Психологи на Першому студентському фестивалі першокурсників ОНУ імені І.І.Мечникова "MECHNIKOV SРОRT FEST 2016" або опановуємо психологічною майстерністю в реальному контексті загальноуніверситетських проектів

17 вересня 2016 року відбувся перший студентський фестиваль першокурсників ОНУ імені І.І.Мечникова "MECHNIKOV SРОRT FEST 2016". Засновником фестивалю став Профспілковий комітет студентів і аспірантів, за підтримки ректора ОНУ імені І.І. Мечникова.

 

Співорганізаторами фестивалю виступили кафедра фізичного виховання і спорту, кафедра соціальної і прикладної психології, студентська рада університету, Центр культури.

Співробітники кафедри соціальної і прикладної психології і раніше співпрацювали з Профкомом студентів і аспірантів та студентським самоврядуванням ОНУ, а зокрема професор В.І.Подшівалкіна, доценти К.Г.Дементьева і М.Е.Белова організовували тренінгові заняття для профспілкового студентського активу, спрямовані на формування командних і лідерських якостей.

У цьому році весь тягар організації роботи тренерів по згуртуванню команд першокурсників і кураторів ліг на плечі кандидата психологічних наук, доцента кафедри соціальної і прикладної психології, куратора 1 курсу психологічного відділення А.Ш.Коваль. Вона підібрала психологічні вправи з командоутворення і кращих студентів-тренерів 4-5 курсу психологічного відділення денної та заочної форми навчання. Чудова команда з магістрів другого року навчання в складі Тернова Е., Гофман Ю., Татарчук І., магістрів першого року навчання, в складі Омельченко Ю., Драгункина С., Лейдерман Р., Сацька А., Бовт Д., Цеховалова В ., Захарчук А. Цібуркова В., Фурта І., фахівців в сотсаве Мохнач В., Соловйова О., Кашпур А, Ротмістрова Я., бакалаврів в складі Зяблов І., Воробйова А., Ярошевська А., Симовоник А., Вишневського Д ., Бахметова А., Дідик А., Ящишин А., Губатенко Р., Каушанський М., Фокіна Н., а також студентів заочного відділення Лесниченко, Недураева, Касьяненко, Мармусевіч. Психологи ОНУ вкотре показали, що готові оволодівати знаннями і вміннями не тільки в лабораторних, штучних умовах, а й контексті реальних проектів, спрямованих на створення єдиного освітнього простору ОНУ, згуртування його студентів і викладачів.

Член журі фестивалю, куратор першого курсу відділення психології, доцент Коваль А.Ш.: Фестиваль, в якому взяли участь першокурсники всіх факультетів університету - прекрасний засіб для адаптації, розширення сфери спілкування, інтелектуального збагачення і об'єднання інтересів студентів.

Крім залучення студентської молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, метою фестивалю стало розвиток комунікабельності студентів і їх об'єднання під час спільної підготовки і участі в змаганнях. І це завдання блискуче виконали студенти четвертого і п'ятого курсів, а так само, магістри відділення психології ОНУ імені І.І. Мечникова.

Перший етап фестивалю - Тімбілдінг - був спрямований на знайомство першокурсників, розвиток групової динаміки, групової взаємодії, тренування навичок спільної діяльності, зняття міжособистісних бар'єрів і виявлення знань і умінь для проведення подальших конкурсів фестивалю.

Крім роботи зі студентами, магістри другого року навчання провели тренінг для кураторів факультетів, в якому взяв активну участь і проректор з науково-педагогічної роботи Хмарський В.М.

Спасибі всім організаторам і учасникам за чудовий вересневий день, за настрій, радість знайомства, спілкування і поповнення моєї особистої скарбнички позитивних емоцій)

Член журі фестивалю Коваль Анна, магістри відділення психології Тернова Женя, Гофман Юля, Татарчук Іра

Проректор з науково-педагогічної роботи Хмарський В.М. бере участь в тімбілдінге

Відгуки:

Фурта Ірина, 5 курс магістратури факультету психології: Sроrtfest - це приклад дуже успішного заходу у нашому університеті. Для мене, як для тренера-психолога, було приємно брати участь у цій події та здобути практичний досвід. Команда першокурсників, тренерами якої ми були - просто чудова. Ці активні молоді люди мають всі шанси стати успішними професіоналами та науковцями і зробити ОНУ ім. І.І. Мечникова ще кращим!

Цибуркова Вікторія, 5 курс магістратури факультету психології: Stроtfest став можливістю відпрацювати свої знання, вміння та навички в умовах, що відрізняються від університетських аудиторій, і побачити результати їх застосування. Подібні заходи надихають розвиватися самому і розвивати інших.

Цибуркова Віка і Фурта Іра, 5 курс магістратури факультету психології

Юлія Омельченко, 5 курс магістратури факультету психології: Я отримала масу задоволення, мені було легко і цікаво працювати з хлопцями, вони легко йшли на контакт. Це дійсно великий досвід і я в черговий раз переконалася, що вибрала саме ту професію. Хотілося б, щоб заходи такого роду проходили частіше.)

Юлія Омельченко, 5 курс магістратури факультету психології

Анна Захарчук, 5 курс магістратури факультету психології: Мені дуже сподобався цей захід. Дякую за надану можливість участі в ролі психолога. Я отримала масу задоволення, нових знайомств, яскравих зацікавлених очей учасників, величезну віддачу студентів. Ігри на тімбілдінг згуртували всіх, дали позитивний заряд енергії, підготували до майбутніх змагань. Хотілося б частіше брати участь в подібного роду заходах. Це практичний досвід, про який університет часто забуває, роблячи акцент на теоретичній базі навчання. \

Мохнач Валерія, 5 курс, фахівець: Досвід участі в заході MECHNIKOV SРОRT FEST я вважаю безцінним як для себе, так і для наших дорогих першокурсників, оскільки подія подібного формату відкриває кордони сприйняття навчального закладу і викладачів. А так як на протязі наступних 4-х - 5і років студентам належить пізнати не тільки себе, свої можливості і здібності, а й світ в глобальному розумінні, слід почати зі знайомства з 2й сім'єю на (як мінімум) наступні кілька років. Тому особливо важливо дати зрозуміти нашим "свіжим умам" що вони вибрали правильний шлях для розвитку себе як особистості і формування як професіонала, оскільки в такій приємній атмосфері з доброзичливим колективом розумієш, що будеш правильно зрозумілий і прийнятий. Думаю, безсумнівна користь від цього заходу була не тільки для першокурсників, а й для "бувалих" студентів ОНУ ім. І.І. Мечникова, які, завдяки енергійності і ініціативності молодших товаришів змогли активізувати свої ресурси і готові до нових звершень. Так, обмінюючись ідеями і досвідом один з одним важливо встановлювати зв'язок поколінь, який, безумовно, є двигуном розвитку не тільки прогресу, але сприяє розвитку особистості кожного.

Мохнач Лера, 5 курс, фахівець

Олена Ковтун, 5 курс магістратури факультету психології: Був жаркий день і всі команди сховалися в тіні по периферії стадіону. У нас зібралися хлопці трьох різних спеціальностей, незнайомі один з одним, і було забавно спостерігати їх збентеження при виконанні вправ! Неформальний спосіб представитися швидко зняв напругу, а коли все сказали про те, що їм подобається, виявилося, що кожен може знайти собі серед присутніх купу друзів за інтересами, якими б незвичайними ці інтереси не були. Незважаючи на велику кількість зворушливих моментів, для психологів в процесі роботи було і багато складнощів, так що, впевнена, досвід був для всіх дуже показовим і цінним. Сподіваюся, дівчатка в нашій команді, що так активно себе проявили, і далі не втратять запал, адже вони дійсно були на висоті!

Це фотографії різних моментів фестивалю:

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top