У вітальному слові від імені Головної астрономічної обсерваторії член-кореспондентом НАНУ І.Б.Вавіловою вiдзначенi результати наукової та організаційної діяльності академіка О.Я.Орлова щодо створення Полтавської гравіметричної обсерваторії у 1926 році та Головної астрономічної обсерваторії НАНУ у Києві у 1944 році, про створення ним одеської та київської наукових шкіл. У доповіді директора Полтавської гравіметричної обсерваторії М.В.Лубкова було висвітлено величезну роботу О.Я.Орлова щодо створення першокласної гравіметричної обсерваторії та збереження її потенціалу в період Другої світової війни.
У доповіді бібліографа Одеського Будинку вчених І.Е.Рікун викладено історію одеського періоду життя О.Я.Орлова та створеної ним в Одесі наукової школи. Були продемонстровані цікаві та маловідомі фотографії та біографічні матеріали. У доповіді старшого наукового співробітника РІ НАНУ М.І.Рябова розповiдалось про продовження традицій О.Я.Орлова у видавничій діяльності астрономічної обсерваторії.
Директор ГАО НАНУ академік Я.С.Яцків та Рада ГАО нагородили провідну наукову співробітницю обсерваторії #ОНУМечникова доктора фізико-математичних наук Тамару Мішеніну, яка займається зоряною астрофізикою, моделями зоряних атмосфер, зоряною спектроскопією з високою роздільною здатністю, хімічною і динамічною еволюцією Галактики, золотою медаллю О.Я.Орлова, на відзначення її ювілею та визнання великого внеску у розвиток науки та Астрономічної обсерваторії в Одесі.
Наступного 2026 року виповниться 155 років створення Астрономічної обсерваторії Університету.