Участь ОНУ імені і.І. Мечникова у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»

23 листопада 2020 р. розпочався проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», що реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. 153 заклади вищої освіти України подавали заявки для участі у ньому, які передбачали досить докладну відповідь на питання, пов’язані із розбудовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти. За умовами конкурсу участь могли взяти 3 представники ЗВО, зокрема, профільний проректор і співробітники відділів забезпечення якості. За ініціативою проректора з науково-педагогічної роботи, Голови Науково-методичної ради професора В.М. Хмарського і представництва Центру забезпечення якості освіти Університету (доцент І.П. Аннєнкова та доцент Н.В. Кузнєцова) ОНУ імені І.І. Мечникова успішно пройшов відбір і став одним із 60 ЗВО, які будуть брати участь у проєкті, розрахованому на 2 роки.

Проєкт розпочався навчальним заходом на тему: «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти в університетах». З 23 по 27 листопада протягом трьох годин щодня представники університетів брали участь у обговоренні актуальних питань, пов’язаних з академічною доброчесністю учасників освітнього процесу./p>

Учасників проєкту привітали Скотт Вітмор, заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні, Енн Доморад, старша виконавча директорка, Американські Ради з міжнародної освіти, Ярема Бачинський, директор в Україні, Американські Ради з міжнародної освіти, та Яна Чапайло, координаторка проєкту.

Три дні з учасниками проєкту працювали експерти Міжнародного центру академічної доброчесності. Темою виступів Девіда Реттингера (Університет Мері Вашингтон, США), Тріши Бертрам Галлант (Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США) та Аманди МакКензі (Університет Ватерлоо, Канада) були фундаментальні принципи академічної доброчесності та важливість доброчесності як системи. Були розглянуті міжнародні практики щодо забезпечення якості освіти, зокрема, досвід Канади та США. Учасники сесії обговорили питання індикаторів та опитування як складових інституційного самооцінювання академічної доброчесності.

Наш Університет як учасник проєкту братиме участь у масштабному опитуванні учасників освітнього процесу, а саме науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти з питань якості освіти і освітнього процесу в цілому і академічної доброчесності зокрема. До 15 січня 2021 р. Університет має заповнити докладну анкету самооцінювання. До 15 лютого 2021 р. буде тривати опитування наших науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти. Такі масштабні опитування передбачено проводити раз на рік, що дозволить відстежувати зміни у визначених індикаторах. Цим питанням були присвячені виступи координаторки проєкту Яни Чапайло та консультанта проєкту Єгора Стадного.

Питання академічної доброчесності як одного із критеріїв акредитації освітніх програм були проаналізовані головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергієм Квітом.

В останній день сесії був презентований досвід розбудови внутрішніх систем забезпечення якості освіти українських закладів вищої освіти. Керівник навчально-методичного відділу та координатор з питань академічної доброчесності Ізмаїльського державного гуманітарного університету Віктор Дроздов презентував досвід розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Директорка Центру внутрішнього забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ольга Бершадська висвітлила проблемні питання дотримання академічної доброчесності в умовах змішаного та дистанційного навчання під час карантину.

Треба зазначити, що завдяки активній діяльності професора В.М. Хмарського Одеський національний університет імені І.І. Мечникова вже вдруге стає учасником важливого проєкту, пов’язаного з поширенням принципів і цінностей академічної доброчесності в університетській спільноті. Першим був проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні SAIUP (2016-2019 рр.).

Н.В. Кузнєцова,
співробітник Центру забезпечення якості освіти
ОНУ імені І.І. Мечникова

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top