Наукова діяльність

Кафедра загальноправових дисциплін та міжнародного права здійснює активну науково-дослідну роботу через підготовку докторських та кандидатських дисертацій, публікацій у наукових журналах та збірниках. Кафедра бере участь у всеукраїнських та міжнародних наукових заходах, виступаючи як організатор і співорганізатор наукових конференцій та круглих столів. Окремо слід виділити такий напрямок наукової діяльності, як надання наукових консультацій та експертиз за запитом Міністерства юстиції України, депутатів Верховної Ради України та інш.

До наукової роботи активно залучаються студенти, які під керівництвом викладачів кафедри беруть участь в різноманітних конференціях, готують самостійно та спільно з викладачами кафедри наукові статті у вітчизняних фахових та інших виданнях.  Під керівництвом викладачів кафедри студенти неодноразово брали участь у різних наукових конкурсах та проектах. Наприклад, у 2021 р. конкурсна робота студентки 1 курсу магістратури ЕПФ спеціальності 081 Право  Карлюги Є. за темою Роль «м’якого права» в формуванні міжнародного права охорони навколишнього середовища”  була обрана для захисту на Підсумковій науково-практичній конференції ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Міжнародне право», який проводив  Сумський державний університет у квітні 2021 р. ( науковий керівник – доц. Нігреєва О. О.).  

З 2019 р. на кафедрі діє постійний студентський науковий гурток з актуальних проблем міжнародного публічного та міжнародного приватного права (робоча мова: англійська) під керівництвом доц. Стрельцової Є. Д. та доц. Нігреєвої О. О. 

В 2018 році за результатами виконання наукової теми кафедри “Особливості та тенденції правотворчості в умовах трансформації суспільства”( строк виконання: 2014-2018; державний реєстраційний    номер 0113U003317, науковий керівник – докт. філософ. наук, канд. юрид.наук, професор Плавич В. П.) було видано кафедральну колективну монографію Формування і розвиток правотворчості в умовах трансформації суспільства: монографія / за ред. д.філос. наук, к. ю.н., професора В. П. Плавича. Одеса: Фенікс, 2018. 348 с.

 Серед індивідуальних монографій слід виділити:

  • Стрельцова Є. Д. Уніфікація міжнародного права та її вплив на національне законодавство: монографія. Одеса: Видавничий дім “Гельветика”. 2019. 522 с.
  • Плавич В. П. Проблеми сучасного праворозуміння: теоретико-методологічний та філософсько-правовий аналіз: монографія. Одеса: Астропринт, 2011.
  • Бачур Б. С. Інститут земельних відносин у цивільному звичаєвому праві України в X– середини XIXст.: монографія. Одеса: Вид-во Одес.юрид.ін-ту ХНУВС, 2008. 206 с.

Поточна тема НДДКР кафедри №309 «Національна правова система України: сучасний стан, тенденції та напрями розвитку», затверджена Наказом ОНУ імені І.І. Мечникова №1304-18 від 16.07.21, номер державної реєстрації  0121U112814. Терміни виконання: початок -  01.07.2021; закінчення – 31.12.2025.

Науковий керівник НДДКР : завідувачка кафедри, д.ю.н.  Стрельцова Є. Д.

Відповідальний виконавець: доцент, к.ю.н. Нігреєва О. О.

Основні перспективні напрями досліджень у межах кафедральної теми полягають у наступному:

  • Загальнотеоретичні та історико-правові дослідження розвитку концепції правової системи в ракурсі національного та міжнародного права. Вивчення закономірностей формування та становлення національної правової системи України та її місця у генезісній структурі національних правових систем.
  • Дослідження стану та напрямів розвитку національної правової системи України в сучасних умовах інтеграційних процесів.
  • Дослідження проблем правотворчості, правореалізації та правотлумачення в межах національної правової і міжнародної правової систем.
  • Дослідження проблем взаємодії національної правової системи України з міжнародною правовою системою (на рівні нормативних компонентів; на рівні інституціональної взаїмодії; на рівні ідеології та правосвідомості).
  • Дослідження проблем та перспектив трансформації національної правової системи України в умовах зближення з європейською правовою системою.

Лише за результатами виконання першого етапу наукової теми (01.07.2021 – 31.12.2022) викладачами кафедри було підготовлено: розділ в колективній монографії (за кордоном), 1 енциклопедію (у співавторстві), 1 статтю у журналі, що входить до наукометричної бази даних Scopus; 10 статей - у виданнях, що включені до переліку наукових фахових видань України категорії Б та входять до наукометричної бази даних Index Copernicus та 16 тез доповідей та публікацій у інших виданнях, з них - 2 статті і 3 тези доповідей аспіранта кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права та 4 тези доповідей за участю студентів; 8 методичних рекомендацій до вивчення навчальних дисциплін.

Протягом 2021 року кафедрою було проведено наступні наукові заходи:

  • засідання підсекціі “Проблеми теорії, історії держави і права та міжнародного права” 76-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників економіко-правового факультетеу Одеського національного університетеу імені І. І. Мечникова (24 – 26 листопада 2021 р., м. Одеса, ОНУ імені І. І. Мечникова) ( “Викладацька конфер.2021” та “Програма виклад.конфер.2021);
  • засідання підсекції “Актуальні проблеми теорії, історії держави і права та міжнародного права” 77-ї конференції студентів, аспірантів і здобувачів ЕПФ Одеського національного університетеу імені І. І. Мечникова (26 квітня 2021 р., м. Одеса, ОНУ імені І. І. Мечникова) ( “Студ. конфер Фото”; Висновок Студ.конф.2021”; “Програма студ. конф 2021);
  • засідання розширеного науково-методологічного семінару кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права за участі колег з кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Із доповіддю під назвою «Склад воєнних злочинів проти довкілля у міжнародному кримінальному праві: проблемні питання» виступила аспірантка кафедри Садова Тетяна (8 грудня 2021 р.; наук. керівник − к.ю.н., доц.  Нігреєва О.О.) (лінк до файлів: “Семінар Садова 2021; “Інфо про семінар_08.12. 21” );
  • три засідання наукового студентського англомовного гуртка з проблем міжнародного публічного та міжнародного приватного права. Теми засідань: Міжнародний арбітраж з публічних та приватних міжнародних спорів” ( 20 травня 2021 р.); “Регулювання Інтернету в міжнародному публічному та міжнародному приватному праві” (27 жовтня 2021 року) та “Права дітей за міжнародним правом” (15 грудня 2021 р.) 

Під керівництвом завідувачки кафедри д.ю.н. Стрельцової Є. Д. у 2021 році захищено 2  дисертації:

  • на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 Право за темою «Визнання та виконання іноземних арбітражних рішень: теоретико-прикладні засади», виконану Коч О. В. Захист відбувся на засідання разової спеціалізованої вченої ради ДФ 41.051.012 у ОНУ імені І. І. Мечникова 25 червня 2021 р.; (Захист Коч)
  • на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право за темою «Уніфікація норм про морські вантажні перевезення в міжнародному приватному праві», виконану Покорою І. Є. Захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.03 в НУ «Одеська юридична академія» 12 травня 2021 р.(Захист Покора)

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top