Протягом жовтня та листопада 2024 року здобувачі спеціальності «Міжнародні економічні відносини» та інших спеціальностей факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ мали унікальну можливість відвідувати лекції та тренінги від провідних фахівців Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні.
У рамках співпраці з EUBAM здобувачі поглибили свої знання з актуальних питань європейської інтеграції, регіональної стабільності, міжнародної торгівлі та митних правил.

Зокрема, відбулися такі заходи:

1 листопада 2024 року відбулося засідання науково-методологічного семінару кафедри політології на тему «ХХІ століття: до нового Вестфальського миру». Доповідач, д.філософ.н., проф. Василь Попков звернув увагу на  актуальність проблеми для сучасного світового політичного процесу, а також зосередив увагу на тенденції розвитку світової політики в умовах появи нових викликів. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти спеціальності «Політологія», які прийняли активну участь в обговоренні теми.

29 жовтня 2024 року студенти 3-го курсу спеціальності "Міжнародна економіка" на чолі зі стейкхолдером Ольгою Копиловою відвідали захід Національного банку України.

30 жовтня відбувся передзахист випускних кваліфікаційних робіт у здобувачів другого курсу магістерської програми "Політологія". Можна зазначити, що передзахист магістерських робіт засвідчив зацікавленість здобувачів у складних дослідницьких проблемах. Передзахист є важливим етапом для всіх здобувачів, оскільки він ілюструє дослідницький прогрес і надає можливість отримати цінні поради та настанови від членів комісії. Ми бажаємо нашим магістрам успіхів у їхній подальшій роботі та з нетерпінням чекаємо на їхній фінальний захист.

18 жовтня 2024 року завершився тиждень міжнародного віртуального обміну у межах міжнародного проекту CLUVEX, у якому прийняли участь здобувачі бакалавріату 1-4 курсів, зокрема студенти спеціальності Міжнародні економічні відносини ФМВПС ОНУ. Проект об'єднав здобувачів з Вірменії, Данії, Фінляндії та України.

Учасники розробили та презентували свої індивідуальні «кліматичні горизонти» шляхом дослідження світу з різних поглядів та отримали безцінний досвід міжнародного спілкування. Після успішного захисту, здобувачі отримали сертифікати.

IMG 3390

16-18 жовтня відбулися Una4UA2 Una Europa Days на базі Faculty of International and Political Studies Jagiellonian University у Kraków. В рамках проєкту науковою спільнотою розглядалися перспективи євроінтеграції України в умовах війни, відбулися дискусії та обмін думками з колегами. Доцентка кафедри політології Ірина Милосердна та доцентка кафедри міжнародних відносин Ганна Грабіна працювали у складі делегації з 28 учасників університетів України: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Житомирський державний університет імені Івана Франка. Окрема вдячність організаторам заходу Dean of the Faculty of International and Political Studies dr hab. Piotr Bajor, International Relations Office Jagiellonian University Katarzyna Włodkowska-Łoziak та викладачам dr Olesia Tkachuk, dr. Iryna Polets-Gerus Uniwersytet Jagielloński, які також дали можливість більше дізнатися про діяльність Ягеллонського університету та Студій Польсько-Українських. Щиро вдячні міжнародному відділу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за можливість прийняти участь у такому заході.

Вітаємо першокурсника Расула Гулієва зі спеціальності Міжнародні економічні відносини (МЕВ), який здобув блискучу перемогу на міжнародних змаганнях з боксу, представляючи Україну. Його професіоналізм, сила духу та рішучість стали ключовими факторами у виграші поєдинку, що забезпечив перемогу української збірної.

Ця перемога не лише підкреслює високий рівень підготовки спортсменів університету, але й надихає молодь на нові досягнення в спорті та навчанні.

Вітаємо Расула та бажаємо йому подальших спортивних і академічних успіхів!

23 вересня відбувся щорічний фестиваль першокурсників "Mechnykov Start Fest", який зібрав нових студентів університету для знайомства та командної роботи. Програма фестивалю була насиченою та різноманітною, зосередженою на тімбілдінгу, інтелектуальних і спортивних випробуваннях.

На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю: Kateryna Vakarchuk, Voto latinoamericano en la ONU sobre la Planta Nuclear de Zaporiyia I (Video),

https://www.martinoticias.com/a/398142.html

Voto latinoamericano en la ONU sobre la Planta Nuclear de Zaporiyia II (final)

https://www.martinoticias.com/a/398913.html

Вітаємо студента 3го курсу спеціальності "Міжнародні економічні відносини" Владислава Шведу з блискучою перемогою на чемпіонаті України з карате! На цих вихідних у Києві відбувся національний чемпіонат, де Владислав став чемпіоном України у ваговій категорії до 75 кг серед молоді до 21 року.

Ця перемога є яскравим підтвердженням його наполегливої праці, самовідданості та високого рівня спортивної підготовки. Від імені Університетської спільноти щиро вітаємо Владислава з цим досягненням та бажаємо подальших успіхів як у спорті, так і в навчанні!

shved ch

18-20 червня відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачами спеціальності 052 «Політологія». 

Під час захисту були представлені наукові проєкти з різних тем, які знаходяться в «фокусі» політологічних досліджень. Рівень робіт та захист проєктів відзначалися високою якістю наукового викладу та викликали жваві дискусії серед членів екзаменаційної комісії та всіх присутніх. Здобувачі демонстрували свій ораторський талант, а також рівень володіння матеріалом. Написання та захист кваліфікаційних робіт стали перевіркою того, які компетенції сформувалися у здобувачів за період навчання в університеті. 

Ми вітаємо випускників із вдалим завершенням першого етапу на шляху до успішної кар'єри та від щирого серця бажаємо їм міцного здоров'я, щастя і величезних успіхів у досягненні поставлених цілей та чекаємо в магістратурі! 

unnamed

31 травня 2024 р. на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбулась друга міжнародна науково-практична конференція “Соціально-економічний та політичний розвиток країн в умовах глобальної нестабільності». У конференції взяли участь понад 100 науковців та здобувачів вищої освіти з Сінгапуру, Гонконгу, Грузії та України.

18.04.2024 здобувачі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини мали честь зустрітися із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгії в Україні. Цей захоплюючий захід приурочений до довгострокової співпраці між нашим університетом та посольством Бельгії. Студенти отримали неймовірну можливість почути про важливі аспекти бельгійсько-українських відносин, обмінятися думками та задати запитання нашому шановному гостю. Посол Пітер Ван Де Вельде поділився своїм глибоким розумінням політичної та економічної ситуації в Україні та ролі Бельгії в підтримці нашої країни на шляху до Європейського Союзу та післявоєнного відновлення. Він наголосив на важливості активної участі молодого покоління в державному будівництві та заявив, що студенти є гарантом майбутніх змін у світі.

На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю: Olga Brusylovska, Iryna Maksymenko “Informe Especial sobre votación de Cuba, Venezuela y Nicaragua entre 2014 - 2023 (Parte I)”.

19 квітня відбулася онлайн-зустріч представників академічної спільноти університетів-партнерів, стейкхолдерів, здобувачів для обговорення проєктів трьох Освітніх програм «Політологія» за спеціальністю 052-«Політологія» ПЕРШИМ (бакалаврським) рівнем освіти (гарант д.політ.н, професор Марія МІЛОВА); ДРУГИМ (магістерським) рівнем освіти (гарант к.політ.н., доцент Олег ХОРОШИЛОВ); ТРЕТІМ (освітньо-науковим) рівням освіти (гарант д.політ.н., проф Світлана КОЧ).

Під час обговорення звернули увагу на такі критерії якості освітньої програми:

  • доцільність розподілу кредитів для опанування освітніх компонентів та забезпечення програмних результатів навчання;
  • організація навчання через дослідження;
  • якість практичної підготовки;
  • відповідність освітніх програм та освітньо-наукової програми сучасним тенденціям ринку праці.

02 квітня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбувся захист курсових робіт здобувачів 2-го курсу.

Слід визнати, що для здобувачів це був перший досвід написання та захисту курсової роботи, і водночас стало можливістю перевірити себе в науковій діяльності. Здобувачі демонстрували гарне розуміння вивчених тем та вміння аналізувати інформацію про об'єкти дослідження та наочно представляти результати роботи, намагалися довести обґрунтованість своїх висновків та аргументувати свою наукову позицію.

Вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності! 

29 березня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбулася установча конференція Асистентської практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 року навчання спеціальності 052 «Політологія» денної форми навчання, яка буде проходити з 01.04.2024 по 05.05.2024 року. 

Оскільки в магістратурі  здійснюється підготовка магістрів не лише до дослідницької, але й до викладацької діяльності у закладах вищої освіти, планом навчання передбачено оволодіння здобувачами викладацькими навичками під час проходження асистентської практики, базами якої є кафедри університету. 

Під час установчої конференції здобувачів ознайомили із програмою асистентської практики, а також обов’язками здобувачів щодо її проходження. Учасники конференції розглянули вимоги та правила оформлення звітної документації, а також отримали відповіді на питання, які виникли в процесі обговорення.

Захід було організовано за спільного задуму ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Громадської організації «Інститут світової політики», Волинського обласного відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Вітаємо команду здобувачів вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» з ІІ місцем на конкурсі етичних дилем в сфері фінансів та інвестицій від CFA Society Ukraine. З різницею лише в один бал від першого місця наші студенти продемонстрували високий рівень отриманих знань і проявили свої вміння та навички з вирішення етичних дилем, з якими стикаються професіонали фінансового та інвестиційного ринків.

Дякуємо випускникам спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Євгенію Буковському та Нікі Кочарян, які активно долучилися до підготовки студентської команди.

Склад команди: Уляна Полупанова (капітан), Владислав Шведа, Олена Паламарчук, Семенов Ілля, Оранський Олександр.

Ментор: доцент кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин, к.е.н., доц. Цевух Ю. О.

На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю:

Kateryna Vakarchuk, Maiia Nikolaieva «Cuba, una pieza clave en la propaganda de Rusia contra Ucrania», https://www.martinoticias.com/a/cuba-una-pieza-clave-en-la-propaganda-de-rusia-contra-ucrania/384175.html

Центр Віллі Брандта організував воркшоп «Спірна солідарність: сприйняття та ставлення до війни Росії проти України в Латинській Америці та Європі». Захід відбувся 12 березня 2024 року в гібридному режимі англійською мовою, присвячений другій річниці початку російської агресії проти України. На воркшопі були обговорені питання ставлення європейських країн та Латинської Америки до війни в Україні. У роботі воркшопу взяла участь співробітниця ОЦДД Катерина Вакарчук.

26 березня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбувся захист курсових робіт здобувачів 3-го курсу. Під час захисту здобувачі презентували свої дослідження з різних актуальних тем політичної науки та надали вичерпні відповіді на всі запитання.

Вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності!

Здобувачі першого освітнього рівня спеціальності 052 Політологія продовжують активно навчатися в ОСВІТНЬОМУ ЦЕНТРІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ. 

18 березня 2024 року на платформі «Zoom» Освітній центр Верховної Ради України провів відкритий урок, на який були запрошені студенти 2-го курсу навчання, які вже навчалися в Центрі на курсі «Майбутніх державотворців» (13 жовтня – 15 грудня 2023 р.)

Лектори: Перший заступник Голови ВРУ Олександр КОРНІЄНКО і відомий український історик Олександр КУЧЕРУК. 

Мова йшла про ті історичні події та історичні постаті, завдяки яким УЦР змогла існувати. Також обговорювались причини і наслідки утворення УЦР. 

Розглядалися питання становлення українського парламентаризму загалом і феномен українського парламенту часів УЦР. 

18 березня 2024 року відбулося засідання науково-методологічного семінару кафедри політології на тему «Світ-системний аналіз як метод дослідження глобальних політичних процесів». Доповідач, д.філософ.н., проф. Василь Попков звернув увагу на сутність проблеми та її актуальність для сучасних світових політичних процесів. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти спеціальності «Політологія», які прийняли активну участь в обговоренні теми.

title_674f48c994d0b4229667971733249225
title_674f48c994d1118532363861733249225

3 березня здобувачі 4 курсу спеціальності 052 - Політологія факультету міжнародних відносин, політології та соціології розпочали проходження Виробничої практики, яка є невід’ємною частиною учбового процесу та можливістю знайомства з діяльністю всеукраїнських аналітичних центрів, ЗМІ та політичних партій. Виробнича практика націлена на набуття здобувачами практичних навичок, фахових компетенцій і є важливою сходинкою в освоєнні професії. Серед баз виробничої практики цього року є: Одеська територіальна організація політичної партії «Європейська Солідарність», Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», БО «Благодійний фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», ГО «Інститут політичної інформації», Телерадіокомпанія «ГРАД».

Сторінка 1 із 5

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top