Культурна діяльність

Юність моя! - вiдеопривітання Центра культури ОНУ

До Міжнародного Дня студента в Центрі культури та дозвілля ОНУ приготували музичне привітання.

Виконує Віктор Назаренко, студент університету, учасник одного з вокальних колективів ЦКД. Відеоряд пісні змонтований з хронік студентського життя в соцмережах усіх 11 факультетів ОНУ ім. Мечникова.

Режисер - художній керівник ЦКД Вікторія Письмиченко; монтаж - Ксенія Поецика (ЦКД ОНУ)

Центр культури і дозвілля студентів та співробітників

Головною метою центру є проведення виховної та культурно-просвітницької роботи зі студентською молоддю та співробітниками університету, організація їх дозвілля.

Для цього Центр:

  • пропогує досягнення у сфері науки, культури, літератури, та мистецтва;
  • сприяє розвитку організаційних та творчих здібностей, суспільно-політичної активності та ініціативи, формуванню у молоді високих моральних якостей, естетичного смаку;
  • створює умови для організації самодіяльних об’єднань, колективів художньої творчості;
  • проводить концерти та вистави, турніри КВК, свята «посвячення у студенти», Новий рік, День студента, День народження ОНУ, щорічний огляд-конкурс творчих колективів факультетів університету, «Mechnikov Concerte» у Літньому театрі, Одеську Обласну Студентську Лігу Сміху, «дні факультетів» та інше.

При Центрі працюють відомі в Україні та за її межами колективи, клуби за інтересами. Зараз при ЦКД ОНУ працюють більше 20-ти творчих колективів, група солістів різного жанру та 3 клуби за інтересами.

Хореографічний колектив народного танцю «УніверDance» («Автограф»)

Хореографічний колектив народного танцю «УніверDance» («Автограф»)

Був створений у 1993 році. З 2007 року колективом керує Борщенко Людмила Вікторівна. Колектив бере активну участь у пропаганді народних танців України. Репертуар збудован на фольклорних українських традиціях, а також в його репертуарі багато танців народів світу. Лауреати Міжнародного фестивалю народного мистецтва (перша премія)  м. Анталія (Туреччина) 2011 рік.  Також у цьому році колектив отримав диплом першого ступеню міжвузівського фестивалю студентської творчості Одеської Області. В 2014 році хореографічний ансамбль зайняв перше місце на фестивалі «Дніпроденс» у Дніпропетровську, в 2015 році – отримав перше місце на Всеукраїнському конкурсі у Львові.

Ансамбль ірландського танцю «Iridans»

Ансамбль ірландського танцю  «Iridans»

Танцювальний колектив «Iridans» був створений у 2001 році студенткою факультету РГФ, а зараз викладачем ОНУ Запорожченко Юлією Олександрівной. Ансамбль виконує традиційні ірландські танці. З часом на базі цього колективу була створена ціла танцювальна школа, в який є дітяча група. Зараз ця школа є однією з ліпших професіональних шкіл в Україні з традиційного ірландського степу. «Iridans» є членом Всесвітньої асоціації ірландського танцю W.I.D.A. Неодноразово «Iridans» був організатором змагань з ірландських танців в Одесі, а 13 лютого 2010 року став переможцем Першого Східноєвропейського чемпіонату, в якому приймали участь школи з України.

Восени 2012 р. став переможцем Першого Східноєвропейського чемпіонату м. Київ, також у 2010 році отримав диплом Першої ступені студентської творчості Одеської Області. Гран прі фестивалю ірландського танцю «Дружба» в м.Васлуй (Румунія). Організатори та учасники відкритого чемпіонату Одеси з ірландських танців. Перше місце на чемпіонаті Європи м.Берлін (Германія) у квітні 2011 року. Чемпіонат Східної Європи в м.Києві. В 2015 році колектив «Іріданс» зайняв призові місця на Чемпіонаті Київа, Чемпіонаті Львова та Чемпіонаті Європи та Світу у Дюссельдорфі. Щороку колектив «Іріданс» приймає участь у міжнародних конкурсах та фестивалях.

«Ostanin Dance Center»

«Ostanin Dance Center»

 Керівник випускник факультету ЕПФ Олександр Останін: п’ятиразовий чемпіон світу зі степу (2010, 2014, 2015, 2016, 2018 рр., м.Різа, Німеччина), переможець всеукраїнського телевізійного шоу телеканала СТБ  «Танцюють Всі », отримав звання «Кращій танцюрист України» (2009 р.).

У серпні 2016 року Олександр Останін та Сергій Остапенко провели перший в Одесі фестиваль степу за участю вихованців своїх колективів. Тепер цей фестиваль став міжнародним та проходить в Одесі щорічно. В рамках цього фестивалю також проходить Чемпіонат України по степу.

Nikomo Tap Studio

Nikomo Tap Studio

 Керівник – Сергій Остапенко (випускник філологічного факультету ОНУ, викладач ОНУ, чотириразовий чемпіон світу зі степу).

Nikomo Tap Studio – чемпіони України по степу серед юниорів: у тріо (2016, 2017), малій групі (2016, 2018) та формейшні (2016, 2017); віце-чемпіони Європи: в малій групі (2016); бронзові призери чемпіонату Європи: у формейшні (2016). Чемпіони України: міні-продакшн (2014). Чемпіони України серед сенйорів: в малій групі (2017, 2018). Чемпіони України у змішаній віковій групі: у тріо (2017). Володарі Кубку України по степу в 2018-2019 рр. 

Колектив сучасного танцю «LIBERTY»

Колектив сучасного танцю «LIBERTY»

Керівник – Поєцика Ксенія. Ансамбль сучасного танцю був створений у 2016-му році. Колектив приймає участь у кожному університетському концерті та міських заходах.

Вокальна студія

Вокальна студія - Ігнатенко Тетяна Сергіївна (солістка «Hardy Orchestra», учасниця вокального проекту “Голос” на каналі “1+1”).

Керівник – Ігнатенко Тетяна Сергіївна (солістка «Hardy Orchestra», учасниця вокального проекту “Голос” на каналі “1+1”).

У вокальній студії займаються більше 30-ти студентів университета, багато з яких стали лауреатами багатьох конкурсів та телевізійних проектів.

Щороку вокальна студія готує нові колективи та окремих виконавців.

Ліга Сміху

Ліга Сміху

Керівник, художній керівник — ЦКД ОНУ. Письмиченко Вікторія Юр’євна.

З 2018 року проводиться Одеська Обласна Студентська Ліга Сміху. Чемпіоном першого сезону (2018) – команда «Плюси» (ОНУ імені І.І.Мечникова).

Також щороку проходить Кубок Ліги Сміху ОНУ.

Вокально-інструментальні ансамблі

Керівник – Анатолій Українцев.

Більшість участників колективів – студенти та випускники нашого університету. Кожного року наші колективи, а саме: «Lamp Sugar», «No Vision», «3/4», «Jazz Band»,  та інші приймають участь у міських та всеукраїнських фестивалях.

Крім вищеназваних, існує ще близько 12-ти факультетських творчих колективів, які приймають участь у міжфакультетських оглядах та загальноуніверситетських концертах.

У зв’язку з неможливістю проведення концертів в залі через карантин, в 2020 році Центр культури зробив три великих відеопроекти (День народження ОНУ, День студента, Новий Рік) за участю студентів усіх факультетів.

________________________________________________________________________________

Директор ЦКД ОНУ                                                                                              Е.Чечельницький

 

Французький культурний центр

Французький культурний центр одеського національного університету імені ІІ. Мечникова був утворений завдяки підтримці нашого партнера – міжнародної асоціації “Університетське Агентство Франкофонії”  та урочисто відкритий восени 2017р.

Сайт французького центру був створений у жовтні 2018 р. для забезпечення візуалізації довготривалих заходів та проектів в межах співробітництва з українськими та французькими партнерами.

Центр болгарської мови і культури

Центр болгарської культури і мови був створений на філологічному факультеті за ініціативою викладачів кафедри болгарської мови і при активній підтримці Генерального Консульства Республіки Болгарія в Одесі.

На протязі багатьох років завдяки роботі Центру студенти-болгаристи беруть активну участь у наукових університетських заходах  та суспільному житті болгарської діаспори.

Усі студенти-болгаристи і викладачі кафедри є членами Асоціації болгар України, вони є ініціаторами створення Молодіжного товариства болгар України і беруть активну участь в обласних та національних олімпіадах та усіх культурних заходах, що проходять у Всеукраїнському центрі болгарської культури (святкуванні Дня писемності, новорічного свята Сурваки, свята весни Баба Марта, Трифон Зарезан та ін.)

У Всеукраїнському центрі болгарської культури кожного року, (починаючи з 2005 р.), проходить Міжнародна студентська Кирило-Мефодіївська конференція. Так, XIV міжнародна студентська Кирило-Мефодіївська конференція та круглий стіл були присвячені 150-ій річниці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та 20-ій річниці створення спеціальності «Болгарська мова та література» (Одеса, 21-22 травня 2015).

Центр болгарської мови і культури співпрацює з усіма провідними університетами Болгарії. Це:  Софійський університет ім. Климента Охридського, Великотирнівський університет «Св.св. Кирил и Методий», Південно-західний університет імені Неофіта Рілского (м. Благоєвград). МОН Болгарії надає кожного року 1 місце на Міжнародний семінар болгаристів у ВТУ «Св.св. Кирил и Методий». Софійський університет ім. Климента Охридського також надає 1 місце на Міжнародний семінар для іноземних болгаристів.

З ПЗУ «Неофіт Рилскі» (Південно-західний університет імені Неофіта Рілского) (м. Благоєвград) Центр болгарської мови підтримує тісні наукові зв’язки: участь у наукових викладацьких і студентських конференціях, результатами яких неодноразово було відзначено найкращі доповіді викладачів і студентів кафедри болгарської філології.

З 2017 року члени кафедри беруть участь у проекті «Обмін знаннями та академічними культурами. Європа та Чорноморський регіон» (Knowledge Exchange and Academic Cultures in the Humanities. Europe and the Black Sea Region (KEAC-BSR) у рамках програми Horizon2020 Marie Skłodowska-Curie RISE 

В рамках цього проекту 4-5 жовтня 2019 р. в нашому університеті була проведена конференція «Між залежністю та незалежністю академічних культур (міжвоєнний період)», у якій брали участь представники 14 європейських країн. Було проголошено 27 доповідей.

Болгарські лектори, які працювали в ОНУ за останні роки, привнесли свій вклад в роботу Центру: співробітники БАН Зоя Барболова (1996-1997) й Іво Панчев (2011-2013), доценти Великотирнівського університету Марія Мижлєкова (1998-2002, 2006-2010), Елена Налбантова (2002-2006) та Каліна Галунова (2013-2015).

Студенти беруть активну участь в олімпіадах. Так, на Першій національній олімпіаді з болгарської мови у 2003 г. перші три місця отримали три студентки болгарського відділення Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова – Марія Атмажова, Катерина Цвік, Антоніна Славова. На Всеукраїнській олімпіаді з болгарської мови та літератури у Бердянську (2011 р.)  наші студенти – Марія Кишлали, Тетяна Стас та Ольга Єрешкова – отримали відповідно друге, третє та четверте місця, а у 2012 році Марія Кишлали отримала 1 місце, а Ольга Єрешкова отримала 2 місце, Тетяна Стас та Ірина Чувальська – 4 і 5 місце. Усі переможці олімпіади отримали почесні грамоти від «Държавна агенция за българите в чужбина».

Центр досліджень новогрецької мови і культури

Центр досліджень новогрецької мови та культури є науковим структурним підрозділом факультету міжнародних відносин, політології та соціології, координованим викладачами новогрецької мови кандидатом педагогічних наук, доцентом О.В. Сніговською, старшим викладачем А.В. Малахіті, кандидатом політичних наук, старшим викладачем О.В. Петковою для наукової (науково-дослідної, науково-методичної, науково-організаційної, науково-педагогічної) та експертно-аналітичної діяльності у сфері вивчення новогрецької мови, просування інтересів і налагодження контактів з Республікою Греція і Республікою Кіпр як зі стратегічними і економічними партнерами України, а також вивчення багатовікової культури еллінів і кіпріотів, їхніх національних традицій, звичаїв та обрядів тощо.

Урочисте відкриття Центру досліджень новогрецької мови та культури (ЦДНМК) відбулося в лютому 2013 р. на базі Інституту соціальних наук (нині ФМВПС) ОНУ імені І.І. Мечникова. За підтримки Генерального Консульства Греції в Одесі, Міністерства Освіти і Релігії Греції, Філіалу Грецького фонду культури в Одесі і спонсорської допомоги Президента благодійної організації «Фонд Бумбураса» за сумісництвом Почесного консула Греції в Криму пана Пантеліса Бумбураса Центр був забезпечений бібліотекою, меблями, оргтехнікою, інтерактивною дошкою, картами та іншим необхідним для ефективного функціонування приладдям.

Починаючи ще з 1996 року, наполегливою працею викладачі формували серед здобувачів вищої освіти зацікавленість до вивчення новогрецької мови, історії й культури, яке ведеться за розробленими і затвердженими керівництвом кафедри міжнародних відносин ФМВПС курсами і аспектами, як-от: «Країни-засновниці Європейської Спільноти», «Дипломатична термінологія», «Греки України», «Лінгвокраїнознавство Греції та Кіпру», «Історія і культура Греції та Кіпру», «Основи ділової комунікації», «Іноземна мова у дипломатичній практиці та міжнародному спілкуванні» тощо.

Центр, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює також наукове співробітництво з навчальними закладами, організаціями та фондами України і зарубіжних країн, організовує та бере участь у підготовці наукових і культурних заходів, зокрема науково-практичних конференціях, семінарах, творчих конкурсах серед молоді, літературних вечорах із метою пропагування діяльності ЦДНМК і впровадження результатів наукових досліджень та розробок у навчальний процес ОНУ імені І.І. Мечникова.

Однією з провідних частин наскрізної практичної підготовки здобувачів вищої освіти є комплексна виробнича практика студентів ОК рівня «бакалавр», координована ЦДНМК. Завдяки високому рівню підготовки з новогрецької мови, історії і культури Греції та Кіпру випускники – фахівці з міжнародних відносин успішно працюють у структурі МЗС України, Генеральному консульстві Грецької республіки в м. Одеса, в Апараті міської ради та її виконавчого комітету, в Одеській державній адміністрації, різних бюро перекладів, авіа- і крюїнгових компаніях, туристичних агенціях, грецьких приватних підприємствах тощо.

ЦДНМК протягом багатьох років активно співпрацює з Міністерством Освіти і Релігії Греції, зокрема з Офісом координації з питань освіти і викладачами новогрецької мови, акредитованими для роботи за кордоном. За роки існування Центру, ФМВПС приймав численні делегації, організовував обговорення за круглим столом, модерував телемости і лекції провідних фахівців різних сфер, зокрема цілої низки Генеральних консулів Греції в Одесі, Аташе з торговельно-економічних питань, Морських Аташе Греції в Одесі, координаторів із питань освіти Міністерства Освіти і Релігії Греції, успішних греків-підприємців, представників туристичних агенцій та інших.

Центр досліджень новогрецької мови і культури

«Українські виміри Кавафіса» – проєкт, створений у колаборації з А. Савенко, кандидатом філологічних наук, доцентом, зав. кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики КНУ імені Т.Г. Шевченка, директором Центру елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького, головою української секції «Міжнародного товариства друзів Нікоса Казандзакіса» (Філіал ГФК в Одесі, 30 листопада 2018 р.).

Центр досліджень новогрецької мови і культури

Візит Повноважного Міністра 2-го рангу Генерального консула Греції в Одесі Алексіоса Маріоса Ліберопулоса (13 лютого 2019 р.).

Центр історії, мови та культури Італії імені Дж. Гарібальді

Центр історії та культури Італії імені Джузеппе Гарібальді був відкритий у вересні 2007 року у співпраці з Інститутом Італійської культури в Києві в головному корпусі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
 
В Італійському центрі організовані курси з вивчення італійської мови. Крім того регулярно проходять культурні заходи: лекції, тематичні вечори, зустрічі з носіями мови, виставки. 
 
Центр знаходиться за адресою:
Змієнка Всеволода, 2, ауд. 86. 
Тел:. 7317895 

Веб-сайт: http://garibaldi.onu.edu.ua

Центр історії, мови та культури Південно-Африканської Республіки

У грудні 2006 року Почесне консульство ПАР в м. Одесі за підтримки Посольства ПАР в Україні, відкрило південно-африканський культурний центр на історичному факультеті Одеського Національного університету, з метою ознайомлення студентів університету з історією, культурою, традиціями різних племен і народностей ПАР, туристичної привабливістю, флорою та фауною Південної Африки, політикою і конституцією ПАР, а також для розвитку наукових, культурних і дружніх відносин між студентами України та Південної Африки.
 
За 9 років у центрі було проведено ряд заходів:
 
  • Конкурси з врученням дипломів переможцям на тему "Англо-бурські війни, участь українців у визвольній боротьбі бурів".
  • Зустрічі студентів з Послами ПАР в Україні на різні теми у 2007, 2008, 2009, 2010, 2013 рр.
  • Зустрічі студентів з Почесним консулом ПАР в Одесі у 2006, 2009, 2012 рр.
  • Тематичний вечір, присвячений року Нельсона Мандели в Україні з демонстрацією фільму про нього "Серце віддане людям" заслуженої журнелісткі України Марини Жуковської у 2014 р.
  • Участь активу центру у заходах, що проводяться Почесним консульством ПАР в Одесі.
  • Участь у виставках малюнків дітей ПАР, "Ах, Африка", на шкурах тварин, фотовиставці А. Киричко "Дика Африка" і малюнків дітей реабілітаційного центру "Будинок з Ангелом".
 
За розвиток дружніх і культурних відносин між Україною та ПАР і за допомогу в роботі культурного центру декан історичного факультету Одеського Національного університету пан В.Г. Кушнір був нагороджений Почесною грамотою Посольства ПАР в Україні в червні 2014 року.

Центр китайської культури та мови

У грудні 2012 року  Товариство українсько-китайської дружби і Одеський національний університет імені І.І.Мечникова за підтримки Генерального консульства Китайської Народної Республіки в Одесі відкрили центр китайської культури та мови з метою ознайомлення студентів університету і мешканців Одеси з історією, культурою, традиціями різних народностей, туристичної привабливістю, флорою та фауною КНР, а також для розвитку наукових і культурних відносин між студентами двох країн.

З моменту створення на базі центру було проведено ряд заходів: 

  • за сприяння Генерального консульства КНР в Одесі проведено фотовиставку, присвячену історії, культурі, сучасному життю Китаю;
  • у 2013 році перший етап всеукраїнського конкурсу на краще виконання китайських пісень «Велика стіна»;
  • делегація Одеського національного університету імені І.І.Мечникова відвідала КНР, де провела переговори з представниками ряду провідних вищих навчальних закладів, а також з керівництвом Державної канцелярії КНР з розповсюдження китайської мови за кордоном (HANBAN);
  • у грудні 2014року святковий концерт, присвячений другій річниці початку роботи центру, на якому були присутні Генеральний консул КНР в Одесі, представники китайської дипломатичної установи.

Під час навчання студенти:  

  • за підтримки Генерального консульства КНР в Одесі, Товариства українсько-китайської дружби активно долучаються до проведення заходів китайської культури, святкових концертів;
  • мають можливість вивчати китайську мову з викладачами із Китаю;
  • починаючи з 2013 року за підтримки Народного уряду провінції Шаньдун кращі студенти мають можливість виїжджати для вивчення китайської мови в одному з вищих навчальних закладів КНР.

Центр знаходиться за адресою:

Французький бульвар, 24/26, ауд. 310. 

Веб-сайт: http://chinese-center.onu.edu.ua       

Центр польської мови і культури

Центр польської мови і культури було відкрито у 2007 році для забезпечення ефективного вивчення польської мови на відкритій у 2004 році спеціалізації «Польська мова» для студентів філологічного факультету (на відділенні «Українська мова та література», а з 2007р. – на відділенні «Російська мова та література») за сприяння генерального консульства Республіки Польща в Одесі при кафедрі слов’янського мовознавства.

Сформовано бібліотеку полоністичної літератури, що складається з підручників для вивчення сучасної польської мови, посібників, лексикографічної літератури, художніх творів польською мовою. Значну частину підручників, посібників, наукової літератури польською мовою передано до фондів Наукової бібліотеки ОНУ. Кабінет обладнаний технічними засобами (телевізори, комп’ютер, магнітофон).

Зараз уся література і технічні засоби використовуються при проведенні занять з сучасної слов’янської мови (польської) на 2,3 курсах.

Кафедра підтримує зв’язки з Жешувським університетом, наші науковці беруть участь у наукових конференціях, друкуються у збірнику «Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. Seria Filologiczna. Glottodydaktyka», а проф. ВОЙЦУВА О.А. з 2014р. по теперішній час є рецензентом цього збірника.

Центр турецької культури та мови

Зацікавленість студентів-міжнародників сучасною Туреччиною, як добрим сусідом та стратегічним партнером України, її культурою, національними традиціями, звичаями та обрядами сприяла започаткуванню у 1996 році на кафедрі міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова викладання турецької мови. 

Восени 2003 року за підтримки турецької організації ТІКА було створено Центр турецької мовита культури. А у лютому 2012 року в новому корпусі відбулося відкриття другого кабінету цього Центру. Вивчення ведеться за курсами,розробленими викладачами-науковцями кафедри міжнародних відносин: 

  • “Теоретична граматика”, 
  • “Розмовна практика”, 
  • “Лінгвокраїнознавство Туреччини”, 
  • “Історія та культураТуреччини”, 
  • “Політична система таполітичні реалії Турецької Республіки”,
  • “Основи ділової комунікації”, 10 годин на тиждень. 

Сьогодні колектив викладачів включає 6 українських викладачів постійного складу (к. філол. н., доц. Е. Х. Мініахметова; ст.викладач Х. К. Мініахметов; ст. викладач Є. В. Габер; ст. викладач Г. І. Шаглі; ст. викладач К. І. Відімська; викладач Ю. М. Тарасюк), а також викладачів турецької мови та літератури, які регулярно приїжджають з Туреччини, що надає неоціненну можливість спілкуватисяз носіями мови.

На кафедрі активно проводиться науково-дослідницька робота, викладачами кафедри було опубліковано десятки наукових статей з широкого кола питань турецької філології, тюркології та сходознавства. Зокрема, видано 4-томний навчальний посібник з турецької мови(автор Е. Х. Мініахметова), а також збірник наукових статей з проблем сучасної зовнішньої політики Туреччини(Габер Є., Воротнюк М., Волович О.) 

Щороку кількість студентів, які вивчають турецьку мову, налічує близько150 осіб. 

Під час навчання студенти: 

  • беруть участь і демонструють високі досягнення на Всеукраїнських олімпіадах з турецької мови;  
  • активно долучаються до проведення заходів турецької культури, святкових концертів, роботи промислових і торгівельних виставок за участю представників провідних турецьких компаній.

Завдяки високому рівню володіння турецькою мовою наші випускники успішно працюють:

  • в структурі МЗС в м. Києві та регіонах;
  • в дипломатичних представництвах України за кордоном та Туреччини в Україні;
  • в великих та середніх приватних підприємствах, турецьких компаніях та організаціях;
  •  на курсах турецької мови та в бюро перекладів.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Змієнка Всеволода, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top