ОНУ імені І.І.Мечникова відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні пан Томаж Менцін

23 травня до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова здійснив візит Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Словенія пан Томаж Менцін разом із дружиною, пані Дар'єю Зорко. Також до складу делегації увійшов відомий словеньский письменник, доктор філософії, професор культурології та керівник Центру культурологічних і релігієзнавчих досліджень на факультеті соціальних наук Люблянського університету Митя Великоня. Гостей зі Словенії вітали ректор Вячеслав Труба, перший проректор Майя Ніколаєва, проректор з міжнародного співробітництва Андрій Смітюх, декан факультету міжнародних відносин Віктор Глєбов, начальник відділу міжнародних зв'язків Юрій Грінченко, професор кафедри політології Юлія Узун.

Посол Томаж Менцін вже кілька разів бував в Одесі, але вперше відвідує університет Мечникова.

«ОНУ з 2009 року розвиває партнерські відносини зі Словенією, насамперед з Люблянським університетом. Відбулись кілька обмінів студентами та викладачами, а цього року до провідного навчального закладу Словенії - Люблянського університету - вперше поїдуть студенти та викладачі ОНУ за програмою академічної мобільності Erasmus+» - відзначив ректор Вячеслав Труба.

«Словенія є невеликою країною, але вона намагається інтенсифікувати допомогу Україні, у тому числі в науковій, освітній та культурній сферах. Вперше видана українською мовою у видавництві «Гельветика» книга Миті Великоні «Зображення незгоди: політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу» підіймає важливі й актуальні теми для України. Такі заходи, як цикл відкритих лекцій професора Миті Великоня через культурний обмін розкривають великий потенціал щодо співробітництва між нашими країнами» - зауважив Посол Томаж Менцін.

В Словенії вже зараз навчаються багато українських студентів, які, за словами словенських гостей, демонструють неабиякі навички та хист до опанування наук й мистецтв. Європейські перспективи України сприятимуть розвитку відносин між нашими країнами, й нові угоди ОНУ з партнерами зі Словенії будуть тому найкращим підтвердженням.

Словенська делегація також зустрілася зі студентами факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ Мечникова.

Фото: Пресс служба ОНУ імені І.І.Мечникова