Було організовано кілька панельних сесій, на який відбувсь відкритий обмін думок, а саме про поточний стан застосування штучного інтелекту в діяльності університетів альянсу UnaEuropa.
Також були представлені проєкти з регламентації ШІ на рівні університету, що вже впроваджені у вигляді відповідної політики чи рекомендацій, або знаходяться на стадії розробки, зокрема в Хельсінкському університеті, Болонському університеті та Ягеллонському університеті. Важливим є правова сторона впровадження технологій на основі ШІ, тому учасникам були представлені детальний огляд Європейського законодавства в цій сфері, значні оновлення якого плануються весною наступного року.
Тренінг був насичений практичним завданнями, інтерактивним спілкуванням, спільною роботою всіх учасників над рішеннями, які б допомогли університетам зберегти баланс між все більшим проникненням ШІ як в повсякденне життя, так й професійну діяльність та потребую в забезпеченні якісного навчання та ефективної дослідницької діяльності. Окрім тренінгу, учасники також ознайомились з музеєм Ягеллонського університету, що зберігає інструменти Миколи Коперника, а також університетською бібліотеки, яка поєднує сучасні технології та вікові традиції бібліотечної справи.
Тренінг «Опанування ШІ для професійного розвитку» був надзвичайно корисним для формування цілісного підходу до застосування технологій на основі штучного інтелекту в сфері освіти та науки, допоміг сформувати чітку картину ризиків та можливостей таких технологій, окреслити значення навичок цифрової грамотності, технічного забезпечення, правового супроводу. Але також тренінг став майданчиком для налагодження нових міжнародних контактів, обміну досвідом та поглядами на перспективі співробітництва.
Учасники висловлюють вдячність команді UnaEuropa та Відділу міжнародних зв’язків Ягеллонського університету за запрошення та прекрасну організацію заходу, експертам університетської мережі UnaEuropa за цікаві, корисні, актуальні та надзвичайно насичені сесії.