Центр досліджень новогрецької мови і культури

Центр досліджень новогрецької мови та культури є науковим структурним підрозділом факультету міжнародних відносин, політології та соціології, координованим викладачами новогрецької мови кандидатом педагогічних наук, доцентом О.В. Сніговською, старшим викладачем А.В. Малахіті, кандидатом політичних наук, старшим викладачем О.В. Петковою для наукової (науково-дослідної, науково-методичної, науково-організаційної, науково-педагогічної) та експертно-аналітичної діяльності у сфері вивчення новогрецької мови, просування інтересів і налагодження контактів з Республікою Греція і Республікою Кіпр як зі стратегічними і економічними партнерами України, а також вивчення багатовікової культури еллінів і кіпріотів, їхніх національних традицій, звичаїв та обрядів тощо.

Урочисте відкриття Центру досліджень новогрецької мови та культури (ЦДНМК) відбулося в лютому 2013 р. на базі Інституту соціальних наук (нині ФМВПС) ОНУ імені І.І. Мечникова. За підтримки Генерального Консульства Греції в Одесі, Міністерства Освіти і Релігії Греції, Філіалу Грецького фонду культури в Одесі і спонсорської допомоги Президента благодійної організації «Фонд Бумбураса» за сумісництвом Почесного консула Греції в Криму пана Пантеліса Бумбураса Центр був забезпечений бібліотекою, меблями, оргтехнікою, інтерактивною дошкою, картами та іншим необхідним для ефективного функціонування приладдям.

Починаючи ще з 1996 року, наполегливою працею викладачі формували серед здобувачів вищої освіти зацікавленість до вивчення новогрецької мови, історії й культури, яке ведеться за розробленими і затвердженими керівництвом кафедри міжнародних відносин ФМВПС курсами і аспектами, як-от: «Країни-засновниці Європейської Спільноти», «Дипломатична термінологія», «Греки України», «Лінгвокраїнознавство Греції та Кіпру», «Історія і культура Греції та Кіпру», «Основи ділової комунікації», «Іноземна мова у дипломатичній практиці та міжнародному спілкуванні» тощо.

Центр, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює також наукове співробітництво з навчальними закладами, організаціями та фондами України і зарубіжних країн, організовує та бере участь у підготовці наукових і культурних заходів, зокрема науково-практичних конференціях, семінарах, творчих конкурсах серед молоді, літературних вечорах із метою пропагування діяльності ЦДНМК і впровадження результатів наукових досліджень та розробок у навчальний процес ОНУ імені І.І. Мечникова.

Однією з провідних частин наскрізної практичної підготовки здобувачів вищої освіти є комплексна виробнича практика студентів ОК рівня «бакалавр», координована ЦДНМК. Завдяки високому рівню підготовки з новогрецької мови, історії і культури Греції та Кіпру випускники – фахівці з міжнародних відносин успішно працюють у структурі МЗС України, Генеральному консульстві Грецької республіки в м. Одеса, в Апараті міської ради та її виконавчого комітету, в Одеській державній адміністрації, різних бюро перекладів, авіа- і крюїнгових компаніях, туристичних агенціях, грецьких приватних підприємствах тощо.

ЦДНМК протягом багатьох років активно співпрацює з Міністерством Освіти і Релігії Греції, зокрема з Офісом координації з питань освіти і викладачами новогрецької мови, акредитованими для роботи за кордоном. За роки існування Центру, ФМВПС приймав численні делегації, організовував обговорення за круглим столом, модерував телемости і лекції провідних фахівців різних сфер, зокрема цілої низки Генеральних консулів Греції в Одесі, Аташе з торговельно-економічних питань, Морських Аташе Греції в Одесі, координаторів із питань освіти Міністерства Освіти і Релігії Греції, успішних греків-підприємців, представників туристичних агенцій та інших.

Центр досліджень новогрецької мови і культури

«Українські виміри Кавафіса» – проєкт, створений у колаборації з А. Савенко, кандидатом філологічних наук, доцентом, зав. кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики КНУ імені Т.Г. Шевченка, директором Центру елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького, головою української секції «Міжнародного товариства друзів Нікоса Казандзакіса» (Філіал ГФК в Одесі, 30 листопада 2018 р.).

Центр досліджень новогрецької мови і культури

Візит Повноважного Міністра 2-го рангу Генерального консула Греції в Одесі Алексіоса Маріоса Ліберопулоса (13 лютого 2019 р.).

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top