Щиро запрошуємо на черговий онлайн-міжнародний філософський семінар «Post Scriptum »

Міжнародний філософський семінар «Post Scriptum » відбудеться 22 травня о 16.00 (Травень, 22, 16 EET (Київ-Одеса)).

Доповідач: Люк Девід О'Салліван, доцент кафедри політології (Національний університет Сінгапуру, факультет мистецтва та соціальних наук) Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Назва: «Категорії, історія та історіографія».

Історія має справу з окремими подіями чи періодами. Розпад Радянського Союзу чи епоха холодної війни ніколи не можуть повторитися. Але ось чому історія як жанр мислення традиційно заперечується; він не мав справу з універсалами. Цей погляд сягає стародавнього світу; її можна знайти в думках Платона й Арістотеля. Їхній вплив на подальшу західну думку забезпечив те, що філософський наголос залишався на знанні універсалій. Середньовічна думка наполягала на тому, що науки однини не існує, і сучасність успадкувала цю точку зору. Кант і Гегель залишалися зацикленими на так званій універсальній історії, наративах минулого, які розглядали його як важливе лише в тій мірі, в якій воно розкривало загальний план чи задум. Наприкінці двадцятого століття цей спосіб мислення про минуле став застарілим як «метанарація»; історія про минуле, яка справді була розроблена, щоб узаконити якийсь інший порядок денний. Стверджувалося, що такі метанаративи застарівають. Досвід двадцять першого століття, однак, свідчить про те, що метанаратив фактично не зник, і що історія як дослідження подій в їх індивідуальності залишається маргінальним філософським інтересом. Є підстави думати, що ця ситуація є небажаною, оскільки дискурси про минуле та легітимна агресивна політична поведінка можуть призвести до глобальних витрат, яких можна уникнути. Таким чином, більш поінформовані історичні розмови є частиною головоломки у створенні більш мирного майбутнього.

Запрошення на Zoom зустріч - Zoom Meeting Інна Голубович

ID конференції 748 7930 4061