З 15 по 19 січня 2024 року була проведена щорічна Зимова школа психології ОНУ імені І. І. Мечникова.

Під час занять в Зимовій школі психології викладачі університету розповідали про психологію, адже психологія - це найдавніше і найцікавіше знання та одночасно й молода наука, яка постійно розвивається у відповідь на запити суспільства.

Експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яка здійснює процедуру акредитації, запрошує усіх, хто бажає, на відкриту зустріч у вигляді Zoom конференції.

Відкрита зустріч з експертами: ID 49318 Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, ОП "Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія"

Час: 09 лютого, 2024 12:20

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/88299432223?pwd=am9aWE5SMlcvemY3UGZuOUh2Rkx0Zz09

Ідентифікатор конференції: 882 9943 2223

Пароль: Od022024

Бажаючим приєднатися необхідно використовувати справжні імена та прізвища, записані кирилицею

Завдяки Альваро Альбі, заступнику директора Офісу кубинського мовлення (OCB)/USAGM, на martinoticias.com створено спеціальний розділ для публікацій, присвячених співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS: www.martinoticias.com

Наразі він складається зі вступної статті, публікації USAGM на початку спільної роботи, двох статей Катерини Вакарчук та двох її відео. Будемо додавати в розділ матеріали, які будуть підготовлені в майбутньому!

ID15846

29 січня відбулося урочисте вручення дипломів випускникам магістратури спеціальності «Політологія». Керівництво факультету міжнародних відносин, політології та соціології висловило напутні слова та побажали їм не зупинятися на досягнутому і йти тільки вперед, адже перед ними відкриті всі двері, на них чекає ще багато відкриттів і звершень! Ми чекаємо молодих колег в аспірантурі!

Школа - це освітня платформа для школярів, здобувачів та всіх, хто цікавиться політикою. 

У межах діяльності школи відбуваються лекції, дискусії просвітницького характеру.  Школа майбутнього політолога - чудова нагода дізнатися більше про політичну науку, процеси, які відбуваються в державі та світовій політиці.

21.12.2023 р., відбувся публічний захист дисертаційної роботи аспірантки кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Домусчи Світлани Василівни на тему: «Чинники і географія забруднення ґрунтів Одеської міської та приміської зон», поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 10 «Природничі науки» за спеціальністю 106 «Географія» (науковий керівник – канд. геогр. наук, доцент кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Тригуб Валентина Іванівна). На думку усіх членів спеціалізованої вченої ради обрана для захисту тема є надзвичайно актуальною, а отримані результати мають безумовну наукову та практичну цінність. На підставі результатів відкритого голосування та одностайно прийнятого рішення спеціалізована вчена рада ДФ 20.106.2023 Одеського національного університету імені І. І. Мечникова присуджує Домусчи Світлані Василівні ступінь доктора філософії з галузі знань 10 «Природничі науки» за спеціальністю 106 «Географія».

Вітаємо Світлану Василівну та її наукового керівника Валентину Іванівну з успішним захистом! Бажаємо нових наукових звершень та творчих успіхів!

19 грудня 2023 року відбулася зустріч Надзвичайного та повноважного посла Латвії в Республіці Польща Юріса ПОЙКАНСА та Почесного консула України Олега ВЕРЕТЕННІКОВА з колективом викладачів та здобувачами спеціальностей 052 політологія,  291 міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, 292 Міжнародні економічні відносини Факультету міжнародних відносин, політології та соціології в офлайн та онлайн режимі. Пан Посол виступив з лекцією «Вплив російської агресії в Україні  на розвиток процесів в Європі та світі», положення якої стали предметом дискусії, в якій прийняли участь понад 100 здобувачів. У спілкуванні із здобувачами обговорювалися питання взаємовідносин між країнами,  сучасного стану безпеки від регіонального до світового рівнів, перспективи євроінтеграційних процесів України.  

Дякуємо пану Юрісу ПОЙКАНСУ та пану Олегу ВЕРЕТЕННІКОВУ!  Дякуємо всім присутнім за участь та зацікавленість актуальними проблемами! 

Викладачі кафедри політології ОНУ імені І.І. Мечникова розпочали серію зустрічей із старшокласниками міста Одеси та Одеської області. Профорієнтаційні заходи спрямовані на презентацію освітньої програми 052-Політологія та залучення школярів до освітньо-наукового простору Університету. Перші зустрічі відбулись 12 та 14 грудня в Загальноосвітніх школах № 84 та № 31. Старшокласники отримали запрошення на V Школу молодого політолога, яка традиційно запланована на лютий 2024 року.

Команда університету приймала участь у Міжнародних змаганнях з кібербезпеки University CTF 2023-Brains & Bytes 10 Dec 2023-12 Dec, 23:00

(https://ctf.hackthebox.com/event/details/university-ctf-2023-brains-bytes-after-event-1343).

Було зареєстровано 955 команд . ОНУ зайняв 46 місце зі 100 які утворили таблицю з призовими балами.

Також в конкурсі приймала участь команда Команда ХНУИА , яка посіла 61 місце.

Наш Семіков Євген отримав сертифікат.

Вітаємо нашу команду !

Certificate

 

 

 

10-го січня 2024 року розпочинається прийом студентських наукових робіт на перший тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на факультеті математики, фізики та інформаційних технологій з галузей знань і спеціальностей:
  • Інформаційні технології
  • Інформатика та кібернетика
  • Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології
  • Робототехніка
  • Інженерія програмного забезпечення
  • Комп'ютерні науки
  • Комп'ютерна інженерія
  • Інформаційні системи та технології
Завершення прийому робіт - 31 січня 2024 року.

Програма підвищення екологічної свідомості 

"Уроки сталого розвитку. 

Студенти - школярам".

Сьомого грудня 2023 року відбулася друга зустріч-презентація в рамках програми підвищення екологічної свідомості «Уроки сталого розвитку. Студенти – школярам». Здобувачі 2 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 «Право» та доцент кафедри цивільно-правових дисциплін економіко-правового факультету Толкаченко О.В. підготували і провели презентацію для учнів 6-Б класу навчально-виховного комплексу № 90 м. Одеси за темою: «Зміна клімату: хто винен і що робити».

05 грудня 2023 року на нашому факультеті відбулося установче зібрання новоствореної Ради роботавців геолого-географічного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Одностайним рішенням Головою Ради обрано випускника нашого факультету Голову ФГ "Гранат", члена Правління Всеукраїнської аграрної ради Артеменка Анатолія Івановича.  До складу Ради запропоновано кандидатури 25 осіб з різних організацій та установ нашого регіону. Залучені стейкхолдери долучились до обговорення проєктів оновлення освітніх програм нашого факультету та внесли свої пропозиції при їх розгляді.

05 грудня 2023 року на кафедрі географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було проведено науково-практичний круглий стіл «Деградаційні процеси в чорноземах півдня України: причини, масштаби, наслідки та шляхи подолання», приурочений до Всесвітнього Дня ґрунту.

5 грудня 2023 року на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбулася відкрита лекція для здобувачів ОП «Міжнародні економічні відносини» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі стейкхолдером, Ольгою Копиловою, фінансовим директором провідного підприємства України ТОВ «Старк Шиппинг», яке надає широкий спектр логістичних послуг вітчизняним та іноземним компаніям. Лекцію було присвячено історії розвитку фінансових ринків Європи, зокрема Англії, Італії, Голландії та інш. Під час лекції було наведено нові економіко-історичні факти та результати власних досліджень Ольги Копилової. Здобувачі відмітили, що лекція була корисна як для розширення кругозору, так й для розуміння специфіки функціонування фінансових інструментів у економіках різних країн Європи.

Lecture of Olga Kopylova

У листопаді 2023 року здобувачі та викладачі спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Факультету міжнародних відносин, політології та соціології відвідали із візитом Вільний університет Берліну в рамках проекту Леонарда Ейлера DAAD «Діалог Берлін - Одеса в економіці».

Управління туризму та курортів ЛОДА запрошує Вас долучитися до онлайн семінару «Туризм та реабілітація для людей з інвалідністю: приклад Ізраїлю».

Захід відбудеться 4 грудня 2023 року о 10:00 год

Його проведуть представники організації Access Israel.

Організатор семінару – ГО «Всесвіт з Україною» за сприяння ЛОВА.

Під'єднання до події за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/89674614330

Очікуємо на Ваше зацікавлення та присутність!

Zoom Video (https://us02web.zoom.us/j/89674614330)

ID15820 1ID15820 2

5 грудня 2023 о 12.00 відбудеться відкрита лекція Марі-Аннік Ламі-Жіне «Географія південно-західних островів Індійського океану» (La géographie des îles du sud-ouest de l'océan Indien).

Лектор: доцент Марі-Аннік Ламі-Жіне, заступник декана факультету гуманітарних наук з наукової і міжнародної співпраці Університету Реюньону, старший науковий дослідник Центру географічних наукових досліджень Університету Реюньону.

Marie–Annick Lamy-Giner, maître de conférences en géographie à l’Université de La Réunion, dans le Centre de Recherches et d’Etudes en Géographie à l’Université de La Réunion (CREGUR).

https://ufr-lsh.univ-reunion.fr/organisation/equipe-de-direction

Доступ за посиланням: Приєднатися до лекції

Ідентифікатор конференції: 860 157 4716

Код доступу: 777

30 листопада відбулася зустріч із Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Марією Поповою із студентами спеціальностей 052 політологія, 291 міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, 292 Міжнародні економічні відносини Факультету міжнародних відносин, політології та соціології в офлайн та онлайн режимі. Під час зустрічі обговорювалася тема «Гарантії дотримання прав людини в умовах воєнного стану та роль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в їх захисті» та обговорювалися актуальні питання щодо забезпечення та реалізації прав людини в сучасних умовах. Студенти проявили високий рівень зацікавленості даною проблематикою, участь у заході прийняло більше 120 здобувачів, які обговорювали проблемні аспекти у реалізації прав людини.

Академічна мобільність доцента кафедри

Ірини Милосердної до Гданського університету (Польща) з 13 по 22 листопада.

В рамках академічної мобільності доцент Ірина Милосердна у складі професорсько-викладацької групи Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відвідала Гданський університет (Польща) з 13 по 22 листопада. 

В рамках візиту відбулися зустрічі з науковою спільнотою Гданського університету, знайомство із роботою бібліотеки та архіву, участь в інших заходах. 

За час участі у програмі мобільності були поглиблені знання щодо міжнародного досвіду провадження викладацької, наукової діяльності та доступу до європейської та світової дослідницької інфраструктури, а також обговорювалися питання співробітництва та реалізації спільних проєктів. 

Протягом візиту також була можливість познайомитися з містом Гданськ, його історією, культурною спадщиною та затишною атмосферою.

II Міжнародний круглий стіл «МІЖНАРОДНІ МЕДІАКОМУНІКАЦІЇ У ЦИФРОВУ ЕПОХУ» відбувся 28 листопада 2023 року у дистанційному форматі, метою даного заходу було обговорення актуальних проблем міжнародних цифрових медіакомунікацій. Катерина Вакарчук виступила з темою "Російська пропаганда в медіа країн Латинської Америки", зазначивши основні наративи, які поширює Росія в даному регіоні, апелюючи до колоніального минулого країн Латинської Америки та посилюючи антиамериканські настрої. 

vakarchuk conf

На базі геолого-географічного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова 24-25 листопада 2023 р. відбулася Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених «Ґрунтово-земельні ресурси України».

У перший день розпочали роботу конференції з вітальними словами організатори конференції від ОНУ імені І. І. Мечникова проректор Запорожченко О.В., декан геолого-географічного факультету Яворська В.В., завідувач кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Буяновський А.О., професор кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Красєха Є.Н., а також завідувачка кафедри геодезії, землеустрою та земельного кадастру Одеського державного аграрного університету Леонідова І.В.

В ДЕНЬ ФАКУЛЬТЕТУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН, ПОЛІТОЛОГІЇ ТА СОЦІОЛОГІЇ 24 лютого 2023 року відбулось 

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 78-ї НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ І НАУКОВИХ ПРАЦІВНИКІВ 

СОКОРИНСЬКИЙ В. О. Цифрові тоталітарні тенденції та проблема «захисту прав» в умовах загострення міжнародних відносин.

ЛІЩИНОВСЬКИЙ Д. Р. Російські наративи у країнах – донорах допомоги Україні: кейси США, Німеччини та Польщі. 

КИРИЧЕНКО О. В. Відновлення міжнародного туризму в Україні в післявоєнний період.

23 листопада відбулася XXV науково-практична студентська конференція з проблем світової політики за темою: «Локальна політика в умовах глобальних перетворень». Учасниками конференції стали студенти баклавріата та магістратури факультету міжнародних відносин, політології та соціології спеціальностей 052-Політологія та 292–Міжнародні економічні відносини Під час конференціі було представлено 17 актуальних доповідей, які викликали жваві дискусії навколо теоретичних і практичних проблем сучасної політичної ситуації. За результатами роботи конференції 2023 р. планується видання наукового журналу «Соціально-політичні студії. Науковий альманах. Праці молодих науковців». 2024. №8.

Посилання на електорнні версії видань №1-7 можна знайти за посиланням

24-25 листопада відбудеться всеукраїнська наукова конференція молодих вчених «ҐРУНТОВО-ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ»

Робота конференції 24-25 листопада 2023 року у змішанному форматі.

Офлайн: ауд. 86 (м. Одеса, пров. Шампанський, 2, геолого-географічний факультет);

Онлайн: за посиланням: ZOOM

Ідентифікатор конференції: 396 864 9371

Код доступу: 2BBLWQ

Робочі мови конференції – українська, англійська.

Програма конференції (pdf)

78-а наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ. Секція "Географічні та геологічні науки і сфера обслуговування (туризм)". Дата та час проведення: 23 листопада, 2023 о 15.00.

Сторінка 1 із 17

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top