Центр колективного користування науковим обладнанням

за напрямом
"Морська біологія, екологія та біотехнологія" (ЦККНО)
Керівник ЦККНО – Ракитська Світлана Іванівна

Колектив ЦККНО – складається з фахівців різного рівня підготовки та відповідним досвідом роботи, людей творчих, комунікабельних, здатних реалізовувати та вирішувати сміливі ідеї будь-якої складності для науковців різних напрямків.

Історична довідка

ЦККНО - створено згідно з наказом ректора від 03.06.2019 року за № 54-02, в складі науково-дослідної частини Одеського національного університету імені І.І.Мечникова на базі існуючого навчально-наукового центру високотехнологічного науково-дослідного обладнання та приладів, з метою найбільш раціонального сумісного використання унікальних та коштовних наукових приладів та обладнання вітчизняного або іноземного виробництва, яке неможливо чи недоцільно придбати кожній науковій установі або підрозділу.

Предметом діяльності ЦККНО є ефективне використання матеріально-технічної бази в науковій і науково-технічній діяльності де можуть застосовуватися різні форми колективного використання унікальної апаратури, обчислювальної техніки та іншого обладнання на основі міжвузівської, міжвідомчої кооперації і спеціалізації, що орієнтовано на розробку і створення в обмежені терміни нових високоефективних технологій, нової техніки та конкурентоздатних товарів з метою їх реалізації в умовах ринку.

Напрями досліджень, які є пріоритетними в ЦККНО

 • Вивчення біологічної різноманітності, збереження, відтворення, використання біоресурсів Чорного моря та марикультура.
 • Скринінг методами геномно-метаболомного аналізу морських мікроорганізмів продуцентів протимікробних, противірусних, протипухлинних сполук та їх вивчення.
 • Дослідження стану та мінливості біоценозів гідробіонтів північно-західної частини Чорного моря та інтегрований моніторинг морського середовища.
 • Біотехнології підвищення ефективності очищення стічних вод та запобігання забрудненню морських об’єктів.
 • Молекулярні біотехнології створення нових організмів та продуктів для сільського господарства, фармацевтичної та харчової промисловості.
 • Пошук та вивчення бактерій, їх бактеріофагів і бактеріоцинів для розробки біотехнологічних препаратів для захисту рослин від фітопатогенів.
 • Регуляція сигнальних систем і міжклітинної комунікації бактерій у складі біоплівок для підвищення їх біотехнологічного потенціалу.

ЦККНО надає можливість проводити дослідження на приладах сучасного рівня, які обслуговуються кваліфікованим персоналом, здатним підтримувати обладнання у гарному робочому стані та надавати консультативні Послуги, здійснює координацію робіт з обслуговування обладнання в усіх науково-дослідних підрозділах університету.

До складу ЦККНО входять

Метрологічна служба університету. Яка організує та здійснює діяльність, що направлена на забезпечення якості та єдності вимірювань, у відповідальності з законодавчими актами України (Закон від 11.02.1998 № 11398-ВР України Про метрологію та метрологічну діяльність), нормативними документами з метрології та дійсним положенням. 

Заявка на проведення періодичного калібрування або повірку засобів вимірювальної техніки (ЗВТ): Завантажити

Центральний склад дорогоцінних металів. Діяльність здійснюється згідно з Законом України від 18.11.1997р. за №637/97-13Р. «Склад дорогоцінних металів»

Заявка на отримання дорогоцінних металів із Центрального сховища ЦККНО:  Завантажити

Центральний склад прекурсорів ліцензія на обіг прекурсорів.

Заявка на отримання прекурсорів із Центрального сховища ЦККНО:  Завантажити

Обладнання ЦККНО

 1. Хроматограф рідинний Agilent 1200 з діодно-матричним і флуоресцентним детекторами
 2. Флуоресцентный спектрометр FL 6500
 3. Газовый хроматограф Agilent 7890A
 4. Хроматографічна система високого тиску
 5. Спектрофотометр атомно-абсорбційній С-115ПК

Заявка на отримання доступу до обладнення для проведення дослідних робіт:  Завантажити

Документи

Контактна інформація

Адреса: Україна, 65058, м. Одеса, вул. Довженко, 7а, ЦККНО

Телефон: (048) 748-14-20, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top