Минулого тижня кафедра мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова провела вже XIX Міжнародну літню школу «Молекулярна біологія, біотехнологія та біомедицина». Цей науковий захід, який проводиться щорічно з 2005 року, має на меті забезпечити якісну освіту, популяризувати передову науку та підтримувати розвиток молодих вчених, навіть в умовах війни, що триває в Україні. Літня школа є платформою, де українські студенти, аспіранти та молоді вчені з різних країн можуть поспілкуватися та послухати лекції провідних науковців світу з широкого кола питань сучасної біології, біотехнологій та біомедицини.

22 липня 2024 р. на Геолого-географічному факультеті була проведена науково-практична конференція «ГЕОГРАФІЧНА НАУКА: ВИКЛИКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ІННОВАЦІЇ», присвячена пам’яті та 85-річчю з Дня народження професора ТОПЧІЄВА О.Г.

З вітальними словами та виступами про наукові та людські здобутки професора Топчієва О.Г. виступили його колеги-корифеї вітчизняної географічної науки та практики, учні та послідовники: Леонід Григорович РУДЕНКО - академік НАН України, Інститут географії НАН України; Вікторія Володимирівна ЯВОРСЬКА – декан геолого-географічного факультету нашого університету; Віталій Андрійович СИЧ – завідувач кафедри економічної та соціальної географії і туризму нашого університету; Дар’я Сергіївна МАЛЬЧИКОВА - проректор Херсонського державного університету; Ігор Олегович ПИЛИПЕНКО - декан факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету; Іван Іванович КОСТАЩУК – завідувач кафедри геодезії, картографії та управління територіями Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Сергій Петрович СОНЬКО - завідувач кафедри екології і безпеки життєдіяльності Уманського національного університету садівництва; Юрій Миколайович ПАЛЕХА - заступник директора з наукової роботи ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю. М. Білоконя та інші учасники. Загалом в роботі конференції взяли участь понад 50 учасників з різних регіонів нашої держави за тематичними напрямами заходу "СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ НАУКИ", "РОЛЬ ГЕОГРАФІЇ У ВІДБУДОВІ УКРАЇНИ", "СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ", "ДЕМОГРАФІЧНІ, МІГРАЦІЙНІ ТА СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ", "СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ ТА РЕКРЕАЦІЇ".

Усі доповіді були присвячені вкрай актуальній тематиці, за результатами яких прийняті відповідні рішення, які будуть направлені до органів центральної та місцевої влади, науковим і освітнім установам та організаціям, громадськості.

Кропітка робота колективів кафедр факультету та університету завершена успішною акредитацією з видачею сертифікатів від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти для впровадження освітньо-професійних програм «Землекористування і оцінка земель» і «Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 106 Географія, «Морська геологія, гідрогеологія та інженерна геологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 103 Науки про Землю, «Туризм» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 242 Туризм і рекреація.

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнської науково-практичної конференції "Географічна наука: виклики, проблеми та інновації" присвяченої пам'яті та 85-річчю з Дня народження Олександра Григоровича Топчієва - професора, заслуженого діяча науки і техніки України, яка відбудеться 22 липня 2024 р.

Геолого-географічний факультет Одеського національного університету імені І.І.Мечникова запрошує взяти участь 12.07.2024 р. об 11.00 у Міжнародній науково-практичній конференції «Історія, дослідження та розвиток Геолого-географічного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова за 90 років».

Геолого-географічний факультет Одеського національного університету імені І.І.Мечникова та Одеський відділ Палеонтологічного товариства НАН України запрошує студентів спеціальностей «Науки про Землю» прийняти участь 10.07.2024 р. о 12.00 у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «СУЧАСНІ ГЕОЛОГІЧНІ ТА ПАЛЕОНТОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ»

18-20 червня відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачами спеціальності 052 «Політологія». 

Під час захисту були представлені наукові проєкти з різних тем, які знаходяться в «фокусі» політологічних досліджень. Рівень робіт та захист проєктів відзначалися високою якістю наукового викладу та викликали жваві дискусії серед членів екзаменаційної комісії та всіх присутніх. Здобувачі демонстрували свій ораторський талант, а також рівень володіння матеріалом. Написання та захист кваліфікаційних робіт стали перевіркою того, які компетенції сформувалися у здобувачів за період навчання в університеті. 

Ми вітаємо випускників із вдалим завершенням першого етапу на шляху до успішної кар'єри та від щирого серця бажаємо їм міцного здоров'я, щастя і величезних успіхів у досягненні поставлених цілей та чекаємо в магістратурі! 

unnamed

31 травня 2024 р. на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбулась друга міжнародна науково-практична конференція “Соціально-економічний та політичний розвиток країн в умовах глобальної нестабільності». У конференції взяли участь понад 100 науковців та здобувачів вищої освіти з Сінгапуру, Гонконгу, Грузії та України.

18.04.2024 здобувачі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини мали честь зустрітися із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгії в Україні. Цей захоплюючий захід приурочений до довгострокової співпраці між нашим університетом та посольством Бельгії. Студенти отримали неймовірну можливість почути про важливі аспекти бельгійсько-українських відносин, обмінятися думками та задати запитання нашому шановному гостю. Посол Пітер Ван Де Вельде поділився своїм глибоким розумінням політичної та економічної ситуації в Україні та ролі Бельгії в підтримці нашої країни на шляху до Європейського Союзу та післявоєнного відновлення. Він наголосив на важливості активної участі молодого покоління в державному будівництві та заявив, що студенти є гарантом майбутніх змін у світі.

З профорієнтаційним візитом за запрошенням Голови Купченка Віктора Леонідовича Миколаївську селищну громаду відвідали декан геолого-географічного факультету Яворська В.В. і викладачі факультету Адобовська М.В., Буяновський А.О., Шашеро А.М., які проінформували керівництво громади, представників відділу освіти, педагогічний склад та учнів шкіл про особливості вступу у 2024 році та освітні програми геолого-географічного факультету університету. Зустріч пройшла в форматі представлення освітніх програм гарантами та відповідями на поставлені питання.

Також за сприяння в організації профорієнтаційної роботи геолого-географічного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, підготовку та виховання учнівської молоді від імені Ректора університету Труби Вячеслава Івановича Грамоти та Подяки отримали представники Миколаївської селищної громади - Голова Купченко Віктор Леонідович, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Шаманська Тетяна Володимирівна, директор Миколаївського ліцею Педос Наталя Сергіївна, директор Антонюківського закладу загальної середньої освіти Саломатін Василь Олександрович, директор Олексіївського закладу загальної середньої освіти Макрій Людмила Володимирівна, директор Ульяновського закладу загальної середньої освіти Вітренко Людмила Сергіївна.

Економіко-правовий факультет Одеського національного університету імені І.І. Мечникова взяв участь у Всеукраїнському освітньому проєкті «НЕЗЛАМНІ ПРАВНИЧІ ШКОЛИ УКРАЇНИ».

Цей захід об’єднав 25 правничих шкіл із різних куточків України, а саме з Харкова, Запоріжжя, Донецька, Одеси, Києва, Ужгорода, Львова, Хмельницького, Житомира, Чернівців, Маріуполя, Луцька, Сум, Ірпеня, Дніпра та Луганська.

Реалізація Проєкту розпочалась 12 лютого 2024 року, тривалість – 14 тижнів. Відбувається супровід правничою школою одного освітнього компонента впродовж одного тижня.

На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю: Olga Brusylovska, Iryna Maksymenko “Informe Especial sobre votación de Cuba, Venezuela y Nicaragua entre 2014 - 2023 (Parte I)”.

19 квітня відбулася онлайн-зустріч представників академічної спільноти університетів-партнерів, стейкхолдерів, здобувачів для обговорення проєктів трьох Освітніх програм «Політологія» за спеціальністю 052-«Політологія» ПЕРШИМ (бакалаврським) рівнем освіти (гарант д.політ.н, професор Марія МІЛОВА); ДРУГИМ (магістерським) рівнем освіти (гарант к.політ.н., доцент Олег ХОРОШИЛОВ); ТРЕТІМ (освітньо-науковим) рівням освіти (гарант д.політ.н., проф Світлана КОЧ).

Під час обговорення звернули увагу на такі критерії якості освітньої програми:

  • доцільність розподілу кредитів для опанування освітніх компонентів та забезпечення програмних результатів навчання;
  • організація навчання через дослідження;
  • якість практичної підготовки;
  • відповідність освітніх програм та освітньо-наукової програми сучасним тенденціям ринку праці.

11-12 квітня 2024 р. декан економіко-правового факультету Людмила Токарчук та заступник декана Віктор Масін прийняли участь у конференції «Розвиток юридичної освіти: світові стандарти викладання права в університетах та їх реалізація в Україні», організованій Школою права Українського католицького університету (м. Львів) за сприяння Програми USAID «Справедливість для всіх».

Цей захід об’єднав представників провідних правничих шкіл України, органів державної влади у сфері вищої освіти, громадянського сектору, роботодавців, у тому числі юридичного бізнесу, а також студентської спільноти. На конференції обговорювалися питання модернізації змісту освітніх програм підготовки правників як складової комплексної реформи юридичної освіти в Україні.

4 квітня 2024 р. у змішаному форматі на Кафедрі філософії Факультету історії і філософії відбулася щорічна науково-практичної конференції пам’яті філософа, науковця, професора Одеського національного університету

 ім. І.І. Мечникова 

Авеніра Івановича Уйомова

З нетерпінням чекаємо на збірку тез, з програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

2-4 квітня 2024 р.завідувачка кафедри філософії д.філос.н., проф. Інна Голубович Брала участь, за  запрошенням Олександрійською міською радою та міським головою м. Олександрія Сергієм Кузьменко, в широкій програмі   культурних, наукових, освітніх заходів з нагоди відзначення 130-ї річниці від дня народження Дмитра Чижевського, видатного олександрійця, всесвітньо відомого філософа, слависта, вченого-енциклопедиста. 

8-10 квітня проходила акредитаційна експертиза 2 освітніх бакалаврських програм за спеціальністю 106 Географія  «Землекористування і оцінка земель» та «Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку». Протягом 2 перших днів відбулися зустрічі у відповідності до програми візиту в онлайн-режимі з різними учасниками освітнього процесу в ОНУ - зі здобувачами, викладачами, керівництвом університету, представниками адміністративно-допоміжних структур університету, студентським самоврядуванням, роботавцями. Під час фінальної зустрічі прозвучали схвальні відгуки від експертів НАЗЯВО відносно програм підготовки географів-бакалаврів на нашому факультеті. Дякуємо експертам (Боярин Марії Володимирівні, Корнусу Анатолію Олександровичу, Сегіді Катерині Юріївні, Коріненку Вадиму Вікторовичу) за високу оцінку нашої праці. Сподіваємось на успішне проходження акредитаційної справи і можливість подальшої підготовки здобувачів за цими унікальним і вкрай затребуваними нині програмами!

Сьогодні, напередодні 90-річчя геолого-географічного факультету, відбулась робоча зустріч за участі ректора Труби Вячеслава Івановича, першого проректора Ніколаєвої Майї Іванівни, декана геолого-географічного факультету Яворської Вікторії Володимирівни, завідувача кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Буяновського Андрія Олександровича з заступником голови Одеської обласної ради Шкарівським Вадимом Миколаєвичем та керівником Агентства Транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» Малютою Людмилою Анатоліївною. Окрім відзначення за сумлінну та плідну працю працівників нашого університету подяками від Одеської обласної ради, окремої уваги заслуговує обговорення співпраці між університетом та Одеською обласною радою, а також обласним підприємством Агентство Транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай».
За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю та підписано договір про співробітництво між Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова та Агентством Транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» щодо створення належних умов для розвитку професійної підготовки, науки й освіти, підвищення ефективності й якості наукових досліджень, а також сприяння соціально-економічному та екологічному розвитку Одеської області, посилення транскордонного співробітництва в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

З 8 квітня по 10 квітня 2024 року в ОНУ імені І. І. Мечникова відбуватиметься процедура акредитації підготовки бакалаврів за освітньою програмою «Землекористування і оцінка земель» спеціальності 106 Географія.
Експертна група НАЗЯВО запрошує всіх зацікавлених (крім гарантів і представників адміністрації) взяти участь у відкритій зустрічі, яка відбудеться 9 квітня 2024 року з 14.00 до 15.00.

Приєднатися до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/78242397220?pwd=V5Ajk9hhp8aLbvQ0d7eabAzWfS2Kkg.1

Ідентифікатор конференції: 782 4239 7220

Пароль: 2024

З 8 квітня по 10 квітня 2024 року в ОНУ імені І. І. Мечникова відбуватиметься процедура акредитації підготовки бакалаврів за освітньою програмою «Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку» спеціальності 106 Географія.
Експертна група НАЗЯВО запрошує всіх зацікавлених (крім гарантів і представників адміністрації) взяти участь у відкритій зустрічі, яка відбудеться 9 квітня 2024 року з 14.00 до 15.00.

Приєднатися до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/78242397220?pwd=V5Ajk9hhp8aLbvQ0d7eabAzWfS2Kkg.1

Ідентифікатор конференції: 782 4239 7220

Пароль: 2024

Шановні пані та панове, колеги, друзі, студенти та випускники нашого факультету!
Запрошуємо Вас на урочисте відзначення 90-річчя геолого-географічного факультету, яке відбудеться 06 квітня о 11.00 в онлайн-форматі за посиланням https://us04web.zoom, ідентифікатор конференції: 860 157 4716, код доступу: 777.
З радістю чекаємо на Ваше приєднання до заходу!

З метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, створення умов для її творчого зростання та підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації оголошується проведення з 1 квітня до 10 травня 2024 р. Перший тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «053 Психологія» на базі факультету психології та соціальної роботи.

Вся інформація щодо проведення конкурсу на сторінці https://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/iipo/naukova-diialnist/vseukrainskyi-konkurs-studentskykh-naukovykh-robit

02 квітня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбувся захист курсових робіт здобувачів 2-го курсу.

Слід визнати, що для здобувачів це був перший досвід написання та захисту курсової роботи, і водночас стало можливістю перевірити себе в науковій діяльності. Здобувачі демонстрували гарне розуміння вивчених тем та вміння аналізувати інформацію про об'єкти дослідження та наочно представляти результати роботи, намагалися довести обґрунтованість своїх висновків та аргументувати свою наукову позицію.

Вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності! 

29 березня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбулася установча конференція Асистентської практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 року навчання спеціальності 052 «Політологія» денної форми навчання, яка буде проходити з 01.04.2024 по 05.05.2024 року. 

Оскільки в магістратурі  здійснюється підготовка магістрів не лише до дослідницької, але й до викладацької діяльності у закладах вищої освіти, планом навчання передбачено оволодіння здобувачами викладацькими навичками під час проходження асистентської практики, базами якої є кафедри університету. 

Під час установчої конференції здобувачів ознайомили із програмою асистентської практики, а також обов’язками здобувачів щодо її проходження. Учасники конференції розглянули вимоги та правила оформлення звітної документації, а також отримали відповіді на питання, які виникли в процесі обговорення.

Захід було організовано за спільного задуму ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Громадської організації «Інститут світової політики», Волинського обласного відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Сторінка 1 із 19

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top