Науково-дослідна лабораторія некристалічних систем електроніки

Інформація оновлена 17.09.2015

Лабораторія некристалічних середовищ (НДЛ-11)

Завідуючий лабораторії, старший науковий співробітник Дойчо Ігор Костянтинович

Лабораторію створено у 1988 році внаслідок реорґанізації СКТБ «Контакт». Її керівником є кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Дойчо І.К. Лабораторія працює за пріоритетним напрямком „Нові речовини і матеріали”. Зараз предметом дослідження лабораторії являються шпаристі кремнієвміщуючі речовини, способи їх створення, їхні фотолюмінесцентні властивості, їхня радіаційна стійкість та їхнє застосування в електроніці, приладобудуванні і медицині.

За час існування лабораторії виконано близько 20 держбюджетних тем, понад 10 госпдоговірних тем, 3 теми на замовлення ДКНТ, 2 теми самофінансування університету. До того ж співробітники лабораторії беруть участь у виконанні на нефінансовій основі спільних ґрантів із Вроцлавською політехнікою. Надруковано близько 150 наукових праць, з яких понад 10 винаходів, захищено 1 докторську та понад 10 кандидатських дисертацій. Проведено Загальносоюзну конференцію з аморфних напівпровідників і діелектриків на базі кремнію. Лабораторія реґулярно бере участь у загально-університетських виставках, де експонує макети, комп’ютерні презентації та паперові буклети найбільш цікавих розробок, що були запропонованими за роки існування лабораторії. Розробки лабораторії використовуються на підприємствах колишнього Міністерства електронної промисловості.

У різні часи у межах лабораторії плідно виконували свої дослідження науковці, які зараз вважаються провідними фахівцями з фізики твердого тіла у США, Ізраїлі і деяких інших країнах. Це, зокрема, професори М.Г.Фойгель, Я.О.Ройзін (перший керівник лабораторії) та А.Г.Пєтухов, доцент В.П.Кушнір, ст.н.с. А.В.Алексєєв-Попов та Л.В.Цибесков та інші. Вдале сполучення тематик і фахівців дозволило традиційні для фізичного факультету теоретичні і експериментальні дослідження в галузі фізики рідин (проф. Коваленко М.П.), доповнити досягненнями в галузі зонної теорії кристалічних напівпровідникових сполук (проф. Фойгель М.Г., проф. Пєтухов А.Г., і теперішній керівник лабораторії ст.н.с. Дойчо І.К.), фізики поверхні (проф. Ройзін Я.О.), голоґрафії (ст.н.с. Алексєєв-Попов А.Г. и ст.н.с. Гевелюк С.А.) і проблем радіаційної стійкості матеріалів (проф. Мак В.Т.). Як результат виникли передумови для успішної діяльності лабораторії в галузі фізики невпорядкованих середовищ.

На теперішній час провідними науковцями лабораторії являються:

Приміщення лабораторії знаходиться за адресою:

м. Одеса, вул. Пастера, 42, лаб. № 32;
Телефон для контактів (048) 723-64-82;
Поштова адреса: 65089, а/скр.36, Одеса, Україна;
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top