Кафедра мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова разом із біотехнологічною групою YP Biotech, підрозділом R&D корпорації "Юрія-Фарм", радо оголошує про набір на серію лекцій на тему "Редагування геному: CRISPR/Cas". 

Шановні учасники онлайн-міжнародного філософського постійного семінару «Post Scriptum»! Щиро запрошую Вас на наступне засідання 2024-2025 н.р. , яке відбудеться 25 листопада, понеділок, о 18.00 (за київським часом ) (18:00 (за східноєвропейським літнім часом)) / 17:00 (CEST)

Доповідач:  Олена Оліфер (Асистент кафедри філософії

Криворізький державний педагогічний університет)

Назва: СОЦІАЛЬНІ ВИМІРИ ПРАКТИЧНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

Проблема ідентичності, тобто питання «Хто ми?», мала велике значення в суспільно-політичних дискурсах у ХХ столітті. Коли Україна здобула незалежність, перед українською нацією вперше постало питання ідентичності. Понад 30 років українські вчені досліджують зміни ідентичності українського народу. Нині, коли Україна бореться за виживання, категорія ідентичності залишається актуальною, оскільки ідентичність має тенденцію залучати унікальність людини в суспільному дискурсі.

Про це та про розвиток наукового осередку в Олександрії і популяризацію постаті видатного філософа Дмитра Чижевського говорили міський голова Сергій Кузьменко та завідувачка кафедри філософії, доктор філософських наук, професорка університету Інна Голубович. Зустріч відбулася в міській раді 21 жовтня. Мета візиту професорки – зробити науковий спадок Чижевського доступнішим для сучасної освіти.

Шановні колеги! Вчора ударною хвилею було пошкоджено значну кількість вікон у головному корпусі Університету, у корпусі факультету хімії та фармації ОНУ. Були пошкоджені вікна у Великій хімічній та Великій фізичній аудиторії та в одному із залів Палеонтолічного музею. Певні пошкодження також є у гуртожитку N 2, що знаходиться на вулиці Новосельского. Ректор, проректори, директор студмістечка одразу були на місці подій.

14 листопада 2024 р. об 11-00 відбудеться відкритий науково-практичний семінар УкрІНТЕІ на тему «Відкрита наука і штучний інтелект: сучасні виклики та можливості для освіти і наукових досліджень».

Спікерка – Валентина Коваленко, канд. пед. наук, ст. досл., провідний науковий співробітник відділу хмаро орієнтованих систем і штучного інтелекту в освіті Інституту цифровізації освіти НАПН України.

 Вхід без попередньої реєстрації за посиланням http://webinar.ukrintei.ua/

Для тих, хто не може бути присутнім на семінарі, але зацікавлений у тематиці, запис та презентацію буде викладено в Архівних записах за посиланням http://webinar.ukrintei.ua/

Бажаючим отримати електронний сертифікат – звертатися до організаторів.

Контакти: Матусевич Вікторія (050) 351-59-22, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І. І. МЕЧНИКОВА

19 листопада 2024 року о 14ºº годині

ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Цифрова платформа Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова у контексті часу.

Доповідає директор Наукової бібліотеки Олена СУРОВЦЕВА

  1. Про затвердження:
    • індивідуальних навчальних планів, планів наукової роботи та тем дисертацій здобувачів ступеня доктора філософії.
    • індивідуальних планів наукової роботи здобувачів ступеня доктора наук.

Доповідає зав. відділом аспірантури та докторантури Ольга РУЖИЦЬКА.

3. Різне.

Ідентифікатор конференції: 815 9327 2314

Код доступу: 727153

Вчений секретар Світлана КУРАНДО

14 і 28 листопада 2024 року о 10:15 будуть проведені для вчених безкоштовні вебінари з питань використання ресурсів компанії Clarivate: Web of Science Core Collection, ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index, EndNote, EndNote Click, Pivot-RP, MJL, JCR у роботі з дисертацією.

Детальна інформація про заплановані онлайн вебінари, реєстрація за лінком:

http://surl.li/mfoixx та у додатку.

1 листопада 2024 року відбулося засідання науково-методологічного семінару кафедри політології на тему «ХХІ століття: до нового Вестфальського миру». Доповідач, д.філософ.н., проф. Василь Попков звернув увагу на  актуальність проблеми для сучасного світового політичного процесу, а також зосередив увагу на тенденції розвитку світової політики в умовах появи нових викликів. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти спеціальності «Політологія», які прийняли активну участь в обговоренні теми.

Ректор ОНУ Вячеслав Труба, перший проректор Майя Ніколаєва, начальник відділу міжнародних зв’язків Юрій Грiнченко взяли участь в тренінгу «Опанування ШІ для професійного розвитку». Тренинг  був організований Ягеллонським університетом в Кракові 21-25 жовтня 2024 року  в рамках альянсу європейських університетів UnaEuropa. Разом з колегами з кількох провідних університетів Європи, представники ОНУ вивчали технологічні, етичні, правові та економічні аспекти впровадження штучного інтелекту в навчальний процес, в дослідницьку роботу, а також в адміністративні процедури управління навчальним закладом. Учасники тренінгу поділились своїми досвідом, обговорили методи регулювання застосування ШІ, основні ризики впровадження ШІ та рекомендації щодо успішного опанування цього інструменту. 

12 листопада 2024 року Національний контактний пункт (НКП) програми «Горизонт Європа», що діє на базі Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, за участі національних контактних пунктів «Європейська дослідницька рада» та «Фінансові і правові питання» (Івано-Франківськ), «Цивільна безпека для суспільства» та «Європейські інноваційні екосистеми» проведе семінар «Програма ЄС «Горизонт Європа»: можливості для українських науковців».

12 листопада 2024 року Національний контактний пункт (НКП) програми «Горизонт Європа», що діє на базі Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, за участі національних контактних пунктів «Європейська дослідницька рада» та «Фінансові і правові питання» (Івано-Франківськ), «Цивільна безпека для суспільства» та «Європейські інноваційні екосистеми» проведе семінар «Програма ЄС «Горизонт Європа»: можливості для українських науковців».

Інформаційний захід «Грантові можливості Національного фонду досліджень України та інструменти підтримки в рамках Програми “Горизонт Європа”» проходитиме 14 листопада 2024 року на базі Миколаївського національного аграрного університету у змішаному форматі.

Лінк для підключення: https://heoinua.webex.com/heoinua/j.php?MTID=m15959f154eb422daa7bba829f494d546

Програма заходу додається.

29 жовтня 2024 року студенти 3-го курсу спеціальності "Міжнародна економіка" на чолі зі стейкхолдером Ольгою Копиловою відвідали захід Національного банку України.

30 жовтня відбувся передзахист випускних кваліфікаційних робіт у здобувачів другого курсу магістерської програми "Політологія". Можна зазначити, що передзахист магістерських робіт засвідчив зацікавленість здобувачів у складних дослідницьких проблемах. Передзахист є важливим етапом для всіх здобувачів, оскільки він ілюструє дослідницький прогрес і надає можливість отримати цінні поради та настанови від членів комісії. Ми бажаємо нашим магістрам успіхів у їхній подальшій роботі та з нетерпінням чекаємо на їхній фінальний захист.

18 жовтня 2024 року завершився тиждень міжнародного віртуального обміну у межах міжнародного проекту CLUVEX, у якому прийняли участь здобувачі бакалавріату 1-4 курсів, зокрема студенти спеціальності Міжнародні економічні відносини ФМВПС ОНУ. Проект об'єднав здобувачів з Вірменії, Данії, Фінляндії та України.

Учасники розробили та презентували свої індивідуальні «кліматичні горизонти» шляхом дослідження світу з різних поглядів та отримали безцінний досвід міжнародного спілкування. Після успішного захисту, здобувачі отримали сертифікати.

IMG 3390

У Фаховому коледжі ОНУ імені І. І. Мечникова 25 жовтня пройшло чергове об'єктове тренування з цивільного захисту, спрямоване на покращення навичок реагування працівників і студентів при загрозі або виникненні терористичного прояву та дій за сигналом "Повітряна тривога".
Під час тренування під керівництвом голови комісії з питань евакуації університету проректора Олександра ГРИГОР'ЄВА та начальника Штабу ЦЗ Миколи П'ЯТНІЧЕНКА учасники відпрацьовували навички евакуації з приміщень коледжу, надання першої медичної допомоги постраждалим та взаємодії з рятувальними службами. Співробітником відділу запобігання надзвичайних ситуацій по Приморському району міста ГУ ДСНС України у Одеській області Ігорем КОДАНЬОВИМ було проведено роз'яснювальну лекцію для викладачів та представників органів студентського самоврядування коледжу.
Керівництво коледжу зазначило, що такі тренування є регулярними, оскільки підготовка до надзвичайних ситуацій – це невід'ємна частина сучасної освітньої діяльності. Завдяки подібним заходам студенти та викладачі коледжу зможуть краще орієнтуватися у надзвичайних ситуаціях, що вкрай важливо для забезпечення безпеки в освітньому процесі.

16-18 жовтня відбулися Una4UA2 Una Europa Days на базі Faculty of International and Political Studies Jagiellonian University у Kraków. В рамках проєкту науковою спільнотою розглядалися перспективи євроінтеграції України в умовах війни, відбулися дискусії та обмін думками з колегами. Доцентка кафедри політології Ірина Милосердна та доцентка кафедри міжнародних відносин Ганна Грабіна працювали у складі делегації з 28 учасників університетів України: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Житомирський державний університет імені Івана Франка. Окрема вдячність організаторам заходу Dean of the Faculty of International and Political Studies dr hab. Piotr Bajor, International Relations Office Jagiellonian University Katarzyna Włodkowska-Łoziak та викладачам dr Olesia Tkachuk, dr. Iryna Polets-Gerus Uniwersytet Jagielloński, які також дали можливість більше дізнатися про діяльність Ягеллонського університету та Студій Польсько-Українських. Щиро вдячні міжнародному відділу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за можливість прийняти участь у такому заході.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І. І. МЕЧНИКОВА

29 жовтня 2024 року о 14ºº годині

ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Звіт про роботу державних екзаменаційних комісій ОНУ у 2023-2024 навчальному році.

Доповідають: перший проректор Майя НІКОЛАЄВА, проректор Олександр ЗАПОРОЖЧЕНКО

  1. Присвоєння вчених звань. (Додаток).
  2. Про кадрове забезпечення освітнього процесу в ОНУ у 2024-2025 навчальному році.

Доповідає начальник відділу кадрів Андрій ГОЛЕНКОВ.

  1. Про матеріально-технічну базу та стан пожежної безпеки і цивільного захисту в ОНУ.

Доповідає проректор Олександр ГРИГОР’ЄВ.

  1. Затвердження разових спеціалізованих вчених рад.
  2. Різне.

Додаток.

Шановні колеги, 23 жовтня в рамках альянсу EU-CONEXUS, у якому ОНУ є асоційованим партнером, буде проходити вебінар щодо тайм-менеджменту проєктів. Зареєструватися можна за посиланням https://events.teams.microsoft.com/

У межах проєкту EU-CONEXUS ENABLES, співвиконавцем якого є ОНУ, планується проведення тренінгового курсу для потенційних координаторів проєктів, фахівців, які хочуть бути менторами молодих учених у поданні грантових заявок і т.ін. Бажаючих взяти участь у тренінгах запрошуємо зареєструватися за посиланням https://www.eu-conexus.eu/en/research-management-administrators-mobility-and-network-program/
Там же можна ознайомитися з детальною інформацією щодо тренінгів. За результатами тренінгів видається сертифікат.

За підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи "Європейське Відродження України" буде проведено вебінар, в режимі онлайн ZOOM-конференції 31 жовтня 2024 з 16.00 до 17.30 (за київським часом).

Участь є безкоштовною за умови попередньої реєстрації до 29 жовтня включно за покликом: https://forms.gle/xqUTBtkw8zf55Lq59

Мета заходу: представити зміст відкритих конкурсів у кластері 5 "Клімат, енергетика та мобільність" програми "Горизонт Європа" ; розкрити практичні аспекти процесу підготовки успішних проєктних

заявок за участі сильних партнерів; звернути увагу українських організацій на міждисциплінарний характер конкурсів у кластері 5;

також звернути увагу на нову європейську ініціативу Баугауз та представити особливості залучення організацій різного виду для формування успішних консорціумів.

Довідково:

У межах проєкту EU-CONEXUS ENABLES, співвиконавцем якого є ОНУ, започатковано програму сприяння кар'єрному зростанню молодих науковців. У рамках програми буде проведено серію онлайн-тренінгів. Зі змістом програми можна ознайомитися за посиланням https://www.eu-conexus.eu/ 

Зареєструватися для участі https://www.eu-conexus.eu/en/events/workshop-1-mentoring-matters-an-introduction-to-mentoring-for-mentees/

За підтримки МОН України Державна науково-технічна бібліотека України у співпраці з ТІВ-Лейбніцьким інформаційним центром науки та технологій запрошують взяти участь у III Міжнародній конференції “ВІДКРИТА НАУКИ ТА ІННОВАЦІЇ В УКРАЇНІ 2024 (OSICU2024)“.

Метою конференції є обговорення практичних аспектів впровадження принципів відкритої науки та інновацій в Україні. Конференція спрямована на пошук шляхів вирішення нагальних проблем безперебійного доступу до науково-дослідницької інфраструктури, вільного доступу до результатів наукової діяльності, необхідності реформування системи оцінки наукових досліджень та пришвидшення інтеграції української науки до Європейського дослідницького простору, шляхом узгодження політик Європейського Союзу у сфері відкритої науки та форматів обміну даними

Захід відбудеться 24-25 жовтня 2024 року в режимі онлайн

у межах Міжнародного тижня відкритого доступу 2024.

Реєстрація на офіційному сайті конференції за посиланнями: https://conference2024.dntb.gov.ua/en/ або https://conference2024.dntb.gov.ua/

Програма конференції додається.

 

26 жовтня 2024 року IT-компанія DataArt (http://www.dataart.team/) запрошує студентів взяти участь у щорічній Міжнародній олімпіаді зі спортивного програмування Proggy-Buggy Contest! (http://www.proggy-buggy.com/)

Тривалість Олімпіади – 42 хвилини, кількість задач – 13!

Чому це цікаво студентам?

Цей конкурс надає можливість здобувачам закладів вищої освіти перевірити свої навички у сфері інформаційних технологій та кібербезпеки, виконуючи завдання за різними напрямами.

Переможці конкурсу отримають можливість взяти участь в оффлайн курсі у Буковелі та розділять 1 300 000 гривень. Участь у відборі можуть взяти громадяни України віком від 18 років.

Як взяти участь

Все просто - заповніть Заявку за посиланням  тут.

Деталі Конкурсу можна дізнатися тут.

Сторінка 1 із 61

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Всеволода Змієнка, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top