнародно визнаного внеску в науку. Ця нагорода визначає дивовижний діапазон досвіду проф. Валентини ЯНКО у морської геології, мікропалеонтології і геоархеології та лідерство в цих сферах.