Третя Міжнародна франкофонна конференція «Мови, науки і практики»

«Шановні друзі! Вас вітає Одеський національний університет імені Іллі Ілліча Мечникова! Вас вітає Україна!» Так урочисто після гімну університета розпочала свою роботу Третя Міжнародна франкофонна конференція «Мови, науки і практики», яка привернула до себе увагу світової університетської фракомовної спільноти. Високе зібрання науковців з 25 країн Європи, Азії, Африки привітали Ректор ОНУ імені І.І. Мечникова І.М. Коваль, Посол Франції в Україні Е. де Понсен, Директор Університетського Агентства Франкофонії по Східній та Центральній Європі М. Кетата, Декан факультету романо-германської філології Л.М. Голубенко. Ігор Миколаєвич оголосив вітання від Міністра освіти і науки України Ганни Новосад. Своєрідною музичною візитівкою України став виступ студентського хореографічного колективу «Універданс».

Пленарне засідання, що продовжило роботу конференції після перерви на каву, зацікавило не лише учасників конференції, але й студентів університету, що вивчають французьку мову, та численних гостей, серед яких – представники Альянс Франсез, викладачі шкіл та закладів вищої освіти Одеси. Блискучим модератором пленарного засідання став аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріс Пето. Свої наукові здобутки представили професори Мішель Ленобль-Пенсон (Міжнародна рада з французької мови, Франція; Університет Сент-Луї, Бельгія), Дідьє Гевель (Університет Париж 13, Сорбонна, Франція), Брюно Дюмезіль (Університет Сорбонна, історичний факультет, Франція), Олег Курбатов (Університет Париж 13, Сорбонна, Міжнародна Асоціація викладачів університетів, Франція).

Два дні поспіль (3-4 жовтня) ми перебували у вирі подій цього визначного науково-практичного форуму.

Програма конференції була дуже насиченою, хотілося побувати на всіх 17 секціях, навіть якщо їх тематика не пов’язана з основним фахом, оскільки цікаво було дізнатись про наукові і практичні досягнення в Україні і за кордоном, нові стратегії, ідеї, досвід, а головне почути французьку мову, яка стала мовою єднання.
На секціях з лінгвістики, перекладознавства, методики викладання французької мови як іноземної обговорювалося широке коло питань розвитку словникового складу, впливу ЗМІ, інформаційно-комунікативних технологій, соціальних мереж, розвитку регіональних мов та ін. Жваві дискусії викликали проблеми забезпечення якості вищої освіти шляхом проведення міжнародного взаємооцінювання університетів у ЄС; використання методів створення аудіовізуального тексту, короткометражних фільмів, театралізації, творчих завдань тощо для підвищення рівня володіння французькою мовою.

Окрім цього, в центрі уваги були сучасні проблеми юридичних, політичних, соціальних, економічних, медичних наук, інших природничо-наукових галузей, захисту навколишнього середовища.

Приємною несподіванкою стала присутність багатьох студентів факультету РГФ на засіданні секції, далекої від філології: «Навколишнє середовище». Проблеми екології стали сьогодні актуальними, як ніколи, і така небайдужість до захисту природи знаходить відгук по всьому світу. Присутніх глибоко вразили представлені зарубіжними дослідниками проекти очищення навколишнього середовища від забруднюючих речовин, насамперед пластику.
Плідним було спілкування науковців, викладачів і студентів не лише під час секційних засідань, а також у ході різноманітних заходів, які поєдналися з роботою конференції. Так секція «Мистецтво та література» працювала в кабінеті Мистецтвознавства факультету РГФ на фоні експозиції живопису одеської художниці Поліни Зіновєєвої. Світло морських пейзажів, квітів створювало художню атмосферу для презентацій творів Мішеля Уельбека, Декарта, Паскаля та бельгійського художника і поета Крістіана Дотремона, відомого своїми логограмами, які доповідач порівняв з каліграмами французького поета Гійома Аполлінера.
Цікавими для всіх були авторські презентації книги президента і засновника Центру досліджень Квебеку та франкофонії Північної Америки Бернара Емона «Le Québec à grands traits» і перекладу французькою мовою книги Ірини Маленко «Sovietica» Ну Маі Нгуен Дак.

Учасники різних секцій із задоволенням взяли участь у мастер-класі Кароль ЕТЬЄН (Національний Центр Наукових Досліджень, Франція), яка разом з колегами підготувала велику базу аутентичних аудіо і відеоматеріалів, які презентують різноманітні повсякденні ситуації і запропонувала цікаві інтерактивні методики роботи з розвитку усного мовлення. В рамках секційного засідання був організований відеозв’язок за допомогою комунікаційної системи Skype з учасницею із Молдови, яка змогла представити свою доповідь і взяти участь у роботі конференції.

Організатори конференції запропонували учасникам цікаву культурну програму, оскільки більшість з них вперше відвідли Україну і Одесу. Наукові дискусії поступилися дружньому спілкуванню під час екскурсії в історичному центрі міста, в Одеському Національному Академічному театрі Опери та Балету та при відвідуванні Центру культури вина у с. Шабо. Сподіваємося, що учасники конференції надовго збережуть спогади про наш Університет, Місто і Чудову Країну. Дякуємо Всім і передаємо естафету наступному Четвертому Міжнародному франкофонному колоквіуму в Україні! Vive le Colloque!

Оргкомітет Третьої Міжнародної франкофонної конференції висловлює щиру подяку за підтримку і допомогу в роботі:

  • Ректору Одеського національного університету імені І.І. Мечникова професору Ковалю Ігорю Миколайовичу;
  • Декану факультету романо-германської філології професору Голубенко Лідії Миколаївні;
  • Декану факультету журналістики, реклами та видавничої справи професору Івановій Олені Андріївні;
  • Старшому викладачу факультету журналістики, реклами та видавничої справи Азєєву Сергію Володимировичу;
  • Декану економіко-правового факультету професору Трубі Вячеславу Івановичу;
  • Колегам Центру англійської та новогрецької мов факультету міжнародних відносин, політології та соціології;
  • Колегам з філологічного факультету;
  • Науковій бібліотеці ОНУ імені І.І. Мечникова;
  • Центру культури і дозвілля студентів та співробітників ОНУ імені І.І. Мечникова;
  • Ботанічному саду ОНУ імені І.І. Мечникова;
  • Прес-службі університету;
  • Керівництву студмістечка і гуртожитків №4,6,8;
  • Дирекції лікувально-оздоровчого комплексу “Біла Акація”;
  • Дирекції готелю “Olimp-Club”;
  • Виїзному ресторану «Confetti».

З матеріалами конференції можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ОНУ імені І.І. Мечникова. 

Оргкомітет Третьої Міжнародної франкофонної конференції

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top