Науково-практична конференція «ҐРУНТОЗНАВЧО-ГЕОГРАФІЧНА НАУКА І ПРАКТИКА». Звіт.

06-07 вересня 2024 р. на базі нашого факультету відбулася міжнародна науково-практична конференція «ҐРУНТОЗНАВЧО-ГЕОГРАФІЧНА НАУКА І ПРАКТИКА», присвячена 105-річчю доктора сільськогосподарських наук, професора ГОГОЛЄВА ІВАНА МИКОЛАЙОВИЧА.

Аудиторія доповідачив та слухачів становила понад 120 учасників, в т.ч. з зарубіжних країн (Канада, Велика Британія, Словаччина, Швеція, Молдова, Фінляндія та ін.).

Було заслухано багато наукових та науково-практичних доповідей, пов’язаних з тематикою конференції, а саме присвячених постаті і науковій школі проф. Гоголєва І.М., актуальними проблемами ґрунтознавчо-географічної науки і практики, землекористування, аграрного виробництва, охорони довкілля, дослідження та відновлення стану і родючості ґрунтів, що зазнали мілітарного впливу, нагальним питанням географічної освіти і науки в Україні та світі.

Основу резолюції конференції склали необхідність поглиблення співпраці влади, науки та освіти і бізнесу, поширення передового науково-практичного досвіду в агровиробництво та охорону довкілля, розробка і впровадження регіональних стратегій з охорони і відновлення ґрунтових ресурсів, зокрема зазнавших мілітарного впливу, розвитку зрошуваних меліорацій, впровадження екологобезпечних агротехнологій, а також необхідність подальшої підготовки спеціалістів (з ґрунтознавства, географії ґрунтів, меліорації земель, земельного кадастру, прикладної екології), тощо. За результатами конференції планується видати збірник матеріалів у відповідності до представлених доповідей.

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Тел. (+38-048) 723-35-15