13.05.25 відбулася зустріч психологічної служби зі студентами – магістрами ФПСР денної форми навчання в межах курсу «Психолого-соціальні напрямки роботи
психологічних служб» на чолі з доцентом кафедри практичної та клінічної психології ОНУ Кирилішиною М. Г.
Під час заходу обговорювалися актуальні виклики та запити, з якими стикається психолог у системі вищої освіти: адаптація студентів, зростання рівня тривожності, питання психоедукації та підтримки ментального здоров’я.
У рамках запланованого вектора співпраці, студенти магістратури не лише отримали практичні інсайти від служби, а й підготували авторські матеріали - психоедукаційні презентації для розміщення на сторінці психологічної служби.
Такі зустрічі не лише сприяють формуванню професійних компетентностей, а й стають майданчиком для живого професійного діалогу де теорія стикається з реальністю, а
навчання - із практикою.
Повідомляємо про обов'язкове проходження ВЛК військовозобов'язаних віком від 25 до 60 років, які визнані обмежено придатними до військової служби, до 5 червня 2025 року.
Прошу довести даний наказ до всіх співробітників та здобувачів освіти.
16-17 травня на честь 160 річниці Одеського національного університету мені І. І. Мечникова та до 30-річчя Факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбулася Міжнародна конференція «Сталий розвиток регіонів, міст та спільнот в умовах глобальних перетворень: виклики, можливості, сценарії майбутнього». Тематика заходу присвячена аналізу сучасних викликів для міст і спільнот у контексті глобалізації, новітніх міжнародних процесів та локальних адаптаційних стратегій.
У Міському саду Одеси 21 травня вiдбувся Молодіжний ярмарок вакансій. ОНУ імені І. І. Мечникова презентує Приймальна комісія Університету, а також фахові коледжі ОНУ.
Серед учасників — ЗВО Одеси, провідні компанії, громадські організації та ініціативи, що допомагають молоді знайти свій шлях на ринку праці.
Представники ОНУ розповіли відвідувачам ярмарку про: освітні програми та спеціальності; професії, яких потребує сучасний роботодавець; умови вступу до коледжів та Університету; можливості для розвитку та працевлаштування.
На питання гостей відповідають:
- Світлана Пiдгорна, відповідальний секретар Приймальної комісії
- Уляна Варнава, заступниця секретаря
- Артем Кройтор, в.о. директора фахового коледжу
- Валентина Архипова, провідний фахівець
- студенти ОНУ — активні співрозмовники й амбасадори Університету
Організатори: Одеська філія Одеського обласного центру зайнятості, Департамент внутрішньої політики Одеської міськради, Молодіжна рада при Одеському міському голові
ОНУ імені І. І. Мечникова — у першій десятці ЗВО України за результатами акредитацій НАЗЯВО.
106 акредитованих освітніх програм — підтвердження системної якості освітнього процесу в ОНУ Мечникова. ОНУ посів 10-те місце серед 208 українських ЗВО, ставши єдиним одеським університетом у першій десятці рейтингу.
За версією Центру міжнародних проєктів «Євроосвіта», акредитаційні експертизи НАЗЯВО — це найбільш об’єктивний інструмент оцінки якості освіти, науки й управління в університетах України.
У рейтингу враховано акредитаційні рішення за 2019–2024 роки. За кожною програмою — колосальна праця колективів кафедр, факультетів, експертів, адміністрації ОНУ та всіх учасників акредитацiй.
Попри воєнний стан, університет Мечникова послідовно нарощує освітньо-науковий потенціал і тримає якість навіть у найскладніші часи.
А ще Рейтинг — це переконливий аргумент для абітурієнтів, які шукають для себе середовище розвитку!
В ОНУ Мечникова вiдбулися змагання з футзалу, шахів і настільного тенісу. Ректор ОНУ імені Мечников Вячеслав Іванович Труба урочисто видкрив цей етап Спортивно-оздоровчого тижня в межах проєкту «ЗДОРОВ’Я, РУХ, ОСВІТА – університет живе та діє».
З Днем науки в Україні!
Дякуємо всім, хто створює нові знання!
Шануємо дослідників, викладачів, аспірантів і студентів, які самовіддано працюють для збільшення наукового потенціалу країни.
Вдячні всім, хто обрав шлях дослідження, хто не боїться складних питань і сумнівів, хто зберігає і розвиває наукові школи.
Бажаємо натхнення, цікавих запитань, наукових відкриттів і людей поруч, які розуміють силу думки. Завдяки вам досягнення української науки помітні у світі.
Нехай дослідження ведуть до зростання — особистого й професійного!
Саме завдяки вам народжується майбутнє!
15 травня (3 травня – за старим стилем) 1845 року народився відомій біолог, один із засновників еволюційної ембріології, порівняльної патології, мікробіології та імунології, блискучий лектор, невтомний дослідник, лауреат Нобелівської премії 1908 року в галузі медицини та фізіології Ілля Ілліч Мечников (1845–1916).
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І.МЕЧНИКОВА
26 ТРАВНЯ 2025 року о 14ºº годині
ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
- Філологічний факультет:сучасний стан та перспективи розвитку.
- Доповідає декан факультету Людмила СТРІЙ.
- Обрання за конкурсом на вакантні посади науково-педагогічних працівників.
- Про порядок проведення базової загальновійськової підготовки в ОНУ.
- Доповідає начальник кафедри військової підготовки Олег ГРУШЕВСЬКИЙ.
- Затвердження разових спеціалізованих вчених рад.
- Різне.
13 травня, у День народження Унiверситету, у актовій залі панувала особлива атмосфера.
Cтуденти, декани, групи підтримки з кожного факультету — всі вболівали за своiх учасниць, аплодували іншим і просто раділи зустрічі.
Міс ОНУ — це про гармонiйнiсть. Про впевненість, інтелект, вміння бути собою. І про командну роботу: кожна учасниця мала підтримку факультету, та при цьому зберігала свою унікальність, стиль і внутрішнє світло.
Журі — доброзичливе й неупереджене. Головував ректор Університету.
Було все — і переживання, і щирі усмішки, і блиск в очах. А головне — відчуття, що ми разом створили щось справжнє.
Дивіться фотозвіт пресслужби ОНУ: там багато красивих моментів, які неможливо описати словами.
Організатори конкурсу: Центр Культури ОНУ, Профком студентів та аспірантів,Студрада.
З Одесою пов'язаний значний період у житті Мечникова, чиїм ім'ям названий Університет у 1945 році. Про артефакти, пов'язані з роботою Мечникова в Одесі, із музейної експозиції історії ОНУ, розповідає кадидат історичних наук В'ячеслав Кузнєцов
Кафедра української літератури та компаративістики фiлологiчного факультету ОНУ звітує про успішний захист та присудження ступеня доктора філософії з галузі знань 03 Гуманітарні науки Ганченко Анастасії Юріївні.
Знайомство з ОНУ Мечникова у квітучій атмосфері Ботанічного саду Університету: 17 травня о 11:00, Французький бульвар 48/50. Чекаємо на тебе!
3 квітня 2025р. в рамках навчально-ознайомчої практики ФПСР відбулася зустріч фахівців психологічної служби ОНУ імені І.І. Мечикова, в складі: керівник психологічної служби Михайловська Л.В. та фахівець психологічної служби Складна О.В. та студентів 3 курса заочної форми навчання спеціальності «Психологія», факультету психології та соціальної роботи.
27 квітня 2025р. в рамках навчально-ознайомчої практики ФПСР відбулася зустріч фахівців психологічної служби ОНУ імені І.І. Мечикова, в складі: керівник
психологічної служби Михайловська Л.В. та фахівець психологічної служби Складна О.В. та студентів 4 курса заочної форми навчання спеціальності «Психологія», факультету психології та соціальної роботи.
15 травня студенти та викладачі Одеського фахового коледжу комп’ютерних технологій ОНУ імені І. І. Мечникова долучилися до всеукраїнського фотофлешмобу “Я у вишиванці”. Яскраві, красиві, стильні сорочки-вишиванки сьогодні є не лише символом багатьох поколінь, що не переривається віками, а й символом української нескореності, культурною зброєю проти ворога.
До Дня вишиванки наші студенти створили поетичний флешмоб на слова сучасного автора Василя Дерія та танцювальну композицію “Порічка”. Бібліотекарі підготували інформаційну книжкову виставку про символи візерунків. На кожного охочого сфотографуватися чекала фотозона «Вишиванка єднає!”
25 квітня 2025 року в місті Одеса успішно пройшла Третя Міжнародна науково-практична конференція «Соціально-економічний та політичний розвиток країн в умовах глобальної нестабільності». Захід зібрав науковців, експертів, викладачів та студентів з різних країн для обговорення ключових викликів сучасності в умовах посилення геополітичної напруги, економічних трансформацій та глобальної невизначеності.
160-річчю Одеського національного університету імені І. І. Мечникова був присвячений риболовний турнір «Лиманські скарби: біоресурси та трофеї», який відбувся 12 травня 2025 року на Сухому Лимані.
Організаторами заходу виступила кафедра "Водних біоресурсів та аквакультури" Факультету гідрометеорології і екології ОНУ імені Мечникова - ФГМіЕ .
Участь у турнірі взяли понад 50 осіб - студенти, викладачі, випускники та фахівці з аквакультурних господарств. Подія стала майданчиком для обміну досвідом, презентації наукових досліджень та налагодження професійних контактів.
Даний турнір сприяє популяризації відповідального рибальства, практичній підготовці фахівців і сталому використанню водних ресурсів.
Риболовний турнір «Лиманські скарби: біоресурси та трофеї» - це поєднання науки, практики та збереження біоресурсів! Кафедра щиро дякує всім учасникам і партнерам
Дослідження І. І. Мечникова були присвячені вивченню імунітету, завдяки чому з'явилися вакцини проти холери та тифу, праці з біології та зоології, дослідження, присвячені збільшенню тривалості життя людини, біолого-філософські трактати.
Cьогоднi,15 травня (3 травня – за старим стилем) 1845 року народився відомій біолог, один із засновників еволюційної ембріології, порівняльної патології, мікробіології та імунології, блискучий лектор, невтомний дослідник, лауреат Нобелівської премії 1908 року в галузі медицини та фізіології Ілля_Ілліч_Мечников (1845–1916).
Шановні колеги! Дорогі студенти, аспіранти, випускники та друзі Університету! Сьогодні Одеському національному університету імені І. І. Мечникова — 160 років. Це — історія, спадщина і щоденна праця задля майбутнього.
ОНУ імені І.І. Мечникова продовжує традиції класичної університетської освіти. Водночас університет є лідером численних рейтингів, що свідчить про його інтегрованість у сучасний освітній простір. Внесок кожного покоління мечниковців формує той Університет, яким ми його знаємо і любимо.
В межах святкування 160-річного ювілею університету 12 травня 2025 року на факультеті романо-германської філології відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція "Korsakov Conference".
В конференції взяли участь 160 молодих та досвідчених науковців з різних вишів України, які виступили на 10 секціях. Доповіді учасників охоплюють актуальні питання сучасної лінгвістики, методики викладання іноземних мов та проблеми літературознавства.
Дякуємо всім учасникам та сподіваємося на продовження плідної співпраці!
Гостьова зустріч-лекція зі співробітниками Територіального управління Бюро економічної безпеки України в Одеській області для здобувачів усіх спеціальностей ЕПФ відбулася 12.05.2025 р. на ЕПФ ОНУ ім І І Мечникова
Заступник керівника Підрозділу Віталій Мовчан та заступник керівника Територіального управління БЕБ в Одеській області Олег Скупінський поділилися практичними аспектами діяльності Бюро, розповіли про його структуру, функції, аналітичні інструменти та досягнення. Доповідь була присвячена ключовим напрямам роботи: виявленню правопорушень у сфері економіки, боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів, ухиленням від сплати податків, контрабандою, «сірим» експортом і зловживанням бюджетними коштами. Окремо відзначено важливу роль аналітичного підходу та взаємодії аналітиків із детективами.
Зустріч викликала зацікавлення у здобувачів, які ставили актуальні запитання та отримали фахові відповіді.
Щиро дякуємо всій команді ТУ БЕБ за змістовну лекцію, відкритість до співпраці та сприяння професійному зростанню наших здобувачів!
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років».
Це – дата, коли ми разом із європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом і памʼять про загиблих і всіх жертв Другої світової.
Для України Друга світова війна не обмежувалася військовими діями та окупацією території. Українці брали участь в операціях на всіх воєнних театрах. Слід наголосити на внеску саме українців у розгром нацизму і згадати як про військовослужбовців Червоної армії (близько семи мільйонів), вояків УПА (понад 100 тисяч), так і про тих українців і вихідців з України, що перебували у військових з’єднаннях інших держав: Польщі (120 тисяч у 1939 році), США (до 80 тисяч у 1945), Канади (до 45 тисяч у 1945), Франції (до п’яти тисяч у 1940 році).
19 квітня на нашому факультеті відбувся день відкритих дверей. Ми радо зустрічали майбутніх студентів, їхніх батьків і всіх охочих ближче познайомитися з нашим факультетом.
24–25 квітня 2025 року в ОНУ Мечникова відбулася 81-а Звітна студентська наукова конференція.
Цей щорічний захід об'єднує активних та зацікавлених студентів, які працюють над актуальними дослідженнями під керівництвом досвідчених викладачів. Особливе значення цьогорічної конференції полягає в тому, що присвячена 160-річчю заснування Університету.
У змішаному форматі — в аудиторіях та онлайн— здобувачі презентували свої наукові роботи, демонструючи різноманіття тем та підходів.
Щиро дякуємо учасникам і науковим керівникам за цікаві доповіді та високий рівень підготовки.