XIX Міжнародна літня школа «Молекулярна біологія, біотехнологія та біомедицина»

26 липня 2024

Минулого тижня кафедра мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова провела вже XIX Міжнародну літню школу «Молекулярна біологія, біотехнологія та біомедицина». Цей науковий захід, який проводиться щорічно з 2005 року, має на меті забезпечити якісну освіту, популяризувати передову науку та підтримувати розвиток молодих вчених, навіть в умовах війни, що триває в Україні. Літня школа є платформою, де українські студенти, аспіранти та молоді вчені з різних країн можуть поспілкуватися та послухати лекції провідних науковців світу з широкого кола питань сучасної біології, біотехнологій та біомедицини.

Літня школа включає курс лекцій, лабораторний курс та наукову конференцію для молодих вчених, які проводяться онлайн на платформі ZOOM з 2020 року. Робоча мова - англійська, а участь у Літній школі є безкоштовною для усіх учасників.

Цього року загалом було зареєстровано 500 учасників, з яких 85% з України та 15% з інших країн, зокрема Грузії, Молдови, Румунії, Німеччини, США, Греції, Нідерландів, Марокко, Єгипту, Індії та Туреччини. Попри складні умови, пов'язані з перебоями в електропостачанні, лекції щодня відвідували близько 200 учасників.

Програма Літньої школи включала лекції від 36 провідних учених з усього світу:

• Dr. Roberto Kolter (Harvard Medical School, США) з лекцією "Thoughts on the Mode and Tempo of Bacterial Evolution".
  • Prof. Zofia Szweykowska (Polish Academy of Sciences, Польща) з лекцією "RNA Metabolism in Shaping Plant Response to Environmental Cues".
  • Dr. Peter C. Kahn (Rutgers University, США) з лекцією "How Big is a Water Molecule, and Why Does It Matter?".
  • Dr. Jose Dominguez (Germans Trias i Pujol Research Institute, Іспанія) з лекцією "Immunological Diagnosis of Non-Tuberculous Mycobacteria Infections".
  • Dr. Wolfgang Baumeister (Max Planck Institute of Biochemistry, Німеччина) з лекцією "Cryo Electron Tomography: Visualizing the Molecular Architecture of Cells".
  • Dr. Kai Blin (Technical University of Denmark, Данія) з лекцією "DTU Biosustain Genome Mining and AntiSMASH".
  • Dr. Leonid Schneider (ForBetterScience.com) з лекцією "Broken Science and How We Can Fix It".
  • Prof. Mart Krupovic (Institut Pasteur of Paris, Франція) з лекцією "Diversity, Origin, and Evolution of the Virosphere".
  • Prof. Adrian Goldman (University of Helsinki, Фінляндія) з лекцією "Integral Membrane Pyrophosphatases: Structure, Function and Drug Design", та інші.

Наступного року планується ювілейна ХХ Міжнародна літня школа, яка обіцяє бути ще цікавішою та насиченішою. Ми вже чекаємо на неї та запрошуємо всіх зацікавлених до участі.

Дякуємо всім учасникам та лекторам за незабутні два тижні! До зустрічі на наступній Літній школі!

ID15977

Тел. (+38-048) 723-35-15