Одесса мала велике значення у житті І. І. Мечникова. Саме тут почалася його кар’єра університетського викладача: у 1867–1868 рр. та 1870–1882 рр. він працював на кафедрі зоології природничого відділення фізико-математичного факультету ІНУ. І. І. Мечников був активним членом та згодом головою Одеського товариства природознавців, став одним із засновників Одеської бактеріологічної станції (1886–1888 рр.), брав участь у роботі наукових з’їздів та різноманітних наукових комісій, проводив публічні та вузькоспеціалізовані лекції.
Науковий доробок одеського періоду життя І. І. Мечникова став вагомим підґрунтям його подальших досліджень в Інституті Пастера у Парижі.
Науковій бібліотеці ОНУ належить великій скарб – колекція прижиттєвих видань І. І. Мечникова. Надбання видатного науковця до тепер слугує джерелом інформації та натхнення для багатьох сучасних дослідників, всіх тих, хто цікавиться історією науки.
З 1945 року наш Університет з честю носить ім’я Іллі Ілліча Мечникова!
До ювілею видатного вченого Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова підготувала віртуальну виставку-бібліотрансформер (https://lib.onu.edu.ua/virtualnye-vystavki/), яка складається з двох частин:
1) «Вчений зі світовим ім’ям: до 180-річчя з дня народження Іллі Ілліча Мечникова»:
https://lib.onu.edu.ua/wp.../uploads/2025/05/Mechnykov1.pdf
2) «Прижиттєві видання І. І. Мечникова у фонді Наукової бібліотеки Одеського національного університету: до 180-річчя з дня народження»:
https://lib.onu.edu.ua/wp.../uploads/2025/05/Mechnykov2.pdf
Вітаємо всіх мечниковців у рік 160-річного ювілею Університету з ще однією важливою датою – 180-річчям Іллі Ілліча Мечникова!