Науково-дослідна лабораторія некристалічних систем електроніки
Інформація оновлена 17.09.2015
Лабораторія некристалічних середовищ (НДЛ-11)
Завідуючий лабораторії, старший науковий співробітник Дойчо Ігор Костянтинович
Лабораторію створено у 1988 році внаслідок реорґанізації СКТБ «Контакт». Її керівником є кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Дойчо І.К. Лабораторія працює за пріоритетним напрямком „Нові речовини і матеріали”. Зараз предметом дослідження лабораторії являються шпаристі кремнієвміщуючі речовини, способи їх створення, їхні фотолюмінесцентні властивості, їхня радіаційна стійкість та їхнє застосування в електроніці, приладобудуванні і медицині.
За час існування лабораторії виконано близько 20 держбюджетних тем, понад 10 госпдоговірних тем, 3 теми на замовлення ДКНТ, 2 теми самофінансування університету. До того ж співробітники лабораторії беруть участь у виконанні на нефінансовій основі спільних ґрантів із Вроцлавською політехнікою. Надруковано близько 150 наукових праць, з яких понад 10 винаходів, захищено 1 докторську та понад 10 кандидатських дисертацій. Проведено Загальносоюзну конференцію з аморфних напівпровідників і діелектриків на базі кремнію. Лабораторія реґулярно бере участь у загально-університетських виставках, де експонує макети, комп’ютерні презентації та паперові буклети найбільш цікавих розробок, що були запропонованими за роки існування лабораторії. Розробки лабораторії використовуються на підприємствах колишнього Міністерства електронної промисловості.
У різні часи у межах лабораторії плідно виконували свої дослідження науковці, які зараз вважаються провідними фахівцями з фізики твердого тіла у США, Ізраїлі і деяких інших країнах. Це, зокрема, професори М.Г.Фойгель, Я.О.Ройзін (перший керівник лабораторії) та А.Г.Пєтухов, доцент В.П.Кушнір, ст.н.с. А.В.Алексєєв-Попов та Л.В.Цибесков та інші. Вдале сполучення тематик і фахівців дозволило традиційні для фізичного факультету теоретичні і експериментальні дослідження в галузі фізики рідин (проф. Коваленко М.П.), доповнити досягненнями в галузі зонної теорії кристалічних напівпровідникових сполук (проф. Фойгель М.Г., проф. Пєтухов А.Г., і теперішній керівник лабораторії ст.н.с. Дойчо І.К.), фізики поверхні (проф. Ройзін Я.О.), голоґрафії (ст.н.с. Алексєєв-Попов А.Г. и ст.н.с. Гевелюк С.А.) і проблем радіаційної стійкості матеріалів (проф. Мак В.Т.). Як результат виникли передумови для успішної діяльності лабораторії в галузі фізики невпорядкованих середовищ.
На теперішній час провідними науковцями лабораторії являються:
- професор Мак Василь Тимофійович,
- ст.наук.співр. Дойчо Ігор Костянтинович,
- ст.наук.співр. Гевелюк Сергій Анатолійович,
- канд.фіз.-мат.наук Воробйова Валентина Олексіївна.
- У науковій діяльності лабораторії беруть участь студенти і аспіранти фізичного факультету, більшість розробок втілюється в учбовий процес шляхом доповнення і вдосконалення низки спеціальних курсів.
Приміщення лабораторії знаходиться за адресою:
м. Одеса, вул. Пастера, 42, лаб. № 32;
Телефон для контактів (048) 723-64-82;
Поштова адреса: 65089, а/скр.36, Одеса, Україна;
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.