Команда студентів факультету економіки ІМЕМ ОНУ імені І.І. Мечникова - переможці локального фіналу щорічного всесвітнього конкурсу фінансово-інвестиційних досліджень «CFA Institute Research Challenge 2017»

У п'ятницю, 17 березня 2017 року в «Президент-Готелі Київ» CFA Society Ukraine оголосили команди Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (у складі команди: Олександр Шевчук, Микита Віхров, Андрій Кулик, Катерина Фроленко, Артем Омельчук, науковий керівник Олена Циркун і ментор Антон Жданов) і Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (у складі команди: Христина Манченко, Вікторія Бальошенко, Дмитро Винник, Геннадій Білий, Олена Попова, науковий керівник Наталя Бичкова, ментор: Ольга Тетерюк, CFA) переможцями місцевого фіналу України 2016-2017 рр.
Тепер команди вийшли на рівень регіонального етапу конкурсу ЄБСА, де вони змагатимуться з університетами з Європи, Близького Сходу й Африки.
У цьому році понад 180 студентів в 39 командах з 33 провідних університетів в 17 регіонах України взяли участь в конкурсі «CFA Institute Research Challenge» - найпрестижнішому світовому студентському конкурсі з аналізу ринку акцій. Кожній команді було дано два місяці, щоб написати справжній інвестиційний звіт з рекомендаціями «купити / продати» або «тримати» акції французької продовольчої компанії Danone, а 16 команд з найвищими показниками в письмових дослідженнях були оголошені фіналістами місцевих змагань цього сезону.
Фінальний раунд почався з оголошення команд, які пройшли в наступний тур завдяки сумарному балу за письмовий звіт і презентацію на основі півфінального раунду. Суперфіналістами стали:
  • Київський національний економічний університет
  • Києво-Могилянська академія
  • Одеський національний університет
  • Університет державної податкової служби України
Кожен університет відправив одну або дві команди з трьох-п'яти студентів для участі в змаганні місцевого рівня. Локальний фінал в Україні став першим кроком двох команд-переможниць до глобального фіналу в Празі. Студенти Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана та Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відправляться в регіональний фінал, який буде проведено в Празі в квітні 2017 року, де вони змагатимуться, використовуючи свої вміння, аналітичні навички та здібності з проведення презентацій, з іншими студентськими командами з Європи, Близького Сходу й Африки. Переможці з трьох регіонів (Америка, ЄБСА, й Азіатсько-Тихоокеанський регіон) будуть брати участь на конкурсі в Глобальному фіналі.
Більше 65 досвідчених професіоналів в області інвестицій погодилися підтримати конкурс на волонтерських засадах в якості наставників, грейдерів та суддів, які діляться своїм досвідом і знаннями з новим поколінням аналітиків. У число професіоналів в області інвестицій увійшли представники інвестиційних банків, консалтингових компаній, міжнародних фінансових інститутів і т.д.