Ювілей М.Ф. Будіянського

ПРОФЕСОР МИКОЛА ФЕДОРОВИЧ БУДІЯНСКИЙ — ВІДОМИЙ ВІТЧИЗНЯНИЙ ПСИХОЛОГ

(До 70-річчя від дня народження)

 

Будіянський М.Ф. - Відомий вітчизняний вчений, який багато зробив для розробки теоретичних і практичних основ психології, професор, кандидат психологічних наук, талановитий представник одеської психологічної школи.

Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук захистив у 1984 році за темою «Вплив мотивації на сприйняття часу в діяльності», до теперішнього часу коло наукових інтересів включає проблеми: юридичної психології, психології агресії і тероризму, психологічного здоров'я особистості, вікової психології. Є автором понад 100 друкованих праць, п'яти навчальних видань з грифом МОН України. Під керівництвом Миколи Федоровича виконано і захищено 5 кандидатських дисертацій, підготовлено кілька тисяч психологів.

Фрагменти автобіографії

У 1967 році, після служби в армії, почав навчання в ОНУ Мечникова на філологічному факультеті (російське відділення). В цьому ж році познайомився з проф. Давидом Генріховичем Елькіним, який читав курс лекцій з загальної психології ...Професор помітив допитливого студента і запросив на свою кафедру в студентський науковий гурток. У той час в університеті було створено студентське наукове товариство (СНТ), яке об'єднувало студентів всіх факультетів. Студенти займалися науковою роботою в своїх галузях і в їх зв'язку з психологією...

Давид Генріхович читав лекції в класичному стилі. Він був переконливий і зрозумілий будь-якій аудиторії. Завдяки цьому, багато студентів пов'язали своє життя з психологією, прямо або побічно. У цей період я почав активно співпрацювати з кафедрою психології, очолив студентський науковий гурток при кафедрі психології. Систематично виступав з науковими доповідями по творчості Ф.М. Достоєвського, Л.М. Толстого, Ван Гога, Гогена та інших видатних письменників і художників. Це дало можливість сформулювати тему дипломної роботи присвяченій психології вимислу і домислу в художній біографії на прикладі творів І. Стоуна та Ю. Тинянова писали біографії Дж. Лондона, В. Ван Гога, О.С. Пушкіна... Після успішного захисту диплома (1973 рік) був запрошений на кафедру психології, на посаду асистента і в аспірантуру (заочно)...

Все життя займався спортом. У школі займався легкою атлетикою, регбі. У студентські роки виступав за збірну університету з гандболу. Студентська збірна ОДУ займала призові місця в місті і області. Будучи викладачем сам займався спортом і залучав студентів до заняття спортом... Займався різноманітної громадською роботою в середовищі співробітників і студентів.

Урочистий захід з нагоди 70-річчя М. Ф. Будянського пройшов в головному корпусі університету. У вшануванні ювіляра взяли участь друзі і соратники

Микола Федорович не був прихильником особливих вшанувань у зв'язку з наступаючим 70-річчям але воно все-таки відбулося. До початку навчального року коли проводиться перше засідання кафедри колеги вже все організували. І ось 7 вересня в другій годині дня у великому приміщенні кафедри зібралися на ювілейне засідання всі співробітники і численні гості. При вході професора зустріли бурхливими оплесками обдарували квітами. Вела засідання завідувач кафедри соціальної і прикладної психології, професор В.І. Подшивалкіна, в короткому вступному слові вона розповіла про життєвий і творчий шлях ювіляра. Потім зачитувалися привітання від наукових товариств, вченої ради, професорів, особливо зворушливим було привітання колег, колишніх аспірантів і асистентів: «...Ми високо цінуємо в Вас талановитого вчителя, що змушує своїми захоплюючими лекціями зацікавитися і полюбити цю важку область науки ...Під Вашим керівництвом ми могли побачити зразок найбільш чуйного ставлення до студента, створити собі ідеал вченого. Вважаємо особливо приємним обов'язком висловити Вам щиру подяку за Вашу участь і тепле до нас ставлення, в спогадах про наші роки спільної роботи Ваше ім'я буде в числі тих, якими сміливо можемо пишатися ми разом з нашою альма-матер ».

Присутній директор Інституту математики, економіки та механіки Віктор Євгенович Круглов висловив глибоку вдячність Миколі Федоровичу за багаторічну працю в ОНУ імені І.І. Мечникова, за підтримку освітніх ініціатив, бездоганне служіння науці та вищій освіті.

Ми приєднуємося до всіх теплих і добрих побажань, сказаним в честь ювіляра, бажаємо йому міцного здоров'я, сімейного благополуччя та творчого довголіття.

Колектив кафедри соціальної і прикладної психології

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top