Продовжуємо навчальний процес на Мечников-курсах дистанційно!

В Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова ситуація із введенням карантину не застала викладачів і слухачів курсів зненацька. Справа в тому, що протягом кількох останніх навчальних років ректорат, приймальна комісія, деканат відділення довузівської підготовки, здійснюючи профорієнтаційну і навчальну роботу з абітурієнтами, приймали рішення не переривати зв’язок із майбутніми студентами в період вимушених канікул у січні-лютому місяцях. Так при зниженні подачі тепла в аудиторії (корпус на Французькому бульварі, 24/26) навчальний процес здійснювався із суттєвим скороченням аудиторних занять, натомість слухачі переводились на дистанційну форму навчання. Робота в онлайн–режимі проходила в суботу та неділю за розкладом, затвердженим на початку навчального року.

fdp1

Пащенко М.В. - завідувач відділенням довузівської підготовки,
к.ф.н, доцент кафедри теорії
літератури та компаративістики

Важливо наголосити, що викладачі курсів, які переважно є співробітниками університету, мають достатній досвід викладацької роботи з учнями старших класів, зокрема в середніх навчальних закладах освіти, на різного роду курсах міста, на яких, слід визнати, без зволікань і досить інтенсивно здійснюється впровадження інновацій у сфері навчальної роботи. Кожен викладач в умовах дистанційного навчання, виходячи зі специфіки того чи іншого предмета, використовує наявні в його розпорядженні технічні засоби, а відтак і доступні в домашніх умовах види і форми діалогу зі слухачами, які і складають індивідуальні комплекси навчальної роботи на зразок:

• онлайн-урок на платформі Zoom;
  • перевірка рівня засвоєння знань у вигляді онлайн-тестів на сайті «Мій клас»;
  • перевірка домашніх завдань які розміщує викладач у Google classroom або надсилають матеріали чи фото виконаних робіт на цю платформу;
  • самостійна робота учнів у вигляді перегляду відеоуроків, фільмів, прочитання засвоюваного матеріалу;
  • підготовка презентацій на актуальні теми;
  • створення проектів, які розвивають пошукові здібності учнів та розширюють їх знання в галузях різних наук;
  • індивідуальні консультації.

Однак, разом з тим, слід все-таки зауважити, що в умовах карантину склалась специфічна ситуація, коли викладач, знаходячись удома, виявився позбавленим можливостей використовувати повною мірою новітні технології ведення дистанційного навчання взагалі і наявні в університеті технічні засоби навчання зокрема для забезпечення ефективного зв’язку зі слухачами курсів. І це проблема, яку слід вирішувати системно на всіх рівнях освітньої діяльності як на місцевому, так і на державному рівні.

Насамкінець слід сказати, що сьогодні навчальна робота зі слухачами здійснюється з усіх шкільних предметів. Паралельно із поглибленням і систематизацією теоретичних знань, передбачених програмами середньої школи, проводяться практичні заняття, методики яких спрямовані на виконання тестових завдань, орієнтованих на успішне проходження випробувань ЗНО.

fdp2

До уваги учнів старших класів! Оскільки на горизонті уже проглядається новий 2020/21 навчальний рік, повідомляємо, що «Мечников-курси» відкривають для абітурієнтів широкі можливості для підготовки до ЗНО із вибором індивідуального комплексу шкільних предметів. Саме в стінах одного із найстаріших вищих навчальних закладів освіти, як в минулому, так і сьогодні високорейтингового університету, ви отримаєте якісні знання для того, щоб стати студентами, отримати потрібну вам фахову підготовку.

Запрошуємо до співпраці!