Відгуки випускників кафедри політології

ПАВЛО КОЛОТВІН

Випускник 2010 року. 

Кандидат політичних наук.

Досвід роботи:

Голова ГО «Інститут політичної інформації»;

Учасник проекту «Team Europe» Представництва ЄС в Україні;

Засновник видання «Іnformer.od.ua.»

Офіцер ЗСУ. Начальник відділення комунікацій окремої бригади берегової оборони Корпусу морської піхоти.

Якщо ви прагнете здобути гуманітарну освіту в Одесі, політичні науки стануть найкращим вибором. Вони допомагають глибше зрозуміти, як функціонує суспільство та які механізми визначають державну політику.

Ця спеціальність розвиває критичне мислення, навчаючи аналізувати інформацію та формувати її. Випускники політичних наук мають широкі кар’єрні перспективи – від дипломатії до аналітики в міжнародних організаціях, політичних комунікаціях, журналістиці, а також у сфері державного управління. Крім того, їхні навички затребувані в армії, зокрема в напрямках оперативного та стратегічного планування, інформаційної безпеки, морально-психологічного забезпечення. У сучасному світі знання політичних процесів не лише допомагає адаптуватися до змін, а й дає можливість активно впливати на них.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


МАРИНА МІТЄВА

Випускниця 2011 року

Генеральне консульство КНР в Одесі

Я щиро раджу всім, хто цікавиться історико-політичними питаннями, географією, плюралізмом та трансформаційними процесами в суспільствах та державах, вступати на спеціальність «політологія». Це об’ємна та фундаментальна освіта, яку ви зможете застосувати в багатьох сферах життя.

Можу відмітити, що за роки навчання я розширила та систематизувала свої знання, розвинула та відпрацювала навички комунікації, навчилась критично мислити та здобула реальну можливість для реалізації себе.

А ще знайомство та можливість співпраці з відданими своїй справі викладачами – стало чудовим бонусом, який я отримала під час навчання. Спілкування з такими людьми залишає глибокий слід в свідомості та спонукає до постійного розвитку.

Звісно, все залежить від цілеспрямованості та інтересів, але студенти кафедри політології матимуть цікаве навчання, безліч практики на різноманітних семінарах, конференціях, подіях, дотичних до політичного життя країни і як результат – насичене професійне життя, адже отримані знання можна реалізувати в різних сферах: журналістика, аналітика, державна і дипломатична служби, викладання.

Мій досвід роботи в Генеральному консульстві КНР в Одесі став можливим завдяки освіті та навичкам, які я отримала і розвинула, будучи студенткою кафедри політології.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


ЮЛІЯ СЕРБІНА

Випускниця 2007

аналітик, експерт з розвитку громад

Досвід роботи: фахівець з більш ніж 15-річним досвідом у сфері прикладного політичного аналізу, стратегічних комунікацій, стратегічних рекомендацій і звітуванні, адвокації, побудові і управлінні партнерствами між акторами у сфері безпеки і верховенства права і громадянським суспільством, проєктному менеджементі.

В 2010 – 2015 рр. працювала на посаді Старшого наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень (регіонального філіалу в м. Одесі), де займалась аналізом безпеки на Півдні України і в чорноморському регіоні.

В 2015 – 2017 рр. була головою соціально-політичних програм в ГО «Сприяння міжкультурному співробітництву» і керівницею напряму з прав людини в неурядовому аналітичному центрі «Рада зовнішньої політики «Українська призма». Між 2014 – 2017 рр. працювала як консультант в проєктах ООН, ОБСЄ, USAID з тематики доброчесності виборчого процесу, виявлення і трансформації конфліктів, прав меншин, розвитку громадянського суспільства.

Впродовж 2017 – 2023 рр., під час роботи на посаді радниці з питань прав людини, громадянського суспільства, гендерних питань в Консультативній місії ЄС з реформи цивільного сектору безпеки, сприяла побудові регіональних діалогових платформ між правоохоронними органами як на центральному, так і на регіональному рівнях майже по всій країні. Основним фокусом цих партнерств було подолання домашнього та ґендерно-зумовленого насильства, зміцнення безпеки і доброчесність виборчого процесу, консультаційні платформи між громадянським суспільством і головними управліннями Національної поліції в регіонах. Зробила внесок у відкриття регіональних офісів Місії в Одесі (2018 р.) і Маріуполі (2020 р.), реалізувала проєкт із відкриття модельної виборчої дільниці на базі ДоНДУВС і проведенню тренінгу для тренерів (у співпраці з ОПОРою) із ролі Національної поліції у забезпеченні дотримання виборчого законодавства. Отримала відзнаку Голови Місії «За внесок у відкриття Офісу Місії в Маріуполі і організацію візиту Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки» (2020 р.).

Моя поточна посада експертки з розвитку громад в UNDP Україні, в портфоліо з Інклюзивного розвитку, відновлення і розбудови миру полягає в координації проєктів, метою яких є побудова партнерств між державним і приватним сектором, громадянським суспільством задля відновлення громад і зміцнення їх резільєнтності.

З впевненістю можу сказати що диплом магістра політології Інституту соціальних наук ОНУ імені І.І. Мечникова завжди давав мені можливість почуватись впевнено як на посадах в міжнародних організаціях, так і під час професійних стажувань (як-то в штаб-квартирі Міжнародної фундації виборчих систем, 2015 р.) чи під час проходження лідерських навчальних програм (Лідерська академія розвитку від Центру демократії, розвитку і верховенства права Стенфордського університету під керівництвом Ф. Фукуями).

Глибока теоретична підготовка у сфері політичних наук і суміжних дисциплін, мудре наставництво наукової керівниці, яка поєднала мій тогочасний науковий інтерес із її спеціалізацією, обходячи слідування кон’юнктурі ринку виборчих технологій, слідування концепції навчання впродовж життя, оточення і вміння будувати команди, забезпечили адаптивність до висококонкурентного ринку праці як в Україні, так і за її межами.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


ГАННА МУЗИЧЕНКО

Випускниця 1997 р.

Професор, доктор політичних наук.

Заслужений діяч науки і техніки України.

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського Проректор з наукової роботи, 

Пам’ятаю далекий 1992 рік, коли я – випускниця звичайної школи, зробила вибір на користь нової, на той час нікому невідомої спеціальності «Політологія».

Наступні п’ять років навчання на кафедрі політології ОНУ імені І. І. Мечникова справді стали вирішальними не тільки для становлення мене як фахівця в сфері політичних наук, але і як людини, постійно відкритої до пізнання нових викликів. Почуте на одному з перших занять з вуст викладача гасло «Політолог повинен знати і вміти все» стало справжнім девізом по життю, якого і зараз з вдячністю дотримуюся. Це була справжня університетська освіта, яка більша за професію. Це школа життя, зі своїми цінностями, традиціями, моделями поведінки.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


ІВАН КАПСАМУН

Випускник 2008 року

Журналіст, політичний аналітик

Зацікавленість історією та політикою в шкільні роки зумовила мій вибір в отриманні вищої освіти, яку я здобув в ОНУ ім. І.І. Мечникова. Навчання на кафедрі політології Інституту соціальних наук стало кроком в доросле життя знань. Головним для мене було – отримати інструменти в пізнанні політології. Як казали нам тоді наші розумні та досвідчені викладачі: «Одна з основних задач – навчити вас вчитися». Наскільки це вдалося? Університет таку можливість надав, а результат вже залежав від здібностей та бажання кожного.

Я вдячний за той спектр гуманітарних знань, який здобув на кафедрі політології, за теоретичні та практичні заняття, за можливість зустрічатися з різними людьми, що зрештою визначило мою професійну діяльність після закінчення ВНЗ. Спочатку я став оглядачем, а потім і редактором відділу політики всеукраїнської газети «День» у Києві. Це окрема велика глава в моїй біографії, яка по факту розпочалася з універу. Зі своїм майбутнім головним редактором Ларисою Івшиною я познайомився завдяки запрошенню студентів на її зустріч нашого викладача Василя Попкова... В «Дні» пропрацював солідні 14 років. А далі велика війна, служба в армії, поранення…

Враховуючи постійну політичну турбулентність в Україні, формування політичних інститутів, становлення громадянського суспільства, а особливо – темні часи для країни в останні роки, якісна освіта в області політичної науки вкрай актуальна. Це важливо не тільки для тих, хто здобуває відповідні знання, а й для тих, хто через фахівців споживає їхній результат. Історія викладання та підготовка політологів Одеським університетом свідчить про те, що заклад у повній мірі справляється із своєю задачею.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


ВЕРОНІКА КИРИЛЕНКО

кандидат політичних наук

Випускниця 2008 року

Журналіст, The New American magazine (USA), політичний аналітик.

Час навчання на кафедрі політології, а також час, проведений під час написання моєї дисертації «Сучасна політична міфотворчість як технологічний чинник політичних процесів» на кафедрі історії та світової політики, були безцінними для мого становлення не тільки як професійного журналіста, а й як критично мислячої людини. Викладачі кафедр були для мене не лише джерелом знань, а й моделями етики, дисципліни та працьовитості.

Працюючи більше 10 років у сфері журналістики в США, я можу з упевненістю сказати: без бази знань, отриманих під час навчання в ОНУ, я не досягла б успіху в висвітленні подій внутрішньої та зовнішньої політики та міжнародних відносин: https://thenewamerican.com/author/veronika-kyrylenko/

Я буду нескінченно вдячна викладацькому складу факультету за їхній професіоналізм і, найголовніше, добре, людське ставлення до своїх студентів, що особливо цінно у світі жорсткого розрахунку та миттєвої вигоди.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


ГАННА ТРУШЕВИЧ

Випускниця 2018 року

Доктор філософії за спеціальністю «Політологія»,

політичний консультант

Досвід роботи: помічник-консультант народного депутата України; помічник – консультант секретаря Кіровоградської міської ради; спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Кіровоградської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»; телеведуча політичних програм на телеканалі TTV; політичний консультант депутатів міської та обласної рад, голів ОТГ; викладач кафедри політології ОНУ імені І.І. Мечникова; доцент кафедри соціальної роботи ОНУ імені І.І. Мечникова

Університет надав ґрунтовні та всебічні знання, які стали основою для подальшого навчання та наукової діяльності. ОНУ імені І.І. Мечникова став для мене не лише місцем для здобуття знань, але й справжньою академічною спільнотою, де я мала можливість зануритися в наукову діяльність, обмінюватися ідеями та розвивати критичне мислення. На кафедрі політології працюють викладачі, які не тільки є висококваліфікованими фахівцями, а й видатними науковцями. Викладачі завжди були відкритими до діалогу, підтримували творчий підхід до навчання та надавали безцінні поради, які допомогли мені не тільки в академічному, але й у професійному зростанні.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


ЮЛІЯ ХАЙНАК

Випускник 2021 року

Юрисконсульт, політичний оглядач, волонтер

Вивичення політичних наук на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології було пріоритетним для мене, оскільки дані знання розширюють світогляд та надають більше можливостей для реалізації. Під час навчання брала участь у таких проектах, як літня школа «Перші кроки в «Карпатах» політики», що організована DRI та Радою Європи, надавала консультації щодо політичної діяльності для політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Факел»» та працювала на місцевих виборах у 2020 році у складі дільничої виборчої комісії – все це завдяки практичним знанням та цікавим можливостям, які надає навчання в ОНУ ім. І. І. Мечникова на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології.

На даний момент працюю юрисконсультом, є членом ГО «Плідна праця» та здійснюю волонтерську діяльність у проекті «Небачена сила» (інформаційно-мистецька виставка про ненасильницькі методи спротиву на окупованих територіях).

Тому можу впевнено сказати, що навчання на ФМВПС підходить для тих, хто хоче здобути не тільки теоретичні знання, але й практичні навички аналізу та розуміння політичних процесів, подій і явищ та для отримання практичних інструментів для реалізації амбіцій та кар’єрного зростання у будь-якому середовищі.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


 МИХАЙЛО СІЗОКРИЛОВ

Випускник 2023 року

Здобувач ІІІ рівня освіти за спеціальністю 052 Політологія

Наразі навчаюся на аспірантурі в ОНУ ім. І. І. Мечникова на спеціальності «Політологія». Отримані знання під час навчання на бакалавраті та магістратурі допомогли мені створити певний базис для здобуття професійних здібностей і якостей в майбутній роботі в якості політичного аналітика.

Також здобуті знання, участь у наукових конференціях та наявність великої кількості наукових публікацій допомогли мені успішно поступити у 2024 році до аспірантури на бюджетну форму навчання в умовах достатньо непростого конкурсного відбору, який тобі відбувався

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


ЮЛІЯ СОЛОВЙОВА

Випускниця 2004 року

Правозахисниця, громадська діячка, волонтерка, політичний експерт

Засновниця Благодійного Фонду «Наш дім – Україна»

Досвід роботи: депутат Пісківської територіальної громади Бучанського району Київської області 2016-2020 рр., перший заступник голови Київської обласної партійної організації «ВО «Батьківщина» 2009-2015 рр., помічник народних депутатів України декількох скликань, кандидат в депутати до Верховної ради України.

Політологія та навчання в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова, були моїм свідомим вибором і чітким розумінням того, що в майбутньому політична карʼєра стане основною для мене. Вчитися було цікаво, тим більше, що у нас було багато можливостей, олімпіад, заходів, цікавих практичних зустрічей з політичними діячами та політичними експертами, у яких я максимально приймала участь.

Багато знань мені були в нагоді під час мого депутатства в місцевій раді на Київщині, а також під час участі у виборчих процесах різних рівнів. І звичайно під час моєї залученості в розбудові партійної структури.

Вдячна нашим викладачам за здобуті знання, за цінні поради, завжди готова долучитися до цікавих заходів в університеті. І хоча наразі я вся в волонтерстві, планую реалізувати свою мрію і стати депутатом Верховної ради України.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


МИКОЛА СКОРОБОГАТЬКО

Випускник 2024 року

Перекладач

Навчання на кафедрі політології дало мені класичну європейську освіту з широким спектром дисциплін — від геополітики до психології мас. Студенти мають можливість обирати напрямок досліджень відповідно до своїх інтересів, а також проходити різноманітну практику та вдосконалювати мовні навички.

Саме завдяки вивченню французької мови я зміг не лише поглибити свої знання, а й розширити коло знайомств. Окремо хочу відзначити підхід викладачів, які постійно мотивують студентів до саморозвитку. Особливу вдячність висловлюю Юлії Вадимівні Узун, поради якої допомогли мені потрапити на стажування в Посольство України у Франції, у Політичний департамент, а згодом – і в Український олімпійський дім у Парижі.

Кафедра політології — це відкритий майданчик для експериментів, де головним актором є студент!

Якщо ви прагнете якісної освіти, цінних знайомств і насиченого студентського життя – вступайте на кафедру політології.

І, як казали класики Французької революції:

de l’audace, toujours de l’audace, encore de l’audace!

сміливості, завжди сміливості, ще сміливості!

 Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик

 

Вікторія Собко

Випускниця 2024 року
Політичний аналітик

Досвід роботи: Організація ГО ВГО Комітет виборців України.

Політологія та навчання в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова стали міцною основою для моєї кар'єри.

Завдяки здобутим знанням і навичкам, я змогла зрозуміти складні процеси політичного аналізу, що є надзвичайно важливим у моїй роботі в організації. Освіта дала мені не тільки теоретичні основи, а й практичні інструменти для ефективного дослідження та оцінки політичних процесів в Україні.

Вікторія Собко - випускниця кафедри політології 2024 року: Політичний аналітик


Костянтин Гречаний

Випускник 2008 року
Журналіст, аналітик, експерт.

Кафедра політології Інституту соціальних наук ОНУ ім. І.І. Мечникова надала мені саме те, на що я очікував при переході від середньої школи до вищої – широкий спектр знань (особливо гуманітарних), який можна застосувати у різних професійних галузях.

Я отримав класичну університетську освіту, яка, до того ж, враховувала усі тогочасні новаторські тенденції. Окремо хочу відзначити практичні заняття. Самий широкий спектр: від фокус-груп до моделювання різних політичних ситуацій, від аналітичних штурмів до старих добрих дебатів між студентами, який кожен має вжитися в свою рандомну роль. І звісно безліч цікавих спікерів, досвід яких у ролі розудови країни важко переооцінити. Своєю професією я обрав журналістику, спецалізуюся на соціально-політичній тематиці. Останні девʼять вроків до війни пропрацював ведучим прямих ефірів та випусковим редактором на одеському телеканалі «Репортер».

Зараз я є кореспондентом німецького україномовного телеканалу «OstWest» та видання https://theukrainianreview.info/. Через роки чудово усвідомлюю, що мої працездатність та жага до знань були б абсолютно марними, якби не викладацький склад кафедри політології, Інституту соціальних наук, очолюваного на той час Ігорем Миколайовичем Ковалем, то всього ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Костянтин Гречаний - випускник 2008 року Журналіст, аналітик, експерт.


Ярослав Католик

Випускник 2009 року
Політичний аналітик

Досвід роботи: Регіональний координатор в компанії «Міжнародний Центр Перспективних Досліджень – МЦПД», аналітик в компанії «Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», Пресс-секретар в компанії «Громадянська мережа ОПОРА», Голова аналітичного відділу в компанії «Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», Пресс-секретар в компанії «Громадянська мережа ОПОРА».

Якщо ви цікавитесь політичними процесами і хочете дізнатись про них більше, вам точно варто вступати на політологію. Тут ви зустрінете не лише ваших однодумців, які щиро закохані в політичну науку, але й професійних викладачів, які нададуть вам ґрунтовні знання з історії розвитку політичної думки, познайомлять з підходами різних політологічних шкіл та й загалом дозволять по-новому подивитись на звичні політичні процеси та явища. А ще кафедра політології допоможе вам познайомитись із практичною діяльністю в сфері політики, адже кафедра організовує проходження студентами виробничої практики у багатьох організаціях та установах. Тож, буде цікаво!

Ярослав Католик випускник кафедри політології 2009 року: Політичний аналітик

Кафедра політології

Запрошуємо ознайомитись із актуальними подіями кафедри, а також із відгуками наших випускників

Контактна інформація

Телефон: (0482) 68-43-73 – кафедра політології
web-site: politolog.onu.edu.ua 

koch2

Завідувачка кафедри політології, доктор політичних наук, професор Коч Світлана Вадимівна (E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

Кафедра політології Одеського національного університету імені І.І.Мечникова була створена в 1991 році, у зв'язку із введенням в університеті спеціальності "політологія".За цей період було підготовлено понад, 800 професійних політологів, значна кількість котрих займає сьогодні відповідальні посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, центральних і регіональних ЗМІ, дипломатичних представництвах України, закладах науки, та вищої освіти. 

Викладачі й співробітники кафедри

Успішну підготовку політологів забезпечують 15 висококваліфікованих викладачів, з-поміж яких 5 - професорів, 10 - доцентів. Усі без винятку викладачі мають базову політичну, філософську, історичну освіти, що відповідає профілю дисциплін, які читаються ними, зокрема 4 - доктори наук та 11- кандидатів наук. Мають досвід підготовки та проведення виборчих кампаній різного рівня».

Список членів кафедри політології

 kolektiv

Спеціальність

0-52«Політологія»

Найменування освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, магістр. Освітньо-науковий рівень: доктор філософії.

Науково-педагогічна традиція кафедри започаткована Наказом МОН України № 42 від 4 березня 1992 р. «Про організацію підготовки соціологів та політологів в Одеському державному університеті». Діяльність кафедри зосереджена на підготовці висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців, здатних розв’язувати складні задачі і проблеми дослідницького та/або інноваційного характеру у політичній сфері, що характеризуються невизначеністю умов і вимог, із застосуванням фахових досліджень та здійснення інновацій.

Випускники кафедри - фахівці в сфері політичних відносин (зв’язки з громадськістю та пресою, консультанти в апараті органів державної влади та місцевого самоврядування, консультанти з суспільно-політичних питань в політичних партіях та громадських організаціях), орієнтовані в своїй діяльності на специфіку Одеського регіону як поліетнічного за складом населення та прикордонного за розташуванням.

На високому науковому рівні викладаються професійно-орієнтовані курси: 

  • історія політичних вчень
  • загальна теорія політики
  • історія і теорія політичних партій
  • державне управління та місцеве самоврядування
  • політична культура і ідеологія
  • цивілізація як середовище політогенезу
  • політична глобалістика
  • етнополітологія
  • технологія політичного процесу
  • політична антропологія
  • прикладна політологія
  • політичне прогнозування
  • політична модернізація та транзитивні процеси
  • політичні еліти і політичне лідерство
  • політична міфологія
  • меморіальна політика ЄС та в державах Європи тощо.

Здобувачі вищої освіти проходять виробничу практику в органах державної влади, муніципальних та регіональних органах самоврядування, політичних партіях та громадських організаціях.

Наукова діяльність кафедри зосереджена на розробці проблем

Викладачі кафедри є виконавцями виконавці наукової теми: «Динаміка локальних політичних процесів в умовах глобальної світ-системної трансформації» № державної реєстрації - 0123U102703. Науковий керівник проф., д.філос.н. Попков Василь Васильович.

Кафедра політології протягом останніх років є центром неформальної освіти для молоді Одеського регіону: проводиться «Зимова школа майбутнього політолога».

Поєднанню навчання та дослідження здобувачів в межах освітньої концепції кафедри сприяє видання наукового альманаху молодих вчених «Соціально-політичні студії».

Бубнов Ігор Васильович

bubnov

кандидат історичних наук, доцент кафедри політології

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ORCID ID: 0000-0001-5155-0780

Researcher ID: H-5931-2018

Google Scholar: scholar.google.com.ua/citations?user=dYQOzA8AAAAJ&hl=ru

Дані профорієнтації: закінчив історичний факультет Одеського державного університету імені І.І. Мечникова в 1986 році. Спеціальність за дипломом: історик, викладач історії та суспільствознавства

Кандидат історичних наук, 1990.

Тема дисертації: «Боротьба з антисемітизмом в Червоній Армії а роки громадянської війни в Україні (2018-1920 рр.)» Спеціальність 07.00.01 – історія суспільних рухів і політичних партій

Доцент з 1993 року

УЧАСТЬ У ПРОФЕСІЙНИХ ТА/АБО ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАННЯХ

Член Громадської організації «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури». Сертифікат № СЧ-377.01.24

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:

  • Мультикультуралізм і національна ідентичність.
  • Соціальне і політичне середовища: зони перетину і взаємовпливу.
  • Сучасні методи і підходи до викладання соціогуманітарних дисциплін.
  • Штучний інтелект та академічна доброчесність у соціогуманітарній науково-освітній сфері.
  • Засоби підвищення ефективності комунікацій в закладі вищої освіти.

РОЗРОБЛЕНІ КУРСИ ЛЕКЦІЙ:

  • Політологія;
  • Політологія та основи соціології;
  • Історія, теорія і практика сучасної демократії;
  • Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності;
  • Сучасні підходи до викладання у вищій школі.

КУРСИ ЛЕКЦІЙ ЩО ВИКЛАДАЛИСЯ ПРОТЯГОМ 2020 – 2024 РОКІВ.

На 1 рівні освіти (бакалавріат)

  • Політологія (4 кредити/120 годин)
  • Політологія та основи соціології (4/120)

На 2 рівні освіти (магістратури)

  • Історія, теорія і практика сучасної демократії (2/60)

На 3 рівні освіти (PhD)

  • Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності (6/180)
  • Сучасні підходи до викладання у вищій школі (6/180)

ДОДАТКОВІ ПРОФЕСІЙНІ ОБОВʼЯЗКИ

  • Виконавець НДР кафедри політології ОНУ ім..І.І. Мечниуова № 344
  • «Динаміка локальних політичних процесів в умовах глобальної світ-системної трансформації» № держреєстрації 0123U102703
  • Керівник науково-дослідницький теми кафедри українознавства та соціальнихнаук ОДЕКУ 2017-2021 рр. «Тенденції розвиткусоціально-політичних та культурно-освітніх процесів у контексті реформування сучасного українського суспільства», № держреєстрації 0117U000853 https://nrat.ukrintei.ua/searchdoc/0110U002012/
  • Голова комісії з атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою в Одеському державному екологічному університеті (2017-2019 рр.)

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ЗА 2020 – 2024 РОКИ

Методичні рекомендації, конспекти лекцій

  • Бубнов І.В. Політологія: конспект лекцій. Одеса, ОДЕКУ, 2021. – 110 с. ISBN 978-966-186-120-5 http://eprints.library.odeku.edu.ua/8058/
  • Бубнов І.В. Політологія та основи соціології: конспект лекцій. Одеса, ОДЕКУ, 2024. 156 с. ISBN 978-966-186-303-2.
  • Бубнов І.В., Глушкова Н.М. Психологія трудових відносин у рибогосподарських колективах: конспект лекцій. Одеса: ОДЕКУ, 2019. 77 с. ISBN 978-966-186-035-2 http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/7187/
  • Бубнов І.В. Методичні вказівки до семінарських занять з дисципліни «Політологія та основи соціології» для здобувачів вищої освіти рівня бакалавр денної форми навчання всіх спеціальностей. ОДЕКУ, Одеса, 2023. 58 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/11179/

Силабуси, робочі програми

  1. Бубнов І.В., Сіленко А.О. Силабус навчальної дисципліни «Політологія та основи соціології» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності: 103 «Науки про Землю» денної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2020. 38 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/7957/
  2. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія та основи соціології» для бакалаврів 4 року навчання. Спеціальності: 103 «Науки про Землю» заочної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2021. - 31 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/9606/
  3. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія та основи соціології» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності: 101 «Екологія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища» денної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2020. 33 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/7587/
  4. Бубнов І.В. Силлабус навчальної дисципліни «Політологія та основи соціології» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності:101 «Екологія». Освітня програма «Організація еколого-туристичної діяльності. ОДЕКУ, Одеса, 2023. 33 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/12503/
  5. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія та основи соціології» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності:122 «Комп’ютерні науки» заочної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2021. 32 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/9567/
  6. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія та основи соціології» для бакалаврів 2 року Спеціальності: 073 «Менеджмент»; 281 «Публічне управління та адміністрування» заочної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2021. 32 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/9609/
  7. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія та основи соціології» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності: 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2023. 58 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/12164/
  8. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія та основи соціології» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності: 193 «Геодезія та землеустрій» заочної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2023 39 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/12167
  9. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності 207: «Водні біоресурси та аквакультура» денної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2020. 28 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/7586/
  10. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності 207: «Водні біоресурси та аквакультура» денної форми навчання. Одеса: ОНУ. 2024. 4 с.
  11. Бубнов І.В. Робоча програма навчальної дисципліни «Політологія» для бакалаврів Спеціальності 207: «Водні біоресурси та аквакультура» денної та заочної форми навчання. Одеса: ОНУ. 2024. 15 с.
  12. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Політологія» для бакалаврів 3 року навчання Спеціальності 207: «Водні біоресурси та аквакультура» заочної форми навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2021. 27 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/9607/
  13. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 101 «Екологія». Рівня вищої освіти «доктор філософії», 1 року навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2022. 25 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/9976/
  14. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 101 «Екологія». Одеса: ОНУ. 2024. 4 с.
  15. Бубнов І.В. Робоча програма навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 101 «Екологія». Одеса: ОНУ. 2024. 18 с.
  16. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» спец. 101 «Екологія». Рівня вищої освіти «доктор філософії», 2 року навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2022. 30 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/10744
  17. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» спец. 101 «Екологія» Одеса: ОНУ. 2024. 4 с.
  18. Бубнов І.В. Робоча програма навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» спец. 101 «Екологія» Одеса: ОНУ. 2024. 19 с.
  19. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 103 «Науки про Землю». Рівня вищої освіти «доктор філософії», 1 року навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2022. 25 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/10925/
  20. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 103 «Науки про Землю». Одеса: ОНУ. 2024. 4 с.
  21. Бубнов І.В. Робоча програма навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 103 «Науки про Землю». Одеса: ОНУ. 2024. 20 с.
  22. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» спец. 103 «Науки про Землю». Рівня вищої освіти «доктор філософії», 2 року навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2022. 30 с.
  23. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/10924/
  24. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» спец. 103 «Науки про Землю». Одеса: ОНУ. 2024. 4 с.
  25. Бубнов І.В. Робоча програма навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» спец. 103 «Науки про Землю». Одеса: ОНУ. 2024. 19 с.
  26. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 183 «Технології захисту навколишнього середовища», 1 року навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2023. 25 с. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/12247/
  27. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 183 «Технології захисту навколишнього середовища» Одеса: ОНУ. 2024. 4 с.
  28. Бубнов І.В. Робоча програма навчальної дисципліни «Філософсько-етичні аспекти наукової діяльності» спец. 183 «Технології захисту навколишнього середовища» Одеса: ОНУ. 2024. 18 с.
  29. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» спец. 183 «Технології захисту навколишнього середовища» Рівня вищої освіти «доктор філософії», 2 року навчання. ОДЕКУ, Одеса, 2023. 30 с.http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/12246/
  30. Бубнов І.В. Силабус навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» спец. 183 «Технології захисту навколишнього середовища» Одеса: ОНУ. 2024. 4 с.
  31. Бубнов І.В. Робоча програма навчальної дисципліни «Сучасні підходи до викладання у вищій школі» Одеса: ОНУ. 2024. 19 с.

ОСНОВНІ НАУКОВІ ПУБЛІКАЦІЇ

  • Бубнов И.В., Халилова-Чуваева Ю.А. Политическая имиджеология: стадии становлення и проблемы современности/ Научное окружение современного человека: экономика и торговля, менеджмент и маркетинг, туризм и рекреация, образование и педагогика, филология, языковедение и литературоведение, юридические и политические науки. Книга 3. Часть 2: серия монографий / [авт.кол. : И.Я. Львович, Г.А. Мохоров, Ю.П. Олексин, Н.Н. Сас, Н.М. Сирота и др.]. Одесса: КУПРИЕНКО СВ, 2020. С.134-142, 155-156. (Глава 15 колективної монографії). ISBN 978-617-7414-87-1, DOI: 10.30888/2663-5569.2020-03-02-015)http://eprints.library.odeku.edu.ua/7320/1/
  • Bubnov I.V. Social-liberal idea in the context of transformation processes of modern Ukraine// International periodic scientific journal «Sworld» – Issue №1. Published by: SWorld & D.A. Tsenov Academy of Economics, Bulgaria. pp. 242-246. DOI: 10.30888/2410-6615.2019.01.01.-027). https://www.sworld.education/konferbg1/cp-bg-1.pdf
  • Bubnov I.V. Problems of formation of post-industrial education in modern Ukraine. International periodic scientific journal «Modern engineering and innovative technologies». Issue №8, Part 3. Published by: Sergeieva&Co, Karlsruhe, Germany.pp.89-92. DOI: 10.30890/2567-5273.2019-08-03-011. https://www.moderntechno.de/index.php/meit/article/view/meit08-03-011
  • Бубнов І.В. Культура формування політичного іміджу як нагальна проблема іміджелогії в Україні // Науковий вісник міжнародного гуманітарного університету. Серія: Історія. Філософія. Політологія. Збірник наукових праць, 2019. Вип. 16. С.91-95. http://vestnik-humanities.mgu.od.ua/archive/2019/16/19.pdf
  • Glushkov, A.V., Svinarenko, A.A., Smishchenko, M.V., Bubnov I.V., Shotova-Nikolenko, H.V. Relativistic many-body perturbation theory approach to computing spectra of complex atomic systems: Spectral data for Ne-like Ions. In: Grabowski, I., Słowik, K., Maruani, J., Brändas, E.J. (eds) Advances in Methods and Applications of Quantum Systems in Chemistry, Physics, and Biology. Progress in Theoretical Chemistry and Physics, vol 34, pp. 97-108 Springer, Cham. https://doi.org/10.1007/978-3-031-52078-5_7

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЄКТАХ

  • Виконавець робочих пакетів №2 і №3 міжнародного науково-освітнього проекту CLUVEX «Climate University for Virtual Exchanges» University of Helsinki, Finland. Erasmus+ Programme (ERASMUS) Номер заявки: 101111959 – ERASMUS-EDU-2022-VIRT-EXCH, строк виконання: 01.07.2023-30.06.2026.

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ

  • Бубнов І.В. Інформаційні технології як імператив формування інноваційної особистості. Abstracts of VI International Scientific and Practical Conference «About the problems of science and practice, tasks and ways to solve them» (October 26-30, 2020). Milan, Italy 2020. Published by: Milan, Italy. рр.475-478. DOI: 10.46299/ISG.2020.II.VI http://eprints.library.odeku.edu.ua/7585/
  • Бубнов І.В. Деякі питання якості освіти під час дистанційного навчання// Abstracts of ХІІ International Scientific and Practical Conference «Advances in Technology and Science» (March 16 – 19, 2021). Berlin, Germany. 2021. Published by: Berlin, Germany. рр.158-162. ISBN: 978-1-63732-133-1 https://lib.udau.edu.ua:8443/server/api/core/bitstreams/564431f7-519e-46cf-89b8-adc32a8e34df/content#page=159
  • Бубнов І.В. До проблеми якості освіти в контексті застосування дистанційного навчання. Матеріали XXVI Міжнародної науково-методичної конференції «Управління якістю підготовки фахівців», Одеса, Україна, 22 квітня 2021р., Частина 2. С.103-107. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/8818/
  • Бубнов І.В., Сіленко А.О. Соціальні досягнення і ризики цифрової економіки. Abstracts of XII International Science Conference «TOPICAL TENDENCIES OF SCIENCE AND PRACTICE», December 7-10, 2021, Edmonton, Canada. рр.146-150. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/9651/
  • Бубнов И.В., Силенко А.А. Перспективы социального государства в странах Центральной и Восточной Европы в контексте экономического реформирования. Abstracts of XIII International Science Conference «PERSPECTIVES OF DEVELOPMENT OF SCIENCE AND PRACTICE», December 14-17, 2021, Prague, Czech.Republic. pp.453-457. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/9695/
  • Бубнов І.В. Проблеми розвитку освітньої сфери України в контексті діджиталізації суспільних відносин. Міжнародної наукової інтернет-конференції «Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення», м. Тернопіль, Україна – м. Переворськ, Польща, 18-19 жовтня 2022 р. ГО «Наукова спільнота»; WSSG w Przeworsku. Тернопіль : ФОП Шпак В.Б. Випуск 71. С. 7-9. http://konferenciaonline.org.ua/us/article/id-704/; https://sci.ldubgd.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/11113/1/Збірник%2071.pdf
  • Бубнов І.В. Some problems of the development of education in Ukraine in the aspect digitization Actual problems of learning and teaching methods. Abstracts of XI International Scientific and Practical Conference, 6-9 December. Vien, Austria. 2022. Рр.294-296. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/10987/
  • Бубнов І.В. Можливості та ризики використання штучного інтелекту в освітній сфері сучасної України. The latest information and communication technologies in education. Abstracts of XI International Scientific and Practical Conference,XI International Scientific and Practical Conference. Florence, Italy, November 27-29, 2023. Рр.285-290. http://eprints.library.odeku.edu.ua/id/eprint/12280/
  • Бубнов І.В. Штучний інтелект в освіті: нові можливості та непередбачувані виклики. Youth, education and science through today’s challenges. Abstracts of XII International Scientific and Practical Conference. Bordeaux, France, December 04-06, 2023. Рр.213-218 ISBN 9-789-46485-381-0 https://eu-conf.com/ua/events/youth-education-and-science-through-today-s-challenges/
  • Бубнов І.В. Вплив технологій штучного інтелекту на формування інформаційно-комунікаційних компетентностей в освітній сфері/: Матеріали всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Підвищення ефективності комунікацій в закладі вищої освіти», 30 вересня – 10 листопада 2024 року. Львів – Торунь : Liha-Pres, 2024. С.21-24. ISBN 978-966-397-435-4

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

  • Короткострокові дистанційні курси підвищення кваліфікації «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди», Сумський державний університет 27.09–01.10.2021. Свідоцтво про підвищення кваліфікації СП №05498289/2489-21 (1 кр. ЄКТС). Розпорядження по ФКНУА №75 від 24.12.2021 https://drive.google.com/file/d/1-af90iM6hLRJsjNA2pdIPzoUWsSeM6jj/view?usp=sharing
  • Короткострокові онлайн курси підвищення кваліфікації «Екосистема цифрових рішень для освіти: сучасні сервіси та інструменти; цифрові вміння (Digital Skills) та компетентності; електронне освітнє середовище закладу освіти; цифрова трансформація уроку». Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Центр освітнього консультування, ТОВ «Академія цифрового розвитку», Навчальний центр ТОВ «Едпро Дистрибюшн», ГО «Ukraine Active», 24-28.04.2023. Сертифікат ПК-2023/6776 (0,5 кр. ЄКТС). Розпорядження по ГМІ №9 від 26.06.2023 https://drive.google.com/file/d/1CItDmD-Hsi4gDTDGBuFV-5c4Kbq0pUGL/view?usp=sharing
  • Навчання на Платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus: курс Англійська для початківців Elementary level (А1-А2), зальним обсягом 30 годин. 13.07.2023 (1 кредит ЄКТС) https://drive.google.com/file/d/1dYzkO6vM_fu4xjTfTJAXFPR3NyNK_84U/view?usp=sharing
  • Тестування на національній онлайн-платфррмі «Дія. Цифрова освіта», 18.07.2023Сертифікат № D0000891539 рівня цифрової грамотності С1. https://drive.google.com/file/d/1LxjYWOR6ilG6MM64GFcWhKsSlN4YbN9s/view?usp=sharing
  • Сертифікатна програма «Штучний інтелект та академічна доброчесність в соціогуманітарній освіті та науці» (ОНУ ім..І.І.Мечникова, 8 листопада - 7 грудня 2024 р) (180 годин, 6 кредитів ЄКТС ) Сертифікат № 15-51-2024
  • Участі в очно-дистанційному семінарі з підвищення кваліфікації при Центрі українсько-європейського наукового співробітництва за програмою «Підвищення ефективності комунікацій в закладі вищої освіти» на базі Полтавського державного аграрного університету з 30.09.2024 по 10.11.2024 року обсягом 180 годин, 6 кредитів ЄКТС Свідоцтво № ADV-300906-PSAU від 10.11.2024
  • Підвищення кваліфікації (тренінг) «Освіта під час війни» (Полтавський державний аграрний університет, 17 жовтня 2024 року), (6 годин, 0,2 кредити ЄКТС ) Сертифікат СС00493014/004777-24

Інші здобутки

  • 2002 – Грамота Міністерства освіти і науки України (Запис у трудовій книжці)
  • 2006 – Грамота Південного науково центру НАН і МОН України, Ради ректорів ВНЗ Одеського регіону (Запис у трудовій книжці)
  • 2007 – Грамота Одеської обласної Ради (Запис у трудовій книжці)
  • 2023 – Подяка Міністерства освіти України http://dpt19.odeku.edu.ua/novyny/podyaka-mon-ukraїni/
  • 2023 – Пам’ятний знак Ради ректорів ВПЗ Одеського регіону «За внесок у розвиток вищої освіти» http://dpt19.odeku.edu.ua/novyny/nagorodzhennya-zaviduvacha-kafedri-socialno-gumanitarnix-nauk-pamyatnim-znakom-za-vnesok-u-rozvitok-vishhoї-osviti/

Григор'єв Олександр Віталійович

grigoryev2

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри політології

Телефон: (38-048)723-34-75
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кандидат політичних наук з 2020 року.
Тема дисертації: «Неліберальна демократія в системі дефектних демократій: форми прояву в сучасному політичному процесі посткомуністичних країн Центрально-Східної Європи»

Доцент з 2021 року

ORCID ID

УЧАСТЬ У ПРОФЕСІЙНИХ ТА/АБО ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАННЯХ;

  • Членство в Асоціації юристів України (рішення №626/09/22 від 06.09.2022 р.).

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:
Трансформаційні процеси в політичних системах, інституціональні аспекти трансформаційних процесів, специфіка взаємодії центральних органів влади та органів місцевого самоврядування у сфері розподілу владних повноважень, побудова регіональних інфраструктур управління, формальні і неформальні аспекти політичної діяльності, проблеми методології в політології.

РОЗРОБЛЕНІ КУРСИ ЛЕКЦІЙ: 

  • Загальна теорія політики.
  • Політологія.

КУРСИ ЛЕКЦІЙ ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ В 2023 – 2024 РОКІ.
На 1 рівні освіти (бакалавріат)

  • Загальна теорія політики.
  • Політологія.

Робочі програми навчальних дисциплін розміщені на сторінці факультету МВПС

ДОДАТКОВІ ПРОФЕСІЙНІ ОБОВʼЯЗКИ:

  • 2011-2020 Заступник відповідальний секретар Приймальної комісії ОНУ
  • 2021-2023 Заступник голови Приймальної комісії ОНУ.

Робочі програми оновлені у відповідності до нових вимог та розміщені на сторінці факультету МВПС: http://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/fmvps/dystsypliny

СПИСОК ОСНОВНИХ ПУБЛІКАЦІЙ

  • Григор’єв, О. В. (2018). Демократична перспектива Угорщини: проекція на реформи В. Орбана та партії Фідес (2010‒2018). Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін, 24, 72-77.
  • Григор’єв, О. В. (2018). Дефекти демократії Польщі: неліберальна інституціалізація 2015‒2018 років. Політикус, 5-6, 51-55.
  • Григор’єв, О. В. (2018). Ризики ерозії ліберальної демократії: приклад Словаччини. Вісник Маріупольського державного університету. Серія Історія. Політологія, 22-23, 146-154.
  • Григор’єв, О. В. (2018). Дефектна демократія: порівняння неліберальних трансформації Угорщини та Польщі. Studium Europy Srodkowej i Wschodniej, 10, 127-139.
  • Григор’єв, О. В. (2019). Виклики ліберальній демократії в умовах росту популізму: кейс Чехії. Прикарпатський вісник НТШ. Думка, 6 (50), 42-48.
  • HryhorievA.V. Spatial analysis of natural reserve fund of the Zakarpatska Oblast / Просторовий аналіз природно-заповідного фонду Закарпатської області./ V. V. Yavorska, N. V. Chyr, A. V. Melnyk, I. V. Hevko, O. S. Chubrei, A. V. Hryhoriev/  Journal of Geology, Geography and Geoecology. Oles Honchar Dnipro National University Ukraine, 2021. Vol 30 № 3. P. 597-606.  (включено до бази Web of Science Core Collection).
  • Topchiyiv, A., Sych, V., Yavorska, V., Kolomiyets, K., Hryhoriev, A., & Hevko, I. Methodological principles of systematics of recreational goods. Journal of Geology, Geography and Geoecology, 30(4), 762-771(включено до бази Web of Science Core Collection).
  • Yavorska Victoria, Nikolaeva Maya, Grigoriev Oleksandr. Development of health tourism in Ukraine. Journal of Education, Health and Sport. 2022;12(9):998-1006. eISSN 2391-8306.
  • Григор’єв О.В., Буяновська Л.Ю., Яворська В.В. Сучасний стан геодемографічних процесів в Одеському регіоні на засадах нового адміністративного устрою. Вісник ОНУ. Серія: Географічні та геологічні науки. Том 27. Випуск 2(41). 2022.

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ.

  1. Григор’єв, О. В. (2018). Європейські моделі неліберальної демократії: порівняння Польщі та Угорщини. In Матеріали міжнародної науково-практичної конференції Актуальні питання розвитку суспільних наук у ХХІ столітті (рр. 121- 124). Дніпро: Наукове об’єднання «Відкрите суспільство».
  2. Григор’єв, О. В. (2018). Неліберальна траєкторія Польщі: керована демократія як результат інституційних змін. In Матеріали міжнародної науковопрактичної конференції Розвиток суспільних наук: європейські практики та національні перспективи (рр. 89-93). Львів: Львівська фундація суспільних наук.
  3. Григор’єв, О. В. (2019). Порушення ліберального консенсусу: порівняння кейсів Чехії та Словаччини. Україна ‒ Європейський Союз: від партнерства до асоціації: український щорічник з європейських інтеграційних студій, 3, 108-117.
  4. Григор’єв, О. В. (2019). Симптоми демократичної деконсолідації Румунії. In Матеріали ІV всеукраїнської наукової конференції студентів і молодих учених Соціально-політичні проблеми сучасності (рр. 31-34). Дніпро: Університет імені Альфреда Нобеля.
  5. Григор’єв, О. В. (2019). Крихкість принципів ліберальної демократії: приклад Болгарії. In Матеріали VІІІ політологічних читань імені професора Богдана Яроша (рр. 30-32). Луцьк: Вежа-Друк.
  6. Григор’єв, О. В. (2019). Порушення ліберального консенсусу в країнах V4: порівняння кейсів країн-учасниць. In Collection of the scientific materials International scientific conference «Stability in an unstable world» (рр. 88-93). Lviv ‒ Olsztyn: Ivan Franko National University of Lviv, Warmia and Mazury University in Olsztyn.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

Національна академія державного управління при президентові України. Одеський регіональний інститут державного управління. Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національної безпеки. 19 лютого-21 березня 2018 року. Довідка №01/13/197 від 28.03.2018. 90 академічних годин (3 кредити)
Наказ № 101-18 від 18.01.2023 про зарахування отримання 2 вищої освіти як підвищення кваліфікації (диплом бакалавра за напрямом підготовки «Правознавство» В20№1004530 від 2 липня 2020 року 191 кредит ЄКТС)

Дяченко Ольга Вікторівна

dyachenko

Наукове ступінь, вчене звання, посада по кафедрі: кандидат політичних наук, доцент кафедри політології ОНУ імені І.І. Мечникова

Телефон: 0672358728
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кандидат політичних наук з _2019_ року. Тема дисертації: «Застосування засобів мовно-маніпулятивної політичної діяльності в сучасних політичних процесах»

Доцент з 2023 року

ORCID ID

Google Scholar

Scopus ID: інше

ResearcherID

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:
Розробляє та публікує наукові роботи, які розкривають застосування засобів мовно-маніпулятивного впливу в сучасних політичних процесах; стратегії комунікативного впливу, проблеми політичних комунікативних технологій; питання політичної реклами; вивчає проблеми сучасної інформаційної політики і розвитку інформаційного суспільства, сутність і значення сучасних засобів масової інформації та їх ролі у процесах державотворення у політичному дослідженні.

РОЗРОБЛЕНІ КУРСИ ЛЕКЦІЙ: 

  • Політологія;
  • Політична історія України;
  • Політична конфліктологія;
  • Політична та сучасна цифрова комунікація;
  • Інформаційні кампанії в політиці;
  • Комунікативні технології транснаціональних корпорацій;
  • Політичні комунікації;
  • Європейська безпека.

КУРСИ ЛЕКЦІЙ ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ В 2023 – 2024 РОКІ.
На 1 рівні освіти (бакалавріат)

  1. Політологія;
  2. Політичні комунікації;
  3. Європейська безпека;
  4. Політична конфліктологія

На 2 рівні освіти (магістратури)

  1. Інформаційні кампанії в політиці.

На 3 рівні освіти (PhD)

Робочі програми навчальних дисциплін розміщені на сторінці факультету МВПС

ДОДАТКОВІ ПРОФЕСІЙНІ ОБОВʼЯЗКИ:

  • Керівництво науковою роботою студентів.
  • Адміністративно-організаційна робота.

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ЗА 2018 – 2023 РОКИ

  1. Методичні вказівки до курсу «Політика та сучасна цифрова комунікація»: метод. реком. / уклад. О. В. Дяченко. Одеса : «Астропринт», 2021. 36 с.
  2. Методичні вказівки до курсу «Політологія»: метод. реком. / уклад. О. В. Дяченко. Одеса : «Астропринт», 2021. 36 с.
  3. Методичні вказівки до курсу «Інформаційні кампанії в політиці»: метод. реком. / уклад. О. В. Дяченко. Одеса, 2023. 27с.

СПИСОК ОСНОВНИХ ПУБЛІКАЦІЙ

  • Дяченко О.В. Використання мовно-маніпулятивних технологій на різних етапах політичного конфлікту // V Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Гуманітарний всесвіт: люди, ідеї, події (24-30 квітня 2017 р.). Львівський держ. Університет безпеки життєдіяльності. Режим доступу: // http://virt.ldubgd.edu.ua/course/view.php?id=1437
  • Дяченко О.В. Загальні засади лінгвістичних стратегій під час військових конфліктів / О. Дяченко // Сучасна українська держава: вектори розвитку та шляхи мобілізації ресурсів: матеріали другої Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Одеса, 10 лютого 2017 року. – Одеса: ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, Центр соціально-політичних досліджень «Politicus», 2017. – С. 26-28.
  • Дяченко О.В. Стратегії та прийоми мовно-маніпулятивного впливу в ході політичного конфлікту // Актуальні проблеми політики: збірник наукових праць.– Одеса: Фенікс, 2017. - Вип. 59. - С. 41-52.
  • Дяченко О. Шевченко Т., Логічні помилки у районній пресі: типологія, причини їх виникнення й способи усунення // Актуальні питання документознавства та інформаційної діяльності: теорії та інновації: зб. Матеріалів ІІІ міжнар. наук.-практ. конф., Одеса, 23-24 березня, 2017 р. / під заг. ред.: В. Г. Спрін. – Днепропетровськ: Середняк Т. К., 2017. – 540 с.
  • Дяченко О. В. Порушення авторського права в мережі інтернет // Сучасні видавництва вищих навчальних закладів: Матер. Другої Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 25-27 травня 2017 р.) / відп. ред. Л. Ф. Дьяченко; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, Держ. наук. установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова». – Одеса: ОНУ, 2017. – С. 71-77.
  • Наумкіна С., Дяченко О. Використання мовно-маніпулятивних технологій на різних етапах політичного конфлікту // Політологічні та правничі студії суспільно-політичних процесів ХХ – початку ХХІ ст.: збірник наукових праць до ювілею доктора політичних наук, професора В. П. Горбатенка. – Житомир: ФОП Євенок О. О., 2017. – С. 74-81.
  • Дяченко О. В. Складові механізму реалізації мовної маніпуляції в політиці / О. В. Дяченко // Політичне життя. - 2018. - № 2. - С. 91-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pollife_2018_2_17
  • Diachenko O.V. Political language transformation in different types of political regime // Man, society, politics: topical challenges of the modernity : collective monograph /N. M. Baklanova, O. V. Diachenko, L. M. Dunayeva, N. P. Hedikova, etc. – Lviv-Toruń: Liha-Pres, 2019. – P. 15-28.
  • Дяченко О.В. Соціальна реклама як форма соціальної комунікації // Матеріали до 74-ої наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ імені І. І. Мечникова. Секція «Факультету психології та соціальної роботи», 27-28 листопада 2019 р. – Одеса: Видавництво «Друк Південь», «Симекспрес», 2019. – С. 34 – 37.
  • Дяченко О.В. Мова ворожнечі як характеристика погіршення якості демократії в Угорщині // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 87 / Ін-т держави і права імені В. М. Корецького НАН України. Київ: Вид-во «Юридична думка», 2020. –С. 405-415.
  • Дяченко О. Посилення мови ворожнечі як наслідок відходу Польщі від ліберально-демократичного курсу Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія Міжнародні відносини. 2020. № 2(406). С. 170-175.
  • Дяченко О.В. Формування україномовної блогосфери в контексті політичної комунікації в мережі Інтернет / О.В. Дяченко // Політикус : наук. журнал. – 2020. – № 6. – С. 23-28.
  • Дяченко О.В. Мовний культурно-маніпулятивний дискурс у конфліктному середовищі України //Соціокультурні чинники трансформації політичної реальності у XXI столітті : колективна монографія/ ред.кол. В.В. Попков ( наук. керівн.), Є.С. Огаренко, Н.Є.Степанова, О.Ю. Хорошилов.-Одеса: Одес. Нац. ун-т ім. І.І. Мечнікова, 2020.- С. 209-227.
  • Наумкіна С., Дяченко О. Блогосфера як потужний інструмент сучасної політичної діяльності // Політичні трансформації сучасного суспільства: колективна монографія / за наук. редакцією Т. Шаравари. -Київ : Видавництво Ліра-К, 2021. – С.76-84.
  • Denys Yakovlev, Liudmyla Bogush, Olha Diachenko The voice of the middle class and economic democracy in Ukraine // Baltic Journal of Economic Studies, Volume 8 Number 3. Riga, Latvia : “Baltija Publishing”, 2022, р. 220 - 227.
  • Dyachenko O. V. Main models of political communication and their manifestations in the modern era //Вісник Донецького національного університету імені Василя Стуса, Серія: Політичні науки, 2022. - вип. 7. – С. 23-27.
  • Дяченко, О. В. (2023). Роль мови та мовних практик у «націоналізмі повсякденності». Міжнародні та політичні дослідження, (36), 149–158. https://doi.org/10.18524/2707-5206.2023.36.288715
  • Дяченко О. В. Роль «національних символів» у політичному дискурсі //Вісник Донецького національного університету імені Василя Стуса, Серія: Політичні науки, 2023. - вип. 8. – С. 38-43. https://doi.org/10.31558/2617-0248.2023.8.6

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ.
У 2017-2023 рр. взяла участь у таких конференціях, круглих столах, освітніх форумах, методичних семінарах і вебінарах, як-от:

  • Міжнародна науково-практична конференція «Традиції та новації юридичної науки: минуле, сучасність, майбутнє». Доповідь «Мовні маніпуляційні стратегії у військовому конфлікті» (Одеса, 2017).
  • Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасна українська держава: вектори розвитку та шляхи мобілізації ресурсів». Доповідь «Загальні засади лінгвістичних стратегій під час військових конфліктів» (Одеса, 2017).
  • Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання документознавства та інформаційної діяльності: теорії та інновації». Доповідь «Логічні помилки у районній пресі: типологія, причини їх виникнення й способи усунення» (Одеса, 2017).
  • Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні видавництва вищих навчальних закладів». Доповідь «Порушення авторського права в мережі інтернет» (Одеса, 2017).
  • V Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Гуманітарний всесвіт: люди, ідеї, події. Доповідь «Використання мовно-маніпулятивних технологій на різних етапах політичного конфлікту» (Львів, 2017).
  • Міжнародна науково-практична конференція «Державне регулювання суспільних відносин: розвиток законодавства та проблеми правозастосування» Доповідь «Типи маніпуляцій в інформаційному просторі держави» (Київ, 2018).
  • 74-та наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ імені І. І. Мечникова. Секція «Факультету психології та соціальної роботи». Доповідь «Соціальна реклама як форма соціальної комунікації» (Одеса, 2019).
  • IV всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасна українська держава: вектори розвитку та шляхи мобілізації ресурсів». Доповідь «Комунікативний характер політичного маніпулювання» ( Одеса, 2019).
  • Міжнародна науково-практична інтернет-конференція « Тенденції та перспективи розвитку психології та соціальної роботи в сучасному суспільстві»( 5 листопада 2020 рік) Тема доповіді : Проблеми впровадження інформаційних технологій в соціальній роботі

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

  1. Редакція Одеської обласної громадсько-політичної газети «Чорноморські новини» (з 18.02.2019 по 18.03.2019). Довідка.
  2. Онлайн- стажування для педагогічних і науково- педагогічних працівників “ New and innovative teaching methods” на базі Економічного університету у місті Краків, Польща. ( Uniwersytet Economics w Krakowie) З 14 вересня - 09 жовтня 2020 р. 3 модуля,120 годин (4 кредита) Certificate NR 2578/MSAP/2020

Кадук Наталя Іванівна

kaduk

Кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри політології

Телефон: +38(067)7814473

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кандидат політичних наук з 2011 року. Спеціальність 23.00.02. – «політичні інститути та процеси».

Тема дисертації: «Трансформація політичного режиму в Україні у контексті демократичного транзиту».

Доцент з 2014 року

ORCID ID: 0000-0001-8502-0040

УЧАСТІ У ПРОФЕСІЙНИХ ТА/АБО ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАННЯХ;

  1. Голова Наукового товариства студентів, слухачів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (2017-2021 рр.).
  2. Участь в роботі комітету освіти міжнародної організації «Association of Bulgarians around the world», м.Варна, Болгарія. (2017-2020 рр.)

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:

Трансформація політичного режиму в Україні, процеси демократизації, міжнародні відносини та світова політика, інтеграційні процеси і Європі, міжнародна та європейська безпека, роль і місце Європейського Союзу в світі, стратегія розширення ЄС, європейська інтеграція України.

РОЗРОБЛЕНІ КУРСИ ЛЕКЦІЙ:

  • «Методика викладання політичних наук»
  • «ЄС та його політичні інститути»
  • «Теорії та стратегії європейської інтеграції»
  • «ЄС в системі міжнародних відносин ХХІ ст..»
  • «Міжнародні організації»
  • «Міжнародні відносини: теорія та сучасність»
  • «Методика викладання суспільно-політичних дисциплін»
  • «Теорія та історія міжнародних відносин»
  • «Міжнародні відносини та світова політика»
  • «Теорія міжнародних відносин»

КУРСИ ЛЕКЦІЙ ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ В 2023 – 2024 РОКІ.

На 1 рівні освіти (бакалавріат)

Спеціальність 052 – «Політологія»

  1. «Міжнародні організації»
  2. «Міжнародні відносини: теорія та сучасність»
  3. «Методика викладання суспільно-політичних дисциплін»
  4. «Теорія та історія міжнародних відносин»

Спеціальність 292 – «Міжнародні економічні відносини»

  1. «Міжнародні організації»
  2. «Міжнародні відносини та світова політика»
  3. «Теорія міжнародних відносин»

На 2 рівні освіти (магістратури)

Спеціальність 052 – «Політологія»

1. «Методика викладання політичних наук»
2. «ЄС в системі міжнародних відносин ХХІ ст.»

Робочі програми навчальних дисциплін розміщені на сторінці факультету МВПС

ДОДАТКОВІ ПРОФЕСІЙНІ ОБОВʼЯЗКИ:

Редакторська робота

Членство в редакційній колегії видань ОРІДУ НАДУ при Президентові України:

  1. Матеріали щорічної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів» URL: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1nsOMq3zsKRgcrI1nsOSTuxRUdlTEN_A (Видання матеріалів конференції 2016-2020 років).
  2. Матеріали щорічної науково-практичної конференції за результатами стажування слухачів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування «Стажування слухачів в органах публічної влади: організація, проведення та контроль» (Видання матеріалів конференції 2017-2019 років).

Наукова робота

  1. Науково-дослідна робота «Система публічного управління євроінтеграційними процесами України в умовах глобалізації», 0118U001598, бюджетна, 2018-2020 рр., відповідальний виконавець (ОРІДУ НАДУ при Президентові України).

Адміністративно-організаційна робота

  • Заступник декана ФМВПС зі спеціальності 052 «Політологія» ОНУ імені І.І. Мечникова (з 2023 р.).
  • Член Вченої ради ФМВПС ОНУ імені І.І. Мечникова (з 2023 р.).

Інше включаючі за межами ОНУ

  1. Секретар конкурсної комісії для обрання на посади науково-педагогічних працівників ОРІДУ НАДУ при Президентові України (2017-2020).
  2. Член Науково-методичної ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України (2017-2018 рр.).
  3. Член Науково-експертної ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України (2017-2018 рр.).

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ЗА 2018 – 2023 РОКИ

  1. Кадук Н.І. ЄС в глобальних процесах сучасності : конспект лекцій. Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2018. 162 с. URL: https://drive.google.com/drive/folders/1aGI4qkjm3Gh5wZfZrMVEUV2_raJfvNAJ
  2. Кадук. Н.І. Європейська політика згуртування: вироблення та впровадження : конспект лекцій. Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2018. 68 с. URL: https://drive.google.com/drive/folders/1aGI4qkjm3Gh5wZfZrMVEUV2_raJfvNAJ
  3. Європейський Союз в глобальних процесах сучасності : метод. вказівки та реком. до вивчення дисц. для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» у галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування» вибіркова компонента «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування». / уклад. : В. М. Кривцова, Н. І. Кадук]. Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2020. 38 с. URL: https://drive.google.com/drive/folders/10ugo_HY9xde28-XCX25Qf7_OQeBlDprn
  4. Організаційно-правові механізми імплементації Угоди про Асоціацію : метод. вказівки та реком. до вивчення дисц. Для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» у галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування» вибіркова компонента «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» / уклад. : В. М. Кривцова, Н. І. Кадук. Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2020. 30 с. URL: https://drive.google.com/drive/folders/10ugo_HY9xde28XCX25Qf7_OQeBlDprn
  5. Кадук Н.І. Методика викладання політичних наук. Методичні вказівки до вивчення навчальної дисципліни для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 052 «Політологія» Одеса: ОНУ імені І.І. Мечникова, 2023. 38 с. (електронне видання) URL: https://onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/fmvps/navchalni_materialy/metod_zabezpecheni/magistr/metod-vkazivky_metodyka_vykladannya_politychnykh_nauk.pdf
  6.  Кадук Н.І. ЄС та його політичні інститути. Методичні вказівки до вивчення навчальної дисципліни для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 052 «Політологія» Одеса: ОНУ імені І.І. Мечникова, 2023. 35 с. (електронне видання) URL: https://onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/fmvps/navchalni_materialy/metod_zabezpecheni/magistr/metod-vkazivky_ies_ta_iogo_politychni_instytuty.pdf

СПИСОК ОСНОВНИХ ПУБЛІКАЦІЙ

  1. Sych, T.V., Kryvtsova, O.M., Kaduk, N.I., Nesprava, M.V., Panchenko, G.O. Public administration in the education system: Theoretical and methodological approaches and practical recommendations. Journal of the National Academy of Legal Sciences of Ukraine, 2021. 28(2), р.132-139. URL: http://visnyk.kh.ua/en/article/derzhavne-upravlinnya-v-sistemi-osviti-teoretichni-ta-metodichni-pidkhodi-ta-praktichni-rekomendatsiyi (Scopus).
  2. Olena Kryvtsova, Valentyna Kryvtsova, Alla Bashtannyk, Hanna Panchenko, Natalia Kaduk, Maiia Nikolaieva Problems оf Transition From State to Public Management of the Quality of Higher Education in Ukraine AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research, 2021. Vol. 11, Issue 1, Special Issue XVIII. URL: http://www.magnanimitas.cz/ADALTA/110118/papers/A_08.pdf (Web of Science)
  3. Кадук Н.І. Особливості розвитку дефектних демократій в контексті євроінтеграційних процесів ПОЛІТІКУС. 2019. №3. С.27-31. (Фахове видання категорії «Б»).
  4. Кадук Н.І. Концептуальні засади неліберальної демократії. Регіональні студії. 2019. №18. С.16-19. (Фахове видання категорії «Б»).
  5. Кадук Н.І. Політичний простір Європейського Союзу в контексті процесів транснаціоналізації на сучасному етапі розвитку Регіональні студії. 2023. Вип.32. С.52-56. (Фахове видання категорії «Б»).

УЧАСТЬ В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ:

Опонування

Офіційний опонент на дисертаційне дослідження Григор’єва Олександра Віталійовича на тему «Неліберальна демократія в системі дефектних демократій: форми прояву в сучасному політичному процесі посткомуністичних країн Центрально-Східної Європи», подану на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 - політичні інститути та процеси. (захист - 13.11.2019. р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.06 ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»). https://www.pdpu.edu.ua/doc/vr/2019/grigorev/V2.pdf (2019 р.)

Офіційний опонент на дисертаційне дослідження АЛРКАБІ Алі Насер Абд Аль Хассана «Принципи функціонування західних політичних інститутів в контексті глобального розвитку», яке подано на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку (2014 р.).

Офіційний опонент на дисертаційне дослідження Мілюкової Анастасії Олександрівни «Політико-інституційні трансформації в перехідних суспільствах: закономірності та український досвід», подане на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси (2014 р.).

Рецензування

  1. Відгук на автореферат дисертації Грабіни Ганни Вікторівни «Субкультура влади як фактор політичних перетворень в межах хвиль демократизації», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси (захист - 05.03.2018. р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.053.06 ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»). (2018 р.)
  2. Відгук на автореферат дисертації Капталана Івана Михайловича: «Політичні партії як суб’єкти цивільного права», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12. 00. 03 — цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. (2015 р.).
  3. Відгук на автореферат дисертації Максименко Ірини Володимирівни на тему «Вплив Великобританії, Франції та ФРН на становлення політики Європейського Союзу: економічний, безпековий та зовнішньополітичний виміри» на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку (2014 р.).
  4. Відгук на автореферат дисертації Альванус Алі Йосiф «Ісламський фактор політичних процесів на Близькому Сході та Центральній Азії (кінець ХХ – початок ХХI століття)», яку подано на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку (2014 р.).

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ.

Швейцарсько-український освітній проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». - Свідоцтво тренера з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини і розвитку громадянських компетентностей від 18 березня 2016 р., реєстраційний №18032016-20.

Training for public servants from the Odessa Regional Institute of Public Administration “Public Administration in Poland - tasks and responsibilities” Warsaw, 18-22 April, 2016 (Навчальний семінар «Державне управління в Польщі – завдання та обов’язки», 18-22 квітня 2016 року, м. Варшава, Республіка Польща, Національна школа публічної адміністрації (KSAP) - Сертифікат від 22 квітня 2016 р., реєстраційний № 20/04/2016. (30 годин / 1 кредит ЄКТС).

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ.

Участь у наукових конференціях з публікацією тез доповідей:

  • Кадук Н.І. Особливості Ініціативи ЄС «Східне Партнерство» на сучасному етапі розвитку Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів: матеріали VIІ щоріч. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 14 груд. 2018 р.). Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2019. С. 15–19. URL: https://drive.google.com/drive/folders/1R8hLPAB8GQvCDmAGxcbTYiFI42HL5lu
  • Кадук Н. Особливості імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в умовах сьогодення Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди: матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф. за міжнар. участю. (м. Одеса, 11 жов. 2019 р.). Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2019. С. 166–167.
  • Кадук Н.І., Ніколаєва М.І. Концептуальні підходи до розуміння спільної зовнішньої політики ЄС Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів : матеріали VIІІ щоріч. наук.-практ. конф. 19 грудня 2019 р. / за заг. ред. М. М. Іжі, В. М. Кривцової. Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2020. С. 16-20. URL: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1nsOMq3zsKRgcrI1n-sOSTuxRUdlTEN_A
  • Кадук Н.І. Шляхи вдосконалення державної політики України у сфері європейської інтеграції Актуальні проблеми європейської та євроатлантичної інтеграції України: матеріали 17-ї наук.-практ. конф. 14 травня 2020 р., м. Дніпро / за заг. ред. Л.Л. Прокопенка. Д. : ДРІДУ НАДУ. 2020. С. 92- 94.
  • Кадук Н.І. Реформа державного управління як складова євроінтеграційних процесів Публічне управління в Україні: історія державотворення, виклики та перспективи : матеріали XІ наук. Інтернет-конф. за міжнар. участю для аспірантів та докторантів. 29 трав. 2020 р. Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2020. С. 15-18. URL: http://www.oridu.odessa.ua/9/buk/Internet_konf_DU-2020.pdf
  • Кадук Н. Перспективи розвитку євроінтеграційних процесів в Україні в контексті Cтратегії національної безпеки України 2020 року Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди : матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф. за міжнар. участю. (до 25-річчя заснування інституту). 9 жов. 2020 р. Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2020. С. 189.
  • Кадук Н. Особливості реалізації євроінтеграціного курсу України в постпандемічному світі Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищої освіти та молодих вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (Київ, 25 листоп. 2020 р.) / за заг. ред. А. Савкова, М. Білинської, О. Петроє, І. Дегтярьової. Київ : НАДУ, 2020. 312 с. С.98-99.
  • Кадук Н.І., Ніколаєва М.І. Відносини України-США в контекстіпріоритетів зовнішньої та безпекової політики адміністрації Дж. Байдена Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів : матеріали ІХ щоріч. наук.-практ. конф. Одеса, 18 грудня 2020 р. / за заг. ред. М. М. Іжі, В. М. Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2021. 228 с. С. 16-19. URL: https://drive.google.com/drive/folders/1FBdAL5EHglSqYO84fWGvL_o5lP6UNqY2
  • Кривцова О.М., Кадук Н.І. Європейська інтеграція у вимірі транскордонної взаємодії: політико-управлінський аспект The world of science and innovation. Abstracts of the 8th International scientific and practical conference. Cognum Publishing House. London, United Kingdom. 2021. Pp. 381-386. URL: https://sci-conf.com.ua/viii-mezhdunarodnaya-nauchno-prakticheskaya-konferentsiya-the-world-of-science-and-innovation-10-12-marta-2021-goda-london-velikobritaniya-arhiv/
  • Кадук Н. Особливості стратегічного планування у сфері національної безпеки Республіки Польща на сучасному етапі розвитку. Discovering New Horizons in Science and Prospects for Implementation of Innovations: Proceedings of the 1st International Scientific and Practical Internet Conference, July 7-8, 2022. FOP Marenichenko V.V., Dnipro, Ukraine, Рр.110-113. URL: http://www.wayscience.com/wp-content/uploads/2022/07/Conference-Proceedings-July-7-8-2022-1.pdf
  • Ніколаєва М. І., Кадук Н. І. Відносини Європейського Союзу з НАТО в умовах сьогодення. Актуальні проблеми міжнародного права: Всеукраїнська науково-практична конференція (Харків, 10 березня 2023 року): збірник матеріалів / за ред. Т. Л. Сироїд, О. А. Гавриленка, В. М. Шамраєвої. Харків: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2023. 246 с. С.78-80.
  • Ніколаєва М., Кадук Н. Перспективи розвитку Європейського політичного співтовариства Політичні трансформації сучасного суспільства : зб. матеріалів IV Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Полтава, 22 лютого 2023 р.). Полтава : ПДАУ, 2023. 281 с. С. 187-192. URL: https://www.pdau.edu.ua/sites/default/files/node/2908/zbirnykmaterialivivvseukrayinskoyinaukovo.pdf

Участь у наукових дискусіях:

  • Експертноме обговорення на тему: «Вполювати російського спрута у Чорному морі. Чого остерігатися Україні?», онлайн (30 січня 2023 р.)
  • Публічна онлайн-дискусія «Між асоціацією та членством: економічна інтеграція з ЄС вже зараз» (01 лютого 2023 р)
  • Публічна онлайн-дискусія «Спрощення процедур торгівлі в Україні 2022: Митні процедури, проблеми та очікування бізнесу під час війни», (20.02.2023 р.)
  • Онлайн-діалог “Творимо спільне майбутнє: освіта та інституційна спроможність як передумова євроінтеграції” (20 квітня 2023 р.),
  • Публічне обговорення: "Бачення України 2030: національна пам'ять та система охорони здоров’я", (22 червня 2023 р.).

ЕКСПЕРТНА РОБОТА:

(консультативна, дорадча, науково-експерта, виступи на телебачнні тощо)

  1. Надання науково-методичної допомоги щодо організації функціонування органів публічної влади на демократичних засадах в контексті європейського досвіду шляхом проведення лекцій та короткострокових тематичних семінарів з проблематики міжнародних відносин, національної безпеки, європейської та євроатлантичної інтеграції для підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та АРК, організованих відділом підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України (2008-2021 рр.).
    http://oridu.odessa.ua/?rozd=11
    https://www.facebook.com/upkkoridu/

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

  1. Навчальний онлайн-спецпроект «Угода про асоціацію Україна-ЄС» за фінансової підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» (на платформі EdEra — студія онлайн-освіти), травень-червень 2019 р. (15 годин /0,5 кредита ЄКТС) – Сертифікат.
  2. Участь в роботі І-шої школи для молодих вчених у рамках ХІІІ Конгресу Української Асоціації Європейських студій в Одеському регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, 18 жовтня 2019 р., очна, Сертифікат від 18.10.2019 р. (6 годин / 0,2 кредита ЄКТС)
  3. Участь у тематичному семінарі підвищення кваліфікації «Зовнішня політика України та особливості співпраці з міжнародними партнерами». Організований Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України, 4-5 листопада 2019 р., очна, Сертифікат від 05.11.2019 р., (15 годин / 0,5 кредита ЄКТС).
  4. Навчання за онлайн-курсом «Європейська зовнішня політика: просто про складне», через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus (викладачі курсу В.Романова та К.Зарембо), Жовтень-листопад 2019 р., дистанційна, Сертифікат експертного рівня від 20.11.2019 р. /Автентичність цього сертифікату може бути перевірена за посиланням https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/c3d9042500064ab89a21e5e25c5f6ae3/, (30 годин / 1 кредит ЄКТС), 5 тижнів https://courses.prometheus.org.ua/courses/coursev1:Prometheus+EUFP101 +2019_T3/3a1d555ca7384c5bba8a7d59ca598713/
  5. Навчання за онлайн-курсом «Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку», наданий автором курсу Анатолієм Ткачуком через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, листопад-грудень 2019 р., дистанційна, Сертифікат від 11.01.2020 р. /Автентичність цього сертифікату може бути перевірена за посиланням https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/66f122d61c414f0c9ae91d67fff28854 (30 годин / 1 кредит ЄКТС). 5 тижнів https://courses.prometheus.org.ua/courses/coursev1:Prometheus+DC101 +2019_T3/course/)
  6. Навчання за онлайн-курсом «Ефективна взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю», наданий викладачем курсу Радмілою Сегол через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, березень-квітень 2020 р., дистанційна, Сертифікат від 24.04.2020 р. /Автентичність сертифікату може бути перевірена за посиланням https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/00d1e5876fcc4e4fa94e75c8e3c524d1/ (18 годин / 0,6 кредита ЄКТС) 3 тижні - https://courses.prometheus.org.ua/courses/coursev1:Prometheus+ILAP101+2020_T1/course/
  7. Навчання за онлайн-курсом «Дистанційна робота для публічних службовців», наданий викладачами курсу через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, червень 2020 р., дистанційна, Сертифікат від 03.07.2020 р. Автентичність цього сертифікату може бути перевірена за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua:18090/downloads/17edfcb5c77a41988c9a3843f55f7fbf/Certificate.pdf, (14,5 годин / 0,5 кредита ЄКТС), 3 тижні, https://courses.prometheus.org.ua/courses/coursev1:UNDP+WO101+2020_T2/course/
  8. Навчання за онлайн-курсом «Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах», наданий викладачами курсу через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, січень 2021 р., дистанційна, Сертифікат від 05.02.2021 р. Автентичність цього сертифікату може бути перевірена за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/7a86d7f920384c9c9da6cf6ce05a4f7 (4,5 годин / 0,15 кредита ЄКТС).
  9. The 8 th International scientific and practical conference “The world of science and innovation” (March 10-12, 2021) Cognum Publishing House, London, United Kingdom. 2021. Сертифікат від 12.03.2021. (24 годин / 0,8 кредита ЄКТС).
  10.  Навчання за онлайн курсом «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів», наданий викладачами курсу через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, жовтень 2021 р., дистанційна, Сертифікат від 03.11.2021 р. Автентичність цього сертифікату може бути перевірена за https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/e678bc11160f455f9ef83bf12e3b811e (60 годин / 2 кредита ЄКТС).
  11. Навчання за онлайн курсом «Освітні інструменти критичного мислення», наданий викладачем Сергієм Терно через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, листопад-грудень 2021 р., дистанційна, Сертифікат від 20.12.2021 р. Автентичність цього сертифікату може бути перевірена за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/c67b7dabae264ba2acd0de656aaa2ad6 (60 годин / 2 кредита ЄКТС).
  12. Навчання за онлайн курсом «Критичне мислення для освітян», наданий викладачами курсу через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, листопад 2022 р., дистанційна, Сертифікат від 01.12.2022 р. Автентичність цього сертифікату може бути перевірена за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/616bb7a0daea47c092500f46dadc925d (30 годин / 1 кредит ЄКТС).

Коч Світлана Вадимівна

koch2

Завідувачка кафедри політології, доктор політичних наук, професор

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ORCID

Google Scholar

Дані профорієнтації: закінчила історичний факультет Одеського державного університету імені І.І. Мечникова в 1993 році. Спеціальність за дипломом: історик, викладач історії.

Кандидат політичних наук, 2000. Тема дисертації: «Етнічність в сучасному політичному процесі». Спеціальність 23.00.04 - політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку.

Доктор політичних наук, 2019. Тема дисертації «Транскордонні простори та спільноти в політичному процесі: кліважі локальності». Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси

Додаткові професійні обов'язки 

  • Заступник декану ФМВПС з наукової роботи
  • Вчений секретар Вченої ради ФМВПС
  • Гарант освітньої програми за спеціальністю 052 «Політологія»на третьому рівні(доктор філософії) 

Член Спеціалізованої вченої ради Д11.051.13 з правом захисту докторських дисертацій за спеціальністю «Політологія»

Сфера наукових інтересів:

  • Етнічні процеси, етнічна ідентичність в різних соціокультурних середовищах.
  • Культурна, соціальне, політичне простір: зони перетину і взаємовпливу.
  • Етнічний лобізм в контексті соціально-політичної комунікації. 
  • Моделі центр-периферійних відносин з позицій етнокультурних і соціально-політичних реалій.
  • Конструювання «образу території», трансформації «змісту» просторового середовища.
  • Стратегії поведінки етнічних груп в різних просторових і комунікаційних середовищах

Розроблені курси лекцій :

  • Дипломатична і консульська служба;
  • Історія дипломатичної служби;
  • Теорія та історія міжнародних відносин;
  • Міграційна політика ЄС;
  • Історія і теорія політичних партій;
  • Взаємодія з органами державної влади;
  • Країнознавство;
  • Етнографія;
  • Етнополітологія;
  • Етносоціологія;
  • Сучасні етнічні процеси;
  • Етнічна демографія;
  • Етнічна психологія.

Навчальні курси що викладаються в 2020-2021:

  1. Країнознавство;
  2. Дипломатична і консульська служба;
  3. Взаємодія з органами державної влади;
  4. Міграційна політика ЄС;
  5. Історія і теорія політичних партій;
  6. Політична лімологія.

Оновні накові публікаці

Монографії

  • Коч С. В. Транскордоння: простір соціально-політичного порядку: монографія. Одеса: Фенікс, 2019. 357 с. URL: http://dspace.onu.edu.ua:8080/bitstream/123456789/27910/1/transkord.pdf

Розділи в монографіях:

  • Koch S. The National Self-Determination Projects of Greece and Bulgaria: The Role of Ethnic Bessarabian Diasporas. Europe and the Black Sea Region. A History of Early Knowledge Exchange (1750 – 1850). / D. Gutmeyr, K. Kaser (Eds.). Wien: Lit Verlag GmbH. 2018. P. 289 – 310. URL: www.academia.edu
  • Коч С. В. Узун Ю.В. Регіоналізм у зовнішній політиці України та її сусідів в епоху пост-правди. В Міжнародні відносини та зовнішня політика в еру «пост-правди» / Під заг. редакцією О. І. Брусиловської. Київ : Вадекс, 2018. С. 100 – 137. URL: www.academia.edu
  • Коч С. В. Греки. В Буджак: историко-этнографические очерки народов юго-западных районов Одесщины. / Ред.: А. Киссе, А. Пригарина, В.Н. Станко. Одесса: PostScriptUm СМИЛ. 2012. Раздел 2. Очерк 5. С. 329 – 388. URL:www.google.ru
  • Коч С. В. Добрососедство и межэтническое взаимодействие. В Буджак: историко-этнографические очерки народов юго-западных райнов Одесщины. Раздел 3. Очерк 1 – 2 / Ред.: А. И. Киссе, А. А. Пригарин, В. Н. Станко. Одесса: PostScriptUm СМИЛ, 2014. С. 637 – 684. URL: www.google.ru
  • Наукові публікації

    • Koch S., Uzun Yu. Decentralization vs Centralization: Scenarios of Regional Development of Ukraine in the Context of Internal Stability Establishment Przegląd Strategiczny. 2020. № 13. C. 243-262. (SCOPUS) URL: studiastrategiczne.amu.edu.pl
    • Узун Ю. В., Коч С. В. Результати реформи децентралізації на прикладі ситуації в регіонах Південно-Західного прикордоння України. Просторове планування: містопланування, архітектура, політичні та соціокультурні засади. Зб. Наук. пр. Вип. 1. В 2-х ч. Київ-Тернопіль: «Бескиди», 2020. частина 1. 299 с. - С. 150-171
    • Коч С. В. Транскордонні простори та спільноти в політичному процесі: кліважі локальності: дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Світлана Вадимівна Коч; наук. консультант М. А. Польовий; Державний заклад "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського". Одеса, 2019. 532 с. URL: dspace.pdpu.edu.ua
    • Коч С. В, Узун Ю. В. Південно-західне прикордоння України в процесі державної децентралізації. Міжнародні та політичні дослідження. 2020. Вип. 33. С.106-142. URL: heraldiss.onu.edu.ua
    • Коч С.В. Моделі соціально-політичної комунікації в прикордонні (на прикладі прикордонних просторів в країнах Східної Європи). Міжнародні та політичні дослідження. 2019. Вип. 32. С.103-124. URL:heraldiss.onu.edu.ua
    • Коч С. В. Любов, яка рухає кордони: діаспоральна політика Туреччини. Сучасне суспільство. Збірник наукових праць. 2018. № 2 (16). С. 119 – 134. URL: www.irbis-nbuv.gov.ua
    • Коч С. В. Кліважування простору північного Причорномор’я: геополітичні суперечки в епоху пост-правди. Політичне життя. № 4. С. 90 – 96 DOI: http://dx.doi.org
    • Коч С. В. Меморіальна політика сусідів України: від стратегії національного суверенітету до «великих держав» [Memorial Policy of Ukraine’s Neighbours: from Strategy of National Sovereignty to “Great States”]. Politicus. 2018. № 4. С. 46 – 50. URL: politicus.od.ua/
    • Коч С. В. Национальное возрождение Греции и Болгарии: роль этнических диаспор Бессарабии. Българите в Северното Причерноморие. Изследования и материали. Одесса – Велико Търново: Симекс-принт, 2018. Т.13. С. 221 – 241. URL: www.google.rubia. Evropský Politický a Právní Diskurz. 2018, V. 5, Iss. 6. Р. 116 – 126. URL: eppd13.cz
    • Коч С. В. Трансграничное позиционирование культурной идентичности [Transboundary Space Positioning Of Cultural Identity]. Administrarea Publică” nr.4. Оctombrie – Decembrie. Молдова. С. 121 – 126.
    • Кoch S. “Оur” and “Foreign” in Bessarabia: Communicational Environment and Commemorative Practices. Between the Worlds: People, Spaces and Rituals. Popov, R., M. Maeva, M. Slavkova, Y. Erolova. (eds.). E-collection of Conference Proceedings. Sofia: IEFSEM – BAS, 2018. pp. 236-254.
    • URL:www.academia.edu/41491428
    • Коч С. В. Республика Болгария и «болгары зарубежья»: формирование политики взаимодействия. Вісник Oдеського національного університету. Серія: Соціологія та політичні науки. Т. 23. Випуск 2 (31). C. 135 – 157. UR www.google.ru/url
    • Коч С. В. Узун Ю. В. Децентралізація: критерії оцінювання регіональної політики та результати в Україні. Регіональна політика: історія, політико-правові засади, архітектура, урбаністика: зб. наук. пр. Вип. IV. Матеріали Міжнародної наук.-практ. конф., (Київ, 23 листопада 2018 р.) / Мін-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т будівн. і архіт-ри та ін. Київ – Тернопіль: «Бескиди», 2018. В 2-х ч. Ч. 1. С. 237 – 250.
    • Коч С. В. Трансформации идентификационных стратегий болгар Украины: социально политические условия и адаптационные практики. Політичне життя. 2017. № 4. С. 58 – 70.
    • Коч С. В., Узун Ю. В.Трансформации социальных практик локальных этнокультурных групп Одессы. Соціальні та політичні трансформації у центральній та східній Європі (1917 – 2017): чинники, досягнення, проблеми. Студіум Східної Європи Варшавського університету. 2017. С. 64 – 65.
    • Коч С.В., Узун Ю.В. Адаптация этнокультурных групп в Одессе: социальные практики «новых диаспор». Человек в истории и культуре. Сборник научных работ в честь лауреата Гос. премии Украины, академика РАЕН, профессора, доктора исторических наук В. Н. Станко / Ред. А. А. Пригарин. Одесса: Ирбис, 2017. С. 634 – 646. URL: dspace.onu.edu.ua:8080/bitstream/handle/123456789/11827/554-573.pdf?sequence=1&isAllowed=y
    • Коч С.В. Субъетивно-объективные отношения в процесах структурирования пограничья (на материалах исследования Бессарабии). Человек в истории и культуре. Сборник научных работ в честь лауреата Гос. премии Украины, академика РАЕН, профессора, доктора исторических наук В. Н. Станко / отв ред. А. А. Пригарин. Одесса: Ирбис, 2017. С. 554 – 573. URL: dspace.onu.edu.ua:8080/bitstream/handle/123456789/11827/554-573.pdf?sequence=1&isAllowed=y;
    • Коч С.В. «Свои» и «чужие» в бессарабии: коммуникационная средаи коммеморативные практик. XII Конгресс антропологов и этнологов России: сб. материалов. Ижевск, 3–6 июля 2017 г. / Отв. ред.: А.Е. Загребин, М.Ю. Мартынова. – Москва; Ижевск: ИЭА РАН, УИИЯЛ УрО РАН, 2017. С. 319
    • Коч С.В. Социально-культурная презентация региональных этнокультурных групп как механизм лоббирования интересов (на примере Одессы). Регіональна політика: історія, політико-правові засади, архитектура, урбаністика Вип. ІІІ. Мін-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т будівн. і архіт-ри та ін. Київ – Тернопіль: «Бескиди», 2017. В 2-х ч. Ч. 1. С. 305 – 310.
    • Коч С. В. Идентификационни стратегии на българите в Украйна. Българска етнология Българска Академия на науките Институт за етнология и фолклористика с етнографски музей – БАН. София: Академично изд. «Проф. Марин Дринов». 2016. Год. ХLІI Кн. 4. Българите в Бесарабия и Таврия. С. 520 – 537. URL bulgarianethnology.org
    • Коч С.В. Региональная система Бессарабии: геополитические статусы и практика. Регіональна політика: історичні витоки, законодавче врегулювання, практична реалізація (зб. наук. праць) Вип ІІ. Мін-во освіти і науки України, Київ. Нац.. ун-т будівн. і архіт-ри та ін. – Київ «Економічна думка», 2016. В 2-х ч. Ч.1. С. 193 – 199;
    • Коч С. В. Болгарська етнокультурна група Одеси: досвід соціокультурної адаптації. Дриновський збірник. Том 9. Харків – Софія. 2016. С. 128 – 135. URL: periodicals.karazin
    • Коч С. В. Субъектно-объектные отношения в процессах структурирования пограничья (на материалах исследования Бессарабии). Перекрёстки. Журнал исследований восточноевропейского Пограничья. Вильнюс: Европейский гуманитарный университет. 2015. № 1 – 2. С. 11 – 32. (CASE; EBSCO-CEEAS; Indexed in the MLA International Bibliography).
    • Коч С. В. Этническое лоббирование как социальная практика в пограничье (на материалах исследования Бессарабии). Перекрёстки. Журнал исследований восточноевропейского Пограничья. Вильнюс: Европейский гуманитарный университет, 2014. № 1 – 2. С. 46 – 65. (CASE; EBSCO-CEEAS; Indexed in the MLA International Bibliography). URL:
    • Коч С. В. Функциональные возможности пограничья в исследовательских стратегиях. Держава і право: збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Київ: Ін-т Держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2014. Випуск 64. С. 447 – 451.
    • Коч С. В. Політико-правові аспекти історичних джерел українського демократичного транзиту: вибори до установчих зборів УНР 1917 року. Науковий вісник міжнародного гуманітарного університету. Серія: Історія. Філософія. Політологія. Збірник наукових праць. Одеса, 2014. Випуск 7. С. 89 – 103.
    • Коч С. В., Пригарин О.А. Материальное воплощение этнического и проблема движения традиции. Творчество в археологическом и этнографическом измерении: сборник научных трудов. Омск: Изд-й дом «Наука», 2013. С. 89 – 94.
    • Коч С. В. Механизм социальной презентации диаспор: этнические лобби и группы давления (на примере Одесской области). Постфактум: історико-антропологічні студії. Етнічне, соціальне, політичне: перехрестя просторів. Одеса: ОО РИА «Смил». 2013. № 3. С. 31 – 46.
    • Коч С. В. Методологические проблем локально-региональных и приграничных исследований. Держава і право: збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Київ: Ин-т Держави і права ім В.М.Корецького НАН України, 2013. Випуск 61. С.460 – 467.
    • Коч С. В. Диаспоры Юга Украины в системе региональных геополитических отношений. Науковий вісник міжнародного гуманітарного університету. Серія: Історія, Філософія. Політологія. Збірник наукових праць. Випуск 4. Одеса, 2012. С. 139 – 148.
    • Коч С. В. Узун Ю.В. Консолідована демографічна політика ЄС як засіб подолання «геронтофобії» та «синдрому Доріана Грея». Вісник Одеського національного університету. 2012. Том 17. Вип. 2 (16) (Серія: Соціологія, політологія). С. 116 – 127. URL: dspace.onu.edu.ua
    • Коч С. В. Диаспоры в миграционном процессе Европы. Держава і право: збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 57. К.: Ін-т держави і права імені В.М. Корецького НАН України, 2012. С.553 – 558. URL : dspace.
    • Коч С. В. Локальная идентичность в кризисной ситуации (на материалах истории греческой диаспоры Украины). Человек в истории и культуре. Сб. науч. работ в честь лауреата Гос. премии Украины, академика РАЕН, профессора, доктора исторических наук В. Н. Станко / Ред. А. А. Пригарин. Одесса: СМИЛ. 2012. С. 374 – 383. URL: dspace.onu.edu.ua
    • Коч С. В. Методологические проблемы этнографических исследовний в городе: на примере изучения греков Измаила. Этнография Крыма ХІХ – ХХІ вв. и современные этнокультурные процессы: Материалы и исследования. Вып. 2 / Отв.ред. М.А.Араджиони, Ю.Н. Лаптев. Симферополь, 2012. С. 76 – 87;
    • Коч С. В. Социально-экономические модели адаптации этнических групп (на примере «старых» и «новых» диаспор юго-западного региона Украины). Предупреждение насильственних конфликтов в мультикультурных сообществах и формирование культуры мира / под ред. М. Араджиони. Київ : ЧП «Золоті Ворота», 2011. С. 61 – 71;
    • Коч С. В. Міграційні процеси як фактор соціально-політичного розвитку. Науковий вісник міжнародного гуманітарного університету. Серія: Історія, Філософія. Політологія. Збірник наукових праць. Випуск 2. Одеса 2011. С.94 – 98.
    • Коч С. В. Трансформации в этническом самосознании болгар Бессарабии ХІХ – ХХ в. Българите в Северното Причерноморите. Изследования и материали. Одесса – Велико Търново. 2009. Т. 10. С. 369 – 376. URL: bulgari-istoria-2010.com
    • Коч С. В. Особенности процессов этнической идентичности в среде болгар-переселенцев Одесской области. Дриновський збірник. Том 3. Харків – Софія, 2009. С. 286 – 294. URL:  history.karazin.ua/
    • Коч С. В. Динаміка етномовної ситуації на території Півдня Бессарабії у XVIII – ХХ ст. Європейська Хартія регіональних мов або мов меншин: перспективи реалізації в Україні. Одеса: Друкарський дім. 2008. С. 145 – 157.
    • Коч С. В. Закономірності формування національно-мовної політики. Актуальні проблеми політики. Зб. Наук. Праць. Одеса, Фенікс, 2007. Вип. 32. С.264 – 271;
    • Коч С. В. Особливості процесу символізації суспільно-політичної сфери. Держава і право: збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 35. Київ: Ин-т Держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2007. – С.664 – 671.
    • Коч С. В. Стереотип поведения и его взаимосвязь с толерантностью. Человек в истории и культуре. Сб. научных работ в честь 70-летия лауреата Гос. Премии Украины, академика РАЕН, профессора, доктора исторических наук, В. Н. Станко / ред. А. А. Пригарин. Одесса : Друк, 2007. С. 332 – 339.
    • Коч С. В. Узун Ю.В. Моделі устрою територіально політичних систем з позицій центр-периферійних відносин. Вісник Одеського національного університету. Серія: Соціологія та політичні науки. Том 11. Вип.10. 2006. С. 239 – 256. URL: dspace.onu.edu.ua
    • Коч С. В. Механізм функціонування етнічної ідентичості діаспори на прикладі греко-болгарських поселень Півдня України. Българите в Северното Причерноморие. Изследования и материали. Одеса – Велико търново : Друк. 2006. Т. 9. С. 257 – 264.
    • Коч С. В. Самаритаки Е. Экспедиционные исследования в бывших «греко-болгарских» колониях Юго-западной Украины: предварительная публикация.Одеська болгаристика. Науковий щорічник. № 3 – 4, 2005 – 2006. С. 49 – 53;
  • Навчально-методичні посібники

    • Коч С.В. Країнознавство: методичні вказівки та завдання до навчального курсу.- Одеса: ТОВ «Удача», 2019. 49 с. URL: dspace.onu.edu.ua
    • Коч С.В. Дипломатична та консульська служба: методичні вказівки та завдання до навчального курсу. Одеса: ТОВ «Удача», 2019. 31 с. URL: dspace.onu.edu.ua
    • Коч С.В. Узун Ю.В. Взаємодія з органами державної влади: методичні вказівки та завдання до навчального курсу. Одеса: ТОВ «Удача», 2019. 44 с. URL: dspace.onu.edu.ua
    • Коч С.В. Узун Ю.В. Міграційна політика ЄС: методичні вказівки та завдання до навчального курсу. - Одеса: ТОВ «Удача», 2019. 43 с. URL: dspace.onu.edu.ua
    • Коч С.В. Методичні вказівки і робоча програма до спеціального курсу Етнополітологія. Методичні вказівки і робоча програма. Одеса, 2003. 30 с.
    • Коч С.В. Методичні вказівки і робоча програма до спеціального курсу Етносоціології. Методичні вказівки і робоча програма – Одеса, 2003. – 30 с.
    • Коч С.В. Етнчна психологія. Програми професійно-орієнованих дисциплін. Спеціальність «Етнологія» Одеса: Гермес, 2003. С. 91 –97
    • Коч С.В. Сучасні етнічні процеси. Програми професійно-орієнованих дисциплін. Спеціальність «Етнологія». Одеса: Гермес, 2003. С.77 –82
    • Коч С.В. Етнічна демографія. Програми професійно-орієнованих дисциплін. Спеціальність «Етнологія». Одеса: Гермес, 2003. С.83 –90
    • Коч С.В. Етнографія України. Курс лекцій Одеса, 2006. 
    • Коч С.В. Етнопсихологія. Методичні вказівки і робоча програма з спеціального курсу Одеса, 2006. 
    • Коч С.В. Сучасні етнічні процеси. Методичні вказівки і робоча програма з спеціального курсу Одеса, 2007.
    • Коч С.В. Етнодемографія. Методичні вказівки Одеса 2010
    • Коч С.В. Теорія та історія політичних партій. Методичні вказівки і робоча програма для студентів спеціальності «політологія» ІСН. – Одеса 2013 
    • Коч С.В. Методичні вказівки з написання та оформлення курсової роботи / С.В.Коч, Ю.В.Узун, М.І.Ніколаєва, М.А.Шевчук.  Методичні вказівки з написання та оформлення курсової роботи студентам інституту соціальних наук. Спеціальність «політологія» та «соціологія» – Одеса, 2013 30с.
  • Участь у проектах

    1. Стажер програми «Соціальні трансформації в Прикордоння: Білорусь, Україна, Молдова» 2013 – 2014. Вільнюс ЄГУ.
    2. Учасник міжнародно-наукової програми «Греки України: історія і культура» спільно з Одеською філією фонду грецької культури. В рамках проекту досліджувалися компактні поселення греків Півдня України, міські діаспори греків в Україні
    3. Учасник міжнародної програми «Словенія-Україна: порівняльні аспекти прибережних регіонів (18 - 20 століття)» спільно з науково-дослідним центром Приморського університету м Копер (Словенія). Науково-дослідна тема М 355 - 2011 року.
    4. Учасник етнографічних експедицій, що проводилися на півдні України і мали на меті вивчення особливостей культурної спадщини різних етнічних груп: греків, болгар, молдаван, росіян старовірів та ін.
  • Наукове експертне консультування

    • Експертна робота сумісно з «Європейським центром з питань меншин» в межах Програми Східного партнерства: «Национальные меньшинства и этнокультурные вопросы. Беларусь-Молдова-Украина», 15 и 16 мая, 2017.
    • Участь в науково-консультативному дослідженні «Неурядові організації, рухи (включаючи радикальні рухи), соціальні та традиційні медіа як інструменти, що використовуються державами для здійснення зовнішнього впливу у невійськовій сфері з метою створення ситуації крихкості». Період дослідження: з 14.06.2018 до 30.11.2019 рр.
    • Співвиконавці: Перегуда Є. В., д.п.н., проф., керівник колективу; Гербут Н. А., к.п.н., доцент, Коч С. В, к.п.н., доц, Семко В. Л., к.п.н., доц., Узун Ю. В., к.п.н., доц. Яхно О. О., к.п.н.). (Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за результатами. URL: mtot.gov.ua
  • Робота за науковою темою кафедри: №130 «Регіональна специфіка світового політичного процесу: історія, теорія та практика». № державної реєстрації - 0114 U 006048.

  • МІЖНАРОДНІ КОНФЕРЕНЦІЇ ТА СЕМІНАРИ (2016-2020)

    2020

    1. Міжнародний «Урбаністичний Форум — 2020». Тема: Просторове планування: містопланування, архітектура, політичні та соціокультурні засади) (Київ, 19 листопада 2020, zoom). Дововідь: Результати реформи децентралізації на прикладі ситуації в регіонах Південно-Західного прикордоння України.
    2.  Міжнардна конференція «Balkan and Baltic States in United Europe — History, Religion, and Culture IV Religiosity and Spirituality in the Balkan and Baltic Cultural Space: History and Nowadays» (November 11-13, 2020, Latvia, Riga (zoom)). Доповідь: Поліфморфізм соціально-політичних структур в Балкано-Балтійському регіоні: отмодерних територіальних систем до мережевих соціально-культурним системам.
    3.  Міжнародна наукова конференція «Європа в ХХI столітті: бачення нових та старих членів ЄС», 6-7 лютого 2020 в Колегіум Полонікум (Слубіца, Польща; Франкфурт-на-Одері, Німеччина). Доповідь: Фантомные и воображаемые границы как фактор социально-политических процессов в Восточной Европе.

    2019

    1. Міжнародна науково-практична конференція «Китай-Україна: перспективи академічного та ділового співробітництва». 27-28 травня 2019 р. Одеса, Доповідь: Факторы роста геополитической субъекности КНР в процессах глобального изменения мирового порядка.
    2. Конґресу ASEEES/МАГ, 2019 ASEEES Summer Convention theme is "Culture Wars", ZAGREB14-16 June 2019 Доповідь: «Love» that Moves Borders: Commemorative Practices of Post-Empires in Ukrainian Borderland.
    3. Міжнародна науково-практична конференція «Межэтнические взаимодействия в этноконтактной зоне» (VIII чтения памяти И.А. Анцупова) 30.10 –1. 11 2019 г. Тараклия. Молдова. Доповідь: Пограничье Карпато-Днестровских земель в объективах еврорегионализма и национализмов.
    4. Пята міжнародна науково-практична конференція Регіональна політика: історія, політико-правові засади, архітектура, урбаністика (Київ, 22-23 листопада 2019 р.) / Мін-во освіти і науки України, Київ. Нац.. ун-т будівн. і архіт-ри та ін. Доклад: Модерні територіальні системи VS транскордонна регіоналізація
    5. Міжнародна науково-практична конференція: “Угода про асоціацію між Україною та ЄС і словацько-українське транскордонне співробітництво: наслідки та можливості” 26- 27 листопада 2019 р. м.Ужгород. Доповідь: “Комеморативні практики пост-імперій в українському прикордонні”
    6.  Регіональна політика: політико-правові засади, урбаністика, просторове планування, архітектура. П’ята міжнародна конференція (Київ, 22 листопада 2019 р.) / Мін-во освіти і науки України, Київ. Нац.. ун-т будівн. і архіт-ри та ін. Доповідь: Транскордоннні транснаціональні утворення в процесах єврорегіоналізації: економічні цілі, політичні засади, нормативно-правове регулювання.
    7.  Международная научная конференция «Академия диалога: культурные разломы и политические границы в Центральной и Восточной Европе». 28-29 ноября 2019 г. РАНХиГС, Калининград. Доклад: “Фантомные и воображаемые границы в Восточной Европе: политологическое и антропологическое измерения»

    2018

    1. International Conference «Between the Worlds: People, Spaces and Rituals» (Institute of Ethnology and Folklore Studies with Ethnographic Museum – Bulgarian Academy of Sciences SOFIA, October 30-31, 2017) Доклад: «Оurs» and «foreign» in Bessarabia: communicational environment and commemorative practice
    2. Міжнародна наукова конференція присвячена 25-річчю кафедри археології та етнології України ОНУ імені І.І. Мечникова «Археологія, етнологія та охорона культурної спадщини  Південно-Східної Європи» Одеса, 27–29 вересня 2018 р. Доповідь: «Державна політика Республіки Болгарії щодо болгарських етнічних спільнот за кордоном»
    3. Участь у науково-практичному семінарі з питань проблем регіонального розвитку, проведеному в Центрі міжнародного розвитку ОНУ за участю делегації Інституту стратегічних досліджень та представників обласної державної адміністрації та ЗМІ (24.05. 2018)
    4. Звітня наукова конференція професорсько-викладацького складу кафедри. Доповідь: «Етнічні діаспори та локальні групи як суб’єкти транскордонної взаємодії».
    5. Круглий стіл щодо презентації монографії «Міжнародні відносини та зовнішня політика держав в еру пост-правди». Одеса. Дом вчених 24.10.2018. Доповідь: «Регіоналізм у зовнішній політиці України та її сусідів в епоху пост-правди»
    6. Четверта Міжнародна науково-практична конференція 23 листопада 2018 р. Київ. «Регіональна політика: історія, політико-правові основи, архітектура, урбаністика». Доповідь: Децентралізація: критерії оцінювання регіональної політики та результати в Україні
    7. Міжнародна наукова конференція (IX Дриновські читання) 22–23 листопада 2018 р. Харків. «Чорне море та Причорномор’я як контактна зона цивілізацій та культур». Доповідь «Меморіальна політика суміжних держав у Причорноморському регіоні: геополітичні суперечки в епоху пост-правди».

    2017

    1.  ХVI Українсько-австрійська літня школа, 18 серпня 2017 р. лекція «Соціально-культурна характеристика етнічних груп Одещини»
    2.  Звітна наукова конференція професорсько-викладацького складу Одеського національного університету. Доповідь: Соціально-політичний ресурс етнокультурної системи в Бесарабії
    3.  Научная конференция «Человек в истории и культуре». Чтения памяти В.Н.Станко 16 – 19 февраля 2017 г. Доклад: Субъетивно-объективные отношения в процесах структурирования пограниччя (на матеріалах исследования Бессарабии)
    4.  Научная конференция «Человек в истории и культуре». Чтения памяти В.Н.Станко 16 – 19 февраля 2017 г. Доклад:: Адаптация этнокультурных групп в Одессе: социальные практики «новых диаспор» Узун Ю.В., Коч С.В.
    5.  Финальная конференция ПВП ЕЦВМ I Международные правозащитные механизмы и их роль в противодействии дискриминации и защите меньшинств в странах восточного приграничья Европейского Союза Организовано Европейским Центром по Вопросам Меньшинств в рамках Программы Восточного Партнерства: Национальные меньшинства и этнокультурные вопросы. Беларусь-Молдова-Украина. 15 и 16 мая, 2017 Сессия: Mеждународное сотрудничество – этнически родственное государство Доклад: Механизмы влияния Республики Болгарии на социальные процессы внутри болгарской диаспоры Украины
    6.  Міжнародна наукова конференція Соціальні та політичні трансформації у центральній та східній Європі (1917 - 2017): чинники, досягнення,проблеми. ОНУ імені І.І.Мечникова (28 – 29  червня 2017 р.) Доповідь: Трансформація соціальних практик локальних етнокультурних груп Одеси.
    7.  XII Конгресс антропологов и этнологов России: сб. материалов. Ижевск, 3–6 июля 2017 г. Секция 34 «Миграции и общественные стереотипы» Доклад: «Свои» и «чужие» в Бессарабии: коммуникационная среда и коммеморативные практики.
    8.  European Conference on Social and Behavioral Sciences (Odessa, Ukraine - August 23-23, 2017) Доклад: Lobbying as a Technology of Socio-Cultural Presentation of Ethno-Cultural Group (on example of Odessa) Лоббирование как технология социально-политической презентации этнокультурной группы (на примере Одессы)
    9.  International Conference «Knowledge Exchange. Europe and the Black Sea Region, ca. 1750 – 1850» University of Graz, Southeast European History and Anthropology Доклад: Роль этнических диаспор Бессарабии в реализации проектов национального самоопределения Греции и Болгарии
    10.  International Conference «Between the Worlds: People, Spaces and Rituals» (Institute of Ethnology and Folklore Studies with Ethnographic Museum – Bulgarian Academy of Sciences SOFIA, October 30-31, 2017) Доклад: «Оurs» and «foreign» in Bessarabia: communicational environment and commemorative practices
    11. Міжнародна науково-практична конференція «Регіональна політика: історія, політико-правові засади, архітектура, урбаністика» (Київ 22-23 листопада 2017 р.)  Доклад: Социально-культурная презентация региональных этнокультурных групп как механизм лоббирования интересов (на примере Одессы.)

    2016

    1. Семінар «Боротьба з ксенофобією та мовою ворожнечі; розвиток толерантності та її ефективність». м. Одеса 15 лютого 2016 р. Організований Європейським Центром з питань меншин
    2. Міжнародна наукова конференція VІІІ «Дриновські читання» присвячені 100-річчю від дня народження професора С.І.Сідельнікова та 10 річчю Центра болгаристики та балканських досліджень імені М.Дринова. 29 – 31 березня 2016 р. Харківський національний університет імені В.Н.Кразіна. Доповідь: Коллективная память в процессе формирования идентификационных стратегий болгар Украины.
    3. Конференція «Нетерриторіальне культурное самоврядування: українська перспектива», 2 - 3 червня 2016 р. Конференцію організовано спільно Європейським Центром з питань меншин (в рамках проекту Східного Партнерства ЕЦПМ), Інститутом етнонаціональних і політичних досліджень ім. І.Ф.Кураса Національної Академії Наук України та Школою соціальних і політичних наук Університету Глазго
    4. Конґресу ASEEES/МАГ, 26-28 червня 2016 р. «Images of the Other» отриманням гранту на участь у конвенції Асоціації східноєвропейських та євразійський студій та Міжнародної асоціації гуманітаріїв  у Львові 26-28 червня 2016 р. Доповідь: National Strategies of Memory and Practices of Local Memorialization under the Conditions of Stable Multicultural Borderland (the example of Bessarabia)” [Национальные стратегии памяти и практики локальной мемориализации в условиях устойчивого поликультурного пограничья (на примере Бессарабии)]
    5. ІХ Международная конференция «Болгари в Північному Причерномор’ї» (Одеса, вересень 2005Конференция Болгари в Северном Причерноморье. Доклад: «Социально-экономическая инфраструктура болгарской этнокультурной группы Украины: механизмы социального действия».
    6. Научный семинар «Этнология Одессы в исторической и современной перспективе» Центр исследований миграции, этнологии и социологии и кафедра антропологии философского факультета Западно-Чешского университета (Пльзень) 20 – 21 окрября. Одесса. Доклад: «Одесский конфликт и конфликт в Одессе»
    7. Друга міжнародна конференція Регіональна політика: історичні витоки, законодавче врегулювання, практична реалізація  (Київ, 14-15 грудня 2016 р.)  Доповідь: Региональная система Бессарабии: геополитические статусы и практика
  • Останні стажування

    • 2020 р. Навчальний курс «Academic Writing and Plagiarizm», що проводився викладачами Швеції (Університет м.Лунд) за програмою Erasmus+ в ОНУ імені І. І. Мечникова.
    • 2017 р. стажування в ОРІДУ НАДУ при Президенті України на кафедрі європейської інтеграції.
    • 2013 р підвищення кваліфікації в Приморському університеті м Копер (Словенія). Наказ № 1658-18 від 12.06.2013.
    • Стажування за програмою «Соціальні трансформації в Прикордоння: Білорусь, Україна, Молдова» 2013 – 2014. Вільнюс ЄГУ.
    • 2007 р. стажування в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України.
  • Офіційний опонент

    • кандидатської дисертації Конопельського В.Я. «Конституювання української політичної нації у перехідному суспільстві». Спеціалізована вченої ради К 41.086.02 (23.00.02 – політичні інститути та процеси), 15.03.2002.
    • кандидатської дисертації Кушніренко І.Ю. «Міжнаціональна толерантність в політичному процесі сучасної України». Спеціалізована рада Д 41.086.02 (00.02 - політичні інститути і процеси), 24.10.2008.
    • кандидатської дисертації Баланюк Д.М. «Стратегія міграційної політики в період національно-державного будівництва». Спеціалізована рада К 41.086.02 (00.02 - політичні інститути і процеси), 2009.
    • кандидатської дисертації Гаджиєвої Д. В. «Міжнародні чинники створення і діяльності інститутів політичного транзиту». Спеціалізована рада Д 41.086.02. (23.00.04 - політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку), 20.06.2014;
    • кандидатської дисертації Cоколової О.М. «Демографічна політика як фактор соціально-політичних процесів в європейських країнах». Спеціалізована вчена рада Д 41.053.06за ( 23.00.02 - політичні інститути і процеси), 24.04. 2015;
    • кандидатської дисертації Головченко А. В. «Політика держав Центрально-Східної Європи в контексті глобального процесу демократизації». Спеціалізована вчена рада Д 41.086.02 (23.00.04 - політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку) , 26.06.2015.
    • докторської дисертації Стебліни Н.О. «Цифровізація державної політики як дискурс сучасності» Спеціалізована вчена рада Д 11.051.13 (23.00.02 – політичні інститути і процеси), 13.05. 2021
 

Кройтор Артем Вікторович

Кройтор Артем Вікторович к.політ.н., доцент кафедри політології

Кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри політології

Телефон: 0976852287
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кандидат політичних наук з 2013 року.
Тема дисертації: «Демократизація внутрішньопартійної взаємодії як чинник політичної трансформації в Україні».
Доцент з 2021 року

ORCID ID

Google Scholar

УЧАСТЬ У ПРОФЕСІЙНИХ ТА/АБО ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАННЯХ;

  • член Всеукраїнської асоціації політичних наук з 10.05.2019 р.
  • член Соціологічної Асоціації України з 05.11.2015 р.

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:
Наукові інтереси пов’язані з дослідженням модернізаційних та транзитивних процесів в постсоціалістичних державах, зокрема демократизація політичної системи України. До сфери наукових інтересів відноситься інституціоналізація партійної системи та внутрішньопартійна демократія в умовах політичного транзиту в України, політичні технології впливу на громадську думку, політичні еліти та їх роль у процесі демократизації.
Предметом досліджень є також взаємозв’язок процесу демократизації та євроінтеграції в Україні, причини авторитарних зворотів та шляхи їх подолання у процесі демократизації вітчизняної політичної системи.

РОЗРОБЛЕНІ КУРСИ ЛЕКЦІЙ: 
1. Політична історія України.
2. Політичні інститути та процеси в Україні
3. Політична модернізація та транзитивні процеси.
4. Політологія.
5. Політична конфліктологія.

КУРСИ ЛЕКЦІЙ ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ В 2023 – 2024 РОКІ.

  • На 1 рівні освіти (бакалавріат)
  1. Політична історія України.
  2. Політична модернізація та транзитивні процеси.
  3. Політологія.
  4. Політична конфліктологія.
  • На 2 рівні освіти (магістратури)
  1. Політичні інститути та процеси в Україні.

Робочі програми навчальних дисциплін розміщені на сторінці факультету МВПС

ДОДАТКОВІ ПРОФЕСІЙНІ ОБОВʼЯЗКИ:

  • З 2014 року член редакційної колегії фахового наукового журналу Актуальні проблеми філософії та соціології.
  • Відповідальна за профорієнтаційну роботу кафедри.
  • Член групи з розробки і рецензування завдань ЄФВВ за спеціальностями 052 – «Політологія» та 291 – «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».
  • З 2021 року заступник відповідального секретаря приймальної комісії ОНУ імені І.І.Мечникова

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ЗА 2018 – 2023 РОКИ

Політичні інститути та процеси в Україні: Методичні вказівки до вивчення навчальної дисципліни для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти
спеціальності 052 «Політологія» (електронне видання):https://onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/fmvps/navchalni_materialy/metod_zabezpecheni/magistr/metod-vkazivky_politychni_instytuty_ta_protsesy_v_ukraini.pdf

Робочі програми оновлені у відповідності до нових вимог та розміщені на сторінці факультету МВПС: http://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/fmvps/dystsypliny

СПИСОК ОСНОВНИХ ПУБЛІКАЦІЙ
Підготовлено і опубліковано понад 60 наукових публікацій, здебільшого у фахових виданнях України, зокрема в журналах «Актуальні проблеми політики», «Актуальні проблеми філософії та соціології», Еvropský politický a právní diskurz, Ідеологія і політика (Scopus), SPACE/Society, Politics, Administration in Central Europe.

  • Kroytor А. «Apostles» of indoctrination: ideological peculiarities of representation of religious choice in the secondary education (based on analysis of expert interviews) (Ukr) / А. Kroytor, D. Yakovlev, K. AleksentsevaTimchenko. // IDEOLOGY AND POLITICS. – 2019. – С. 128–147.( Scopus)
  • Кройтор А. Реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні в контексті становлення громадянського суспільства. / А. Кройтор, А. Пехник. // Актуальні проблеми політики. – 2020. – №65. – С. 68-75
  • Кройтор А. Принципи реформування муніципального управління та місцевого самоврядування в Україні в контексті євроінтеграції / А. Кройтор. // Evropský politický a právní diskurz. – 2020. – №3. С. 157-163
  • Кройтор А.В. Теорія ризику: історія та сучасні підходи/ А.В. Пехник, А.В. Кройтор, Ю.В. Завгородня// Актуальні проблеми політики: збірник наукових праць. Випуск 63– Одеса, 2019. – С.33-47.
  • Кройтор А. Особливості розв’язання конфліктів та управління конфліктами у пострадянських країнах(на прикладі Молдови, Грузії, України) / А. Кройтор, Ю. Завгородня, А. Пехник. // Актуальні проблеми політики. – 2019. – №64. – С. 118–132.
  • Кройтор А.В. Політичний акціонізм як форма мистецького вираження політичного процесу/ Актуальні проблеми філософії та соціології. Випуск 24 – Одеса, 2019. – С. 24-33. DOI: https://doi.org/10.32837/apfs.v0i24.886
  • Кройтор А. Ідеологічні особливості партійної палітри сучасної України: аналіз програм вітчизняних парламентських партій / А. Кройтор. // SPACE/Society, Politics, Administration in Central Europe. – 2019. – №11. – С. 11–20.
  • Кройтор А.В. Ідеології парламентських партій України /А.В. Кройтор// Правове життя сучасної України: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (15 травня 2020 р., м. Одеса): у 2 т. Т.1/ відп. ред.. М.Р. Аракелян. – Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2020. – С. 229-232.
  • Кройтор А.В. Технології маніпуляції у конструюванні порядку денного /А.В. Кройтор// Актуальні проблеми політики: збірник наукових праць. Випуск 62– Одеса, 2018. – С.36-44.
  • Кройтор А.В. Криза політичного транзиту в Україні /А.В. Кройтор// Актуальні проблеми політики: збірник наукових праць. Випуск 61– Одеса, 2018. – С.215-226.
  • Кройтор А. Трансформаційні процеси освітньої діяльності в умовах COVID-19 / А. Кройтор, А. Пехнік, Ю. Завгородня. // Актуальні проблеми політики. – 2021. – №67. – С. 27–33.
  • Ніколаєва М., Кройтор А. Авторитарні звороти у процесі демократизації України. Актуальні проблеми філософії та соціології. 2022. № 38.
  • Кройтор А., Кольцов М. Виклики демократизації України у процесі європейської інтеграції під час російсько-української війни. Актуальні проблеми філософії та соціології. 2022. № 39. С. 170–176. 
  • Кройтор А. Роль консолідації еліти в процесі демократичного транзиту в Україні. Актуальні проблеми політики. 2023. № 71. С. 126–135. URL: http://app.nuoua.od.ua/archive/71_2023/71_2023.pdf#page=126

УЧАСТЬ В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ:

  • офіційний опонент на дисертацію Груєвої Олександри Валеріївни «Політичний акціонізм: поняття, форми, досвід використання у політичному процесі», представлену на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси (29 листопада 2019р. спеціалізована вчена рада - Д 41.053.06 Державного закладу Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського)
  • офіційний опонент на дисертацію Мішина Сергія Івановича «Реформування системи місцевого самоврядування в Україні, як умова демократичних змін», поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 052 – політологія, в галузі знань 05 – соціальні та поведінкові науки (21.01.2022р. засідання спеціалізованої вченої ради ДФ 41.086.064 Національного університету «Одеська юридична академія». Наказ МОН № 1352 від 10.12.2021р).

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ.

  1. Кройтор А.В. Ідеології парламентських партій України /А.В. Кройтор// Правове життя сучасної України: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (15 травня 2020 р., м. Одеса): у 2 т. Т.1/ відп. ред.. М.Р. Аракелян. – Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2020. – С. 229-232.
  2. Кройтор А.В. Громадянська та політична освіта як складові політичної соціалізації в умовах демократизації/А.В. Кройтор// Педагогічна наука у сучасному вимірі: проблеми і перспективи розвитку: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції (21 травня 2019 р.). – Одеса: Одеська академія непереривної освіти Одеської обласної ради , 2019. – С.47-50.
  3. Кройтор А.В. Технології інформаційного впливу на формування громадської думки /А.В. Кройтор// Правове життя сучасної України: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (17 травня 2018 р., м. Одеса): у 2 т. Т.1/ відп. ред.. Г.О. Ульянова. – Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2019. – С. 224-227.
  4. Кройтор А.В. Партійні системи України та Республіки Молдова: порівняльний аналіз/А.В. Кройтор//Транскордонне співробітництво: перспективи, проблеми, рішення: збірник наукових праць Міжнародної науково-практичної конференції «Транскордонне співробітництво: перспективи, проблеми, рішення». Кишинеу, 17 жовтня 2018 року, Одеса, 19 жовтня 2018 року. – Одеса, 2018. С. 60-63
  5. Яковлев Д.В., Кройтор А.В. Історія вибору та вибір історії. Релігійний вибір Києва у підручника історії України // Регіональна політика: історія, політико правові засади, архітектура, урбаністика[зб.наук.пр.] Вип. IVМіжнародна науково-практична конференція (Київ, 23 листопада 2018 р.). – Київ-Тернопіль: «Бескиди» 2018. – С. 38-44.
  6. Кройтор А.В. Політичні технології як засіб конструювання політичної реальності// Сучасні політичні процеси: Глобальний та національний виміри. Матеріали міжнародної науково-практичної інтернет-конференції 28 вересня 2018 р. Одеса 2018р. [Електронний ресурс] Режим доступу: http://dspace.onua.edu.ua/handle/11300/10828
  7. Кройтор А.В. Особливості політичного транзиту в Україні/А.В. Кройтор// Правові та інституційні механізми забезпечення сталого розвитку України в умовах європейської інтеграції: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (18 травня 2018 р., м. Одеса): у 2 т. Т.1/ відп. ред.. Г.О. Ульянова. – Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2018. – С. 227-230.
  8. Кройтор А., Пехнік А. Розуміння та суттєві фактори політичного ризику. Наука та суспільне життя України в епоху глобальних викликів людства у цифрову еру (з нагоди 30-річчя проголошення незалежності України та 25-річчя прийняття Конституції України): 2 т. : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 21 трав. 2021 р.) / за загальною редакцією С. В. Ківалова. – Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2021. – Т. 1. С. 172 – 175.
  9. Кройтор А. Публічна дипломатія російської федерації як складова гібридної війни проти України / А. Кройтор // Сучасні політичні процеси: глобальний та національний виміри : матеріали II Міжнар. наук-практ. Інтернет-конф. (м. Одеса, 29 квіт. 2022 р.) [Електронний ресурс] / МОН України, Нац ун-т «Одес. юрид. акад.» – Одеса. – 2022. – С. 46-53. – Режим доступу: http://dspace.onua.edu.ua/handle/11300/18078
  10. Кройтор А. В. Демократичний транзит в умовах глобальної кризи демократії та війни РФ проти України/ А. Кройтор //Соціально-економічний та політичний розвиток країн у сучасних умовах. Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції. – Одеса: Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2022. – С. 37-40. – Режим доступу: http://onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/imem/imem_world_eco/Conference_ONU_MEV_2022.pdf

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

  • Одеський національний університет імені І.І.Мечникова кафедра політології 28.09.2020 – 30.11.2020 р., 180 годин наказ №1761-18, від 25.09.20. На підставі договору про стажування, направлення науково-педагогічного працівника.
  • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Соціальна відповідальність людства в контексті аксіологічних трансформацій». Сертифікат № 1056 від 20 вересня 2023 року, 15 годин. КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»
  • Успішно пройдено курс «Цифрові інструменти Google для освіти» Сертифікат № GDTfE-08-Б-04473 6-19 березня 2023 рік (30 академічних годин/1 кредит ects). ТОВ «Академія цифрового розвитку» ідентифікаційний код юридичної особи 43109490 код квед 85.59 інші види освіти, н. В. І. У. (основний)

Милосердна Iрина Михайлiвна

Кройтор Артем Вікторович к.політ.н., доцент кафедри політології

Кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри політології

Телефон: (0482) 68-43-73 

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кандидат політичних наук з 2011 року. Тема дисертації: «Кібернетичний механізм політичного управління: теорія та практика». Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси.

Доцент з 2015 року

ORCID ID

Google Scholar

УЧАСТІ У ПРОФЕСІЙНИХ ТА/АБО ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАННЯХ;
член Національної громадської організації «Всеукраїнська асоціація політичних наук»

(Диплом від 10 травня 2019 року)

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:

  • Демократія та демократичні процеси в сучасних умовах;
  • Держава-громадянське суспільство: ефективна взаємодія в умовах розвитку
    інформаційно-комунікаційних технологій;
  • Антикорупційна політика: міжнародні стандарти та участь громадянського
    суспільства;
  • Дилема безпеки в сучасному світовому порядку.

РОЗРОБЛЕНІ КУРСИ ЛЕКЦІЙ: 
Політологія; Глобальне управління; Глобальна політика в цифрову епоху; Геополітика; Політичні технології; Виборчий процес та електоральна поведінка; Теоретичні та прикладні аспекти організації політичних процесів; Вступ до фаху; Політичне прогнозування; Політичне прогнозування міжнародних відносин.

КУРСИ ЛЕКЦІЙ ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ В 2023 – 2024 РОКІ.

На 1 рівні освіти (бакалавріат)

  1. Вступ до фаху;
  2. Політичне прогнозування;
  3. Політичне прогнозування міжнародних відносин;
  4. Політологія

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ЗА 2018 – 2023 РОКИ

  1. Милосердна І. М. Теоретичні та прикладні аспекти організації політичних процесів : навчально-методичний посібник для здобувачів третього (освітньо- наукового) рівня вищої освіти. Одеса : Фенікс, 2021. 52 с. (Сер. «Навчально-методичні посібники»).
  2.  Милосердна І.М., Краснопольська Т.М. Політична регіоналістика: навчально- методичний посібник для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти / І.М. Милосердна, Т.М.Краснопольська. Одеса : Фенікс, 2021. 54 с. (Сер. «Навчально- методичні посібники»).
  3. Милосердна І.М., Завгородня Ю.В. Україна в міжнародних організаціях навчально-методичний посібник / І. М. Милосердна, Ю. В. Завгородня; НУ "ОЮА"; каф. політ. теор. Одеса, 2022. 48 с.
  4. Милосердна І. М. Геополітика : навчально-методичний посібник для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти [Електронне видання] / уклад.: І. Милосердна; Нац. ун-т «Одеська юридична академія». Одеса, 2023.  ; Нац. ун-т «Одеська юридична академія». Одеса : Юридича література, 2023. 92 с. (Серія: Навчально-методичний посібник). URL : http://dspace.onua.edu.ua/bitstream/handle/11300/25662/Геополітика-
    від%20видавництва.pdf?sequence=3&isAllowed=y
     
  5. Сучасні політичні процеси : навч.-метод. посіб. для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищої освіти [Електронне видання] / уклад.: Л. Кормич, І. Милосердна, А. Прохоренко ; Нац. ун-т «Одеська юридична академія». Одеса : Фенікс, 2023. 58 с. (Серія: Навчально-методичний посібник).

СПИСОК ОСНОВНИХ ПУБЛІКАЦІЙ
Розділи в монографіях:

  1. Myloserdna I. Theoretical background of the research of the transition to democracy process / Democratic transit in terms of security and development: Ukrainian and foreign experience : collective monograph / ed. By L.I. Kormych. Lviv-Toruń : Liha-Pres, 2019. 296 p. Pres is an international publishing house which according to the classification of Research School for Socio-Economic and Natural Sciences of the Environment (SENSE) [isn: 3943, 1705, 1704, 1703, 1702, 1701; prefixMetCode: 978966397]. P.83-102. URL : http://catalog.liha-pres.eu/index.php/liha-pres/catalog/download/57/632/1392-1?inline=1

Публікації у періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема SCOPUS, Web of Science.

  1. Милосердна І.М. Комунікація та зворотний зв’язок у структурі кібернетичного механізму політичного управління. Актуальні проблеми політики. 2019. Вип.63. С. 153- 165 (фахове видання, категорія Б). URL : http://app.nuoua.od.ua/archive/63_2019/14.pdf
  2. Милосердна І.М. Участь громадянського суспільства у протидії корупції: досвід країн Центрально-Східної Європи. Політичне життя. 2019. № 3. С. 37–43(фахове видання, категорія Б). http://app.nuoua.od.ua/archive/64_2019/9.pdf
  3. Милосердна І.М. Імідж політичного лідера як категорія PR-технології. Актуальні проблеми політики. 2019. Вип.64. С. 118-133. (фахове видання, категорія Б). 5. Милосердна І.М. , Краснопольська Т.М. Азіатсько-Тихоокеанський регіон та
  4. проекти його розвитку: кінець ХХ – початок ХХІ століття. Актуальні проблеми політики. 2020. Вип.65. С. 130-138. (фахове видання, категорія Б). URL : http://app.nuoua.od.ua/archive/65_2020/21.pdf
  5. Милосердна І.М., Каретна О.О., Ігнатьєва І.І. Роль та особливості інформаційно- комунікаційних технологій у взаємодії органів державної влади з громадянським суспільством. Науковий журнал «Politicus». 2020. №5.С. 62-68 (фахове видання, категорія Б). URL : http://politicus.od.ua/5_2020/11.pdf
  6. Милосердна І.М., Краснопольська Т.М. Компоненти електронної демократії в умовах переходу до електронного правління. Актуальні проблеми політики. 2020. Вип. 66. С.58-65 (фахове видання, категорія Б). URL :
    http://app.nuoua.od.ua/archive/66_2020/11.pdf
  7. Милосердна І.М. Антикорупційна політика: міжнародні стандарти та досвід країн Східної Європи. Політичне життя. 2020. Вип.4. С.30-38. (фахове видання, категорія Б). URL : https://jpl.donnu.edu.ua/index.php/pl/article/view/9532
  8. Милосердна І. М., Краснопольська Т.М. Цифрові технології в механізмі взаємодії громадянського суспільства та держави. Актуальні проблеми політики. 2021. Вип.67. С. 68-72. (фахове видання, категорія Б). URL : http://app.nuoua.od.ua/archive/67_2021/12.pdf
  9. Милосердна І.М, Краснопольська Т. М. Інтереси США в Азіатсько- Тихоокеанському регіоні: кінець ХХ – початок ХХІ століття. Актуальні проблеми політики. 2021. Вип.68. С. 106-113. (фахове видання, категорія Б). URL : http://app.nuoua.od.ua/archive/68_2021/18.pdf
  10. Милосердна І.М., Краснопольська Т. М. Цифрова дипломатія як основа нової публічної дипломатії Актуальні проблеми політики. 2022. Вип.69. С. 13-20. (фахове видання, категорія Б). http://app.nuoua.od.ua/archive/69_2022/2.pdf
  11.  Милосердна І.М., Краснопольська Т.М. Процес цифровізації в політиці: межі пізнання та особливості трансформації Актуальні проблеми політики. 2022. Вип.70. С. 106-113. (фахове видання, категорія Б). URL : http://app.nuoua.od.ua/archive/70_2022/17.pdf
  12. Myloserdna, I., Prokhorenko A., Savon K. Selected issues of implementing measures to prevent corruption during martial law. Baltic Journal of Economic Studies. 2022. 8(3), 134-142. URL : http://www.baltijapublishing.lv/index.php/issue/article/view/1812 (Web of Science)
  13. Iryna Myloserdna, Olga Kravchuk, Nataliia Shoturma, Ganna Grabina, Vitalii Vedenieiev, Anastasiia Shtelmashenko The Information Revolution in the Post-Industrial Society:Dangers in Political Processes. Postmodern Openings. 2022, Volume 13, Issue 4, pages: 113-126. URL : https://lumenpublishing.com/journals/index.php/po/article/view/5398/4014 (Web of Science)
  14. Милосердна І. М., Краснопольська Т. М. Індигенна демократія: від концептуалізації до інституціоналізації. Актуальні проблеми політики. 2023. Вип. 71. С. 108-116. (фахове видання, категорія Б). URL : http://app.nuoua.od.ua/archive/71_2023/15.pdf

УЧАСТЬ В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ:
Опонування

офіційний опонент на захисті кандидатської дисертації Кабанцевої Ірини Анатоліївни «Антикорупційна протидія громадянського суспільства: досвід посткомуністичних країн Центрально-Східної Європи», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси; офіційний опонент на захисті кандидатської дисертації Гжибовської Тетяни Степанівни «Інституціоналізація політики боротьби з корупцією у країнах Східної Європи», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси.

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ.
The international scientific research (project) “Political and legal aspects of Kenyan- Ukrainian relations: present state and prospects” 2016-2023 рр., в межах кафедри політичних теорій Національного університету «Одеська юридична академія».

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ.

  1. Милосердна І.М. Об’єднана Європа та Євроінтеграція України Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід : матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф. за міжнар. участю. 26 жов. 2018 р. Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2018. 524 с. С. 282-283.
  2. Милосердна І.М. Глобалізація в світовій політиці: історичний та теоретичний виміри. Сучасні політичні процеси: глобальний та національний виміри: матер. Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (м. Одеса, 28 вересня 2018 р.) / НУ "ОЮА". Одеса, 2018. 137 с. С. 21-24.
  3. Милосердна І.М. Механізм здійснення політичного управління: кібернетичний вимір. Правове життя сучасної України : у 2 т.: матеріали Міжнар. наук.- практ.конф. (м.Одеса, 17 трав. 2019 р.) / відп.ред. Г.О. Ульянова. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2019. Т.1. С. 210 – 213.
  4. Милосердна І.М. Чинники та напрямки формування ефективної системи міжнародної безпеки в сучасних умовах. Правове життя сучасної України: у 3 т. : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 15 трав. 2020 р.) / відп. ред. М. Р. Аракелян. – Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2020. Т. 1. 484 с. С.213-216
  5. Милосердна І., Каретна О. Злочинність серед неповнолітніх як фактор загрози соціальній безпеці. Феномен солідарності і соціальної згуртованості в Україні та Республіці Молдова: нові виклики та контексти : матеріали Міжнар. наук.- практ. конф. (м. Одеса, 30 червня 2020 р.) Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2020. С. 57-60
  6. Милосердна І. М., Краснопольська Т. М. Співвідношення понять «індигенна демократія» та «локальна демократія». Матеріали міжнародної науково- практичної конференції «Наука та суспільне життя України в епоху глобальних викликів людства у цифрову еру» (з нагоди 30-ти річчя проголошення незалежності України та 25-ти річчя прийняття Конституції України), 21 травня 2021 року. Одеса : Видавничий дім «Гельветика». 2021, Т.1. С. С.168-171.
  7. Милосердна І.М. Держава-громадянське суспільство: ефективна взаємодія в умовах інформаційного суспільства. Матеріали Всеукраїнського круглого столу «Трансформація українського суспільства в цифрову еру», 25 березня 2022 р. Одеса, 2022. С. 11-14.
  8. Милосердна І. Дилема безпеки в сучасному світовому порядку: теоретичний вимір дослідження. Матер. міжнар. наук.-практ. Інтернет-конф. «Сучасні політичні процеси: глобальний та національний виміри», 29 квітня 2022 р. Одеса. 2022. С. 15-18. URL: http://dspace.onua.edu.ua/handle/11300/17452
  9. Милосердна І.М. Мінливий світовий порядок: нова реальність. Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. «Європейський вибір України, розвиток науки та національна безпека в реаліях масштабної військової агресії та глобальних викликів ХХІ століття» (до 25-річчя Національного університету «Одеська юридична академія» та 175-річчя Одеської школи права), 17 червня 2022 р., Одеса. Т.1. С. 209-212
  10. Милосердна І.М. Цифрові технології у світовому політичному процесі. Трансформація українського суспільства в цифрову еру : Матеріали ІІ всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Одеса, 23 березня 2023 р.), 2023. С. 145-147.
  11. Милосердна І. Роль Східної Європи у формуванні європейської безпеки. «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа»: Міжнародна науково-практична конференція 15 червня 2023 р. м. Одеса. 2023.
  12. Милосердна І.М. Регіональна безпека в системі міжнародної безпеки: теоретичний вимір дослідження. Європейські орієнтири розвитку України в умовах війни та глобальних викликів ХХІ століття: синергія наукових, освітніх та технологічних рішень : у 2 т. : матеріали Міжнар. наук.- практ. конф. (м. Одеса, 19 травня 2023 р.) / за заг. ред. С. В. Ківалова. Одеса : Видавництво «Юридика», 2023. Т. 1. С. 173-175 URL: http://dspace.onua.edu.ua/handle/11300/26073

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

  1. Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
  2. кафедра політології
  3. 28.09.2020 – 30.11.2020 р., 180 годин наказ №1761-18, від 25.09.20.
  4. На підставі договору про стажування, направлення науково-педагогічного працівника.
  5. English for Academics (5 credits ECTS: 150 hours) Certificate Number: EMI 012- ONU2021
  6. Курс «Цифрові інструменти Google для освіти» базовий рівень 3-15 січня 2023 р. Сертифікат6 NoGDTfE-06-Б-06256 від 15 січня 2023 року (в обсязі 30 год / 1 кредит ECTS). https://drive.google.com/file/d/1_dvOvlJfsmS8fp73_zj4fGEsweiMc0A7/view

Міжсекторальні симуляційні кризові тренуваннях у рамках проєкту “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки” у м. Одеса, що реалізується в межах Естонсько-української програми Стійка Україна / Resilient Ukraine, @ICDS.Tallinn , за підтримкою International Centre for Defence and Security - ICDS, Estonian Centre for International Development, Estonian Embassy in Kyiv, U.S. Embassy Kyiv Ukraine, Estonian Ministry of Foreign Affairs / Välisministeerium в рамках восьмого раунду програми "Development Cooperation Partnership Program" 30-31 січня 2023 року. 0,5 кредитів ECTS / 16 год.

Тренінг «Європейський Союз та Україна: компетентний педагог» у рамках реалізації проєкту «Волинський центр європейських студій: зелене та безпечне суспільство» Програми Європейського Союзу ERASMUS+, м. Луцьк, 25 квітня-26 травня 2023 р. 3 кредити ЄКТС/90 год.

  1. Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників щодо розроблення та експертизи завдань ЄФВВ, дистанційний експрес-курс «Основи тестології та розробки тестових завдань» і практична частина: розробка та експертиза завдань ЄФВВ предметного тесту з політології та міжнародних відносин. МОН України, «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»1 кредит ЄКТС/30 год. Червень 2023 р.

Мілова Марія Іллівна

milova mi


Доктор політичних наук, професор, професор кафедри політології

Телефон: 0963832931
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кандидат історичних наук з 1985 року.

Тема дисертації: Вплив соціалістичної економічної інтеграції на формування інтернаціоналістської свідомості молоді

  • Доцент з 1991 року
  • Доктор політичних наук з 2008 року.

Тема дисертації: Внутрішні та зовнішні чинники трансформації політичної системи посткомуністичної Болгарії
Професор з 2013 року.

ORCID ID:
Google Scholar: Mарія Мілова: https//scholar.google.com/citations?user=tAxCrtAAAAAJ&hl=en&oi=sra 

УЧАСТЬ У ПРОФЕСІЙНИХ ТА/АБО ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАННЯХ;

  • З 2015 по 2018 рік участь в роботі комітету освіти міжнародної організації «Association of Bulgarians around the world» (м.Варна, Болгарія)
  • З 2002 по 2022 рр. – членство та участь у роботі громадського об’єднання “Одеське дружество болгар України»
  • Член організації ГО «Прогресильні» 2023 р.

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:

Наукові інтереси пов’язані з дослідженням трансформаційних процесів в постсоціалістичних країнах, головним чином, Південно-Східної Європи і Болгарії зокрема. Неодноразово стажувалася на кафедрі політології Софійського університету. Актуальною залишається проблема зовнішніх впливів на перебіг та «якість» сучасного демократичного розвитку в транзитивних суспільствах. В останні роки увагу зосереджено на політичних процесах в Україні, особливо, на проблемах сучасного парламентаризму та його перспективах, електоральній політиці і т.п.
Предметом досліджень є також сучасна Європа, зокрема вплив регіональних та глобальних викликів на перспективи ЄС (соціально-економічні, екологічні, демографічні проблеми, пандемія, міграція, євроскептицизм і т.п.).

РОЗРОБЛЕНІ КУРСИ ЛЕКЦІЙ:

  1. Український парламентаризм
  2. Парламентаризм в країнах Південно-Східної Європи
  3. Сучасна зарубіжна політологія
  4. Методологія і логіка наукового дослідження політичних процесів
  5. Президентство в Україні
  6. Порівняльний аналіз політичних систем сучасного світу
  7. Сучасні досягнення політичної науки

КУРСИ ЛЕКЦІЙ ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ В 2023 – 2024 РОКІ.

На 1 рівні освіти (бакалавріат)

  1. Український парламентаризм
  2. Парламентаризм в країнах Південно-Східної Європи
  3. Сучасна зарубіжна політологія

На 2 рівні освіти (магістратури)

  1. Методологія і логіка наукового дослідження політичних процесів

На 3 рівні освіти (PhD)

  1. Президентство в Україні
  2. Порівняльний аналіз парламентських систем сучасного світу.

Робочі програми навчальних дисциплін розміщені на сторінці факультету МВПС (https://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/fmvps/spetsialnosti-ta-spetsializatsii)

ДОДАТКОВІ ПРОФЕСІЙНІ ОБОВʼЯЗКИ:

У різні роки член редколегії наукових журналів: «Науковий вісник. Одеський національний економічний університет. Науки :економіка, політологія, історія»; «Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Історія. Філософія, Політологія»; «Дриновський збірник. Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна».
Виконавець науково-дослідницький теми кафедри № 344 «Динаміка локальних політичних процесів в умовах глобальної світ-системної трансформації» № держреєстрації 0123U102703
Відповідальна за навчально-методичну роботу кафедри політології
Гарант ОПП спеціальності 052 Політологія першого (бакалаврського) рівня.

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ЗА 2018 – 2023 РОКИ

  1. Мілова М.І. Інститут президентства в Україні : становлення та проблемні аспекти сучасного розвитку. Навчально-методичний посібник. Одеса. Видавн. ун-ту ім. І.І. Мечникова, 2020. 68 с.
  2. Мілова М.І. Парламентаризм в Україні: сучасний стан розвитку. Навчально-методичний посібник для аспірантів. Одеса, Видавн. ун-ту ім. І.І.Мечникова , 2020. 62 с.
  3. Мілова М.І. Використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі: методичний посібник для студентів першого рівня освіти. Одеса: ОНУ, 2022. 1.0 а.а. (співавт.)
  4. Методологія і логіка наукового дослідження політичних процесів. [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до семінарських занять з курсу «Методологія і логіка наукового дослідження» для студ. другого (магістр) рівня вищої освіти / уклад. М.І. Мілова. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 44 с.
  5. Кваліфікаційна робота [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до підготовки та захисту кваліфікаційної роботи здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти (спеціальність 052 «Політологія») / уклад.: М. І. Мілова, О. Ю. Хорошилов. – Одеса: Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023.37 с.
  6. Мілова М.І. Дмитрашко С.А. Політичні ідеї італійського фашизму та німецького націонал-соціалізму. Політична думка ХХ – поч..ХХІ століть методологічний та доктринальний підходи: підручник у 2-х т. / за заг. ред.. Н.М.Хоми. Львів, «Новий світ – 2000», 2017 . Т.2. – С.151- 177.
  7. Робочі програми оновлені у відповідності до нових вимог та розміщені на сторінці факультету МВПС: http://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/fmvps/dystsypliny

СПИСОК ОСНОВНИХ ПУБЛІКАЦІЙ

Підготовлено і опубліковано понад 120 наукових публікацій, більшачастина яких у фахових виданнях України, зокрема в журналах «Політичне життя», «Людина і політика», «Політичний менеджмент», «POLITICUS» «Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних проблем ім. І.Ф.Кураса НАН України» та інші.

  1. Мілова М.І. Політична реальність: теоретичні та методологічні основи аналізу. Соціокультурні чинники трансформації політичної реальності у ХХI ст.: монографія / [ред.кол.:В.В.Попков,Н.Є.Степанова…] Одеса: Нац.ун-т ім. І.І.Мечникова, 2020. – 296 с. – С.7-33.перший розділ - 1,5. а.а.
  2. Мілова М. На шляху до парламентської демократії: болгарський варіант: Монографія. Одеса: Астропринт, 2006. 328 с.
  3. Мілова М.І. Перспективи виборчого процесу в післявоєнний період: попередній аналіз / Мілова М.І., Трушевич Г.Б. Актуальні проблеми філософії та соціології. 2022. Вип. 38. С.65-71. (фахове видання категорії «Б») DOI https://doi.org/10.32782/apfs.v038.2022.12
  4. Мilova М.І. Image making as a political technology: special features of the politiciansʼ long-term and short-term image building / Іміджмейкінг як політична технологія : особливості побудови довгострокових та короткострокових образів політиків. Політичне життя, № 4, 2021.(спів ) (фахове видання категорії «Б») DOI 10.31558/2519-2949.2021.
  5. Мілова М.І. Українська міграція в Європу періоду російсько-української війни: політика врегулювання. Міжнародні та політичні дослідження. 2023. Вип. 36. співавт.С.215-223 (фахове видання категорії «Б») DOI:http://doi.org/10.18524/2707-5206.2023.36.288721

УЧАСТЬ В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ:

  • Член спеціалізованої вченої ради Д. 41.053.06 у Держ. закладі «Південноукраїнський націон. педуніверситет ім. К.Д. Ушинського» з 2011 – по 2019 рр.
  • Виступає опонентом захисту кандидатських та докторських дисертацій, рецензентом на автореферати та керує підготовкою дисертаційних досліджень аспірантів кафедри.
  • Науковий керівник Трушевич Г. Б. Дисертація на тему «Іміджмейкінг у сучасних політичних технологіях: український досвід» на здобуття ступеню доктора філософії (PhD) 052 – Політологія в разовій спеціалізованій раді ДФ 10.052.2023. 15.06.23 р.
  • Диплом доктора філософії Н23 №000863 від 04 липня 2023 р.

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ.

  1. Мілова М.І. Проблеми консолідації українського суспільства: соціально-політичний та культурно-ціннісний виміри / /Китай –Україна: перспективи академічного та ділового співробітництва: матеріали Міжн.наук.-практ. конф. (Одеса, 27-28 травня 2019 р.) – Одеса, Феникс, 2019. С.80-84.
  2. Мілова М.І. Сучасне гуманітарне знання: криза, розвиток, проблеми в умовах глобальних викликів // Гуманітарні науки у контексті суспільно-політичних викликів. Матеріали Міжн. наук.-практ. конф. 21-22 травня 2020 р. м. Одеса. – Одеса, БМВ, 2020. С.35-38.
  3. Міжнародна конференція “MODERN SCIENTIFIC RESEARCH:ACHIEVEMENTS, INNOVATIONS AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Proceedings of IV International Scientific and Practical Conference Berlin, Germany 25-27 September 2021/
  4. Мілова М.І. Евроскептицизм як виклик в в євроінтеграційних прагненнях України // Сучасні тенденції в історії, соціології, політології та філософії. Матеріали Міжн. наук.- практ. конф. (м. Львів, 24-25 вересня 2021 р.) – Львів ГО «Львівська фундація суспільних наук», 2021. С. 54-58.
  5. Мілова М.І. Посттоталітарна свідомість та її модифікація» // 7 –а науково-практ. конф. «Феномен тоталітаризму, його прояви та шляхи подолання (17-20 квітня 2019 р. Одеса).
  6. Мілова М.І. Болгарський політичний процес в контексті російсько-української війни. Соціально-економічний та політичний розвиток країн у сучасних умовах. Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції. – Одеса: Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2022. – С. 18-20. – Режим доступу: http://onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/imem/imem_world_eco/Conference_ONU_MEV_2022.pdf
  7. Мілова М.І. Регулювання міграції: політика ЄС щодо українських біженців. Modern aspects of modernization of science: status, problems, development trends Materials of the 33th International Scientific and Practical Conference June 7, 2023, Paola (Malta). Сучасні аспекти модернізації науки: стан, проблеми, тенденції розвитку: матеріали XXXIII Міжнародної науково-практичної конференції / за ред. І.В. Жукової, Є.О. Романенка. м. Паола (Мальта): ГО «ВАДНД», 07 червня 2023 р. 400 с. С.375-379
  8. Мілова М.І. Українська міграція в Європу: стан та наслідки. Міжнародна науково-практична конференція «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа» (15-16 червня 2023 р. м.Одеса. ОНУ ім. І.І.Мечникова) та ін.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

  1. Одеський національний морський ун-т, 2021 р., з 22 вересня по 22 листопада Тема: «Актуальні проблеми розвитку сучасної цивілізації» Протокол №1 від 2.09. 2021 р. про направлення. Звіт заслухано 21 грудня 2021 р.– 180 годин (6 кредитів) Свідоцтво № 65 видано 24.01. 22 р.
  2. Міжнародної конференції “MODERN SCIENTIFIC RESEARCH:ACHIEVEMENTS, INNOVATIONS AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Proceedings of IV International Scientific and Practical Conference Berlin, Germany 25-27 September 2021/ (0,8 ЄКТС). Сертифікат учасника
  3. Міжнародний вебінар «Неформальна освіта у підготовці бакалаврів та магістрів в країнах європейського союзу та Україні» (Люблін, Республіка Польща, 26 червня – 3 липня 2023 р.) – 1,5 ECTS. Сертифікат учасника Міжнародного вебінару ES №14683 від 3.07.2023 р.
  4. ГО «Прогресильні». 7 днів прогресильності: створюємо сучасне освітнє середовище. Підвищення кваліфікації. 9.10.- 1610. 23 р. Сертифікат № 0266/23

 

Ніколаєва Майя Іванівна

Ніколаєва Майя Іванівна - кандидат політичних наук, доцент

Перший проректор Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, кандидат політичних наук, доцент, професор кафедри політології (за сумісництвом)

 

Телефон: +38 (048) 731-74-67
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Спеціальність та кваліфікація за дипломом:

Вища освіта – диплом спеціаліста. Одеський державний університет імені І. І. Мечникова, 1996, спеціальність – політологія, кваліфікація за дипломом – політолог, викладач суспільно-політичних дисциплін

2 вища освіта - диплом бакалавра. Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, 2020, за напрямом підготовки «Правознавство»

Кандидат політичних наук з 2003 р.

Тема дисертації: «Політична система сучасної України: процеси інституціональних змін і стабілізації»

Вчене звання доцента по кафедрі історії та світової політики з 2015 р.

ORCID ID

УЧАСТЬ У ПРОФЕСІЙНИХ ТА/АБО ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАННЯХ

  • З 2008 по 2020 рік участь в роботі комітету освіти міжнародної організації «Association of Bulgarians around the world» (м.Варна, Болгария)
  • Членство в громадській організації “Конгрес болгар України” (з 2007 р.)
  • Членство в Асоціації юристів України (рішення №626/09/22 від 06.09.2022 р.).
  • Членство в Українській асоціації європейських студій (з 2023 р.)

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Сучасні тенденції розвитку світового політичного процесу; міжнародні інтеграційні процеси; участь України в міжнародних інтеграційних угрупуваннях, її взаємодія з міжнародними організаціями; політична трансформація сучасного українського суспільства; інституціональна складова політичної системи суспільства, реформування політичної системи та інституціональні перетворення в країні; вивчення політичних процесів, пов’язаних з впровадженням інститутів демократії у політичну систему сучасної України; методологічні основи викладання суспільно-політичних дисциплін, згідно вимог Болонського процесу.

РОЗРОБЛЕНІ КУРСИ ЛЕКЦІЙ

  1. Політика європейської інтеграції
  2. Професійне та учбово-методичне забезпечення викладацької діяльності у ЗВО
  3. Політологія
  4. Теорія та історія міжнародних відносин
  5. Міжнародні організації

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ ЩО ВИКЛАДАЮТЬСЯ у 2023 – 2024 н.р.

На першому (бакалаврському) рівні освіти

  1. «Політика європейської інтеграції» для здобувачів спеціальностей 052 Політологія та 292 Міжнародні економічні відносини
  2. «Політологія» для здобувачів спеціальностей 081 Право та 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії

На другому (магістерському) рівні освіти

  1. «Професійне та учбово-методичне забезпечення викладацької діяльності у ЗВО» для здобувачів спеціальності 052 Політологія

ДОДАТКОВІ ПРОФЕСІЙНІ ОБОВʼЯЗКИ:

  • 2011-2020 рр. - відповідальний секретар Приймальної комісії ОНУ
  • З 2021 р. по теперішній час заступник - голови Приймальної комісії ОНУ
  • З 2021 р. по теперішній час - голова Науково-методичної ради ОНУ імені І.І.Мечникова
  • Виконавець наукової теми кафедри політології: «Дослідження політичної реальності в контексті нелінійної соціокультурної динаміки» (№1112-18 від 19.05.16, № державної реєстрації 0116U006604 термін проведення 01.06.2016-31.12.2021)

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ (2019-2023 рр.)

  1. Методичні вказівки до складання та оформлення робочих програм навчальних дисциплін/ Укладачі: Аннєнкова І.П., Гвоздій С.П., Ніколаєва М.І., Ружицька О.М .- Одеса: ОНУ імені І.І.Мечникова, 2022, 32 с.
  2. Методичні вказівки до вивчення навчальної дисципліни «Політологія» для здобувачів першого (бакалаврськокого) рівня вищої освіти спеціальності 081 «Право» (електронне видання)/Укладач: Ніколаєва М.І. - Одеса: ОНУ імені І.І.Мечникова, 2023
  3. Методичні вказівки до вивчення навчальної дисципліни «Професійне та учбово-методичне забезпечення викладацької діяльності у ЗВО» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 052 «Політологія» (електронне видання) /Укладач: Ніколаєва М.І. - Одеса: ОНУ імені І.І.Мечникова, 2023

Робочі програми оновлені у відповідності до нових вимог та розміщені на сторінці факультету МВПС:http://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/fmvps/dystsypliny

СПИСОК ОСНОВНИХ ПУБЛІКАЦІЙ (2019-2023 рр)

  1. Olena Kryvtsova, Valentyna Kryvtsova, Alla Bashtannyk, Hanna Panchenko, Natalia Kaduk, Maiia Nikolaieva Problems оf Transition From State to Public Management of the Quality of Higher Education in Ukraine AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research, 2021. Vol. 11, Issue 1, Special Issue XVIII. URL: http://www.magnanimitas.cz/ADALTA/110118/papers/A_08.pdf (Web of Science)
  2. Khoma N., Nikolaieva M. Japanese-Russian-Ukrainian Geopolitical Triangle: Mutual Influences of the Parties. Journal of Liberty and International Affairs. 2023. № 9 (1). Р. 374-385.
    DOI:https://doi.org/10.47305/JLIA2391380k
    https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=58175824200 (Scopus)
  3. Ніколаєва М. І., Григор’єв О.В. Ціннісний вимір євроінтеграційних процесів в України //Соціокультурні чинники трансформації політичної реальності у ХХІ столітті/ Моногр.: ред. кол. В.В.Попков, І.С.Огаренко, Н.Є. Степанова О.Ю.Хорошилов. - Одеса: ОНУ імені І.І.Мечникова, 2020, 296 с. С.227-247. (0,5 друк. арк.)

Фахові видання

  1. .Nataliia Khoma, Maiia Nikolaieva Digital Authoritarianism: Concept, Features, Threats Modern Historical and Political Issues:Journal in Historical & Political Sciences. Chernivtsi: Chernivtsi National University, 2022. Volume. 46. pp. 140-147. DOI: 10.31861/mhpi2022.46
  2. Yavorska Victoria, Nikolaeva Maya, Grigoriev Oleksandr. Development of health tourism in Ukraine. Journal of Education, Health and Sport. 2022;12(9):998-1006. eISSN 2391-8306. DOI:http://dx.doi.org/10.12775/JEHS.2022.12.09.112 https://apcz.umk.pl/JEHS/article/view/41367 https://zenodo.org/record/7427628
  3. Ніколаєва М.І., Шинкаренко С.Л. Особливості планування територій та систем розселення: від минулого до сучасного. Вісник ОНУ. Серія: Географічні та геологічні науки. Том 27. Випуск 2(41). 2022. С.147-155 DOI: 10.18524/2303–9914.2022.2(41).268756
  4. Хома Н. М., Ніколаєва М. І. Японо-російські відносини: зміни в умовах загострення безпекової ситуації 2022 року. Политикус. 2022. Вип. 6. С. 98–103. DOI: 10.24195/2414-9616.2022-6.16
  5. Ніколаєва М.І., Кройтор А.В. Авторитарні звороти у процесі демократизації України. Науково-практичний журнал Актуальні проблеми філософії та соціології. 2022. Вип. 38. С.88-93 DOI https://doi.org/10.32782/apfs.v038.2022.17
  6. Ніколаєв О.Т., Ніколаєва М.І. Міжнародно-правовий механізм протидії тероризму на морському транспорті. Південноукраїнський правничий часопис Одеського державного університету внутрішніх справ 2023. №1. С.206-212 DOI https://doi.org/10.32850/sulj.2023.1.36 http://sulj.oduvs.od.ua/1-2023 http://www.sulj.oduvs.od.ua/archive/2023/1/36.pdf

УЧАСТЬ В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ:

  • Науковий керівник дисертації Григор’єва О.В. «Неліберальна демократія в системі дефектних демократій: форми прояву в сучасному політичному процесі посткомуністичних країн Центрально-Східної Європи»/ захист дисертації на здобуття ступеня кандидата політичних наук у 2019 р. / рішення Атестаційної колегії МОН від 26 лютого 2020 року (диплом ДК№056004)

УЧАСТЬ У СКЛАДІ КОМІСІЙ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ ІЗ ЗДІЙСНЕННЯ ПЛАНОВИХ (ПОЗАПЛАНОВИХ) ЗАХОДІВ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ (КОНТРОЛЮ)

  • 2018 р. Одеський державний аграрний університет, 2019 р. Одеський національний медичний університет, 2019 р. Одеський державний екологічний університет

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ

  1. Кадук Н.І.,  Ніколаєва М.І. Актуальні проблеми торгівлі послугами між Україною та ЄС у контексті функціонування поглиблення та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід: матеріали Всеукраїнської наук. - практ. конф. за міжнар. участю. 26 жов. 2018  р.  Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2018.   С.270-271.
  2. Ніколаєва М.І. Особливості державної політики України у сфері регулювання міжнародної трудової міграції на сучасному етапі розвитку. Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів: матеріали VIІ щоріч. наук.-практ. конф. - Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2019. С.166–171.
  3. Кадук Н.І., Ніколаєва М.І. Концептуальні підходи до розуміння спільної зовнішньої політики ЄС . Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів : матеріали VIІІ щоріч. наук.-практ. конф. 19 грудня 2019 р. / за заг. ред. М. М. Іжі, В. М. Кривцової.  Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2020.         С. 16-20.
  4. Кадук Н.І., Ніколаєва М.І. Відносини України-США в контексті пріоритетів зовнішньої та безпекової політики адміністрації Дж. Байдена Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів [Електронний ресурс] : матеріали ІХ щоріч. наук.-практ. конф. Одеса, 18 грудня 2020 р. / за заг. ред. М. М. Іжі, В. М. – Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2021. 228 с. - С. 16-19.
  5. Ніколаєва М. І., Кадук Н.І. Відносини Європейського союзу з НАТО в умовах сьогодення Актуальні проблеми міжнародного права: Всеукраїнська науково-практична конференція (Харків, 10 березня 2023 року): збірник матеріалів / за ред. Т. Л. Сироїд, О. А. Гавриленка, В. М. Шамраєвої. Харків: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2023. 246 с. С.-78-80
  6. Ніколаєва М.І., Гвоздій С.П., Аннєнкова І.П. Савастру О.В. Досвід забезпечення якості вищої освіти в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова Забезпечення якості освіти у вищій медичній школі : наук.-метод. міжуніверситет. конф. з міжнар. участю. Одеса, 18–20 січня 2023 року : матеріали конф. / за ред. д. мед. н., проф. В. Г. Марічереда. [Електронне видання]. – Одеса : ОНМедУ, 2023. – 616 с. С.171-176
  7. Ніколаєва Майя, Кадук Наталя Перспективи розвитку європейського політичного співтовариства / Політичні трансформації сучасного суспільства : зб. матеріалів IV Всеукр. наук.-практ. конф. Полтава, 22 лютого 2023 р.- Полтава: ПДАУ, 2023. 281 с. С.187-192

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

  • Наказ № 67-18 від 16.01.2023 про зарахування програми підвищення кваліфікації керівників ЗВО «Особливості управління закладами вищої освіти та освітнім процесом в умовах воєнного стану» (5-13 грудня 2022 року) Обсяг програми – 1,5 кредити ЄКТС  Сертифікат СС 38282994/4897-22
  • Наказ № 2662-18 від 17.12.2021 про зарахування отримання 2 вищої освіти як підвищення кваліфікації (диплом бакалавра за напрямом підготовки «Правознавство» В20№114531 від 2 липня 2020 року 191 кредит ЄКТС)
  • Наказ 2657-18 від 17.12.2021 про зарахування наступних сертифікатів як підвищення кваліфікації*:
  1. Сертифікат учасника міжнародної конференції «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження» (м. Одеса, 25-26 червня 2020), обсяг – 45 годин (1,5 кредити ЄКТС)
  2. Сертифікат учасника міжнародної конференції «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження» (м. Одеса, 5-6 липня 2021),  обсяг – 45 годин (1,5 кредити ЄКТС)
  3. Сертифікат Prometheus від 18.02.2021 р. про успішно закінчений курс «Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах»
  4. Ел.сертифікат від 28.11.2021 про успішне тестування на національній платформі Дія.Цифрова освіта. Рівень цифрової грамотності високий С1
  5. Ел.сертифікат від 12.12.2021 про успішне завершений базовий курс «Онлайн-сервіси для вчителів» (обсяг 0,1 кредити ЄКТС) на національній платформі Дія.Цифрова освіта.

Наявність мовного сертифікату*:

Болгарська мова (рівень В2, сер.бал 95) свідоцтво №000044, видане 31 травня 2021 року Ізмаїльським державним гуманітарним університетом

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Змієнка Всеволода, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top